UIT DE RIJNSTREEK. KERMISVECHTPARTI.T. Op de kermis te Egmond aan den Hoef ontstond een vechtpartij, waarbij verschil lende personen steekwonden bekwamen. De oorzaak is vermoedelijk, dat men in een danstent bij het dansen tegen elkaar gebotst was. Een zekere C. G. te Egmond aan Zee, die dronken was, werd hierover zoo verbolgen, dat hij met een mes zwaai end de zaal verliet onder de bedreiging, iemand dood Ie zullen steken. Buiten ont stond een vechtpartij, waarbij Bruinenberg Ie Egmond aan den Hoef en Stam en Zwart te Egmond aan Zee steken bekwamen in rug, hals, arm, schouder en hootd. De po litie bracht de gewonden naar dr. Fischer. Vooral Bruinonberg was er leelijk aan toe en verloor veel bloed. Op den Egmonder- straalweg werd de dader achterhaald cn gearresteerd. Hot bebloede mes werd nog op hom gevonden en in beslag genomen. De kermis werd een uur vroeger gesloten. f MET ZIJN AUTO GESLIPT. Gistermiddag moest de heer R. uit Soest, die met zijn auto reed in de richting van Hilversum nabij de uitspanning „De Ros kam" een vrachtauto passeeren, toen juist van de andere zijde eveneens een auto na derde. Daar de heer R. plotseling moest remmen slipte zijn auto, die eerst tegen een boom kwam en vervolgens omsloeg. Met zoor ernstige in- en uitwendige kneuzingen werd de heer R. naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. Zijn auto was totaal ver brijzeld. o' DIEVENCOMPLOT TE APELDOORN ONTDEKT. v l Door de gemeentepolitie te Apeldoorn zijn in arrest gesteld van D., T. en de gebroeders W., allen aldaar, terzake van diefstal van meerdere rijwielen, onderdeden daarvan en nieuwe grafzerken, zegt de „Msbde." Deze personen vormden een complot. Van D., evenals do overigen, circa 20 jaar oud, en T. werden er door de gebroeders W. op uit gestuurd om diverse voorwerpen te ont vreemden. Door de gebroeders W. werden dan de aangebrachte rijwielen veranderd door o.a. de merken te verwijderen en te vervangen dooT gefantaseerde merken. Zelfs werd op verzoek van een der gebroe ders W. diens rijwiel door genoemde hand langers weggehaald en goed opgeborgen. De kwasi bestolene deed aangifte van het ge val, ook bij den verzekeringsagent en bereed korten tijd daarna weder zijn rijwiel, na de verzekeringssom te hebben opgestreken. AANRANDING. 1 In de omgeving van de Beitel onder de gemeente Heerlen werd een dame met haar dochter uit Simpelveld door een man aan gerand. Dank zij het krachtdadig optreden van beide dames nam de onverlaat de vlucht De politie stelt een onderzoek in. EcHtgenoofe (op vacantiereis)„Hen drik, heb jij Jamtje bij jel" Zwaar beladen echtgenoot: „J-ja lieve. H-hij zit in 't v vlindernetje." (London Opinion.! BU1TENLANDSCH GEMENGD. ENGELSCH TANKSCHIP IN BRAND. Aan boord van het op de Elbe aangeko men Engelsche tankschip „Camillo" van 6000 bruto registerton heeft op de Beneden- Elbe nabij Pagensand een explosie plaats gehad. Door tot dusverre nog niet opgehel derde oorzaak ontstond daarop brand, met liet gevolg, dat spoedig het vaartuig in lich ter laaie stond. Later deed zich een tweede ernstige onl- plolfing in de machinekamer van het schip voor. Het schip is waarschijnlijk verloren. Het tankschip behoort aan de reederij Bowring en Co. te Londen. Het werd met watorballast geladen. Tegen 15 uur had de eerste explosie plaats. De geheele beman ning verscheen aan dek, daar het vuur snel om zich heen greep en spoedig het geheele achterschip in vlammen stond, terwijl uit de ruimen en de machinekamer rookwolken opstegen. Na korten tijd slaagde de gezag voerder er in het vaartuig aan den grond te zetten. Uit Hamburg vertrokken enkele sleepbooten en twee Brandweer-vaartuigen. De bemanning van het brandende schip, kon voor zoover thans bekend, tijdig in vei ligheid gebracht worden. DE TYPHOON BOVEN KIUSCHIU. De typhoon, die boven het eiland Kiuschiu gewoed heelt is volgens berichten uit Tokio van betrekkelijk korten duur geweest. Hel aantal ongelukken met doodelijken afloop is gering geweest, terwijl ook de maleriecle schade niet bijzonder groot was. Zwaar ge teisterd werd Nagasaki, waar duizenden ge bouwen beschadigd werden en telefoon- en telegraafverbindingen werden verbroken. Op de kust van Kiuschiu zijn ongeveer veer tig visschersvaartuigen vergaan. Hoeveel visschers daarbij om het leven zijn gekomen, is nog niet precies bekend. AUTOBANDIETEN. Het Engelsche openbare leven wordt den laatsten lijd door allerlei overvallen op chauffeurs verontrust. Heden werd wederom een autobestuurder door een onbekende onder bedreiging met een revolver gedwon gen zijn wagen te verlaten. In een ander geval werd een garage-eigenaar door een eveneens onbekend gebleven motorrijder met een schietwapen bedreigd, zonder dat de roover er echter in slaagde den auto lo bemachtigen. o NIEUWE AARDBEVING BIJ NAPELS. Te Pozzuoli, een voorstad van Napels, is in den afgcloopen nacht weer een lichte aardbeving waargenomen, die zich golfs gewijze voortplantte. De gansche bevolking verliet in groote opwinding de woonhuizen en bracht den nacht in de open lucht door. Eerst toen bij het aanbreken van den dag bleek, dat er noch persoonlijke ongevallen, noch matorieele schade te con- stateeren viel, keerden de menschen naar hun woningen terug. Het meteorologisch instituut van Napels heeft vastgesteld, dat het hier slechts een zwakke plaatselijke aardbeving betreft, dte een gevolg is van de ernstige aardbevings ramp van 23 Juli. De laatste nardscbok ia zelfs niet buiten de onmiddellijke omgeving van Pozzuoli merkbaar gewecet. AUTO-ONGELUKKEN. In de buurt van Maddon bij Peterbo rough (Northhamptonshire) had een bot sing plaats tusschen een vrachtauto en een gi-oote omnibus. Hierbij werden twee personen gedood en vijf zwaar gewond. Beide wagens werden geheel vernield. Bij de botsing geraakte de benzine in brand, De chauffeur van de vrachtauto en een passagier kwamen daarbij in de vlam men om. Dinsdagavond heeft in do buurt vaw Oran een vreeselijk auito-ongeluk plaats gehad. Een auto,' welke een regelmatigen dienst tusschen Bel Abbes en Flemcen onderhoudt, en waarin meer dan 15 pea- sonen hadden plaats genomen, sloeg bij een scherpen bocht over den kop. Uit het putn zijn zes dooden en zes gewonden geborgen. Vijf gewonden verkeeren in levensgevaar. HET WERELD-DUURRECORD VERBETERD. Het vliegtuig „Greater Saint Louis" Heeft thans het wereld-duurrecord, dat op naam stond van de gebroeders Hunter, verbeterd. De beide vliegers Jackson en O'Brien, die nu a! meer dan 554 uren in de lucht zijn ge weest (het Hunter-record bedroeg 553 uur 46 minuten en 30 seconden zijn voornemens minstens 1000 uren te vliegen zonder dalen. Blijkens rapporten, welke zij omlaag hebben geworpen, maken zij het uitstekend. Tegen middernacht was op hel vliegveld St. Lam bert een grooie menschenmenigte samen gestroomd om den vliegers na de verbete ring van het Hunter-record een ovatie te brengen. VLIEGONGELUKKEN. Toen luitenant Laboria te Villacoublay op een iioogte van 600 meter mei zijn vlieg tuig een reeks loopings had uitgevoerd, brak, naar uit Parijs wordt gemeld, plotseling een der vleugels. Met groote tegenwoordigheid van geest sprong de vlieger met een para chute uit het vliegtuig; op hetzelfde oogen- blik echter werd hij door een stuk van den vleugel aan het hoofd getroffen. Toen hij op den grond kwam, was hij buiten bewustzijn. 'Het slachtoffer werd naar een der zieken huizen te Versailles gevoerd, waar hij eenige oopenblikken later, zonder tot bewustzijn ie zijn gekomen, is overleden. m m Gistermiddag is een vliegtuig van hel elfde regiment uit Melz dicht bij Sanry-sur-Nied brandend neergestort. De beide inzittenden, een luitenant en een sergeant, werden ge dood. Men vond hun verkoolde lijken in de resten van 'het toestel. Beo vreemd geval. Door den landbouwer R. aan de Kromme Aar werd aan de politie kennis gegeven dat Zondagavond bij hem door een hem onbe kend persoon een heerenrijwiel met een lokken band was gedeponeerd. Hoewel de onbekend geblevene den volgenden dag het rijwiel zou terughalen, ie deze tot op heden nog niet teruggekeerd. BENTHUIZEN. De schietwedstrijden. Uitslag van de 4 dubbele eerie schietwed strijden der Vrijw. Landst. (Verband-wed strijd). Maximum aantal punten 400. 1. M. Havcnaar, 375 puntenF. Francken 355 p. J. Rijlaarsdam, 354 p.; D. Havcnaar, 349 p. W. Mets, 349 p.B. v. Leeuwen, 316 p. J. Pos, 298 p.; G. Glasbergen, 287 p.; B. D. v. Leeuwen, 283 p. De plaatselijke schietwedstrijd blijft bepaald op s.s. Vrij., dagavond 7 uur (o.t.) DRIE KINDEREN DOOR BEN GRANAAT GEDOOD. Op een militair oefenterrein bij Warschau hadden kinderen een granaat gevonden, waarmee zij gingen spelen. Het projectiel ontplofte, waarbij drie kinderen om 't leven kwamen. Twee werden er zwaar gekwetst. AARLANDERVEEN. Geslaagd te den Haag voor het examen coupeuse Mej. J. Besteboer alhier. ALPHEN. Aanbesteding. Door het bestuur der bouwvereeniging „Volksbelang" alhier werd gisteren in het Nutsgebouw aanbesteed het bouwen van een 10-tal woningen aan de Hortensia straat. De inschrijvingen waren als volgt' van der Wel en Base,-Wassenaar f. 34300; Ende Go, Waddinxveen f. 31250.J. Gesman c.s alhier, f. 30780.van Dijk en Janmaat, Nieuwveen f. 30228.—; K. de Jong, alhier, f. 29960.Gebrs. Vrisekoop, alhier, f. 28988.A. van Dam, alhier, f 27885.en W. van Beyeren. alhier, f 26900.—. Het werk werd aan laatstgenoemde ge gund. BOSKOOP. gemeenteraad. Benoemingen Woningbouw Geldleening. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de hoer P. A. Colijn, Burge meester. Secretaris: de heer P. H. van der Meuten, ioco-Gemeenle-Secretaris. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van de heeren P. Loef en W. de Ruyter, beiden wegens verblijf buitenlands. Na opening der vergadering worden de notulen der vergadering van 20 Juni 1930, behoudens eenige wijzigingen, welke door den heer van der Wolf zijn voorgesteld, vastgesteld, conform concept. De ingekomen stukken worden aange nomen voor kennisgeving B. en W. deelen mede. dat de bouw van de 6 arbeiderswoningen voor de gemeente bedrijven aan de Julianastraat is gegund aan den heer C. Verweij, aannemer te Boskoop, voor de somma van f. 20.000. De heer Noest vraagt welke huurprijzen bedongen zullen worden. De Voorzitter zal zulks in een volgende vergadering mededeelen. Voorstel van B. en W. om over te gaan fot de benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der Raadscommissie voor onderzoek van begrootingen en reke ningen. Tot leden on plaatsvervangend lid worden herkozen de heeren Brand, de Ruyter, Noest en Keijzer. De heer Brand meent voor deze benoe ming te moeten bedanken. Verleden jaar is het werk van deze Commissie om zoo te zeggen door de beide compromis-groepen in het water gegooid. De heer Noest kan zich voor het meeren- deel aansluiten bij het gesprokenen door den heer Brand. Wanneer men ziel, dat de Wet houder van Publieke Werken zich het rap port der Commissie als een soort motie van wantrouwen aantrekt, dan dankt hij voor de eer om in de Commissie zitting te nemen. De Voorzitter kan zich begrijpen, dat de Wethouder verleden jaar goed van zich heeft afgebeten. Het oordeel van de Com missie over het werk van den Wethouder was zeer onbarmhartig. En eer is teer. De Commissie heeft naderhand toegegeven, dat hol rapport niet zoo scherp bedoeld was. Wie kaatst moet nu eenmaal de bal ver- wachlen. De heer Brand antwoordt hierop, dat het hierover niet gaat. doch over het feit, dat de beide meerderheidsgroepen in een speciale vergadering in een schoollokaal van de bij zondere school aan do Nieuwstraat hun standpunt naar aanleiding van het inge diende rapport hebben bepaald. In deze ver gadering was de Wethouder van Publieke Werken aanwezig Deze wist de le volgen gedragslijn van de beide partijen, welke de meerderheid in den Raad hebben. Hij kon daarom ook gerust met zijn Wethouders- portefeuille rommelen. Dat was schijnfier, schijndapper, in werkelijkheid was het thea traal. De heer Noest meent, dal ook al zit hij niet in de Commissie, hij zich toch hel recht voor kan behouden om critiek uit te oefenen wanneer zulks noodig is. Zeker eer is teer. En 4 plus 3 is 7. (Dit laatste ziet op de meer derheid van twee meerderheidspartijen in den Raad). Na verschillende stemmingen worden ver volgens tot leden der Commissie voor onder zoek van begrootingen en rekeningen ge kozen de heeren Van Kleef en Boekraad. De heer Boekraad meent op grond van dezelfde bezwaren van den heer Brand te moeten bedanken. In diens plaals wordt gekozen de heer D. Mesman, die zich evenals de heer van Kleef de benoeming laat welgevallen. Voorstel van B. en W. om over le gaan tot benoeming van gedelegeerden der Gemeente in de Besturen van Bouwvereenigingen. Als zoodanig worden gekozen in het be stuur van de bouwvereen. „Onze Woning": de heeren W. de Ruyter en A. Abbenbroek; in dat van „Patrimonium": de heeren P. Loef en A. Brand; in dat van „St. Joseph": de heeren W. C. van Kleef en D. Mesman. De heer Mesman wenscht voor deze be noeming te bedanken op grond van de over weging. dat hij even te voren is gekozen als lid van de Commissie voor het nazien der begrootingen en rekeningen. Eveneens de heer van Kleef te meer, waar de R.K. raadsfractie zich buiten de gemeentelijke werkzaamheden heeft gesteld. Hierop volgt een kleine woordenwisseling tusschen de heeren van Kleef en Brand, Het gevolg is. dat een nieuwe stemming wordt gehouden en (ot gedelegeerden in het Bestuur van de Bouwvereeniging „St. 1 Joseph" worden gekozen de heeren A. Keij zer en P. D. Noest. Voorstel van B. en W om over te gaan tot benoeming van twee leden der Com missie van Toezicht op den Tuinbouwcursus. Als zoodanig werden gekozen de heeren F. Loef en C. Grootendorst. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gedelegeerden der Gemeente in de Badhuiscommissie. Als zoodanig worden gekozen de heeren VV, de Ruyter en D. Mesman. Het voorstel van B. en W. om le besluiten tot den verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat aan den heer J. A. Stra- vor passeert stilzwijgend de hamer. Verder wordt overeenkomstig het advies van B. en W. besloten om mede te werken voor de beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor de betegeling van de speelplaats der M.U.L.O. School aan de Zijde Van de geldleening, oorspronkelijk groot f. 64000 worden drie obligaties uitgeloot, t.w. de nummers 85, 92 en 100. De Voorzitter deelt hierop mede, dat B. en W. hun voorstel om te besluiten het on gedekte verlies van de Bouwvereeniging „Onze Woning", voor zooveel betreft do 22 woningen aan de Zijde voor rekening der Gemeente te nemen, terugnemen en wen- schen aan to houden tot een volgende ver gadering. In de plaats hiervan stelt hij de volgende mededeeLing: Volgens het oordeel van hun College bo- hooren de volgende huurprijzen der te bou wen arbeiderswoningen door de Bouwver- eenigingen „St.Joseph" en „Patrimonium" als limiet gesteld te worden. Hoogstens 5 woningen a f. 4.75 per week; minstens 5 woningen, a f.4.26 per week; en 5 z.g. eenkamerwoningon a f. 3.40 per week. Zulks ten aanzien van elke bouwver eeniging. Het College van B. en W. wil niet mede werken aan een voortdurende stijging der huurprijzen. Het Bestuur van „Patrimonium" wenscht echter huizen van de volgende huurprijzen te doen bouwen: 4 woningen A f. 4.75; 6 woningen A f. 4.40; 5 woningen A f. 3.50; en het Bestuur van de Bouwvereeniging „St. Joseph": 5 woningen A f.4.7ö; 6 woningen A f. 4.60; 2 woningen A f. 3.75; 3 woningen A f. 3.40. Hierover ontstaat een urenlange discussie. De heer Mesman meent, dat er niet zoo veel verschil tusschen de huurprijzen door B. en W. voorgesteld en die de Besturen van de Bouwvereemgingen gedacht, bestaat. Het is waarlijk de moeite niet waard om hierover langdurig te fliscussieeren. Waar om zou het niet mogelijk'zijn tot een ac- coord te komen. De heer Noest gevoelt meer voor een uni formen huurprijs van f. 4.25 per weck. Eon huur van f. 4.75 is voor de Boskoopsche ar beiders te zwaar. Verder verzet hij zich te gen het ecnkamersteisel. De heer van der Wolf meent, dat de hu ren misschien nog wel wat lager kunnen worden gesteld,1 wanneer de gelden, welke voor dit doel geleend moeten worden legen 41/2 pet, kan worden opgenomen. De heer Boekraad is eveneens van mee ning, dat het verschil tusschen B. en W. en de Besturen van de Bouwvereenigingen niet zoo groot is. Waarom zou voor den bouw van deze huizen geen geld A 4 1/2 pet. verkre gen kunnen worden, en wel voor de wonin gen, welke ten behoeve van de bedrijven worden gezet De voorzitter antwoordt, dat in de toe komst in deze huizen menschen zullen ko men, die uit onbewoonbaar verklaarde hui zen komen, en dus niet zoo financieel krach tig zijn, als de personen die de tegenwoor dige huizen van de Bouwvereenigingen be wonen. B en W. vinden, dat zij met hun vastgestelde huurprijzen feitelijk al wat te ver zijn gegaan. De Raad zal hebben uit te maken, wat de huur moet zijn. Eenkamer woningen zullen noodig blijken. Er zijn nog sfeeds menschen, die een huur van f. 4 moeilijk zullen kunnen betalen. B. en W. wenschen de lijn van de huur prijzen der arbeiderswoningen liever naar beneden te laten loopen. dan naar omhoog. Kan dat niet, dan Mijve zij horizontaal. Dat de gemeente de gelden voor de wo ningen der bedrijven legen een betrekkelijk laag rente-type kan krijgen komt wel, om dat een geldschieter liever gelden ten be hoeve van de bedrijven, dan ten behoeve van woningbouw leent. Er ontstaat nog een zeer lange discussie in tweede instantie. Het slot van de zaak is, dat B. en W. voor stellen om per bouwvereeniging de volgen de huurprijzen aan te houden: 4 woningen A f. 4.75; 6 woningen A f. 4.25; 5 woningen A f. 3.40. De heer van Kleef stelt hierop voor: 10 woningen A f. 3.405 woningen A f. 3.40. De heer Noest ondersteunt dit voorstel. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 6 legen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W om le besluiten de over vorige jaren, wegens kindertoeslag en overwerk verschuldigde pensioensbijdra gen, niet op ambtenaren en werklieden te verhalen. De heer van Kleef vraagt af er geen be roep mogelijk is op de uitspraak van den Pensioenraad en of deze nog na 8 jaren ver haal kan toepassen. De voorzitter antwoordt, dat een en ander reeds in hoogste ressort is uitgemaakt en dat tegen het verhaal niets is te doen. Het voorstel wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. om een aanvullend crcdiet le verleenen voor de herbestraling van de Burgemeester Colijnstraat. Verschillende leden spreken als hun oor deel uit, dat een lekkage in de Gouwekad». welke kade in onderhoud bij de Provincie is. het gevolg heeft, dat geregeld groote koe ten moeten worden gemaakt voor het on derhoud van de Burg Colijnstraat. Mis schien is het noodig. dat Ged. Staten zelf de toestand eens in oogenschouw komen ne men, opdat een afdoende verbetering zal worden aangebracht. De voorzitter antwoordt, dat B. cn V hierover reeds met Gedeputeerde Stateu hebben gecorrespondeerd. Het antwoord van dit College was echter pertinent afwijzend Na nog eenige discussie wordt hierop het vooTStel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot ruiling van een terreinlje aan de Zg, kade met den heer D. Nijhof. Na eenige discussie wordt hiertoe jj, sloten. Vervolgens wordt het verslag van den V* 9land der gemeente over 1929 aangebó;. Dit verslag zal bij de leden circuleer» Het voorstel van B .en W. tot ver',,, van de gemeentelijke opslagplaats m Zijde, wordt na enkele opmerkingen, tee); hootdolijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. om met de Ft Goedewagcn en Zn., bankier te Gouda geldleening, groot f. 100.000 ton behoeve gemeente-bedrijven aan te gaan. De heer van Kloef vraagt of niet goedkooperc aanbieding bad kunnej verkregen. De voorzitter zot uitvoerig uiteen, t.j. om dit niet mogelijk geweest is. Het voorstel wordt vervolgens aanger. men. Bij de rondvraag worden de rcgelmal wcderkccrendc vragen omtrent pub;, werken gesteld, die cn uitvoerig door voorzitter cn door wethouder Gulden:, worden beantwoord. Verder worden van verschillende zijl vragen gesteld omtrent het beleid van Brandweer, zulks naar aanleiding van laatstelijk plaats gehad hebbende brand de Zijde, zulks in verband met het teil, de gemecnte-politie met de motprbr; spuit zou hebben gereden, waardoor spuit bij de laalsto brand niet op ganj 1 worden gebracht. De voorzitter zal hiorover in dc volgi vergadering nadore mededeelingen doer.. Hierna sluiting. Concert „Concordia." Begunstigd door goed weer, heelt de C! muziekvereeniging „Concordia" onder I ding van haar directeur, den heer J. Nco danus uit Leiden, een in alle opzicht goed geslaagd concert gegeven op het I rein van den heer Middelkoop aan de Zei kade. Het met zorg gekozen programma keurig afgewerkt en getuigde van ernst studie. Den bekwamen dirigent komt dan een woord van lof toe, voor de wijze vu op hij de vereeniging in enkele jaren, i omhoog heeft weten te brengen. Er was van de zijde van het publiek i veel belangstelling. Eervolle onderscheiding. De heer K. J. de Beun, directeur van Zangvereenigingen „Zang zij onze Leus' „De Kleine Stem" heeft op het 3-daags cours, met de Zangvereeniging „Eens zindheid" uit Stolwijk in de hoogste alk ling den eersten prijs en den direct» prijs verworven. De directeursprijs bestond uit een k« bare vaas, beschikbaar gesteld door den Keizer van Duitschland. To water gereden. Zekere v. V. uit Benthuizen, had het geluk per rijwiel aan den Zijdeweg ii Wetering te rijden. Met behulp van omstanders werd de spoedig op het droge gebracht .Nadat rijwiel was opgevischt vertrok deze j soon, die onder den invloed van ski drank verkeerde, doch door de onderi peling ontnuchterd was, huiswaarts. Onze plaatsgenoot, de heer J. r. terlo, slaagde te Utrecht voor het eiai kantoor-stenografie (Systeem Pont.) Gedurende de afgeloopen week, den aan de bad- en zweminrichting alk 115 heeren, 86 dames en 72 Volksbaden nomen. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. De autobus-tarieven - Gemeenterekeiii 1929 - Financieele verhouding Aas aementen-Oldemans verworpen. Gistermiddag 2 uur vergaderde de dezer gemeente. Voorzitter was de meester. Aanwezig 9 leden, afwezig heeren Jongeneel en De Mars. Onder de ingekomen stukken bevindt het bericht dat de beslissing op het sluit tot aankoop van een boerderij o« Zwammerdam voor vuilnisbelt door C St. nog is aangehouden. Daar schij: nogal bezwaren tegen te bestaan. De Oldemans maakt opmerkingen ove< verslag van den toestand der gemee: Hij meent in tegenstelling met het r slag dat er wel armoede is. Ook meest dat het op den weg van B. en W. hgw te trachten betere verbindingen pcf en meerdere treinen per dag te krijgvz. Afwijzend wordt beschikt op een van M. Hak tegen de rioolbelasting. -- de heer Oldemans is voor. Deze proter: er tegen dat op zijn opmerkingen aanleiding van het verslag niet is gaan. Afwijzend wordt beschikt op adres van S. Schouten om vergoeding reisgeld voor schoolkinderen. Versn adressant alsnog de gevraagde geg'^ dan zal de zaak opnieuw bezien Dat resultaat behaalde de heer Bcii® zijn bemoeiingen. De vereen. „Vijfjaarlijkscho" toestemming tot het afsluiten vsn Nieuwe Markt ter gelegenheid v»n feest, teneinde daar een bioscoop™0?' ling te houden. De heoTen Baan B1" C B. Batelaan en Burggraaf «t<®® tegen, omdat de ..Vijfjaarlijksche' legenheid tot samenwerking met de - Oranjevereen., die aanvankelijk zeker heeft weggenomen. Zij achten afstass gemeentegrond voor een niet algemee'-1 niet gewenscht. Andere leden PT1'''" vnimpn hlilr van Tn «n W die 0'- te k ruimen blik van B, en W., die Oldemans alvast inroept vonr oen den bal voor de S.D.A.P dat vrofif2^ weigerd werd. De voorz. acht santf' king voorwaarde voor afstand va° teterrein, doch het was voor dit P" laat.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6