Houdt U Koet met JEau de Cologne O UIT DE OMSTREKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN DUITSCH POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Het listernacht te Stockholm naar Slral- sund opgestegen Duitsche postvliegtuig D 1826 is niet op zijn plaats van bestem ming aangekomen. Op deze luchtpost nacht- lijn wqrdt alleen post en vracht vervoerd. De laatste plaatsbepaling van het toestel is boven het klippengebied van Zweden ge geven. Om 23.50 bij het volgende controle punt werd niets meer van het vliegtuig, dat radio aan boord heeft, gehoord. Het zoeken naar het vermiste toestel werd direct aan gevangen. De bemanning bestaat uit twee personen. Vier Zweedsche watervliegtuigen en verscheidene Zweedsche torpedobooten namen aan de nasporingen deel. De bestuurder van het Zweedsche vlieg tuig S, Dock Hon Nielsen, heeft gerappor teerd het vliegtuig te hebben gevonden en dat een van de vlotten van thet vermiste vliegtuig D1826 loodrecht boven het water uitsteekt, dat ter plaatse ca. 10 meter diep is. Van de bemanning heeft men niets kun nen ontdekken en het Zweedsche vliegtuig is er niet in geslaagd de gezonken machine te lichten. Het andere vlot hebben loodsen in de buurt gevonden. DE R ioi NAAR INDIE. Nu de R 100 in Canada is, wordt in En geland gewerkt aan het in orde brengen van de R 101, die een tocht naar Britsch Indië zal ondernemen. Het luchtschip is voorzien van Dieselmotoren en ontwikkelt een ge ringere snelheid dan de R 100; van de 6 motoren zullen er 2 omkeerbaar zijn, wat het manoeuvreeren gemakkelijker zal maken De snelheid is berekend op 60 knoop. We gens het bestaan van een vrij bestendigen N.W. wind in het Midden-Oosten, zal de R. 101 op de uitreis na Ismaila de noorde lijke richting volgen, doch naar Karatsji terugkeeren over den Indischen Oceaan. TREIN MET LEVENSMIDDELEN AANGEVALLEN. Reizigers hebben op het station van Tver in Rusland een trein aangevallen, welke levensmiddelen vervoerde. Tijdens een ge vecht, dat hierbij tusschen de bewakers van den trein en de aanvallers ontstond, wer den verschillende personen gedood en ge wond. S MATROZENRELLETJES TE ARCHANGELSK. Naar via Moskou gemeld wordt, Is het te Archangelsk bij de uitbetaling van loonen lot bloedige botsingen gekomen tusschen matrozen en de havenautoriteiten. De zee lieden maakten zich meester van het wapen depot van de haven en stelden zich teweer. De politie, die gerequireerd werd, bleek legen de matrozen niet opgewassen. Eerst met hulp van een pantserwagen van de GePeOe gelukte het de rebellen te ontwape nen. Er werden niet minder dan 14 matro zen gedood en vier gewond. i GROOTE OVERSTROOMINGEN BIT NISJNI-NOVGOROD. Uit Moskou wordt gemeld, dat ten gevolge van den voortdurenden regenval de zij rivieren van de Wolga sterk gezwollen zijn, zoodat de Wolga in de nabijheid van Nisjni- Novgorod buiten de oevers is getreden. Ver scheidene dorpen zijn overstroomd. Honderd duizend boomstammen, die gereed lagen om de Wolga te worden afgevlot, zijn losgeraakt en drijven thans rond. Dicht bij Nisjni- NovgoTod moest de scheepvaart worden ge slaakt, omdat de boomstammen een ernstig gevaar voor de schepen opleveren. De be volking werkt aan het ophoogen der dijken. ACHT HUIZEN VERBRAND. In den afgeloopen nacht ontstond door onb.ekende oorzaak brand in eenige huizen in de gemeente Oriola nabij Cosenza (Italië). De brandweer greep krachtig in, doch kon niet verhinderen, dat acht huizen een prooi der vlammen werden en geheel vernield werden. MIÏNONGELUK BIT RECKLINGHAUSEN. Op de mijn Ewald bij Recklinghausen is bij het schieten een mijngang ingestort, waardoor verscheidene arbeiders werden bedolven. Twee opzichters werden gedood en een gewond. LICHTE AARDSCHOKKEN IN SPAN JE. Volgens berichten uit Almeria (Spanje) heeft men daar een aardbeving van mid delbare sterkte, doch van tamelijk langen duur waargenomen. In het dorp AÏbox stortten verscheidenen huizen in. Het gelukte den bewoners zich in veiligheid te brengen. Naar verluidt zijn er geen menschenlevens te betreuren. De echade is evenwel aanzienlijk. RECORDWAANZIN. Uit Ashland (Ver. Staten) wordt gemeld: Een 16-jarige jongen, Nelson Mac Intosh geheeten, heeft getracht een nieuw record te vestigen door 496 uren lang in een boom Ie gaan zitten. De jongen moest deze dwaas heid met zijn leven bekoopen, aangezien hij van vermoeidheid uit den boom is gevallen, waarbij hij zóó ernstig werd gekwetst, dat hij stierf vóórdat de ijlings geroepen genees- heeren hulp konden verleenen. SLAGREGEN IN ARIZONA. In de streek van Nogales en Sonora (Arizona) zijn hevige slagregens gevallen, die groote overstroomingen ten gevolge hadden. Twintig menschen zijn, naar ver luidt, verdronken en tal van anderen worden vermist. MONTAGE-LOODS IN BRAND. Een ernstige brand woedde gisteren bij den spoorweg te Cette (Frankrijk) in een groote montageloods. Een groote hoeveelhout hout en tal van machines gingen verloren. De schade bedraagt verscheidene millioe- nen Irancs. o DE DROOGTE IN DE VER. STATEN. De berichten over de materieele schade als gevolg van de lang-aanhoudende droogte in groote streken van de V. St. luiden steeds pessimistischer. Thans wordt al gesproken van een totale schade van 1.000.000.000 dollar, indien er tenminste niet spoedig overvloedige regens vallen. Het wordt overwogen of men op grond van de bestaande federale wetgeving de veeboeren en de katoenverbouwers niet met credieten kan helpen. De minister van Landbouw pleegt over leg met president Hoover, die de belofte heeft ontvangen van den steun der spoor weg-maatschappijen voor het vervoer van vee. In enkele plaatsen wordt het drinkwater verkocht legen 3 dollarcenten per gallon. Het departement van Landbouw kondigt aan, dat op voorstel van den President vragenlijsten zullen worden gezonden aan alle landbouwconsulenten in de geteisterde Staten om bijzonderheden te vragen over de aangerichte schade en de vereischte hulp. RECLAME. 6245 AALSMEER. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening 1929. Benoeming Ieeraar Esperanto. Gistermiddag kwam de raad in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein. Afwezig waren de heeren Jb. Alderden en C. Spaargaren Dzn. De notulen der vergadering van 30 Juni j.l. werden goedgekeurd. Aan den heer W. II. M. Fa'ber werd een perceel water overgedragen, groot 62.50 M2., tegen 25 cent per M2. Aan de bouwvereeniging „Volksbelang" werd een terrein aan den Machineweg in erfpacht afgestaan tegen 10 cent per M2. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de A. J. C„ om het vroegere atelier van den heer Broeckmans aan haar af te staan. De raad besloot in principe dispensatie te verleenen betreffende het rooilijn-besluit aan den heer B. Broeckmans. Naar B. en W. werd teruggezonden om prae-advies hel verzoek van de Fa. H. Koudijs, om toestemming exploitatie eener radio-distributie. De gemeente-rekening, dienst 1929, werd als volgt vastgesteldInkomsten gewone dienst f. 546 902 19*/v. uiig. f. 539.149.50, batig saldo f. 7.752.99inkomsten kapi- laald. f. 1.316 666 2S'/j uitg. f. 1.280.594.09, batig saldo f. 36.072 19'/«. Grondbedrijf: ge wone dienst, nndeelig slot f.12 281; kapi- taaldienst voordeelig saldo f. 45 703.52 Het bedrag per teerling over 1929 werd vastgesteld voor gewoon lager onderwijs op f. 17.44 en voor U L. onderwijs op f. 36.21. De Jaap Ballenbrug, waarvoor aan vankelijk plannen bestonden haar op Ie heffen, zal behouden blijven. Afwijzend beschikte de raad, o.p voor stel van B. en W,, op een adres van de afdeeling der N. C. tegen het alcoholisme, om verlaging van het maximum aantal vergunningen. De raad droeg B. en W. op, aan Ged. Staten machtiging te vragen een overeen komst met Uithoorn te sluiten, betreffende het toelaten van leerlingen uit die gemeen te op de Handelsavondschool. Tot Ieeraar in het Esperanto aan die school benoemde de raad den heer Meijer, voorheen Ieeraar aan de U.L.O.-school. Goedgunstig werd beschikt op een twee tal adressen der Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel alhier, waarbij gevraagd werden f. 260 voor aanschaffing van leer- en lees boeken en den aanleg van centrale verwar ming in baar scholen. Het adres van de zelfde vereeniging, waarin verzocht werd om een terrein in het nieuwe uitbreidings plan, om tot den bouw eener derde school te kunnen overgaan, werd in bestoten zit ting behandeld. Een mooi sncces! „Aalsmeer's Harmonie" (directeur de heer J. C. Hulsbos) behaalde gisteren op het Nat. Concours te Huizen in de 1ste afdeeling Concertwedstrijd een 2den prijs met 292 punten en in den Marschwedstrijd eveneens een 2den prijs met 45 punten. Het corps deed voor de eerste maal in de le afdeeling mee. Door de directie der spoorwegen alhier is den inwoners bekend gemaakt, dat zij in deze gemeente een vrachtdienst zal in stellen voor het afhalen en bezorgen van goederen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornelis, Z. v. J. Trompert en S. C. Duivenvoorden. Anna Catharina, D. v. P. J. F Ligthart en A. M. G. La Grange. Hendrik Jan, Z. v. C. Scheur water en H. E. Schuurman. Arie, Z. v. F. Doeleman en J. Middelkoop. Pieter Hendrik, Z. v. C. A. Filius en E. A. Moolhuij- sen. Neeltje, D v. C Robijn en E. F. Hijwegen. Elsje, D. v. J. Beers en J. van Andel. Anna Cornelia. D. v. W. J. J. de Groot en M E. Reijer. Pieter Gerardus, Z. v. P. G. Bloemer en H. I. Loddema. Johannes Antoniu9, Z. v. J. A. Schouten en J. M. E. Keilerhuis. Sijtske, D. v D. Braaksma en A. Joustra. Gijsberl Willem Z. v. G. W. Bulk en B v. d. Akker. Stephanus Hendrik, Z. v. H. F. v. d. Tas en G. S. Veen. Johanna Theresia, D v. A. Huijsmans en J. M. Noordhuizen. Pieter, Z. v. G. T. Donker en J. Speelman. Dientje, D. v. C. Ofman en A. Been. Leendert, Z. v. H. A. den Braber en C. Koster. Ondertrouwd: N. den Dekker 20 j. en A. Kuperus 21 j, J. Oorthuis 26 j. en M. Buijs 23 j. J. Versleegh 22 j. en A. H. van Geilswijk 20 j. J- J. Fienstra 26 j. en G Dijksman 23 Gehuwd: D Klootwijk 23 j. en H. A. Hage 25 j. J. den Hollander 27 j. en A. Krijgs man 24 j. A. R. Hiddinga 24 j. en J. G. Hulsbos 24 j. J Milatz 41 j. en J. M. de Lange 34 j. Overleden: Jenneke van Doorn 20 j., on- geh. D. van H. van Doorn en G. Maaskant. Johanna Elisabeth Weiget, 55 j., ongeh. Janna Maria Gerritse, 72 j., wede. van T. v. Veen. Matthijs Kwaak, 20 j., ongeh. Z. van M. Kwaak en A. van Olst. Jan Dolieslager, 55 j., geh met J. M. le Feber. Grietje Witte, 78 jgeh. met K. v, Keulen. Johannes, 2 j., Z. v. J. Olijerhoek en J. E. Th. d'Hane. Cornells Francois Theodorus Elout, 29 j., ongeh. Z van C. K. Elout en J. W. B. Voorbijtel. De karpervangst. Hoewel er door den achteruitgang van den vischstand in den Haarlemmermeer polder geklaagd wordt over slechte visch- vangst in de wateren van dezen polder, werd gistermorgen door een hengelaar aan de geniesluis te Hoofddorp een karper be machtigd, die het respectabele gewicht had van ruim 11 pond. Het kostte den henge laar, die geen schepnet bij zich had, heel wat moeite om het reüzenexemplaar op het droge le krijgen. Het Mond- en Klanwzeer in de Haarlemmermeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer, welke in alle declen van den Haarlemmermeerpolder heerscht en op bijna 100 boerderijen werd geconstateerd, breidt zich nog steeds uit. De ziekte draagt een nogal goedaardig j karakter. Het aantal sterfgevallen, dat zich onder de aangetaste runderen tot heden heeft voorgedaan, is dan ook niet veront rustend. Wraakneming oi baldadigheid? De scharenslijper B. uit Hilversum had van een landbouwer aan den IJweg alhier permissie gekregen om zijn wagen 's nachts op het erf te laten staan. Toen B. 's mor gens de kar kwam weghalen, bleek deze niet meer aanwezig te zijn. Bij onderzoek werd de wagen nagenoeg geheet vernield op verren afstand achter de boerderij terugge vonden. alwaar de stukken en brokken in het land verspreid lagen Het is nog niet met zekerheid bekend of hier wraakneming dan wel baldadigheid in hel spel is. De po litie stélt een onderzoek in. De controle op de belastingplaatjes. Hier en daar in Haarlemmermeer werd door de daartoe bevoegde ambtenaren con trole gehouden op de naleving der rijwielbe lastingwet. Van vele personen, wier rijwielen nog niet van een belastingplaatje bleken voor zien te zijn, werden de fietsen in beslag ge nomen. Wijl het in vorige jaren nog al eens moei lijkheden opleverde om de inbeslag geno- men rijwielen spoedig op te bergen, werd daartoe nu gebruik gemaakt van vracht auto's, waarin de fietsen dadelijk konden worden opgeladen. Bij den landbouwer T. aan den IJweg in Haarlemmermeer werden eenige konij nen ontvreemd, die zich op het erf bevon den. Bij de politie werd van deze vermis sing aangifte gedaan. nen bij den Raad om dien weg niet om te leggen en 't gemeentehuis te doen bouwen tusschen den Cantineweg en de Juliana- laan, met het front naar den Ouden Zeeweg Het gebouw zal daar meer uitkomen en de dennenboschjes bij de tol zullen daardoor gespaard blijven. Het geheel zal een mooier aspect krijgen I De Koningin nafeesten. Van de te houden Koninginnefeeslen op Maandag en Dinsdag 8 en 9 Sept, a.s. is het volgende door het bestuur vastgesteld. Op den eersten dag is het kinderfeest. Des middags 2 uur aantreden op het Kerkplein. In optocht door het dorp volgens een vast gestelde route naar het feestterrein aan den Nieuwen Duinweg-Callaoweg. Daar zullen verschillende kinderspelen gehouden wor den. Daarna terug in optocht door het dorp. Aan dc Bruggestraat wordt de stoet ontbon den. Des avonds is er concert door de Harmo nie Katwijk. Den tweeden dag begint met koraalmuziek van den toren, te 7 uur. Aantreden op het veilingterrein met ver sierde fietsen. Daar heeft de beoordeeling plaats waarna door het dorp naar het feest terrein. In de optocht gaan alle medespe lenden met de volksspelen mee. Te 11.30 zanguitvoering. Des namiddags weer ver schillende volksspelen, als tobbetje steken, auto-rijden stoelendans. Des avonds fakkel optocht. De tuinbouw. Na eenige dagen slapte in den -handel kwam er in het midden dezer week weer eenige opleving met verhooging der prijzen van de voornaamste producten als bloem kool, bospeen. Ook voor beste partijtjes aardappelen, de bekende Katwijksche zand- igenheimers, werden weer heel goede prij zen betaald. Hetgeen iets afwijkt vindt moeilijk koopers. Duidelijk is hieruit op te maken, dat het steeds het streven moet zijn zich toe te leggen op de teelt van eerste kwaliteit producten. Zoo goed als alles is bestemd voor het binnenland. HILLEGOM. Geslaagd te Den Haag voor het examen Duitsch L.O., de heer P. J. J. Bakker alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. De te stichten gaskamer. Katwijk zal vermoedelijk de ..gaskamer" krijgen, waarover zooveel te doen is ge weest om deze te Leiden en andere plaat sen niet te kitjgen. Door het Departement van Delensie is biervoor uitgekozen een plek, gelegen juist achter de vorig jaar voor rekening van Defensie gebouwde loods voor rijdend materiaal, bij de Cantine. dus hij de Rijkssch-ietbanen Op 18 Au?, a.s zal een Commissie uit Ged Staten in hel ge meentehuis zitting houden om eventuee'e bezwaren aan te hooren. Het nieuwe gemeentehuis. Naar wij vernemen, zijn de plannen voor het nieuwe gemeentehuis eenigszins gewij zigd. Was de bedoeling aanvankelijk dat de Cantineweg even naar het Oosten zou wor- den verlegd en het gemeentehuis ten Wes ten hiervan zou komen met het front naar j Katwijk aan den Rijn, thans zijn er plan- KATWIJK-AAN-ZBE. Het programma der a.s. groote strandfeesten. Het groote jaariijkeche strandfeest, onder auspiciën van V.V.V. zal dit jaar op Maan dag en Dinsdag aanstaande gehouden worden De inschrijv. zullen dit jaar 9 Aug. van 7-9 uur nam. gehouden worden in de groote zaal van „Casa Cara", ingang poort Westpad. De inleg bedraagt 15 cent per kind en per spel. Het verzamelpunt voor elk spel zal het ten toonstellingsgebouw zijn, waar ook de prij zen uitgereikt zullen worden. Maandag 11 Augustus zal er van 35 uur1 torlenbouw zijn. Des avonds lampionoptocht door bet dorp. Hieraan kan ieder zonder kosten deelnemen. Om 9 uur des avonds zal van het tentoonstellingsgebouw afge marcheerd worden. Dinsdag 12 Augustus 911 uur 's morgens ringrijden met strandkarren. Dan heeft ex ook plaats een spel, dat hier nog nooit ver toond is: Bloempotloopen. Voor de kleintjes heeft op diezelfde uren cierloop plaats. Van 24 is er wedloop met hindernissen voor groote kinderen; stoelendans en wed loop voor kleintjes. Om 5 uur gecostumcerde optocht Des avonds te 10 uur op het strand ont steking van een groot strandvnur. Alle deelnemers van de spelen moeten een half uur van te voren aantreden voor het gebouw. De leiding van deze leesten berust dit maal in handen van de heeren J. II. v. d. Wijngaart, inspecteur van politie alhier; Dr. C. N. Impeta van Kampen en Dr. Hoestra van Utrecht, bijgestaan door verschillende dames en heeren, die als leidsters en leiders zullen optreden. Hoe meer er op de lijsten geteekend wordt, des te schitterender kan men tijdens deze dagen le voorschijn komen. De wedstrijden van „De Vuurbaak." De strandvereeniging „De Vuurbaak heeit onder leiding van den heer C. G Poort de gisteren afgebroken wedstrijden voortgezet. De uilslagen dier wedstrijden zijn de vol gende: Vlaggetjes steken. 1ste prijs Jopie Brandt: 2de prijs Ada v. Ettinger; 3de Gerrit Eng- berts; 4de Betty Peteri: 5de J. v. d. Sloot; 6de Jean v. Erkel. De overige deelnemers kregen een troostprijs. Vliegerwedstrijd: 1. Herry Poort, Wim Poort en Hans Peteri, 2. Piet v. Erkel; 3. C. Grashof; 4. Jean v. Erkel; 5. C. Linders; 6. E. v. Ettinger. Fortenbouwen: 1ste prijzen: Hans Peteri, Wim Peteri. Henk van Aggelen en Menni Veenhuis; 2de prijzen: Annie v Erkel, Ina v. Erkel, Henk v. d. Hoeven en Reini v. d. Hoeven; 3de prijzen- Anton Vink, Berend Engberls en Jaap v. d. Ree; 4de prijzen: Evert v. Ettinger, Rins v. Ettinger, Gesina Veenhuis en Nel Delhaas; 5de prijzen: Piet v. Erkel. Paula v. Erkel, Dik de Winter en Tinie de Winter; 6de prijzen: J. Antvelink en P. Schouten Zakloopen voor dames: 1. mej. Boom: 2 mevr. v. d Brandeler; 3. mevr. Holt. f. mevr. Engberls; 5. mej J. Vetdhuysen; 6. me) B Veldhuysen Kikkerwodstrijd voor heeren: 1. Spanier: 2. Delhaas: 3 Laging; 4. Grashof: 5. de Winter en 6. Bïand. Kikkerwedstrijd voor jongelui: 1. G. Ant velink; 2 H Antvelink. 3 Kees Lindero. Het zakloopen voor dames, zoowel als de kikkerwedstrijd der heeren. werkte danig >p de lachspieren der omstanders. Vooral toen de heeren Spanier en Delhaas om den lsten prijs kampten en daarbij ieder een levens grote pop moesten medenamen. Vergadering Oranje-Vereeniging. Om de opkomst Maandagavond in Casa Cara om 8 uur aantrekkelijk te maken, zal er ditmaal voor het eerst onder de aanwezi gen een verloting worden gehouden. Het feeslprogramma voor den 2den September zal dan vastgesteld worden. Gaarne zou het bestuur ditmaal, den öOsten verjaardag van de Koningin'^ zeer luisterrijk feest willen vieren. kunnen volbrengen dient er goed getest^ te worden op de lijsten, die dezer dagea^ de ingezetenen aangeboden worden. Nieuwe Telefoon-aansluitingen. 75: J. H. de Bruyn, Dir. Gem. We.-j» van Meiskade 82. 114: R. P. Tjebbes, Duinoord 23. 144: H. J. Franse. Garage Zuiderkwartj Secr. Varkevisserstr. 19. 200: Ned Bond voor Ghr. Fabr. enTrm, portarb. Aid. Katwijk, Tramstraat 19. 217: J. Verhulst. PyToeellithplatenht. Valkenburgsdheweg 26, K. a. d. R. 257: P. C. Heemskerk, handel in boter kaas, enz., Burgersdijkstr. 9. 258: Gebr. van Dijk Krzn., handei u. hooi. stroo en aardappelen, Baljuwstr. 16 259: Mevr, de wed. A. den Duik, Duij. oord 21 c. 260: Mevr. de wed. A. Trousselot—Ma. tens, Weth. v. d. Piaskade 1. 261B. v. d. Boon, Noordzeebazar, Tra®, slraat 2. 262: v. d. Helm's Bazar, Kerkstai! K. a. d. R. 263: S. Kuiper, Waaigat 1. 136- J. Grunstra, rund-, kalfs- en spek. slagerij, fijne vleeschwaren, E. A. Bot;;-, slraat 22. 131: fa. H. P. Bloot, Tech. Bureau radiohandel, Nieuwsleeg 9a. Proefgesprek s.s. „Prinses Jnliana'', Gistermiddag had de Reederij C. da Duik alhier een proefgesprek met h st-oomschip „Prinses Juliana", dat zich e weg bevind van Harwich naar Vlissingea Dit stoomschip is voorzien van een a stalatie voor radio-telefonie, geschikt tco zoogenaamd kruisgesprek. 't Gesprek kwam buitengewoon duideljl Op het politie-bureau is een rijwiel g deponeerd, merk J. R. van Duyn, de eigenu kan zich daar aanmelden. Tet nadeele van den heer B. uit de Secr. Varkevisserstraat is een rijwiel ontvreemi LISSE. GEMEENTERAAD. Subsidie Schoolieest Motie Kuipen Tram-Electriticatie. Gisterenavond vergaderde de Raad der p meente. Wegens ongesteldheid van Eenhuis presideerde Wetih. Tromp de verg dering. De heeren Maasland en Verduvn c kennisgeving afwezig. De Voorzitter lee9t de gebeds formula De notulen worden goedgekeurd. De eerste vier punten gingen zonder eealj bespreking onder de hamer door. Het bel fen dan ook uitsluitend verordeningen treffende het nieuwe belastingstelsel. Ine vorig Raadverslag zijn deze punten voldo de belicht, zoodat wij meenen met i mededeeli ng kunnen volstaan. De geldleening voor den bouw der nietra R.K. school nabij de Beekbrug is verlai met f. 2600. Tevens is aan deze school een voois!» verleend van f. 2000. Voor de R.K. Jongensschool wordt vraagd een bedrag van f. 4000.voor ie bouwing der school, aanleggen van centra verwarming en verbetering sanitaire richting In verband met deze aanvrage deelt fftd Warmerdam terloops mede dat ook de op- bare school inwendig verbeterd zal wordt' Plannen hieromtrent zullen t.z.t. Ier tó komen. Door alle hoofden van scholen is een zoekschrift ingediend om een subsidie TO een Oranje Schoolfeest Een bedrag n f. 1000— (50 cent per kind wordl schonken, met voorwaarden dat het scb« feest op 1 Sept. gehouden wordt en dat j! versnaperingen en cadeautjes bier ter plaat* worden gekocht bij de Middenstanders. De heer A H. Schrama vraagt, of ook Coöperaties hie'rhij begrepen zijn. De Vm zitter zegt. dat dit overgelaten wordt aan schoolbesturen. Aan de Chr. HBS le Leiden wordt 'n sidie van plm. f. 60.toegekend voor M leerling uit Lisse. Ged. Staten kunnen hun goedkeuring M hechten aan den koop van een Alg BegH* plaats, waarvoor een gedeelte van de nifus Begraafplaats was aangeboden De M hofcommissie wil uitsluitend zelf het rfr behouden om eigen graven te verknopen hierop hebben Ged. Staten bezwaar koop zal dus waarschijnlijk niet doorgJ" terzij dat het besluit der kerkhofcommb" veranderd wordt. In de rondvraag komt de rioleering in - .Engel" ten sprake. Op spoedige aanvalM der werkzaamheden wordt aangedronf- Het wachten was echter op toezegging f steun van het Rijk- Vervolgens komt in behandeling een ms* Kuipers, welke ongeveer als volgt luid'' Lisse, 6 Aug 1930. Gezien hel drukke verkeer in de p'»-' onzer inwoning, lettende on de ongevJ-1' die den laatsten tijd voorkomen en hel gj*J gevaar waaraan zooveel kinderen zijn In gesteld, hebben wij gemeend de volg'»- Motie te moeten voorstellen: Ten eerste: Is U als Burgemeesle: Gem. Lisse en als het hoofd van de bereid, om maatregelen le treffen waai*" het verkeer zoo wordt geregeld, dat de snelheid van 30 IC.M. niet wordt overe'j_ den. daar er altijd nog automobilisten die zich om het leven van een menscl1 'f' schijnen te bekommeren. Ten tweede: Is U bereid met het KJ het drukke seizoen het verkeer aan Postkantoor hier ter plaatse, niet een deelle van den dag. maar den ganschefl 'j le doen regelen, daor hier een 'pvcr vaarlijke toestand heerscht. Ten derde. Gaarne geven wij U

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6