weerbericht, TELEGRAMMEN. de duitsche rijksdag ontbonden. wederom verworpen. een landbouw- conferentie. de communisten in china. vliegtuig-ongevallen. uit britsch-indie. de duitsche groenland expeditie. de „graf zeppelin" de sterfgevallen te lübeck. een aardbeving. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. de kunstschilder van der ven overdeden. ernstige aanrijding. brand. conflict in den nederl. slagersbond. de rozententoonstelling te den haag. geen oceaanvlucht? vechtpartij na een voetbalwedstritd. SPORT. de wedstrijden van „de ZIJL". SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Barom#tti«tsnd. Gistermiddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 3 uur: 752. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. -Ut waarnemingen in den morgen van 18 Juii, medegedeeld door het Kon Ned Vlet Inetiluut te De Bildt Hoogste stand 764.1 te Isafjord. Laagste od 742.5 te Shields. Verwachting tot den .vond van 19 Juli: Aanvankelijk meest stige Zuid-Westel., later krachtige Zuid- stel. tot Noord-Westel. wind. Betrokken 'f zwaarbewolkt met regen en waarschijn- lt onweer en zelfde temperatuur. Later ts koeter. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.IJ gr. C. f57 gr. F.) j 12 uur 'emidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.) I 3 uur nam.: 17 gr. C. (63 gr. F.) OOQWATERTUDEN TE EATWUE-a.-ZEE Tooi Zaterdag. Hoogste aland des voorm. te 7 u. 52 min. Hoogste stand des nam .te 8 u. 20 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 20 gr. C. II uur voorm.: 201/2 gr. C. 3 uur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 19 gr. C. 11 uur vorm.: 19 1/2 gr. C. 3 uur nam.: 20 gr. C. LICHT OP TOOR FIETSERS e.a. I Vrijdag 9.J1 n.m. tot 4.31 v.m. BERLIJN, 18 Juli (V.-D.) In den Rijks- I werd hedenmiddag gestemd over het rslel der aoc.-democraten tot opheffing n de noodverordeningen. De bedoeling der geeringspartijen eerst een beslissing te ten vallen over de motie van wantrouwen inj niet door omdat de motie van wan- ouwen om tactische redenen door links erd ingetrokken. Het voorstel lot opheffing et noodverordeningen werd aangenomen 1236221 stemmen. Voor stemden de '-democraten, communisten, nationaal- 'ilisten en het grootste gedeelte der teh-nalibnalen. Ni de stemming nam de rijkskanselier dr. rJning het woord en legde de verklaring f dat de Rijksdag hiermede is ontbonden. BERLIJN, 18 Juli. (V.D.). In verband met ontbinding van den Rijksdag vernemen dat de nieuwe verkiezingen zeer waar- tijnlrjk op 14 September a.s. 2ullen plaats Wen. <5 UJNDBN, 18 Juli (V. DO. Het voorstel urchill, het liberale amendement, be llende het vrijstellen van belasting van t bedrijven verkregen winsten, die voor tbreiding of verbetering der bedrijven ebruikt worden, wend wederom met een •ring slemmenverachil verworpen, en wel el 216 legen 241 stemmen. PRAAG, 17 Juli (Wolft) Naar de Pool- "he legatie alhier mededeelt is de Pootsche 'geering van plan tegen einde Augustus e Ministers van Landbouw van die staten ie overwegende belangen bij den landbouw ebben, tot een conferentie in Warschau uit noodigen. Hel gaat hierbij met name om de staten ao de Kleine Entente, verder zullen Hon- 'ije, Bulgarije en de Baltische Staten wor- en uilgenoodigd. Doel der conferentie is een eventueele rereenkomst tot een gezamenlijke richtlijn de landbouwpolitiek. o LONDEN, 18 Juli. (Ned. Tel. Ag.) Naar de „Times" uit Hongkong meldt ontplooien de communisten in Kwantoeng sedert eeni- tijd een steeds grootere activiteit. De Rtad Tsjao-Ping, 50 kilometer Noordelijk ^an Swa-Tao werd door hen ingenomen en eplunderd. Vooraanstaande burgers wer den vermoord, openbare gebouwen ver ast en het gespuis uit de gevangenissen °sgelaten. NEW-YORK, 18 Juli. (Ned. Tel. Ag.) •olgens een bericht uit Managua in Niea- 'Igua zijn gisteren twee Amerikaansche "Ogers gedood toen hun vliegtuig wegens teo motordefect neerstortte. BOMBAY, 18 Juli (Reuter) Tien ka toenspinnerijen behoorende tot de Jassoon- groep hebben het voornemen kenbaar ge maakt voor eenigen tijd te sluiten op 15 Augustus a.s. indien de handelstoestand dan niet zal zijn verbeterd. In de bedoelde spin nerijen werken 20.000 arbeiders. HAMBURG, 18 Juli (V.-D.) Geruimen tijd is reeds een Duitsche expeditie onder leiding van den onderzoeker Wegener op Groenland aan het werk om het doel der expeditie Kamarujuk-glet9cher te bereiken voor het doen van wetenschappelijke onder zoekingen. Aan instrumenten en andere ba gage had de expeditie een last van 120.000 Kilo bij zich, die op een hoogle van meer dan 1000 meter moest worden gebracht. Sedert begin van de maand Mei werd men echter tegengehouden door een niet te ver breken ijsbarricade. Op slechts weinige kilometers afstand van het einddoel is de expeditie toen blijven steken. Thans is te Hamburg een telegram van Wegener ont vangen, waarin hij mededeelt, dat men er na twee dagen zwaren arbeid in geslaagd is met den 10.000 ton metenden motor9choe- nor „Hvidfiska", schipper Olsen, en met be. hulp van 65 dynamietladingen, die tot ont ploffing werden gebracht, door de ijsbarri cade heen te breken. In twee maal kon men toen de geheele bagago naar den voet van df. Kamarujuk-glelscher brengen. Met 25 IJslandsche ponnies is men thans bezig, de bagage op den gletscher te transporteeren. o HAMBURG, 18 Juli (V.-D.) De Ham- hurg-Amerika Lijn deelt mede, dat de „Graf Zeppelin" zich hedenmorgen te 6 uur boven do Golf van Biscaye bevond. Het luchtschip koerste in de richting van de Loire-monding LUEBECK, 18 Juli. (Wolff). Wederom zijn in den afgeloopen nacht twee zuige lingen, die behandeld waren met het tuber- oulose-preparaat overleden, waardoor het aantal sterfgevallen tot 61 is gestegen. LONDEN, 18 Juli. (Reuter). De bladen melden uit Rangoon, dat door een aard beving in het district Thavrawaddy, 60 mijl ten noorden van Rangoon, groots schade is aangericht. Talrijke huizen zijn ingestort en men gelooft dat het aantal slachtoffers 50 bedraagt. Geslaagd zijn voor heb examen huis houdkundige der Huishoudschool Laan van Meerdervoort, Den Haag, de dames J. P. H. Buseman, alhier en W. J. Moret, të Wassenaar. o ACHTJARIGE TONGEN VERMOORD. De 8-jarige Jan Sleebea te Valburg (Geld.), was gistermiddag op bezoek ge gaan bij zijn tante te Slijk-Ewijk. De jon gen zou tegen 8 uut thuiskomen, doch te 10 uur 's avonds was hij nog niet terug gekeerd. De ouders werden ongerust en gingen op onderzoek uit. Het bleek, dat de jongen te ruim halfacht van zijn tante was weggegaan. Gedurende den geheelen nacht is toen naar den knaap gezocht. Op vele plaatsen werd in de slooten gedregd, doch zonder resultaat. Hedenmorgen omstreeks 7 uur werd het lijk van den jongen in een greppel achter een heg dicht bij den Val- burgschenweg, op ongeveer 200 M. afstand van zijn woning gevonden. Het bleek dat met den knaap een zedenmisdrijf had plaats gehad en dat hij daarna was vermoord. Uit het onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek dat de jongen gisteravond het laatst was gezien met den zwerver D. B. Deze werd door den gemeenteveldwachter op zijn werk bij den landbouwer Van B. ge arresteerd. Bij het verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij had den jongen ontmoet en hem met ©en mes den hals af gesneden. B. verklaarde dat hij den jon gen ook nog do keel had dichtgeknepen om tc voorkomen dat hij ging schreeuwen. Na het plegen van het misdrijf was B. blijven staan, totdat hij zeker was dat de knaap dood was. Vanmorgen was de man, die vroeger reeds eenige malen wegens zedenmisdrijven is veroordeeld, gewoon weeT aan het werk gegaan. B. is voorloo- pig opgesloten in het gemeentehuis to Herveld. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Mr. ENNO FENNEMA OVERLEDEN. Hedenmorgen is te Amsterdam zeer on verwachts overleden mr. Enno Fennema in den ouderdom van 55 jaar. De overledene was directeur van Broekmans Effectenkan toor, Vice-president van de Vereeniging voor den Effectenhandel en Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De veraseching zal plaats hebben in het crematorium te Velsen Maandag a.s. na aankomst van den trein van 11.16 uur aan de halte Driehuis, Westerveld. Gistermiddag is na een ziekte van enkele dagen in het ziekenhuis te Arnhem op 34- jarigen leeftijd overleden de kunstschilder J. C. v. d. Ven te Henkum. Hem werd tweemaal de Koninklijke sub sidie verleend. Gisterenavond omstreeks tien uur heelt op de C&tadellaan te 's-Hertogenbosch een ernstige aanrijding plaats gehad. De heei E. v. d. Z., uit Wamel, kwam op genoemd tijdstip met zijn auto uit de richting den Bosch. Een wielrijder, de schoenmaker v. d. M. uit den Bosch, kwam uit de richting Orthen en reed aan den rechterkant van den weg, terwijl de auto rechts aanhield. Doordat de aandacht van den bestuurde! door den neerplassenden regen werd afgeleid werd de fietser aangereden en tegen den grond gesmakt Met een zware hoofdwonde werd hij op genomen en overgebracht naar het Groot Ziekengasthui3 aldaar. Hedenmorgen was zijn toestand vrij goed, doch niet buiten gevaar. De chauffeur is gearresteerd. Hedennacht te halfvier werd te Helmond brand ontdekt in een manufacturenzaak van den heer K. De brandweer was spoe dig ter plaatse en wist het boven den win kel gelegen woonhuis te behouden. In den winkel lag een zeer groote voorraad manu facturen opgeslagen, die door het vuur vernield werd. Het andere gedeelte van het perceel liep veel- waterschade op. Do totale schade loopt in de duizenden. De oorzaak is onbekend. 5 Op de op 30 Juli a.s. in het hotel de l'Europe te Utrecht te houden jaarlijksche algemeen© vergadering van den Nederland schen Slagershond stelt het Bond9bestuur zijn mandaat ter beschikking naar aanlei ding van een gerezen conflict lusschen de grootste afdeeling van den bond „De Ver- eenigde Amsterdamsdhe Slagers" en de bondsleiding. Naar aanleiding daarvan heeft „De V. A. S." tot alle bij den Nederl. Slagershond aangesloten leden een rond schrijven gericht, waarin het besluit van het bondsbestuur om zijn mandaat ter be schikking te stellen onorganisatorisch wordt genoemd, omdat de Slagershond de grieven van de uitgetreden afdeeling niet kent. Volgens het rondschrijven heeft de voorzitter van den Nederl. Slagershond de gelegenheid daartoe op een in Utrecht ge houden buitengewone bondsvergadering ontnomen. Bovendien geeft de bondsleiding geen ge volg aan het besluit dier vergadering, om een commissie van onderzoek in te stellen welke zou te onderzoeken hebben of de grieven van „V. A. S." juist zijn of niet. Waar het 'bondsbestuur dit besluit der bui tengewone bondsvergadering negeert, moet naar „De V. A. S."' schrijft het ter beschikking gestelde mandaat aanvaard worden. „De V. A. S." keert terug, wanneer het bondsbestuur verdwijnt. Indien de jaarvergadering daarmede niet accooid gaat, zal de gewone veikiezing van leden van het bondsbestuur plaats hebben, die inmiddels reeds bij enkele candidaat- 9tclling herkozen zijn. Hedenmiddag is door den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw in de zalen van den Dierentuin te Den Haag de groote jaarlijksche tentoonstelling geopend van de Vereeniging ter bevordering der rozenteelt „Nos jungunt Rosae." De groote zaal is geheel in een rozentuin herschapen. Een bijzonder effect maakt de inzending op het tooneel, waar een prachtige collec tie rozen is uitgestald van de kweekerij Keessen te Aalsmeer. Het grootste gedeelte van deze inzending bestaat uit kasrozen, waaronder enkele nieuwe soorten, waar mede de firma verschillende proefnemingen heeft gedaan. Het middenvak wordt voor een groot ge deelte ingenomen door de collectieve inzen ding van den Tuinbouwbond Aalsmeer. In totaal zijn er ongeveer 90 inzendingen, waaronder ook een orchideeënverzameling. Deze is afkomstig uit Aalsmeer. Daar ter plaatse tracht men een nieuwe cultuur van orchideeën te ontwikkelen, en als resultaat van dit pogen heeft de betrokken firma enkele fraaie exemplaren ingezonden. In een aparte zaal zijn de nieuwe soorten bij eengebracht, welke nog niet in den handel zijn. Tenslotte kan nog vermeld worden dat er eenige fraaie inzendingen zijn van bloemwerk. Reuter meldt uit Santa Maria: Ondanks de mededeeling van den vlieger Saul, ontkent Kingford Smith dat hij plan nen heeft voor een nieuwe Oceaanvlucht. o Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, is, met ingang van 16 Augus tus 1930, aan ir. H. A. B Bünnemeijer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als le er aar aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop. UIT NED. OQST-INDIE. MENADO, 17 Juli. Aneta). Na afloop van den voetbalwedstrijd tusschen de al hier thuis behoorende voetbalvereeniging Wil'helmina en een elftal samengesteld uit opvarenden van H. M. opnemingsvaartuig „Van Doorn", ontstond een wrijving tus schen het publiek en het verliezend matrine elftal. Aanleiding daartoe was dat dit elf tal door het publiek werd gehoond wegens zijn unfair en forsoh spel. De politie, die tussohenbeide trad, bleek nitet te zijn op gewassen tegen de aanwezige 20 mariniers, die tot den aanval overgingen en slaag uitdeelden om daarna spoorloos to ver dwijnen. De heeren zijn later van hoorei gehaald en zullen gerechtelijk worden ver volgd. Een der belhamels bleek te zijn ge drost. DE KAAGWEEK 1930 BEGONNEN. Een goede inzet. (Van onzen eigen verslaggever). Alle sombere voorspellingen van ervaren en bevaren zeilers ten spijt, die een ouder- wetsche Kaagweek met vliegend stormweer en semi-wolkbreuken profeteerden, mag de inzet van het jaarlijksche Kaagtestijn alles zins bevredigend heeten. Wel moeten geliefkoosde zeilverslag- geverstermen als strakblauwe luchten, die zich koepelen over witbeplekte en riet om zoomde plassen in dit eerste wedstrijdver slag achterwege blijven, maar na den over dadig milden regenval van de laatste dagen zijn we met het matte waterzonnetje, dat met succes door het grijze wolkengordijn poogt heen te dringen al bijster in onzen schik. En dan.... er is wind, een stijve bries, die de blanke zeilen heerlijk voldrukt; er is belangstelling langs de oevers en op het wedstrijdterrein; er is stemming, zooals altijd op de Kaag. Alle oude getrouwen zijn weer op hun post. Onder in den startloren verkoopt Pipa de Groot met waar fanatisme insignes en programma's aan drommen enthousiasten, die door van der Mey onverbiddelijk en des noods onder geleide derwaarts worden ver wezen. En twee verdiepingen hooger zetelt het wedstrijd-comité, waarvan Chris Kiewit den inhoud van zijn longen ver deelt tusschen forsche hoornstooten en dito bevelen door zijn vervaarlijken scheeps roeper. Daar is verder mevrouw Van Hool- werff, die met pijnlijke accuratesse tiental len cijfertjes in de wedslrijdlijsten krabbelt; de heer van Vliet, die met veel élan met „de schuif" jongleert en de heer Jongmans, die teet één oog zijn chronomeier inspec teert en het andere doorloopend gevestigd houdt op de administratie. En last not least zit daar de heer Ouwerkerk, die optreedt als vlagmatroos en met nooit falende zeker heid witie, roode, blauwe en gele vlaggetjes haalt en strijkt. Der traditie getrouw is deze eerste dag uitsluitend bestemd voor de onderlinge zeil en motorbootwedstrijden, waarvan het pro gramma weinig afwijkt van dat van vorige jaren. Niet buitengewoon belangrijk dus, maar uiterst geanimeerd en een prettige intro ductie tot de eigenlijke wedstrijden van de volgende dagen. De tijd ontbreekt ons om over het pro gramma van heden in bijzonderheden uit te weiden. Het belangrijkste is de onderlinge regenboogwedstrijd, waarvoor om f uur wordt gestart en de zeilwedstrijden voor Canadeesche kano's en Kajaks, een novum op de Kaag. Wij komen hierop morgen nader terug. o— WATERPOLO. DE ZIJL II—POELMEER I o—i Gisteravond -werd in de Zweminrichting De Zijl een Polowedatrijd gespeeld tusschen De Zijl II en Poelmeer I voor de competi tie van den H.Z.B. Voor de rust ging het spel gelijk op en wist De Zijlkeeper eenige schoten fraai te houden. Na de rust was Poelmeer soms even sterker en kon dit door opzwemmen in een doelpunt uitdruk ken. De Zijl-voorhoede schoot nog eenige keeren naast het doel en tegen de lat. o ZWEMMEN. Voor de te houden zwemfeesten op 23 en 24 Juli a.s. in de zweminrichting „De Zijl" bestaat veel animo. Ingeschreven zijn n.l. 107 deelnemers voor de volks- en 100 deel nemers voor de onderlinge wedstrijden. Bij de volkszwemwedstrijden zullen een viertal Leidsche kampioenschappen ver- zwommen worden. Daarvoor zijn de vol gende inschrijvingen binnengekomen: 100 Meter vrije 9lag (dames): A. v. Leeu wen (Zijl), N. Paardekooper (Zijl), HL Passier (L.Z.C.). 50 M. rug zwem men (dames): H. Passier (L.Z.C.), N. Meyer (L.Z.C.), G. Polanen (Zijl), N. Paardekooper (Zijl), M. van Mey- gaarden (Zijl), C. v. Leeuwen (Zijl), M. Kraayenbrink (Zijl), J. de Vroede (Zijl). 100 M. schoolslag (heeren): M. v. Gel- deren (L.Z.C.), Fr. v. d. Mark Jr. (Zijl), W. Harland (Zijl), R. J. J. Bronsgeest (Zijl) Popduiken (heeren): J. P. Buys (L.Z.C.), Fed. v. d. Horst (Zijl), E. Munting (L.Z.C.), W. Snoeker (Zijl). Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pag. 2 van het Tweede Blad. De volgende passagierschepen zijn Zater dag 19 Juli 1930 in radio-telegraische ver binding met dn daarnaast vermelde kust- 9lations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door do N. T. M. Radio Holland N. V. Algorab, Olinda Fornambuco Radio Cottica, Rugby Radio Crynssen, Rugby Radio Flandria, Scheveningen Radio Gemma, Vittoria Radio Indrapoera, Sche veningen Radio Insulinde, Scheveningen Radio J. Piet Goen, Scheveningen Radio Pr, d. Nederl., Scheveningen Radio Rotterdam, Marion Radio W.O.C. Spring fontein, Rugby Radio Tjerimai, Scheve ningen Radio Zeelandia, Olinda Pernam- buco Radio Johann de Witt, Schevenin gen Radio Joh. V. Oldenb., Scheveningen •Radio Klipfontein, North Forel. Radio N. Amsterdam. Porlishead Radio Orania, Rio de Jan. Radio Oranje Nassau, Rugby, Radio Palria, Scheveningen Radio V. Renselaer, Quesant Radio Slamat, Scheveningen Radio Statendam, Scheve ningen Radio - Volendam, Niton Radio. Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale koslen 44 centen per woord. LEIDEN, 18 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: Runderen 366. kalveren 127, schapen 299. Stieren 35 f. 95293. Kalf- en melkkoeien 95 f. 210425. handel matig. Varekoeien 105 f. 190310. handel vlug. Vette koeien 131 f.260165, schoon gewicht per K.G. f. 0.641.17, handel matig. Vette kalveren 43 f.65115, schoon gewicht per K.G. f.1 1.40, Nuchtere kalveren 84 f. 920. Vette schapen 299 f. 2640, handel vlug. Lamme ren 899 f. 19—30. Mestvarkens 812 f. 27— 53. handel matig. Biggen 963 f. 1420, han del matig. Paarden 9 f. 95190. Veulens 16, f. 6095. Bokken en geiten 6 f. 512. Kaasmarkt. Aangevoerd 146 partijen kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 K.G. van f.4346 2o soort f. 3442; le soort Leidsche kaas f.4247; 2e soort f. 3240. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 89 partijen, 3634 stuks, 28919 K.G. Aangevoerd: Goudsche kaas 121 partijen, Leidsche kaas 25 partijen. BODEGRAVEN, eiervedling van 17 Juli. Aanvoer 15160 stuks kipeieren, prijs f 5.20 tot f. 6.aanvoer 824 stuks cendeieren, prijs f 4.40 tot f 4.90. Hanen f 0l20 tot f 0.40. BOSKOOP, 17 Juli. Rozen per bos: Ophe lia 1623 cfc., Golden Ophelia 17—26, Mar cel Royer 35—50, Hadley 7591, Claudius Pernet 5871, Columbia 6781, Butterfly 2335, Mac Keiler 6072, Wilh. Kordes 2S42, Jules Bouché 35, Rosalamdia 50—80, Elle Poulsen 80—100, Keizerin Aug. Victo ria 26—31, OrleajiB 2530, Juliana 24—27, Phoebe 70—83, v. Ross urn 25, Florex 82—91, Polyantharozen 4056. Diversen per boa: Anjers 1426 ofc., Clematis Durandi 62, Gla diolen 1419, Gerbera 38 ct. (HOOFDDORP. Graanbeurs van 17 Juli. Tarwe (witte) f 10.h f 10.50; tarwe (rood1©) f 9.50 h f 10.gerst chevalier i 6.25 f 6.75; haver f 5.50 f 6—; duiveboonen f 14.f 15.groene erwten f 8.75 5 f 9.25; karwij f 38. h f R4.blanwmaanzaad f 36.h f 38.— koolzaad f 15|.—i h f 16.—. Alles per 100 K.G. KATWIJK a. 'd. RIJN, 17 Juli. Aanvoer 580 kisten groote aardappelen, 5100 bos peen. Prijzen: Duko of York per kist van 25 K.G. f. 1.20—1.60, id. drielingen f. 50—60. Eigenheimers f. L10—1.50, Peen per 100 bos f. 6—8.50. LEEUWARDEN, 18 Juli. Veemarkt. Aan gevoerd 80 enterstieren, prijs f. 190350. 136 twentea-stieren f. 3.50560. 165 vette koeien f. 240—430, p. K.G. f. 0.80—1.16. 313 melk- en kaJfkoeien f. 230—440. 32 pinken i 100200. 63 vette kalveren f. 40—100. 70 gra9kalveren f. 35—40. 127 nuchtere kalve ren f. 816. 110 vette schapen f. 28—40. 85 weideschapen f. 2636. 186 lammeren f. 4 25. 853 vette varkens f. 60120, per K.G. f. 0.540.62; zouteTS f. 0.59—0.61. 76 ma gere varkens f. 2860. 312 kleine biggen f 14—21. 19 bokken en geiten. 34 paarden.- Totaal 2661 stuks. Mijnboter f. 1.61* f 1.60, f. 1.50. Veilingptrijs f. 1.53, f. 1.38. Commissieprijs f. 1.71. Aanvoer 6/3, 78/6. Kippeneieren aangevoerd 36.000 K.G., prijs 4146 ct. per stuk. Handelsprijs f. 0.80 0.90 per K.G. Eendeneieren aangevoerd 1400 K.G., 441/4 ct. per gtuk. Handelsprijs 5065 ct. per K.G. Pluimvee: Aangevoerd 300 sla/dhtkippcn f. 0.802, 75 slachthanen f. 0.79—1.50, 300 jonge hanen f. 0.402.50, 150 piepkuikens 330 ct. 25 j'onge duiven 20 ot. per stuk. Sleutelkaas 13—40. Na gelkaas 21. Goudakaas 1653. Edammer 6—70. Aanvoer 53.558 K.G. ROKLOFARENDSVEEN, 18 Juli. Snij boon en f. 1.751.85, afwijkend f. 1.55, stek f. 0.69—0.65. Princeboonen f; 2.30, zonder draad f. 2.60, dubbele stam f. 1.70. Pronk- boonen f. 0.70 per 10 K.G. Augurken (fijn) f. 4.60, fijn basterd f. 2.60, basterd f. 1.30 1.45, grof f. 0.850.95, bommen f. 0.50 0.60, stippel f. 0.55 per 25 K.G. Tomaten A f. 10-11, B. f. 11, O. f. 6—9, CC. f. 2—4 per 50 K.G. VEUR. 17 Juli. Engelsohe komkommers, le soort f. 4.50,2e soort f. 2, 3e soort f. 0.60, wankleurige f. 1, stek f. 0.10. Gele komkom mers le soort f. 3.50, 2e soort f. 2.10, 3e soort f. 1.stek f. 0.25. Krop sla, le soort f. 3.50, 2e sooTt f. 1.50, uitschot 1 0.30. Stoofsla f. 2.50. Peen f. 9.50. Bloem kool le soort f. 32.50, ?e soort f. 12, uitschot f. 1. Tomaten, mid. f. 10, gr. randen f. 9, soort f. 9, 3e soort f. 4.50, banken f. 7, uit schot f. 1, rijp f. 10. Andijvie per 100 f. 4.50. Spinazie f 0.15. Postelein f. 0.10. Rabarber, per 100 bos f. 3. Snijboonen f. 25. Spercïe- boonen f. 18. 8—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3