CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. •ie klasse: HaarlemHermes D. V. S. Gewonnen door Haarlem met 4r9 runs. Haar- 0em 102, H.D.V.S 53; P.W.—V.V.V. Gewonnen door V.V.V. met 10 runs. V.V.V. 136, P. W. 126. Overgangsklasse: V. R. A. II H. C. C. III. Gew. door H. C. C. met innings len 115 runs. V. R. A. II 57 en 31 H. C. C. B06 voor 9 (gesl.); R. en W. IIR. C. H. Gew. door R. C. H. met 8 runa R. C. H. 115, R. en W. 107. 2 e k 1 a s s e BV. O. C. IIL. C. C. Gew. 'door V. O. C. met 11 runs; Phoenix II Sparta. Gew. door Sparta met 105 runs. Sparta 176, Phoenix 71 en 19 voor 5 (lijd); ExcelsiorQuick. Gew. door Excelsior met ,60 runs. Quick 61, Excelsior 121. 3e klasse B: Hermes D.V.S. III iAjax II. Gew. door H. D. V. S. met innings iep 55 runs. Ajax 67 en 82; H. D. V. S. 194; [fcL B. S.Excelsior II. Gew. door H. B. S. &het 59 runs. H. B.£>. 91, Excelsior 32. Uitslagen gedeeltelijk pntleend aan de „Crt." D.C.C.Y.O C. II. V. O. 0. wint met 11 ran*. Even eli uur openen y. Herwaarden en Ingelse de V.O.Ö.-innings op het bowlen Lvan A. y. Es en A. v. .Goor. Ingelse ver dwijnt het eerst keurig in de slips gevan gen door F. van Es. De Jong gaat l.b.w. (A. v. Es vóór O, terwijl een fraaie ingooi yan den jongsten Kanteheen 'n einde maakt 'aan de innings van v. d. Eb ook voor 0 (20 yoor 3). Met Stenger op de mat komen 'er ^at runs, maar als dan F. van Es den bal (van 'A'. v. Ee heeft pvergenomen velt 'een mooie .off break de palen van Herwaarden voor 35. Stenger wordt vervolgens door v. «Goor gebowld voor 17 en Vledder is te wild iop een lange 'bal van F. v. Es. Slechts "Ovan •met 19 komt nog in de dubbele cijfers en de innings sluit op 107. v. Goor 1'42 in 110 ovèT8. A. v. Es 533, F. van Es 2—22. Na de lunch" Openen Van Goor en de [jongste Kantebeen vóór L.C.C. Herwaar den en Ovan bowlen. Het begin is niet voorspoedig; voor '4 zitten beiden aan den kant. A. v, Es 15/ ën Metsch 19 bezorgen •V.O.C. Veel moeite. Met v. Schie op de •mat wordt de 80 bereikt, doch daar Sega'ar i'4Laman 1, F. van Es 7 On C. Kantebeen '4 weinig scoren, werd het V.O.C.-totaal niet gepasseerd en sluit de innings óp 96, iv. Schie 29, Ovan 419, Herwaarden 5—35. H.D.V-S. m—AJAX II. H.D.V.S. wint met innings. De Leidenaars gingen het eerst naar de wickets en brachten het tot het schamele totaal van 57, waarin De Jongh met 29 het grootste aandeel had. Visser nam 5 wi ckets voor slechts 18 runs. Bedeau 86 en K. Oosterhof 129. De thuisclub deed het heel wat beter en met A. Bart 18, J. Bart 20, Kloos 12, Smit 22, K. Oosterhof 25 en vooral Bijloo 64 werd het totaal met 19 extras 194. Van Goor bowlde listig en had vooral met „Olifantjes" succes (766). De Jongh 347. Aan een inningsnederlaag ontsnappen kon Ajax moeilijk na dit Schiedamsche totaal en hoewel De Jongh met 20 en de rood zwarte aanvoerder Brouwer met 19 hun bes' 'deden, zaten de Leidenaars voor 82, waar van nog 15 extras, opnieuw aan den kant. Visser was ook nu weer onbespeelbaar voor onze sladgenooten. Hij nam 7 wickets voor 29 runs. A. Bart 1—12, K. Oosterhof 1—19. DE .VIJFDE TOETSWEDSTRIJD. De Engelschen maken den eersten dag 316 voor 5. De vijfde loetswedstrijd Zalerdag op 'den Oval begonnen., (rok een ontzaglijke menigte van naar schatting 36.000 menschen. Eenige duizenden imoesten worden buiten gesloten. Wyatt deed als aanvoerder van Engeland zijn plicht en won den opgooi. Daar het den geheelen dag schitterend weer bleef met mooien zonneschijn, werd Engeland wèl begunstigd. Voor Engeland kwamen uit: Hobbs, Sut- clijfie, Whysall, Duleepsinhji, Hammond, Leyland, Wyatt, Tate, Larwood, Duckworth en Peebles. Er vielen dus uit: Parker en Ames, ter wijl Hendren twaalfde man werd. Voor Australië nam Jackson de plaats in van Richardson. Nadat op 68 Hobbs en Sulcliffe geschei den werden en WThysall'e wickets reeds op 97 viel, was het aan Sulclifie en Duleep- einhji geboden zeer voorzichtig to spelen, iels wal den Indiër niet goed afgaat. Hij sloeg er hard op en werd op 162 voor een prachtig gespeelde 50 gevangen. Toen daarna spoedig Hammond en Ley- land hem naar het paviljoen volgden, waren reeds vijf wickets neer op 197 runs. Op dat totaal echter kwamen Wyatt en Sulcliffe samen en deze bleven tot het einde van den dag ongescheiden. 316 voor 5 heeft Engeland, vooral wan neer regen de volgende week het wicket be derft, in een zeer mooie positie geplaatst. 'Het gduld van Sutcliffe, die in het begin van den wedstrijd door een bal boven op het hoofd werd getroffen, doch na eenige minu ten reeds weer het spel hervatte, kan in de omstandigheden niet genoeg geroemd wor den. Hij bleef voor zijn 138 n.o. den gehee len dag van half twaalf tot half zeven aan bat met slechts twee rustpoozen voor lunch en thee. Ook Wyatt toonde voorbeeldige koelbloe digheid en geduld. De scores zijn: Hobbs c. Kippax b. Wall 47 Sutcliffe not out 138 Whysall 1. b. w. bowled Wall 13 Duleepsinhjic. Fairfax b. Grimmett 50 Hammond bowled Mc Cabe13 Leyland bowled .Grimmett 3 Whyatt not out 39 Extra's 13 Totaal (voor vijf) 316 GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Onder veel belangstelling had gister de wedstrijd plaats om den British Challenge Cup 26 holes legen Bogey. Winnaar werd de heer J. W. Henny (20 met 6 down; 2. werd de heer G. Cremer (20) met 9 down. ZWEMMEN. INTERN. WEDSTRIJDEN JE ANTWERPEN. Me]. Hnyben verbetert een wereldrecord. De tweede dag van het Internationaal Zwemtournooi te Antwerpen is, begunstigd ,door het mooie weer, een groot succes ge worden- De gedetailleerde uitslagen lui- «den: Estafette wisselslag: (100 M. rug, 200 M. lborst, 200 M. vrije slag)1. Sparta, Keulen (Ska-mper 1 min. 24 sec.Budis 3 min. 3 sec.; Erich 2 min. 38 sec.) -totaal: 7 min 5 sec. 2. Het IJ (Hofman, Van Oostrom Soede, G. de Haas, 7 min. 25 3/5 sec.) 3. Racing Club Mechelen 7 min. 26 3/5 sec. 4. Schwimm Sport Freunde, Barmen, 7 min. 29 sec. Estafette 3x100 M. wisselslag dames: 1. O.D.Z. Rotterdam, 4 min. 15 1/5 sec.; (De Vries 1 min. 27 sec.; Grendel 1 min. 31 sec. Braun 1 min. 14 3/5 6ec.) 2. West Deutsche Schwimm Verband 4 min. 31 1/5 sec. 3. Het IJ (Otto, Huybers, Vierdag, 4 min. 42 3/5 sec. 4. Antwerpsche Zwemclub. Estafette' 4x50 M. Dames: 1. O.D.Z. (Lejeune, Grendel, De Vries, Braun 2 min. 30 sec. 2. Het IJ (Vierdag, Huybers, Ottö, .Uyterwijk), 2 min. 36 sec. 3. Antwerpsche Zwemclub 3 min. 10 sec. Springen van de plank Heeren: 1. PIu- mannB (S.F. Koln), 74.76 pnt. 2. Himmen, Ludenscheid 72,22 pnt.3. Lotgering, Het IJ 69.07 pnt. 4. Va-nheemmëeck, A.Z.O. (Ant werpen) 55.39 pnt. Dames: 1 Mej. Borgs, Duss'eldorf. Mevr. 'R. KuppersErkens had den wênscK 'te kénnen gegeven 'een poging té willen wag'en hét wereldrecord 500 M. schoolzwemmen voor dames, 'dat op 10 min. 55 sec. staat, te verbeteren. De Ï6-jarige Nederlandschë mejuffrouw Huybërs, van Het IJ, alsmede de Duitschë frl. Sassenrath gaven zich bnverwacht v5or hetzelfde óp. De volgorde der 'drie zwemsters wérd: 1. Mej. Huybers, Het IJ, Amsterdam, tijd 9 min. 27 1/5 sec.'; 2. mevr. KuppersEr- kens 9 min. 29 1/5 sète.'; 3. frl. SassenTath 10 min. 17 s'ec., zoodat' allé 'drie zwemsters hét recórd hebben gebreken. De tusschentijden van mej. Huybers JrftC iedere 100 Meter, waren per 100 Meter: 1 min. 2l sëc.; 1. min. 59 sec.'; 2 min.*; 1 min. 55 sec.'; 1 min. 52 1/5 sec. Torenspringen dames: 1. Mej. Borgs 38.59 pnt-. Heeren: 1. Plumann 44.36 pt.2. Lot gering, Het IJ '43.69 pnt.'; 3. Van Heem- bèëek 35.32 sëc. g WATERPOLO. L. Z. C.—D. J. K. i—2. Deze gisteren gespeelde wedstrijd voor den N.Z.B.-beker is op een eenigzins ge flatteerde overwinning van de „D. J.K." uit- geloopen. Echter ook bij een, beter de ver houding weergevend, gelijk spel zouden de Amsterdammers, als bezoekend team, de volgende ronde bereikt hebben. In de eerste helft is de L. Z. C., die met slechts 2 spelers van het eerste zevental uit komt, iets sterker, wat uitgedrukt wordt in een goed doelpunt. Een tweede, bijna zekere scoringkans, weet onze nationale doelman Mousset keurig te niet te doen. Ook Fleer- kamp in het Leidsche doel maakt het den Amsterdammers niet gemakkelijk. De stand met rust is dan ook 10. Spoedig na de hervatting weet v. Leeuwen van den uitgezwommen Mousset netjes den bal te ontfutselen en in het leege doel te deponeeren. Om de een of andere reden kent de scheidsrechter dit doelpunt niet toe. Dit geeft den Amsterdammers moed, zij nemen den aanval over en als de scheids rechter een door Fleerkamp gestopte bal lot doelpunt verklaart is de stand gelijk. Do D. J. K. wortd elerker en Plantinga ver groof, vrij liggend, den voorsprong; dit ge schiedt kort voor het einde, wat komt met den stand 12. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. De uitslagen van de gisteren gehouden onderlinge zeilwedstrijden van de Vereeni- ging „Braassemermeer" luiden als volgt: Regenbogen Ochtend-race 5 deelnemers 1. Hollandia; C. van Staveren 1.43.20 2. Leede, W. Z. v. d. Mey, 1.48.20 3. 49. J. J. Jesse 2.1.50. Middagrace 6 deelnemers. 1. Hollandia C. van Staveren 1.54.20; 2. Leede W. Z. v d. Mey 1.55.15; 3. Holland F. P. Bos 1 57.10. Gemengde klasse 1. Koerdony G. de Jong ber. tijd 2.32.10; 2. Diana J. .v Staveren 2.32.28; 3. 3. Plus, E. Beek 2 40.45. Veensche Schouwen A. 1. Jac. v. d. Meer Sr. 2.15.15; 2. H. Turk; Veensche Schouwen B: 1. M. Verdel 2.35.02 2. Th. s _d Meer. GYMNASTIEK. BRUNHILDE TE ANTWERPEN. Aan het 39e Belgische Internationale Turnbondsfeest, dat 14. 16 16 en 17 Aug. te Antwerpen werd gehouden is ook door „Brunhilde" deelgenomen. Een eigen strijkje, hetgeen stellig tot het welslagen heelt mee gewerkt, heeft de dames vergezeld en oogstle zeer veel succes. De balletten, welke begon nen in het openluchttheater op de tentoon stelling werden door den regen onderbroken en in een zaal voortgezet. De zwemwed strijden werden gehouden in de vijver van Oud-België en trokken zeer de belangstel ling. Onderstaande prijzen werden door „Brunhilde" behaald: le prijs Gymnastische dans, 3e prijs Bal letten (poppendans); 2e prijs levende beel den. Evenals bij de balletten werden de leven de beelden voor dames en heeren saamfce- voegd in één groep; 3e prijs eigen gekozen oef.; 3e prijs klassikaal toestelturnen; He prijs personeele vijfkamp P. Dieben; 2e prijs estaiette 6 x 80 M. (Een verkeerde over gave ontnam hen de le pr.; le prijs 80 M. hardloopen Rie Briejer; 2e prijs 80 M. haTd- loopen Aat van Noort; 3e prijs 80 M. hard loopen P. Dieben; le prijs zwemestafetle 4 x 50 M.; le prijs 100 M. zwemmen T. Stef- felaar; le prijs schoonspringen T. Steffelaar. 4 De prijzen bestonden uit bekers, plaquet tes en kunstvoorwerpen. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. Jaarvergadering een der aldeelingen. Zaterdagmiddag werd onder leiding van den heer J. Moorman de jaarlijksche afdee- lingsvergadering te 's-Gravenhage gehouden. Bij enkele candidaatsstelling werden de bestuursleden, de heeren M. J. Koolhaas en W. H. A. Burgwal, herkozen. Het jaarverslag van den K. N. V. B. werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de bespreking van de agenda voor de bondsvergadering werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. O.a. werd besloten het voorstel-Lamey c.s. te ondersteunen, n.l. dat voortaan bestuursleden niet langer dan zes jaar achtereen zitting mogen hebben in het bondsibestuur en in drie jaren daarop volgend niet in dat bestuur gekozen mogen worden. Voorts werd het voorstel tot af schaffing der promotie- en degredalie-wed- strijden aangenomen met 138 tegen 68 stern- In de jaarvergadering van afdeeling III van den K. N. V. B., gehouden onder voor zitterschap van den heer S. Coldewey, pleitte deze voor het tegengaan van spelverru- wing. De heeren Hulsebos en Denkers werden herkozen in het afdeelingsbestuur. Besloten werd aan het Bondsbestuur voor te stellen de degradatiewedstrijden EdeG. V. C. en G# V. G.'Ede over te spelen, in verband met schorsingen van leden van G. V. C. Te Groningen is onder voorzitterschap van den heer A. Valkema uit Leeuwarden de jaarvergadering gehouden van afdeeling V van den K. N. V. B. De heer J. W» de Vries werd herbenoemd als secretaris, de heer G. de Weert als be stuurslid. Bij de bespreking van de agenda der bondsvergadering 1930 betoogde mr. Kalma, dat, gezien het feit, dat de bond een belang rijk vermogen heeft, de bijdragen der aange sloten vereenigingen practisch overbodig zijn. Hij hoopte dat de vacature in de finan cieel© commissie zou worden vervuld door iemand die het te dezer zake met hem eens is. Op voorstel van mr. Kalma sprak de ver gadering, als haar meening uit, dat de af deeling V groote waardeering heeft voor den arbeid en toewijding van den heer ir. Kips voor den bond, het betreurt, dat hij meent als voorzitter te moeten aftreden en hem verzoekt zoo mogelijk op zijn besluit terug te komen. 0 DE TOER VAN RAPID. Een gelijk spel tegen R. C. H. en een overwinning op P. S. V. Het Weensche prof. elftal Rapid was Zaterdag de gast van de Haarlemsche voet» balvereeniging R.S.H. De gastheeren slaag den er in hun sterke tegenstanders met gelijk spel van het veld te sturen, hetgeen vooral was te danken aan de enthousiaste verdediging van de Haarlemmers. Het spel der buitenlanders was technisch beter^dan dat der ontvangende club, maar het ge lukte hun niet de overwinning te behalen Onmiddellijk na den aanvang waren de Weeners in de meerderheid. Het liet zich aanzien, dat de Haarlemmers niet tegen het vlugge spel van hun tegenstanders zou den zijn opgewassen. Maar de Haarlem mers lieten zich niet onbetuigd en wisten al spoedig de gevaarlijke aanvallen af te slaan. De aanvallen der Haarlemmers had den echter niet veel resultaat door het krachtige optreden van de Weensche mid- denlinie. 30 minuten na het begin Opent Verkerk de score. Zoo gaat de ruststand in met 10. De tweede helft, bracht 'veel spanning door het snelle uitvallen van R. C. H. Na 25 minuten maakt Weselig gelijk (11). Nadien komt er geen wijziging in den stand. Vermeld 'dient nog te worden, daï de Weeners zich herhaaldelijk aan over treding van de spelregels schuldig maak ten, waardoor de scheidsrechter Vrugt vaak' moést óptrëden. Voor circa- 8 k 9000 toeschouwers heeft gistermiddag op het P.S.V.-terrein de wed strijd P.S.V.Rapid plaats gehad. Aan de match ging een huldiging vooraf door de te Eindhoven gevestigde Oosten rijkers, die de Weensche ploeg een zilveren schild offreerden. De Oostenrijkers telden 'een invaller voor hun linkshalf Kirbes, voor wie Wan a 6peelde. Onder leiding van scheidsrechter Voltyn wordt afgetrapt. P.S.V. begint met den wind in den rug te spelen. Zij heeft reeds na 8 minuten succes, als Van den Broek uit een voorzet va/n De Visser onhoudbaar inschiet (1O). Dan gaat Rapid tot den aanval over. Haar spel staat een klasse hooger dan dat der P.S.C. Deze verdedigt echter taai en weet menigen aanval ef te weren. Na een, twintigtal minuten maakt Wesë- lik uit een corner gelijk (1—1). De Oosten rijkers blijven aanvallen en scoren voor de tweede maal, doch dit doelpunt wordt ge annuleerd. Even voor dé rust bezorgt Hermans P. S.V. opnieuw de leiding (21). Na de hervatting is het overwicht van Rapid niet meer zoó overwegend als te voren. Na een goed kwartier verhoogt Pau- lissen 'den voorsprong van P.S.V. (3—1). Twintig minuten voor het einde komen de Oostenrijkers geducht opzetten en ne men dan verder het spel geheel in han den. In die periode wéét Weselik 3en ach. terstond van 31 in een 4B-Overwinning Om te zetten, waarmede het einde komt. OM DEN RIJNSTREEK-BEKER. Vios en Alphen in den eindstrijd. Bijgewoond door een talrijk publiek had den te Alphen gisteren de wedstrijden plaats om den Rijnstreekbeker. Te plan. halfeen ving de wedstrijden aan tus9chen Vios en Spartaan, welke mei 42 in het voordeel der Hagenaars werd beslist, de rust brak aan met 11: na de rust hernam Vios, dat over een zeer goede voorhoede beschikt wel dra de leiding, doch daarop maakte de mid- voor voor Spartaan weer spoedig gelijk. Voor de Hagenaars blijkt dit aanleiding om er een schepje op te gooien, vinnig vielen zij aan en achtereenvolgens werd door hun rechts- en linksbuiten de score nog twee maal verhoogd, waarmede het einde kwam. Te halfdrie ving de wedstrijd aan Alphen 'Hillinen, die door Alphen na loling werd gewonnen. Het spel van Alphen stond op hooger peil dan dat van Hillinen, dat welis waar hard zwoegde, maar weinig samenspel te zien gaf. De Hillegommers beschikken over een vlugge voorhoede, maar zonder goede schutters. Him keeper verrichtte uit stekend werk en daaraan is het te danken dat zij voor een nederlaag bewaard zijn ge bleven. Alphen nam direct na aanvang het spel in handen. Na enkele mislukte aanval len volgde een snelle doorbraak der thuis club, waarna de midvoor het leder in het Hillinendoel plaatste. (10). De beurt was daarna aan Hillinen, dat eenige malen het spel naar de overzijde weet te verplaatsen. Er werd erbarmelijk slecht geschoten. Toch beeft Hillinen eindelijk succes. Als het leder uit een vergissing door Boer een Hillinen- speler wordt toegespeeld, schiet deze den bal in het net. 11. In de tweede helft was Alphen beduidend sterker. Hillinen heeft dan ook maar zeer weinig in te brengen, tel kens in el de voorhoede der thuisclub vinnig aan, maar de Hillinen-keeper wist steeds tijdig in te grijpen. Tenslotte moet hij voor een schot van v. Kooyk zwichten. 21. De Hillinen-aanvallen strandden meestal op het buitenspelvalletje, doch tenslotte wordt het todh 22. De 2 x 7 1/2 minuut verlenging brachten geen wijziging meer, waarop na loting Alphen de gelukkige werd en zich aldus heeft geplaatst dn den eindstrijd tegen Vios. OM DEN MAALDRIFT-BEKER R. V. C. ILugdunnm I 1i. Lugdunum heeft 3 invallers, R.V.C. 2. De groen-witten zijn direct sterker, doch Kerk vliet in't Haagsche doel is goed op dreef. Als hij het leer echter na 20 min. niet klemvast heeft, loopt B. Dool het uit de handen en schiet in het leege doel 10. R.V.C. ontplooit thans een keurig spel en spoedig ligt den gelijkmaker achter v. d. Berg. 1—1. Ongeveer 10 min. voor de rust weet A. Dool zijn club de leiding te her geven 12, terwijl van een fout van den R.V.C.-keeper Verver profiteert door den stand op 13 te brengen. Rust 13. Na de rust is Lugdunum er weer goed in en spoedig weet De Roo er 1—4 van te maken. Het spel is dan plotseling zeer slecht, wat het tot het einde toe blijft. Er wordt niet meer gescoord, zoodat Lugdu num met 41 wint. D.V.S. I speelde tegen U.V.S. I en ver loor met 12. De stand met rust was 01.- RIJNSBURGSCHE BOYS De voetbalvereeniging „R. F C." te Rijns- burg heeft toelating verzocht en verkregen tot den Leidschen Voetbalbond. In verband hiermede en ter voorkoming van verwarring, is men genoodzaakt ge weest, den naam der vereeniging te ver anderen in „V.V. Rijnsburgsche Boys". Voorloopig worden de wedstrijden nog ge houden op het terrein Almondeweg» dat daarvoor is goedgekeurd. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOURls VEREEN. „SWIFT" De laatste rR om den Vollenhovsa. N.N. beker over resp. 60 en 40 K M. gisteren gehouden. De destijds gevestigd cordtijd door Th. Wurzer bedroeg r,ver K.M. 1 uur 47 min. 11 sec. Met dezen wist hij dan ook op den Vollenhovenl» beslag te leggen. De N.N. beker werd gewonnen door Ramp, wiens record over 40 K.M. de;' door hem gevestigd op 1 uur 12 min. sec. over 40 K.M. wel werd benaderd, n» niet verbeterd. R. Riethoven, op wiens naam de ret«, tijd stond verbeterde dit nog een flink en wist op den Lauwertak van den h Groenewegen beslag te leggen. Tijd 10 in 19 min. 50 sec. De uitslag van gisteren luidde; A. klasse: 1. D. Ramp. B. klasse: 1. A. van Egmond. Jun. klasse: 1. R. Riethoven. KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAN Ernstige valpartij ta Leiden. Gisteren organiseerde het Rotterd Rennersverbond een wegwedstrijd voor afhankelijken, amateurs en nieuweli» over een afstand van 135 K.M. Het traject liep van Rotterdam via Voorburg, Rijswijk, Voorschoten, Lei Bodegraven, Woerden en Utrecht, waar den Hommel het keerpunt was. Vani ging het over Bodegraven, Gouda naar terdam. Vermoedelijk afgeschrikt door het sl- weer van den laatsten tijd was het inschrijvingen niet zoo groot als men wacht had. Toch waren nog ruim 50 ners opgekomen. Aan dezen wedstrijd tevens verbonden het kampioenschap Zuid-Holland. Van den aanvang af ontwikkelden de ners een zeer snel tempo. Er werd her delijk felle strijd gegeven. In Leiden had zeer ernstige valpartij plaats, doordal wielrijder onverwachts dwars den weg stak. De Hagenaar Van Rossum raakte het hoofdpeleton los en kwam er niet bij. Van de gevallen renners was Van kemade er het ergst aan toe. Met hem ten ook v. d. Eude en Pieters uit den s Bij Alphen bestond de hoofdgroep nog 6 renners, terwijl het tweede peleion minuten afstand volgde. Bij het ke* bleek Snoek uit de hoofdgroep verdw en het waren de Hagenaars Wals, Valk Van Hees, alsmede de Amsterdammers des en De Groot, die het eerst de teni aanvaardden. Vóór Harmeien moest door kramp opgeven. Ook Van Hees dween uit het leidend peleton, zoodat e; renners onbedreigd op Rotterdam gen. Op enkele minuten afstand volg tweede peleton, bestaande uit Van R<r- Kuys en Polak. Op onverklaarbare raakte de hoofdgroep verdwaald, laatstgenoemd drietal Het eerst de finish reikte. De uilslag luidde volgens „de Crt": 1. Van Rossum (onafh.) in 4 uur 12 40 sec.; (kampioen); 2. A. Kuys (art Polak (onafh.); 4. Raaymakers (am): Wildschut (am.); 6. Keurremans (ons Bij de nieuwelingen was de uitslag Hellemans (Helmond) in 4 uur 33 ra. 45 2. Suiker (R'dam); 3. G. de Ruit (R' 4. Nassau (A'dam); 5. Molenkamp ff' 6 Klaas (R'dam.) BILJARTEN. JAARVERGADERING L. B. Vrijdag a.s. heeft de jaarvergaderingp' van den L. B. B. in het café van den J. Bouman, L. Rijndijk 1 alhier. Ala naam punt komt op de agenda voor: etel van het Bestuur tot toetreding hij Ned. Biljart Bond. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht Mons (België) met duiven, welke om 81/4 uur in VTT werden gesteld en als volgt werden g stateerd: 1. J. Marijt 11 uur 21 min. 38 sec- P. Peetere 11.23.50; 3. Chr. v. d. P 11.24.45- 4. P. v. d. Leek 11.84.51; S. Oosten 11.25.44; 6. J. Schreuder 11.»]: J Spek 11.26.24; 8. J. Schreuder 11 9. idem 11.29.13; 10. J. v. Oosten IJ- 11. P. Peeters 11.31.2; 12. J. Manjt H-31 13. G. A. Spek 11.33.16. Hiermede zijn de vluchten jonge 1 geëindigd en werd het le kampiosn behaald door den heeer P. v. d. L» 192 punten. Het 2e kampioenschap werd SeV° door Chr. v. d. Pluym met 190 punten De prijs, beschikbaar gesteld voor n' kampioensduif door Chr. v. d. Pluy® gewonnen door P. v. d. Leek. De prijs beschikbaar gesteld voor kampioensduil door J. v. Steenbergen, gewonen dooT Chr. v. d. Pluym. „DE TREKVOGELS". Wedvlucht vanaf Mons 196 K-hl- X)e uitslag is als volgtR. Pet 1- hoven 2. J. R. Smits 3, 12. C. v. 6 J. Selier 5. D. Klootwijk 7, 8. m laard 9, 14. A. v. Polanen 10, 11» 13, 1 G. Bergman 15, 16. A. v. Dorp 18-. De eerste vogel werd geconstsie 11 u. 19 min. 44 sec.de laatste om

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10