Tweede Blad No. 21580 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Juli 1930 UIT DE OMSTREKEN. Hechts hoven: INSPECTIE VAX DE ENGELSCHE KOMNKL GARDE. De Engelschi generaal. sir Alfred Godrington, heeft in spectie gehouden va. het eerste en derde ba laillon der Engelse h Koninklijke Garde El mapshot van de para i:e te Londen plaats ha EEN ONTZETTENDE CATASTROFE greep bij Coblenz plaats, waar een ponton brug instortte en honderden personen te water geraakten. Tot nu toe zijn 35 slacht offers geborgen. Een overzicht van de plaats, waar het ongeluk gebeurde. BIJ GELEGENHEID VAN HET 600-JARIG BESTAAN VAN DEN BRIEL wordt morgen STEEDS GROOTER MOEILIJKHEDEN ontmoeten de deelnemers aan de Tour de Trance thans, nu de rit gaat door het berglandschap. André Leducq won de zeslienae een openluchtspel opgevoerd „Het Kind van Voorne geschreven door den bekenden étappe van Grenoble naar Evïan, een afstand van 329 K.M. in 13 uur en 29 minuten, archivaris Joh. Been. Een overzicht tijdens de generale repetitie. De rijders bij hun aankomst in Evian. HAARLEMMERMEER. Een mooi succes. De gemengde zangvereeniging „Hoofddorp tfhaalde Dinsdag onder leiding van haren jjrecteur. den heer Piet Zwager, op hel te *est gehouden zangconcours in de eerste af teling een eersten prijs. Autobotsing Een auto van de Leidsclie lakfabriek Dinsdagmiddag op den Hoofdweg te loofddorp in botsing met een aanhangwagen [ie achter een vrachtauto van de firma v. en v. N. was gekoppeld. De botsing ontstond, doordat de bestuur- te van de Leidsche auto bij het passeeren don aanhangwagen, die breeder is dan de Praohtauto, niet opmerkte. De auto werd vrij ernstig beschadigd, en oest naar een garage worden gesleept. o HILLEGOM. De heer J. C. Bol alhier, is benoemd t onderwijzer aan de Geref. Leerschool te Amsterdam. KATWIJK. GEMEENTERAAD Aankoop van het Groot Badhotel en Paviljoen voor f. 33.000 J. van Duyn (Christ. Volkspartij) benoemd tot wet houder Filmoperateurs en beroeps fotografen hebben voortaan voor de Seheele gemeente een standplaats vergunning noodig. Gisteren kwam de Raad in openbare ver kering bijeen. Voorzitter was burgemees- er dr. J. Schokking; aanwezig waren alle tenen. opening met gebed kwam in behande- Mededeeling van ingekomen stukken. n^'° missieven van Ged. Staten houdende L°1!?rieur'n,S van genomen raadsbesluiten en ,edc' e*n adres van het bestuur der Chris telijke Hoogerc Burgerschool te Leiden, het welk de strekking had aan den raad te ver zoeken een 'bijdrage te willen verleenen m de exploitatiekosten dier school, en wel over het jaar 1928, groot f 86.84 per leerling Het aantal leerlingen bedroeg 12 8/12. Derhalve zou de bijdrage groot zijn 12 8/12 x f. 86.84 f. 1099.97. B. en W stellen voor deze subsidie, even als vorige jaren te verleenen; waarmede de raad zich volkomen kan vereenigen. Aldus wordt dan ook besloten. Ingekomen een verzoek van den heer L. Kruyt om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Na toelichting wordt hiertoe op de meest eervolle wijze besloten- Voorstel op het adres van de Katwijksehe Christ. Besturenbond inzake de regeling van den wachttijd der visschers. Dit adres, waaraan de Christ. Hist. Kiesver. haar adhaesie betuigt, heeft de strekking om de regeling van den wachttijd voor haTing-, beug- en trawlervisschers zoodanig te her zien. dat niet meer het verdiende loon als grondslag voor de berekening van den wachttijd in aanmerking wordt genomen. Deze wijziging zal indien zij wordt inge voerd tot gevolg hebben, dat voor de ge noemde visschers een uniforme wachttijd van 6 dagen, zal gelden, ongeacht het loon bedrag dat zij tijdens hun werk-periode heb ben verdiend. De bestaande regeling werd indertijd ge troffen, omdat werd uitgegaan van de stel ling. dat de visschers, wanneer zij van de haringteelt thuis komen, gewoonlijk een zoodanig bedrag aan loon hebben verdiend, dat zij ook voor een ^ieel van de winter maanden in hun levensonderhoud kunnen voorzien Toen bestond voor die regeling goede grond; omdat de visscherij in het alge meen goede resultaten opleverde. Later zijn de verdiensten meer stabiel ge worden en is er nu aanleiding tot de vraag waarom het verschil van uitkeering uit de werkeloozenkas moet gehandhaafd blijven. Dit onderscheid is ook niet bevorderlijk voor de visschers om zich te verzekeren te gen de gevolgen der onvrijwillige werkeloos heid Wanneer het verband tusschen loonen en wachttijd zal zijn opgeheven zal dit ook een toeneming van het getal georganiseerden van deze categorie ten gevolge hebben. Waar de gemeente slechts in samenwer king met het Rijk subsidie verleent op hel bedrag der ontvangen bijdragen, zal zulks niet veel uitgaven van de gemeente vorde ren en geven B. en W. in overweging te be sluiten tot betuiging van adhaesie op dit adres. Volgt punt 2. Voorstel tot benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Dit naar aanleiding van het vertrek uit de gemeente van den heer D Bakker, hoofd der voormalige O. L. School 2. B. en W. hebben een voordracht opge maakt vermeldend de namen van den hec-r R. P. Tjeb'bes, en mej. H. Wassenaar. Door den Raad wordt benoemd no, 1 der voot- dracht de heer R. P. Tjebbes. Voorstellen tol verkoop van grond. De heer KI. Dubbeldam, aannemer te Katwijk, heeft in koop gevraagd 280 M2. grond, ge legen aan de Waal-Malefijfslraat, nabij de Duinstraat. De Gebr Verloop vragen een perceel grond, breed 59 M., en diep 20 M., groot 1180 M2-, gelegen aan de Secr. Varke- visserslraat. M. v. d. Plas en A. Haasnoot verzoeken in koop een perceel grond 50 x 20 M. aan de Tarbotstraat. En A. Ouwehand vraagt in koop een strookje, gelegen aan de Secr. Var- kevisserstraat, groot 478 M2. B. en W. stellen voor aan de bovenge noemde verzoekers deze gronden te verkoo- pen voor den prijs respectievelijk van f 4.50, f 4.50, f. 5 en f. 4.50 per M2. onder de gewone voorwaarden. De raad gaat hier mede accoord. Punt 4. Voorstellen tot het beschikbaar stellen van gelden krachtens art. 72 der L. O. Wet. Het bestuur der Herv. Scholen te Katwijk aan Zee vraagt gelden voor aan koop van verschillende leermiddelen. Hier toe wordt besloten. Nu 12 Febr. 1.1. besloten is de O. L. School II op te heffen en dit besluit door Ged. Staten is goedgekeurd, kan bedoeld schoolgebouw met meubilair in zijn geheel in eigendom aan genoemd schoolbestuur worden overgedragen. Inlusschen behoeft het geen nader betoog, dat deze school niet in den huidigen staat kan worden overge dragen; doch dienen verschillende verbete ringen te worden aangebracht, kosten pl.m f 6100. Van hel Grondbedrijf dienen tevens 2 strookjes grond te worden overgenomen groot 418 M2. 5 f. 4 per M2. en 360 M2. a f. 1.50 per M2. Na korte bespreking wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer J. v. Duyn vraagt of die school dan zoo vervallen was, dat het herstellen zooveel ko9t. De voorzitter zegt, dat oil helaas het geval was. Een beter toezicht zal in het vervolg onvermijdelijk zijn. Een adres van strandlenlenhouders om vergunning om op Zondag te mogen verkoo- pen wordt gerenvoyeerd naar B. en W. voor praeadvies. Punt 5 voorstel tot het geven van een crediet in verband met de reorganisatie van den dienst van Openbare Werken In verband met den grooten achterstand, die er allengs bij den dienst van Openbare Wer ken is ontstaan, achten B. en W. het nood zakelijk, dat het bestaande personeel van dezen dienst wordt uitgebreid. B. en W. wenschen zich thans nog te be palen tot de aanstelling van een flinken lechnischen kracht in den rang van een op zichter-teekenaar, die in staat geacht kan worden de hem opgedragen werkzaamheden zelfstandig te verrichten. Het ligt in de be doeling de benoeming te doen geschieden voor den tijd van een half jaar tegen een sa laris van f. 210 per maand. Dan is vroeger besloten het huis van den heer Bakker te bestemmen voor bureau van Openbare Werken; doch teneinde aan dil besluit uitvoering te kunnen geven is het noodi'g, dat in het nieuwe bureau eenige meubelstukken zooals tafels, kasten, stoelen enz. worden geplaatst. Dit denken B. en W. op bescheiden wijze te doen en er zal al leen op het noodzakelijkste gelet worden. Verder behooren eenige voorzieningen ge troffen le worden met betrekking tot de in richting van de administratie, welke naar een door den Directeur van Gemeente-wer ken ontworpen systeem zal worden opgezet. Om te bevorderen, dat de dienst zoo gauw en zoo goed mogelijk functioneert, verzoe ken B. en W. hen le machtigen tot aan schaffing van een en ander over te gaan en hen, omdat de kosten vooruit moeilijk te ra men zijn, een blanco crediet le willen ver leenen. Het Bestuur der Gereformeerde Kerk le Katwijk aan Zee wenscht een transactie aan te gaan met de gemeente, n.l. om een stukje grond te ruilen. B. en W stellen voor dit te bewerkstelligen. Hel Kerkbestuur krijgt 12 M2. grond en betaalt f. 10 aan de gemeente. Waar geen der leden hiertegen bezwaar heeft, wordt hiertoe besloten. Hierna is aan de orde punt 6: mededee- lingen met betrekking tot het raadsbesluit inzake aankoop Groot-Badhotel, Paviljoen met bijbehoorendo gronden. In de vergadering van 18 Juni werd in principe besloten het Groot-Badhotel en Pa viljoen met gronden aan te koopen van het Bestuur der Herv. Scholen en Gebr. Verloop- Nader overleg heeft nadien alsnog plaat3 gehad. Hot bestuur der Herv. Scholen berichtte 13 Juli 1.1. onder welke bepalingen het be reid was de gronden met opstal af te staan. Na nogmaals onderhandeld #te hebben zijn B. en W. tot de volgende voorwaarden geko men: 1. de gemeente koopt rechtstreeks van Verloop het recht van erfpacht van het ter rein waarop Gr. Badhotel voor een som waarvoor het Bestuur der Herv. Scholen en Gebr. Verloop het in koop heeft, vermeer derd met de door het bestuur gemaakte on kosten; 2. de gemeente is verschuldigd do voor het schoolbouwplan gemaakte onkos ten, pl. f. 2000; 3. indien op deze over te dragen gronden een school wordt gesticht heeft het bestuur der Herv. Scholen de voor keur; 4. het gemeentebestuur verleent de meest coulante medewerking, opdat men zoo spoedig mogelijk een nieuwe school ver krijgt, waarvan de kosten niet meer dan 10 pet. hooger zullen zijn dan van het thans vervaardigde plan. Het schoolbestuur ver plicht zich het plan zoo sober mogelijk te maken. Inlusschen heeft het schoolbestuur ge meend. deels in afwijking van het boven staande. de volgende voorwaarden te moe ten stellen: 1. de gemeente koopt recht streeks van Verloop het recht van erfpacht- van het terrein waaTop Gr Badhotel voor gelijk bedrag en op de voorwaarden waar voor het bestuur van de I-Ierv. Scholen een en ander van Verloop in koop heeft; 2. de gemeente is bovendien verschuldigd de door het schoolbestuur voor het bouwplan ge maakte kosten van den architect; het be drag hiervan wordt berekend naar de hono rarium-tabel. vastgesteld door den Bond van Nederl. Architecten; 3 op de over te dragen gronden mag geen school worden gesticht dan voor het Best der Herv. Scholen; het gemeentebestuur verleent de meest cou lante medewerking, opdat het bestuur dor Herv. Scholen binnen den zoo kort moge-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5