GEMENGD NIEUWS. Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Augustus 1930 Tweede Blad No. 21605 de kinderverlamming. lienwe gevallen te Reenwijk en Krimpen. Het achtste geval van kinderverlamming Reeuw ijk geconstateerd en we) bij een kind van een landbouwer in Oud- ^uwijk. Het patiëntje is naar het Van erson Ziekenhuis overgebracht, 'n datzelfde ziekenhuis is opgenomen ln Jongetje van 14 maanden uit Krimpen o IJssel, bij wien zich de gevaarlijke leMe eveneens voordoet. o Windhoos boven zaandam Groote schade. Zaandam heeft een windhoos, die uit et Zuid-Westen kwam en over de Vogelen- Jurt zijn richting naar het Oostzijderveld j®*. groote schade aangericht. Na eerst n bezoek te hebben gebracht aan verschil- bouten werven in het Westzijderveld, *ar vele loodsen van de dakpannen werden ®°°M; heeft de wervelstorm groote schade 1 gericht in de Valk, maar vooral in de -'gerstraat. Hier werden van verscheidene 5lzfJ daken geheel of gedeeltelijk af- *L Dakpannen en stukken glas van *1 n ruiten lagen op de straten. De J van de brandweer werd ingeroepen ii? °Pniimen der straten. In de Oost- jj,! 's de lattenmolen ..De Vechter" het geworden. Deze kwam in de lerecht. Op het voetbalveld van .Hendia waar eenige jongens beschut- ^^badden gezocht in het clubhuisje, werd ^^bouwtje opgenomen en in de sloot geworpen. De jongens kwamen niet ^rik en een nat pak vrij. Persoon- ongelukken kwamen niet voor. wolkbreuk boven tilburg Hst water in huizen en kelders. Na een broeierigen dag, zonder veel zon neschijn en bij tussdhenpoozen een malsöhe regenbui, kwam gisteravond uit het Zuid- Westen een donkere wolk boven Tilburg gedreven. Het was ongeveer 8 uur, toen en. kele bliksemflitsen, gevolgd door een verren donder, -de menschen naar huis dreven, be ducht voor het opkomend onweer. In een ommezien had zich de wolk boven de stad verspreid. Er zat een ongewone werking in de lucht, die de wolkenbanken uiteendreef, totdat plotseling een stortvloed neergulpte, die de geheele stad dreigde weg te spoelen. Een ondoorzichtig watergordijn hing in de straten, als stonden al de sluizen des hemels open. Het was een onheilspel lend gezicht, dat allen beklemde, want zóó onlsluimig had men het nog nooit gezien. De wolken waren lichtend geel, met ran den als van gloeiend koper en ver aan den einder het ijle blauw van een wolkloozen hemel Groolsch, maar tevens angstwekkend wa^ het schouwspel, dat allen met ontzag ver vulde. De bliksemflitsen en het gerommel van den donder waren van weinig beteekenis, doch de zonderlinge lucht, die geheel de stad als het ware in den avondgloed zette van electriscJhe booglampen, terwijl de regen neerzwiepte met felle vlagen, verontrustte allen. Ruim 20 minuten hield de zondvloed aan Bijna alle straten werden blank gezet, wijl de riolen dezen bandjir niet konden ver zwelgen. Het station kwam op een eiland te liggen, zegt,de Msbd. In tal van buurten had men intusschen overlast en drong het water in de huizen en liepen de kelders vol. Het kwartier van de Spoorlaan, de Willem TT-slraat met het Postkantoor, het Wilhelm inapark, maar vooral de straten bij het Piusplein en het WiMemsplein waren er het ergst aan toe. Hier is men juist bezig met de vernieuwing en de vergrooting van het riool, waarvoor een deel van het oude riool is afgedamd. Zoodoende kon het water in de straten der zoogenaamde Koningswei niet weg en lie pen al de daaraanliggende huizen onder. Op tal van plaatsen stond het water een hal ven meter hoog en moest men badende de woning bereiken. Er is dan ook veel schade in deze buurt aangericht, niet alleen in de kelders, maar ook in de winkels en de woonkamers. Voor de jeugd was hel een verrassing, nu zij den geheel en avond kon poptje baden bij moeder in huis en voor de deur. In Noordelijke richting is de bui over de stad gedreven. o door zijn eigen auto overreden. De taxi-chauffeur, R. D., is gistermiddag in do Rijnstraat, bij het Staatsspoorstation te Den Haag, door zijn eigen auto overeden. Toen D. namelijk bezig was den motor van zijn auto aan te slaan, reed de wagen voor uit, waardoor D. viel en onder den auto ge raakte. Met inwendige kneuzingen en ont vellingen aan handen en gelaat werd hij door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis, aan den Zuidwal, vervoerd. o ongeval op zee. Een opvarende van den voor de vis- scherij bestemden Duitschen stoomtrawler Jane geraakte op de Noord-zee met een been tusschen de winch bekneld, zoodat de Duitsche schipper het noodig oordeelde naar IJmuiden terug te keeren om genees kundige hulp in te roepen De gekwetste matroos werd bij aankomst naar het St. Antonius-Ziekenhuis te IJmuiden (O.) ver voerd. de „buitenzorg" aan den grond gevaren. Na eenige uren op eigen kracht vlot gekomen. Gisteravond omstreeks 6 uur, is het uit gaande s.s. „Buitenzorg" van den Rolter- damsdhen Lloyd, dat op weg was naar Lon den, even buiten de monding van den Wa terweg door een stormbui overvallen. Deze bui^ging gepaard met krachtige windstooten uit het Noord-Westen, tengevolge waarvan het schip tusschen „Rood" 1 en 2 ten Z. van den Zuiderpier aan den grond liep. Het schip, dat ongeveer 6000 ton meet, en geladen is met stukgoederen, had juist in den Waterweg zijn loods afgegeven. Omstreeks 10 uur is het sChip op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis voort gezet. een bedrogen minnaar. Een Tilburgs fabrikantenzoon, aldus de „N. Tilib. Ct.", beminde een fabrieksmeisje. Daar echter 'sjongelings levenswandel niet van dien aard was, dat een levenslange verbintenis van beiden gelukkige perspec tieven opende, terwijl buiten dat het stands verschil in elk geval nog een factor was, welk groot gewicht in de schaal legde, kwa men de ouders van beide partijen, die zeer verstandige mensohen waren, met elkander overeen, dat zij alle pogingen zouden aan wenden om bij hun kinderen de liefde weg te praten. Doordat de arbeiders-dochter over een kleine dosis liefde of mogelijk ook over een grooier dosis gezond verstand beschikte dan gewoonlijk in gebeurtenissen als de onder havige het geval is. waren voor het slagen van de plannen der ouders niet veel woor den noodig. Het meisje wilde zelfs zoo goed in tuig, dat zij niet alleen de verhouding .verbrak, maar reeds lanstonds een ander jongmensch uit haar eigen stand lot het voorwerp harer aanbidding koos. Toen dit den versmaden minnaar ter oore kwam, ontstak hij in een ziedenden toorn en hij besloot zich op zijn bevoor rechten concurrent te WTeken, door hem ren pak rammel toe te dienen. Niet ieder mensch verheugt zich echter in het bezit van die capaciteiten, welke noodig zijn om zulk een kwaadaardig plan ten uitvoer te brengen ook ons jongmensch niet, wellicht was hij er te teer voor gebouwd. Dies huurde hij twee menschen, die tegen een behoorlijk honorarium men zegt 25 gulden r man dit vuile karweitje voor hem zouden op-< knappen. Hij zelf zou dan op veiligen af stand blijven toezien of zij zich naar be- hooren van hun taak kweten. Op zekeren avond werd de nieuwe, min naar van het meisje door de gehuurde ran selaars opgewacht en aangesproken. In plaats van er maar aanstonds op los te tim meren namen zij. het niets kwaad vermoe dende slachtoffer even terzijde en zetten hem de situatie uiteen: ze vonden het be roerd, dat zij hem goedsmoeds tegen de we reld moesten slaan, maar och, voor de lieve centen doe je al wat! Ze vonden het echter loc'h 'n gemeene streek van „den meneer" die nu ginds op het hoekje stond te loeren en zij wilden het daarom maar liever op een accoordje gooien in plaats van hun -i- den vuil te maken. Wanneer hij zioh nu „pro forma" een pak slaag liet toedienen ze zouden niet doorslaan maar doen alsof dan zou hij een gedeelte van hun hono rarium krijgen. Men was het spoedig eens. Op een ount van waar de lastgever alles goed zien kon, ging het er op los en wel zoo keurig, dat „de meneer" zich in geen enkel opzicht over zijn huurlingen had te beklagen, ten minste naar hij zelf meende. De jongeling, die een pak slaag gekregen had, dat eigenlijk geen pak slaag genoemd mocht worden, was dien avond eenige gul dens rijker. E KLOK EN DE TORENSPITS van de kerk op Trafalgar Square te Londen onder en thans uitgebreide herstellingen, 'terwijl het geheel van een nieuw verfje wordt voorzien. Wat de werkman op zijn hoogen zetel van Londen ziet SCOTTISH RADIANT van Dre. Drory de Perez won het concours voor eenspannen open klasse op het groot concours hippique op Houtrust te Den Haag. die door de Verêeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Nederland ge houden werd. DE VEREENIG1NG TOT BEVORDERING DER PAARDENFOKKERIJ IN NEDERLAND houdt op Houtrust te Den Haag een groot Concours Hippique. Luitenant C. F. Pahud de Mortanges won gisteren op Marcroix het concours voor het beste rijpaard. DE VERSCHIJNING IN BUITENLANDSOHE STEDEN van een vertegen woordigster van het een of ander gewest uit ons land, in haar typische kleederdracht, trekt nog steeds de aandacht van menig buitenlander. Een fotograaf, die een Hollandsche schoone in Londen op de trairv zag stappen, maakte er zelfs een foto van. OP 92-JARIGEN LEEFTIJD is te Den Haag overleden jhr. ir. W. Hoeufft, oud-sectie-ingenieur bij de Staatsspoorwegen, oudste lid van het Kon. Instituut van Ingenieurs. 4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5