7l«te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Augustus 1930 Vierde Blad No. 21594 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Radio-Apparaat W. A. GOUW AARL ANDERVEEN. Hooibroei. Tengevolge van broei en Ier voorkoming trand was men gisteren bij den land- «r L. genoodzaakt den hooiberg uil halen, terwijl men bovendien de brand- -jt alarmeerde om hel uitgehaalde hooi. I dikwijls op een massa vuur geleek, te ALPHEN. Aanbsteding. Door de architecten G. W. Vis en W. B. oon weid gistermorgen namens hel be van de coöperatieve Boerenleenbank ier. in hotel Rutten aanbesteed het bou- n van een kantoorgebouw met woning een perceel grond gelegen aan de Sta- nsstraat alhier. De uitslag is als volgt: re eel I. metsel-, timmer- en smidswer- o: Van Kleef, Vleuten, f. 20.700; .T. Tolk, 20.664: C. Slingerland f. 20.448; W. v. d. lm f. 20.415: C. Deerenberg f. 18.968; v. Beieren f. 17.900; C. Donker f. 17.890; 'rs. Vrisekoop f. 18 383: fa. Gesman en lemeijer f. 17.640; fa. Gesman. Turken- en Oudenes f. 17.395: A. van Dam, 17.379; Van Wieringen, Oude-Wetering 17.000 en Van Dijk en Janmaat, Nieuw- a f. 16.983. ere. II. Lood-, zink- en masliekwerken. ngen enz, J. J. Bonte f. 1492; fa. Pon- n en Zn. f. 1370: Vitters, Koudekerk 422. en\ III. Glas-, schilder, en behangwer- P. H. van Keeken f. 1895; H. J. Geerf- n f. 1740; A. J. Snoek f. 2090; W. van .1 f. 1883. 'a gehouden vergadering van het bestuur rd het werk als volgt gegund: perc. I Gesman, Turkenburg en Oudenes: perc. a Ponsioen en Zn. en perc. Ill P. H. van ten. aar geen woonplaats is vermeld is deze hen a.d. Rijn. Kranige redding. slermiddag geraakte nabij de Hofbrug zevenjarig zoontje van Z. te water. Een rbijganger. zekere Sch., die het ongeval begaf zich zonder zich te bedenken ter- Ie water. Hoewel Sch. den jongen ig te pakken had, zou deze zeker ook t den jongen in de diepte verdwenen zjjn, niet een tweede persoon, zekere B„ zich water had begeven, die beiden wist te pen en door middel van een toegestoken met beiden naar den kant wist te ko- waar men het drietal spoedig op het ehad. Een en ander had echter niet veel .er moeten duren ol hier waren een of menschenlevens te betreuren geweest, woord van lof aan do kranige redders urman en Bouwman is hier zeker op Aan een groot gevaar ontsnapt. ermiddag is een automobiel-bestuurder een mede inzittende dame nabij de 'e aan een groot gevaar ontsnapt. Tot klaarbare wijze zagen de omstanders 'to plotseling regelrecht op de Aar aan. - Nog juist op het laatste moment wist uurder door een plotselinge wending zijn sluur aan het gevaar te onlkomen. et de voorwielen der aulo reeds in een vlak voor het water stonden. Concert „Knnst na Arbeid" ncert door het mannenkoor ..Kunst na >d" te Alphen a.d. Rijn, op Maandag ugusius 1930 des avonds to 8 uur in de tent aan de Stationsstraat, gramma: 1. Dorschliedje. J. W. Balke; Jen Nacht, Fred. T. Roeske; 3 Bede, Heinze: 4. Nimmer Nacht, Andriessen; Bruid, It. J. den Hertog; 6. Herders -lied, C. Kreutzcr; 7. Avondkoor, C. -Cr8. Bellolje, P. M. Zuyderlaan; 9. 'Spijskaart. Carl. Zollner. 10. Wal ik heb. onder; 11. Fideldom, E. WeiligWeis- "m; 12. Najaarslied, -Corn. A. Galesloot. BODEGRAVEN. Tegen spoorboom opgereden. motorrijder J. J. de Vries alhier, die motor van Gouda kwam zag niet de ge- a spoorboomen en reed er in volle 1 tegen op. Hevig verwond aao hel ge werd hij opgenömen. motor werd sterk beschadigd, zelfs de en spoorboom ontwricht, terwijl de be- behalve dat hij een paar ernstige won- opliep, die echter wel zullen genezen, een groot aantal tanden verloor. Straatverbetering. e. werkzaamheden aan hat leggen van fs in de Noordstraat vorderen zeer waarschijnlijk zal men binnen enkele n gereed zijn. Dan is het echter zaak middenstraat spoedig gereed komt. ,.e! dat met bet drukke verkeer veel ''«heden zal opleveren. Raadsagenda. ie Vergadering van den Gemeenle- ,°I> "oensdag a. s. n.m. 2 uur luidt de 2. Vasstelling der notulen. 3. omen stukken. 4. Benoeming lid com. ooz. op het L.O. in de vacature v. Dij- Aahvrag6 om een crediet van f. 100 mueiïing aan de gezinnen van school- - kinderen van een portret van HM. '"gin bij gelegenheid van haar 50sten r?4!!. 6- Voorstel lot ingebruikgeving ooollokalen voor de te houden Histo- ®nloonstelling. 7. Voorl. vaststelling -.jO'ohening en rekening electrisch he rnial foorstel inzake de te ne- - „roeien ter uitvoering van de wet tneDanC'ee'e verhouding tusschen Rijk Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje, d. van E. de Jong en M. Oostenrijk. Ondertrouwd: W. P. M. van der Velden 31 j. en T. Oskam 28 j. Gevestigd: M. Hoogendoorn, zonder be roep van Zwammerdam M. van der Klis, zonder beroep van Wassenaar H. Bijker, boerenknecht van Leimuiden H. Zweije en gezin, ambenaar N'.S. van Utrecht F. van Gunsteren, dienstbode van Rotterdam. Vertrokken: M. P. JJsseistein. dienstbode naai Gouda J. G. van der Werfl, schoen maker naar Haarlem A. C. Treur, zonder beroep naar Leiden H. Hogendoorn, boe renknecht naar Linschoien A. van der Berg, dienstbode naar Heemstede H. C. M. A. Kraaij, zonder beroep naar Rozenburg G. M. Pijnacfcer, dienstbode naar Wou- bTugge H. J Plomp, timmerman naar Hillegom K. Liezenga en gezin, landarbei der naar Gouda. Gevonden: een huissleutel. Verloren: een handiaschje met inhoud en een belas- lingplaatje 19301931. Inlichtingen ter Secretarie. De heer W. Boer, alhier hoofdbestuurs lid van de Holl. Mij. van Landbouw is bij Koninklijk Besluit benoemd tot Hoogheem raad van het Grootwaterschap Woerden. De heer W. Dam, alhier, slaagde voor het examen Duilsche Handelscorrespon dent afgenomen vanwege de vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen. Voor het Mercurius-dipioma Ned. Han delscorrespondentie slaagde de heer B. Baelde IJzn.. alhier. Deze was leerling van de A'lphensche Handelsavondschool. Vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op Woensdag a.s., n.m. 2 uur len gemeenlehuize. De Geref. Knapenvereeniging „Samuel" maakt haar jaarlijksch vacantiereisje. Ditmaal ging het naar Amsterdam en van daar naar Zandvoort. De tijd was kort. zoo dat in Amsterdam, behalve een booltochï, vrijwel alleen Arlis en het Aquarium konden worden bezichtigd. Voor de jongens was wel een hoogtepunt het bezoek aan Zand voort. Het was vrij goed weer en er werd genoten van strand en zee. Mej. V. E. Agterof slaagde te Rotter dam voor de acte nuttige handwerken. Eveneens mej. J. A. Karssen, alhier. J. Veeman J.Pzn. slaagde voor het diploma Mulo A. Hij was leerling van de Chr. Mulo-school, hoold de heer P. Maas kant, van welke school dit jaar slechts 2 candidaten opgingen, die beiden slaagden. HAZERSWOUDE. De collecte voor de Unie „Een school met den Bijbel" heeft op het dorp f. 279.— opgebracht. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; Henricus Baars en Gerarda Buskermolen. RIJNZATERWOUDE. Keuringsdienst. Over de maand Juli werd ingevolge de vleeschkeuringsdienst ter secretarie alhier, aangegeven 1 varken en 1 koe voor bedrijfs- slachting; 5 koeien voor noodslachting waar van 3 voorwaardelijk goedgekeurd en 2 afgekeurd; 2 varkens afgekeurd; 1 big afgekeurd en 1 graskalf afgekeurd. Tnge- voerd werd 70 E. G. varkensvleescli Aan keurloon werd ontvangen f. 38 Mond- en Klanwzeer. Het mond. en Klauwzeer heeft zich in deze gemeente zoodanig uitgebreid, dat er op het oogenblik nog maar twee bedrijven vrij zijn van deze gevreesde ziekte, Bnrgerlijke etand. Geboren: Jacobus, z. van F. J. van der Knijff en J. Sonneveld, Anna Theodora, d. van J. G. Kieberl en E. M. Vessies. Ondertrouwd: Martinus v. d Zwan en Cornelia v. Iperen. Overleden A. T. van Oostveen. echtgen. van Chr. de Bruin. Bevestigd: J. de Boer uit Leiden. D. van Staveren uit Weesp; W. Vet uit Hillegom. WADDINXVEEN. De heer J. Kamerling alhier is ge slaagd voor het exa-men Engelsch L. O. WOUBRUGGE. Bnrgelijke Stand. Geboren: Cornelia Maria d. van C. Hille- naaT en C. W. Hoogeveen. De heer C. Kammeraat Jr. slaagde voor akte Duitsch. ZWAMMERDAM. Gemeente-rekening. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1929 sluit met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: inkomsten., f.80188.62 Uitgaven 69298 04 Batig saldo f. 10890 58 Kapilaaldienst, inkomsten., f. 1564.62 Uitgaven 12803.16 Nadeelig saldo f. 11238.54 Aanrijding. De melkslijter J. v. R. alhier werd met zijn wagen op den Rijksstraatweg door een personen-auto aangereden. Twee melkbus sen kwamen met hun inhoud op de straat lerecht, waardoor ongeveer 80 L. melk ver loren ging. De autobestuurder, aan wiens onvoorzichtigheid de aanrijding te wijten was. verklaarde zich bereid de schade le vergoeden. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrianus, zoon van Cornells Pieter Stougie en v. Anna Genlscli. Onderbouwd: Adrianus Bernardu9 van Velsen, jm. 31 jaar en Gerrilje van der Bord. jd 21 jaaT. te Grootebroek. AALSMEER. Aangereden. Gisteren reed een vertegenwoordiger van Br. en K. per fiets in de Weteringstraat, toen hij werd aangereden door een auto. Hij geraakte bekneld tusschen de wielen, waarbij een zijner beenen verwond werd. De man werd bij Sp. binnengedragen, waar dr. Oei hem de eersten hulp verleende. Per auto is hij naar zijn woning vervoerd. Been gebroken. De heer W. B. reed gistermiddag per mo tor op de Van Gleeffkade, toen hij het on geluk had. te slippen. B. viel en had daarbij het ongeluk een zijner beenen te breken. Hij werd bij B. aldaar binnen gedragen, waar- dr. W. de eerste hulp verleende. Per auto werd B. naar zijn woning aan den Stationsweg gebracht. HILLEGOM. Mond- en klanwzeer. Het vee in deze gemeente is lang vrij gebleven van de gevreesde ziekte, maar het eerste geval is nu ook geconstateerd, nl. onder het vee van den heer Zeestraten. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan hel politiebureau, iede- ren werkdag van 78 uur 's namiddags de onderstaande gevonden voorwerpen: pe daal van motorrijwiel, nummerplaat van auto H. 37401, onderdeel van een Ford auto. Ergerlijke baldadigheid. De kleine ruitjes in den gevel van het gebouwtje Patrimonium" zijn weer eens stuk gegooid. De politie is er in geslaagd de daders op te sporen. Twee jongens hadden ongeveer 25 ruitjes vernield. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. J. Raamsveld en L. Polak J. P. Bruijnen en M. R. A. Ver- steege J. L. van der Mey en H. M. Weijers J. P. van der Velde en C. A. Pijnaker. Getrouwd: D. de Wagt en A. Vledder. Bevallen: P. I K. HartingsveldJonge- jan d. A. M. Zuiderduin—-Getz z. A. D. KosteTde Groot z. C. C. van der LansSeijsener. d. ADVERTEERT IN HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw adverteutiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. Koopt NU een HEES Co. Geheel compleet in luxe kast m. aanleg en antenne f. 150. Desgewenscht f. 10 p. m. Vraagt nog heden Catalogus No 3 aan bij 5169 Voorstraat 6466 - Katwijk a. Zee. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van D. Ta venier en R. Haasnoot; Jacob, z. van P. de Vries en A. van Vliet; Gerrit, z. van H. Ouwehand en K. Bamhoorn: Michiel, z. van H. van Beelen en J. Hoek; Cornells, z. van W. H. Haasbroek en M. Houwaart; Nicolaas, z. van P. van Duijvenvoorde en J. van Duiven voorde: Dirk, z. van J. van Duijn en G. van RjjnAdriaan z. van P. Duivenvoorde en J. van Rjjn. Overleden: J. Koster, 2 jaar; z. van A. Koster en C. Lock. Ondertrouwd: P. B. Bedeker, jm. 23 j. en C. Ketting, jd. 22 j.D. Klok, jm. 21 j. en J. van der Kejjl, jd. 20 j.; P. Vos jm. 24 j. en A. Peursum. jd. 23 j. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeesten. Het bestuur der Oranjevereeniging heeit, zoo ah- wij reeds vermeldden, al eenige plan nen bekend gemaakt betreffende de te hou den Koninginnefeesten. Doch waar H.M. de Koningin dit jaar haar 50sten verjaardag denkt te vieren, wil het bestuur de feesten iets grootscher doen zijn dan gewoonlijk. Echter, zooals meer gebeurt, de kas laat dit moeilijk toe. Het is daarom dat verschillen- de ingezetenen ter vergadering op Maandag- avond a.e. zijn uitgenoodigd Ier bespreking van de vraag, hoe hierin op de meest doel- treffende wijze te voorzien. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. J. H. Spaanderman, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen En- gelseh L. O. LISSE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van R. v. i Oever en van G. Hollander Maria Adriana. dochter van P. J. v. d. Hulst en van J. v. d. Zwel Simop, zoon van J. de Zee en van K. Schalk. Ondertrouwd- P. Bons en C. Horsman. Gehuwd: S. F. v. d. Lans en M. A. Straal hof. Gevestigd. G. G Tegelaar, gekomen uil Amerika. Heereweg 282 G. Vlugt, uit Haarlem. Heereweg 447 C. J. Vlugt, idem. idem H. v BlitterswijkStoker, Hillegom, Van der Veldslraat 44 A. D. J. J. Groot, Leiden. Heereweg 447. Vertrokken: Wed. W. Wiegant—Craner. vertrokken naar Rosmalen S. F. v. d. Lans, vertrokken naar Haarlemmermeer. NOORDWIJK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 16 personen, nl. 3 losse arbeiders, 2 visschers, 2 timmerlieden, 2 stucadoors. 1 opperman, 1 schilder, 1 metselaar. 1 boekdrukker, 1 boekbinder, 1 kantoorbediende en 1 zadel maker. NOORD WIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Nienw scboolgeldtariel - Belastingclassificatie Geneeskundig schooltoezicht. Voorzitter: Burgemeester van Iersel. Afwezig: de heeren Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland en J. v. Pareeren. De voorziller opent met gebed en doet mededeeling van verschillende ingekomen stukken, alle van ondergeschikt belang. Op verzoek wordl eervol ontslag verleend, wegens huwelijk, aan de schoonmaakster van het Raadhuis, mej. J. Broekhof. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot vaststelling eener „electriciteits- belasting" voor de bewoners van den Hee- renweg, die nu ook hun perceelen van elec trisch licht kunnen laten voorzien. Aange zien de hooge aanlegkoslen, is 't billijk, dat de aangeslotenen hierin bijdragen. (Baat belasting). Met algemeene stemmen wordt aange nomen een nieuwe regeling omtrent de hef fing van schoolgeld. Een geheel nieuw tarief voor schoolgeld is vastgesteld, waarbij reke ning gehouden is met de draagkracht der gezinnen. De opbrengst der schoolgelden zal hierdoor belangrijk dalen en naar bereke ning f. 7000 minder opbrengen. Aangenomen wordt een verordening, be treffende de classificatie der gemeente voor de personeele belasting. De Voorzitter deelt mede, dat de omlig gende, gelijksoortige gemeenten, alle in de 6e klasse zijn geplaatst en dat er voor Noord- wijkerhout geen bijzondere omstandigheden zijn, welke handhaving in de 7e klasse zou den wettigen. De hoofdsom der personeele belasting 1929 bedraagt f. 14.600. Bij plaat sing dezer gemeente in de 6e klasse zou de hoofdsom f. 10.600 hebben bedragen, waar door dus de druk dezer belasting aanmerke lijk wordt verlicht. Aangenomen wordt een verordening tot heffing van opcenten op de gemeente-fonds belasting of inkomstenbelasting en wel tot heffing van 40 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Aangenomen wordt een zelfde verorde ning op de heffing van opcenten op de per soneele belasting. Met 1 Jan. a.s. zal het aantal opcenten op deze belasting van 45 op 50 gebracht worden. Aangenomen wordt een verordening, be treffende de classificatie der gemeente voor de inkomstenbelasting. Voor het belasting jaar 1931—'32 zullen op deze belasting 40 opcenten geheven worden. Voorts wordt vastgesteld een regeling tot het gemeenschappelijk instellen van .een geneeskundig schooltoezicht met de ge meenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijkerhout. Op verzoek van het bestuur der St. Jozef scholen zal uit de gemeentekas f. 2400 be taald worden volgens art. 72 L. O. Wet 1920. benoodigd voor het wijzigen der rio- leering en de waterleiding in de bestaande scholen. De oude materialen zullen echter in mindering gebracht worden. Bij de rondvraag wijst de heer L. M. v. Noor', op den slechten toestand van enkele wegen, waarvoor verbetering wordt toege zegd. Hierna geheime zitting. Tot voorzitter der Oranje-Vereeniging i9 benoemd de heer E. Oosldam, wethouder der gemeente. OEGSTGEEST. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een tamelijk grooten aanvoer wer den de volgende prijzen betaald: Gladiolen f. 0 60—0.70; idem extra soor ten f. 2 402 80; Roode Anjers f. 0.400 45;' Rose Anjers f. 0.350.45; Galardia f. 0.60 0.70; Cenloria f. 0.350.40; Statice f. 0 60 0.08; Stroobloemen f. 0.060.08; Asters in diverse kleuren f. 0.600.80; Zinnia f. 1.802.JIJ; Convili f. 0.85—0.95: Lathy rus f. 0.12—0.15; Witte Lelies f. 0.12—0.14;' Dahlia's f. 2.402.80: Pompon-Dahlia's f. 1.20—1.40: Godesia f 0.70—0.80; Kop- godesia f. 2.403.20; Riddersporen f. 0.06 0.08; Margrieten f. 0.400-50; Rozen p. bos: Roselandia f. 0 800.90; Pernet f. 0.60 0.80; Columbia f. 0 800.90; Butterfly f. 080—0.90: Hadley f. 1.00—1.20; Gold Ophelia f. 0.800 90 SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Maandag 11' Augustus, n.m. half acht. Aan de orde is: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verordening op de inning haven- en kade- gelden op verzoek van Ged. Staten. 4. Ver zoek Oranjevereeniging om speelterrein: „Sporthoff voor Oranjefeesten te mogen gebruiken. 5. Reserveering al dan" niet van het terrein hoek CharbonlaanJacoba van Beierenlaan voor Badhuis. 6. Verzoek Ged. Staten overdracht aan provincie brug in de Teylingerlaan tegen betaling door ge meente van f. 1134.7. Aanbod van den heer E. J. Speelman tot verkoop aan de gemeente van ruim 3 H.A. weiland aan de Menneweg over de Zandsloot voor f. 12.000.8. Aanbieding rekening 1929. 9. Staten van achterstand bjj rekening 1929. Gisteravond werd, doordat een jongen plotseling van richting veranderde, nabij het St. Bernardus-gesticht. deze aangereden, door een met groote vaart rijdende luxe auto. De jongen werd over den weg ge slingerd en aan het hoofd en dijbeen ver wond. In Bernardus werd hij Verbonden, de verwondingen waren niet van ernstigen aard. De auto vloog tegen het hek op en was totaal onbruikbaar. De inzittenden, een reus en een dwerg, bekwamen geen letsel en vervolgden per huurauto hun tocht. Be grijpelijkerwijs trokken dit voorgeval en de inzittenden veel bekijks. WARMOND. Behalve een len prijs verkreeg de R.-K. muziekver. St. Mathias op het con. cours te Ketel een tweetal eere-prijzen voor het behaalde aaotal punten en deiï directeursprije. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Onze plaatsgenoote jkvr. C. 'A. van de Poll is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen M. O. acte M.a. Overleden: Horiense Josephine Marie van Dusseldorp, oud 59 jaar, weduwe van J. C. Zimmerman. Ondertrouwd: G. JonkerA. M. Didem W. WansjjvenJ. de Haas .1. H. F. UmbgroveH. M. Bauduin T. M. Lam- booC. J. Parlevliet A. OosterveerC. H. Edelaar J. P. C. BakkerJ. van de Reep. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert aanstaanden Maandagmorgen om 10.45 uur (nieuwe tijd) De Agenda'vermeldt de volgende punten: 1. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond. 2. Als voren lot bet aangaan eener geld- lecning groot f. 22000. 3. Als voren lot wijziging der gemeente- begrooting 1930. 4. Benoeming leden waterleidihgscom Jaarverslag Keuringsdienst. Aan het jaarverslag van den keurings dienst van vee en vleesch ontleenen we, dat in het afgeloopen jaar werden aangegeven en gekeurd aan bedrijtsslachtingen, 93 runderen, 2 nuchtere kalveren. 85 varkens. 1 lam en 1 geit. Aan huisslachtingen 10 runderen en 73 varkens. Het percentage tuberculose bij de bedrijfs- en huisslachtingen bedroeg voor runderen: 27.18 pCt. en voor varkensl5.82 pCt. Wat betreft de noodslachtingen wer den aangegeven en gekeurd 1 paard; 34 runderen: 4 gras en vette kalveren; 97 nuchtere kalveren. 21 varkens, 46 schapen. 5 lammeren en 6 geiten, te zamen 214 dieren. Hiervan waren in nood gedood 3 runderen, 1 vet kalf, 38 nuchtere kalveren en 6 schapen. Alle overige dieren waren een natuurlijken dood gestorven Voor de afkeuring wordt in het verslag verwezen naar de diverse bijlagen, die een zeer over zichtelijk geheel geven en van het omvang rijke werk, dat aan de keuring is ver bonden. Het voorwaardelijk goedgekeurd vleesch werd verkocht tegen de volgende gemid delde prijzen: paardenvleesch f. 0.25; rund- vleesch f. 0.35; graskalfsvleescb f. 0.30: nuchterkalfsvleesch 0.25: varkensvleesch f. 0.35; schapenvleescb f. 0.30 en geiten- vleesch f. 0. 20 per pond. Gesteriliseerd werd het vleesch van een varken, dat aan vlekziekte geleden had. Invoer van vleesch van niet bij den keu ringsdienst van Leiden aangesloten ge meenten had niet plaats. In een geval werd slechfs procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der veror dening en der Wet. j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13