pte Jaargang Maandag 14 Juli 1930 No. 26 Ket voornaamste nieuws van heden. LAWN-TENNIS INTERNATIONALE TOUR- NOOI TE NOORDWIJK. -(erdag, toen de regen in stroomen Joeg, was van tennissen geen sprake zeer weinigen waren naar Noordwijk etrokken. n toch, laat op den middag brak het -etje door en kon er gespeeld worden. tenniswear was het niet bepaald, i van dat. De storm loeide over de ba- zoodat de balcontrole buitengewoon bemoeilijkt. Tilden, die zijn 60 over- ningen achter zich had, gebruikte vrij- 1 steeds de slice, waarop Timmer met de, harde „drives" antwoordde. Al met werd het een aardige partij, al deed de -d in hooge mate afbreuk aan het spel- 1; jammer dat de weersomstandigheden t gunstiger waren, want dan toch had- beiden hun volle capaciteiten kunnen nen. Nu won Tilden met 62, 63, A In de laatste set kwam Timmer met 1 voor. doch door grootere krachtsin ning van den Amerikaan en ook door ige pech moest Timmer ook deze set *n. ■erder speelde Prenn nog tegen Menzel verloor in 4 sets, waarbij de laatste ge verwachtingen bij de toeschouwers ekte. voor zijn eindstrijd tegen Tilden. uilslagen van den Zaterdag luidden: eeren enkelspel, halve eindstrijd: W. T. Tilden slaat H. Timmer 62, 63 R. Menzel slaat D. Prenn 63, 64, 6-4. imes enkelspel kwart eindstrijd: Mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Fur- $—0, 60; mevr. Tonnay slaat mej. Izer 6—2, 6—3. Halve eindstrijd: mej. Canters slaat mej. -tel 4-6, 6—4, 8—6. imes dubbelspel, halve eindstrijd: mej. d. Heide en mej. Spit slaan mevr. de in—Kops en mevr. Furnee 60, 6—3. -emengd dubbelspel, tweede ronde: mej. 4 Heide en v. d. Heide slaant mej. Spit Olst 6—1, 6—3. 'wart eindstrijd: mej. Kerckhof en Croes n mevr. v. Tricht en Tresling 62, .6-4. aire eindstrijd: mej. Rollin Couquerque Wetselaar slaan mej. Kerckhoff en 6—2, 6—2. De das der finales. |Was hel weer Zaterdag bijna spelbreker etst en had het in ieder geval honder- toeschouwers weggehouden, Zondag Je het doop de onverwachte wisseling enden en duizenden naar de banen der "dwijksche Sportvereeniging. Auto's alen in honderden en honderden gepar- 'd. en alles in volmaakte orde, dank zij uitstekende leeiding der Noordwijksche itie. werd begonnen met den eindstrijd [den-Menzel, terwijl twee banen verder enidstrijd tusschen de dames Rollin "erque en Canters werd uitgevochten. 6e algemeene belangstelling gold natuur den strijd TildenMenzel. Deze cin- je met een overwinning in 4 sets van dan, doch ditmaal heeft hij er om moe- vechten, vooral omdat zijn spel op ,e.momenten de vastheid, die in vorige strijden opviel, miste. °eh werd het een schitterende partij, .ml] van beide zijden prachtig spel te eten viel. Aan de eene zijde de virtuoos, vocht om zijn bcheer9ching van zijn ?en te vinden, aan de andere zijde een ter van werkelijk internationale klasse, er niet over dacht, zich gewonnen te es en die elke gelegenheid aangreep om aanval te gaan. Een groot nadeel voor Cech was ongetwijfeld zijn gebrek Uithoudingsvermogen, waardoor hij na vierde en laatste set vrijwel uitgespeeld een. \ooral de tweede set, die hij wist vpnnen met 86, terwijl hij met 42 »-3 al reeds had voorgestaan, had te ven hem gevergd, hetgeen in de derde duidelijk merkbaar was. De rustpe- e bleek hem goed gedaan te hebben, met nieuwe kracht werpt hij zich in n strijd en deze laatste set. door Tilden r~f gewonnen, geeft van beiden af- 'end schitterend spel te zien. Na af- p reikte de voorzitter van den N L.T.B. e baan aan beiden de prijzen uit. daar- vastknoopende den wensch dat Tilden et volgend jaar weer zijn beker zal wen verdedigen, e daarop volgende dubbelspel Diemev en Timmer tegen Tilden en Prenn was, ns in de eerste set. eigenlijk het aankij. met waard. Wel vielen listige en phe- i d u V0"e^9 van Tilden te bewonde- 11a j eerste sets verloren de lo» "?!e' ^oor schitterend spel van -1 i v*00*1 door hun eigen slecht n dat Z<! se's kan men gerust zeg- x I z'! zichzelf sloegen. Timmer was i' ';on zijn spel niet vinden, terwijl bt or volkomen uit was. De derde -r daf i,®e!ukkig een verandering, jam- mi»,..'.?'e' de eerste was. dan hadden n wa« getuigon kunnen zijn van pinnende partij. De beide Hollanders waren nu plotseling volkomen op dreef en zoowel Kool als Timmer concentreerden al les op Prenn om dan plotseling op Tilden een verraderlijk schot te lossen. Een goede hoop hadden wij nog, dat zij deze set in de waoht zouden sleepen, bij den stand van 55, doch dan brengt goed voleeren van Prenn den stand op 65, waarna Kool door zwak serveeren de laatste game verloren laat gaan. Voor de andere, later op den middag, eigen lijk tegen den avond, nog gespeelde partijen, verwijzen wij naar onderstaande uitslagen, waarbij we tevens nog de andere uitslagen opnemen. De uitslagen van het voortgezet internationaal tennistournooi te Noordwijk luiden: Heerenenkelspel finale: Tilden slaat Menzl 8—6, 6—8, 6—3, 6—4 Heercnduibbelspel finale: Tilden en Prenn slaan Timmer en Diemer Kool, 61, 62, 7— Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. M. Rollin Couquerque slaat mevr. Taunay 60 6—1. Damesenkelspel finale: Mej. Rollin Cou querque slaat mej. Canters, 57, 61, 6—2. Damesdubbelspel finale: Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Canters winnen door terugtrekken van mej. Van der Heide en mej. Spit. Gemengd dubbelspel 4e ronde: Mej. Van der Heide en Van der Heide slaan mevr. Taunay en Lütjans, 61, 63. Halve eindstrijd: Mej. Canters en Menzl slaan mej Van der Heide en Van der Heide met 64, 63. Mej. Stökkel en Timmer slaan mej. Rol lin Couquerque en Wetselaar 62, 79, 6—3. Finale: Mej. M. Canters en Menzl slaan mej. Slöckel en Timmer 63, 61. OM DEN DAVIS CUP. Italië slaat Japan met 32. Te Genua is de eindstrijd (Europeesche zone) om den Davis-Cup gespeeld tusschen Italië en Japan. Nadat Vrijdag elk land een enkelspel had gewonnen, slaagden de Italianen Gaslini en de Morpurgo erin Zaterdag het dubbelspel te winnen. Italië leidde dus met 21. Met 86, 97 wonnen de Italianen de eerste twee sets, in de derde leidden zij met 51, doch de Japanners Harada en Abe wisten de set nog met 86 te winnen en ook de vierde set werd door hen gewonnen, n.l. met 62. Onder groot enthousiasme van het publiek slaagden de Italianen er tenslotte in de vijfde set te winnen. De uilslag luidde: Gaslini en de Morpurgo (Italië) slaan Harada en Abe (Japan) met 86, 97, 68 2—6, 6—1. Nadat de Japanner Harada gisleren, vol gens „De Crt." door een 62, 75, 75 overwinning op Stefani de partijen eerst op gelijken voet had gebracht, won de Mor purgo met 60, 62, 61 het laatste en beslissende enkelspel tegen Otha. Italië komt dus de volgende week te Parijs tegen de Vereenigde Staten uit in de interzone-finale. ZEILEN. DE WEDSTRIJDEN OP HET BRAASEMERMEER. Spannende wedstrijden in de Regenboogklasse. (Van onzen eigen verslaggever.) Met regen en wind werden Zaterdag middag de zeilwedstrijden aangekondigd, doch na eenig wachten werd het droog en bleef alleen de straffe Noord-Wester als ideale wind voor wedstrijd-zeilen over. De 4ö quadraters beliefden oorspronkelijk met het oog op den regen niet te starten; doch toen het om 5 uur bij het vertrek der re- genboogen droog werd veranderden de heeren van meening en werd alsnog ge zeild. Uit een sportief oogpunt heel prettig natuurlijk: doch het lijkt ons wel een beetje al te welwillend om zeilers om deze reden uitstel van vertrek te verleenenll Gelijk gezegd werd begonnen met de Regenbogen, welke door het niet verschij nen van Veldhuizen met de „Jan" later bleek, dal de felle wind hem in een gat gevangen hield elf vaartuigen aan den start brachten. Als eerste vertrok Schoe- maker met de Ariola- gevolgd door de Hol- landia, de Holland en de Leeds III. Willem van der Mey wist echter spoedig de leiding Ie veroveren en de verdere strijd om de eerste plaats beperkte zich hoofdzakelijk tusschen den Leidenaar, Cor van Staveren cn Bos, die de Holland zeilde. Bij Paddegat had Van der Mey nog de leiding doch bij de volgende boei zakte zijn reef in elkaar, waardoor van Staveren, die bij Paddegat ver doorgeloopen was en nu het rak in een slag kon zeilen, de leiding overnam. Daar deze natuurlijk het vaarwater op zijn duimpje kent- liet hij zich de eerste plaats niet meer ontfutselen. De uitslag was: 1. Hollandia; C. van Staveren, 1 uur 21 minuten en 20 seconden; 2. Holland; F. P. Bos 1-28.57; 3. De Leede III, W. van der Mey, 1.29.18; 4. Dolfijn, H.H. Garbrecht 1.30.45; 5. Karekiet. J. M. van Rijn 1.31.27. De beide 45 quadraters. de Benati II (B- Fenenga) en de Walta (P. Schieffer) bon den hierna den strijd tegen elkaar aan. Hoewel de Walta het eerst weg was- had Fenenga haar spoedig ingehaald. Laatstge noemde won onbedreigd in den lijd van 1.21.2 gevolgd door de Walta- P. Schieffer, in 1.28.37. Gistermorgen zijn de wedstrijden voort gezet. Gelukkig echter waren de weersom standigheden zeer veel verbeterdl De wind was iets meer naar het Noorden opgeloopen doch was helaas niet zoo krachtig meer en ging zelfs tegen den middag bij tijden lig gen om tenslotte weder van richting te veranderen. Begonnqn werd met de tweede race van de 45-tigers, die slecht startten, met de Benati aan den kop. De onderlinge afstand was echter niet zoo groot als Za terdag en de Walta zag tenslotte in het laatste rak er werd de volgende baan gezeild: Oude-Wetering, Roelofarendsveen, Paddegat- Zuider-Hem, Leidsche Vaart, Groene-Wald, Oude Wetering kans de Benati, die midden in het veld Regen- boogen lag, te passeeren. De damesjollen-wedstrijd werd in nage noeg dezelfde start-volgorde gezeild, met dit verschil, dat mej- Roozen, die het laatst weg was» doch spoedig haar tegenstand sters gepasseerd was, den strijd won. Hierop volgde de eerste wedstrijd tus schen de Scheren-kruisers een voor ons land nieuwe categorie vaartuigen Helaas hadden slechts twee deelnemers zich aangemeld, namelijk de heeren C. A. Vermaat met de Sperwer en de heer C. v. Dusseidorp met bom Tcrus III. Laatstge noemde was bij den start het eerst weg en heeft zijn voorsprong lot het laatst toe we ten te behouden. Helaas waren wij niet in staat deze vaartuigen tijdens de race te volgen; zoodat wij niet weten hoe zij ma- noevreeren. Een volgende, keer hopen wij echter uitvoeriger over deze jachten fe kunnen schrijven. Vervolgens bonden de twaalf Regen- boogen de Jan was nu ook aanwezig den strijd tegen elkaar aan. Na een mooien start was Van der Mey met de Leede ni het eerst weg, gevolgd door Hollandia, Dolfijn en Ariola en Jan op de vijfde plaats Reeds dadelijk in het eerste rak kwam er eenige teekening in den strijd, de Duke kwam op de tweede plaats en Hollandia en Jan resp. 3 en 4. In deze volgorde werd tot de Leidsche Vaart gezeild, waai* Jesse zijn Duke echter te laag liet vallen en daardoor zijn goede positie verspeelde- Van Staveren en Veldhuizen hadden on- dert-usschen de Leede gepasseerd en de leiding overgenomen. Langzamerhand werd. de voorsprong van Hollandia op de Jan grooter en reeds meenden wij, dat de race gewonnen was, toen Veldhuizen een gaatje zag en boven Van Staveren door liep. Na tuurlijk liet hij zich op de volgende rakken de leiding niet meer ontnemen, en ook andere vaartuigen bleven in dezelfde volg orde liggen. Ondertusschen waren do drie Sterjollen vertrokken. Dat de zeilers elkaar niet veel in vaardigheid ontliepen, bewijst wel het feit, dat de startvolgorde geen verandering meer onderging. Hierna gingen de Twaalfvoetsjollen (12 in getal) van start. Th. van Helvert was met de Vagebond het eerst weg, gevolgd door T. Rutgers met II Tigretto en de an deren in een dioht kluwen. Tot de eerste boei bleef het geheele veld bijeen, doch toen liep P. J. J. Huybors met de Bonzo, C. C. J. Wernink met Woelwatertje en Rutgers uit. De lange Rotterdammer ver grootte meer en meer zijn voorsprong op de anderen en bereikte vrij onbedreigd de finish. Jammer was het dat Wernink, die tweede la-g, de finish verkeerd nam en daardoor werd uitgeschakeld. De middag-races, welke gezeild werden via Leidsche Vaart, Roelofarendsveen, Pad degat, Groenewald en Ou de-Wetering, le verden nagenoeg hetzelfde aspect op als de ochtendraces en werden behalve de Dames Jollen door dezelfde personen ge wonnen. Bij de middagrace Sterjollen dien de de heer C. J. W. van der Schoot eea protest in tegen den heer De Lange, we gens het gebruiken van een fok-afhouder, welke niet reglementair bij de uitrusting van deze klasse behoort. De wedstrijd-com missie zal de kwestie onderzoeken en ter zijner tijd zul'len wij het resultaat harer bevindingen, waarover misschien nog veel te doen komt, mededeelen. De uitslagen der gisteren gehouden races luiden als volgt: Morgenraces. 45 M'2.1. Walta, P. Schieffen, 1.34.45; 2. Benati, B. Fenenga, 1.3-4.56. Scbe*renkla6se1. Sperwer. C. A. Ver- maat, 1.40.55 2. Oom Terus, Gam, Dussei dorp. 1.43.11. Damesjollen: I. Mieke, mej. M. Roosen, 1.09.32; 2. Anny, mej. B. Alberts, 1.12.57; 3. Gipsy, mej. A. v. Houten, 1.14.29. Regenboogklasse: 1. Jan, H. Veldhuizen, 1.41.32; 2. Hollandia, C. v. Staveren, 1.42.46 3. De Leede III, W. v. der Meij, 1.43.46 4. Dolfijn, H. H. Garbrec-ht, 1.41.43; 5. Duke, C. M. Jesse, 1.44.57. Storklasse: 1. Sirius, J. F. H. de Lange, 1.13.22; 2. Alcor, H. J. Boomsma, 1.24.21; 3. Poolster, C. J. W. v. d. Schoot, 1.35.20. 12-Voetsjollen1. Bonzo, P. J. J- Huy- bers; 2. II Tigretto, T. Rutgers; 3. Had je me maar, H. Borgerhof Mulder; 4. Mieke, mej. M. Roozen; 5. Good Luck, J. L. Wermeskerken. Middagraces. 45 M2.1. Walta, P. Schieffen, 1.55.32 2. Benati II, B. Teninga, 1.55.40. Jollen dames: 1. Anny, moj. Alberts, 1.31.20; 2. Gipsy, mej. A. v. Houten 1.32.35. Mej. Roozen opgegeven. Sterklasse: 1. Serius, J. F. de Lange, 1.32.25; 2. Poolster, C. v. der Schoot 1.36.45; 3. Alcor, H. J. Boomsma, 1.37.12. Regenbogen3. Jan, H. Veldhuizen, 2.08.15; 2. Hollandia, v. Staveren, 2.11.2; 3. Duke. J. Jesse, 2.14.3; 4. Dolfijn, H. H. Garbracht, 2.17.20; 5. Holland, F. B. Bo9, 2.18.17. ScherenklasseSperwer. C. 'A\ Ver- maat; 2. Oom Therus III, Gam, Dussei dorp. S SCHERMEN. DE EUROPEESCHE MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN. Pnlilti kampioen op floret. Zaterdag namen te O stonde de wedstrij den om de Europeesche militaire kampioen schappen een aanvang met den landenwed- strijd op floret. De uitslag was: 1. Italië 4 gewonncD matches en 52 ge wonnen partijen; 2. Hongarije met 3 en 41; 3. België met 2 en 28; 4. Tsjeoho-Slo- wakije met 1 en 19; 5. Frankrijk met 0 en 22. De beste persoonlijke resultaten werden behaald door de Italianen Pulitti en Pig notti, die alle partijen wonnen. PULITTI. Gisteren werden, volgens „De Courant", de person eel e wedstrijden op floret ge houden. Behalve het schermen van do Italianen Pignotti, Pulitti en Fornaro en de Honga ren Nagy en Hatz, stond het floretschermen niet op hoog peil. De demi-finale, waarin zich twee poules vormden, kenmerkte zich door overwegend sterker zijn van de Italianen Pignotti en Pulitti. Beiden wisten ongeslagen uit de poule te voorsqhijn te komen en incasseer den slechts weinig treffers. Ook de Hon garen weerden zich flink, alhoewel het spel van Bogen tegenviel. Naar de finale gin gen uit poule l over: Pignotti (Italië), 5 gewonnen en 3 ontvangen treffers; Carret- ton (België), 3 en 17; Bogen (Hong.) 3 en 17. De Italiaan Fornaro viel met 3 gewon nen partijen en 20 treffers af. Uit poule 2: Pulitti met 5 gewonnen en 8 ontvangen treffers; Hatz (Hong.) met 4 en 17; Bollet (Frankrijk) met 3 en 17. De finale opende met onderlinge partijen tusschen de Italianen Pulitti en Pignotti welke partij naar algemeen werd aange nomen, de beslissing zou brengen. Zij ver toonden een spel, zooals dit zelden aange troffen wordt op een florettournooi. Pig notti incasseerde eerst eenige kleinere, bliksemsnelle aanvallen van zijn tegenstan der en bracht met een arrêt den stand op 11. Later werd de stand opgevoerd tot 33, waarna Pignotti wel is waar twee aanvallen pareerde, doch ten slotte in Pu litti zijn meerdere moest erkennen. Hierna was de spanning er vrijwel uit, daar de Italianen weinig moeite hadden met Het tennistournooi om de internationale kampioenschappen te Noordwijk; overwin ningen van Tilden in het enkel- en het dub belspel. Het Zwemfeest der Leidsche Zwem club; een welgeslaagd tournooi. Overwinningen van Nederlandsche zwem mers te Antwerpen. Nationale atletiekwedstrijden van Donar; succes van Vlug en Lenig. De zeilwedstrijden op het Braassemer- meer; Hollandia eerste der Regenbogen. hun overige tegenstanders, van wie aJleefl opvielen Hatz en de Franschman Bollet. De uitslag was als volgt: 1. Pulitti met 5 gewonnen en 10 ontvan gen en 25 gegeven treffers; 2. Pignotti met 4-10-23; 3. Bollet met 3-18-16; 4. Hatz met 2-21-16; 5. A. Bogen met 1-23-12; 6. Carret- ton met 0-25-14. Voor den landenwedstrijd degen, die morgen aanvangt, is Nederland ingedeeld met Frankrijk in de tweede en met Hon garije in de eerste ronde. Uit iedere groep gaan de twee beste echearoers over naar de finale. ATHLETIEK. EEN NIEUW WERELDRECORD DAMES. Ter gelegenheid van de Brandenburgsche athletiekkampioenschappen op de terreinen van de S. O. Ch&rlottenburg te Berlijn, werd het wereldrecord speerwerpen voor dames verbeterd. Mej. Ellen Braumüller (Deutscher Frauen S. O. Berlijn) bereikte in dit nummer een afstand van 40.27 Meter, hetwelk een nieuw wereldrecord is. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K.N.G.V. Té Sneek werden Zaterdag en gisteren dc wedstrijden om de athletiekkampioen schappen van het K.N.G.V. gehouden. In het nummer hoogspringen met aanloop plaatste M. Faassen uit Zeist zich met een sprong van 1 M. 70 nummer een. Verschillende K.N.G.V.-records werden verbeterd; zoo vestigde R. Jaarsma met 11 1/10 sec. een nieuw record bij het 100 M. hardloopen; A. Schuite bracht met eert sprong van 6 M. 31 bij het verspringen eveneens een nieuw record, terwijl de esta fetteploegen van Concordia en Sncek bij de 4 x 100 M. estafette door een tijd van' 46 7/10 sec. voor een zelfde resultaat zorg den en daarmede het derde nieuwe record bij deze wedstrijden vestigden.- DE WIELRENNEN. „TOUR DE FRANCE". Pelissier wint de 10e etappe. De 10e etappe gin-r van Luchon naar Per- pignan, een afstand van 323 K.M. Eenige renners konden deze zware etappe niet ge heel volbrengen; zoo gaven de Italianen Binda en Piemontesi en de Duitschers Bu9e en Tiotz den strijd op. Talrijke valpartijtjes kwamen voor. De etappe werd in den sprint gewonnen door den Franschman Peli9sier. De uit9lag luidt: 1. Ch. Pelissier tijd 11 uur 57 min. 18 sec.; 2. Leducq; 3. A. Magne; 4 Bonduell 5. Gucrra; R. Demuysere-, 7. L. Buysse; 8. Aprts. 9. Bidot; 10. Crouda (Spanje); 11. B. Faure tijd 12 uur 2 min. 5 sec. Totaalklassement: 1. Leducq (Frankrijk) tijd 76 uur 10 min. 34 sec. 2. A. Magne (Frankrijk) 76 uur 16 min.; 3. Guerra (Italië) 76 uur 22 min. 16 sec.; 4. Demuysere 76 uur 25 min. 37 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 228 uur 50 min. 2 sec.; 2. België, 229 uur 52 min. 4 sec.; 3. Duitsehland, 232 uur 3 min. 12 sec.; 4. Spanje, 232 uur 4 min. 10 sec.; 5. llalië, 233 uur 29 min. 31 sec. „SWIFT" Woensdagavond zal er een trainingswed- slrijd gehouden worden over ongev. 40 K.M. De samenkomst hiervoor is 7 u aan dé Gijzelaarsbank, start 7.15 u. j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9