BIJ HET KOREN Kitty kon niet anders doen dan wachten de dingen die komen zouden. Het leek haar een eeuwigheid, vóór er iels gebeurde dit wachten was eigenlijk nog het aller ergst. Door de kleine opening tusschen de gor dijnen bespiedde zij den man. De map was nog open en hij was nog eleeds bezig de papieren uit te zoeken. Daar legde hij er één in de mapnu slak hij er twee achter elkaar in zijn zak. Vervolgens deed hij de map weer dicht, legde haar in den koffer, sloot dien en schoof hem weer in den hoek. Eindelijk sprong hij op en liep in de richting der leuren nog altijd was er niemand gekomen. Kitty dacht juist, dat zij den man op de één of andere manier helelten moest de hut te verlaten Zij was op het punt naar hem toe te snellen, hem te grijpen en om hulp te roepen. Daar schoof hij den grendel van de deur werd deze van den buitenkant ge- >pend! Kitty slaakte een kreet van verlichting, want.daar stond Vader met verschel len mensdhen achter zicbl De dief werd aan den lijve onderzocht en bleek een berucht boosdoener te zijn. die Vaders gewichtige papieren had willen ste len om er zijn vooïdeel mee te doen Dit alles vertelde Vader later aan zijn lapper dochtertje, toen zij samen in de mt waren en hij haar stijf tegen zich aan drukt hield. .En Wiesje was zoo blij' met haar visch!" ;oegde hij er nog aan toe. „Bovendien heb mij een onsohatharen dienst bewezen, lijn moedig meisje! Ik zal het nooit ver ten, al mag ik ook nog zoo oud worden!" Kitty nestelde zich behaaglijk tegen Va der aan en veegde haar tranen met Vaders jrooten zakdoek af. Het was voor enkele ogenblikken wat heerlijk weer eens een tlein meisje te zijnl Plotseling herinnerde zij zich echter iels. ,0. Vader!" riep ze heel ernstig uit. „De inderen zijn alleen op het dek. Ik moet dadelijk gaan kijken, of ze geen' kattekwaad fc'b voeren!" En weg was zij! bl: EHl K b in tKi •nhl LSt n<k 't Is nu volop zomer; Heerlijk in de lucht. En de korenvelden Wuiven, als een zucht Van het zoele windje Zacht er over strijkt, Waar zoo'n veld met halmen Eig'lijk wel op lijkt? Veel op men9clienkind'ren. Zie ze maar eens aan! Hoe verschillend d'aren Op het veld nu staanl Waar het minste in zit, Eén met een leeg hoofd, Staat het fierst te kijken, Of zij veel belooft 1 Maar de volle are Buigt zich need'rig stil, Omdat zij niet snoeven En niet pronken wil. Als je eens mocht kiezen, Op wie leek je graag? Fluister voör jezelve 't Antwoord op die vraag. Kijk het veld met halmen Er maar eens op aan, Vóór je naar je huis weer In de stad moet gaan. En de hoer? Hij roemt slechts De gebogen aar. Die zit vol met korrels. Leeghoofd is niet zwaar! Ruim 100 brieven met goede oplossingenI Uitstekend en flink gewerkt hoor, want het was veel schrijven en denken, dat weet ik best en daarom vind ik het heel mooi dat ik zóó vele goede oplossingen kreeg. En ik begrijp ook heel goed, dat daarom heel veel kinderen er geen brief bij schreven. Dat was mij ook zeer welkom, want ik had nu natuurlijk reusachtig veel extra werk maar ik was blij dat er zóó veel belangstelling en liefhebberij was. Ik heb 16 kinderen ge lukkig mogen maken. Willen allen nu als jeblieft goed begrijpen dat er ook een zeer groote massa teleurgeslelden moeten zijn. Toe lieve jeugd, verliest niet den moed. als je nu ditmaal niet gelukkig hebt geloot, er zijn zeer velen, die trouw meedoen en^aan wie ik heel graag een prijs gunde, maar 't lot heslist en men kan geen ijzeT mei han den breken. Ik verzoek dringend allo kinderen die goede oplossingen inzonden, om dit be gin der correspondentie le lezen. De 8 der getrouwen, die gelukkig hebben geloot, dat zijn: Frederik Mulder. Willy de Neys, Celia Kret, Dirk Binnenkamp, Ciiris- tiaan Eggink, Jo dc Wekker, Dirkje Hop man. Bep Hoope. doen allen trouw moe, verdienen het ten volle, en daar zijn er zelfs 'bij, die aJ lang trouw meedoen en nog nooit een prijs kregen. Wel gefeliciteerd hoor, jullie waart trouw, blijft nu ook trouw. De4 grooteren: Francien den Hoed, Maar- tje van de Marei, Jacóba Betgen. Frieda Sladek, alle vier ook al goede bekenden van mij door vele brieven aan mij geschreven. Hebben jullie al eens gelukkig geloot, ik geloof van niet, is het wel? Blijft nu maar goed meedoen, al heb je nu een prijs ver overd. De 4 kleineren: Jan van der Born. Leo van Veen, Karei West en Marietje Lalcr- veer, voor jullie is hel zeker de eerste prijs niet waar? Wel gefeliciteerd er mee. Ziezoo, alle 16 prijswinnenden heb ik nu groep voor groep met elkaar geanlwooid, dus die krijgen nu niet ook nog een apart antwoordje. Henk Boom. natuurlijk lootte jij met twee groepen mee. dal weet je wel, want je bent zóó'n trouwe inzender, dus gunde ik het je van harte. Agnes Planje, blijf maar flink meedoen, dan loot je ook nog wel eens gelukkig, je doet nu trouw mee. Bramda Verboog, legen jou wil ik precies betzelfde zeggen, wat ik net hiervoor heb geschreven. Marie van Veen, jij bent toch zeker ook blij dat Leo gelukkig lootte. Neeltje Meuldijk, je begrijpt zeker wel dat je ook met de getrouwen hebt meegeloot ik heb al heel wat briefjes van je onlvan- gen. Matje Vogelaar, wel prettig hè, voor jou en Cor dat er altijd bij jullie 2 kunnen lo ten, jullie allebei. Nclly en Cisca Meysen jullie begint ook zoo trouw mee te doen, houdt maar goed vol boor, dan zal je beurt van gelukkig lo ten ook eens komen, hoop ik. Truusje van der Ster, jij ook moed houden, want je doet flink mee. Jan en Eempien Wassenaar, als je dit leest is het bijna Jan's verjaardag, wel ge feliciteerd en veel plezier dien dag. Je treft het altijd goed dal je in de vacantie jarig bent. Jullie hebt natuurlijk beiden ook met de getrouwen meegeloot, al heelt het niets geholpen. Jo en Jenny Berkhout op de enveloppe stond Jo en Jenny, maar ik vond er in al leen maar een papier met de raadsels van Jo, Is dat een vergissing? of had Jenny geen tijd? Gelukkig dat je moedei* vooruit gaat. Willie en Leni Schilp jullie hadt goed ge werkt en je begint flink mee te doen, dus houdt maar goed vol, en blijft hopen op een prijs, er zijn zoovelen die o zoo lang •mee doen voordat ze gelukkig loten. Jelly Vogelsang ja dat is waar als er prijsraadsels zijn en vooral als het prijs raadsels met extra prijzen, dan krijg ik veel meer brieven en zooals nu met deze gedich ten heb ik heel erg veel na te kijken en dan ben ik blij als er geen lange brieven bij wor-. den geschreven. Dus, daar heeft Neeltje je goed over ingelicht. Marietje en Nanny Knol ja hel is erg jammer als je de raadsels hebt opgelost en een brief geschreven en het wordt dan ver-, scheurd, maar je broertje1 van nog geen 2 jaar zal heusch niet geweten hebben dat hij zijn zusjes daarmee verdriet deed. Ge lukkig dat hel niet nu met de prijsraadsels zoo gebeurde. Jo Gussekloo ik vind heel aardig dat jo toch blijft meedoen al ga je uil logeeren, dat je moeder ]e de kindercourant opstuurt Veel plezier in Vianen, ik ken het wel, ik ben er wel eens geweest. Jannie Verboon heb je zoo lekker in zee gebaad? Vindt je zoo heerlijk om volop kruisbessen te gaan eten bij je tante? Frans Schouten wel wel wat een aardige teekeningen weer, nu ditmaal uit de dieren wereld ter eere van deze dierengedichten. Nelly en Bertus Eikel wat een heerlijk reisje is dat geweest, en wat heb je veel ge zien dien dag. Ben je ook boven op de Dom geweest? Abram Wijnnobel had je broer geen zin om mee te doen aan de prijsraadsels en een kansje te wagen. Verlies maar niet den moed omdat je niet gelukkig nog lootte, moed houden en hopen op eene andere keer, Jac. Favier ik vond het heerlijk dat ik zooveel boeken mocht verloten en dus 16 kinderen gelukkig mocht maken, en tocli .zullen er zeer velen weer teleurgesteld zijn' als ze het lijstje der namen zien, zonder den eigen naam er bij te vinden Arie de Kort ja, je vriend had mij ge schreven dat je ziek was. Gelukkig dat je nu weer geheel hersteld bent. Neen ik kan dezen zomer nog niet uit logeeren. Neeltje van Breda ik miste je al een poos, maar vind gezel'ig dat je nu weer mee gaat doen. Neen nu kon ik je deze keer niet ook* nog met de getrouwen mee laten loten. Alberlus en Neeltje Marlijn een heel ge- schrijf niet waar, zulke gedichten, maar voor zooveel prijzen waagt men graag een kansje Gelukkig dat je moeder weer heete* maal beter i9. Ik ga wel eens rijden. Ik woon Den Haag, van Bleiswijkslraat 149?, Annie Taanman zoo, ben je verhuisd?, maar niet ver als het maar het huis aan den overkant is, en hoe gezellig dat je Oma en Tante nu in het andere huis wonen en je daar dagelijks kunnen bezoeken. Annie Zaalberg, flink van je om de beide jedichten op te schrijven al behoefde het li maar een te zijn. Martha Schimmel, ik hoop dat je voortaan weer met zwarte inkt zal schrijven, ik vind iet niets prettig om te lezen, al dat roode geschrijf. Annie van Woudenberg, ook maar moed houden hoor, al heb je nu nog geen prijs geloot. Henk ten Braak, zeker mag je voortaan meedoen en mij Tante noemen. Conny Sinner, heel vervelend hoor voor je, dat je dikwijls ziek bent en veel moet hoesten. Ik hoop dat de vacantie je goed zal doen; ga maar veel in de lucht, dat ia gezond. Adriaan en Joop van Geenhuizen, ik hoop van harte Adriaan dat je op je ver jaardag weer heelemaal beter was, zoodat het dus een echte feestdag was. En was je niet blij met dat eene mooie cadeau? Hoe of ik dat weet? Ja dat beeft iemand mij ver teld, dat je zoo iets moois zou krijgen, het was niet Joop, die het mij schreef, raadt jij nu eens, wie het mij vertelde. Adrie Bouw, waren jullie dus een geheele negerfamilie? Want je schijlt dat jullie allemaal precies op negeTS leken, zóó waren jullie door de zon verbrand. Hoe prettig voor je broertje, dat schoolreisje naar Marken. Gré Rotteveel, ja, dat zal gezellig zijn als Leny in je buurt komt wonen en je dan samen naar school kunt gaan. Was kleine Elly blij toen ze je terug zag. Adri Bavelaar, kindlief ik begrijp o zoo goed, dat je eenige weken geen lust had in raadsels oplossen en brieven schrijven, toen je zulke heel treurige dagen moest door-< maken. Ik zond jou en Annie mijn allerbeste groeten. Henk van Manen, ik neem het nooit kwalijk, als je eens overslaat, vooral als er zulke goede redenen voor zijn, schoolwerk' gaat voor. Zou ik mij naar hebben gelachen' als ik dat koekhappen had gezien? Nu jk

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13