treinbotsing in roemenie. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. BEURSQVEBZiCHT. MARKTBERICHTEN, WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur; 766. Hedenmiddag 3 uur: 764 telegrafisch weerbericht. mi; waarnemingen in den morgen van 17 Juli, medegedeeld door het Kon Ned. Mel Instituut te De Bildl Hoogste stand 765,8 te Isaljord. laagste stand 744,6 te Blacksod en Scilly Verwachting tot den avond van 18 Juli: eest matige, tijdelijk wellicht wat toene- ier.de Zuidelijke tot Westelijke wind. waar bewolkt met opklaringen en waar- hijnlijk regenbuien. Weinig verandering temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 181/2 gr. C. (65 gr. F.) 3 uur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.) OOGWATER TIJDEN TE KATWUK-a.-ZEE Tooi Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 8 u. 16 min. Hoogste stand des nam. te 8 u. 40 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooga Rijndijk". 7 uur voorm.20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. 3 uur nam.: 20 1/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 18 1/2 gr. C. 11 uur voorm.: 19 1/2 gp. C. 3 uur nam.20 gr. C. licht op voor fietsers mu T Donderdag 9.42 n.m. tot 430 v.m. BEZUINIGING IN TASMANIA. LONDEN, 17 Juli. (V.D.) Uit Hobart ordt gemeld, dat Sir James O'Grady, iouverneur van Tasmania, bij de opening ,n de niéuwe zitting van de Wetgevende Vergadering, van Tasmania, mededeelde, lat de regeering voornemens is de sa-la- issen van de Ministers en de vergoedin- |en aan de leden der Wetgevende Verga- lering te verlagen, teneinde op deze wijze ea begin té maken met de in alle onder- leeJen van staatsbeheer in te voeren be- 'fliging. -b- OOK EEN CGNGRES- BERLIJN, 16 Juli. (Wolff). Het wereld tongres van communistische arbeiderskie len is hier heden op de von Bulowplatz 'houden. Het werd door 600 personen be zocht. Na afloop hadden botsingen met de 'litie plaats, waarbij 23 personen werden learre steer d. DE „GRAF ZEPPELIN". OSLO, 16 Juli. (Wolff). Het luchtschip ►,Graf Zeppelin" is heden de stad Bergen epas6eerd en heeft daar post neerge worpen. HAMBURG, 17 Juli. (V.D.). De Hamburg- Imerike-lijn deelt mede dat kapitein Leh- ïon in overeenstemming met de passagiers ■O boord van de Graf Zeppelin de route «ft gewijzigd. Het luchtschip cal over J-'land vliegen en over Frankrijk terug keren. Hedenmorgen te 6 uur bevond de «af Zeppelin rich op 63.5 gr. Noorder- ireedte en 7,7. gr. Weeter lengte. DE STERFGEVALLEN TE LüBECK. LUEBECK, 17 Juli (Wolff) Van de met »'t tuberculose-preparaat behandelde zui gen is in den afgeloopen nacht weder- een overleden, waardoor het aantal sterfgevallen tot 59 ia gestegen. BOEKAREST, 17 Juli. (Wolff). Op de Joorlijn van Borsa is een personentrein in botsing gekomen met een goederentrein. ten persoon werd gedood en twintig ge wond. Beide locomotieven en verscheidene *ageüs werden verwoest. DE AARDBEVINGEN IN GUATEMALA. NEW-YORK, 17 Juli. (V.D.) De staat tal 'ü*!3 is geteisterd door een groot aan- staH*n 'vingen, waardoor ook in de honfd- Guatemala vele gebouwen werden m ld°eSt 'le! binnenland wordt ge- eprnl.?a' op ve'e plaatsen menschen ten- wond I?" het rnstOTtêfl van huizen ge- Te Galpatagua stortten hon- SCHEEPSONTPLOFFING. MARBURG-WILHELMSBCRQ, 17 Juli. (Wolff). In de haven is een klein tank scheepje ontploft, waardoor drie personen zwaar werden gewond. De door de ontplof fing ontstane brand kon spoedig gobhischt worden. POOLSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. WARSCHAU, 17 Juli. (V.D.) Een Poolsch" vliegtuig, dat gisteren van Warschau naar Krakau vloog, oin van daar door te vlie gen naar Berlijn om deel te nemen aan dn Europa-rondvluoht, is niet ver van Krakau verongelukt. Het vliegtuig kreeg een mo torpanne en werd bij het neerstorten totaal vernield. De piloot zelf liep ernstige, tij» begeleider lichbe verwondingen op. UIT DEN STORM GERED. LONDEN, 17 Juli. (V. D.). Ternauwer nood kon hedenmorgen hel leven gered worden van drie personen, die met een klein hondje aan boord waren van een klein jacht, waarmee zij van Calais naar Dover wilden oversteken. Drie mijlen buiten Calais kwa men zij terecht in een hevigen siorm, waar door het jachtje zoo goed als onbestuurbaar werd. Snel werd het vaartuigje echter voort gedreven naar de Engelsche krijtkust en naderde met groote snelheid de gevaarlijke Goodwin-rotsen. Inmiddels had men aan boord de noodvlag geheschen, welk signaal werd opgemerkt door het Goodwin-licht- schip. Aan boord van het lichtschip loste men eenige scholen, waardoor men le Wal- mer op het jacht opmerkzaam werd ge maakt. Spoedig voer de motorreddingboot van Walmer, de „Lady Haig" het jacht tege moet, doch dit zou legen de rotsen versplin terd zijn voor de reddingboot het had kun nen bereiken, als niet het uitgeworpen anker even voor de rotskust plotseling hou vast had gekregen, waardoor het scheepje bleeL liggen tot de drie opvarenden en het hondje veilig aan boord van de reddingboot waren opgenomen. 25 MILLIOEN VERDUISTERD. PARIJS, 17 Juli. (Ned. Tel. Ag.) De direc teur van een Parijsch filiaal van een New- Yorksche bank is sedert eenige dagen ver dwenen. Bij het nazien der boeken, bleek hij verduisteringen tot een bedrag van 25 mil- lioen frs. te hebben gepleegd door valsche boekingen. T. P. C. E. WATERMAN t Omtrent de loopbaan van den te Den Haag, na een korte ongesteldheid, over- j leden heer J. P. 0. E. Waterman, in leven directeur van de N.V. Assurantie-Maat schappij „de Nederlanden van 1845" en van de met haai- samenwerkende Maat schappijen, kan het volgende worden mede gedeeld De heer Waterman trad, na de Hoogere Burgerschool te Haarlem te hebben door- loopen, in dieust va<n de bovengenoemde maatschappijen, bij wie hij in velerlei func- tiën werkzaam was, Gedurende eenige jaren was hij directeur van het bijkantoor te Batavia, terwijl hij op verschillende tijdstippen ten behoeve va® de Maatschap pijen buitenlandsche reizen ondernam, o.a. naar het V erre Oosten, Chili en Zuid- Afrika. Op 1 Januari 1926 werd de thans ontslapene tot directeur van de Maatschap pijen benoemd. Met den heer Waterman gaat heen iemand van ongekende energie, van groote vakkennis in de assurantiebedrijven boven dien een vriendelijk en oprecht man, in tvijden kring bekend en bemind. MEDEWERKING DER BETROK KENEN BIT DE BESTRIJDING VAN HET MOND- EN KLAUWZEER? In een gemeente, gelegen in het gedeelte van Nederland, behoorende tot een der z.g. afgesloten kringen, dus in een der gedeel ten. waar het mond- en klankeer nog sléc'hts sporadisch voorkomt, moest proces verbaal worden opgemaakt tegen den voor zitter van den Provincialen Bond van Vee handelaren. wegens het niet aangeven van Ihet uitbreken van bedoelde ziekte ondor diens vee. Tegen den wethouder van dezelfde ge meente moest eveneens proces-verbaal wor den opgemaakt wegens te late aangifte en wegens frauduleus vervoer van ziek vee. DOOR 'N AUTO AANGEREDEN. In de Runstraat te Don Haag is heden ochtend een negenjarig meisje, J. O. wo nende Adelheidstraat 59, door een autö aangereden. Met zeer ernstige verwondingen aan het hoofd is het kind door den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Den autobestuurder treft volgens het voorloopig onderzoek geen sdhuld. VERDRONKEN. Vannacht is te Rotterdam op de Maas ter hoogte van de Maaskade (Westzijde) een roeiboot, waarin zich 4 Duiteche zeelieden van den wal naar het stoomschip Amrum, dat op 9troom lag, begaven, door den ster ken stroom omgeslagen. Omstanders heb ben 3 van de 4 zeelieden kunnen redden. Da vierde, de 23-jarige A. P. M., is ver moedelijk verdronken. OFFICIEELE PROEFTOCHT VAN EEN NU" UWE REDDINGSBOOT. Hedenmiddag heeft naar uit Rotterdam wordt gameid, de nieuwe reddingsboot der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, de „President Jan Leis" haar officieele proeftocht gemaakt. Dit is de eerste der twee motorreddings- booten voor Hoek van Holland, welke de Maatschappij heeft laten bouwen van de gel den, welke door een comité zijn bijeenge bracht, na het vergaan van de reddingsboot „Prins der Nederlanden", bij een poging tot redding bij den schipbreuk van het s.s, „Valka". Binnen een paar weken komt ook de tweede boot gereed, welke den naam zal dragen van „President J. V. Wierdsma." Bij de proeftocht van de nieuwe reddings boot op de Nieuwe Maas en Waterweg, wa ren tegenwoordig, de oud-president van de Maatschappij, naar wien de boot genaamd is, de heer Jan Leis uit Kinderdijk; de te genwoordige president A. A .baron Sweerts de Landas Wyborgh, de secretaris, de heer C. D. Julius, de heeren Rotgans on Vervat van de firma Burgerhout, welke de schepen houwt; prof. Vossnack, de adviseur dor Maatschappij, naar wiens ontwerp beide red dingsbooten geconstrueerd werden en de heeren P. Gordon en J. van Rees, inspec teurs der Maatschappij. Do „President Jan Leis" komt onder bevel van schipper J. Slis, de bekende Hoek van Hollandschc reddings- bootkapitein. Het gezelschap scheepte zich in bij de Roei- en Zeilvereeniging „De Maas", waar na een tocht van ongeveer drie uur gemaakt werd Hierop werd de snelheid van de boot beproefd, welke 8 1/4 mijl bleek te zijn. Kr werden voorts nog draai- en andere proeven genomen, waarna de boot op den terugtocht door de Maatschappij Werd overgenomen van de bouwers, de scheepswerf Burgerhout ti> Rotterdam. Wanneer de boot voor een redding zal uit varen, bestaat de bemanning uil 8 koppen. In het voor- en achterruim kunnen in totaal 46 schipbreukelingen geborgen worden; mochten er eventueel nog meer menschen le redden zijn, dan kunnen er in totaal de aan dok te brengen inbegrepen een 64 op de boot plaats vinden. Het schip is een dubbelschroef-motor- boot. Do lengte is 17.8 meter, breedte 4 me ter. Er zijn twee, geheel gescheiden, water dichte motorkamers. Voorts heeft de boot waterdichte dubbelo zijwanden, en een dubbelen bodem. De voortstuwing geschiedt door twee schroeven, gedreven door 2 cylinder ruw- olie, middeldruk motoren, type Kromhout 2 M. 1, van 41 E P. K. Een circa 3000 K G. zware ballastkiel verzekert het schip een zeer groote stabiliteit. Teneinde te verzekeren, dat de gekantelde boot in zeegang weer overeind komt, is een inrichting aangebracht, waardoor do brand stof en de waterballast in den dubbelen bo- dam onder de motorkamers overloopt naar de zijcomparlimenten. a Een bijzonderheid van de nieuwe boel is voorts vooral de radio-lelcfonie-installatie, welke tot nu toe geen enkele reddingsboot in ons land bezat. NA HET AUTO-ONGELUK BIT DOORN. Ds. Jongebrenr overleden. Ds. Jongebreur die gisteravond, na het auto-ongeluk bij Doorn (men zie onder „Ge mengd Nieuws"), in het wijkhuis te Doorn in zeer zorgwekkenden toestand werd op genomen, is hedennacht te één uur aan de bekomen verwondingen overleden. De oorzaak van het ongeluk is te wijten aan het feit, dat ter plaatse tusschen de tramrails geen bestrating aanwezig is. Auto's die moeten uitwijken, komen meermalen op dit zatidgedeelte terecht en hij eenige vaart slaan de wagens om. Verleden jaar waren aan dit euvel een zestal meer of minder ernstige auto-ongevallen te wijten. Uit Veenendaal wordt gemeld: Toen hedenmorgen het bericht van over lijden van ds, Jongebreur bekend Werd, heerschle te Veenendaal een algemeene ver slagenheid. Ds. Snoek, die per ziekenauto naar zijn woning alhier was overgebracht, is er redelijk aan toe Hij heeft een gebro ken sleutelheen en enkele inwendige ver wondingen. De heer J. H Jansen, eveneens uit Veenendaal, kwam er met enkele schrammen af, terwijl de chauffeur G. Beukhof men den schrik vrijkwam Marinus Jongebreur werd 20 Novomber 1875 le OuderkeTk aan den Use! geboren. Hij studeerde aan de gymnasia le Zetten, waar hij in 1899 candidaat werd Uil vijf tien beroepen nam hij dat naar Jaarsveld aan, waar hij 25 Maart 1900 zijn intrede deed. Op 20 November 1904 kwam ds. Jon gebreur naar Veenendaal. alwaar hij tot zijn dood bleef. Verleden jaar November vierde de ontslapene zijn zilveren ambts jubileum Ds Jongebreur was voorzitter der Vrije Chr School van de Anti-Revolulio- naira Kiesvereeniging en van „Truffel en Zwaard" Ook bulten Veenendaal heeft de overle dene veel arbeid verricht. In 1906 richtte hij mede de Gereformeerde Bond in de Ne- derlandsch Hervormde Kerk op. Van deze organisatie was hij ongeveer 20 jaar secre taris Verder was hij mede-redacfeur van de ..Waarheids-vriend" Van den Ring Wijk bij Duurstede was hij praetor en van het Classikaal Bestuur van Wijk scriba, terwijl hij secundus lid was van het Provinciale Kerkbestuur van Utrecht. De begrafenis is vastgesteld op Maandag a.s op de Nieuwe Begraafplaats te Veenen daal. Voor de te 's-Gravenhage afgenomen M.U.L.O. examens, diploma B„ zijn o.m. geslaagd de heeren J. W, de Haas te Hllle- gom en H. J. Vooiea te Sassenheim. ZEILWEDSTRIJDEN TE SANDHAMN. De eerste dag weinig wind, onvergetelijke aanblik van zooveel honderden wedstrijdjachten. (Van een bijzonderen berichtgever). Sandhamn 15 Juli. Deze eerste wedstrijddag van de Tecks, die men Europaweek noemt is wel een beetje tegengevallen. Wol was het prachtig weer, maar er was geen Zuchtje wind bij de start en later werd het wel iets beter, maar veel werd het toch ook niet. De start van de zesmelerklasse waarvoor wij uiteraard de meeste belangstelling heb ben tijdens deze wedstrijden, was met 33 schepen iets buitengewoons. En men moet wel een goede stuurman zijn, om in een der gelijk veld een goede start te maken. Men meet Oscar Nathan die eer volop geven: zijn start was onberispelijk, gelijk trouwens ook die van de Dana II, die zooals men weet weer door Carp wordt gestuurd. Veel lager vertrokken de Lou en de Kitty en dat gemis aan hoogte bleek juist in dit zoo sterk be zette veld een groot nadeel te zijn. Daar kwam evenwel bij. dal de wind schiftte iets waarvan op verschillende plaatsen geheel verschillende gevolgen werden ondervonden. Maar dit is wei zeker: de oudere zes- me'.ers zullen in de mee9ie omstandigheden met geen vinger meer kunnen wijzen naar al die nieuwe schepen van de Zweden en de Finnen. Die hebben aanmerkelijk meer doek tot 48 meter toe en zijn daardoor ook aanmerkelijk smaller geworden, wat blijk baar aan de snelheid ten goede komt. Voor een bouwmeester ligt hier een veld van ob servatie, zooals zich zeker nimmer meer zal voordoen. Na de start trok de zaak al heel gauw uit elkaar: de Italiaan Twins II nam de leiding, maar moest die in het kruisrak reeds aan de Rosita III afslaan. De strijd bij de tweede boel was dikwijls heel belang wekkend en er viel hier en daar op de snel heid van het manoeuvreeren nog al wat aan te merken. Maar we wachtten daar tever geefs op onze eigen schepen. Die lieten zich wel heel lang wachten. De Lou was eerst nummer 17 Vlak achter hem kwam de Dana, de Deensche zesmeter, waarop men zooveel hoop had gevestigd. In de achter hoede kwamen de beide andere Hollanders, terwijl de rij gesloten werd door de Ubu, die door Frank Murdoch gevaren werd en die een onbegrijpelijk eind achter was. Veel verschil kwam er daarna met den loopenden wind niet meer, alleen schoven do schepen met hel afflauwen van het briesje legen het einde wat meer in elkaar. Toch waren de verschillen groot; tusschen nummer een en nummer laatst was dat bij de tweede boei reeds meer dan een kwartier. Rosita III, die thans het eigendom is van den heer Conill van Havana Y.C., die mooie snelle Zweedsche zesmeter won in 2.26.-55; tweede werd de May Be n in 2.28.43; derde de Alibaba in 2.29.31; vierde de Twins II in 2.30.10. De lijden van onze Schepen ivaren Lou 2.3"y-Kitty 2.42.30 en Braas- semermeer 2.43.10. Carp was met de Dana II heelemaal ln de achterhoede geraakt. Prins Hendrik volgde de Wedstrijden dezen dag aan boord van de Quo Vadis van den heer E. A. Lehmann. DE TWEEDE DAG. Weer een dag van haast geen wind. De Noordelingen weer aan den kop. Braassemermeei geelt den strijd op. (Van een bijzonderen berichtgever). Aan boord ,,Quo Vadis" 16 Juli. Vanmorgen scheen de 2f>n weer even heerlijk als gisteren, een vlekkeloos blauwe hemel wolfde zich boven hot heldere wates van deze zoo roerkwaardig-mooie eilanden omgeving. Maar... er was alweer weinig of geen wind! Do Hoilandsohe schepen hebben ook ditmaal niets bijzonders te zien gegeven, iets wat zij trouwens met bijna alle niet- noovdelingen gemeen hadden, wamt met uitzondering van de Italiaansche Twina II bleven alle Europeanen ver achter. Ook de Dana, de Deen, die door Carp gevaren werd, maakte er niets van, zakte in het stuk voot den wind nog verder weg. De Lou daarentegen haalde in dat stuk nog wat op, hoewel het eindresultaat toch niet van dien aard was, dat het met eere mocht wordon genoemd, De start was in den wind en ook nu weer was d» Dana een der eersten, maar zij had geen vaart genoeg en werd dus spoe dig door de andere schepen afgedekt on verdween meteen naar de achterste gelede ren. Zoo ging het ook met de Kitty, di« niet allee,n stedht. startte maar die ook niet liep in dezen stappen wind. De Zweden althans de nieuwe, zijn blijkbaar alle Keel goede lichtweerscheepjee, tenminste zij waren zeer ver vooraan bij de eerste boei Daar was een kenteekenend verschil reeds tusschen de schepen, die van de eerste tot de laatste niet minder dan ruim twintig minuten uit elkander lagen. De S 28 was hier vooraan en die wist ook in de beide andere beenen van den te zeilen driehoek den voorsprong te handhaven. De S 31 die gisteren gewonnen had was er zesde en kwam tenslotte als vierde aan. De Noor- sche kroonprins werd met zijn Norma ten slotte nog achtste. De Lou, die als nummer 22 de eerste boei gerond had, werd in het laatst nog tot nummer 21 gepromoveerd: toch niet een resultaat om trotsch op te zijn. De Braassemermeer, die al dadelijk in de achterhoede lag, hebben wij bij de tweede boei niet meer zien passeeren. die bleek dan ook later om de een of andere reden den wedstrijd te hebben opgegeven, trouwens het schip zou ook al evenmin als de andere Iets hebben gedaan. De wedstrijden in de andere klassen wa ren onder den invloed van den weinigen wind al evenmin bijzonder spannend: de Noren wonnen den strijd in de 12- en in de achtmeterkiasse, terwijl die in de tien- meterklasse door een Zweed werd ge wonnen. De koning van Zweden toont zich een groote liefhebber van deze zeilwedstrijden: evenals gisteren treeft hij die ook nu weer met veel belangstelling den lieelen dag ge volgd. De uilslagen vindt men reeds elders in dit Blad onder Sport. AMSTERDAM. 17 Juli. De beurs h'ad heden een wat levendiger voorkomen dan de vorige dagen en ook de tendenz was wat gunstiger geworden. Een groote handel werd gedreven in A. K. U 's die boven 110 kwa men, maar onder beurstijd onbeleekende schommelingen meemaakten. Bijzondere oorzaken, die tot de koers verbeteringen aan leiding hebben gegeven, zijn niet bekend doch vermoed wordt, dat de situatie op de Kunstzijdemarkt iets vsrbeterd is. Philips- aandeelen werden een 10-tal punten hooger genoteerd en konden zich gemakkelijk op het verhoogde niveau handhaven. Accou9tiek aandeelen waren onveranderd evenals Mar garine Unies. Een gedrukte stemming be stond voor Rubberaandeelen, die allerwege lerugvielen. Amsterdam Rubbers zagen zich ouder beurstijd enkele punten ontnomen Hoewel momenteel niets bekend is van de vergadering van Nederlandsche planters geeft de daling aanleiding tot de veronder stelling, dat het gewenschte resultaat niet is bereikt. De Oliewaarden waren vast maar kalm. Voor Continental Oils bestond nog al wal belangstelling. Suikerwaarden lagen buiten de belangstelling. De Mijn- afdceiing had een stil verloop. Boetons waren iets hooger. Amerikanen werden op bescheiden schaal verhandeld en bleven ge makkelijk op peil. Prolongatie 2 1/4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.08 11/16; Duit9chland 39.33 1/2 Frankrijk 978; België 34.73. Zwitserland 48.31 1/2; Oostenrijk 35.10; Denemarken 66 60; Zweden 66.82 1/2; Noorwegen 66.60;' New York 2 48 1/2. LEIDEN, 16 Juli 1030. Noteering coöpe-. ratieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Vereeniging „Leiden en Omstreken". An dijvie f. 24; Kroten f. 1—3; Komkommers 14; Bloemkool I f. 1535; Bloemkool II f.4—12; Roode Kool f.47; Meloenen f. 1075; Pieterselie f. 12; Kropsalade f.24; Selderie f.23; Wortelen f.510; Rabarber f. 1Perziken f. 218 per 100 st. Snijboonen f. 2-430; Stokboonen f.3037; Stamboonen f.1625; Tuinboonen f.410; Postelein f.1017; Spinazie f. 2030; Aardappelen f. 48 per 10o kilo ALPHEN AAN DEN RIJN, 17 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 12 partijen. Prijzen met Rijksmerk, le soort f. 0.40f. 0.43, 2de soort f. 0.36—f. 0.39. Handel matig. BARNEVELD, 17 Juli. Aangevoerd' 1.800.000 eieren. Hoogste prijs f. 7.50. Laag ste prijs f. 6 20 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 17 Juli. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1970 stuks, waarvan 188 Blacht- varkens. Prijzen: Vette 3031 ct. p. pond, Londensche 27—29 ot. Zoutere 2930 ct. Levend met 2 pOt. korting. 24 magere var kens f. 3050, 29 biggen f. 15—20, 5 runde ren f. 325375, 34 nuchtere kalveren f. 13 20, 30 lammeren f. 2429, 10 bokken en geiten f. 36 per stuk. Handel in aJlfes matig. Kaasmarkt. Aanvoer 1098 partijen kaas. 1ste kw. met rijksmerk f. 46f. 50; 2de kw, met rijksmerk f. 38f. 43, handel matig. Aanvoer 381 partijen eieren. Kippeneieren f. 4.50f. 5.76 per 100 stuks; eendeneieren f. 4—f. 4.60 per 100 stuks, handel matig. Aanvoer 1136 ponden boter. Goeboter f0.90 f. 1.00 per pond; wwibotcr f. 0.800.90 per pond, handel matig Eendeneieren aan gevoerd 650 stuks, 1.4.80 per 100 stuks. Co6p. Z.-H. Eierveiling. Aangevoerd 42.600 kippeneieren, 6658 K.G., f. 4.90 f. 5.10; 58—60 KG. f. 5.10—5.60; bruine eieren 6065 K.G, f. 6.606.00; 6062 K.G. 1. 5.40—5.70; G2—64 KG. f. 6.70—6.90. ROELOFARENDSVEEN. 17 Juli. Snij boonen f. 1.80—f. 1.75; (stek) f. 0.65—f.0 90; Princesseboonen f. 2 30f. 2.80, (dubbele stam) f. 1.70 per 10 K G.; Augurken (fijn) f. 7, fijn, bastaard f. 2.30f. 2.60, bastaard f. 1.45, grof f. 1.05f. 1.16, bommen f. 0.50 f. 0 65, stippel f. 0 60 per 25 K.G. VEUR. veiling van 16 Juli. Engelsche Komkommers, le soort f. 2 807.30, idem. 2e soort f. 1.50—1.90, idem, 3e soort f. 0.50 1, idem. wankleurige f. 1.502.50, idem, stek f. 0.10; Gele Komkommers, le soort f. 3.10—4.-40, idem, 2e soort f. 1.502, idem, 3e soort f. 0.601, Idem, tsek f. 0.10; Krop sla, le soort f. 2.803.40, idem, 2e soort f. 1 Peen f. 8.6011.30; Bloemkool, le soort f. 28.50—33.60, idem, 2e soort f. 12.50— 14.30, idem, uitschot f. 2.603.50; Tomaten, mid. f.9 5011.60, idem, gr randen f.850 —10.30, idem, 2e soort f. 8.6011, idem, 3e soort f. 4.5(1G 30, idem, banken f. 660 8.50, idem. uilschot f. 1.502, idem, rijp f 8 5010. Andijvie per 100 f 3.806.10; Spinazie f. 0.60—0.80; Postelein f.12 80 14.50; Rabarber, per 100 bo9 f. 65; Snij boonen f.2831; Spercieboonen f.2430; Radijs f. 3. Eierenveiling van 16 Juli. 't Wapen van Veur. Aanvoer 14061 sluk9. Kipeieren f. 5 50 7.20; Eendeieren f. 4.055.05; Kippen f 0.501.65; Eenden f 1: Duiven f. 0.16 0.25; Konijnen f. 0.304.50 VOORSCHOTEN. V. P. V.. veiling van 16 Juli. Kippeneieren f. 5.50—6 40; Eenden eieren f. 5 105 70 per 100; Duiven f. 0 24; Konijnen f.0 65: Eenden f.0 65 per stuk. WADDINXVEEN. veiling van 16 Juli. Aangevoerd5998 kipeieren. Prijs f. 4 80 5.50. Een partij eendeieren f. 4.905.10 per 100 stuks. Handel vlug. 8—1 -

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3