UIT HET PARLEMENT. LAND- EN TUINBOUW. LEESBIBLIOTHEEK. VRAGENRUBRIEK. RADIOPROGRAMMA. (Van onzen parlementairen medewerker). DEN HAAG, 30 Juli 1930. Het Suikeiwetje. - Bescherming van 25 pet. Warme verdediging van prof. Diepenhorst. Wie had gedacht, dat de Eerste Kamer zich in een handomdraaien door de agenda zou heenslaan, welke voor de vergadering van heden was opgesteld, is bedrogen uitge komen: als de Kamer zich heeft voorgeno men een zaak ernstig te behandelen, denkt zij aan geen tijd en de kwestie van de ver hooging van het invoerrecht op consumptie suiker is zoo grondig behandeld, dat mor gen de voortzetting van het debat moet plaats vinden. Aanvankelijk liep het tamelijk vlot met de agenda. Het ontwerp Wegenwet werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het ontwerp tot goedkeuring van het protocol betreffende den chemischen en bacteriologi- schen oorlog werd aangenomen met drie stemmen, die van» de aanwezige vrijzinnig democraten tegen. De sociaal-democraten stemden in deze Kamer er voor, nadat mevr. PothuisSmit had verklaard, dat het voorstel in ieder geval een, zij het ook kleine stap in de richting van ontwape ning was. Ook enkele kleinere ontwerpen werden na een paar opmerkingen door de Kamer geflatteerd. Daaronder waren een supple- toire begrooting van Binnenlandsche Zaken (o.a. steun voor deelneming van den land bouw aan de Wereldtentoonstelling te Ant werpen), onteigening voor de verbetering van verkeerswegen te Utrecht, verhooging van het subsidie aan de K.L.M. voor een dienst op Indië en maatregelen tot het ver krijgen van een behoorlijke bedrijfssla- tistiek. Maar toen kwam de hoofdschotel: de verhooging van het invoerrecht op sommige soorten suiker, ten bedrage van f. 2.40 per honderd kilo. De rij der sprekers werd geopend door den heer Van der Lande (R.K.), die in te genstelling met zijn partijgenooten in de andere Kamer zich zeer ongunstig over het voorstel uitliet. Hij vond, dat aan de sui ker-industrie een sterk protectionistische bescherming van 25 pet. werd verleend, welke niet noodig was, en vroeg waarom andere fiscale accijnslasten niet werden ge compenseerd. Ook zette hij uiteen, dat er met dergelijke partieele bescherming niets goeds wordt bereikt. Hij voorspelde, dat het gevolg van de wet zou zijn, dat de dure bietenbouw plaats zou maken voor raffi neering van ruwe buitenlandsche suiker. En wat hebben dan de bietenbouwers gewon nen? De heer Van den Bergh (Lib.) was niet enthousiast over het voorstel, maar het had zijn instemming omdat het compenseerende recht billijk is tegenover de binnenlandsche suikerindustrie. In de vrees van den heer Van der Lande, dat men zich hier te lande meer zou toeleggen op de raffinage van in gevoerde suiker deelde hij niet. Op den duur zou z. i. de maatregel den belanghebben den, zoowel den boeren als den fabrikanten ten goede komen. Van meer geestdrift getuigde de rede van den volgenden spreker, den heer Dobbel- mann (R.K.), die zich wel in theorie vrij handelaar noemde, maar praktisch meer tot opportunisme was geneigd. Hij noemde den maatregel zeer goed, maar andere maatre gelen moeten volgen als verweer tegen de tariefspolitiek van het buitenland. De leider der sociaal-democratische fractie in deze Kamer, de heer Wibaut, was in tegenstelling met zijn partijgenooten in de andere Kamer, slecht over het voorstel te spreken. Het is niet anders als protectie, welke hier wordt voorgesteld en deze zal men op den duur aan andere landbouw producten niet kunnen weigeren. Boven dien kwam hij er legen op, dat men om de bielenbouwers te helpen de arbeidersgezin nen zal dwingen om per week een stuiver meer voor suiker uit te moeten geven. Met groote ingenomenheid sprak de heer Van Lanschot (R.K.) over het voorstel en de bestrijders er van ging hij met tal van argumenten te lijf. Hij vreesde niet, dat grooter uitzaai van bieten het gevolg er van zou wezen en achtte het zeer onwaar schijnlijk, dat er aan zou gedacht worden aan de oprichting van nieuwe raffinade rijen. Met nadruk verzocht spr. de regee ring nadere mededeelingen te doen van hare plannen ten opzichte van de land bouwcrisis. Aan het slot van zijn rede opperde de heer Van Lanschot de samen roeping van een nieuwe suikerconventie, o.a. ter bespreking van een contingentee- ring van den uitzaai van bieten. Zeer uitvoerig heeft de heer Diepenhorst (A R.) het voorstel verdedigd. Op humoristi sche wijze heeft hij uiteengezet, dat de zaak van veel minder beleekenis is dan de tegenstanders beweren en hij sprak van „tant de bruit pour una omelette" ten be- looge dal men haar wel zeer sterk heeft opgeblazen. Niettemin erkende hij het be schermend karakter van het voorstel, maar levens zette hij uiteen, dat de bietenver- houwers recht hebben op bescherming door den staat tegen de nadeelen van het pro tectionisme van het buitenland. Wat nu voorgesteld wordt is een bescheiden stap, maar het heeft de deugd van een daad te zijn. De laatste spreker van heden was de heer Westerdijk (V.D.), die zich aandiende als een volbloed vrijhandelaar, maar met het oog op den crisistoestand bij den landbouw, door hem uitvoerig geschetst, moest hij zijn stem aan het regeeringsvoorstel geven. Dat de rogeering met het thans voorgestelde mocht volstaan, ontkende hij evenwel. Morgen voortzetting. Alvorens de regee ring aan het woord komt zullen zich ver moedelijk nog wel twee of drie andere sprekers doen hooren. Er zal dus wel een groot deel van den dag zijn heengegaan al vorens de Eerste Kamer haar zomerreces ingaat. 5 DE VOLKS-ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". EEN GROOT AANTAL DEELNEMERS EN EEN VLOT VERLOOP. „De Zijl" wint drie van de vier Leidsche kampioenschappen. De methode van „De Zijl" om haar jaar- lijksrihe volks- en onderlinge wedstrijden des avonds te houden, blijft altijd wat ris kant: zelfs bij mooi weer ontbreekt zoo laat dikwijls de zon, terwijl de wind het ver blijf in een zweminrichting zoo tegen een uur of acht al ietwat kil en onbehaaglijk doet worden 1 Ondanks de dreigende luchten viel het gisteren bij de volkswedstrijdcn over het algemeen nog al mee en het zeer vlotte verloop, alsmede de spanning in vele num mers, hebben ongetwijfeld heel wat ver goed, maar wij zouden toch de vraag wil len stellen of het niet mogelijk is derge lijke wedstrijden voortaan bijvoorbeeld te houden op een Zaterdagmiddag, die daar voor als bij uitstek geëigend schijnt te zijn. Over de organisatie van gisteravond overigens niets dan lof. De heer Van der Mark was er als vanouds de vriendelijke gastheer en hij werd door zijn nieuwe staf van jonge bestuursleden op uitstekende wijze tenzijde gestaan! De wedstrijdleiding berustte ditmaal bij een der Zijl-leden zelf en wel bij den heer C. Snoeker, die ten volle voor zijn taak be rekend was en de goed bezette vijftien nummer in ruim twee uur heeft weten af te werken. Jammer was het dat dezen keeT de politie en het havenpersoneel op het appèl ontbraken. De eerste had haar dienst zoodanig geregeld, dat zij had kunnen deelnemen op de oorspronkelijk vastge stelde data en was dientengevolge thans verhinderd, terwijl de reden van het niet uitkomen van het havenpersoneel ons on bekend is gebleven. Is de animo er mis schien al weer uit....? De belangrijkste nummers van dezen avond waren natuurlijk die om de kampioen schappen van Leiden en in tegenstelling met de wedstrijden, welke oniangs werden gehouden aan den Hoogen Rijndijk, waren thans de „Zijl"-menschen verre superieur! Drie van de vier kampioenschappen werden veroverd door de thuisclub en het spreekt dus vanzelf dat er vreugde was bij de tal- looze belangstellenden, die gisteravond te genwoordig waren en die ongetwijfeld voor het meerendeel ten volle meeleven met de verrichtingen van 's heeren Van der Mark's volgelingen. Drie dames verschenen er aan den start voor den strijd om den titel 100 M. vrije slag. Zij waren nagenoeg gelijk weg, waarna zich even een aardige kamp ontwikkelde tusschen de dames Passier en Faardekooper. Ongeveer 2ö M. ging het gelijk op, doch toen nam mej. Paardekooper de leiding om deze niet meer af te staan. Mej. Passier zakte daarna vrij snel af, werd spoedig ge passeerd door mej. Van Leeuwen en zwom tenslotte het nummer niet eens geheel uit. Vier concurrenten waren er op de 100 M. schoolslag voor heeren. Bronsgeest was het beste weg, maar Van der Mark en Van Gel deren lagen weldra met hem gelijk en tot kort voor het keerpunt was er tusschen hen weinig of geen verschil te bespeuren. Toen echter ging van der Mark naar voren om als eerste de tweede haan in to gaan en onbe dreigd te winnen. Terwijl Van Gclderen af zakte. ontwikkelde zich tusschen Harland en Bronsgeest een aantrekkelijke strijd, die naar het eenstemmig oordeel van drie persmenschen ten gunste van Harland werd beslist. Aanvankelijk werd geheel in overeenstemming daarmede ook medegedeeld dat Harland 2e was geworden, doch later is deze beslissing herroepen en werd Brons geest tot nummer twee gepromoveerd.... Een decissie, die ongetwijfeld onjuist moet worden genoemd! De 50 M. vrije slag werd in twee series gezwommen. In de eerste won mej. C. van Noort op besliste wijze van de dames Po- lanen. Paardekooper en Passier, terwijl in de tweede serie mej. M. Kgaavenbrink ver reweg de beste was. Met 2 3/5 sec. verschil won mej. Van Noort den titel. Het kampioenschap popduiken, waarvoor slechts drie deelnemers waren, was tenslotte voor F. van der Horst, die een zeer goeden tijd maakte. Buys (L.Z.C.) was niet aan den start verschenen. Wij laten hier thans het lijstje volgen van de Leidsche kampioenen 1930: 100 M. vrije slag: H. van der Rovden (L.Z.C.) 50 M schbolsl.. dames: mej. H. Passier. (L.Z.C.) 100 M. rugslag: F. van der Mark (Do Zijl) 100 M. vrije stag, dames: Mej. M. Paar dekooper (De Zijl). 100 M. schoolslag: F. van der Mark (De Zijl). 50 M. rugslag dames: Mej. C. van Noort G" Z C-1 Popduiken: F. van der Horst (De Zijl.) Voor de andere wedstrijden verwijzen wij naar de uitslagen. Opgemerkt zij echter nog dal J. H. van der Heyden, wiens naam wij ons ook nog van vorige volkswedstrijden mcenen te herinneren, een fraai succes boekte door zoowel de 50 M. school als de 50 M rugslag benevens het reddingszwem- ■nen en hel popduiken te winnen Tot besluit van het rrogramma werd een walerpolo-wedstrijd gespeeld tusschen De Zij'. If en H.Z. en P.C.-veteranen, waarin de Hagenaars, na een gelijkopgaanden strijd, kort voor hel einde op ietwat fortuinlijke wijze het eenige doelpunt wisten te scoren en dus met 10 wonnen. Ziehier thans de resultaten 25 M. vrije sla.g (meisjes tot 13 jaar) 1. R. Klinkhamer, 27 see.; 2. N. Cornet 27.3 s.3. R. van der Tuyn, 27 4/5 s. Idem jongens: 1- A. de Bolster 23 1/5 s."; 2. J. van der Voort, 24 s.3. G. van Leeu wen, 24 2/5 s.4. H. van der Berg 26 1/5 a. 50 M. vrije slag (meisjes tot en met 16 jaar)1. M. van der Berg, 50 3/5 s.2. en 3. B. Arnoldus en J. Assié, beiden 53 2/5 s. 4. Annie Schouten, 56 s. Idem jongens: 1. B. van Leeuwen, 45 s."; 2. G. van der Berg, 52 4/5 r. 50 M. schoolslag, dames: 1. T. Burgey, 54 1/5 s.2. F. van EveTt, 58 s. 100 M. vrije slag, dames (kampioenschap van Leiden): 1. M. Paardekooper (De Zijl). 1 m. 44 s.2. A. van Leeuwen (De Zijl, 1 m. 51 s. 50 M. vrije slag heeren: 1. J. Arnoldus, 39 s.2. J. Bronsgeest, 43 1/5 s. 50 M. schoolslag: 1. J. H. van der Hey den, 45 1/5 s.2. H. C. Kosto, 45 4/5 s. 100 M. schoolslag (kampioenschap van Leiden)1. F. van der MaT^ Jr. (Do Zijl) 1 m. 34 s.2. R. J. J. Bvonsgecst (De Zijl), 1 <m. 38 1/5 s.3. W. Harland (De Zijl) 4. M. van Gelderen (L.Z.C. 50 M. rugslag: 1 .J. H. van der Heyden, 52 3/5 s.2. J. Bronsgeest, 54 4/5 s. 50 M. vrije slag (veteranen)1. S. Lau rier, 50 s. 50 M. rugslag, dames (kampioenschap van Leiden): 1. G. van Noort (L.Z.C.), 50 s.2. M. Kraayenbrink (De Zijl), 52 3/5 s.3. C. Polanen (De Zijl), 53 4/5 s. 30 M. reddingszwemmen1. J. H. van der Heyden, 31 1/5 s.2. J. Bronsgeest, 31 2/5 s. Popduiken1. J. H. van der Heyden, 52 1/5 s.2. H. C. Kosto, 36 2/5 Popduiken (kampioenschap van Leiden) 1. F. van der Horst (De Zijl). .26 4/5 s. 2. E. Muntincr (L.Z.C.), 312/5 s.3. "W. Snoeker (De Zijl). "Waterpolo: De Zijl II—H.Z. en P.C.-vete ranen 0—1. LAWN-TENNIS. OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De derde dag. De uitslagen van gisteren zijn Dames enkelspel-: le afd. Ie Tonde: Mevr. Boutmy sl. mej. P. Koene 6—3, 62; 2e ronde: Mej. S. de Josselin dc Jong sl. mej. C. de Vilder 46, 6—1, 6—2; 2e afd. 2e Tonde: Mej. M. Staab sl. mej. T. de Jong 75, 60. mej. N. Lhocst sl. mej. M. Roos 60, 63; mej. T. Groenewege^ sl. mevr. L. Furnee—Onnen 5—7, 6—3, 61, mevr. M. R. Jonquiere sl. mevr. E. Benzo 6—1, 6—4. Heeren enkelspel: le afdeeling, 2e ronde: Ir. J. W. Barheids sl. H. de Looper 6—1, 62; J. van der Hagen s.l W. Roldanus 7—5, 2-6, 6-1; Th. van Eek sl. W. J. Heijnen 62, 60; mr. D. N. A. de Langé sl. J. C. Schönfeld 75, 75. B. Iversse- makers sl. jhr W. dc Beaufort 0—1, 6—0; 3e ronde: J. van der Hagen sl. A. Zijlmans 01, 61Th. van Eek sl. mr. D. N. A. dc Lang*e 61. 64; B. Kcrssemakers sl. mr. ,T. C. Lee 2—6, 6—3, 6—3. 2e afdeeling le ronde: W. J. Karsten sl. H. G. Eilers 6—2, 6—3, 63; dr. Ch. Mendes dc Leon sl. J. Mar tens 63, 16, 64, 16, 63; O. Koop man sl. W. Marinkelle 3—6, 8—6, 3—6, 9—7, 04, M. Wetselaar sl. G. Lcembrugge 119, 57. C3. 60; mr. A. .T. Feith sl. jhr. B. W. F. van Riemsdijk 6-^3, 6t, 362e rondemr. M. C. Sigmond sl. B. Kerssemaker 64, 6—2, 36, 6—4. Dames dubbelspel: le ronde: Mej. E. Belzer en mej. T. Grocnewegen sl. mej. M. Roos en mej. E. Douglas 6—1. 62; mevr. M. R. Jonquiere en mej. P. Koene sl. mevr. M. Milders en mevr. A. van Zalingc 7—5, 6—0; mej. H. C. van der Heide en mej. N. Spit sl. mej. T. de Jong en mej. S. de Josselin de Jong 6—4, 3—6. 9—7 mevr. L. Furnee en mevr. Boutmy sl. mej. H. Ent- hoven en mej. J. Heyhroek 6—0, 6—0; raej. N. Lhoest en mej. M. Staab sl. mej L. Lolano en mej. E. van Herwijnen 6—2. 6—2. Heeren dubbelsppl: le afd. 2e ronde: H. M. Bloemhof en E. Nelwan sl. jhr. B. W. F. van Riemsdijk en jhr. H. A. C. van Riemsdijk 9—7. 7—5: Th. van Eek on M. Wetselaar sl. J. Boon en J. C. Schönfeld 63. 62; dr. Ch. Mendes de Leon en Ir. J. A. Pennink sl. V. Coster van Voorhout en R. O. vau Manen 6—0, 62. Gemengd dubbelspel: le afd. le ronde: mej. H. C. van der Heide en T. Hughan sl. mej. S. de Josselin de Jong en jhr. B. W. F. van Riemsdijk 3—6. 6—2, 6—1 2e ronde: Mej. L. Polano en Th. van Eek sl. mej. E. Belzer en II M. A. Berkel 61, 6—3: mej. D. Blijdenstein en G. Leembrugge sl. mej. M. Roos en D. Rinkel 62, 61; 2e afd. le ronde - mei. N. Spifc en H. G. Eilers sl. mevr. M. Milders en W. J. Karsten 6—3, 119. VOETBAL. HET TOURNOOI TE MONTEVIDEO. Uruguay wereldkampioen. Bij den gisteren te Montevideo gespeelden. eindstrijd om het wereldkampioenschap be haalde Uruguay een 42 overwinning op Argentinië. WIELRENNEN. „SWIFT". BOKSEN. CARNERA WINT WEER. De uitslag van de gisterenavond gehou den rit over 18 6 K.M. is I. J. Verschoor in 32 m 51 sec.; 2. E. Sladek ill 33 m. 18 sec 3 E Süerings in 36 m. II sec. Juniorleden over 10 K.M.- 1. C. Paats, in 19 m. 59 sec 2 R Riet hoven 21 m.: 3. I. Keizer 21 m. -15 sec. Morgen clubrit over 35 K M. Bijeenltomsl aan de De Gijselaarsbank le 7 uur; starl 7.30 bij de Vink WATERPOLO. U. Z. C.—L. Z. C. (Dames'). •Voor de dames-competitae speelde L.Z.C. gisteravond te Utrecht tegen U. Z. C. De Leidsche ploeg verscheen slechts mei 5 speelsters, waarop U. Z. C. er eveneens twee liet uitvallen. De Utrechtenaren waren veel sterker en wonnen met 90. Cook in de tweede ronde uitgeslagen. Camera heeft te Cleveland den Australiër George Cook m de tweede ronde uitgeslagen in een partij, die op maximum 10 ronden bepaald was. Cook is de eerste tegenstander van eenige klasse, dien Camera nu overwon nen heeft. Men gelooft nu dat de autoriteiten hem zullen toestaan te blijven, tot hij Shar key zal hebben ontmoet. N. R. Crt. RECLAME. Te dik om te loopen. Na 14 dagen gewicht verloren gezondheid gewonnen. Deze vrouw kon zich niet meer bewegen door haar dikte maar door deze gemakke lijke methode "viel ze in twee weken aan merkelijk af Ze woog bijna 190 pond en was genoodzaakt voortdurend thuis te blijven, beest wat haar man o.a. schrijft: „Mijn vrouw leed aan gezwollen beenen ën voeten; ze woog 186 pond 4 ons en kon niet meer loopen. Nadat ze twee weken Kruschen Salts genomen heeft, kan ze zfch weer door het huis bewegen en beenen en voeten zijn al veel en veel beter. H. A. te S. Overtollig vet ontstaat doordat lever, nie ren en ingewanden de reinigingsorganen van het lichaam in gebreke blijven hun werk behoorlijk te verrichten Zij verwijde ren de giftige stoffen niet, die bij het ver- teringsproees ontstaan. Deze hoopen zich op en voor U het beseft, wordt U weerzinwek kend dik. „De kleine dosis" Kruschen Salts spoort de reinigingsorganen tot beter func- tionneeren aan. Langzaam maar zeker ver dwijnt het ongezonde vet en wat U aan ge wicht verliest, wint U aan gezondheid. U v.oelt zich jonger naarmate de zwaarlijvig heid afneemt energieker, frisscher, levenslustiger. Koop nog heden een flacon Kruschen Salts Het is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a Fl. 0.90 per flacon. De groote flesrh a Fl. 1.60 bevat bijna 3 maal den in houd van den kleinen flacon. Importeurs: N.V. Rowntree Handels Mij.. Keizersgracht 124 Amsterdam-C. 5804 STAND VAN HET FRUIT EN DE WARMOEZERI.TGEWASSEN OP 25 JULI. Het onderstaande overzicht betreflende den stand van het fruit en de warmoezerijge- wassen op 25 dezer is. onder medewerking der rijkstuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspon denten der directie van den landbouw. Het fruit. Behalve enkele vroege variëteiten is de stand van de appelen in het algemeen slecht lot vrij slecht. In sommige streken is het ge was zelfs geheel mislukt. De weinige vruch ten, die daar nog bezet waren, zijn thans afgevallen. De peren slaan er beter voor; hoewel de stand sterk uileen loopt, is het gewas door- eengenomen vrij goed. De pruimen slaan eveneens vrij goed. De stand van de druiven en de perziken onder glas is goed. De frambozen staan goed tot zeer goed. De warmoezerijgewassen. De stand van de tomaten is goed. Dc sluitkool had in de maand Juni veel te lijden van de droogte, terwijl thans vrij wel algemeen geklaagd wordt over het op treden van draaihartigheid, welk verschijn sel zich ook bij de boerenkool voordoet. Aan den Langendijk treedt de draaihartigheid zelfs in die mate op als men meenl zulks nog nimmer te hebben waargenomen. Witte, savoye- en bloemkool slaan matig lol vrij goed, de roode kool matig. Pootuien staan goed tot vrij goed. Augurken verloonen een goeden stand. De stand van de erwten is vrij goed. De tuin- en andere boonen zijn goed. Samenvatting. - Leidt men uit de opge geven cijfers met inachtneming van den omvang der teelt in de verschillende streken, het cijfer af voor het geheele land, dan ver krijgt men het volgende resultaat, waarbij het tusschen haakjes geplaatste cijfer aan geeft hoe de sland was op 25 Juni 1930. Appelen 34 (38 Peren 60 (59) Kersen (late)60 (561 Pruimen62 (60) Druiven 74 (78) Perziken (onder glas) 70 (70).. Perziken (natuur) 56 (51) Frambozen78 Witte kool 54 I Roode kool48 (53) Savoyekool54 Bloemkool 56 (68) Pootuien65 Augurken 70. Erwten 62 (70) Tuinboonen 70 (70) Andere boonen 71 (69) Tomaten72 (73) Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarhij 100 uit muntend, '90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. RECLAME. Elke week nieuwe romans, jongens- en jesboeken, enz. Keuze uit meer dan deelen. Leesgeld 74/> cent p. deel en p. C. VAN LEEUWEN LOKHORSTSTR., recht over de Pieterski J. W. v. H. te L. Leiden, v. oude. Stompwrjk. Zoetermeer, Zegw de Kruisweg. Bleiswijk, Bergschenhoek, legersberg, Rotterdam, Charlois, Goidsc oord. Klaaswaal, Middelsluis, Numans Haven, veer Willemstad, Dinteloord, S bergen, Oude Molen, Halsteren, Berge Zoom. Totaal 87 K.M. Leiden, Noordwjjk-Binnen, Noordwi hout, Ruigenhoek, Vogelenzang, Aerden Overveen, Bloemendaal, Duin en Daal, i van Brederode, Duin en Kruidberg, Drie Velsen, Beverwijk, Kasteel Assumburg, geest, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Sch dan, Stolper vlotbrug, Callantsoog, Helder. Totaal 105.3 K.M. H. Z. te L. Leiden. Koudekerk, Alj Bodegraven, Zwammerdam, Woerden, melen, Utrecht, de Bilt, Huis ter H Soesterberg, Amersfoort, Njjkerk, Pu Ermelo, Harderwijk, Hierden, Hulsth Xunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldebi Duivedans. Wez_p, Zwolle, Berkummert de Lichtmis, Balkbrug, Nolde. Linde, wolde. Ten Arlo, Hoogeveen. Totaal 1 K.M. J. V d. Z te L. on L S. te A. S salpeter of zout. W. H. 0., te L. Wendt u tot een necskundige. M. v. d. H. te L. Ter afdeeling Midi' Zaken Stadhuis kan men U volledig hch ten. Van L. te L. Probeert U eens met i water met een dunne oplossing van ter tijn of salmiak. M. H. te N. Betten met warm w T. V. te O. Laat eens damp van met een natten doek t>mwikkeld strijk via de verkeerde zijde van het fluwee doorheen gaan. VOOR VRIJDAG 1 AUGUSTUS. Hilversum (1875 M.) 8.00: VARA 0 concert. 9.00: VARA Gramofoonpl. 10.00: VPRO. Morgenwijding. 10.15: VI Voorlezing door M. Beversluis. 10 VARA Voordracht en viool- en piano- eert. Voor de zieken. 11.30: VARA. mofoonpl. 12.00: Sluiting. 12. 2.00: AVRO Concert door het omroe kest. 2.002.30: AVRO Gramofoon 2.303.00: AVRO Vioolconcert doo Verhoef!, E. Veen a. d. vleugel. 3. 4.00: AVRO. Concert door het AVRO-k tet. 16.00: VARA. Kookpraatje. 1 VARA. Vader. Mulder vertelt. 1 VARA. Verzorging zender. 17.45: V Concert door het VARA-orkest, Oude W sche muziek. 18.05: VARA. Actuee lerlei v. h. N.V.V. 18.20: VARA. Co: (vervolg). 20 00: Sluiten. 8.00 V Concert G. v. Renesse, piano, VPRO. Lezing door mej. Knappert: 'nach. 9.20: VPRO. Concert: A. M< sopraan, J. Rosier, alt, G. v. Renesse, t 10.10: VPRO. Declamatie. 1 VPRO. Gramofoonpl. 23.0024.00: mofoonpl. VARA. Huizen '1071 M.) Voor 6 uur 298 M 8.159.30: KRO. Gramofoonpl. 11 1200: KRO Ziekenuurtje. 12.15 KRO. Concert door het KRO-sectel 1.162.00: KRO. Gramofoon. 2.00- KRO. Causerie door Cor Hermus. 3 5.0O: KRO. Gramofoon. 5.006.00: Gramofoon. 6.00: Reispraatje over I KRO. 6.107.15: KRO. Gramoloonj 7.157.45: KRO. Causerie over „La mere Nuit de Don Juan". 7.46— KRO. Gramofoon. 8.009.00: KRO. eert door muziek van het 5e reg. in Amersfoort. 9.009.20: Vervolg C rie. 9.2011.00: Vervolg militair eert, KRO. Daarna gramofoonpl. KRO Daventry (1554.4 M.) 10.35: Morge ding. 12 20: Concert, C. Hampton. N. l'ranklin, piano. 12.50: Orgelspel E. H. Thiman, K. Hartley (alt). 1 2.50: Gramofoonpl. 4.20: Orkestcol 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Lezin: 6.35- Nieuwsber. 6.50: Lezing. Piano-recital door F. Dawson. 7.20- Lezing. 7.50: „Obsession", Hoorspel D. Glasby. 9.20: Nieuwsber. Lezing. 10.00: „Diversions". 11 12 20 Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 12 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Orkestco en soli. 7.40: Gramofoonpl. „Hoffmann's Vertellingen" van Offeni Orkest en solisten. 10.20: Concert, kest en cello. Langenbeig (473 M.) 7.257.50: Gr loonplaten. 7.508.50: Orkestconcf 10.3512.16: Gramofoonpl. 12.30: mofoonpl. 1.252.50; Orkestconcer 5.506.50: Solistenconcert. 8.20: 0r concert.. Intermezzo: Zwitserscbe liedjes. Dubbel-kwartet. Na afloop tol Dansmuziek (Gramofoonpl.). Kalundborg (1153 M.) 12.20—2.20: kestconcert 3.505.50: Concert. 0 en piano. 8.209.20: Orkestconcer 9.2010.20: Liederen en voordracht 10.4011.30: Orkestconcert Brussel (508.5 M.) 3.20 Concerl ui Kurzaal te Ostende Orkest en violist 520: Trio-concert. 6.50: Gramofoon 8.35 Gramofoonpl 8.50: Concert 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd de SAROV.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10