71sfé Jaargang VRIJDAG 25 JULI 1930 No. 21581 PFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cis. per regel toot adTertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen Tan ons Blad gevestigd rijn. Voor alle andere adrertentiën 35 Cta. per regel. Kleine Adrertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] .Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ..v;v.. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week Franco per post f. 2.35 portokosten. K0.1S „0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. AFSLUITING STADSMOLENSLUIS x VOOR RIJVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij ter algemeene kennis, dat verband met het verbreeden van de ug over de Stadsmolensloot, deze brug tot nadere aankondiging voor het rijver- leer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Juli 1930. 5516 EEN STEREOSCOOP IN HET MUSEUM VAN OUDHEDEN. I Ten gerieve der bezoekers heeft de direc te van het Rijksmuseum van Oudheden al- Jiier een stereoscoop aangeschaft. Voorloo- |ig -\vordt een 50-tal door prof. Capart van [iet Musée du Cinquantenaire ie Brussel ge- iomen foto's vertoond, afbeeldingen van liïnes, tempels, landschappen enz. in pte. Het ligt in de bedoeling het volgend lar een nieuwe serie van vijftig foto's aan i schaffen. I Dank zij deze stereoscoop, die voor eiken puseum betzoeker gratis te gebruiken is, frijgt men in beknopten vorm een duidelijk ïeld van de groote kunstschatten in Jgypte. Het toestel is geleverd door de firma Iipi en afkomstig uit Parijs. VAKSCHOOL VOOR MEISTES. Jp de Vakschool voor meisjes voor Leiden Omstreken, te Leiden, Rapenburg 23, fwd het diploma voor huishoudkundige be- uid door de dames J. van der Baan, M. C. tojrerman, J. J. van der Kaai en C. M. teel te Leiden, C. E. A. Eyken uit Noord- fe J. W. Hofman uit Katwijk, W. Fled- prus en W. A .Guldemond uit Boskoop. I Voor hulp in de huishouding slaagden: L. JÜewijn en G. Boot uit Alphen aan den Rijn, f- F. Bakker uit Oegstgeest, E. M. M. Heis- porg, en H. W. van der Fleyden uit Lei- Jen, E. van Wingerden en M. van Leeuwen ft Leiderdorp, A. M. den Heyer uit Rijns- prg en H. Schrier uit Warmond. JVoor costuumnaaister J. M. Eygenstein, Langezaal, P. N. Lezwijn, M. P. Planjer. ten Wolde en G. Zwarts uit Leiden, G. J. (jeu wen hoven uit Sassenheim. en A. M. |an Vliet uit Rijnsburg. [Voor kinderverzorgster C. M. van der eene uit Oegstgeest en M. G. M. van der eulen uit Hazerswoude. Terwijl het getuigschrift voor de huishou- Jllijke avondopleiding werd uitgereikt aan E|r Buurman, T. de Koning, L. Stouten en Ziegelaar, allen uit Leiden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. [Wijziging: lanketfabriek „De Bij", Roomb'urgerlaar., »en. Nieuwe commissaris P. Pouman, )ningen. Aardewerkfabriek „De Rijn" voorheen H. Lfaalberg, Hooge Rijndijk F. 60, Zoeter- gude. Uittredende commissaris M. P. Splin- m, Leiderdorp. Nieuwe commissaris M. H. rf^kerg, Zoeterwoude ■W ,T. Sibbes en Co., v. d. Doesstraat 12. ■iderdorp. Aardewerkfabriek. Nieuwe eigo- |yr J. Sibbes, Leiderdorp. Uittredende -naar A. J. Jansen, Den Haag. 3A WEG. OF IK RIT TE AAN BRANDHOUT. rjl ze' gistermiddag de koopman W. L., ie.e® Landwagen voortduwde tegen den |ji.]der V., die rustig naast zijn kar- m de Aloëlaan stond te luisteren naar muziek op het Schuttersveld. -Of V. zóó I e muziek verdiept was, dat hij deze paardige sommatie met hoorde dan wel, L 1J weigerde daaraan gevolg te geven, .<^dt de historie niet, maar in ieder ge maakte de wagenbestuurder korte met- I n duwde zijn voertuig tegen het rijwiel 1- daarop een ruit van een der "v u buizen verbrijzelde. zelf veranderde niet in brandhout en 1 ongedeerd. HET M UZIEK-CONCOURS VAN HET POLITIE-MUZIEK- GEZELSCHAP. De laatste dag. Hoopten wij gisteren dat het droog zou zijn en blijven op den laatsten middag en avond van het concours, hoe geheel anders is het uitgeloopenl De voortdurende regen maakte 's middags een verblijf op het ter rein bijna onmogelijk en dwong de organi satoren om den marschwedstrijd evenals den eersten dag in de tent te doen plaats, vinden. Hierdoor moest een andere maat staf worden aangelegd en een extra prijs worden uitgeloofd. Evenals de beide vorige dagen stond het gebodene weer op een hoog peil. De heer Joh. Bonte wist met de R.K. Harmonie „St. Cecilia uit Loosduinen beslag te leggen op den extra prijs voor het hoogst aantal pun ten tijdens het geheele concours behaald, waarmede de directeursprijs voor de afd. Muziek gepaard ging. In de Zangklassen werd het prachtige succes van onze stadge- noote mej. Tilly Leening met het Chr. Ge mengde koor Halleluja niet meer verbe terd, zoodat voor deze afdeeling beide prij zen in onze sleutelstad bleven. In den marschwedstrijd wist „St. Cecilia" de pres tatie van (het Ilarmoniegezelsohap „De Post" te evenaren, zoodat hier geloot moest worden, waarbij de Haagsc'he directeur de gelukkige was. De uitslagen van gisteren luiden als volgt 4de afdeeling Mannenkoor: Larensoh Mannenkoor, Laren 341 punten (le prijs.) 2de afdeeling Gemengde Koren Chr. Gem. Koor Excelsior, Eemnes. 2de afdeeling Mannenkoren: Crescendo, 's-Gravenland, 263 punten (2e prijs). le afdeeling Gemengde Koren: R.K. Ge mengde Zangvereeniging „Pulchri Studio" Leiden, 300 punten 6e prijs) Eere-afdeeling Mannenkoren: „Herman dad", Rotterdam, 260 punten (2e prijs.) Superieure afdeeling Gemengde Koren: Chr. Gemengde Zangvereen. „Euphonia" De Bildt, 269 punten (2e prijs.) 3de afdeeling Harmonie: Harmonie S.H.V. Rotterdam. 285 punten (2e prijs.) 2de afdeeling Harmonie- „Trou moet blijeken", Lisse, 327 punten (le prijs.) Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie: R.K. Harmonie St. Cecilia". Loosduinen 362 punten (le prijs met felicitatie der jury) Eere-Afdeeling Harmonie; Harm. Vereeni- ging „R. T. M.", Rotterdam, 331 punten, (le prijs). Superieure Eere-Afdeeling Fanfare: 't Biltsdhe Fanfarecorps, De Bildt, 337 punten (le prijs). Marschwedstrijd: St. Cecilia, Loosduinen, 1ste prijs met lof met 57 p.; Trou moet Blijeken te Lisse, lste prijs met 48 p.; S. II. Y. te Rotterdam, 2de prijs met 45 punten. Eere-wedstrijd tusschen de eerste-prijs- winnaars in de verschillende afdeelingen: Larensch Mannenkoor 143 p.; Trou moet Blijeken, Lisse. 159 p.; Biltsch Fanfare Corps 162 p.;. R -K. Harmonie. Loosduinen, 158 p., en Pulchri Studio, Leiden, 153 p. De hoofdprijzen. De hoofdprijzen van het geheele concours zijn toegekend als volgt: Voor het hoogst aantal op het concours behaalde punten: R.K. Harmonie St. Cecilia (dir. Joh. Bonte) te Loosduinen met 362 punten. Directeurs- prijs afd. muziek voor het hoogste aantal behaalde punten: dezelfde. Hoogste aan tal punten in de afdeeling zang: Hallen luja, Leiden (dir. mej. Tilly Leening) met 346 p benevens als extra prijs voor de in deze afdeeling behaalde maximum punten: de zilveren plaquette van Prinses Juliana. Voor het grootste aantal punten in de afdee ling muziek: de R.-K. Harmonie St. Cecilia te Loosduinen de extra prijs: een bronzen plaquette van H. M. de Koningin. Eere-wedstrijd :1e prijs Chr Gemengd Koor Halleluja te Leiden met 177 p.; 2e prijs Honsels Mannenkoor te HonselerSdijk (dir. L. van Battum) met 171 p.; 3de prijs Har monie te Naaldwijk (dir. A. Kloosterman) met 168 punten. Extra prijs bronzen pla quette van Prins Hendrik: Warmonds Fan fare te Warmend (dir. M. Bolderdijk, Leiden) met 102 punten voor Marsch (loopen). Extra prijs Marsch (in de muziektent) St. Cecilia, Loosduinen, met 57 punten na loting met de Poslharmonie te Leiden (dir. M Bolderdijk) welk gezelschap een gelijk aantal punten had. Gisteravond had het laatste aangeboden concert, ditmaal van de 's-Gravenhaagsche Politie Muziekvcreeniging „Onderling Kunst genot" plaats, onder leiding van den heer Joh. Bonte. Evenals de beide voorgaande concerten stond ook dit op een zeer hoog peil. Na afloop hiervan werd een vuurwerk afgestoken, dat zich geheel aansloot bij het verloop van het concours het ondervond eveneens hinder van den regen. TRAGISCH ONGELUK TE KATWITK a. d. RIJN. Uit de tram gevallen en gedood. Met de tram, welke om 9 uur te Katwijk- aan-den-Rijn arriveert, kwamen zooals al tijd ook hedenmorgen de leerlingen der Leidsche Buitenschool mede. Een hunner, de 13-jarige Th. G., Wonende Bilitonstraat alhier, had van de onderwijzeres, belast met het toezicht op 58 kinderen, toestem ming gekregen om op het balcon te staan. Hij was echter op de leuning van het hekje, dat als uitgang dienst doet, gaan zit ten en in den Achter Kerkweg bij do R.K. Kerk is hij vermoedelijk met zijn beenen tegen een der palen van de electrische ge leiding gebotst en daarna achterover uit den wagen gevallen. Een der leerlingen, die het ongeval zag gebeuren, trok onmiddellijk aan de noodrem. Toen de tram even verder tot stilstand was gekomen, zag men den knaap buiten bewustzijn naast de rails liggen. De tram was hem over het hoofd en den rechterschouder gereden. Hij gaf nog teekenen van leven. Dr. Hueting uit Katwijk was spoedig aan wezig, doch kon bij aankomst slechts den dood constateeren. Het lijkje is per auto van de Katwijksche Ziekenverpleging naar het Ziekenhuis te Katwijk a. Zee vervoerd. De jongen was door den conducteur tevoren nog gewaarschuwd. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Lijst van Diploma's. Voor het staatsexamen ieerares b.ken en voedingsleer slaagden de dames: e. van Deene te Leiden; C.C. Huibers te Wasse naar; M. van der Hulst te Amsterdam en N. C. A. Kortmann te Cuyk a.d. Maas. Voor het staatsexamen Ieerares Huishoud, kunde en Waschbehandeling slaagden de dames: M. P. J. Andreolie te 's-Gravenhage; M. C. v. d. BeTgh en M. A. .Tongenburger te Alphen a.d. Rijn. M. A Blevs te Leiden; L. Girisch en W. M. de Vries le Leeuwarden; A M. Smit te Voorschoten en G. M. van der Werff te Stcenwijk. Het diploma Huishoudkundige werd be haald door de dames; Zr. Francine te Kerk- rade; C. W. M Koeken te Tilburg; Ch. II. I. Kotlmann te Zoeterwoude; A. v. d. Most v. Speyk en .1 Westermann te Leiden; C. A. Veeger to Nijmegen; N. Pfeiflc te Zwolle en 1 voorwaardelijk Het getuigschrift Hulp in de Huishouding door de dames:.!. II M. Hoppenbrouwer en M. .T. Sluis te Leiden; G. II. M. van Zocst te Heerlen; A. Tom te Katwijk a Zee; E Wa lenkamp te Warmond en 2 voorwaardelijk. Geslaagd voor het examen Lingerie en Cesluumneaion de dames- G. Bolle te Voor schoten; M. G. v. d. Valk te Zoeterwoude; C. Versteege te Nnnrdwijk-BinnenM. Noor- dermeer te Sassenheim. Geslaagd voor het examen Costuiimnaaien de dames- P. A. v. Hoeken te Voorschoten; Maria Kloos en Bertha van Latum te Lei den: W. van Rij te Oegstgeest; -T. G. v. d. Valk te Zoeterwoude en .T. C. v. d. Werff te Oegstgeest. Geslaagd voor het examen van den drie jarigen middaTcureiiA de dames: T. Anes, Th. Bayer, J. Breuring T Menken, C Tevn. F verberg, allen te Leiden-. C NieTsman te Voorschoten- IT. Sierag te Oe^sl^ret: Th. v. Wissen te Voorschoten en W. Paridon te Katwijk aan den Rijn. Geslaagd voor het examen CostumbMe de dames: M. Goddijn. M. Jaspers. E. Staal, allen te Leiden en 7 voorwaardelijk. Geslaagd voor het examen van den drie jarigen volledigen avondcursus de dames: A. van Gelder. M. Arnoklus. F^ Schouten en J van Zijp allen te Leidon Opleiding Ieerares Huishoudkunde en Waschbehandeling. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: A M. Dieben, M. M. Dieben. F. II van Noort, C T. F Ottcn allen te Leiden; G. J. Boot te Alphen a.d. Rijn; A. II. B. Hillen te Oegstgeest; Zr. Mecblilde te Voorhout; J. v Noord tc Oegstgeest: P. A. J, M. Rade maker te Rottendam, C. M. II. Schellart te Den Haag; A. W. A. v. d. Bosch te Over- schie en 1 voorwaardelijk. Opleiding Ieerares koken en voedings leer. Van do 1ste naar de 2e klasse werden bevorderd de dames: E. F. Lommen le Maas tricht: E. Samson te Alphen ad. Rijn-, L. M. J. II. Sengers te Noordwijkerhout en A. M Schouten te Wassenaar. Opleiding Huishoudkundige. Van de lsle naar de 2e klasse werden bevorderd de da mes: M. J. C. v. d. Linden te Leiden; A. M. Beele te Lisse-, P J. Fokkc te Den Haag; B. E. Kobus te Katwijk a.d Rijn; M. A. M. Moenking tc Bussum: M. A. Munting te Al phen a.d. Rijn;; A. H. M. Nieuwenhui9 te Oldenzaal; A. L. Maaskant te Bodegraven J. Ruhaak te Wassenaar; A. A. J. M. Schlatl mann te Oegstgeest; H. C. Verdegaal te Voorhout; E. M. J. Schoemaker te Deventer; A. v. d. Zwet te Leiderdorp. Opleiding Hulp in de Huishouding. Van de 1st© naar de 2e klasse werden bevorderd de dames: M. Gecne, A. Winkelman, T. Mei man, A. Berg, E. Lindenhoff allen te Leiden. Van den dagvoorbereidenden cursus naar de linnennaaistersklasse I werden bevor derd: II. den Heeten, A. Eradus. S Leuge- ring, T. van Noort, A. Overdevest. J. Schrij vers, M. Thoolen, G. v. d. Voort, allen te Leiden; B. van Dorp en W. Weslsteijn le Rijnzatenvoude; G. Hooymans, I. v. d. Nieuwendijk te Voorschoten; A. de Rooy te Oegstgeest; J. Spek en A. Spek te Leider dorp; A. Warmerdam te Noordwijkerhout;' J. Omzicht en M. Tijssen te Zoeterwoude; C. Laancns en A. Dcurloo te Leidschendam en 1 voorwaardelijk. Van de Linnennaaistersklasse I naar do Linnennaaistersklasse II werden bevorderd: M. Diephout te Benthuizen; Cl. Kuperus, .1 van Valderen te Leiden; Z. van Es te Lei derdorp-, B. v. d. Hoeven en G. Vogelaar te Zoeterwoude; I. Kiss te Sassenheim, T. Niersman en M. van Wissen te Voorschoten. Van den middagcursu9 I naar den Middag- dagcursus II werden bevorderd: E. de Jong, A. Zaalberg en J. Zaalberg te Leiden; Th. Schrijvers te Warmond. 51. Warnar en G. Los te Leiderdorp; W. Los te Voorscholen; A v. Schie te Katwijk aan Zee. Van den middagcursus II naar den mid dagcursus IIÏ werden bevorderd: D. Kar stens, B. Mulder. .T. van Tol, G. Hoogeveen, E van de Ven en M, Vreeburg, allen te Lei den; A. Braat, J. Nagtegaal, N. Rietveld en •T v. d. Zeijden te Leiderdorp; A. Doeswijk, A Limbere. G. Lekkerkerker. K. Strom, J. Meijer, C. Wnayer te Voorschoten; 51. v. d. Weijden te Noordwijk-Binnen en A. Grif fioen te Oegstgeest. 57an den driejarigen volledigen avond cursus werden bevorderd van de lsle naar de 2e klasse: C van Gelder. V. Klein, C. Vogelzang. R van Kampen. X Owel, A. v. d. Kaay, A. Loef, W. den Olde, 51. v. d. Sferre en 5Tnrie ITarteveld. allen te Leiden. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: II. Sengeling, E. Uljee. G. Gotten- bosch. C v d Post. R Ostdam. P. Devilé, C v d. Kwartel en J. v. Jongelcen, allen te Leiden en W. de Haas te Leiderdorp. Mej. J. B. van Weerden alhier is ge slaagd voor het examen nuttige handwerken. Kapitein J. van der 5ïeulen. van het le regiment onbereden artillerie le Gorin- chem, wordt 1 Augustus overgeplaatst bij het 6e regiment veldartillerie alhier. Hedenmorgen te 9 uur is de 31-jarige koopman G. van S. bij het afrijden van de Korenbeurs met paard en wagen in den Nieuwe Rijn geraakt. De bestuurder wist zich zwemmende te redden. Het paard zwom met den wagen achter zich aan, naar den overkant en werd daar met vereende krachten op den wal getrokken. Het dier had lichte verwondingen bekomen. Een hoeveelheid fruit ging verloren. HET SUIKERWETTE. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. In de klemorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot heffing van een compenseerend invoer recht op sommige soorten van suiker brengt de minister van Financiën in herinnering, dat het hier geldt een normalen uitbouw van een bestaande fiscale heffing, een zóó- danigen uitbouw als bij de meeste andere accijnzen reeds sedert lang bestaat en dat tot dien uitbouw thans aanleiding wordt ge vonden in de heerschende crisis. Geleidelijke afschaffing der grondbelas ting ware naar het inzien der Regeering een zeer ondeugdelijke crisismaatregel. Na de kort geleden tot standgekomen wet op de financieele verhouding, waarbij aan de ge meenten, naast rle opcenten ook een belang rijk deel van de hoofdsom der grondbelas ting is toegekend, is het minder dan ooit bet oogenblik, tot afschaffing van deze belasting over te gaan. Dat dit ontwerp een eerste stap zou zijn op den weg naar een beschermend invoer recht voor landbouwproducten, is onjuist. De Regeering kan zich in hoofdzaak ver eenigen met wat ten aanzien van de Han- delsconventio van Genève in de nota van den heer Colijn, in het voorloopig verslag geciteerd, is opgemerkt. Beperking van den uitvoer van suiker zou de Regeering in strijd achten met de uitvoerverbodenconventie. De opmerking, dat over dit jaar het in voerrecht niet ten goede zal komen aan de bietenverbouwers, die hun bieten op con tract aan de Centrale Suikermaatschappij hebben verkocht, is uiteraard juist. Deze BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen voor 418 aandeelen der Leidsche Duinwater Mij. te koopen. (3e Blad.) Verschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het Suiker* wetje. (Binnenland, le Blad.) Het congres van den Bond van Chr. Oranje-vereenigingen. (Binnenland, le Bl.J Professor Schmntzer en Lindeboom be noemd tot leden van den radio-raad. (Bin nenland, le Blad. De geschiedenis van de wedstrijden om den Davis-Cnp. (Sport, 2e Blad.J BUITENLAND. De aardbeving in Italië. Ook nog een storm teistert het land. (3e Blad en Tel., le Blad.) Over de sitnatie der Engelsche industrie, (Buitenland, le Blad.) De vroegere Lithansche dictator Wolde* maras is gearresteerd. (Tel., le Blad.) verbouwers zijn echter reeds verzekerd van een prijs, waarmede zij in het algemeen zeer tevreden zijn, daar zij aanmerkelijk meer ontvangen dan het bedrag, dat uit den suikerprijs van dit jaar zal kunnen worden uitgekeerd en dus door de Coöperatieve fa* brieken zal worden uitbetaald. De verbou- wers, die met de Centrale Suikermaat- schappij hebben gecontracteerd, zullen het gemis, derhalve niet als een nadeel gevoelen, De Regeering kan niet voldoen aan den wensch, den export-industrieën voor tei schrijven, binnenlandsche suiker te gebrui ken, maar voor zoover zij haar medewer king kan verleenen in het belang van het verkrijgen van overeenstemming tusschen suikerfabrikanten en exporteurs is zij daar toe gaarne bereid. De belangen van de Indische suikercul tuur zullen door het ontwerp in geen enkel opzicht worden geschaad. DE RADIO-RAAD. Twee nienwe leden benoemd. Bij Koninklijk besluit is aan dr. F. E. Posthuma, oud-minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 's Gravenhage, en mr.Aug. Philips, voorzitter van het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers, te 's Gravenhage, op hun verzoek, eervol ont slag verleend als lid van den Radioraad, met ing. van 18 Juli 1930, en met dankbetui ging van de door hen als zoodanig bewezen diensten, en zijn, voor het tijdvak van 18 Juli 1930 tot en met 31 December 1933, be noemd tot lid van den Radioraad prof. dr. J. Lindeboom, hoogleeraar aan de Rijksuni- versileit te Groningen en prof. dr. J. Schmut- zer, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De „Msbd." teekent hierbij aan: Door deze benoemingen kreeg de liberale groep in den Radioraad een gevoeligen slag. Twee harer leden worden nu door mannen van rechts vervangen. Prof. Schmutzer im mers is Katholiek, terwijl prof. Lindeboom tot de Anti-revolutionaire partij behoort. HET 600-TARIG BESTAAN VAN DEN BRIEL ALS STAD. De Brielsche feesten zijn, evenals in 1922 met den 350en verjaardag van het geuzen- feit, in de oude Sint Catharijne begonnen. Gisteravond is daar een uitvoering gegeven van „Het Lied van den Briel", de bekende cantate van Joh. II. Been en L. de Bruyn, onder leiding van den componist. Solisten waren mevrouw van Dijkevan Heelsber- gen (sopraan); mevr. IL TrouwTalens (alt); de heer A. W. van der Linden (bari ton) en mej Greta van der Wal (cello). Ver der verleenden, aldus de „N .R. Crt." mevr. Sonnegav. d. Weide (aan den vleugel) en het Brielsche Symphonie-orkest hun ge waardeerde medewerking. Tevoren had de heer J. de Klerk orgel spel ten gehoore gebracht en had dr. P. J, Dobbelaat een feestrede uitgesproken.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1