CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSIN RAADSELS. Vacantia I vacantie! dat merk ik. hoe vele kinderen er uit zijn en dus niet mee kunnen doen, maar mij toch niet vergelen en van elders een groetje sfuren. En zooals een kind mij heel hartelijk schreef: hè Tante dan hebt u ook eens een beetje vacantie als u niet zooveel brieven krijgt. Dat is beet vriendelijk bedacht hoor, wie dat zegt. Marietje Laterveer dank voor je aardige ansicht uit Soestdijk; ik begrijp best dat je daar het „L. D." niet hebt en daarom vind ik dubbel aardig van je om mij %toch te schrijven. Vond je Baarn ook niet mooi? Ik logeerde daar wel. Gisca Meynen, ik ben nog volstrekt niet geheel beter, al ga ik langzaam vooruit. Was Welly uit logeeren? Koosje Nieboer, bewaar alsjeblieft die nieuwe raadsels nog wat. ik heb nog genoeg in voorraad. Agnes Planje, natuurlijk kan je ndet mee doen als je ergers logeert, waar ze het „L. D." niet hebben; niets erg hoor. Truusje van der Ster, toen ik je goede op lossingen nu ontving, had ik al een raadsel van je opgeschreven, maar je ziet doze kin dercourant toch hoop ik ook wel. je bent noi toch nog niet uit logeeren? Meld mij maar eens of je dit hebt gelezen. Francien den Hoed. dus nu ben je weer in Sassenheim en is Marietje in Leiden ge logeerd. Is je jongste zusje nog nooit alleen uit logeeren geweest, dan zal het haar mis schien wel wat vreemd zijn. Gerard de Geus, dank voor je mooie an sicht uit Wassenaar. Wat een feestdagen heb je thuis gehad, de koperen bruiloTt van je ouders en Keesjes verjaardag en dan begin September weer feesten, dus pret genoeg, zooals je zelf zegt, al ga je niet uil logeeren. Je schrijft dat je geen raad zou weten als je zoo lang ziek moest zijn als ik, nu er is ook vel geduld voor noodig om al lijd moedig te blijven. Jan Wassenaar, dank voor je mooie brief kaart uit Rolde, ik vond erg gezellig, dai je mij toch 9chreef, al ben je nu ver weg en je kon dus niet de raadsels oplossen. Ben je daar bij familie gelogeerd? en blijf je nog lang weg? Nu veel plezier verder, en yeel mooi weer. Frans en Martha Schimmel vriendelijk dank voor de mooie ansicht van uit Arn hem Bertus,Boom of ik je gemist heb? ja zeker hoor. maar ik dacht dat het door de vacan tie kwam, er ontbreken zóóvelen. Vervelend dat je weer ziek ben geweest. Ik vind de 3 Oclobersluilzegel erg aardig. Marietje en Nanny Knol het is verschrik-"* kelijk jammer dat het nu juist in de vacan tie zulk slecht weer is, telkens regen, het spijt mij ook heel erg, nu moet ik telkens den heelen dag in huis blijven. Dirk Binnekamp je hebt het de eerste week aan zee niet goed getroffen, zooveel regen. Je bent toch zeker zooveel mogelijk builen om lucht le happen en flink en sterk te worden. Smaakten de bramen lekker? Lenio en Willie Scbilp groot gelijk hoor dat je nu in de vacanlie er maar eens echt van geniet om le spelen. Hebben jullie veel poppen? ik speelde er als kind ook zoo graag mee. KaTel West je hebt je oogen goed ge bruikt in Artis, dat merk ik wel. Ik ben veel meer in den Rotterdamschen dierentuin ge weest, o zoo dikwijls, daar is het ook prach tig, en heel veel dieren van alle soorlen. Vindt je de apen zoo grappig? ik ook. Bep Hoope jagelukkig ben ik al een groot gedeelte van den dag op, van 101 uur en van 5—S uur, dus dat is al heel wat en ik hoop dat die uren spoedig nog meer worden. Ik weet dat boek wel, maar heb het nooit gelezen. Willy de Neys flink hoor alles wat je op noemt wat je eet en drinkt om sterk te wor den Wordt je nog zoo gauw moe? nu ik ook hoor, dus doe maar heel voorzichtig en kalm dat moet ik ook doen Piet Nieboer het raadsel is goed. Heb ik nog een raadsel van je liggen, het kan wei, maar ik weet niet precies van wie ik nog raadsels in voorraad heb. dat zio ik dan, als ik in de stapel papieren ga zoeken. Jacobus Laurier ben je weer aan het dich ten geweest? Dat was net zoo'n stoute plaaggeest als verleden in dat gedicht dat ik als prijsraadsel gaf, weet je nog wel? Gretha Lamme, o, aat is al weer maan den dat ik zoo'n beetje ziek ben, maar ik knap wel op, en ik ben zóó blij als het mooi weer is en ik wat kan rijden. Frea, Johan, Hendrik Malder, dus dan wordt het spoedig een tweetal broers in plaats van een drietal. Het lijkt mij een heel aardig boek naar wat je er over schrijft. B'rieda Sladek, dat vindt je zeker heerlijk dat je met de kinderfeesten van 31 Augustus mee mag doen. Dat nichtje uit den Haag doet zeker met de raadseljengd van eeuo Haagsche courant mee, ik ken haar niet. Wim Kruit, ja nu zie ik weer dat zelfde plaatje op jouw brief, dus dan heb ik de vorige week goed geraden van wie dat briefje zonder naam was. Vindt je het zoo heerlijk dat je tante's nu -bjj je thuis logeeren. Neen je broertje is nog veel te jong om met de raadsels mee te doen, van af 7 jaar mag het. Leny Oostveen, je bent natuurlijk dolblij dat je er weer een klein nichtje bij hebt gekregen en dat het gevolg daarvan was dat Aartie bij jou op visite kwam, je kunt nu goed op hem passen en met hem spelen nu jo toch vacantie hebt. Zoo, is Gré in Zeeland? Annie en Reinier den Hertog, wie heeft dat raadsel zoo aardig in elkaar gezet, ik beloof jullie, dat ik het eens zal plaatsen bij gelegenheid, maar er liggen nog veel raadsels te wachten om geplaatst te worden. Willy en Reina Verbrugge ik kan onmo gelijk de stad uit, ik knap wel op, maar ik kan nog niet uit logeeren of uitstapjes maken. Vervelend hè Willy dat je zooveel hoofdpijn had toen jullie dien dag uitgingen, want natuurlijk kon je daardoor niet echt veel plezier hebben. Jaantje van der Laken, ik heb voor- loopig nog genoeg raadsels, bewaar ze maar voor mij. Ik hoop erg voor je dat je vader nog vrqe dagen zal hebben terwijl jijl vacantie hebt, dan kan je nog gezellig met Vader en Moeder samen uitgaan. Ja 's mor gens en 's avonds ben ik 3 uren op. Jo Gussekloo, ga je dus nog een jaar naar school, en ben je daar zoo blij om? Was dan eerst het plan dat je nu na de vacantie niet meer naar school zou gaan. Je gaat dus zeker vóór den 19en weer naar huis toe. Jo de Wekker, van jou een lange brief en een mooie briefkaart uit Groenendaal toen je daar met de gymclub heen was. Dien dag trof je mooi weer dus zal je wel genoten hebben, maar toen die dagen in Rijnsburg dat was jammer dat het toen zooveel re gende want loen konden jullie niet zooals het plan was dagelijks naar zee fietsen. Ik hoop voor je dal je op de 2e logeerpartij beter weer zal hebben en veel kunt fietsen naar zee. Anje de Gelder, van jou ook al zoo'n ge zellig lange brief om mij uitvoerig over dat plannetje te vertellen, ik kan mij nu alles zoo goed voorstellen en ik vind het dubbel aardig, omdat je het heele plannetje zelf in elkaar hebt gezel en alles zelf bedenkt. Na tuurlijk zou ik het ook vreeselijk prettig vinden als ik er bij kon zijn, dat zou het bewijs zijn dat ik weer heelemaal beter ben, maar helaas dat is niet zoo. Veel plezier in Zevenhuizen, geniet maar van het uit stapje. Frans Schouten, volgens je teekeningen op de enveloppe is er altijd liefhebberij van de groote menschen voor het L. D. en van de jeugd voor de kinderkrant, zelfs van jeugd die nog in een kinderwagen wordt gereden. Daar heb je gelijk in: het mooie weer kan nog altijd komen, maar het zou wel heel erg jammer zijn al9 het pas kwam als alle vacanties weer gedaan zijn. Allen hartelijk gegroet door Mej. A KOOPMANS VAN BOEKER EN Ben Haag, vau Beuniogonstraat 42 OPLOSSINGEN DER RAADSEL VORIGE NUMMER. 1. Dé peer van een lamp. 2. i kaarsen want de 8 kaar worden uitgeblazen, branden op 3. R pap appel rapport, moord ark t 4. Linde, spar, els. 5. Een tol 6. Vuurwerk. 7. Een pen. 8. Potlood. GOEDE OPLOSSINGEN DER R ONTVANGEN VAN: Dirk Binnenkamp, Francien Gerard de Geus, Truusje van Frans Schouten, Jacoba Bett Verbrugge, Riena Verbrugge, J: der Laken, Gretba Lamme, R< Hertog, Annie den Hertog, Joj Karei West, Wim Kruit, Bep Hoe Zaalberg, Lenie Sehilp, Wil) Frieda Sladek, Frederik Muld Mulder, Hendrik Mulder, Bert Henk Boom, Jacobus Laurier, boer, Bert van Reenen, Willy de de Wekker, Celia Kret, Nico Kret, Agnes Planje, Cisca Mevst Veen, Marie van Veen, Koosje Leny Oostveen, Anje de Gelder sekloo, Marietje Knol, Nanny K RAADSELS VOOR ALLEN OM KIEZEN, DE GROOTEREN 1 KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Jo Gussek Verborgen meisjesnamen. Een meter is langer dan een Op het eiland Bali dansen al ljngen. Uilen maken graag nesten in t( If. Ingezonden door Emmy Ghristi Bindt g'aan een man. heel km In braden en in bakken mee. Een beest dat soms heel woest h Maar ook zeer dikwijls heel gedi En voegt ge aan 't einde nog Dan hebt ge 't raadsel zonder z 't Geheel groeit niet in onze la 't Is grooter dan twee kinderhan in. Ingezonden door Truusje van d< Waarom liggen paarden 's nacht ze slapen? IV. Ingezonden door Annie Brom Welk spreekwoord van 6 woord hier. Van ieder woord staan de le elkaar en do 6 woorden staan in volgorde. Aaizt iew dniw laz mrosl V. Ingezonden door Frieda Slad X een medeklinker. x een diertje, r i x i i de gevraagde jongen» x j kindervoedsel. x een medeklinker. VI Ingezonden door Abram en Si Wijnnobel. Welke worsten eet men niet? VII Ingezonden door Agnes Plat Welke kleur staat hier, o o e i d k g. v

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14