telegrammen. weerbericht. VISSCHPRMWr-HTEN. LAATSTE BERICHTEN. Het Koninklijk Bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. j WEGENAANLEG IN AMERIKA; WASHINGTON, 16 Aug. (Ned. Tel. Ag.). President Hoover heeft aangekondigd, dat hij, om de werkloosheid te doen afnemen, een groot plan tot aanleg van nieuwe ■wegen heeft opgesteld. ta co 7§ Idike pijltje geeft den stand aan van Liddag 3 uur. [dimae pijltje geeft den stand aan van middag 3 uur: 761. middag 2 uur: 766. GRAFISCH WEERBERICHT I waarnemingen In den morgen van Augustus, medegedeeld door het l Ned Met Instituut te De Bildt isle stand 768.5 te Biarritz. stand 744.7 te Kopenhagen, ihting tot den avond van 17 Augustus (je tot zwakke, Westelijke tot Zuid- (ijken wind. Half lot zwaar bewolkt; ellicht weer toenemende bewolking. geen regen. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. roorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.), 's-midd.: 14 gr. C. (57 gr. F.). jfATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Toor Zondag. island des voorm. te 8 uur 10 min. I stand des nam. te 8 uur 37 min. Toor Maandag. island des voorm. te 9 uur 04 min. des nam. te 9 uur 40 min. WATERTEMPERATUUR, nil rich ting „Hooge Rijndijk". roorm.: 17 gr. C. }ir roorm.: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" roorm.: 15Ve gr. C. |sr roorm.: 15tya gr. C. OP TOOR FIETSERS e.a. 8.53 n.m. tot 5.14 v.m. 8.51 n.m. tot 5.16 v.m. PERZIE. ktksche gezant teruggeroepen. d wordt, dat de Turksche gezant 14 Mamdoe Sjefhet bei is teruggeroe- icieel is dit eerste niet. CHINA. trnwinniugen van Nanking. officieel communiqué meldt dat de ptroepen Tsinanfoe hebben herno- i Noordelijken vluchten in Noorde rling met achterlating van groote Wen munitie. tNeeringslroepen hebben evéneene ktervleugel van Feng Joe Hsiang en hopen weldra Tsjenglsau en le hernemen. ZUID-AFRIKA. zog eischt de onafhankelijkheid. heeft in een onderhoud met een' verklaard, dat het vraagstuk der lelijkheid van Zuid-Afrika op de wfe conferentie door hem ter sprake 'oen gebracht. »t de erkenning van de onafhanke- door de rijksconferentie van het belang. Eenige onzekerheid in dit hij niet toelaten, Het recht van JX3, om zich van het Engelsche rijk beiden, moet onaangetast blijven. °P de rijksconferentie moeten wor- 'stgesteld, als het rapport over de (Prentje van 1926 over de onafhan- van de dominions in behandeling 1oit eenmaal vastgesteld, dan zal rika bereid zijn om steeds nauwer verken met de overige staten. CANADA. Beperking der Immigratie. n' de steeds toenemende werkloos- !--ï de Canadeesche regeering be- immigratie naar Canada te be- hmmgratic van het Europeosche w tot nader order verboden. Engel- owfen alleen toegelaten als zij de roddelen bezitten om vo»t bepaal- ln hun levensonderhoud te voor- "LT BIJ STIERENGEVECHT. '6 Aug. (Ned. Tel. Ag.). In een E^^he stad hebben gisteren bij fy^gevechi groote tumultscènes Ltoeschouwers waren niet het optreden van de torea- 'olden de tribunes en stormden 'n^en. De politie, die met blanke IherJii rnen^^e optrad, kon eerst L ^«len toen enkele malen in de "^schoten. STORM IN 'T KANAAL. LONDEN. 16 Aflig. (Ned. Tel. Ag.). In het Engelsdh Kanaal woedt een hevige storm. Talrijke schepen hebben S. O S.-seanen uitgezonden. ZWEEDSCH SCHIP VERGAAN. STOCKHOLM. 16 Aug. (Ned. Tel. Ag). Aan de Noordkust van Zweden is gisteravond een Zweedsdh sc'hip aan den grond geloo- pen en gezonken. De kapitein en de beman ning konden zich zwemmend' redden. MOORDAANSLAG. OPORTO, 16 Aug. (Ned. Tel. Ag.). Naar uit Oporto gemeld wordt is op den Bra/zi- liaanschen consul aldaar. De MeHo, een moordaanslag gepleegd. De consul werd met een revolverschot in de borst stervende opgenomen. Bijzonderheden over de motieven van dezen aanslag en den persoon van den dader ontbreken nog. UIT BRITSCH-INDIE. SIMLA, 15 Aug. (Ned. Tel. Ag.). Officieel wordt medegedeeld, dat uiit verscheidene Indische garnizoenen troepenafdeelingen naar de Noord-We9t-grens zijn gezonden, daar de toestand aldaar ernstig en gevaar lijk is. Een afdeel ing AJridis is een mili taire opslagplaats binnengedrongen en heeft daarin groote schade aangericht, voordat zij werden verdreven. Verder wordt medegedeeld, dat ofschoon een aantal Airidis naaT Tirah lerugkeeren er van andere zijden steeds versterkingen aankomen, zoodat de toestand kritiek moet worden geacht, zoolang niet de laatste tegenstander is verdwenen. DE DROOGTE-BESTRITDING. "WASHINGTON, 16 'Aug. (Ned. Tel. Ag.) President Hoover heeft verklaard, dat op de door hem met de gouverneurs der door de droogte het zwaarst geteisterde staten, gehouden bespreking nopens de te nemen noodmaatregelen volkomen overeenstem ming was bereikt. Eensgezind was men van meening dat eerst ieder district en iedere gemeente een opgave moet verstrek ken van de werkelijk geleden schade, alvo rens een nood-program kan worden opge steld. De gouverneur van Montana en die van andere Staten verklaarden dat er groo te sommen noodig zullen zijn om de boe ren door den winter heen te helpen. Pre sident Hoover heeft aangekondigd dat prijsopdrijving van levensmiddelen streng zal worden gestraft. De regeering zal in het National Park groote landerijen laten bebouwen, nie't. alleen om daardoor meer levensmiddelen te krijgen, doch ook om aan werkloozen aldus arbeid te verschaffen DE R ioo. LONDEN. 16 Aug. (Reuter). Het Engel- sche luchtschip ,.R. 100", dat met slecht weer te kampen heeft gehad, heeft heden morgen kaap Clare gepasseerd oh daarop in verband met het ongunstige wedeT ter stond koers moéten zétten naar Cardington. Gisteravond werd hier bekend dat het luchtschip na zijn terugkeer een nieuw om hulsel zal krijgen, daar het tegènwoordige door het stormachtige weder te Veel gele den heeft. Ook het zusterluohtschip, dé ..R. 101" zal een nieuw en uit sterker ma teriaal vervaardigd omhulsel krijgen. LONDEN, 16 Aug. (V.D.) De „R 100" is van morgen te half twaalf te Cardington van zijn Teis naar Canada teruggekeerd en geland. Het heeft het record van -dé ..Graf Zeppelin" niet kunnen breken. IJMUIOEN, 16 Augustus 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot por K G f.2—1.50. Griet per kist vap 50 K.G. f.80—38 Tongen per KG. f 3 30—2.70. Zeischol per kist van 50 K.G. f. 35—28. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f 237. Schar per kist van 50 K.G. f. 12S. Tongschar per kist van 50 K.G. f.80. Rog gen per 20 stuks f. 28—16. Vleelen per stuk f. 2.40—1 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f .31—10. Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 35 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 27—23. Kbinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 14—12.50. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 8 —3.40. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 6058. Gullen per kist van 50 K G. f. 19 4.30. Lengen per sluk f. 1.341. Heilbot per K.G. f. 2.152.05. Wijting per kist van 50 K.G. 1.3.60—2.30. Koolvisch per stuk f. 0.750.10. Makreel per kist, van 50 K.G f. 14—8. 2974 kislen versche haring aangevoerd, f. 7.05—4.90. Aangekomen 14 stoomtrawlers: H.C. 145 met f.6425. H.C. 94 met f.7013. 1.1 M. 142 met f.3149 IJM. 385 met f.2402. IJ'M. 6 met f. 2353. IJM 180 mst f. 1839. IJM 106 met f.2146 IJM. 77 met f.2778. IJM 86 met f.2169 OM. 201 met f.3945. IJM 24 met f.2760 IJM. 36 met 1.2433. IJM 52 met 1.1456 IJM. 32 me! 1372. En 4 loggers- KW. 178 met 671. KW 24 met 450. KW. 65 met 377, KW. 20 met 383, KW. 47 met 388 kantjes voor Katwijk. KW. 134 met 378 kantjes voor Katwijk. STADSNIEUWS. Bjj beschikking van den minister van O.K. en W. is aan den heer R. E. J. ten Seldam op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdassistent bij het Patholo gische Anatomisch laboratorium aan de Rijksuniversiteit alhier. BINNENLAND. Heden bracht H. M. de Koningin, in gezel schap van Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana het aangekondigde be zoek aan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, het zg. Vijlde District. Gezien de verbindingsmoeilijkheden met dit zoo geïsoleerde gewest, was het hooge gezelschap reeds gisteravond naar Wouw vertrokken, alwaar in het Koninklijk salon- rijtuig werd overnacht. Toen hedenochtend te 8 uur de Koninklijke trein (e Vlake arriveerde, waren daar ter begroeting aanwezig Me Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford, alsmede de burgemees ter der gemeente Schore, waaronder Vlake ressorteert. Terstond na aankomst begal men zich aan boord van de feestelijk gepavoiseerde stoom boot „Luctor et Emergo" van den Provin cialen Stoombootdienst, die het hooge gezel schap. waarbij zich inmiddels ook de leden van Gedeputeerde Staten en de griffier der Stalen van Zeeland hadden aangesloten, via Hansweert naar Terneuzen zou brengen, alwaar men, na een voorspoedige reis, te ongeveer halftien arriveerde. Een overtalrijke menigte had hier in de nabijheid van den aanlegsteiger posl gevat en juichte de vorstelijke personen bij het be treden van den Zeeuwsch-Vlaamschen bo dem hartelijk toe. Het gevolg der Koninklijke gasten be stond uit jonkvr. van Swinderenbaron van Hardenbroek; graal Dumonceau; baron van Geen, particulier secretaris van Hare Majesteit, baron Baud. kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana; jhr. van Teylingen, kamerheer in B D. van H. M.jhr. de Jonge van Ellemeet, adjudant van H. M.; jhr. La- man Trip. adjudant van Z. K. H. den Prins en jhr. Verheven, ordonnans-officier van Hare Majesteit. Op de ponton werd de Koninklijke Familie hartelijk verwelkomd door den burgemeester van Terneuzen, den heer J. Huizinga, wiens dochtertje Hare Majesteit een fraai bouquet overhandigde. Terwijl het plaatselijk nmziekgezelschap het „Wilhelmus" deed hooreiy begaven zich de Hooge Bezoekers naar dei-"gereeds taande holauto's en onder daverende toejuichingen der duizendkoppige menigte reed de Ko ninklijke stoet, welke door motorrijders werd gesloten, naar Axel, waar voor het versierde Raadhuis werd halt gehouden. Na de ge bruikelijke voorstelling van burgemeester en wethouders aan Hare Majesteit werd een zang- en bloemenhulde gebracht. Ook in deze gemeente was een talrijke menigte op den been, die het Koninklijk gezin op ondub belzinnige wijze van hare vaderlandsche ge voelens deed blijken en bij het passeeren van den stoet door luide toejuichingen aan haar vreugde over het bezoek van de Lands vrouwe uiting gaf. Niet minder hartelijk en spontaan was de ontvangst te Zuiddorpe en Westdorpe, waar de dundoeken alom feestelijk wapperden en de Koninklijke bezoekers met zang en bloe men gehuldigd werden. Te Sas van Gent werd de Koninklijke stoet met saluutschoten van Hr. Ms. mijnen- legger „Medusa" begroet, welke oorlogsbo dem op verzoek der plaatselijke feestcom missie door den Minister van Defensie naar deze gemeente was gedirigeerd. Bij wijze van uitzondering verlieten hier de vorstelijke personen de auto om op het bordes van het Stadhuis de hulde der bevo'- king in ontvangst te nemen. Een aardigen indruk maakte hier het oplaten van een zwerm met oranjeslrikies getooide postdui ven door de ter plaatse gevestigde duiven- vereenigingen. Met een zanghulde door de schoolkinde ren en een défilé der vereenigingen toonde ook deze belangrijke grensgemeente haar ingenomenheid met het Koninklijk bezoek. Achtereenvolgens werden daarna nog een bezoek gebracht aan de gemeente Philip pine en Hoek, die zich mede beijverd had den om het Koninklijk Gezin een zoo luis terrijk mogelijke ontvangst te bereiden en dan ging het terug naar Terneuzen, waar men te ongeveer half een aankwam en zich aan boord begaf van de „Luctor et Emergo" voor den tocht over de Schelde naar Walsoorden. Aan boord werd de lunch gebruikt, waar aan behalve het reeds genoemde gevolg, mede aanzat de heer De Jonge, directeur van don Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde. H.M. de Koningin en Prinses Juliana zullen van hun reis naar het Zuiden des lands per Koninklijke Salonwagens heden avond om 12 uur op het paleisperron te Apeldoorn aankomen.Koningin en Prinses blijven in den trein, overnachten. Prins Hendrik verlaat te Roozendaal den trein, voor de reis naar Den Haag. LIJKTE OPGEHAALD. Gisteravond werd uit de Nauem&sche- vaart het lijkje opgehaald van een knaapje, dat het 9-jarig zoontje bleek te zijn van den heer C. Hof te Krommenie, 's Middags was het kind van huis gegaan om te gaan spe len, waarbij het vermoedelijk te water is ge- raakt. Niemand had van het ongeluk iets bemerkt. AUTO-ONGELUK. Gisteren vónd op den Bentveldweg te Aerdenhout een ernstig auto-ongeval plaats. Pater J. G., leeraar aan het lyceum te Nijmegen, die tijdelijk in Zandvoort gelo geerd was, begaf zich met een auto van de firma S. uit Zandvoort naar het station te Haarlem. In een bocht van de Zandvoort- schelaan is de auto met groote vaart ge slipt en sloeg tegen een boom. De pater werd zeer ernstig aan den hals verwond en is naar de Maria stichting te Haarlem ver voerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het Haagsche Ziekenhuis is overleden 'de heer J. M. uit Voorburg, die daar door de tram werd overreden. DE LEGER-MANO'EUVRES. Van (bevoegde zijde deelt men ons mede: Naar aanleiding van het verzoek van den Aigemeenen Nederlandsohen Zuivelbond aan den Minister van Defensie om de na- jaarsoefeningen op de Veluwe, dn verband met het. heer9chen van mond- en klauw zeer, dit jaar niet te doen plaats hebben, had, onder leiding van den secretaris-gene raal van het Departement van Defensie, een bespreking plaats met afgevaardigden van genoemden bond. Op den voorgrond werd gesteld, dat van de militaire autoriteiten moeilijk het niet- Ihouden van de najaarsoefeningen kon wor den gevorderd, waar de maatregelen, door de burger-autoriteiten tot nu toe genomen, niet van zóó verstrekkenden aard waren, dat overbrenging van de (besmetting tot een minimum werd 'beperkt. De legerleiding had zich wèl bereid ver klaard om desverlangd de oefeningen te doen plaats hebben in Limburg, als zijnde vrij van mond- en klauwzeer. Aangezien dit echter ook groote bezwa ren zou medebrengen en uit de inlichtingen namens den minister verstrekte, bleek, dat de militairen zich niet rechtstreeks van hun haardsteden naar en van het besmette ge bied begeven, doch vóór en n& de oefenin gen eenige dagen in de kazerne vertoeven, waardoor de besmettingskansen aanmerke lijk worden verminderd, achtten de ver tegenwoordigers van den Algeraeenen Ne- derla/ndschen Zuivelbond het de beste op lossing dat de oefeningen worden gehou den in de daarvoor oorspronkelijk aange wezen terreinen. Zij verklaarden zich bereid, om in over leg met dein Veeartsenijkundigen dienst, zooveel mogelijk maatregelen aan te geven, die genomen kunnen worden cxm overbren ging der besmetting tc voorkomen. De mi litaire leiding zal daarmede (rekening hou den voor zoover het welslagen der oefenin gen daarmede niet in gevaar komt. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft veroordeeld: Wegens loopen op verboden grond: M. A. 0. te Katwijk tot f. 3 of 1 w. t.sch.; als be stuurder van een rijwiel daarmede rijden op zoodanige wijze dat daardoor de vrijheid en veiligheid van het verkeer op den openbaren weg wordt in gevaar gebracht: W. D. te Katwijk tot f. 5 of 1 w. t.sch.; wegens over treding M. en Rijw.wet: f. 10 of 5 d.; wegens idem: S, B., 's-Gravenhage f.40 of 20 d.; wegens idem N. H. D., te Noordw.hout tot f. 10 ol 5 d. met toewijzing van de civiele vordering aan de beleedigde partij ad f. 20; wegens als bestuurder van een auto daar mede rijden ponder verlichting van nummer en letter D. v. D. tot f. 5 of 3 d.; wegens een vierwielig motorrijtuig bezigen tot vervoer van personen zonder dat ten aanzien daar van een goedkeuring van kracht is met liet oog op de veiligheid der reizigers: C. H. tc Alphen .aan den Rijn f. 10 ol 5 d.: wegens overtreding der Invaliditeitswet G. A. K., te Oegstgeest 2 x f.10 of 2x5 d.; wegens overtreding van de Ver. voor de gemeente Leiden op het bouwen en sloopen: N. G. tot f. 5 of 3 d.: wegens overtreding der Leer plichtwet: J. A. te Katwijk aan Zee tot f. 25 of 15 d.; wegens overtreding der Veilig heidswet: W. Th. den H. den H., te Voor burg tot f.50 of 10 d.; wegens overtreding van de Pol. Ver. voor de gemeente Rijnsburg. B. H. tot f. 3 of 3 dg.; wegens overtreding der Leerplichtwet: M. B. te Katwijk aan Zso tot f. 10 of 10 d.; wegens overtreding dtr Arbeidswet: J. G. de W., te Noordwijk aaD Zee f. 10 of 5 d.; wegens idem A. v. 11., to Noordwijk aan Zee tot f. 6 of 6 d.; wegens idem J. J. D. te Voorscholen tot f. 5 ol 5 d.; wegens als melkverkooper op den openbaren weg melk uit een bus in een maat gieten: F. M. te Katwijk a. d. Rijn tot f. 10 of 10 d. Wegens dronkenschap G. P. C. v. H. te Roelofarendsveen f. 5 of 3 dagen; wegens loopen over een spoorweg W. F. B.; L. Th. S.; P. M. K. ieder tot f. 2 of 2 dagen; A. M. zwerft wegens dronkenschap lot f. 5 of 3 dagen, wegens rijden met een auto zon der licht; M. C. P te Wassenaar f. 5 of 3 d.; wegens rijden met een handwagen in veTboden richting; H. O. tot f. 3 of 2 dagen; wegens met een auto rijden door de Water- steeg; I. L. te Groningen tot f. 3. of 2 dagen; wegens rijden met een auto zonder rijbe wijs M. C. P. te Wassenaar f. 10 of 5 dagen; wegens een kleedje kloppen S. F. L. hvr. D. N. tot f. 0.50 of 1 dag; wegens met een auto rijden zonder rijbewijs A P. J. v. U. f. 10 of 5 d.; wegens idem P. V. Delft f. 10 of 5 dagen; wegens idem E. W. v. V. 's-Gra- venhage tot f. 10 of 5 dagen; wegens dron kenschap J. J. v. V. Sassenheim f. 10 of 5 dagen; wegens varen met een zandbak zonder zich van een stuurloestel te bedie nen H A. Amsterdam f. 10 of 5 dagen; we gens dronkenschap J. C. f. 5 of 3 d.wegens als bestuurder van een auto geen rijbewijs toonea C. W. Sassenheim f. 3 of 2 dagen;' wegens een rijwiel berijden op de Karne- melksbrug C. L. f. 2 of 1 dag. wegens dronkenschap: J. de M. Rijns burg tot f.6 of 3 d.; wegens idem Th. v. d. K. 's-GTavenhage f.5 of 3 d.; wegens idem G. S. f. 5 of 3 d.H. B. V. zwerit f. 5 of 3 d.; J. J. J. f.5 of 3 d.: wegens rijden zonder bel: C P. K. f. 1 of 1 d.; wegens fietsen zon der licht H. K Voorschoten f. 2 of 1 d.we gens met'een rijwiel meer personen vervoe ren dan waarvoor het bestemd is J. J. f. 1 of 1 d.; wegens een motorrijtuig onbeheerd la ten staan anders dan met een in rust ge- brachten motor: H. E. F. B. f. 1 of 1 d.; te Leiden als koopman een standplaats inna men zonder verg. v. B. en W.: M. v. d. H. f.2 of 1 d.: wegens idem C. T. f. 2 of 1 d.; wegens idem W. de R. f. 0.50 ol 1 d.: we gens wateren builen de daartoe bestemde waterplaatsen: S. P. f.0 50 ol 1 d.: wegens fietsen zonder bel: C. P. K. 1.1 of 1 d.we gens te vroeg versch brood verkoopen: J. C. R. Noordwijk aan Zee f. 3 ol 2 d.; wegens rijden met een aulo zonder letter en num mer te hebben verlicht: S. W. R. f.5 of 3 d.; wegens vuil in het water werpen; H. v. G. 1.5 of 3 d wegens fietsen zonder licht: G. J. H. Alkemade f. 3 of 2 d. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIEt.r.r.....,..—. 1507 LEIDEN, 1116 Aug. Turfmarkt Lange Turf. Geen aanvoer, f. 7.508.00. LEIDEN, 16 Augustus. Botermarkt, De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgtprima fabrieksbofcer (controle) f. 1.70 p. K.G.prima bóeren- hater f. 1.60170; goede boerenbotcr f. 1.45 —1.55. Aangevoerd 81/8 en 31/16 vaten wegen de 194Ó K.G. Handel matig. Groentonveiling van lj Aug. Andijvie f. 24. Kroten f. 12. Komkommers f. 1 3. Bloemkool I f. 612. Bloemkool II f. 1 3. Roodekoo! f. 2—4. Savoyekool f. 9—11. Groenekool f. 45. Meloenen f. 835. Pie terselie f. 1Prei f- 13. Selderie f. 23. Krapsalade f. 25. Bleekselderie f. 2530- Knolselderie f. 2022. Uien f. 12. Worte len f. 48. Perziken f. 811 per 100 stuks. Snijboon ra f. 7—25. Stokboonen f. 1023- Pronkboonen f. 15. Stamboonen f. 315- Postelein f. 48. Spihaaie f. 38. Uien f. 4 6. Aardappelen f. 25 p. 100 K.G. ALPHEN, 15 Aug. Tuinbouwveiling Spinazie f. S.9; Heeren f. 711; Snij- boonen f. 5—8.30; Kroten f. 3.4; Uien f. 2.803.30; per 100 bos Kropsla I f. 3 4. Komkommers I f. 25.50; Bloemkool I f. 612; Meloenen f. 2533 per 100 stuks Eierenveiling Aanvoer 10750 stuks. Kipeieren f. 5.506.60; Eendeneieren f. 3 5.70 per 100 stuks. BOSKOOP, 15 Aug. Bloemenveiling. Rozen. Ophelia 2228 ct.Golden Ophelia 3961; Marcel Rouyer 4055: Hadley 62 84: Claudius Pernet 6481; Columbia 4251; Butterfly 3552; Mac Keiler 40 50; Wilh. Kordes 3140; Mad. Jules Bou- ché 1527; Rosalandia 7091Edith Helen 6995; Keizerin Aug. Victoria 2740; Winnelt 15—20; Phoebe 51—61; Elle Poul- sen 3762; Gemengde rozen 2534; Po- lyantharozen 3950; Diversen. Dahlia's, grootbloemig 3552; idem kleinbloemig 12 21; Crysanten, grootbloemig 2.703.00; idem tros 1.401.60; Gladiolen 812; Gips 40; Monbretia 68; Gerbera 6771; Lelies 801.20: Clematis Durandi 7385; Anjers 28—32; idem gemengd 1620 ct. per bos van 10 stuks. Erika (kluit) per stuk 14 ct. KATWIJK, 15 Aug. Tuinbouwvereeni- ging „Katwijk en Omstreken" Due of Vork per kist van 25 K.G. f. 0.801.20; Idem drielingen f. 0.701.00; Eigenheimers f. 0.801.10; Idem drielingen f. 0.20 0.40; Peen per 100 bos f. 7.8010.30:' Bloemkool I per 100 f. 4.8012.50. Aanvoer 520 kisten groote aardappelen, 45 kisten drielingen; 2850 bos poen27.700 Bloem kool. NOORDWIJKERHOUT. 15 Aug. Vei ling „De Eendracht" Buitengewoon lage prijzen werden besteed. Dubbele heerenboo- nen zonder draad f. 0.550.90; idem met draad f. 0.750.85; Snijboonen f. 0.40 1.60; Stokheerenboonen f. 1.552.00: En kele heerenboonen f. 1.051.70, Enkele slamboonen f. 0.70—1.15; tuinboonen f. 1.10 alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. Groenlenveiling 16 Augustus. Meloenen 0.020.30. Perziken 0.020.09. Bloemkool 0.060 08 Snijbeo- nen 85 ct. tot f. 2.55. Dubb. stam 60 cent, alles per 10 kilo. Augurken fijn f. 3. Basterd 1.15. Grof 55 tot 70 cent. Stippel 40 lot 16 cent, alles per 25 kilo. VEUR, 15 Aug. Tuinbouwveiling En- gelsche Komkommers, le soort f. 1.502.30: Idem, 2e soort f. 0.801.00; Idem, 3e soort f 0.50; Idem. wankleurige 1. 1.00; Idem, stek f. 0.10; Gele Komkommers, le soort f. 1.302.80; Idem, 2e soort I. 1.00; Idem, 3e soort f. 0.50; Idem stek f. 0.10; Kropsla le soort f. 1.50—2.90; Peen f. 2.504.60; Bloemkool, le soort f. 4.506.90; Idem. 2c soort f. 1.002.50; Tomaten, mid. f. 6 10— 6.60; Idem, gr. ronden f. 4.905.70; Idem 2e soort f. 5.806.20; Idem, 3e soort f 2.80 3.90; Idem, bonken f. 3.504.00; Idem, uitschot f. 1.00; Idem, rijp f. 5.007.00; Andijvie, per 100 f. 1.803.10; Spinazie f. 0.18—0.31; Postelein f. 4.00—4.20; Ra barber, per 100 bos f.3.005.00; Snijboo nen f12 0021; Spercieboonen f. 1019; Radijs f 1.502.00; Meloenen f. 26.00 58.00; Druiven 2841; Perzik f. 6.80 18.60. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3