Zomerkou, TOGAL KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIOPROGRAMMA. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. 3e gemeente een zeer voordeelige, doch het baas-zijn in eigen huis blijft de hoofd zaak. Het verschil tusschen B. en W. fen den heer Donders inzake de becijfering zit daarin, dab de gemeente al eenige aan deden heeft, die straks echter zullen dee- len in de meer-winst. Los van de toelichting verklaarde hij zich dan ook direct voor het voorstel van B. en W. De heer WILMER meent, dat de Voor- feitter hem niet in tegenspraak heeft ge bracht met zichzelf (1925). In 't algemeen is hij er voor, dat een monopolistisch be drijf door de gemeente wordt beheerd, doch er zijn uitzonderingen en zoo een doet zich nu voor, daar het bedrijf goed beheerd wordt en men niet precies weet, wat men koopt. Z. i. zal bij aannemen van dit voorstel van B. en W. heb bedrijf op den duur een gemeentebedrijf worden en dus duurder, al wil hij dat in zeker opzicht accepteeren. Tegenstemmen uit hoop op een meerder heid wentelt de verantwoordelijkheid wel degelijk op de tegenstanders af. Het omschrijven van de bevoegdheden Van Raad en B. en W. moet z.i. door den Raad geschieden, en dat staat niet in hét' .voorstel. Hij doet een voorstel om alsnog de raad te kennen bij het vaststellen der bevoegd heden. De Heer GROENEVELD begrijpt het argument van niet voldoende weten niet. Kunnen de dragers van dit argument ga randeeren, dat er bij de Duinwater Mij. wel altijd voldoende water is en dat, als er last komt, er dan een regeling mogelijk is Het heeft z.i. met het voorstel niets te maken. De heer ROMIJN zal, gezien de discus sies, niet voor het voorstel kunnen stem men. Men meent door zeggenschap beter te kunnen zorgen voor goed drinkwater. (Vrees daarvoor berust op 2 feiten: lo. dat 'er geen voldoende winplaats is, en 2o. dat dë leiding der Mij. wel eens in verkeerde handen zou kunnen komen. Hij deelt die vrees niet; z.i. heeft de gemeente dwang maatregelen voldoende. Is de winplaats ionvoldoende, dan daalt de waarde. De VOORZITTER betwist dat dit het geval is. De heer ROMIJN is het niet met den heer Groeneveld eens, dat de winplaats niet terzake doet. De heer MANDERS meent, dat na een geo-hydrologisch onderzoek de zaak er nog net zoo voor stond als nu. Uitbreiding van het wingebied vraagt slechts meer be drijfskapitaal, hetgeen ook weer winst kan opleveren. Z.i. weet men grootendeels wat men koopt. Er is alleen een kleine risico, dat echter voldoende verdisconteerd is in het bedrag, doch bovendien .is de zeggen schap de hoofdzaak. De VOORZITTER meent, dat Het altijd gevaarlijk is tijdens een kwestie een be langrijk amendemsnt in te dienen en daar om oordeelt hij het amendement-Wilmer •ongewenscht. Hij is er heelemaal niet tegen de bevoegdheden nader onder de oogen te zien z.i. worden de rechten van den raad al direct grooter! doch hij vraagt den heer Wilmer er genoegen mede te nemen, dat B. en .W b.v. bin nen een jaar de bevoegdheden-kwestie ter tafel brengen. De heer PARMENTIER vraagt: als ër eens een directeur wordt benoemd, wordt dan de raad niet gekend? Dë VOORZITTER: Die wordt benoemd door de aandeelhouders, niet door den raad. De heer HUURMAN vraagt het tijdstip van een jaar te bekorten. De VOORZITTER wil toezeggen na goedkeuring der statuten. De heer WILMER vraagt of de trans actie niet is uit te stellen t-ot na de re geling. De VOORZITTER zegt, dat in goed ver trouwen dit voorstel van B. en W. door de aandeelhouders is aanvaard. Uitstel is dus bezwaarlijk. De heer WILMER wil dan in goed ver trouwen rekenen op een zoo spoedig mo gelijke regeling. Wethouder GOSLINGA handhaaft tegen- 'over den heer Parmentier hetgeen hij op merkte. Overigens blijft hij het voorstel finan cieel zoowel als uit ander oogpunt verde digen. Het v r 8 t e 1 van B. en W. wordt aangenomen met 209 stemmen. Tegen dë heeren Parmentier, Romijn, ,Van Es. Bergers, Wilmer, Donders, Rei- meringer. Coster en Zitman. 18o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de stichting van een bijzondere school aan het Noordeinde No. 3, door de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs. (142) Conform besloten. I9o. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Gere formeerde Schoolvereeniging, tot uitbreiding van de school aan de Hooglandsche Kerk-# gracht met twee lokalen en tot aanschaffing van de benoodigde schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen. (143) Conform besloten. 20. Voorstel om de Commissie van Be heer over de gestichten „Endegeest, Voor geest en Rhijngeest" te machtigen tot het doen aanbrengen van een wegdek van ge walste teerslakken of teersteenslag op den Hoogevoortschen weg( Endegeesterlaan). (123 en 141) Den heer MANDERS spijt het, dat men teruggekomen is van een klinkeibestrating waaraan hij verre de voorkeur geeft. De f. 3000 meer heeft er gaarne voor over. De heer GROENEVELD heef! gemis! dat aan de gemeente Oegstgeest een bij drage is gevraagd, daar deze er meer be lang bij heeft. Illusie van inwilligen heeft hij wel niet, doch het was z.i. toch wen- ©chelijk geweest Of een teerslaklkenweg op den duur goedfeooper is dan een fldinkerdek RECLAME. SU gevolg van plotselinge afkoeling, tocht, te luchtige klceding of bedek- ding, dreigt iedereen met aanleg voor RHEUMATIEK. Zij openbaart zich door pijn in zenuwen, spieren en gewrichten in acuten vorm. Laat het niet verergeren, doch gebruikt direct het bekende geneesmiddel tegen rheumatiek, TOGAL-tabletten. In den regel is één flacon 3l 0.80 voldoende. Bij alle Apoth. en Drog. k £0.80 en f 2.—. Voor langere kuren in kliniekverpakking k f 8.75, welke in het gebruik veel voordeeliger is. weet spr. nog niet en, hij geeft aan het laatste uit ervaring de voorkeur. Het voet pad zou z.i. bovendien een modderpoel wor den bij regen bij een teerslakkenweg. Had ook niet beter de eene rij boomen kunnen worden gerooid opdat de weg overal 6 M. kan worden? De heer ZITMAN' onderschrijft den heer Groeneveld inzaike de boomen. De heer HUURMAN zegt, dat de commis sie van Beheer ook was voor een küriker- bestrating, doch de commissie wilde niet tegenwerken als B. en W. de verantwoor ding wilden aanvaarden voor een teersQak- kenweg. Wethouder SPLINTER vertrouwt de direc teur van Gemeentewerken, als deze verze kert, dat het teerslakken-procedé even goed is. Op den Witte Singel bevalt het best even als in het Juliana-park te Oegstgeest en onder Noordwijk. 't Is een eisoh des lijds en het scheelt f. 3000. Misschien is verbreeding tot 5 M. moge lijk. Een grind-voetpad draineert z.i. vol doende. Oegstgeest zou toch geen bijdrage hebben gegeven. De heer MANDERS acht onder boomen asphalt opgewensdht, ook met het oog op het gevaar op slippen. De heer GROENEVELD, zijn bezwaren volledig handhavend, stelt met den heer Manders voor een klinkerweg aan te leggen. De WETHOUDER wijst er nog op, hoe de gemeente Oegstgeest voor f. 80.000 gaat asphalteeren. Deze wegen zijn veel beier. Het voorstel GroeneveldManders wordt aangenomen met 1611 stemmen. Tegen de heeren Romijn. Bergers, Wilmer v. d. Reyden, Dondere, Kuivenhove, v. Ros malen, Coster en de wethouders behalve de heer Reimeringer. INTERPELLATIE VAN ECK. 21. Interpellatie van den heer van Eek, inzake het leggen van een electriciteitskabel door de Leidsche Katoen-Maatschappij, over de verbindingsbrug tusschen hare fabrieks gebouwen aan de Heerengracht en de Looierstraat. De heer v. ECK heeft getracht de kwestie eerst Jangs anderen weg te regelen, doch dit is niet gelukt. Vandaar zijn vraag in open bare raadszitting. De commissie der Licht fabrieken op de hoogte gesteld, heeft het col lege van B. en W. gewaarschuwd, dat de meening der commissie vroeg. In meerder heid was de commissie van oordeel, dat toe stemming van den raad noodig was. de min derheid niet en B. en W. besloten niets te doen. Aan de Mij. is toestemming voor de brug gegeven door den raad inclusief een stoomleiding. De Mij. heeft echter onge vraagd, een electriciteitskabel gelegd en daarmede kan spr. zich niet vereenigen Door de houding van B. en W. wordt de brug als vanzelf een particulier bezit, waar mee zij kan doen, alles, wat niet hij wet of verordening is verboden. En dit, terwijl men weet, hoe weinig overtuigend de concessie is gegeven. Met 1814 stemmen nadat eerst de stemmen hadden gestaakt. Spr. ziet altijd ongaarne, dat vrijmoedige menschen meer rechten verkrijgen. Spr. noemt de houding van B. en W. in dezen zeer vreemd. De Mij. zou zoo wel eleclriciteit aan derden kunnen leveren I B. en W. hadden de zaak in den raad moeten brengen. Wethouder GOSLINGA zegt, dat B. en W. besloten geen stappen te dóen, daar h.i. de concessie van de brug niet zich verzet tegen het leggen van een kabel, die geen gevaar oplevert voor de belangen der gemeente. Electriciteit te leveren aan derden zou goed keuring van Ged. Staten behoeven en het col lege zou dat ook niet dulden. Voor het brengen van de kwestie in den raad was geen grond, waar de belangen der gemeente niet worden geschaad. De heer v. ECK is niet bevredigd. Het leg gen van den kabel is een uitbreiding der con cessie en dat gaat niet aan. ook al komen de belangen der gemeente niet in het ge drang. De fabriek mag toch niet doen, wat zij wil. En wie houdt toezicht op zulke eigenmachtige dingen? Hij stelt een motie voor, waarin wordt- vastgelegd, dat geen toestemming is gegeven voor zoo'n kabel. Dan kan de zaak verder normaal in den raad worden afgedaan. De heer GROENEVELD meent, dat de MjJ. haar eigen electriciteit maakt en dep dus ook langs den kabel voert, hetgeen in strjjd is met het besluit geen anderen ver gunning te verleenen voor het leveren van electriciteit. Twee fabrieken grenzen aan de Katoen Mijt, te bereiken zonder gemeente grond te beroeren. Hij heeft den indruk, dat de brug er alleen is voor de kabel, nergens anders voor. Een concessie voor een kabel over gemeentegrond voor vervoer van particulier opgewekte electriciteit zou de raad z.i. niet gegeven hebben. Deze directie heeft altijd eigenaardige manieren, meent hij. B. en W. hebben er zelf ook last mee, b.v. bij den afvoer van fabrieksvuil enz! De heer BERGERS begrijpt niet. wat de beer van Eek wil. Blijkbaar hebben de om wonenden er geen last van en men moet de industrie zooveel mogelijk bevorderen. De heer ELKERBOUT gelooft ook. dat de Mij. in strijd handelt met een genomen beslissing, afgezien of een gemeentebelang wordt geschaad of gebaat. Schijnbaar is wel de bedoeling beide fabrieken zoo met elkaar in verbinding te brengenanders wordt de brug niet gebruikt. In ieder geval had toestemming moeten worden gevraagd. De heer v. d. REYDEN vereenigt zich met den heer Bergers. Wethouder GOSLINGA zegt, dat de brug dient voor bet verkeer tusschen beide fa brieken. In de concessie is het woord stoom leiding gebruikt, doch deze is zélfs ge vaarlijker dan een electriciteitskabel. Door de woorden van den heer Groeneveld komt echter de aap uit de mouw. Zeker wekt de Katoen Mij. haar eigen electriciteit, doch als reserve heeft zjj toch een contract met de gemeente. Reeds lang was er echter con cessie van den raad voor een ondergrondsche kabel. Het was daarom toch eenvoudiger geweest te vragen deze kabel te mogen verzwaren dan daarvoor een duurdere brug te bouwen. En dat had z.i. de raad niet geweigerd uit kleinzielige benepenheid. En al is het waar, dat de Mij. vrijmoedig is geweest, het gaat toch niet aan daar tegen op te komen, wanneer geen gemeente belang wordt geschaad. De overheid, niet waar meneer Romijn, is er niet om te piagen. Natuurlijk mag de Mij. niet doen wat zij wil. De 'heer v. ECK blijft er bij dat het niet aangaat, dat een Mij. zelf beschikt over de vraag wat zij al of niet wil. Het gaat niet legen de Katoen Mij., die hij alleen wil brengen onder het gemeene recht. Sipr. wil objectief onder de oogen zien of de Mij. den kabel mag hébben, doe#i het dient eerst ge vraagd te worden. De heer MANDERS vraagt of de firma al dan niet verplicht is vergunning te vragen. De heer KOOLE wijst op het gevaar van de kabel bij vorst. Wethouder GOSLINGiA antwoordt den heer Mand ers, dat volgens het college aan vrage bij den raad niet noodig was. De molie-v. ECK wordt verworpen met 179 stemmen Voor de SjD.A.P. en de heer Eikerbout. SPOEDEISCHEND VOORSTEL. De Commissie van Strafverordening stelt voor, daar de verordening van 5 Aug. 1929 tot een-richtingsverkeer op het Rapenburg wat betreft rijwielen, op een reclame door de Kroon bij besluit van 3 Juli vernietigd is als niet voldoende gemotiveerd alsnog opnieuw deze verordening vast te stellen met aangeving der motiewen. Conform wordt besloten. RONDVRAAG. De heer ZITMAN vraagt of B. en W. niets kunnen doen, om de loods naast het la boratorium aan de Steenschuur te doen verwijderen. De 'heer v. ES dringt er op aan, dat bij het noodbruggetje aan den Zoeterwoudsche Singel de fietsers zullen moeten afstappen en wijst nog eens op liet ongewenschte van het 9taan van bloemenmanden voor de Donkerste eg. De heer GROENEVELD vraagt hoe het nu gaat met de molen de Stier; deze wordt vanzelf een ruïne. De VOORZITTER zegt. dat vereeniging de Hollandsohe Molen zich moei-le tot be houd geeft en kans op herstel is niet uit gesloten. daar ook de eigenaar wil mede- weiken. Hierop 11 uur sluiting. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK XVII. De President opent de zitting met het lezen van Psalm 1-45 en gaat daarna voor in gebed. In behandeling komt het rapport van dr. Niemeijer over een door de Synodale Com missie ingediend voorstel tot wijziging van al. 4 van art. 23. Het voorstel luidt aldus: De kring bepaalt, onder goedkeuring van het Classicaal Bestuur, of de beurten des voor- middags, des namiddags of op andere uren zullen worden waargenomen. De commissie van rapport is verdeeld. Twee leden willen ook art. 22 wijzigen. Drie leden willen art. 23 al. 4 aldus lezen: De Kring bepaalt, reke ning houdende, zoowel met het belang der vacantie als de overige gemeenten, onder goedkeuring van het Classicaal Bestuur of de beurten des voormiddags, des namiddags of op andere uren zullen worden waarge nomen, waarmede de Synode zich vereenigt. Nog wordt door den heer Barbas voorge steld aan al. 1 art. 23 aan het slot toe te voegen: „ter plaatse, waar deze gewoonlijk gehouden worden" wat wordt aangenomen. In behandeling komt het rapport van den heer Eilerts de Haan over de wijziging van art. 11 van het Reglement over de Kerke raden. De commissie stelt voor in plaats van: „zij gaat gepaard met de bevestiging der nieuw benoemden", te lezen: „zij blij ven hun ambt waarnemen tot de bevestiging der nieuwbenoemden, tenzij deze niet bin nen twee maanden na den dag der aftreding plaats vindt". Prof. Brouwer brengt rapport uit over een voorstel van den heer Van Zwet, om ean nieuwe alinea toe te voegen aan art. 14. 7o van het Reglement voor de Kerkeraden, aldus luidende: Aan Kerkeraden van gemeenten, wier res sort ligt binnen de grenzen van dezelfde bur gerlijke gemeente van minstens 100.000 in woners, kan verlof gegeven worden door het Provinciaal Kerkbestuur, het Classicaal Be stuur gehoord, de attestatie van Ihen, die ver huizen naar een andere kerkelijke gemeente binnen die burgerlijke gemeente, na open lijke bekendmaking van hunne namen, auto matisch over te schrijven. De Commissie van rapport stel voor dit voorstel van den heer Van Zwet in handen te stellen van de Com missie voor ihet groote stadsprobleem, waar mede de Synode zich vereenigt. De heer Van Zwet brengt rapport uit over een verzoek van de Classicale Vergadering van Wijk om aan de Regeering te vragen den Goeden Vrijdag op te nemen onder de alge meen erkende christelijke feestdagen. De conclusie van het rapport is niet mede te gaan met dit verzoek, welke conclusie wordt aangenomen. Dr. Van de Meene brengt rapport uit over een voorstel van dr. Niemeijer, dr. Van de Meene en prof. Brouwer, om een Commis sie van 5 leden te benoemen tot het zoeken van een modus vivendi tusschen de verschil lende richtingen in de Kerk. Het rapport zal morgen worden behan deld. De heer Van der Veen brengt rapport uit over een verzoek om subsidie voor de uit gave van dr. Reitsma. De Geschiedenis van de Hervorming-en de Ned. Herv. Kerk. Dit verzoek wordt afgewezen. Dezelfde rapporteert over een verzoek van Koch en Knuttel om subsidie voor de uit gave van „Van Alphen's Nieuw Kerkelijk Handboek", welk verzoek wordt toegestaan ten bedrage van f. 500. Eveneens rapport hij over een subsidie-aanvraag van de Ver een! gin.g „Comité Land in Zicht", die werkt onder de tegenwoordige Zuiderzee-arbeiders" De conclusie van het rapport is om f. 1100 te geven, welke wordt aangenomen. Prof. Knappert brengt rapport uit over een voorstel van den heer Van der Veen, lid der Synode, om een Commissie te benoemen voor de herziening der formulieren en dat concept aan de Synode voor te leggen. Dit rapport zal morgen worden behandeld. Ingekomon is het rapport van het Zuider- zeefonds over 1928 en 1929. De Commissie voor het Zuiderzeefonds be noemde uit zijn midden: een commissie voor de bestudeering van het uitschrijven van een prijsvraag voor kerkbouw, bestaande uit: Mr. L. M. de Jong Schouwenburg, J. M. Krijger Jr. en J. Weener. Zij benoemde een Financieele commissie, bestaande uit: Mr. L. M. de Jong Schouwen burg, prof. mr. P. Scholten, mr. P. Droog- leever Fortuyn en mr. S. J. Hogerzeil. Eene propagandacommissie werd gevormd door mr. C. J. Bartels, ds. D. Eilerts de Haan en J. M. Krijger Jr., van wie eerstgenoemde zich heeft willen belasten met het samen stellen van een propagandageschriftje, geti teld: „De Ned. Herv. Kerk en de droog making der Zuiderzee". In 28 classes werd een buitengewone vergadering gehouden voor deze zaak. In 21 classes werd een com missie benoemd. Groote medewerking werd verleend door de gemeente Utrecht, waar een plaatselijke Zuiderzeecommissie is gevormd, die krachtig werkt voor het bijeenbrengen van gelden. Voor propaganda dient ook d© Zuiderzeefilm die o a. in Utrecht en Zierikzee werd ver toond en veel bezoekers trok. De eerste Zondag van de maand October is door de Algemeene Synode bestemd voor het houden eener Zuiderzeecollecte in alle gods dienstoefeningen. Met belangstelling werd van dit verslag kennis genomen, evenals van het verslag van „Valkenheide". NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Tjerkggaast-, ds. J. jiT] Oosterzee te Dokwerd (bij Gron.). Aangenomen: Naar Maarssen, A. v Kooy, te Kampen. Bedankt: Voor Ierseke, ds. G. J. der te Heinenoord; voor Oldebroek, (jt B. Holland te Rotterdam (Delfshat?- voor Punmerland, G. T. Voorhoeve, - didaat te Nijmegen. GEREF. KERK. Beroepen: Te Bruinisse, J. P. ps, candidaat te Haarlem. Bedankt: Voor Kollum, ds. D. Zwart Oudemirdum. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: Te Kampen, ds. J. .Vrèug$ hol, te Bruinisse. VOOR WOENSDAG 6 AUGUSTUS, Hilversum (1875 M.). V.A.RA.-Uilreu 8 uur: Orgelspel door Fred. Wolfen, gew. door gramofoonpl. 9 uur: Gi loonpl. 10 uur: Morgenwijding (Ie zorgen door den VPRO). 10.15- t dracht door Gerard Pilger. 10.30: Zi uurlje. 1-1.30: Gramofoonpl. 12 Politieber. 12.15 Concert door VI Septet, afgew. door gramofoonpl. Gramofoonpl. 2.30: Kindermalinée uit het Kurhaus Scheveningen. „Maak-het-zelf" door C. Schaake—Verb 4.30: Orgelspel door Fred. Wollef. 5 uur: Vraaghalfuurlje voor de kinder 5.45: Concert door Tokkel-Octet, afgew. gramofoonpl. 7.15 Literaire lezing A. M. de Jong. 7.45: Politieber. Toelichting tot het Kurhausconcert dor Bomli. 8.15: Concert vanuit het Kur te Scheveningen. Het Residentie-Ori Solisten: Jacq. Urlu9 en Ilona Durigo. afloop: Persber. Daarna: Gramofoonpl. Huizen (Tot 6 uur: 298 M. Na 1071 M.) Uitsl. NGRV-Uilz. 8.15-f Gramofoonpl. - 10.3011 uur: Zieken: 1111.30: Gramofoonpl. 11.30-1! Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaas 12.302 uur: Concert Mevr. J. Helli van Eysden (sopraan), Mevr. I. Muii Belser (alt-mezzo), HH. H. Hermann (i Cor Kee (orgel en piano). -22.45: eert. Mevr. C. van Ravenzwaay—Mi kamp (alt), mej. To Stellenmaker (pï HH. Joh. Lamen (bas), H. Brugman en piano-begel.). 2.453.15: Lezes Chr. Lectuur. 3.154 uut: Verrolt eert. 45 uur: Concert door ds muziek der Kon. Marine te Den Helde 5—6 uur: Kinderuurtje. 67 uur: molonpl. 6.306.40Koersen. 7-1 Declamatie door R. Sijbring. 7.30—S Wijdings-samenkomst in de Oosterhi 's-Gravenhage. 8.3010 uur: Concert het „Boris Lensky"-trio. 10—11 Orgelconcert door S. P. Visser. Persber. Davenlry (1554.4 M.). 10.35: 11 wijding. 12.20: Gramofoonpl. Orkestconcert. 2.202.50: Conca Allen )mezzo-sopraan), J. A. Thomas'.] ton). 4.20: Orkestconcert. 5.20: mofoonpl. 5.35: Kinderuurtje. Landbouwber. 6.35: Nieuwsber. Piano-recital door L. England. 7.20—" Lezing. 7.45: Vioolrecital door Losowsky. 8.05: ConceTt. Orkest, Al (bariton), F. Russell (tenor), Koor. Nieuwsber. 9.45: Lezing. 10 uur treden van de „Co-Optimists", 101 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1725 M.). --: 2.20Gramofoonpl. 4.05Concert Kwintet. 7.40: Gramofoonpl. j „Don Juan" van Mozart. Orkest en so'j Langenberg (473 M 7.25—7.50: mofoonpl. 7.508.50: Orkestconcert 10.35—12.15: Gramofoonjl. 12.30. mofoonpl. 1.252.50: Orkestconcert 5.506.50: Orkestconcert. 8.20-1 Orkestconcert. 9.20: „Schwert über Hoorspel van P. Dick. Daarna tot li Dansmuziek (Gramofoonpl.). Kalundboig (1153 M.). 12.20—! Orkestconcert. 3.505.50: Orkestcoï 8.209.35: ConceTt. Orkest, Opera® 10.2011.05: Conceit. Hawaiian Km 11.0512.50: Dansmuziek. Brussel (508.5 M.). 5.20: Dansw» 6.50: Trio-concert. 8.35: Fragments „De Groot-Hertogin van Gerolstein" Jacq. Offenbach. Orkest en solisten. 513. „Laat mij dat eens opknappen", zei Jantje, „kijken of ik nog vangen kan". „Dat is niet zoo gemakkelijk. Jan", zei Trijntje, „niet ieders werk, brave man". Jan gooide. Iedereen vol spanning, maar het was natuurlijk mis. Zie je wel, zei Katrijn lachend, dat mijn Jan geen cowboy is. 514. „Laat ik T', zei Piero, „nou eens beproeven, nu-- schien, dat 't mij beter lukt. Jokko had op 'n vleugel plü genomen, nieuwsgierig lag hij daar gebukt. Piero wierp u handig de.lasso, het touw ging om het dievenlijf. „Nu,!; je ons niet weer ontkomen, dat is nu zeker buiten kijf-'

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10