UIT DE OMSTREKEN. Bestuurders van Automobi AALSMEER. Geslaagd te Den Haag voor het examen coupeuse mej. K. Eigenhuis alhier. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Op Hen Sloterweg in Haarlemmermeer kwam een wielrijder, dio onder den invloed van sterken drank verkeerde, zonder lioht van den eenen kant naar den anderen kant van den weg reed. in botsing met een pas- seerende auto. De bestuurder van het motorrijtuig, wien het onmogelijk was den wielrijder te ont wijken, en een aanrijding te voorkomen, stopte onmiddellijk en brarht den man, die aan het hoofd verwond was. naar Hoofddorp, alwaar hij door een dokter werd verbonden. Over den kop geslagen. Op den Hoofdweg alhier had de bestuur der van een motorrijwiel door het springen van een band het ongeluk met motor en al over den kop te slaan. Mij werd zoo danig verwond, dat zijn overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Noodlottige val. Mej. K. te Hoofddorp had in haar woning het ongeluk met een stoel achter over te vallen. Ze bekwam een lichte her senschudding en moest zicih onder genees kundige behandeling stellen. Voordracht. Op de voordracht voor de bênöemigg "Kn een hoofd aan de openbare lageTe •dftool nummer 11 te Lisserbroek alhier zijn geplaatst: 1. J. Nieuwenburg te Den Haag; 2. S. H. Jonkman te Amsterdam; 3. H. H. Boddema te Sauwerd. De Raad van deze gemeente komt in Bpenbare vergadering bijeen op Dinsdag 19 Augustus a.s. des namiddags te 2 uur. HILLEGOM. Aanbesteding. Het bouwen van een kantoor, twee dienst woningen en een bijgebouw voor werk en bergplaatsen ten behoeve van den dienst Openbare Werken, op een terrein gelegen aan de Jhr. Mockkade alhier is door B. en W. aanbesteed. Ingeschreven hebben: F. L, Smit, Wasse naar, f. 41.470 (kelder gewapend beton f 100 meer); J. Seysener alhier f 40.380.50 (zonder hard grauw steen f 900 minder of f. 39.450.50); J. B. Chistiaanse, Amsterdam, f 50.400 (hard grauw f 1000 meer); B. Christiaanse, den Haag, f 52.700 (hard grauw f. 1000 meer); ClaryS, ide» f 55.487; V. L. Witkamp, idem, f 51.300 (hard grauw f 630 meer); v. d. Bosch en 'v. d. Spek, idem, f 49.850 (hard grauw f 540 meer)J. v. Donselaar, Vogelenzang, f 53.250 (hard grauw f 300 meer); v. d. •We! en Bax, Wassenaar, f 35.300 (hard grauw f 390 meer) (laagste bedrag); v. d. Duin en Vink Noordwjjk. f 53.275 (hard grauw f 400 meer); Kool, Warmond, f 49.900; A. Vink, Bussum, f 53.200; H. Huysinga, Groningen, f 49.844 (hard grauw f 540 en gew. beton f 200 meer); Zwaan. Nieuwendam, f 51.818 (gew. beton f 330 minder, hard grauw f 450 meer)v. d. Sluys, Langeweer, f 55.000 (hard grauw f 325 meer); Nyman Rusman, alhier, f 39.898 (hard grauw f 450 meer)A. v. Hof ten, Haarlem, f 48.500 (kelder f 400 en hard grauw f 360 meer); Bey Zn., Leiden, 1 46.000; Kort v. d. Wiel, Noordwijk en Rynsburg. f 43.150; A. Graper, alhier, f 44.772 (hard grauw l 650 meer)E. Schuyt, idem, f 40.500 (hard grauw f 600 meer). De begrooting was; Kalkzandst. f 40.100, hard grauw f 40.800 Over de gunning wordt later beslist. Geslaagd te den Haag voor het examen coupeuse mej. S. Lubbe alhier. KATWIJK. Haadsagenda. De raad dezer gemeente, komt op Vrij dag, den 15en Augustus 1930, des namid dags 7.37 uur in openbare vergadoring bijeen. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeeling van ingeko men stukken, waaronder: a verzoek om 6teunverleening; b. prae-advies op een verzoek tot wijziging van de verordening op do winkelsluiting; c. vaststelling verlies- en winstrekening van do gemeente spaar bank dienst 1929. 3. Benoeming vana. een lid in de commissie van de bedrijven; b. een lid in de belasting-commissie. 4. Voorstellen tot verkoop van grond. 5. Voor. stellen inzake wijziging plaatselijk belas tingstelsel. 6. Voorstel tot aankoop van de voormalige Goref. school rr do Burgcrd uk- straat. 8. Voorstel tot aanvulling van dé verordening op de zeebaden en het strand. 9. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitstapje der meisjescongregatie. Gisteren was het de aangewezen dag dat de Meisjescongregaties haar gezamenlijke ujtgangstocht hadden georganiseerd. De dag werd ingezet rjtet een algemeene H. Com munie in de H. Mis van 7 uur. Na den inwendigep mensch te hebben versterkt ving dr tocht aan. Te kwart over acht. had bij het Parochiehuis de a (rit op hel stalen ros plaats. De eerste pleisterplaats was aan den Buigen hoek te Liese. Vervolgens was de tocht naar Haarlem waar de Kathedraal werd bezichtigd. Dan toog men naar Bloe- mendaal om in het bekende „Kraantje Lek" een koude lunch te gebruiken. Met nieuwen moed ging men weer naar Haarlem terug om er het Bisschoppelijk museum Ie bezichtigen waarna de reis over Heemstede ging naar het buitengoed ..Groenendael". Daar werd een langen tijd doorgebracht met volksspe len en verdere vermakelijkheden, waartoe dit buiten zich uitstekend leent. De reis was dan weer naar huis terug, waar men. al had het weer niet geheel mee gewerkt, vol daan ovgr alle genietingen arriveerde. KATWIJK-AAN-ZEE. Gezellige avond der „Blanwa bende". Als de strandfeesten zijn afgeloopcn it er een gezellige avond in de Gemeentezaal voor de zoogenaamde „blauwe bende", de jonge dames en heeren, die zoo flink mee geholpen hebben, om alles te doen slagen. Gisteravond kwam men om 8 uur bijeen, [n besloten kring werd een mooie film ver toond uit Hongarije met prachtige na- tuurtafereelen, volksfeesten, enz. De ver- eeniging V.V.V. vertoont deze leerzame film nog eens hedenavond in de zaal voor Chr. Prot. Belangen. De heer Spaanderman uit Leiden gaf eenige voordracht-en, terwijl een strijkje voor de muzikale afleiding zorgde. Tevens werden versnaperingen rondgediend. Aan het eind van den avond dankte de heer v. d. Wijngaart de „blauwe bende" voor de trouwe hulp die verleend was en sprak den wensch uit, dat zij het volgende jaar weer bereid zou zijn om te helpen. Hij dankte ook den leider dr. Hoestra en herdacht nog eens dit zeer gezellig samen zijn. De ..blauwe bende" bracht een drie' werf hoera uit. voor de heeren v. d. Wijn- gaart en dr. Hoestra, waarna men uiteen ging- De winkelweek geëindigd. De winkelweek, uitgeschreven door de Noordwijk9che Winkeliersvereen. is gister avond geëindigd. Het muziekgezelschap „De Eöho der Duinen" zorgde er voor dat het een feestavond is geworden. Er werd een muzi kale wandeling door de straten gemaakt, waarachter zich velen, vooral badgasten, gewapend met brandende flambouwen aan sloten. Weer daarachter volgde een lange rij jongelui, welke meedansten op de maat der muziek. De stemming kwam er zoo doende inl Op den Boulevard werd nog een concert gegeven waawoor veel belangstelling was. Op het strand werd een fraai vuurwerk afgestoken, waarna de rust en kalmte in het dorp terug keerde. In „Atlantis" had hierna plaats het prijzen deelen aan de winnaars van den etalagewedstrijd. Vele goede woorden en wensehen werden nog uitgesproken, waarna men nog eenjgen tijd gezellig bijeen bleef I LISSE. Bliksem ingeslagen. Bij den heer M. v. d. Stelt aan den Lis- serdijk is de bliksem ingeslagen door de de Radio-antenne. Het toestel werd ver nield, terwijl een binnenbrand uitbrak, welke met behulp van buren gebluscht kon worden. NOORDWIJKERHOUT. De komende Koninginneteesten. Het programma der feestelijkheden, ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, is verschenen en ziet er aan lokkelijk uit. Er is „voor elk wat wilsl" Het feestterrein aan de Havenstraat zal wederom voor ieder kosteloos toegankelijk zijn. Het kinderfeest op Dinsdag 9 Sept., neemt een groote plaats in. De kinderen zullen onthaald worden en deelnemen aan verschillende wedstrijden om aardige prij zen. Ook de étalage-wedstrijd op Woens dag, 10 Sept. belooft veel goeds! Er be staat bij de winkeliers groote animo voor» Donderdag 11 Sept., de groote feestdag, zal ditmaal bijzonder luisterrijk gevierd worden, met na afloop een schitterend vuurweTk. De Oranjevereeniging, welke slechts eèn matige subsidie krijgt van het gemeente bestuur'. zal eerstdaags persoonlijk bezoek brengen bij vele ingezetenen, welke ver zocht worden aan het bestuur oen flinke bijdrage te schenken, teneinde den vijftig sten verjaardag van Have Majesteit, op bijzonder waardige wijze te kunnen vieren! Uitvoering „Harpe Davids". Gisteravond gaf de Chr. muziekvereen. „Harpe Davids" een welgeslaagd concert in de gemeente-tent. Onder leiding van den heer C. van Velzcn te Leiden werd een fraai programma ten gehoorc gebracht. Geopend werd mot Ps. 47, terwijl besloten werd met het Wilhelmus, dat spontaan door do talrijke aanwezigen werd meege zongen. OEGSTGEEST. Auto tegen boom opgevlogen. Gisteren reed de heer J. H. R. uit Den Haag achter het Groene Kerkje en kwam bij het passeere-n in de onbestraatle tram haan terecht met zyn nieuwe Essexauto. R, trachtte door vol gas te geven er weer uit te komen, doch reed met vol gas tegen oen boom aan de overzijde vair den weg. De auto werd zwaar beschadigd cn moest door den kraanwagen van A. J. Kranen burg worden weggesleept. De heer R, kreeg aan het rechteroor een scheurwond en is door Dr. Hugenholts verbonden. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van te veld staande bloemkool, ten nadeelo van J. S. Gisteravond is ten nadeele van A. M. uit Leiden een heerenrijwiel ontvreemd, dat dat hij voor een perceel in de van Assen- delftstraat had neergezet. Het 25-jarig bestaan van de Neder landsche Zendingsschool alhier, zal op 2 October a.s. gevierd worden. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Met een groote aanvoer werden de na volgende prijzen betaald Kopgodesia f. 3.40 3.80, Godesia f. 0.700.80, Riddersporen f. 0.080.10, Pompon-Dahlia's f. 1.201.40, Dahlia's f. 2.202.40, Witte Lelies f. 0.12 0.14, Lathyrus f. 0.080.10, Convili f. 0.80 0.90, Zinnia f. 1.201.40, Asters in diverse kleuren f. 0.600.80, Stroobloemen 0.06 0.08, Statice f. 0.060.08,' Chrysant-hen f. 0.060.08, Galardia f. 0.600.70, Rose anjers f. 0.350.45, Roode anjers f. 0.30 0.40, Gladiolen f. 0.350.45, idem extra f. 1.501.80, Dwergasters f. 0.06—0.08. Ro zen per bos van 20 stuks; Roselandia f. 0.800.90, Golden Ophelia f. 1l.io, But terfly f. 0.80—0.90, Hadley f. 1.10—1.20, Pernet f. 0.800.90, Columbia f. 0.800.90. SASSENHEIM. Gemeente-rekening. De rekening der gemeente over het dienst jaar 1929 heeft voor den gewonen dienst een batig saldo van f. 38.028.22V2 en da Kapitaaidienst een batig saldo van f. 25.783.64. Overplaatsingen. Mej C. v. d. Berk, kantoorbediende Ie klas aan het postkantoor alhier, is over geplaatst naar het kantoor Lisse, terwyl mej. M. Steinis van dat kantoor overgeplaatst is naar hier. VOORSCHOTEN. Met ingang van 1 September i9 onze oud-plaatsgenoot de heer J. L. van Leeuwen benoemd tot Assistent van den Waarborg van Goudgp en Zilveren werken te Rotter dam. a WARMOND. Terlo! burgemeester. Door den commissaris der Koningin in deze provincie is aan den burgemeester dezer gemeente verlof toegekend tot en met 31 Augustus a.s. WASSENAAR. Wielrijder ernstig aangereden. Gisterenavond omstreeks half zeven is wederom een wielrijder de dupe geworden van de onjuiste plaatsing der verbod-bordjes aan den Rijksstraatweg en het niet daarop vermelden „Wielrijders verboden over te steken". Zekere H. M. uit Den Haag kwam op dat moment de Raaphorstlaan uitfietsen en stak daar ter plaatse den straatweg over naar het rijwielpad. Uit de richting van het viaduct naderde met een snelheid van ongeveer 60 K.M. een Chrysler, bestuurd door den heer de W. uit Amsterdam. Ondanks een krachtig remmen van den heer de W„ getuigende het ruim 28 Meter lange remspoor, bleek de aanrijding niet meer te voorkomen en werd M. na togen den wagen geslagen te zijn, op den grond geworpen waarbij hjj een zware schedelbreuk bekwam. Zonder bij kennis te zijn gekomen werd hij per ziekenauto van Goemans naar het Gemeenteziekenhuis te Den Haag overge bracht nadat hem door een juist passeeren- den dokter de eerste hulp was verleend. De auto vah den heer de W. kwam dwars over den weg te staan en werd lichtelijk beschadigd evenals het rijwiel. Op last der politie werd van een en ander door den heer Eggink foto's genomen waarna op de auto beslag werd gelegd. Aanbesteding. Door de Wilhelmina-Vereeniging werd aanbesteed het afrasteren van de feestter reinen en het leveren en opstellen van een uitneerabare bestnurstent. Ingeschreven werd als volgt; Bestuurstent: firma Kleinendorst Florusse f 1635. D. 't Hart f 1384.firma van der Wel Bax f 1320.— F. L. Smit f 11£0.— firma Wed. Looyestein Zonen f 1100. afrastering terreinen: firma Kleinendorst Florusse f 595.F. L. Smit f 385.— De gunning werd aangehouden. Aanrijdingen. Gisterenmorgen omstreeks half negen reed de heer V. uit Amsterdam op den Rijks straatweg naby het Viaduct met zijn Chrys ler auto toen deze door onbekende oorzaak plotseling slipte, met het gevolg dat de auto tegen een boom gleed waardoor do wagen vrijwel werd vernield. De bestuurder bekwam aan een der beenen kneuzingen en werd door dr. Boer eerste hulp verleend. Gisterenmiddag omstreeks vier unr ge raakten in de Berkheistraat een tweetal meis jes van omstreeks 4 jaar van D. R. en de Vr. terwijl zy van het erf van den heer v. d. V. kwamen gehold voor een juist pas- seerende auto van de firma v. Y uit Rot terdam bestuurd door H. v. L. Gelukkig reed de auto met matige vaart en de bestuurder wist binnen enkele meters zya wagen tot stilstand te brengen, doch kon evenwel niet voorkomen dat het meisje van de Vr. op zij word geslingerd en van R. door de bumper tegen den grond werd geworpen, waardoor zij verwondingen in het gelaat en het hoofd bekwam. Door dr. van Praag werd eerste hulp verleend. Den bestuurder treft geen ichuld. Aan zijn krachtig remmen is bet behoud dor kinderen te danken. CRICKET. DE FLAMINGO'S IN ENGELAND. Een overwinning en een draw van het A-elftal, Het B-elftal voor het eerst geslagen. Dinsdagochtend om 11 uur werd de wed strijd van 't A-elftal tegen de Free Forester,» te Burv-St. Edmunds hervat. 't Begin liet zich voor de Flamingo's niet ongunstig aanzien en bij het noenmaal wa ren 3 wickets neer voor 56 runs. Na de hervatting verleende het moeilijk opdrogen, de wicket niet den minsten steun aan onze bowlers, zoodat de Engelschen als het ware vrij spel kregen en om half vier de innings konden sluiten op 204 voor 6 wickets. Hier van hadden gemaakt: Wilcox 56, Deeley 65 n.o., en Beaufort 38. Pitcher had heel goed gebowld en in 12 overs 3 wickets genomen tegen 10 runs per stuk. W. v. d. Bosch 2 voor 43, II. van Ma nen 1 voor 34 en Glerum 0 voor 60. Toen na de hervatting weldra 2 Flamin go-wickets gevallen waren, voor slechts 10 ruiS, kwam de regen de pret weer versto ren, zoodat de wedstrijd onbeslist eindigde. Huug van Manen was voor 7 geslumpt en Glerum run out voor 2, E. Neuerburg en v. d. Bosch bleven resp. met 1 en 0 n o. Gisteren speelde het A-elftal tegen de Aldersbot Command. De Beus won den toss en koos balten op een heel mooi droog en hard wicket Het werd een zeer bevredigend totaal en bedroeg tenslotte 205. Willem v. d. Bosch speelde buitengewoon goed en gat op 86 een kan». Hij zette met Hartog den grootsten stand der innings op, welke 67 runs opleverde. In zijn 94 sloeg onder meer een 6 en 12 vieren. De Iefthand bowler Lewis-Barclay had de mooiste cijlers. De Engelschen. bij wie Johnston mede- speelde. brachten het daarop tot 136 voor het verlies van 3 wickets. Vandaag wordt de wedstrijd vervolgd. De scores zijn: Flamingo's A-elf lal: 1. Neuerburg 1 bw. Lewis-Barclay 7; 2. H. v. Manen b id. b. 13; 3. Glerum l.bw. id. 3:' W. v. d. Bosch b. id. 94; Do Beus b Arnold 15; P. Feith b Lewis-Barclay 18; Are.ns b Arnold 15; Ilartog c Crookenden b Lewis- Barclay 18: Pitcher b Arnolds 2; Davidson n.u. 0; Meyer c en b Lewis-Barclay 2; extra's 10. Totaal 205. Bowlingscijfrs Aiderehol Command. Lewis- Barclay 7 voor 60 en Arnold 3 voor 79 f AlderOhot Command.: Johnston b W. v. d. Bosch 24; G. Rimbault n.u. 72: E. Debrett c Neuerburg b Pitcher 22; A. Rurner b v. Manen 0;D. Buke n.u. 2, extra's 12. totaal 136 voor drie wickets. Het B-elftal speelde tegen de Bickley Park C. C. op een van de schitterendste velden in de prachtige streek rond Londen en onzen spelers is bier een zeer goede ontvangst bereid. De Engelschen wonnen den toss en kozen batten. Mede dank zij het fielden, wisten de gastheeren 199 runs te maken, waaron der dertien extra's, waarvan Young 48. Sd- kin 38, Campbell 23 en Knight 20; Eige- man bowlde in ouderwetschen vorm en nam 7 voor 55, Bakker bad 1 voor 20 en Ham burger 2 voor 21 gebowld. De Flamingo's konden het hierop niet ver der brengen dan tot een totaal van 152 runs, waaronder 17 extra's. Het slot was zeer spannend daar Van den B?Tg met den laatsten bal van den wed strijd gebowld werd. Dubbele cijfers hadden: Labouehm 35. Van Boeven 28, A. van Manen 21, ten Bosch 14. Eigeman 13. Davidson 13. Bowlingcijfers: Sinclair 5 voor 48; Stoie 3 voor 24 en Knight 2 voor 8. GOLF. BRITISH CHALLENGE CUP. Zondag a.s. zal op de Noordwijksche Golfclub de wedstrijd om den British Chal lenge Cup gehouden worden; open voor da mes- en heeren-leden van Nederlandsche Gollclubs. 36 holes tegen Bogey. Aanvang 10.15 uur voorm. Winnaar 1929 mr. R. C. Stephenson. De oude zoowel als de nieuwe banon verkeeren in uitstekenden staat. VOETBAL. VEREENIGING v. OOSTELIJKE EERSTE KLASSERS. In de te Deventer gehouden vergadering van de V O.E.K. is besloten, steun te verlee- nen aan het voorstel van de vereeniging van Westelijke eerste klassers, om de oefenwed strijden voor het Nederlandsche elftal zooveel mogelijk te beperken. Een verzdek om de reserve 2e klasse, waar toe 18 elftallen behooren, te splitsen in drie afdeelingen, werd afgewezen, daar men van oordeel was, dat de competitie dan te klein zou worden. Gesteund werd het onlwerp-reglemenl der decentralisatie-commissie, met dien ver stande, dat aan het artikel nopens de verkie zing van de afdeelingsbesturen, voor zoover betreft de oveytueele vergoeding, zal worden toegevoegd; „behoudens dispensatie van het bondsbestuur". Afgewezen werd een voorstel tol wijziging van de promotie- en degradatie-regeling, Een voorstel omtrent de verkiezing van het bondsbestuur werd afgewezen, evenals een- 1 voorstel, dat het bestuur moet worden geko zen uit de bondsvergadering. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOl VEREENIGING „SWIF Gisteravond te 8 uur had de voor het recordrijden over 18,6 K.1 en B-klassers. In totaal waren er i renners opgekomen, waarvan de geworden D. Ramp 32 m. 55 s.; 32 m. 38 s.; J. v. Wezel 33 m. 3 De Juniores reden het 10 KM.» als uitslag C. Paals 19 m. 49 s.; hoven 20 m. 50 s.C. Roelandse i Woensdag 20 Augustus a.s. zulle recordritten voor het laatst geredi NEDERLAND EN DE WE KAMPIOENSCHAPPE Dè Nederlandsche Wielren Unie volgende renners naar de werek schapen afgevaardigd: Korte afstand beroepsrenners: P. kops (Den Haag, J. Meyer (Amsta B. N. Pijnenburg (Tilburg) en M. Leur (Delft). Korte alstand amateurs; A. v. (Amsterdam) en W. van Steenber sterdam). 100 K.M.. met molorgangmaking: baum en C, Blekemolen (beiden Am: Wegwedstrijd beroepsrenners: J.v den (Amsterdam), H. J. C. Franssen berg) en A. Polak (Steenbergen). Wegwedstrijd amateurs: W. J. den (Limmel), W. H. Cober (Hoensl P. ATuggen (Ulestraten). Er zijn zes renners onder die y< rekening gaan. EEN RECORD-VERRICH VAN KAUFMANN. De bekende Zwitsersche sprinle mann heeft dezer dagen een merk prestatie geleverd. Hij won Woen: sprintwedstrijd in Kopenhagen, naar Hannover en reed daar 24 u Ook daar won hij. Maar onmiddellij hij door de lucht naar de Deensche b terug waaf hij opnieuw binnen eei startte en wederom won. De kroon op het werk door twee dagen later te rijden ente winnenl Vier we en vier overwinningen in vijf dage MOTORSPORT. MOTOR-HINDEIRNIS- BEHENDIGHEIDS- WEDSTRIJDEN. Gisteravond hadden op Hef terrei R.-K. Yoetbailvereeniging ,»Ajlphen9c! aan de Pr. Hendrikstraat hinderni: hendigheidswedstrijden plaats op wielen. Niettegenstaande het bet koude weder bestond voor dezen tak van sport in deze gemeente groote belangstelling. Aan de we werd deelgenomen door 11 persone yan 2 afkomstig uit Utrecht, 5 uit I en 4 uit Alphen. Na spannende races was de uit volgt: lste.prijs A. J. van Engelen 36 4/10 see., 0 straf punten; 2de pri Dijk in 3 min. 205/10 sec., 0 stra 3de prijs H. v. Dijk in 3 min. 465 5 strafpunten4de prijs Joh. Vink i 6 4/10 sec., 16 strafpunten; 5de Caxsjens in 3 min. 15 sec., 15 stra 6de prijs Rijks, in 3 min. 26 5/10 strafpunten7de prijs J. van Dijk i 50 min., 25 strafpunten; 8ste prijs waard in 3 min. 325/10 sec., 30 i ten; 9de prijs Middelwaaid in 3 mil sec.. 40 strafpunten; 10de prijs T. Ru in 3 min. 43 4/10 sec., 50 strafpunt prijs Ceune in 4 min. 14 sec., 90 str: Na afloop deT wedstrijden had king plaats der prijzen, bestaande kunstvoorwerpen, terwijl voor den 2den prijswinnaar bovendien een medaille was beschikbaar gesteld. o ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN IN DE Op Zaterdag 23 Augs. a.s. n.m. in de Zweminrichting de Zijl een z gehouden worden van den Hl Zwembond. Het programma luidt: 400 M. heer. sen.., 100 M. schoolslag dar 100 M. schoolslag heeren sen., 50 slag jongens adsp,, 50 M. vrije slag adsp. 100 M. vrije slag dames sen. rugslag heeren sen., 100 M. vrije sla 3 x 50 M. wisselslag estafette 3 x 50 M. wisselslag estafette he° Schoonspringen heeren: 3 verpl- sprongen. 5 x 50 M. vrije slag estate 3x50 M. vrije slag estafette heer Verplichte sprongen: 1. zweefd aanloop, 2. zweefduik rugwaarts rugüngs, 3. 1 1/2 salto met aanlooi) De wedstrijden worden gehouden de bepalingen van het Wedstrijd- pioenschapsreglement van den N.' Zeer waarschijnlijk zullen de Stolijn en de Haas, resp. kand» Nederland schoonspringen en rul* op dezen wedstrijd uitkomen. kannen, door, vooral in de stad es op drukke wegen et bniten, la»® rijden, den voorbijgangers zeer v« zijn. Bij snel rijden toch geraken ondnr de modder, hetgeen seer oaa»1 voor hen is, maar voorkomen ka» door langzaam rijden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10