Gebloemde Satinet on HUN BEIDER WEG. SPORT. FEUILLETON. VIER TOERISTEN VERONGELUKT. Naar uit Lyon gemeld wordt, zijn vier Fransche Alpinisten in de Fransche Alpen door een lawine overvallen en bedolven. Twee onmiddellijk te hulp gezonden expe dities slaagden er na veel moeite in drie lijken te bergen. De vierde verongelukte is nog niet gevonden. RELLETJES TE CASTANHEIRA Gedurende een manifestatie tegen de be tasting op onroerende goederen is het te Castanheira in Portugal tot ernstige onge regeldheden gekomen. De manifestanten vielen de republikeinsche garde aan. Deze maakte van de vuurwapenen gebruik, waardoor twee personen werden gedood en verscheidene anderen gewond. DE GEVOLGEN VAN DE HITTE De ledder van het Amerikaansohe Roode Kruis, die door president Hoover naar het door de aanhoudende droogte geteisterde oogstgebied is gezonden, deelde den presi dent mede, dat in het geheele gebied hon gersnood heersehte, terwijl reeds talrijke gevallen van typhus waren voorgekomen. Er bestaat zeer groot gevaar, dat de ziekte zidh verder zat uitbreiden. go ROEMEENSCHE BOEREN UITGESCHUD. Op den weg naar Bazarzit hebben slrudk- roovers -40 boerenwagens overvallen. Hier bij werden 90 boeren volkomen uitgeschud, waarna zij door de roevers naar een na burig woud werden gevoerd, geboeid en aan de boomen gebonden. Er bevonden zidh onder de slachtoffers ook vele vrouwen en kinderen. Nadat de bandieten alle geld en voorwerpen van waarde buitgemaakt had den namen zij de vlucht. Op het hulpge roep der geboeiden snelden later vooibij- gangers te hulp, die hen bevrijdden EEN-RICHTINGSVER KEER VOOR VLIEGTUIGEN. Met het oog op het groot aantail vliegvel den, dat thans in de buurt van Londen is gelegen en in veitband met het daardoor drukker luchtvericeer tusschen deze velden onderling, heeft hef Engelsche ministerie van luchtvaart thans een proefneming met een „eenrichtingsverkeer'" voorgesteld, op dezelfde wijze als reeds in de straten van Londen wordt toegepast. Op deze manier hoopt men er toe bij te dragen, dat het aantal botsingen in de lucht tot een minimum zal worden terug gebracht. O EEN JONGEN UIT EEN KERSENBOOM GESCHOTEN. Naar uit Rosikilde (Denemarken)" gemeld wordt heeft gisteren een arbeider een jon gen, die met zijn toestemming in een ker senboom vruchten plukte, bij vergissing doodgeschoten. Hij riep den 'jongen schert send toe, dat hij moest maken, dat hij spoedig uit den boom kwam, omdat hij an ders zou schieten. Op hetzelfde oogenblik ging zijn buks, die naar hij dacht in „rust" stond, af en viel de jongen getroffen uit den boom. Hij was op slag dood. DE TOKIO-VLIEGERS NEERGESTORT. Volgens een bericht uit Vancouver in Canada zijn de beide vliegers Eddy Brown en Bob Wark, die Zondag startten voor een vlucht naar Tokio, tijdens de landing op het vliegveld bij Park neergestort, waarbij de machine zwaar beschadigd werd. De beide vliegers bekwamen slechts lichte ver wondingen. RECLAME. 6471 voor schorten en kussens Cl CRICKET. DE FLAMINGOS IN ENGELAND Het A-elftal tegen de Free Foresters; een nieuw succes voor de B'ploeg. Gisteren heeft het A-elftal te Bury St. Edmunds tegen de Free Foresters gespeeld. De Engelschen, die den toss hadden ge wonnen, kozen batten op een zacht wicket; het groote speelveld was uitstekend. Het totaal der Engelschen werd 175, waar van Wilkos 79 had gemaakt. Zpn innings was niet kansloos. W. v. d. Bosch had de goede bowlingcijfers 4 voor 44. Koeleman was licht ongesteld. Voor hem speelde Mevor mee. Dank zij in hoofdzaak v. d. Bosch, die een goed gespeelde 42 had. wisten de Flamingo's 102 te maken en den follow-on te ontgaan. Wilson was vrjj lastig bespeelbaar en nam 4 voor 41. Vandaag wordt de wedstrijd vervolgd. De scores zjjn Free Foresters, 1ste innings: M. Farintoe, b. Glerum 1 D. Wilkos, c. Arends, b. Pische 79 E. Stephenson, b. Glerum 22 D. Standage, c. de Beus, b. Glerum 13 F. Maitland. c. Davidson, b. W. v. d. Bosch 13 F. Wilson, b. W. v. d. Bosch 18 R. Efans. c. r. b. id. 5 F. Beaufort, id. id. 1 VV. Deeley, not out 1 H. C. Pattissón, c. de Beus b. H. van Hanen 5 R. Bull, b. H. van Manen 0 Extra's 14 Totaal 172 1 Bowlingcjjfers Flamingo's Pitcher 1 voor 36; Glerum 3 voor 56; 'W. v. d. Bosch 4 voor 44; H. van Manen 2 voor 22. Flamingo's eerste innings: E. Neuerburg, lbw. Wilson 0 H. van Manen, c. Pattissón, b. Stephen son 5 M. Hartog, b. Wilson 9 W. v. d. Bosch, c. Buil, b. Efans 42 W. Glerum, b. Wilson 0 A. de Beus, st. Bull, b. id. 13 P. Feith, run out 5 Arends. b. Efans 4 Pitcher, id. 0 Davidson, id. 8 Meyer, not out 8 Extra's 16 Totaal 102 Bowlingcijfers Free Foresters Stephenson 1 voor 23; Wilson 4 voor '41; Efans 4 voor 22. Nadat de B-ploeg Zaterdag van Kirby C.C. gewonnen had, werd gisteren te Horn- sey gespeeld tegen de Hornsey C.G., welke wedstrjjd onbeslist eindigde. De Flamingo's batten eerst en maakten 203 runs, waarvan Hamburger een schit terende 52, Eigeman 28, O. v. d. Berg 23, P. ten Bosch 27, J. v. d. Bosch 21 en Davidson 15. Bowlingcijfers: Batt 7 voor 78 x Wenoi 3 voor 40. De Engelschen. die evenals de Flamingo's met 12 man speelden, brachten het daarop tot 119 runs voor het verlies van 7 wickets, waarna de speeltijd verstreken was. Pitch met 38 en Weaver met 33 kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: Eigeman 3 voor 35, van van Booven 1 voor 24, Labouchère 1 voor 30 en Bakker 8 voor 14. Op het prachtige terrein werd uitstekend gefield. Er waren circa 3000 toeschouwers, die met belangstelling den wedstrijd volgden. WATERPOLO. A. Z. C. I—S. Z. P. C. SCHOONHOVEN I 2—2 A. Z. C. kampioen van den Goudschen Zwembond. A.Z.C. I speelde gisteravond in het Alphensch zwembad onder veel belangstel ling van de zijde van het publiek haar kampioenswedstrijd voor de Goudsché Zwembond-competitie tegen S.Z. P.O. Schoonhoven 1. De wedstrijd die bijzonder spannend was eindigde met gelijken stand 22, waardoor A.Z.C. dit jaar kampioen t* geworden. Zoodra scheidsrechter Strybis, die correct leidde het begin aankondigt?, zwemmen beide ploegen, Alphen komt met 3 invallers uit, zeer snel op. In het begü lijkt. Schoonhoven sterker, doch spoedig komen de Alphenaren er goed in. Een paar Schoten van Jongeleen gaan echter over de lat. De rechtsbuiten van öeftoon- hoven, die keurig opzwemt scoort onhoud baar en geeft zijn club de leiding. 01. Thim heeft pech daar hij precies in handen van den keeper schiet. De midvoor van Schoonhoven weet den voorsprong voor zijn club weldra te vergrooten. 0—2. Hierna wordt het den Alphenaren een beetje al te bar. Onvermoeid pakken zij aan en na een voorzet van Thim weet Jongeleen op fraaie wijze het eerste tegenpunt te maken 12. Weldra volgt hierna de gelijkmaker. Uit een fraaien voorzet van Jongeleen weet C. van Leeuwen op listige wijze den gelijk maker te scoren. 22. Hierna breekt de rust aan. Na de rust- is Alphen overwegend sterker, hoewel de verdediging 'en voorat de keeper van Schoonhoven in vorm blijken te zijn. Thim, C. van Leeuwen en Jonge leen die uitstekend werk verrichten en het doel der SchooDhovenaren onophoudelijk bestoken, hebben veel pech. Hoe zij ook werken, doelpunten blijven uit. Ooi- Schoonhoven heeft geen succes meer, zoo dat het einde aanbreekt met onverander de n stand 2—2. A. Z. C. II—S. Z. P. C. II SCHOONHOVEN 3—1 Na- bovetngenoemden wedstrijd speelde de reserveploegen nog een wedstrijd, wa-arbij beide clubs voor de rust goed tegen elkaar bleken opgewassen. De rust brak aan met 01 voor Schoonhoven. Na de rust is A.Z.C. II ook overwegend sterker. Thim, die als invaller speelt in het lie, weet niet minder dan 3 keer bijzonder fraai op te zwemmen, de verdediging geheel te passeeren en on houdbaar te scoren, zoodat het einde aan breekt met een 31 overwinning voor de Alphenaren. Ook deze wedstrijd werd door den scheidsrechter, den heer Strybis goed geleid. ZIJL I—ZIAN II. Donderdagavond te 8 uur speelt het eerste zevental van de Zijl in de zweminrichting de Zijl een vriendschappelijken wedstrijd tegen Zian II uit Den Haag. ROEIEN. GUEST TREKT ZICH TERUG. De bekende Canadeesche sciffeur Guest, die dit jaar de Diamond Sculls te Henley won, verklaarde bij zijn terugkomst te Toronto, dat hij niet meer aan de Henley- regatta zal deelnemen. Dit jaar zal hij uit sluitend nog uitkomen bij de Canadeesdhe Henleyregatta en de Empire Games te Hamilton. ATHLETIEK. DE INTERNATIONALE VROUWENSPELEN IN PRAAG. Nederlandache deelneming. Door het bestuur van de E. N. D. A. T. werd gisteravond m overleg met de Tech nische Commissie van de Koninklijke Neder- landsche Athtetiek Unie de navolgende ploe gen gekozen, welke op de a s. Wereldspelen voor Vrouwen te Praag Nederland zal ver tegenwoordigen Hoogspringen: Mej. L. Gisolf Hygiea Den Haag. 100 Meter hardloopen en verspringen: Mej. Ter Horst Twenlhe. 80 Meter hordenloop en verspringen: Mevr. A. de JongZondervan, Quick, Huizum. Speer- en discuswerpen: Mej. Rombouts, Sparta, Dordrecht Indien nog voldoende gelden gestort wor den (postrekening 1.4.7.4.5.2.) zal het moge lijk zijn de ploeg uit te breiden, zoodat een estafetteploeg kan worden ingeschreven, waarvoor eventueel in aanmerking voor een selectie zullen komen de dames Schuurman Drachten, van Aalten Zeist, Aengenent, Den Haag, welke dan ook op de 100 en 200 Meter kunnen uitkomen. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. De competitie-inde! Iin<; voor het aanstaande seizoen. Alle derde-klassers uit Leiden en omgeving bijeen. De /Sportkroniek" van gisteravond bevat weer de competitié-indeeling voor het komende seizoen, waarnaar door duizenden, in den lande reeds weken achtereen met brandende nieuwgierigheid is uitgezien. Ziethier de indeeling, voorzooverre die ons belang kan inboezemen. Afdeelinq I, le klasse Ajax, H. B. S.. 't Gooi, Excelsior, Z. F. C., Hermes-D. V. S., H. F. C.. Stormvogels, V. U. C. en D. F. C. 2 e klasse A: H. R. C., Alcmaria Vic- trix, West-Frisia, Hollandia, W. F. C., Z.V.V. D. E. C.. Zeeburgia, A. F. C. en T. O. G. 2e klasse B: Velox, Hercules, B. F. C. Baarn, Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, D. W. S„ V. V. A, de Spartaan. 3e klasse D: Alphia, U. V. V., Voor waarts, Utrecht, D. O. S-, Vriendenschaar, H. V. C„ Zeist, Olympia en L. S. V. 4e klasse C: Hillegom (bij toelating), Bennebroek, Beverwijk, Halfweg, W. M. S., Sloterdijk, Neerlandia, S. C. A. en T. I. W. (bij toelating). Afdeeling II, 1 e klasse: Hilversum, Sparta. Feyenoord, E. D. O., H. V. V., V. S. V. R.C.H.. K. F. C„ A. D. O., Blauw Wit. 2eklasse A: Quick, V. I. O. S., B. M. T. D. H. C., Steeds Hooger. Xerxes, Neptunus, V. O. C., Unitas en de Hollandiaan. 2e klasse B: O. D. S., Gouda, V. D. L S. V, V., D. C. C., C. V. V., Overmaas, R. F. C. S. V. W. en Fortuna. 3 e klasse A: A. S. C., L. F. C., Lugdu- num, U, V. S.. Hillinen, Alphen, Zeemeeu wen, Schoten, T. H. B. en B. E. C. 4e klasse A: Leidsche Boys (bij toe lating), Bodegraven, D. V. S., R. C. L., Archi pel, H D.V., Postduiven, Celeritas, S. O. A. en Waddinxveen (bij toelating). Reserve Se klasse A: U. V. S. 2, H. V. V. 3, A. D. O. 2, V. U. C. 2, Quick 2, H. B, ,S. 3, B. M. T. 2, Fortuna 2, S. V. V. 2 en R. F. C. 2. Reserve 3eklasse A: A. S. C. 2 Alphen 2, A. D. O. 3, Vios 2, H. V. V. 4, R. V. C. 2. D. H. C. 3, Concordia 2. B. E. C. 2 en Delft 2. Reserve 3ektasseC: Bodegraven 2, de Musschen 2. Overmaas 2, D. C. L. 2, V. O. C. 3, Hermes D. V. S. 3. O. D.S. 2, D. F. C. 3, O. N. A, 2 en G. S. V. 2. Voor de 3e klaesers uit Leiden en om geving bevat deze indeelmg een eigenaardige verrassing doordat alle ploegen, behalve Alphia in dezelfde afdeeling zijn onderge bracht. Hetgeen aan den eenen kant te betreuren valt, daar het de promotiekansen vanuit zui ver plaatselijk standpunt bezien, aanmerke lijk verkleint, doch anderzijds de spanning tot een maximum opvoert. Uit den aard der zaak kunnen we ons moeilijk aan een voorspelling wagen, maar dat er dit seizoen verrassingen zullen komen lijdt geen twijfel. Jaarvergadering aid. IV. In bovengenoemde vergadering werd;- j heeren J. P. van Bel en Bockroüh!?. bestuursleden herkozen. Het jaarverslag van den Bondssecra gat aanleiding tot beschouwingen over rechtspraak door de straf commissie. Be Lobach ('s-Bosch) deelde mede, dat te zake juist een voor-ontwerp is gereed komen. Op een vraag van mr. G. E. (Tilburg) werd van bestuurszijde medj, deeld, dat het werkelijk bezit van des bi f. 250.000 ongeveer beloopt. De posten t reinfonds f 40.000 en crediteuren f 50jf werden aanzienlijk te hoog geacht. Yoa kwamen daarbij ter sprake Ae luttele c keeringen uit het eerstgemeld fonds. In de vacature-Eymers, als lid der fin cieele commissie, zal candidaat gesteld* den, de heer A. Schreuder, Eindhoven,] ningmeester van den Brab. Voetbalbond. Bij de bespreking van het decentrale rapport werd een motie-Passtoors aan$ men, waarbij de noodzakelijkheid van sche' rechters-rouleering wordt vastgelegd. Dei leiding en aankweek van scheidsrecht werd een zeer belangrglk en urgent vra stuk geacht. De voorgestelde statuten- en regies wijzigingen gaven enkele sprekers aanleg om zich te keeren tegen de verplichte treding der bestuursleden, na zes zittj jaren. Men zal zich daar met klem te verzetten, evenals tegen de aanwijzing het Bondsbestuur door de bondsvergaderi Eenstemmig verklaarde men zich afschaffing van promotie- en degrada wedstrijden. KORFBAL. VITESSE IN HET NOORDEI Onze medewerker schrijft: Reeds heb ik u geseind dat Vitesse de seriewedstrijden van W.W.M.D. t« merik den eersten prijs heeft veroverd concurrentie was tamelijk groot, maar tesse wist alle hindernissen te nemea. haar groep speelden ook Excelsior (H' en Rood Zwart (Veenhuisen). Dc Hü summers boden heftig tegenstand en zij een niet al te zekeren scheidsrech kon de Hilversumsche verdediging verse! dene malen ongestraft buiten haar be gaan. Toch wist mej. Van Aalderen fraai doelpunt te maken en zoo won Vi met l—O den eersten wedstrijd. Mii moeite had Vitesse met Rood Zwart. Veenhuizers bleken niet tegen Vitesse gewassen em pas toen het 60 stond, Rood Zwart een tegenpunt scoren. E kwam met 51. Daarna kwam VitessS in de winw ronde met W.W.M.D. en den Noordeli kampioen W.K. (Jubbega). De weds! tegen W.W.M.D. scheen spoedig besli* zijn. Door Waldeck on Noordhoek kwam Vitesse twee doelpunten voor (i maar het derde Leidsche doelpunt liel wachten, en toen lieten de Friezen niet onbetuigd. Weldra was het 2—2, een verdedigingsfout zelfs 2—3. De ning steeg, beide partijen gooiden zie: élan in den strijd, en het publiek giflj heel op in den boeienden kamp. Vit1 ondernam aanval op aanval, maar de leek wel voor haar gesloten totdat tenL Ter Poorten met een snel schouders succes had (3—3). Aangemoedigd door publiek bleef W.W.M.D. krachtig stand bieden, maar Vitesse liet zich meer verrassen en vrijwel met den sten worp van den wedstrijd bezorgd» jongste Noordhoek Hegt den Leidc de overwinning (4—3). De laatste wedstrijd van den dag tusschen Vitesse en W.K. Deze strijd wat minder spannend, dóch in techs en tactisch opzicht beter dan de ontc ting van Vitesse èn W.W.M.D. Op kwame wijze wist Ter Poorten den gfr lijken aanvaller Van der Zee te bedwia snel en zuiver was het middenspel van tenbroek en De Jong, vlug en gevad Vitesse's aanval, waarin mej. Van deren een partij speelde, die wel md den letteren in Vitesse's annalen mag den opgeteekend. Zij was het ook die eenige doelpunt van den wedstrijd scoc En ondanks gevaarlijke aanvallen Vrij naar het Engelsch' - H. ANTONSEN (Nadruk verboden). 35) Maar hoeveel heb je dan precies? drong Dick aan. Waarom wil je dat welen, Dick? Ik heb genoeg om mee rond te komen, wat komt het er dan Terder op aan? Ze deed haar best hem af te leiden. Je zult eens zien, hoe goed ik huishouden kan, wanneer we op onze flat zitten met twee honderd pond in het jaar. Ik zal niet. Dick greep haar arm vast. Audrey, zeg me nu liever de waarheid. Je hebt 't stil gehoudenover dat geld.. Ik wil het zoo graag weten.toe noul Stil gehouden? Voor jou? Toe, wees nu geen ezel, Dick! Het komt er immers geen steek op aan, of ik geld heb of niet? Het komt er heel veel op aan, zei Dick. Ik ben zoo dom geweest, er nooit aan te denken, dat jij geld hadik heb me jou altijd voorgesteld zonder eigen geld maar uit de manier, waarop je zooeven met geld hebt gegooid, maak ik op, dat je er dik inzit. Vertel nu eens op, Audreyl Dik inzitten? Geen denken aanik kan mijn eigen postzegels betalen en zoo wat meer, maar. Dick bleef midden op straat slaan. Dag hoor, zei hij. Ik moet heengaan, geloof ik. Maar Dick.wat bedoel je? Lk bedoel, dat ik niet van plan ben, door mijn vrouw onderhouden te worden. Ik ben niet van plan jou te trouwen om dan tot de ontdekking te komen, dat ik van jouw geld leven moet. Toe noudoe niet zoo dwaas I Van mijn geld leven.wat een onzin! Hoeveel heb je? Audrey beet zich op de lippen. Blijf nou niet midden op straat staan. We hebben zóó een heelen troep menschen om ons heen. Dick bleef stokstijf staan. Hoeveel geld heb je? Audrey dacht vlug na. Nou, als je dan per sé weten wilt, ik heb zoo ongeveer drie honderd vijftig pond in het jaar. Het is nauwelijks genoeg om sigaretten voor te koopen, je hoett dus niet bang te zijn, dal je door je vrouw onderhou den wordt. Drie.goeie hemel, wat ontzettend! Kom nou mee Dick. Kijk, daar staat at een agent naar ons te kijken. Dick liep verder. Dat doet de deur dicht, zei hij. Daar is niets meer aan te doen. Ik zal je nu nooit kunnen trouwen, met al dat smerige geld. Hij keek erg zelfbewust, of, zooals zij het geliefde te noemen, als een dikkoppige idioot. Herinner je je dien dag in den trein nog. Dick? Je zei, dat je niet wilde trou wen, omdat vader zou denken, dat je me om mijn geld naliep. Nou, daarom heb ik er nooit over gepraat, tk dorst niet. Maar zie je nu niet, dat met jouw twee honderd en.. mijn drie honderd vijftig we in staat zullen zijn om er heel fatsoenlijk te komen? Toe, Dick, wees nou verstandig en zie zoo gauw mogetijk die tweehonderd te krijgen! Nee, dat gaat nu niet meer, zei Dick koppig, we zullen moeten wachten tot ik ook minstens driehonderd vijftig heb. Wil je zeggen, dat je me niet wilt trou wen, totdat je. Ja zeker, zei Dick. Ik herhaal, dat het me niet om je geld te doen is en dat ik lie ver dood ga, dan je te trouwen, voordat ik minstens evenveel verdien, als jouw inko men is. Audrey keek hem met open mond aan. Ohmaar waarom? Je krijgt nooit drie honderd en vijftig op dat ellendige kan toor. Tegen dien tijd zijn we oud en grijs en mopperig. Luister nu eens, Dick Ik weet, dat je van me zoudt blijven houden, at be zat ik geen rooien duit. Ga toch niet minder van me houden, omdat ik toevallig een beetje geld heb. Het is mijn schuld nietl Bij mijn geboorte hebben ze het op me vast gezet. Wat komt het er op aan, wat een ander er van denkt? We welen beter, en al de anderen kunnen voor mijn part naar de maan loopen. Kijk eens, één van beiden moet het geld toch hebben, wat komt het er nou op aan, wie van ons tweeèn het heeft. Jij moet me nemen, zcoals ik ben. Wees nu niet zoo onredelijk Irotsch. Dick. Als we eenmaal getrouwd zijn .wordt het toch immers jouw geld? Ik zal het op jou laten overschrijven, tot den laatsten cent toe. Laat je kantoor maar loopen, Dick. We laten alle bei onzen besten tijd voorbijgaan. Ik heb genoeg voor ons beiden. Laten we gaan trouwen en Nee! zei Dick. Nee! Nee! Onmoge lijk! Je weet niet wat je zegt Hoe zou ik me zelf ooit onder oogen durven-komen? Als ik toestemde, verlooT ik mijn laatste restje zelfrespect. Als ik dan niet flink genoeg ben om voor mijn vrouw genoeg geld te verdie nen, dan ben ik toch ook niet laf genoeg, om van het geld van een meisje te leven. Toe. schei nou uit met dat soort argu menten. Ik heb geen argumenten noodigl Waarom redeneer je dan? Dat doe ik nietl Ik beweer onomsioo- telijke waarhedenl Het zijn geen feiten! Het is belache lijke onzinl Ze zijn maar al te vreeselijk waart Ze zijn vreeselijk onzinnig en wreedl Denk eens aan de jaren, dat het nog duren moet. voordat je zooveel geld verdie nen kunt. Daar denk ik heusch wel aan, zoi Dick bitter. Nou dant wees dan niet zoo zelfzuch- tigt Jij bent de eenige niet, die wachten moet. Toe. denk ook eens aan mij, Dickl Dat doe ik. Jou zoogenaamd zelfrespect staat te genover mijnlietde. Waaraan geef je den voorkeur? MaarAudreyl Je hebt immers gezegd, dat mijn geluk op de eerste plaats kwam? Als je dat eerlijk meent, moet je jouw zelfrespect opofferen en doen, wat ik vraag I Dat kan ik niet! Kun je niet? Kun je dat niet? Groote hemel, je bent al net zoo als vader! Je neemt een dwaze houding aan, je blijft stok stijf op je standpunt staan en niets kan je bewegen, om er at te stappen Kun je dan niet iots om mijnentwil doen? Heb ik niets voor jou gedaan? Heb ik dan geen eerge voel? Veronderstel je dan. dat ieder meisje een man zou willen bedelen, om met hem te mogen trouwen? Ik kan je niet meer zienl Ik heb een hekel aan je! Ze wendde zich van hem af, holde i de overzijde, sprong in een taxi, sloef portier achter zich dicht en liet zich rijden. XXVII. Ongeveer een uurtje later bevond zich in zijn zit-slaapkamertje. Hij gooi® hoed en stok op het ledikant en gini zijn voorhoofd tegen het venster gednin staan kijken in het sombere straatje zonder ophouden herhaalde hij bij zieti Hoe kan ik het bij mogelijkheid Hoe kan ik het doen? Hij begon de kamer op en neer le M Hoe graag zou ik het doen?.. graag zou ik het doenl Hij werd heen en weer geslingerd lus» twee verlangens. Met heel zijn weiM] langde hij naar een huwelijk met A®' Dat was het eenige, waarvoor hij wernt groote gedachte, het ideaal, dat he® gend al de vernederingen deed dragta hij op kantoor moest ondervinden. Hel die hoop, die hem zijn eenzaam t:C bewoonbaar maakte, die hem hielp03 onsmakelijk eten binnen te krijgen stinkende tabak te rooken, om alle5 een cent uit te Tekenen. Hij was in AP® gonnm en had van den eersten dap1 hekel aan zijn betrekking gehad f" zien tegen de hopelooze vooruitzicht- nen een paar dagen zou het Kerst®5 zen. Hij zat dus al een half jaar in vangenis. Hij was bereid nog zes jaar5' ven. totdat hij de twee honderd P°™j diende, noodig om Audrey te trouwen .j (Wordt verrn»1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6