Volks- en Onderlinge Wedstrijden „DE ZlJlj WOENSDAG EN DONDERDAG A.Sl vVl WORDEN GEHOUDEN OP CRICKET. DE FREE FORESTERS. Een jubileum van Lt. Col. A. C. Johnston. (Van een bijzonderen medewerker). Men kan niet over het cricketspel schrij ven, zonder er Engelschen bij te halen. Cricket is een bij uitstek Engelsch spel, dat in lang vervlogen tijden in de dorpen van Engeland ontstaan is en gespeeld werd op de dorpsweiden, 's avonds na de dagtaak. De edelen namen het over en langzamer hand vond het zijn weg naar de steden, de scholen, het leger, er vormden zich beroeps spelers, en daarnaast groote clubs van amateurs. Zelfs bestaan er geregelde wed strijden tusschen Engeland en de andere deelen van het Britsche Rijk, als Australië, Zuid-Afrika. Het spel is vastgegroeid in het Engelsche volk, het behoort bij de levensuitrusting van den Brit. Cricket is naar ons land overge bracht ongeveer 70 jaar geleden, en men heeft toen begrepen hoe noodig het was met de Engelschen in verbinding te blijven, wilde men het op Hollandschen bodem laten gedijen. In 1881, twee jaren voor de oprichting van 'den Nederlandschen Cricket-Bond speelde reeds een Engelsch XI, de Uxbridge C. C. een wedstrijd tegen 22 Hollanders op de Maliebaan te 's-Gravenhage, die door de laatsten werd verloren. Door vele elftallen werd na dien tijd ons land bezocht, waarbij door 'de onzen met afwisselend succes werd gespeeld. De groot ste speler uit dien tijd, vóór den oorlog, was ongetwijfeld C. J. Poslhuma, die als bowler een vermaardheid had en zich ook in Enge land zeer had onderscheiden in een club, de London County, waarvoor hij eenigen tijd speelde. De groote oorlog onderbrak deze reeks van wedstrijden. Eerst in 1920 werd het contact weer gevonden en sinds dien lijrl bezoeken de leermeesters in dit fraaie spel elk jaar weer met sterke elftallen ons land. In het bijzonder hebben de Free Foresters veel voor Hollandsch cricket gedaan. Vanaf 1921 brachten zij, zonder een jaar over te slaan, een elftal naar ons land, onder aan voering van Lt. Col. A. C. Johnston, die nu straks voor de tiende maal een elftal Free Foresters zal aanvoeren. De Free Fprester9 Cricket Club is een touring club, die haar 1500 leden, overal in het Britsche Rijk heeft, voornamelijk onder militairen. Ze bestaat reeds 75 jaar en is met de „I Zingari" de oudste club van ama teurs in Engeland. Lid kan men alleen wor den indien men daartoe wordt uitgenoo- digd, en daarvoor moet men zich op een of andere wijze bij het spel hebben onder scheiden. Een Hollandsehe cricketclub „de Fla mingo's" werd in 1921 opgericht naar het model van de Free Foresters, met het doel blijvende banden aan te knoopen met Engelsch cricket, daarmede de oude, be proefde politiek voortzettende van hen, die cricket in ons land hadden geïntroduceerd. Vele wedstrijden hebben de Free Foresters hier gewonnen, vooral in de eerste jaren, maar later werd dat anders, toen de jonge generatie ook een woordje begon mee te spreken en men de „Engelsche ziekte" te boven was. In den beginne waande men zich in een wedstrijd tegen 'Engelschen omringd door wonderlijke toovenaars, wezens, die overal tegelijk waren en die ballen met duivelsche effecten bowlden, de ballen als kanons kogels langs de 'fielders sloegen, en met lis ten en lagen een mensch hulpeloos deden voelen. Tegenwoordig bieden de Hollanders groo- ten tegenstand en zelfs werd tweemaal een wedstrijd gewonnen. Vele wedstrijden ein digden de laatste jaren onbeslist. Lt. Col. Johnston heeft in den loop van de tien jaren, dat de Free Foresters hier komen, ongeveer 60 verschillende spelers hier ge bracht, die over het algemeen, naar den maatstaf van het beste cricket, goede en zeer goede spelers zijn. M. J. C. Allom, die voor Surrey bowlt heeft hij twee maal in ons land gebracht, Mac Canlis, de captain van Oxford, A. R. Tanner en G. E. V. Crutchley van Middlesex waren ook hier en verder vele oudere spe lers, die vroeger voor de County hadden ge speeld, maar nog steeds geduchte krachten bleken te zijn. Dikwijls waren er bij de Engelschen van 'die magere, oude heertjes, oud-officieren, die in het begin wat stonden te schutteren met het bat. De Hollanders meenden dan niet veel last van hem te zullen hebben, ein delijk eens 'n zwakken tegenstander tegen zich te hebben. Maar jawel, als dat oude heertje loskwam, was hij niet meer uit te krijgen, sloeg verschrikkelijk hard naar alle kanten, en de hoop op een goedkoop wicket den bodem in. Wat Hollandsehe cricketers aan hun Engelsche vrienden te danken hebben, is veel en in het bijzonder hebben de BYee Foresters met Lt. Col. A. C. Johnston groo- ten invloed op den standaard en de opvat ting van het spel in ons land. Bij gelegenheid van zijn tiende bezoek zal de Kolonel nu in Den Haag, tijdens den wedstrijd op het terrein der Haagsche Cricket Club op 31 Juli en 1 Augustus wor den gehuldigd. Mogen de Free Foresters met hun fameu- zen aanvoerder hun jaarlijkseh bezoek nog vele jaren herhalen, en ons doen genieten van de wedstrijden, waarin fel voor de overwinning wordt gevochten, maar die niettemin door ridderlijkheid en wederzijd- sche vriendschap worden gekenmerkt. Ten overvloede geven wij hier nogmaals het programma van de Free Foresters. 31 Juli en 1 Augustus, te Den Haag, tegen de Flamingo's. 2 en 3 Augustus, te Haarlem, tegen het Nederlandsch XI. 4 en 5 Augustus, te Laren, tegen Mr. G. Hamburgers XI. Uitslagen, NEJDERLANDSGHE CRICKETBOND. Ie klasse: V. R. A.—V. O. C.: V. O. C. wint met 11 runs op de eerste innings; H. C. C. nH. C. C. I: H. C. C. II wint met 88 runs op de eerste innings; R. en W. V. V. V. draw; HaarlemA. C. C.: Haarlem wint met 50 runs op de eerste innigs; H. D. V. S.P. W.: H. D. V. S. wint met 2 run9 op de eerste innings. Overgangsklasse: KampongAjax: Kam pong wint met 32 runs op de eerste innings (nog 4 wickets in handen); H. C. C. ÏÏI R. C. H H. C. C. III wint met 41 runs op de eerste innings. 2e klasse B: L. C. C.—H. D. V. S. Tl: H. D. V. S. II wint met innings en 5 run9; V. O. C. IIQuick: V. O. C. II wint met 64 runs op de eerste innings; SpartaPhoe nix II: Phoenix wint met 4 runs op de eerste innings. 3e klasse B: H. D. V. S. Ill—Excelsior H: H. D. V. S. Ill wint met innings en 34 runs. Overzicht. Het tweede elftal van de Haagsche heeft zich op afdoende wijze de meerdere getoond van H. C. C. I en is thans vrij zeker kam pioen. Na eerst 170 runs te hebben gescoord, werd H. C. C. I door De Beus c.s. voor het zeer lage totaal van 82 uitgesmeten. Sodder- land )627) was weer uitstekend op dreef. V. R. A. (97) stelde voor de zooveelste maal danig teleur door van V. O. C. (108) te ver liezen. Tusschen Rood en Wit (154 voor 9) en V. V. V. (160) kwam het niet tot een be slissing door gebrek aan tijd. Voorts won Haarlem (113) op normale wijze van A.C.C. (63), terwijl het in Schiedam danig heeft ge spannen tusschen H. D. V. S. (75) en P. W. (73). In de Overgangsklasse stelde Ajax wel heel erg teleur door van Kampong te ver liezen. Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen verdragen! Zoo was het met de rood-zwarte voetballerij en zoo gaat het met het Ajax-cricket. In de eerste helft van het seizoen was er een Ajax-elftal als ge heel, dat wel geen bijster groote dingen deed, maar dat won omdat het.een geheel was. Nu gaan wij weer terug naar den zwarten eerste klasse-tijd, toen er indivi dueel wel goed werk werd gedaan, maar toen Ajax als team faalde. Zoo was het ook gisteren. Meyer 91 en Dozy 71; het zijn scores, die er mogen zijn. Maar daarna het bekende kaartenhuis. Fighting spirit, de wil om er van den beginne af iets van te maken; het zal daaraan den rood-zwarten wel altijd blijven ontbreken. Met dal al is de kans op een Leidsch kampioenschap thans vTijwel verkeken. H. C. C. III won gisteren van R. C. H. en heeft nu een voorsprong gekregen, die Ajax in £e drie resteerende wedstrijden wel niet meer zal kunnen inhalen. In de 2e klasse B is de Leidsche ons danig tegengevallen door de inningsnederlaag tegen II. D V. S. II. Het was een wedstrijd van aan den Leidschen kant lage totalen, maar het verschil in krachtsverhouding tus schen onze stadgenooten en de Schiedam mers was toch niet zoo groot, dat het een inningsnederlaag had behoeven te worden. Er schuilen in de Leidsche enkele veelbe lovende krachten, maar de routine ontbreekt echter en vooral de leiding van ouderen, die het jongere element zouden kunnen wijzen op fouten. Een ding apprecieeren wij in Metsch en zijn volgelingen. Het enthou siasme en zoolang dat er is zal het met L. C. C. wel gaan. Voor het overige zij verwezen naar de uitslagen. KAMPONG—AJAX. Kampong wint met 32 runs, nog 4 wickets in handen. Ajax gaat het eerst batten en opent met Van der Mey en Meyer op het bowlen van Van Rijn en Rosmalen. Op 19 verdwijnt de Leidsche aanvoerder voor 3 runs, maar samen met Dozy weet Meyer het totaal tot 160 voor het tweede wicket te doen stijgen. Op dat totaal wordt Dozy door Rosmalen gebowld voor 71, een score, waarin 4 zessen en 6 vieren. Twee runs later wordt Meyer gevangen voor 91, waarvan 15 vieren. Daarmede kwam ook vrijwel het einde van de Ajax-innings. De rest bracht er niets van terecht en van 160 voor 2 zat het heele Leidsche stel voor 189 aan den kant. Beu kers met 649 hield de grootste opruiming. Rosmalen 360. Het Leidsche totarrt zou wellicht vol doende voor een overwinning zijn geweest, als Rice door een in een vorigen wedstrijd opgeloopen kwetsuur niet op het appel zou hebben ontbroken. Nu presteerde de Leid sche aanval niets. Greve 42, Boogaerdt 32, Helleman 28, Van Rijn 19. Van Duijn 12 en niet te vergeten Beukers 69 not out, brach ten het voor Kampong ongehoorde totaal van 221 voor 6 op. Dat de bowlingcijfers niet best waren valt te begrijpen. Van der Mey 382. Meyer 169. En dan nog twee run outs. Het was van den Leidschen kant een trieste vertooning. L.C.C.H.D.V.S. II. H.D.V.S. II wint met innings en 5 rans. Op het terrein aan de De Kempenaer- straat, dat op geen stukken na zoo hard liep als wij gewend zijn de overvloedige gras- groei als gevolg van de regenperiode kan men blijkbaar niet beteugelen heeft de Leidsche een lesje gekregen van de Schie dammers, die heel wat veteranen in de ge lederen hadden. En hoezeer het ons ook spijt, dit te moeten zeggen, dat lesje, die innings nederlaag was alleszins verdiend, want wat wij gisteren van de Leidsche hebben gezien was maar heel magertjes. Om te beginnen het batten. Zoo leverde de eerste innings van L. G. G. slechts 50 op. met alleen A. van Es (15) en Van Schie (12) in de dubbele cijfeTS. Nu zij toegegeven, dat Van der Schouw deze Schiedamsche vete raan nam 7 wickets voor 18 run9 niet ongevaarlijk wa9. Hij bowlde vrij constant op het wicket en zijn leg-break puzzelde de Leidenaars keer op keer. Maar er waren ook slechte ballen aan den leg-kant en het bowlen aan het andere wicket had toch werkelijk niet al te veel om het lijf. Dat er desondanks niet werd gescoord lag voor namelijk aan het verkeerd „timen" van den bal en aan het zeer slechte voetwerk der Leidenaars Als een paal stonden de meesten op de mat. Het batten der Schiedammers wa9 trou wens evenmin een openbaring. Met den stand 19 voor 3 zag het er echter voor de Leidsche ondanks het lage totaal nog niet eens zoo hopeloos uit, maar in de bowlerij van de Leidenaars ontbrak het verrassende element. A. van Es was nog het beste, hij bleef lengte en richting behouden, maar er zat toch te weinig in zijn rechte ballen om het den Schiedammers moeilijk te maken. Zijn cijfers 628 zijn voor zijn bowlerij wat geflatteerd, omdat enkele wickets op zijn naam kwamen dank zij een paar zeer lastige vangen, o.a. van Van Goor. En hier mede komen wij dao ook al dadelijk op het sterkste punt der Leidenaars; het veldwerk. Dat was in het begin der Schiedamsche innings alleszins verdienstelijk, van Laman. bepaald zeer goed. Het tekort aan bowling- capaciteiten werd er natuurlijk niet door goed gemaakt, maar zonder het goede veld werk zou het Schiedamsche totaal zonder twijfel aanzienlijk meer dan 114 zijn ge worden. Van der Schouw was met 29 top scorer, Van der Veste maakte 21. F. van Es 226, Van Goor 236. In dezen laatste schuilt een vrij goed spe ler, die het echter niet ver zal brengen, als hij blijft denken, dat hij volleerd is en als hij blijft spelen voor zijn eigen average. Van een wat overwaardig denkbeeld van zich zelf gaf hij in de H D. V. S.-innings blijk, toen hij „round the wicket" ging bowlen. Welk voordeel daarin zou schuilen ontging ons ten eenenmale. Tn die bowlerij zat niets. En zijn egoïsme kwam tot uiting door zijn dwaas oploopen na eiken eigen slag in de tweede innings van L. G. C., ter wijl hij vastgeworteld was aan het doode wicket als zijn partner den bal speelde. Daardoor werden enkele runs niet geloopen, die misschien de Leidsche net voor de in ningsnederlaag hadden kunnen behoeden. Dat het echter een inningsnederlaag werd is zeker niet de schuld van Van Goor, maar van het zeer onbeholpen bnlten van het meerendeel der Leidenaars. Zijn onder deze omstandigheden goed gespeelde 31 stuitte de in den aanvang dreigende collap9 en daarbij werd hij uitstekend gesteund door den jongen Van Es. Het mocht niet baten. De bowlerij behield de overhand en voor 59 zat de Leidsche weer aan den kant. Van der Schouw en Kari3 hadden nu de wickets ge deeld respectievelijk voor 16 en 27 runs. ZWEMMEN. OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN De Haas driemaal kampioen. Zaterdag vond, begunstigd door schitte rend zomerweer het eerste gedeelte plaats van de nationale kampioenschappen voor seniores. De organisatie was in samenwer king met de Techn. Comm. van den Neder- landsehe Znvembond in handen van de Goudsche Zwemcluib. De deelname voor deze wedstrijden was zeer gering terwijl ook de publieke belangstelling niet bijster groot te noemen was. De vele gevallen van kinderverlamming te Gouda waren hieraan niet vreemd. Te recht zag menigeen van deelname afl Het nummer 1500 Meter vrije slag voor heeren had het volgende resultaat: 1. Th. J. de Man (U.ZC) 23 min. 17 1'5 sec.: 2. J. v. Ilemsbergen (Haarlem) 23 min. 25 2/5 sec.; 3. A, J. Braam (H.P.C.) 23 min. 30 1/5 sec.; De Man die hei vorige jaar een lijd maakie van 22 min. 12 1/5 sec. is dus kam pioen gebleven. Voor het nummer 300 Meter wisselslag heeren was slechts 1 deelnemer n.l. G. Hegi (Zian) die met een tijd van 5 min. 5 1/5 sec. kampioen en tevens recordhou der van Nederland werd. De 4 X 200 Meier estafettee vrijö slag heeren had het volgende resultaat: 1. Het Y in 11 min. 23 2/5 sec.; 2. Dolfijn in 11 min. 23 4/5 sec.; 3. HZ. en P.C. in 11 min. 39 2/5 sec. Sc'hoonspringen dames: 1. Mej. C. Hester- man (Het Y); 2. Mej. Sutherland-Rooyaands 3. W. Zcgger (H.D.Z) 200 Meter vrije slag heeren: 1. G. H. de Haas (Zian); 2. D. II. Brink (Dolfijn); 3. W. Kemper (Z.C.G.) 5 X 50 Meier vrije slag estafette dames: Daar het Y niet opgekomen was verscheen alleen de Rollerdamsche Dames Zwemclub aan den start. De door haar gemaakte tijd was 3 min. 4 1/5 sec. 5 X 50 Meter estafette vrije slag heeren: 1. H Z. en P.C. (kampioen) in 2 min. 311/5 sec.; 2. Het Y in 2 min. 313/5 sec.; 3. G.Z.C. in 2 min. 55 4/5 sec. t Het Y kampioen van het vorige jaar had een tijd gemaakt van 2 min. 26 3/5 sec. zoo dat deze tijd tlhans niet verbeterd is ge worden. Gisteren werden de wedstrijden vooTb- gezet. Ook nu was er zeer weinig belang stelling. Op de 400 M. vrije slag won De Haas het kampioenschap, doch hij slaagde er niet in het record van De Man te breken. De estafette voor heeren bracht een record- verbetering van H.V.G.B. met 2/5 seconde. De uitslagen der wedstrijden luiden: 1400 Meter vrije slag dames: 1. D. Hüs- ken A.D.Z., 6 min. 40 3/5 sec. Alleen over de baan. 400Meter vrije slag heeren: 1. J. H. de Haas, Zian Den Haag, lijd 5 min. 344/5 sec.; 2. Th. J. de Man tijd 5 min. 36 4/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. Mej. de Vries, Inter Nos. tijd 3 min. 22 2/5 sec.; 2. J. H Huybers. Y, tijd 3 min. 24 4/5 sec.; 3. J. Kasteyn, H.D.Z., tijd 3 min. 27 2/5 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. J. Kor- pershoek, R.Z.C., tijd 3 min. 5 3/5 sec.; 2. RECLAME. C. H. Vrugt, D.W.R., tijd 3 min. 6 4/5 sec.; 3. G. Hegi, Zian Den Haag, 3 min. 8 l/ö sec. 3X5 OMeter wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. tijd 1 min 55 2/5 sec., met Mej. Baumeister, Brouwers en van Gelder; 2. Inter Nos met J. Kortihof, mej. de Vries en mej. E. Smits tijd 1 min. 59 sec.; 3. R.D.Z. n, tijd 2 min. 7 1/5 sec. 5 X 50 Meter wisselslag heeren estafette: i. H.V.G.B. I, van der Meer, II. Gooy, T- Schouw, tijd 1 min. 42 1/5 sec. Het record, staande op naam van dezelfde vereeniging, werd verbeterd met 2/5 sec. 2. H.Z.P.C. I, tijd 1 min. 43 3/5 sec.; 3. Het Y tijd 1 min. 44 2/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. Mej. E. Smits, Inter Nos, tijd 1 min. 251/5 sec. Alleen over de baanl 100 Meter vrije slag heeren: 1. H. van Essen, Het Y, tijd 1 min. 6 sec.; 2. J. H. de Haas, tijd 1 min. 6 1/5 sec.; 3. Ingenluyff, II ZPC., lijd 1 min. 6 3/5 sec. Schoonspringen. Vijf verplichte, vijf vrije sprongen. 1. J. L. Stotyn II. Z. en P. C. 138, 52 punten. 2. H. Lotgering, Het Y, 124, 86 punten; 3. L. Campers, idem. 104, 28 pnt. 100 Meter rugslag dames: 1. J. Korthof, Inter Nos, tijd 1 min. 30 3/5 sec. 100 Meter rugslag heeren: I. J. H. de Haas, Zian, tijd 1 min. 18 sec.; 2. J. D. van der Slee9en Otter, Hilversum, tijd 1 min. 20 4/5 sec.; 3. G. Voogd, Het Y, tijd 1 min. 28 4/5 sec. 4 X 100 Meter estafette dames: 1. R.D.Z. met de dames Olsen, van Gelder, Visser en Baumeister tijd 5 min. 37 1/5 sec.; 2. Inter Nos met de dame9 van Trioht, Kortihof, E. Smits en Verstraet, tijd 5 min. 59 sec. 4 X 100 Meter vrije 9lag estafette heeren 1. Het Y, H. van Essen, J. en Oostrum Soede, van Arum, B van Es, tijd 4 min. 42 sec.-, 2. H Z. en P. G. tijd 4 min. 47 sec. De in memoriam van Essenibeker werd door het Y gewonnen met 40 punten. De Turmaobeker voor de estafette werd gewonnen door R.D.Z. met 26 punten. Een oefenwedstrijd tusschen het onvol ledig Nederlandsch Jeugdzevental en de re9t van Nederland, leverde een 21 over winning op voor het Nederl Jeugdzevental. Met de rust was deze stand al bereikt. Wanneer we de voornaamste prestaties nog even de revue laten passeeren, zien W6 J. H. de Haas met drie kampioenschap pen 200 M. vrije, 400 M. vrije en 100 M. rug en de Man, van Essen en Kor- peTShoek elk met één resp. de 1500 M. vrije, de 100 M. vrije en de 200 M. school slag. De Haas is dus wel de groote man van deze wedstrijden geweest. De R. D. Z. smaakte de voldoening, op drie estafette-nummers het kampioenschap te veroveren. Gisteravond is het Ned. Jeugdzevental dat Zondag te Brussel uitkomt, als volgt sa mengesteld: H. Veentra, Y, doel; N. Oos- terom Soede, Y, Ingenluyff, H.Z. en P.C. en M. Schat, U.Z.C., achter; P. Bannen berg, A. Z„ Daatselaar, U.Z.C. en Wolters U.Z C. voor. Reserve zijn van Leeuwen en van Ommen. DE ESTAFETTE TE BRUSSEL. Naar wij vernemen zijn voor de groot© internationale estafette over 3x2 K.M. op Zondag 3 Aug. a.s .in Brussel zes van de snelste Nederlandsche zwemmers uitgenoo- digd, n.l. de heeren J. v. Hemsbergen. (Haarlem), Th. de Man (U.Z.C.Fr. Kuïj. per (Dolfijn), J. Stender (Dolfijn), C. Zee man (Haarlem) en A. Braam (H.P.C.) (Hbld.) 6 DE WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Naar wij vernemen zijn de volks- en on derlinge wedstrijden van De Zijl vastge steld "op Woensdag en Donderdag a.s. lede ren avond wordt begonnen te 7 uur. Woensdagavond worden, gelijk reeds ge meld, tevens een viertal Leidsche kampi oenschappen verzwommen. ZEILEN. EEN SUCCES VAN Mr. CARP. Door de Amateur Jachtclub werden gis* teren te Kopenhagen internationale zeil wedstrijden gehouden, waaraan in de 6 NL klasse door 7 schepen werd deelgenomen. Er woei een matige bries (windkracht 5 M.) Het Deensche schip „Dana", gezeird door mr. J. R. Carp, won de race op fraaie wijze; bij de eerste boei lag de „Dana" nog op de vierde plaats, doch op het laat-ste rak naar de finish, dat in den wind lag, slaagde Carp er in zich naar voren te wer ken en met 1 min. voorsprong als eerste de finish te passeeren. De „Kemphaan" werd zesde. („De Crt.") DE HELDEN VAN DEN DAG...,| GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De voor gisteren vastgestelde maandwed- slrijd is niet doorgegaan. WIELRENNEN. VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Urago (Frankrijk) wint achter groote motoren. Gistermiddag werden voor een 5000 k schouwers wedstrijden gehouden op de Ri wijksche wielerbaan. Vooral het nurai achter groote motoren was zeer belande! kend. De uitslagen luiden: Sprints amateurs en onafhankelijken, lste demifinale: 1. Vreeswijk. 2e demifinale: 1. B. Leene. 3e demifinale: 1. van de Leur. Finale gereden over 2 ronden, 800 meti Drie ritten. Eerste rit: 1. B. Leene. 2. De Leur. Vreeswijk. Tweede rit: 1. B. Leene. 2. De Leur. Vreeswijk. Derde rit: 1. B. Leene. 2. De Leur. Vreeswijk. Zoodat de einduitslag werd 1. B. Lees 2. De Leur. 3. Vreeswijk. Afvalrace voor niet geplaatsten bij sprints voor amateurs en onafhankelijk 1. Heslinga. 2. Bakhuis. 3. Duquesnei. 20 K.M. voor amateurs en onafhanb lijken. 1. Van de Leur 11 min. 12 sec.; 2. Yu Rossen; 3. Heslinga; 4. Bakhuis. Hierna werd aangevangen met het ik: mer 100 K M. achter groote motoren. Eesi rit 30 K.M. Na den start i9 de volgorde Urago, Bieb molen, Manera en Mölier. Blekemolen presteert niets en wordt me? dere malen gepasseerd. De strijd gaat schen Urago en Manera, waarbij eers1*- noemde wint. 1. Urago (Frankrijk) lijd 23 min. 37 sec. 2. Manera, Italië op 250 Meter. 3. M Ier, Duitschland, op 1100 Meter. 4. Blei folen 1120 Meter. Tweede rit: 30 K.M. Na den start is de volgorde Urago, nera, Mölier en Blekemolen. Eentonig wordt ronde na ronde gerede de renners rijden hun gewone gangetje zonder dat er verandering in de onderlig volgorde komt verloopt de tweede rit ft uitslag luidt: 30 K.M. 1. Urago lijd 24 min. 36 2/5 s 2. Manera op 20 Meter. 3. Mölier op 140 ter. 4. Blekemolen op 160 Meter, Derde rit: 40 K.M. Na de vijfde ronde een aanval van Möüs op Manera, die wordt afgeslagen. Eeni?« tijd later weer een aanval, die twee ronk! duurt. Manera weet dezen aanval te we?' staan. Als Urago opgejaagd wordt door Mol Ier, gaat deze op Manera af, die echter w weet te blijven onder enthousiasme van b publiek. Na 26 ronden valt Mölier Ura?» aan, een schitterende spurt en de Duitsch; weet zich op de tweede plaats te brenge: De volgorde is dan Manera, Mölier, Ür*r en Blekemolen. Drie ronden later neU Urago de plaats van Mölier weer in. Na M ronden valt de Franschman opnieuw Italiaan aan doch wederom moet hij tewf Nog 38 ronden zijn te rijden, Mölier een aanval op Urago. Drie ronden duurt k strijd en weer neemt de Duitsoher de twee-* plaats in. Nog 24 ronden zijn to Tijden c dan krijgt Blekemolen van Manera zijn e?: ste lap en een paar ronden later passe-:r'j Mölier hem. Urago doet hetzelfde. Als er ivi 15 ronden te rijden zijn doet Mölier «s aanval op Manera, hij schijnt hierbij levek van zijn krachten gevergd te hebben, wad zonder moeite kan Urago den Duitsch even later passeeren en hij bezet de twee:-: plaats. In deze volgorde komt er geen w' andering meer, zoodat de uitslag van derde rit luidt: L Manera, tijd 33 min. 161/5 sec; 2 Urago op 270 Meter-, 3. Mölier op 300 Meter 4. Blekemolen op 830 Meter. Het totaalklassement luidt: 1. Urago (Frankrijk) 4 punten. 2. Manera (Italië) 5 punten. 3. Mölier (Duitschland) 9 punten. 4. Blekemolen (Nederland) 12 punten. DE TOUR DE FRANCE. Ledncq winnaar, Frankrijk eerste in bel landenklassement. Gisteren vond de laatste etappe pl33'5 van de Tour de France. Onder enorme bf langstelling kwamen de rijders in P3r!ij aan, waar Pelissier wederom winnaar wer- in de sprint. De uitslag van de laM5': etappe is: 1. Pelissier, 12 uur 10 min 5 sec.; 2. Guerra; 3. Leducq; 4. Merviel. Het eindklassement is thans: 1. Leducl (Frankrijk) winnaar van de Tour France. De totale tijd van den winnaar 172 uur 12 min. 16 sec. 2. Guerra tijd 172 uur 26 min. 38 sec. 3. A. Ma?1 (Frankrijk) tijd 172 uur 28 min. 19 sec. f Het landenklasement is: 1. Frankrijk- België, 3. Duitschland, 4. Italië, 5. Sp3Dl"' 9

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10