TELEGRAMMEN. stakingen in frankrijr apens voor hongarije? ctzky niet in franzensbad. de roode dreiging in china china. mislukte roofaanval'. den vlieger 'gevat? vergiftiging? ,- - dorpsbrand politieke kloppartij. bergongeval in de dolemieten. koude in zuid-sla vie. overval op een postauto misdadiger uit verveling. door den bliksem gedood. australië op de imperial conference. nieuwe mittrailleurs. weer een typhoon in japan. geheimzinnige schoten bit de westminster abbey. rotsblok neergestort. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. de nieuwe regenproeven. kingsford smith hersteld nieuw geval van kinderverlamming nederlandsche vereen. voor tentoonstellings- belangen. de k.l.m. als vliegende ambulance. oefenvlucht. RECHTZAKEN. haagsch gerechtshof. SCHEEPSVEFRWDINEEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. islrnniddag 3 uur? 760. edsnmiddag 3 uur: 752. RLEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen in den morgen van II Aug., medegedeeld door het on. Ned. Met. Instituut te De Bildt. (Ogste stand 769,2 te Lacoruno. agste stand 737,9 te Vardoe. erwachting tot den avond van 15 Aug.: ichtige tot matige, Westelijke tot Noord- ptelijke wind. Meest zwaarbewolkt. Re- buien met kans op onweer. Weinig ver- iermg in temperatuur. Stormwaaraobawingadienat. ftèind van de Bilt heden te 8 uur <0 aan alle posten ,,Weeat op uw da." LUCHTTEMPERATUUR. Imirvoorm.: 13'/» gr. C. (56 gr. F.) 3 uur 'smidd - 14 gr. C. (57 gr. F.) uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.) ISWATERTUDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. [oojste stand des voorm. te 6 u. 54 min. loogsle stand des nam. te 7 u. 12 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". uur voorm.: 19 gr. C. 1 uur voorm.' 19 gr. C. uur nam.: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" uur voorm.: 18 gr. C. 1 uur voorm.: 18 gr. C. uur nam.: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. nderdag 8.57 nam. tot 5.12 voorm. \RIJS, 14 Aug. (Ned. Tel. Ag.) Volgen9 .Slatin" hebben in het stakingsgebied aixTourcoiDg 4300 werklieden het hervat, daar hun looneischen werden rilllgd. Saint Quentin hebben 1100 werklie- M werk hervat. Men verwacht dat lenkort de staking geheel beöindigd zal UtIJS. 14 Augustus. (Ned. Tol. Ag.). pogingen der overheid om het stakings- lict in Noord-Frankrijk bij te leggen, \n geen resultaat gehad. Bond van Textielfabrikanten heeft in schrijven medegedeeld, dat het voor nutteloos zou zijn met de ai^beiders te frhandelen. daar het in verband met moeilijken economischen toestand niet elijk is een loonsverhooging in te voe- wn dit afwijzend antwoord der werk- bekend werd. hebbend arbeiders- fcn aan den minister van Arbeid ver- t te willen ingrijpen en een conferentie le roepen van vertegenwoordigers arbeiders en werkgevers tot bespreking den toestand. wrigens is reeds- in het stakingsgebied ontspanning ingetreden, doordat tal- arbeiders het werk weder hervatten. eren zijn in totaal ongeveer 5000 werk- wederom in de fabrieken verschenen. AAG. 14 Aug. (V.D.) Door de poli- autoriteiten te Praag wordt een on- °ek ingesteld naar een geheime ondcr- mg, die te Praag groote wapen voor- n waarschijnlijk voor Hongarije, zou aangekocht. Een lid dezer onder- n? is reeds gearresteerd, doch de ^hische autoriteiten weigeren het doen e^nige mededeeling omtrent zijn naam le JaT1 dp onderneming. Wel werd mee. e,a. dat de gearresteerde ontkent, dat papens verkocht zouden worden voor doeleinden. De onderneming zou kapitaal van een half millioen beschikken en voornamelijk oude ma- |egewerer opknopen om de onderdpelen r andere doeleinden te gebruiken. Aan jeering wordt echter weinig geloof jjAAG. l( Aug (V.D.) Omtrent bel ge- ^ln sommige Hongaareche bladen, dat '"'Mi Franzensbad zou komen is hd unzensba<3. noch te Praag iets >olgens mededeeling van den I'vwuWhen Minister van Buiten- 's,| Zaken, bevindt zich le Franzens- 0 .en i!0 Russische Volkscommissaris te liT''9 en RUT1S' Lunalsjarski Inder- ih Tsjecho-Slowaaksche regeering SWv- Ter'ï'ÜfsverSunn'r3 VOOT Tsje- Itiü geweigerd en sedert dien is verzoek van Trotzky ontvangen. LINDBERGH'S RECORD. VLUCHTEN. NEW YORK, 14 Aug. (Reuter). De Ame- rikaansche vlieger kapitein Hawke heeft het door colonel Lindbergh op 20 April j.l gevestigde record verbeterd, door de 2500 mijl lange afstand van Glendale in Cali lornif naar New York al te leggen in 12 uur, 25 minuten en 80 seconden. MITNONTPLOFFING. MERRITT (Britsch Columbië), 14 Aug. (Reuter). Door een ontploffing in een steen koolmijn nabij Princeton, werd gisteravond een mijnwerker gedood. Dertig arbeiders liggen nog onder het puin bedolven. SHANGHAI, 13 Aug. (Ned. Tel. Ag.) Vol gens een officieele Chineesche mededeeling is bij een le Sjanghai gedaan onderzoek gebleken, dat de communistische actie in China een enkele gesloten beweging is, en dat alle schijnbaar geïsoleerde groepen communisten volgens de aanwijzingen van een oentraal punt handelen. Als doel der communistische leiders wordt genoemd: hel uit den weg ruimen van alle buitenlandsche invloeden, van alle militaire leiders en van de nationalisti sche regeermg. alsmede invoering van het Sovje'.steisel in China. DE R ioo OP DE THUISREIS. MONTREAL, 34 Aug. (Reuter). Het En- gelsche luchtschip R 100 is voor zijn terug reis gestart, alhoewel er een delect aan een motor was. Het luchtschip vloog heden morgen 4.45 Engelsche zomertijd over de stad Quebec, en heelt de afstand Montreal- Quebec,die 163 mijl groot is, afgelegd in 2 uur en 20 minuten. De atmosferische omstandigheden zijn bijzonder gunslig. Het luchtschip heeft den wind van achteren, waardoor zijn snelheid nog wordt verhoogd. MAAGDENBURG, 14 Aug. (V.D.) Gis. tevmorgen werd in de Krumme Ellenbogen in de binnenstad een postbeambte door een decorateur en een tuinman overvallen. De aanvallers sloegen den man met een ijzeren staaf op het hoofd, sneden de rie men van de geldtasoh door en vluchtten. De ernstig gewonde beambte kon nog om hulp roepen. Beide daders werden door het pu bliek achtervolgd en gegrepen. De geld- tasch is teruggevonden. NEW YORK, 14 Augustus. (V. D.) Onder verdenking de vlieger te zijn die bommen heeft geworpen op de kolenmijn bij Provi dence heeft de politie den Amerikaan- sehen aviateur Montgomery gearresteerd, die echter ten sterkste ontkent ook maar lets van de zaak af lp weten. Te zijnen laste wordt aangevoerd, dat het nummer van zijn vliegluig wel overeenkomst ver toont mei het nummer van den geheimzin- nigen bommenwerper en zijn toestel evenals het andere oranje van kleur is. BOEKAREST, 13 Aug (Wolff.) Dezer da gen werd gemeld dat in het Komitaat Eisenburg drip pprsonen tengevolge van het eten van giftige paddestoelen zijn over leden Thans zijn twee menschen overleden. Een uitgebreid onderzoek wordl ingesteld. Men beweert dat onlangs in het bosch strychine is gpstrooid. ter bestrijding van schadelijk gedierte, en dat dit vergif door de paddestoelen zou zijn opgenomen. OTTAWA, 13 Aug (Reuter) Het dorp Masson (Quebec) i= door een brand, die J7 huizen en de Katholieke Kerk verwoestte, geteisterd Een vrouw kwam om. twee kin deren worden vermis! De schade wordt op 46 006 p st geschat. NEURENBERG 14 Aug (Wolff.) Gister avond is hier een hevige kloppartij ontstaan tusschen communisten en Nationaal Socia listen' Brandweer en politie moesten er hij le pas komen; meer dan 70 personen wer den gewond, van wie 19 zwaar In de zaal werd alles kort en klein ge slagen Eerst lang na middernacht keerde de rust weer BOZEN 14 Aug (V D.) Bij de bestijging van een hoogen bergspits in de Dolomieten door een Berlijnsch gezelschap bestaande uit twee dames en twee heeren. sloeg een 21-jarig student door het breken van een touw naar bensden Met zware verwondin gen werd het slachtoffer gevonden De stu dent overleed eenige uren later. BELGRADO. 14 Augustus (V.D.) Bij Sklosie heeft het gedurende vele uren hard gesneeuwd. In het Zuiden van het land heerscht ernstige koude. MAAGDENBURG, 14 Aug. (V.-D.) Gis termorgen werd tusschen Eggersdorf en Biere in het Elbe-district een postauto van het postkantoor Schönebeck overvallen. De chauffeur had verschillende geldswaarden en brieven en post- pakelten te distribueeren en had bo vendien een passagier meegenomen, die naast hem voor op den wagen had plaats genomen. Plotseling sloeg de man den chauffeur met een zwaar voorwerp op het hoofd, zoodat deze hel bewustzijn verloor. Toen de misdaad ontdekt werd was de chauffeur nog steeds zonder bewustzijn. De geldbuidel, met een inhoud van 12 000 Mark was verdwenen. De postdirectie Ic Maagden burg heeft een bedrag van 500 Mark uitge loofd voor opsporing van den dader. BERLIJN, 14 Aug. (V.-D.) Een vijf tienjarige jongen, die thuis weinig werd be ziggehouden doordat zijn vader voortdurend op zakenreizen was en zijn moeder in het ziekenhuis lag, verliet de ouderlijke woning om naar hij later verklaarde, uit verveling op avontuur uit te gaan. Met twee 20-jarige jongelui trachtte hij een bakkerij uit te plunderen, wat echter mis lukte. Vervolgens stalen zij een fiets en leefden eenigen tijd van de opbrengst daar van. Daarna braken de jongelui in in en bierhuis, waar zij jenever en levensmiddelen slalen. Toen ook dit op was, dacht de 15- jarige knaap plotseling aan zijn grootmoe der Toen deze voor een wandeling haar wo ning had verlaten, drong de kleinzoon er binnen en stal uit een lade 800 Mark. Van de opbrengst daarvan kon op ruimere voel geleefd worden. De jongen schafte zich nieuwe kleeren aan en ging ui! De politie, die hem reeds eerder in het oog had ge houden, arresteerde hem, toen hij vol branie in een danszaal aan de Prinzonstrasse de boel aan het opscheppen was. De jongeman bezat toen nog slechts twee Mark. DORTMUND, 14 Aug. (V.D.). Te Bill- merich nabij Dortmund sloeg, tijdens een ievig onweer, de bliksem in een boom, waaronder vier jongens, van 9 tot 14 jaar, waren gaan schuilen. Drie hunner werden op slag gedood, terwijl de vierde ern8tig verlamd werd. LONDEN, 14 Aug. (V.D.). Uit Camberra wordt gemeld, dat de Australische Eerste Minister Soullin, alvorens naar Engeland te vertrekken voor het bijwonen van de Impe rial Conference, een rede hield, waarin hij zeide, dat hjj op deze conferentie niet zou komen als iemand, die nederig verschillende verzoeken doet, maar als de vertegenwoor diger van een groote mogendheid, die haar eigen weg weet te kiezen en te gaan. LONDEN, 14 Aug. (V.D) Bij de manoeu vres is gebruik gemaakt van een mitrailleur uilgevonden door den Deen Madsen Het wapen overtreft alles wat op dit gebied reeds werd geconstrueerd. In twee uur tijd werden 18.500 schoten gelost; waarvan 0600 zonder onderbreking. TOKIO 14 Augustus. (Ned Tel. Ag.) Het Zuidelijk deel van Japan is door een hevige wervelstorm, die een snelheid had van meer dan 200 K.M. per uur. geteisterd Eenige streken zijn geheel overstroomd. Een aantal personen trachüe nog een dijk op ie wer pen om het water te stuiten doch 20 hunner werden door den stroom meegesleurd en ver dronken. Telefoon- en telegraaflijnen zijn verbro ken. zoodat op het oogenhlik nog geen juiste berichten kunnen worden gegeven omtrent het aantal slachtoffers en de aangebrachte schade. LONDEN, 14 Aug. (V D Achler de Lon- densche Westminster Abbey, naast de wo ning van kardinaal Bourne. i» het tehuis, waar de priesters, die in de Kathedraal dienst doen. wonen. Eenigen tijd geleden hoorde een der priesters in zijn slaapkamer een vreemd geluid, en merkte, dat naast hem in den muur een kogel was ingeslagen. Het bleek een der kogels te zijn, die uit een windbuks kunnen worden afgeschoten Men dacht aan een kwajongensstreek en vergat het geval maar toen het schieten zich eenige dagen later herhaalde. weTd men voorzichtiger, hoewel de politie nog steeds Diet gewaarschuwd werd. totdat, een dezer dagen de priesters Halhawav door een der geheimzinnige kogels werd gewond De po litie werd gewaarschuwd en Scotland Yard stelde een nauwgezet onderzoek in. dat tot nog toe evenwel geen resultaat opleverde Vanuit de gehouwen aan de overzijde, van waar men door de ramen makkelijk in de kamers van het priesterhuis zou kunnen schieten, zijn de kogels niet gekomen Een dezer gebouwen is een tehuis voor vrouwen en meisjes. BOEKAREST, 14 Augustus (V.D Bij den aanleg van een tunnel in de nabijheid van Brass is een rolsblok losgeraakt en naar beneden gestor! Vijf arbeiders werden ge dood en 14 gewond. Gen filmopname. Daar bij de. laatste proeven van den heer Veraart door vele hoogst betrouwbare per sonen belangrijke resultaten zijn waarge nomen, welke aan den aandacht van ande ren ontgaan zijn. zal van de volgende vlucht, welke Donderdag 28 Augustus tusschen 5 en 6 uur boven Sclieveningen gehouden wordt een filmopname worden gemaakt. Men wil aldus de binnen- en buitenlandsche belangstellenden overluigen. Behalve de Fokkers VIII en IX zullen nog twee andere K. L. M.-toestellen, waarschijnlijk van het type Fokker VIII worden benut, zoodat in totaal ongeveer 6000 K.G. onderkoeld ijs zal worden meegevoerd. Ook ditmaal ver leent de regearing weer belangrijke steun. Nog zij er op gewezen dat is komen vaat te staan, dat toen de vliegtuigen Donderdag j.l circa te 4.50 vis het Laakkwartier en Rijswijk naar Waalhaven terugvlogen na het laatste ijs le 4.45 le hebben uitgewor pen tusschen 4.65 on 6.05 een der uit zee aandrijvende wolkengroepen zich boven Rijswijk heeft ontlast; de eerste en de laatste op dien namiddag. Ook dit laatste ijs was op genoemd tijdstip op de wolken uit gestort. o Kingstord Smith die gelijk bekend 10 dagen geleden in het hospitaal te Middel burg werd opgenomen voor een blinde darm operatie is lieden geheel hersteld daaruit ontslagen. Het ligt in zijn bedoeling om a.s Zondag naar Amsterdam te vertrekken. Te Vriezenveen heeft een geneesheer een nieuw geval van kinderverlamming ge constateerd, waardoor het aantal gevallen in die plaats is gestegen tot zes. Gisteren had in een der zalen van liet dep. van Arbeid. Handel en Nijverheid de jaarlijksche algemeene vergadering van deze Vereeniging plaats. Uit hel uitge brachte jaarverslag blijkt, dal van de voor lichting der Vereeniging hoe langer hoe meer gebruik wordt gemaakt en dat hoe langer hoe meer wordt ingezien, dat het werken der Nederlandsche Vereeniging v. Tenloonslellingsbelangen op prijs wordt ge steld. Uitvoerig wordt nog gewezen op het geen de Vereeniging heeft verricht terzake van de voorbereiding van de deelneming van Nederland aan de internationale ten- toonslellingen le Antwerpen en le Luik. Verschillende malen moest gewaar schuwd worden tegen deelneming van Ne derlandsche zijde aan lentoonslellingen in hel buitenland te houden, aangezien vol gens het onderzoek, dat liet Bestuur der Vereeniging instelde, niet de noodige waar borgen aanwezig waren terzake van een richtigen opzet van deze ondernemingen. Verschillende malen werd op verzoek van Tenloonstellingsbesturen hier te lande voorlichting gegeven terzake van bepalin gen welke voor het organiseereD van ten toonstellingen van belang zijn. De heer :r. J. A Sloop, voorzitter der Vereeniging. had den wensch le kennen gegeven af te treden; als zoodanig is be noemd de heer H. K. van den Berg. voor zitter van de Commissie van den Neder- landschen Zuid-Afrikaanschen Handel, oud-direcleur der Javasrhe Bank. De K.L.M. is dezer dagen weder belast met ziekenvervoer. Een driemolorig Fokker vliegtuig heeft dezer dagen een patiente, wier niggegraat bij een motorongeluk in Engeland beschadigd was van Croydon over gebracht naar haar woonplaats. Flensburg in Sleeswjjk Holstein. Het meisje werd be geleid door haar ouders en een dokter. Het vliegtuig P.H.-A.E.N. bestuurd door den piloot Pellens. vertrok uit Londen om 9.55 en landde te Flensburg 14.20. Het vervoer door de lucht werd ter vermijding van schokken door den dokter verkozen boven eenig ander transport. De brancard van het Ned. Roode Kruis, welke bij de K.L.M. gestationneerd is, heeft uitstekende diensten bewezen. De patiënte kwam behouden te Flensburg aan en de opdrachtgevers waren vol lof over deze transportwijze. De Vorst en Vorstin van Waldeck- Pyrmon! die met hun zoon Wilhelm thans de gasten zijn van H M de Koningin- Moeder. arriveerden heden voor een bezoek op Het Loo. De commandant der te Rotterdam aangekomen Fransche Aviso-flottielje, ka pitein ter zee André Roman, heeft heden ochtend vergezeld door den marine-attaché der Fransche legatie, kapitein luitenant ter zee Trolley de Prévaus. op het depar tement van Defensie een officieel bezoek gebracht aan vice-admiraai mr. J. C. Jager, chef van den marinestaf! Minister Deckers is nog met verlof af wezig. jf UIT NED, OOST-1NPIE. BATAVIA, 13 Aug. (Anela). Het departe ment van marine is van plan medio October een vliegtocht naar het Zuidelijk gedeelte van de Zuid-Chineesche Zee le organiseeren. Deze loeht. waaraan drie Dornier-vliegboo- ten zullen deelnemen, zal een maand duren. De torpedojagers Hr, Ms. „Plet Hein" en ,,Kortenaer" zullen lijdelijk in hetzelfde gebied een oefentocht maken. De definitieve reisplannen zullen nader worden vastge steld. Het Haagsohe Gerechtshof heeft heden bevestigd het vonnis betreffende den 88- jarigen handelsreiziger K. Z. de J.f die door de Haagsche rechtbank is veroor. deeld tot 9 maanden gevangenisstraf we gens ontvoering van een jongetje in hét' Haagsche Bosch. De volgende passagiersschepen zijn Vrij dag 15 Augustus 1930 in radio-telegrafische verbinding met do daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. Medegedeold doör de N.T.M. Radio Holland N. V. Balocran, Sohev.-Radio. Chr. Huygcns id. Commewyne, Rugby-P,adio. Joh/ v. Oldenba-rnevelt, Sch,cv.-Radio. Kon. d. Nederlanden, id Niokerie. Parama ribo-Radio Orania, Schov.-Radio, -r Pr. d. Nederlanden, id. Rotterdam id. Simon Bolivar, id. Volendam, id. Flandria, id. Indrapoera, id. "Leer-1 dam, Rugby-Radio. Maasdam, id. N. Amsterdam. Portishead-Radio P. O. Hooft, Schcv.-Radio. Rietfontein, Rug by-Radio. Sibajak, Schov.-Radio, Tjerimai, id. AMSTERDAM, 14 Aug. De beurs bleef heden haar lusteloos voorkomen behouden, koersvariaties van beteekenis kwamen niet yoor bij een beperkten handel. Van de In- dustrieele fondsen kregen Margarine Unies een verlies van eenige pCfc. te boeken, ter. wijl Calvé's Delft zich ook niet konden handhaven. De Philipsa-andeelcn wares zoo goed als onveranderd, evenals A.K.U.- waarden. De Accougtiek-aandeelon hadden een beperkte markt en golden iets lager. Rubberaandeelon werden op kleine schaal verhandeld en stelden zioh hier en daar wat hooger in verband met de wat gunsti ger tendenz op de betreffende markt. Van de Mijnwaarden hadden Boetons van aan bod te lijden daar het jaarverslag ongun stig is uitgevallen. Suikerwaarden waren goed prijshoudend in verband met dé lichte prijsverbetering van het product in New-York. Tabakken lagen buiten de be langstelling en de noteeringen waren iets lager. De Oliewaarden werden op be scheiden schaal verhandeld. Koninklijke werden weinig verhandeld. Scheepvaart- aandeelen en Amerikaansche fondsen wa ren stil. Prolongatie 1 3/4 pOt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.09. Duitschland 59.29. Frank- rijk 9.761/4. België 34.70. Zwitserland 48.28 1/2. Oostenrijk 35.10. Denemarken 66.55. Zweden 66.75. Noorwegen 66.55. New- York 2.48 3/16. LEIDEN, 13 Aug. Noteering coöp. groen ten-, fruit- en bloemenveilingver „Leiden en Omstreken" Andijvie f.2— 4; kroten fl —2; komkommers f. 1—3; bloemkool I f.6 11; bloemkool II f. 13; roode kool f. 2 5; Savoye kool f. 810; groene kool f. 45; meloenen f.535; pieterselie f.12; sel derie f.12; bleekselderie f.25—30; uien 1-12; wortelen f.39; rabarber f.1; per ziken f. 214, alles per 100 stuk9. Snijboo- nen f.825; stokboonen f.1026; pronk- boonen f.26; slamboonen f.3—12; poste lein f.510; spinazie f.28; uien f.57, aardappelen f. 25. alles per 100 Kilo. BARNEVELD, 14 Aug. Eiermarkt. Aanvoer 1.150.000 stuks. Prjjs f. 5.70— f. 6.70. Handel vlug. GOUDA 14 Aug. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 3409 stuks, waarvan 275 slachb- varkens, Vette van 32 tot 33V6 cent per pond. levend met 2 pCt. korting. Londen. sche van 26 tot 28 cent, id. Zouters van 29 30 ct. id 45 magere varkens 30—50 p. stuk. 1711 biggen 18—24. 6 runderen 300— 400. 26 nuchtere kalveren 12—18. 2 gras- kalveren. 7 schapen 25—30. 26 lammeren 2528 11 bokken en geiten 2—8. Handel vette varkens vlug, andere soorten matig. Kaasmarkt. Aanvoer 282 partijen kaas. PrijzeD le kw. met rijksmerk 4651, 2e kw. met rijksmerk 39—44. Zware 53. Hand°l matig Aanvoer 232 partijen eieren. Kip peneieren 5.606.50 p. 100 stuks. Eenden eieren 5.006.00 Handel matig. Aanvoer 774 ponden boter. Goebotcr 0.85- 0.95 p pond. Woiboter 0.75—0.85. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 14 Aug. Meloe- nen f. 0.110.30 p. stuk. Snijboon en f. 0.60 —1.45. Princeboonen f. 0.70—1.05, id. zon der draad f. 1.10, id. dubbele stam f. 0.35— 0.50 per 10 K.G. Augurken, fijn f. 5.30 6.70, id. fijn basterd f 1.35—1.70, id bas terd f. 1.10—1.15, id. basterd II f. 0.80. id. grof, f. 0.60—0.65, id. stippel f. 0.35-0.40 per 25 K.G. 8—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3