GEMENGD NIEUWS. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 16 Angnatua 1930 Tweede Blad No. 21600 Mgiggp: 'ZER DAGEN heeft de bekende groot e Dorniervliegfooot, de Do X een proefvhi oht op de Bodensee gemaakt met de 12 nieuwe motoren, waarvan het toe stel is voorzien. Deze motoren hebben e en capaciteit van ongeveer 7000 P.K. DE BEKENDE POOLVLIEGER WILKINS zal, zooals men weet trachten, het volgend jaar met een duikboot een reis naar de Noordpool te ondernemen. Hier boven George Wilkins terwijl hij te Philadelphia (Amerika) den vroegeren onderzeeër „012" bezichtigt waarmede hij den tocht zal ondernemen 30r de tram overreden. Gisteravond heeft te Voorburg in de Ko- Wilhelminalaan een ernstig onge le plaats gehad. -'heer M. stapte bij de halte Wateringe met zijn vrouw uit de Blauwe Tram l flen Haag en stak, terwijl de tram nog fstond, achter deze om, de trambaan over hetzelfde oogenblik kwam van den an- kant de tram uit Leiden aan. De M. werd gegrepen en een eindweegs gesleurd. De bestuurder van de tram e onmiddellijk. heer M. werd zeer ernstig verminkt janomen en in zorgwekkenden toestand het Gemeenteziekenhuis in 's Graven- overgebracht. Het tramverkeer in de -hting den Haag had 'een half uur ver eng. noodlanding. Gistermiddag heeft het militair eenper soons jachtvliegtuig D 7-258, bestuurd door den wachtmeester vliegenier H. Bos van Waalhaven op weg naar Soesterberg, daar toe genoodzaakt door het warmloopen van den motor, een noodlanding gemaakt in een weiland onder Pijnacker bij Delft. Het vliegtuig kwam met den neus in een sloot terecht. De bestuurder heeft geen letsel bekomen. Personeel van Soesterberg zal de machine demonteeren en naar Soesterberg overbrengen. i'n het ruim gevallejn. arbeider J. Menken uit Schiedam is boord van het aan de Pelgrimskade te *rdani liggende stoomschip Leeghwater TOün gevallen. Met een 9chedelfrac 1ls de ma/n per auto van den genees- in o naar het ziekenhuis aan L1 "^olsingel vervoerd, waar hij na en- oren is overleden. onbemand jacht. Gistermorgen heeft de sleepboot „Assis tent" van de Maatschappij Wijsmuller, te Nieuwendiep binnengebracht het jacht „Bellatrix" dat in het Molengat dreef. Het jacht werd geheel onbemand aangetroffen, zoodat men vermoed, dat de opvarenden door een ander schip van boord zijn ge haald. Het was waarschijnlijk reeds op sleeptouw geweest, daar aan de vlaggelijn nog een noodvlag met NC (hebben onmid dellijk hulp noodig) was i schip staat vol water De bemanning van het jacht .Bellatrix bestaande uit vier personen dp reeder, zijn vrouw en twee matrozen, zün eered door het Zweedsche motorschip „Hemland" Zij zullen in êen haven in het Engèlsohe Ka- l naai worden geland. vliegtuig neergestort. Tusschen Amersfoort en Nijkerk is gis termiddag een militair vliegtuig uit Soester berg, no. 555, -neergestort. De beide inzit tenden, een luitenant en een onderofficier kwamen er met eenige onbeteekende ver wondingen af. Monteurs uit Soesterberg hebben het toestel naar het vliegkamp ver voerd. branden. Te Fijnaart ia bet woonhuis van den landbouwer A. Koremans afgebrand, ver moedelijk alls gevolg van kortsluiting. De inboedel, waaronder veel antiek, ging ver loren. Verzekering dekt de schade. In de buurtschap Harbrinkhoek onder de gemeente Tubbergen is tot den grond toe afgebrand de woning van de familie Oude Vrieling. Er werd weinig of niets gered. Verzekering dekt de schade. Te Stadskanaal gemeente Wildervank is de boerenbehui-zing van den heer J. Schu- ringa, bewoond door den heer Eling, door onbekende oorzaak afgebrand. Ook een hoop koren werd door het vuut vernield. Verzekering dekt de schade. autobotsing op den haarlemmerweg. Gisteravond laat kwam een auto, die uit de richting Haarlem kwam, in botsing met een bij Amsterdam ter hoogte van het Kruithuis stilstaanden auto. Door den schok sloeg de uit Haarlem komende wagen over den kop, met het gevolg, dat de inzittende passagier een kaakfractuur bekwam en de chauffeur een lichte hersenschudding op liep. Door den schok vloog de stilstaande auto tegen het Kruithuis aan. De gekwet ste passagier werd per auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd, ter wijl de chauffeur naar Halfweg werd over gebracht. hoog water. De Vecht is te Maarssen huiten haar oevers getreden. Donderdagavond is tijdens een kort doch hevig onweder en de daarbij opkomenden vloed de Sint Louis en Kwisgeldpolder, in totaal 40 H.A. weiland, doordat het Hol- landsch Diep buiten zijn oevers was ge treden, geheel overstroomd. Honderd stuks in die polders grazend hoornvee, waarbij eenige paarden, konden nog bijtijds in veiligheid worden gebracht. Nabij de aanlegplaats deT Thorbooten werden vier hoornen door den hevigen wind ontworteld. de landarbeidersstaking De stakende landarbeiders te Oudebildt- zijl hebben het arbitragevoorstel van de landbouwers verworpen. Zij hebben even wel besloten, een scheidsrechterlijke uit spraak te aanvaarden, waarbij de arbiter niet aan bepaalde voorwaarden is ge-» bonden. geheimzinnige sterfgevallen. In het dorpje Hoogland bij Amersfoort zijn uit hetzelfde gezin twee kinderen plot seling overleden. Nadat de familie Zondag het middagmaal had gebruikt, is eenige uren later een 4-jarig zoontje gestorven. Den anderen dag overleed een kind van 1 Va jaar. Een derde is nog steeds niet buiten levensgevaar. Een vierde kind is reeds bijna hersteld. (Vad.) muzikant doodgestoken. Woensdagavond heeft een bruiloftsfeest in Straelen een droevig slot gehad, meldt „De Tijd." Toen na afloop drie muzikan ten zich huiswaarts begaven, kregen zij twist onder elkaar, met het gevolg, dat een hunner zijn makker doodstak. Door den derde van het trio werd toen de dader zoodanig onderhanden genomen, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. IN DE GROOTE KERK TE DEN HAAG heeft gisteren de officieele onthulling plaats gehad van het Jan de Bakkerraam, vervaardigd door Max Nauta. Een overwicht van de plechhtigheid, die door vele belangstellenden werd bjjgewoond. DE BEIDE AMERIKAANSCHE VLIEGERS DALE JACKSON EN FO REST O'BRINE hebben het duurrecord vliegen, dat zooals men weet door de gebroeders Hunter op 23 dagen was gesteld:, reedis gebroken Hierboven van links naar rechts: Chaffee, O' Brine, Jarikson en Bill Brewster. Het bijvullen van brandstof in do lucht is aan Ohaffee en Brewster opgedragen. li\ SURINAME en aan de phila- telisten-loketten hier te lande zul len luchtpostzegels verkrijgbaar worden gesteld naar ontwerp van A. v. d. Vossen, te Overveen, uitgevoerd in plaatdruk.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5