MIJN ADVIES?! AGENDA. Rookt Chief Whip want volgens mij en al mijn kennissen is er niets dat aan den prachtsmaak en kwaliteit dezer sigaret kan tippen! h De Beste voor llw Gezondheid! KERK- EN SCH00LNIEUWS. BUITENLAND. Zondag. Evangelisatie Prinsenstraat 74: Samen komst te 71/» uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6Va uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 u. vcorm. en 3Va en 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3 1/2 en 7 1/2 uur najm. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Rijswijk: Wielerwedstrijden te 2 uur nam. Maandag. Leger des Heils: Huwelijksinzegening te 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert „Nieuw Leven", 8 uur nam. Noordwijk (Casino): Pianistenpaar Ethel Bartlett en Rac Robertson. Dinsdag. Pijnacker: Handicap-draverij te 2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juli a.s. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Timmermans, Schreuder en Hovens Gréve. Te Oegstgeest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De Oegstgeeslsche apotheek, de Kempenaerstr. 4, Tel. 274 is dag en nacht geopend. deelen dit verlaat. Dit schouwspel is den gewonde te machtig en dood zinkt hij' ter aarde. De bevolking tracht dan op gezweept door de vrouw van Marcus zijn dood te wreken, doch Marcus en Siglia vluchten naar de bergen. Bijna heeft het woedende volk hen dan bereikt als zij bij den Koning der Bernina de inmiddels opgestoken föhnwind met de hieraan ge paard gaande lawines redding zoeken. Casino-Theater. Voorafgegaan door het Orion-Nieuws en een aardige teekenfilm, brengt het Casino-theater ons deze week twee opmerkelijk mooie films, waarvan een iedereen kan genieten! De eerste is getiteld: Gircusschandalcn, waarin Marie Prevost de hoofdrol vertolkt. Hier is n.m.l. een geschil tussch'en twee circusdirecteuren over de beste plaats en het gevolg is, dat zij in oneerlijke concur rentie vervallen, waardoor bij eén voor stelling eeD artiste doodvalt. De schuldige wordt echter niet ontdekt. Wel wordt er iemand van verdacht, en wel de verloofde van de artiste, dien men uit wraak uit den trein tracht te werpen. In dienzelfden trein echter wordt een gesprek tusschen eenige mannen afgeluisterd, waardoor de ware schuldige ontdekt wordt! Na de pauze draait: Het Noodlot der Habsburgers, die het beginstadium van den wereldoorlog van 1914 in beeld brengt. Keizer Frans Jozef van het Oostenrijksche Hof, blijkt hevig teleurgesteld, wanneer hem ter ooren komt, dat de lang verwachte zoon van Rudolf, den troonopvolger een... meisje is en het einde is 'n echtscheiding, In dien tijd heeft Rudolf kennis gemaakt met Mary Vetsera, een baronesse, doch wat meer zegt. hij is er tot over de ooren verliefd op geworden. De Keizer woeden der dan ooit, zegt hem met haar te breken, daar hij anders geen troonopvolger meer is. Doch ook dit helpt niet, waarna zij vluchten en gezamenlijk sterven. Franz Ferdinand is nu de nieuwe troonopvolger en wanneer in Serajewo een oproer uit breekt, moet hij dit op last van zijn vader gaan bedwingen, doch wordt hier door een bomaanslag getroffen. De gevolgen zijn groot, Rusland wapent zich ten oorlog en de oorlogverklaring wordt ondertee kend. Hier volgt dan oorlogsellende, hon gersnood en armoede. De revolutie breekt uit. Het Noodlot der Habsburgers is in vervulling gegaan. Beide films worden uitstekend gespeeld en'verdienen een goede vermelding. Een programma, dat we van harte kun nen aanbevelen City-theater. Lon Ch&neys' films zijn zelden een teleurstelling. Vele ervan zijn zelfs meesterwerken geworden door het spel van dezen acteur. Dit is ook het geval met de musiceerende film: Plicht! Het spel van Chaney, den grooten acteur, is ook hier weer een volslagen succes. Hoe y voorbeeldig zijn de gelaatsexpressies van dezen man. thans als machinist aan de 2329, de groote sneltreinlocomotief van de North Western Express, die met een blik semvaart naar Chicago snelt. Het geeft al direct een indruk van de wilskracht en plicht van Chaney hij heet hier ma chinist Anderson wanneer men hem met zijn trein ziet vechten tegen de hevige sneeuwlawines om toch maar op den aan gegeven tijd te Chicago aan te komen. Plichtsgetrouw is Anderson altijd bij zijn machine, totdat een drama oorzaak is dat hij met zijn zoon Tomrav die dienst doet als stoker op de geweldige locomotief van zijn vaderruzie krijgt en het tot hand tastelijkheden komt, waardoor zij het sein „onveilig" niet- zien, en met een anderen trein in botsing komen, waardoor eenige wagens derailleeren en zij zelf ernstig ge wond worden. Het treft Anderson als een pijl in het hart. wanneer zij hem thans voor het ongeluk verantwoordelijk stellen en z'n ontslag als machinist, aanzeggen. In de werkplaats wordt, hij thans als mon tert r werk gesteld en dit gerieft lvem zeer. Na jaren echter wanneer de Mississippi overstroomd is. worden alle machinisten opgeroepen om de in nood verkeerenden in het overstroomde gebied van levens- RECLAME. 5550 CHIEF WHIP VIRGINIA middelen etc. te voorzien en de oude Anderson eveneens. Het blijkt echter dat zijn collega's niet met hun trein door het water dat hier 120 cM. hoog staat durven, doch met zijn sterken wil waagt hij dep tocht. Met bliksemsnelle vaart ziet men hem door het hoogstaande water het einde naderen, waar honderden vrouwen en kinderen met angstige spanning zijn komst afwachten! Anderson blijkt nog de zelfde machinist te zijn van de 2329! Door dit dramatische verhaal is natuur lijk ook een liefdes-intrige gevloohten. Iedereen zal met buitengewone spanning den inhoud, ontroerend en schoon, volgen. Hier is weer eens een sensatie-film, die van het gewone afwijkt en die wij met warmte aan de bioscoop-enthousiasten moe ten aanbevelen! Speciale vermelding dient do muzikale illustratie van deze musiceerende film. Het voorprogramma met „De Revellers" is eveneens uitstekend! Aan de Universiteit te Zürich is be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Beitrage zur Kenntnis der Anatomie, und des aibnormalen Dickenwaohslums von Phy- tocrene roacrophylla BI." mej. A. S. Tim mermans al'hier. Mej. E. F- H. M. van der Stok alhier is te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Van gemeentewege heeft men aan den Lage Rijndijk een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden, die in verband staan met het destijds genomen raadsbesluit (aanleg trottoir L. Rijndijk. Haven en Zijlpoort). In den afgeloopen nacht is door een der wakers van de N.V. Leidsche Nacht veiligheidsdienst en Controle, Heerengracht 18, een hit onbeheerd aangetroffen, welke door hem bij de Fa. Dieben, le Binnen- ve9tgracht 16, gesdhul is. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 JULI LEIDEN. Doopsgez. Gem.. Voorm. half elf, mej. S. Kulsch Loyenga van Laren. Eglise Wallonne: pas de service. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. mr. J. G. de Jongh van Amersfoort. Remonstr. Kerk geen dienst. Ver. van Vrijz Hervormden: geen dienst. Geref. Kerk: (Stille Rijn la) Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. van den Brink. AARLANDERVEEN. Geref Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Mool'hurzen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorin. 10 uur (Bed. H. D.), ds. Stehouwer; nam. 7 uur, ds. de Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 7 uur, ds. Stehouwer. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm half elf, dr. Cannegieter.) Evangelisatie Hooftstraat: Voorm. 10 uur en nam. hall zeven ,de heer Dekker» Gerei. Kerk CHooftstraat)Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.) en nam. half zeven, ds. van Andel. Ohr. Geref Kerk (Van Reedeslraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Ziwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. de heer Kamper; nam. 6 uur, ds. Los van Siddeburen Geref. Kerk (de Ruitcrstraat): Voorm. 10 uur, ds. Los. nam. 6 uur de heer Kamper. Belihel: Voorm. 10 uur (Kinderkerk) de heer L. de Graaf. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kalk man van Katwijk aan Ziee; nam. 7 uur, dr. Riemens van Leiden. Geref, Kerk: Voorm. hall elf en nam. half acht, dr. W. H. Gispen van Delft. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Baas; nam. 5 uur de heer F. P. de Haan. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Yoorm, 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorrn. 10 uur ds. Odé, nam. half zeven, ds. Keghel. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Kaspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk. Vooi'm. 10 uur, ds. C. Hartwigsen van Leiden; nam. half zeven, ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. half- tien en nam. half zeven ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. uur ,ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Hoogendoorn van Zierikzee. Geref. Gem Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. Minderman, NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 'half acht, ds van Wijngaarden. Geref Kerk: Voorm. half elf, ds Speel man van Niemvveen; nam. half acht. ds. de Lange van Waarder. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. ds Mis- pel'blom Beijer. NOORDWUK-BINNEN. Ned. Herv Kerk: Voorm 10 uur en nam. halfdrie (Bed. H. D.), ds. Van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 5 uur (H. A. en Dankz.), ds Visser. Ned. Prot Bond (Lindeplein): Voorm. half elf, ds. Reddingiu3 van Den Haag. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Cupédo. Geref. .Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Koers. Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27): Nam 3'/i, ds. van den Brink. RUNSBURG. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, prof. de Bruyn van Apeldoorn Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. de Waned; nam. 6 uur ds. Dagevos Geref. Kerk (Concordia): Voorm half tien, ds. Dagevo* nam fi uur, ds de Waard VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN Ned Herv; Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Forlgens. Geref Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, .ds H. A Kievits van 't Zandt. WOUBRUGGE. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half drie ds. Nauta. ZWAMMERDAM Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 7 uur. ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien, de heer S. H. Spanjaard, tfheol. drs. NED. HERV KERK. Beroepen; Te Lekkerkerk W. A Kaslein te Hoogkarspel. GEREF KERK. Beroepen: te Zevenbergen de heer M. B. van 't Veer, cand. te Goes. CHR. GEREF KERK. Tweetal: te Zulphen: J. B. G. Croes te Gouda en P. de Groot te Amersfoort. Beroepen: te'Delft N. Brandsma, cand te Arnhem. HOOGLEERAARS- BBNOEMINGEN. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde gisteren tot hoogleeraar in de huid en geslachtsziekten dr. W. L. L. Carol, huidarts aldaar en tot buitengewoon hoog leeraar in de VaderlandsChe Geschiedenis dr. J. S. Theissen, bibliothecaris der Uni versiteitsbibliotheek, aldaar. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK IX. De negende zitting is grootendeels gewijd aan de bespreking van de verslagen van de persoonlijke kerkvisitatie, voor zoover die gehouden is in 1929 en 1930. Over die ver slagen is een kort rapport uitgebracht door de commissie ad hoe, bi] monde van den heer v. Krevelen. Aangezien de verslagen van vertrouwelijken aard zijn, zullen zij alleen aan kerkvisilatoren en aan de clas- sikale en provinciale besturen ter kennis neming worden gezonden, begeleid door het in de synode behandelde rapport en door de opmerkingen welke in deze zitting zijn ge maakt. Het spreekt vanzelf, dat in de ver slagen de vinger wordt gelegd op verkeerde toestanden en zonderlinge afwijkingen. Maar het oog mag niet gesloten worden voor het vele goede waarvan niet opzettelijk mel ding wordt gemaakt De heer Boonstra brengt ter tafel een concept-uitspraak in herziening betreffende den heer H. J. Pijnacker Hordijk, pred. te Oude en Nyehorne, die gisteren dpor de sy node niet-onlvankelijk is verklaard in zijn verzoek om herziening Deze uitspraak wordt door de leden geteekend. De president brengt in bespreking een verzoek van lidmaten in bovengenoemde gemeente, om orde te brengen in den ver warden toestand die daar heerscht. Beslo ten wordt, tot het provinciaal kerkbesluur van Friesland een aanschrijving te richten, waarin o.a. zal worden gewezen op de vraag of hef Classikaal Besluur van Heerenveen niet te Oude en Nyehorne zal moeten doen wat des kerkeraads is. De commissie voor eind-redactie behan delt eenige, in hare handen gestelde voor- loopig aangenomen wetswijzigingen, t.w. le. Wijziging van arl IC. al 2. Regl Hoo- ger Ondenviis (le lezen: ..Andere studenten dan bedoeld in art 12 zijn van deze ver plichting ontheven, wanneer zij volledig eol. iegegeld hebben betaald, of daarvan zijn vrijgesteld"). De bedoeling van deze wijziging is. duidelijker te doen uitkomen, dat belangstellenden in de lessen der ker kelijke hnogleeraren, die geen predikant wenschen te worden en overigens Int alle academische le==en vriien toegang hehhen. voor de kerketiibe colleges nief rog afzon derlijk hebben le heialen. 2e Wijziging arl 3* Alg. Regl en art 2 Regl benoeming enz (de woorden ,.en ten minste één jaar geleden" worden veranderd in „en ten minste zes maanden geleden"). De bedoeling is den termijn ter verkrijgitg van het stemrecht le brengen van een jut op zes maanden. 3e Toevoeging aan art. 14, S® Regl, ter- keraden (tos te voegen: „Deze dubbele js gisters worden jaarlijks in de eerste of tra, de kerkeraadsvergadering nauwkeurig mei elkander over het afgeloopen jaar vergelekt: zoo noodig in orde gebracht en voor gezin geteekend; in groote gemeenten kan zulks geschieden door een uit een door den meenteraad te benoemen Commissie, die in de navolgende kerkeraadsvergadering ra- slag uitbrengt van'share bevinding"). 4e. Wijziging van art. 2 syn. regl. beo» ming (4e alinea „wanneer in de volgen* artikelen van stemgerechtigden wordt ;l sproken zijn daarmee bedoeld zij, wieT men op de lijst voorkomen"). Toelichting: Uit art 6. al. 1 zou men M grond kunnen afleiden, dat ook die stemp rechtigden benoembaar zijn. die niet opa lijst voorkomen. Toch kan dat de bedoelt:; van den wetgever niet geweest zijn. Alle p. schillenover de vraag, of iemand stemp rechtigd is, behoort men bij de samenstel ling van de lijst te beslechten. Moge al iffe gerechtigd zijn, die aan de eischen van 2, al. 1 voldoet, in de praktijk kan men al leen rekening houden met die stemgerecï- ligden wier recht bij de vaststelling van k lijst is verzekerd. In den namiddag werden commissie-vc- gaderingen gehouden. DE ALGEMEENE TOESTAND. Volkenbond en Vrede. De directeur van. 't Instituut voor Intellec tueel© Samenwerking Luchaire is afgetreden Hij is benoemd tot eere-directeur en verds tot lid van de subcommissie voor kunst ei litteratuur. De in zijn plaats benoemd* nieuwe directeur, Henry Bonnet, zal zij: functie den eersten Januari a.s. aanvaarden Te Parijs is geopend het zesde congte van de „Ciamao" (de internationale boa van federaties van oorlogsverminkten oorlogsdeelnemers). De Fransche minister voor de pensioen^; de Ribes, sprak het congres als „kamera;: en vriend toe. Frankrijk is bereid, zeide - op loyale wijze tot de werkelijke organist des vredes bij te dragen. Maarschalk Lyautey en 't Duitsche Rijks daglid Rossmann werden tot presidente van het congres gekozen. Bij den commissie arbeid werd in de co» missie voor de vredesaangelacenheden of- den rapporteur Cassin (Frankrijk) en of' den Rijksdagafgevaardigde Rossmann oT- de internationale organisatie van den vrw het woord gevoerd. Beiden spoorden - voormalige Frontstrijders uit alle l311"^ aan, krachtig front le maken legen de tracF ten, die zich openlijk of in het geheim lfF hel herstel des vredes keeren. BELGIE. Rnhrkolen naar Antwerpen. Het Antwerpsche blad de Schelde R richt het volgende: Na maanden lang onderhandelen mei Duitsche Spoorwegmaatschappij, heef! Beheer der Belgische Spoorwegen een of eenkomst kunnen treffen, om de steent'^ uit de Ruhrmijnen naar Antwerpen te nen verboeren Beide landen verlagen de tarieven, gens dit verlaagd tarief zouden de W- van de streek van Dortmund naar Anl* pen gevoerd worden voor 35 fr. per fonj

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2