O.J.H BAK M EEL eenvoud igs?mee?ipyzln ernstige aanrijding te sittard. .verdronken. reclame. u kinderverlammings epidemie in finland. de typhoon-ramp in japan. overstrooMingen. sjaljapin's gedenkschriften. reclame. hevige onweders in italië VISSCHERIJBERICHTEN. vischpritzen. RECHTZAKEN. dood door schuld. oplichting door middel van een advertentie SPORT. nederland—tapan. wedstrijd te noordwijk de wereld. proefelftallen tegen rapid. fluks. vitesse. tour de france. het kampioenschap va) nederland. Gisteravond te 10 uur is op den Rijks straatweg te Sittard de wielrijder Joseph TJiisen, een 26-jange mijnwerker uit Over- hoven-Sittard, die van een feestje huis waarts keerde, op het rijwielpad door een auto, welke plotseling van den grooten weg af naar het rijwielpad was qvergeslokeu, aangereden. De fiets werd totaal vernield, terwijl de b'erijder zware verwondingen opliep. De chauffeur van de auto heeft gestopt, is tot bij het slachtoffer gekomen, maar heeft zich niet om hem bekommerd, doch is eenvoudig doorgereden. Het slachtoffer werd bij burge meester Coenders binnengedragen en door twee ontboden geneesheeren voorloopig ver bonden en daarna in zorgwekkenden toe stand naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Naderhand, te ruim elf uur, vervoegde zich bij burgemeester Coenders de autorijder, die het nummer van do auto, welke het ongeluk heeft veroorzaakt, op den weg Sit- lard-Maastricht opgenomen had, zoodat de dader bekend doch nog niet opgespoord is. Een tweejarig zoontje van den schipper V. uit Nieuw-Lekkerland, was gistermid dag op een woonschip, liggende in de Laak haven te 's-Gxavenhage, aan het spelen met een vaarboom. In een onbewaakt oogenblik sloeg het kind achterover in het water. De vader snelde toe, maar kwam reeds te laat. Het lijkje is naar het Ziekenhuis aan den Zuidwat gebracht. Een negenjarig jongetje uit Hilversum dal ta Utrecht logeerde, was gistermiddag in de Maricthaven gaan visschen. Te ongeveer zes uur maakte het knaapje een onvoorzichtige beweging, gleed uit en viel te water. Een machinist der spoorwe gen, die zich in de nabijheid bevond, dook den drenkeling terstond ng, maar mocht bij zijn eerste pogingen geen succes hebben. Pas nadat vier of vijfmaal gedoken was, ge lukte het, het ventje boven te brengen en op den wal te krijgen. Dadelijk werd een aan vang gemaakt met kunstmatige ademhaling, maar, hoewel dit lang weid voortgezet, mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Professor: ,,'ns Kijken, wat moest ik ook weer koopen? Ah, ik weet 't schoenen. (Humorist). 5458 BUITENL'ANDSCH GEMENGD. In de streek Jueschen Björneborg en Tam- raersfors in West-Finland heerscht op het oogenblik een kinderverlammingsepidemie. De meeste patiënten zijn kinderen tusschen 2 en 4 jaar, maar ook oudere kinderen en zelfs verschillende volwassenen zijn door de ziekte aangetast. In de dorpen Metsamaal en Humppila werden Zaterdag 71 nieuwe ge vallen geconstateerd. A'Ile ziekenhuizen in de streek liggen vol. enkele openbare ge bouwen zijn lot huiphospilalen ingericht, maar er zijn le weinig artsen en verpleeg sters om alle patiënten voldoende te kunnen verzorgen. Een onderzoek naar den oor sprong en de verspreiding der ziekte heelt men nog niet in kunnen stellen, maar het is gebleken dat de ziekte zich voorat langs de groote landwegen verspreidt. In Humppila zijn alle vergaderingen, leesten en andere bijeenkomsten verboden. Personen die in huizen wonen waar zieken zijn, mogen niet naar hun werjc gaan en moeten zich zooveel mogelijk van andere personen verwijderd houden. Ook in Metsamaal zijn dergelijke maatregelen genomen. Van overheidswege zijn Maandag IJ. eenige tientallen verpleegsters naar de streek waar de epidemie heerscht, gezonden. Hoe groot het aantal zieken is en hoeveel personen reeds overleden zijn, heeft men nog met kunnen vaststellen. Het Japansehe ministerie van buitenland- sche zaken heelt thans de definitieve ver- licslijsten betreffende de lyphoonramp gepu bliceerd. In totaal werden er 396 personen gedood, terwijl er ongeveer 20.000 personen deels zwaar, deels licht gewond werden. Een 8405-tal huizen werd volkomen verwoesl. Op het schiereiland Kiulschiu, ten Z.O. van Japan, werden 82 personen gedood en 400 gewond; 16.890 huizen werden- geheel ver woest en 20.786 werden beschadigd. In Engeland zijn de overslroomingen tot slaap gekomen, doch nu ie Britsch-Indië getroffen. Door geweldige overslroomingen van den Indus en zijn zijrivieren is deze week de landshoek Sindh, waar Karalsji ligt, geteis- teerd. De stad is van alle verkeer, behalve over zee, afgesloten en de electrische cen trale werkt niet meer. Alleen Woensdag is er 15 c.M. regen gevallen, waardoor de dijken van den Indus op 3 plaatsen doorgebroken zijn. Men had het echter zien aankomen en twee voorsteden konden intijds ontruimd worden. De materieele schade is aanzien lijk, doch voorloopig worden nog geen men- schen vermist. Uil Parijs wordt aan de Frankf. Ztg. ge meld, dat Sjaljapin, de bekende Russische zanger, bij de Parijsche handelsrechtbank een aanklacht heeft ingediend tegen de sov jet-regeering. Bij zijn laatste optreden le Parijs zag hij tot zijn verbazing in alle boek handels zijn gedenkschriften liggen uitge stald. Sjaljapin liet de boeken in beslag nemen en diende een klacht in. Te Moskou, waar hij met het te boek stellen van zijn herinneringen was begonnen, had hij het onvoltooide manuscript bij een bank gedepo neerd. De sovjetregeering heeft het, volgens de mededeeling aan de Frankfurter, daar in beslag genomen en aan een Franschen uit gever verkocht om het te vertalen en uit te geven. Deze verkoop is officieel door de han- delsafdeeling van het sovjet-gezantschap te Parijs tot stand gebracht. Sjaljapin verlangt nu twee miflioen schadevergoeding van de Parijsche handelsvertegenwoordiging. Dinsdag is deze zaak voor den Parijschen rechter gekomen. De advocaat van de sov jets ontkende de bevoegdheid van de recht bank, omdat de handelsafdeeling door de diplomatieke immuniteit wordt beschermd. De vertegenwoordiger van Sjaljapin bracht hier tegen in, dat in dit geval de Rus sische handelsafdecling niet als rijksver tegenwoordiging maar als particuliere koop man heeft gehandeld. De sovjets hadden zich het monopolie van den biriten>land9chen handel voorbehouden; zij waren dus volgens het Russische recht alleen bevoegd tegen over den buitenlandschen handel als ver- kooper op te treden. In deze positie van alleen-vcrkooper moesten zij echter ook de plichten van iederen koopman op zich nemen. De stelling van Sjaljapin werd door de rechtbank als juist erkend. De diplomatieke immuniteit van de sovjets werd afgewezen. De rechtbank vertelaarde zich bevoegd en stelde den 8en Ocliber vast als datum van behandeling der zaak. Een wervelstorm heeft heden tc Cremona den schoorsteen yan een spinnerij afgerukt, waardoor de fabriek ten deele verwoesl werd. Drie arbeiders werden gedood. Ook Brescia werd door een zwaren storm geteis terd, welke vergezeld ging van een slag regen, die groote overslroomingen veroor zaakte. Hoe een vrouw 18 pond vet verloor. Dit mag vreemd klinken, maar het be- teekent letterlijk wat er staat. Zij^ 6chreef: „lk neem dagelijks mijn dosis Krusschen en ik heb nu 5 cM. in omvang verloren rond mijn middel en heupen. Sinds vorigen zomer hen ik 18 pond afgevallen. Ik voel me er best bij en iedereen zegt, dat ik er uitste kend uitzie. Ik ben lang 1.62 M., 40 jaar oud en kom uit een eórpulente familie. Mej. E. D. Wanneer U le dik bent, neem dan de oor zaak weg. Wanneer Uw lever, nieren en ingewanden hun giftige afval-produclen niet kunnen kwijtraken en deze zich ophoopen in Uw lichaam, dan zult U ongetwijfejd corpulent wonden. 5469 Neem iederen morgen voor h^l ontbijt Kru- schen in een glas warm water. Laat U na drie weken wegen en U zult zien hoeveel U aan gewicht verloren hebt. En tegelijkertijd zult bemerken hoeveel beter en flinker zich voelt. Uw huid is frisscher Uw oogen staan helderder. U voelt zich jonger naar lichaam en geest. Kruschen zal menigeen, die le corpulent is een blijde verrassing bereiden. Koop nog heden een flacon Kruschen Salts. Het i? verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten fl- 0.90 per flacon. De groote flesch fl. 1.60 bevat bijna 3 maal den inhoud .van den kleinen flacon. Importeur: N.V. Rownlree Handels Mij., Keisersgracht 124-, Amsterdam C. IJMUIDEN, 25 Juli 1930. Tarbot per KG. f. 1.9G—1.60. Griet per kist van 50 K G. f. 65—34. Tongen per K.G. f. 3.853.40. Groote Schol per kist van 50 K.G. I. 50. Middelschol per kist van 50 K.G. t. 48. Zetsoliol per kist van 50 K.G. f. 41 38. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 25 14. Bot per kist van 50 K.G. f. 147.50. Schar per kast van 50 K.G. f. 163. Vleeten per stuk f. 3.09—2.08. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. I. 33. Middel Schelvisch pc-r kist van 50 K.G. f. 31—23. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. I. 2523. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 16 505.80. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 6365. Gullen per kist van 50 K.G f. 188. Lengen per stuk f. 1.50. Heilbot per K.G. f. 1.60, Wijting por kist van 50 K.G. f. 75.20. Makreel per kist van 50 K.G. t 38—36. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJlt. 126 met f. 19S0. IJM. 14 met f. 1826. IJM. 77 met f. 3391. IJM. 131 met f. 1955. IJM. 12 met f. 260. Veertien dagen geleden is voor de Haar- lemsche rechtbank behandeld de zaak tegen den 23-jarigen reiziger G. C. v. d. V. te Lisse, er van verdacht in den nacht van 3 op 4 Maart te Hillegom, ter hoogte van de Steenfabriek, als bestuurder van een auto onder den invloed verkeerende van sterken drank, roekeloos, onvoorzich tig, onoplettend en met te groote snel heid, tevens zonder signalen te hebben ge geven, te hebben gereden, ten gevolge waarvan hij de aan de rechterzijde van den weg fietsende juffrouw H. M. v. H. en den zich eveneens o»p een rijwiel bevin dende P. W. Damen heeft aangereden, waardoor de laatste een schedel fractuur kreeg, aan de gevolgen waarvan hij kort daarna overleden is. Conform den eisch is v. d. W. tot drie weken heehtenisstraf veroordeeld. o Een paar maanden geleden verschenen in verscheidene provinciale bladen adver tenties, waarin monsterkistjes sigaren merk Nederlandschc Steden, beschikbaar werden gesteld voor ieder, die een postwissel van 50 cent zond aan een adres te Haarlem, te name van Va.n Garderen. Ongeveer 1300 personen zonden een postwissel. De Haarlemsche politic had er evenwel lucht, van gekregen, dat het hier oplichterij betrof, en toen de steller van de adver tentie zich op zekeren dag aan het adres op de Turfmarkt vervoegde, (dat slechts een postadres was) werd hij gearresteerd. Hij bleek geen Van Garderen te heeten. doch A.0 F. van W. en woonachtig te zijn te Amsterdam. Een groot deel van de 1300 postwissels werd in beslag genomen. Gistermiddag heeft Van W. voor de rechtbank te Haarlem terecht gestaan. Hem was ten laste gelegd, dat de bewuste advertentie listig en bedriegelijk in strijd met de waarheid was opgesteld en alleen ten doel had, de menschen door valsche voorspiegelingen te bewegen tot afgifte van 50 cent. Er was maar één getuige gedagvaard: een magazijnmeester uit Utrecht. Verdachte békende de advertenties ge plaatst te hebben met het doel, de bin nenkomende gelden zich wederrechtelijk toe te eigenen. Hij verklaarde, m finan- cieelen nood gehandeld te hebben. De officier van, justitie, mr. A. E. An- dringa, eischte, ook rekening houdende met het vrij ongunstige reclasseeringsra-p- porfc, tegen verdachte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Dë rechtbank zai op 7 Augustus uitspraak doen. LAWN-TENNIS DE EINDSTRIJD OM DEN DAVIS-CUP. Een brokje geschiedenis - De zesde finale tnsschen Amerika en Frankrijk - Tilden speelt mee - Wat de aanvoerder der Fran schen M. Giilon er van zegt - Een 32-zege van Amerika? Iedere week komen we een stapje dichter bij den eindstrijd om den Daviecup. Voor 14 dagen won Italië te Genua de Europeesche finale op fraaie wijze van Japan, dank zij het uitstekende spet van de Morpurgo. Amerika, de winnaar der Amerikaansche zone. speelde de vorige week met zijn jon gere garde. Lolt, Allison, van Rijn en Doeg legen Italië en sloeg zich met een 41 over winning naar de Challenge-round door. Daar de winnaar van den Cup steeds vrijge steld is van het spelen in de voorronden, komt Frankrijk dus legen Amerika. De vijf ontmoetingen worden heden. Zaterdag en Zondag allen in liet RolandGarrosstadion te Parijs gespeeld. Een brokje geschiedenis. In de geschiedenis van den Cup. het kost baarste kleinood in de internationale ten niswereld,heeft Amenka steeds een belang rijke rol gespeeld, terwijl Frankrijk pas in de laatste jaren meer op den voorgrond is getreden. Toen de Amerikaan Davie thans dertig jaar geleden den naar hem genoem den beker schonk, lag het in de bedoeling meer contact tusschen Amerika en Enge land op tennisgebied te krijgen. Uitsluitend deze twee landen bekampten de eerete jaren elkaar, en wel met afwisselend succes. In 1904 al werd bepaald, dat alle landen der wereld konden mededingen. Zoo ontstonden de internationale Daviscupwedetrijden. In 1904 verdedigde Engeland met succes het behoud van den beker, Belgie verloor met 50. De (wee volgende jaren moest Amerika in het zand of liever in het gras bijten; beide keeren sloegen de Engelschen hun tegen standers met 50. In 1907 kwam de groote verandering. Australië sloeg op verrassende wijze Engeland en gedurende eenige jaren was Australië toen onoverwinbaar. In 1911 wist Engeland echter weer beslag op den prijs le leggen, in 1912 won 'Amerika en het laatste jaar voor den wereldoorlog werd Australië weer winnaar. In 1919 konden de onmoetingen weer doorgang vinden en Australië bleef nog eenmaal houder. Van 1920 tot 1927 kwam de hegemonie in inter nationaal tennis onbetwist aan de Ameri kanen. In 1925 werd Frankrijk, dat een aan tal voorretfelijke jonge spel ere bezat, nog met 50 geslagen, in 1926 werd het 41, dank zij een overwinning van Lacoste. 1927 bracht de ommekeer, Lacoste en Cochet slaagden er in den Cup mee naar Frankrijk le nemen. Tilden en Johnson werden met 3 tegen 2 overwinningen geslagen. In 1928 was de zege van Frankrijk, nu te Parije, nog meer uitgesproken duidelijk, 41. De vijfde eindstrijd tusschen Frankrijk en Amerika in 1929 bracht een derde achtereenvolgende overwinning voor Frankrijk (32). In de historie van den Daviscup kunnen we spreken van een Amerikaansche, een Australische, wederom een Amerikaansche en tenslotte een Fransche periode, afgewis seld door Engelscbe overwinningen voor namelijk in de eerste 15 jaar. De zesde eindstrijd tusschen Amerika en Frankrijk. De oogen der tennisspelende en tennis- lievende wereld zijn in de komende dagen op Parijs gericht. Wie daar de eer voor Amerika en Frankrijk zulten ophouden staat definitief vast. De heer Dixon, aanvoerder der Ameri kaansche ploeg, heelt bekend gemaakt, dat W. T. Tilden en Lott de enkelspelen zullen bekampen, van Rijn en Allison het dubbel spel. Hiertegenover stelde de aanvoerder der Franschen, de heer P. Giltou: Cochet, Boro- tra. Brugnon en Boussus. Cochet en Borotra komen natuurljjk in het enkelspel uit. De samenstelling van het dubbel ie nog niet bekend. Tilden speelt. Hel schijnt, dat de Amerikanen hun groot ste krachten zullen inspannen om den Cup weer mee over den Oceaan te kunnen nemen. Hun kansen lijken beter dan ooit. Tc Wimbledon domineerden zij absoluut, Europa de Franschen incluis, werd op on dubbelzinnige wijze geslagen. Allison stoeg Cochet. Tilden won van Borotra en daarna ïan Allison. In het heerendubbelspel waren, van Rijn en Allison ongenaakbaar. In dit verband kunnen wij over de prestaties der Amerikaansche dames (Mrs. MoodyWills en Miss Ryan!) gevoegelijk zwijgen. Gezien die resultaten schijnt Frankrijk kansloos. Maar tusschen Wimbledon en Parijs lag de interzonefinate. Tegen Italië hebben Lott, Allison en van Rijn niets phenominaals laten zien. Kwam het doordat le Parijs op harde banen, op Wimbledon daarentegen op gras- banen werd gespeeld? Onbegrijpelijk leek het, dat Cochet van Allison op Wimbledon verloren had, gezien de partijen van de Mor purgo en de Slefani tegen dezen Amerikaan. En geen ménsch gelooft, dat deze verrassing zich te Parijs zal herhalen. Zelfs de Ameri kanen niet, want plotseling, maar toch niet geheel onverwacht, kwam het bericht, dat Tilden voor Amerika uikomt. Tilden kan, ge zien zijn tegenwoordigen vorm (na Wimble don en Noordwijk) zoowel Cochet als Borotra slaan en het dubbel Allison en van Rijn zouden voor het noodzakelijke derde punt kunnen zorgen. Tijdene zijn training te Parijs, toen Tilden een partijtje tegen den profkampioen Karei Kozeluh speelde, is hij gevallen, waardoor hij een lichte bles9ure aan de rechtervoet opliep. Tilden zeil ver klaarde echter, dat hij er heden geen tast meer van zou hebben. Maar het is tang niet uitgesloten, dat een. der Franschen van Tilden wint. Onder dc uitstekende leiding van de Fransche oefen- ■meeeters Plaa en Estrabau moeten zoowel Cochet als Borotra in schitterenden vorm zijn. Brugnon zei dezer dagen nog. dat er geen enkele reden bestond, dat Cochet ook te Parijs zoo slecht zou spelen als te Wim bledon, „We winnen zeker drie enkelspelen' zeide de dubbelspeler! Wat M. Giilon er van zegt. Brugnon zat wel in het dubbelspel uit komen. Met wien? Giltou zal wel eerst af wachten. hoe de uitslagen der beide enkel epelen zullen luiden. Mochten deze gewon nen worden door Frankrijk, dan zullen Brugnon en Boussus wel het dubbel spe- len, daar Cochet en Borotra gespaard worden voort Zondag. In dat geval heeft Frankrijk een maximum aantal kansen op tenminste drie punten. In het tegenovergestelde geval zal de aanvoerder der Franschen wel iels riskeeren om althans het dubbelspel te win nen. Cochet en Brugnon zullen het dan. op nemen tegen Allison en van Rijn. Ziehier wat de heer Gillou zei op een vraag naar zijn meening omtrent den afloop der match: „Gegeven hel feit, dat hef dezeltde spelers zijn als hel vorige jaar, kan het resultaat ook het zelfde zijn. Er is momenteel geen enkele reden, waarom dit niet zoo zou zijn." Wij zijn het echter met deze Ietwat zon derlinge uitspraak van den heer Pierre Gil lou met geheel eens, wij achten de Ameri kanen de beste kansen hebben voor een kleine 32 overwinning. Dp Parijsche sportcorrespondent van het „Hbld." meldt, dat men er in tenniskrin- gen van overtuigd is, dat reeds lang van te voren was uitgemaakt, dat Tilden zou spelen. In de Fransche sportpers wordt dit ver stoppertje-spelen, en het nu eens wèl-Til- den, en dan weer niet-Tilden, nogal schamper beoordeeld. Men erkent op zeer sportieve wijze, dat de wedstrijden aan belang zullen winnen door het meewerken van Tilden tegen Cochet en Borotra. Maar men vindt het toch wel vreemd, dat Tilden tot nu toe als sportjournalist kon optre den, terwijl dit hem juist had moeten ver hinderen in den challenge round uit te komen. In „Excelsior" komt André Glarner dan ook ongezouten voor den dag. Hij zegt; „Laten we ons over deze beslissing niet verwonderen, die bewijst dat de Ameri kaansche Tennisbond de beginselen van het amateurisme negeert, wanneer het er op aankomt te winnen. Maar laten we drie onbescheiden vragen stellen „Heeft de Amerikaansche Bond zijn reglement veranderd, waardoor het nu veroorloofd is tegelijkertijd spclcT en jour nalist te zijn 1. Zal Tilden de belangrijke Bom moeten betalen aan het syndicaat, wanneer hij nu niet de artikelen Over da Daviscup kan schrijven 1 Of ral dit bednr door den Amerikaanschen Tennisbond V taald worden t" De loting De loting had gisteren het volgejj, resultaat Hedenmiddag: Enkelspelen, Tilden tege; Borotra, gevolgd door Cochet tegen Lott Zaterdag: Dubbelspel. Zondagmiddag BorotraLott, gevolg* door CochetTilden. De loting. Voor den wedstrijd NederlandJapan Noordwijk waren voor heden vastgesteld a partijen Van der Heide'Harada en Ti;, merOh la. Het verdere programma luidt: Zaterdag half drie: een exhibitie gemeql dubbelspel van mej. Rollin Couquerque- Van der Heide tegen mej. CantersOhta, p volgd, door het dubbelspel TimmerK;\ man tegen HaradaAbe (de mogelijkhé bestaat dat de volgorde omgedraaid wonl Zondag half drie: Timmer tegen Hara4 gevolgd door Van der Heide tegen Ohta. GOLF. Morgen wordt op de nieuwe banen Noordwijk de gewone maandwedstrijd g» houden. VOETBAL. KAMPIOENSCHAPPEN Uruguay, Argentinië, Jougo-Slavië en 6 Vereenigde Staten zijn als groepen*; naars uit de wedstrijden te voorschijn f komen. MoTgeo en Zondag worden dc "beis demifinalcs gespeeld. MoTgen: ArgentiniëVcreeD. Staten. ZondagUruguay—Yougo-Slavië. Volgens de „Sportkroniek" zal Eapii de bekende Oostenrijksche profclub, tj dens haar tour door Nederland in Aq a-s. een tweetal wedstrijden spelen tega proefelftallen van den K. N. V. B. data voor deze wedstrijden zijn Dond? dagavond 21 Augustus te Rotterdam Zondagmiddag 24 Augustus te Arasterdï Te Rotterdam op het Spartaterrein, Amsterdam in het Stadion. KORFBAL. Bij Fluks zijn plannen in voorbereid; voor een zomertocht door de NoordeliJ provincie's, waarbij wedstrijden zu'llen va den gespeeld o.a. te Beilen, Leek, Vet "huizen, Leeuwarden. De toc'ht zou plaats vinden omstreeks 't- einde dezer maand en in het begin Auftf lus. ,Op de laatst gehouden Alg. Vergaden: is het Bestuur der Leidsche KorfbaJc Vitesse" als volgt samengesteld: drs. J. Lente, voorzitter; mr. E. P. Uittenbro* secretaris; G. J. ter Poorten, penningm^ ter; mej. A. T- Molt; mej. G. Bijlstra; Muys v. d. Moer; G. Jongbloed commit WIELRENNEN. Gisteren werd de 18e etappe van de T® de France verreden over het traject B Melz, alstand 223 K.M. Eerstaankomende was: Ch. Pelissier uur 27 minuten, gevolgd door Lei' Guerra, Demuyeere, Pancera en Merriel Het classement is thans: 1. Lcducq Guerra; 3. Antonis Magne; 4 Demuvsert 5. Faure. Het landen-classement luidt nu als v' 1. Frankrijk; 2. België; 3. Duitschlano Spanje en 5. Italië. Het officieel orgaan van de N. »W. „Sport Echo", bevat de lijst van dee^ mers aan de nationale kampioenschap^ die op 2 en 3 Augustus op de Stadion-^ lerbaan te Amsterdam gehouden tf#1? Voor het kampioenschap korten afstap zijn o.a. als deelnemers de volgende roepsrijders aangewezen: P. D. G. Leene, J. Meyer, P. en J. P. v- pen, K. v. Nek, J. B. N. Pijnenburg eD J. Braspenninx. Bij de amateurs staaB A. Mazairac en B. Leene vermeld. Voor den langen afstand (50 K.Af)4 der gangmaking zijn o.a. de namen j1 meld van P. en J. v. Kempen, K> v- Pijnenburg, Ranschaert en Braspe^ en het kampioenscha-p achter motoren beslist worden in één rit van 100 tusschen de volgende acht stayers" Blekemolen, A. W. A. de Graaf, L- F. Leddy, J. Schleba-um, C. J- SDoe" Storm en M. v. d. Wulp. 3-)

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6