Ijtto Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 18 Augustus 1930 Tweede Blad No. 21601 GEMENGD NIEUWS. bloembollendiefstal. b politie te Naaldwijk zag Vrijdagnacht een man een zak met bloembollen ver fde, een feit, dat, gezien het zeer late aan de politiemannen zeer verdacht rfcwaan. Bman werd aangehouden en verklaarde bij de bollen in opdraeht van zijn pa ras moest vervoeren, welke bewering bij ferzpek onhoudbaar gebleken is. Later -t de nachtelijke sjouwer verklaard, dat de bollen op den weg gevonden had, 1 ook deze verklaring kon niet zonder ^behoud worden aanvaard. De politie ft de bloembollen in beslag genomen, ®?de het geld, dat de man voor reeds Pochte bollen in zijn bezit had. nbreker gearresteerd. .,Het Goede Kosbhuis" te Heerlen is rde recherche een zekere J. V. uit Visé tresteerd, verdacht van inbraken aldaar hebben gepleegd. aangehoudene werd er van verdacht hebben ingebroken bij den Armenraad, Mp. dr. Poels en bij de parochie-kerk r' den Molenberg. Aanvankelijk b'leef J. V., die vroeger mijn eer was, ontkennen, maar later heeft hij volledige bekentenis afgelegd. autobotsing. verdronken. Het 5-jarig zoontje v. de fam. K., wonende aan de Zwebh te Wateringen, is in een onbe. waakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. De vader heeft zelf het kind in een sloot gevonden en nog naar een geneesheer gebracht. Geneeskundige hulp heeft echter niet meer mogen baten. bet kruispunt vam den straatweg pburg—Doetinchem met dien van Huin- f,° naar Wehl zijn Zaterdagnamiddag auto's tegen elkaar gereden Een der r^tenden uit s-Heerenberg is bewuste- ^Seraakt en een dochtertje van een bekwam eenige wonden. Geneeskun ej lp was spoedig aanwezig. Do auto's deels vernield. botsing tusschen auto en motorritder. Gistermorgen heeft op den straatweg naar Utrecht tusschen Soesterberg en Amersfoort een botsing plaats gehad tusschen een auto en den uit de richting Soesterberg komenden motorrijder II uit Rotterdam. De motorrij der kwam hierbij te vallen en brak een pols. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, van_ waar, hij na verbonden te zijn. weer naar Rotterdam kon terugkeeren. Vermoedelijk is het ongeval te wijten aan het feit. dat de automobilist heeft nagela ten het veranderen van richting tijdig ken baar te maken. doodelitk mijnongeluk. In de mijn te Mariadorf bij Kerkrade is de 27-jarige mijnwerkerhouwer J. Janssen door afvallend gesteente gedood. Zijn dood is des te tragischer doordat J. pas gehuwd was en voor het eerst in de mijn afdaalde na zijn huwelijk. door een stroomdraad gedood. Gistermorgen werd tusschen Slochteren en Hoogezand het 7-jarig zoutje van den ar beider Klopping getroffen door een draad van de bovenleiding van de provinciale laag- spanning. d'e door tot nu toe onbekende oorzaak is losgeraakt. Het knaapje, dat in aanraking kwam met een electrischen stroom van 220 volt, was op slag dood. bij het zwemmen verdronken. Gistermiddag was de 24-jarige kantoor bediende H. J. U. uit Amsterdam in den Amstel onder Ouderkerk aan het zwemmen. Hoewel U. een geoefend zwemmer was kwam hij door onbekende oorzaak plotse ling te zinken. Men ging aan het werk om den drenkeling op te halen en ook de politie van Ouderkerk werd gewaarschuwd. Na eenigen tijd slaagde men erin U. op te halen. Geruimen tijd was men bezig met te trachten het bewustzijn van den drenke ling op te wekken. Na 2 1/2 uur werken bleken de levensgeesten echter te zijn ge weken. Per auto van den Amsterdamsche G. G. en G. D. werd het stoffelijk overschot van den ongelukkige naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. inbraak. Een dezer naohten is ingebroken in het; kantoor van de scheepstimmerwerf van de Gebr. v. d. Werf aan de Woudvaartkade te Sn eek. Door openschuiving van een raam heeft men zich toegang verschaft, en aldaar weg gekomen een bedrag van ongeveer f. 190. auto onder den trein. Nadat Vrijdagmiddag eenige inspecteurs van het Prov. Electrisch Bedrijf nabij Zij dewind (N.H.) het werk langs de spoorbaan bezichtigd hadden, werd de auto, waarmede ze van Bloemendaal gekomen waren door den chauffeur op den overweg gereden om de heeren daar te laten instappen. Plotseling naderde een sneltrein. De chauffeur, het gevaar ziende kon door den auto te verlaten zich in veiligheid stel len. De machinist van den trein remde krachtig, doch kon niet voorkomen, dat de auto vernield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. onder den trein. Te Venhuizen bij Enkhuizen is op den onbewaakten overweg de vijftigjarige hee- P. Groot, uit Venhuizen, door den trein overreden en gedood. De heer Groot was hardhoorend. d weer een schoolkind vergeten. Vrijdagmiddag omstreeks één uur hoor den bewoners van perceelen, gelegen ach ter de Van Hogendorpschool, te Amster dam kindergeschrei, aldus meldt „Het Volk.' Het bleek ai spoedig, dat zich in het gesloten schoolgebouw een 7-jarig meisje bevond, dat opgesloten was. Nadat de politie van het posthuis-Van 3ogendorpplein gewaarschuwd was, slaag de men er in, door aan de achterzijde van het gebouw over een schutting te klimmen, het kind te bevrijden Een onderwijzeres had hot meisje na 12 uur laten nablijven en was, zonder aan het kind te denken, naar huis gegaan. noodweer bij terneuzen. Vrijdagavond is tijdens een onweersbui de bliksem in de landbouwschuur van A. Dees D.Jzn. nabij Terneuzen geslagen. De schuur, die geheel gevuld was met onge- dorsoht graan, brandde af. De landbouwer kon zijn paarden nog tijdig uit den stal halen. De belendende gebouwen bleven ge spaard. De motorspuiten uit Terneuzen en Sluiskil hebben den brand gebluscht. Tijdens deze onweersbui, die gepaard ging met een hevigen wind, zijn met een roeiboot uit de haven naar den op de reede van Terneuzen liggende zeelichter „Sido" vier leden van de bemanning uit gevaren. Even buiten de haven sloeg de roeiboot om. Drie mannen wisten zwemmen de aan land te komen. De vierde is niet meer gezien en is dus vermoedelijk ver dronken. woeste rit door arnhem. Zaterdagnacht reed een auto, waarin twee, in feestelijke stemming verkeerende, heeren waren gezeten, in woesten vaart door de hoofdstraat van Arnhem. Nabg Band van de Markt schijnt de automobilist het stuur te zgn kwijt geraakt en met een vaart van zeker 70 K.M. reed de wagen het trottoir op, botste eerst tegen de pui van den goudsmidswinkel van den heer Erwig, waarvan de pui werd vernield, terwijl ver volgens het filiaal der Unie Maatschappij het moest ontgelden. Van dezen winkel werd een groote spiegelruit vernield. Nog was de wagen niet tot staan gebracht. In het snelle tempo reed hij nog tegen een groote schutting, en eerst bij de Halstraat kon de bestuurder den wagen doen stoppen. Het mag een wonder genoemd worden dat slechts een jongeman, die zich niet zoo' snel uit de voeten kon maken, werd aan gereden. Deze jongen werd naar het politie bureau overgebracht, waar hij werd ver bonden. De bestuurder werd verbaliseerd. branden. De woning van J. K. Meijeringh te Gas- selte (Dr.) is een prooi der vlajnmen gewor* den. Voorts ging ook veel koren in de schuur verloren. Alles was verzekerd. Vannacht om half één i9 brand uitgebro ken in een onbewoond dubbel pand, staande aan een hofje aan het Rubroeksslraat te Rotterdam. Dit hofje loopt echter langs de huizen aan de Rub roeksstraat, zoodat het brandende pand naar die zijden ingesloten is door woonhuizen, die allen door verschei dene gezinnen bewoond worden. De oorzaak van den brand is onbekend, maar toen hij ontdekt werd sloegen de vlammen aan de voorzijde uit de ramen, en even later ook uit het dak. Met vier stralen op de waterleiding, twee aan den voor. en twee aan den achterkant heeft men de brand in een half uur ge bluscht. De buren, die reeds waren begon nen met het ontruimen van hun woningen konden toen daarin weer terugkeeren Het pand is geheel uitgebrand. BEZOEK DER KONINKLIJKE FAiMIL-E AAN ZEEUWSCH VLAANDEREN was een groot evenement voor de bevolking. bezoek aan Hulst in ver nana niet uu 750-jarig bestaan dezer gemeente. De inspectie der vrijwillige Burgerwacht. HET EXGELSCHE LUCHTSCHIP „R. 100" is van zijn Oceaanvlucht naar Canada in Engeland teruggekeerd. Lord Thomson, minister van luchtvaart, verwelkomt de bemanning tè Cardington. TL OOST-VCORNE is Zaterdagmiddag he t vliegveld van de n.v. Mg Voorne Duin officieel geopend. De heer Kolf, voorzi tter van de Rotterdamsche Aeroclub, die de opening verrich tte in zijn toestel. DE KONINKLIJKE FAMILIE heeft Zaterdag een bezoek aan Zeeland en Zeeuwsch Vlaanderen gebracht. De aankomst te Tel neuzen, waar de burgemeester van Terneuzen - de heer J. Huizinga, H. M. ontving aan de haven. AMY JOHNSON, is op vele plaatsen in Engeland gehul digd. Tijdens de festiviteiten in Huil overhandigde de Lord Mayor der stad haar kostbare geschenken. JOHN LARSON, oud-zeeoffi cier, te Chicago, heeft naar gemeld wordt, een sextant uit gevonden voor de aviatiek, waarmede de aviateurs ver schillende belangrijke waarne mingen zouden kunnen doen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5