BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. OVERZICHT KAASMARKTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Htl dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 769. Hedenmiddag 3 uur: 773. TELEORAFIBCB WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 7 Juli, medegedeeld door het Eon Ned Mei Instituut te De Bildt. Hoogste stand 770.2 te Scilly. Laagste stand 751.5 te Seydisfjord. Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind. Meest half bewolkt. Droog. Iets koeler des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (63 gr. F.) 3 uur nam.: 18 gr. G. (64 gr. F.) HOOCWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Tooi Diasdag: Hoogste stand des voorm. te 1 u. 39 min. Hoogste stand de3 nam. te 2 u. 03 min. WATERTEMPERATUUR. ZwemlnrichtinD „Hoogs Rijndijk". 7 uur voorm.: 24 1/2 gr. C. 11 uur voorm.: 25 gr. C. 3 uur nam.: 25 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 21 gr. C. 11 uur voorm.: 22 gr. C. 3 uur voorm.: 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS s.a. Maandag 9.50 nam. tot 4.20 v.m. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het ontruimde gebied. Een groot aantal vliegtuigen en luchtbal lons hebben Zaterdagoehtend een tooht over hot ontruimde Rijnland ondernomen. Niet minder dan 57 vliegtuigen en verscheidene ballons namen hitiaan dtel. De ballons, die cm hall tien waren opgestegen, werden echter een half uur later door een hevigen storm verrast De ballon Köln stortte nabij het dorp Poll omlaag; de ballon Gelsen- kirchen-Buer bij Eile en een derde ballon bjj Ensen. Verschillende menschen werden bij deze ongelukken gewond, enkelen zelfs zeer ernstig. De bestuurder van den ballon Köln werd levensgevaar, ijk gewond opge nomen in een ziekenhuis van Keulen-Deutz. In den loop van den dag is hij aan da gevolgen van de verwonding overleden. Ook de Graf Zeppelin heeft een tocht over bet ontruimde gebied gemaakt, waarbij te Keulen een landing werd gemaakt. Telegrammen uit Parijs bevestigen de be richten in de bladen omtrent een onderhoud tvsschen Briand en v. ïïösch naar aanleiding van de incidenten met separalisten in enkele steden van het Rijnland na de ontruiming. Briand gaf uiting aan zjjn leedwezen, dat na de orderlrjke en correcte afwikkeling der evacuatie incidenten waren voorgevallen, die in staat waren de openbare meaning te prikkelen. Gisteren is te Marag de eerste steen golega voor geCenkteeken dat voor wijlen dr. Stresemann wordt opgericht. De voorzatter der Duitsche Volkspartij Seholz heeft een rede gehouden over da verdiensten van den overledene. BELGIE. Het geannexeerde gebied. Eupein, Malmedy eti St. Vieth bljjven bveren voor een nieuw rechtstreeks refe rendum over de vraag: Belgisch of Duitsch. FRANKRIJK. Crisiscel achten. Er doet een gerucht de ronde dat Pernot, do minister van Publieke Werken, en de onder-staatssecretarissen Oberkiroh en Sérot willen aftreden. Ze zijn besliste tegen standers van de ïeekenschool en hebben daarom de voorstellen van de regeeving. tot viering van het 50-jarig bestaan dier school, niet goedgekeurd. ENGELAND. Geen snelheidsgzens meer De Mohamme danen en het rapport Simcn. Het Lagerhuis heeft met een meerderheid van twee tegen één het regeeringsontwerp goedgekeurd, dat er toe strekt de snelheids- Erens voor motorrijtuigen af te schaffen. Wanneer de nieuwe wet in werking treedt, is meD van plan politie op motorfietsen en in auto's te laten patrouilleoren. De kosten van dezen controledienst zullen uit het we genfonds bestreden woTden. De minister van transportwezen zeide, dat het stelsel van de snelheidsgrons afgedaan had, maar dat nu de pogingen om gevaarlijk rijden te verhinderen, verdubbeld moeten worden. De regeering zou een „code voor den grooten weg" uitvaardigen tot voorlichting van automobilisten en voetgangers beiden. De Indische Mohammedanen zijn in con gres bijeengekomen om hun houding te be palen ten opzichte van het rapport van de commissie-Simon. In de openingsvergadering oefenden en kele leden critiek op bijzondere punten van het rapport-, terwijl anderen het rapport geheel verwierpen en weer anderen zich voor samenwerking met Engeland verklaar den. In verband met deze oneenigheid be sloot het congres een commissie van on derzoek te benoemen, die het rapport nauwkeurig zal bestudeeren en daarover aan het congres verslag zal uitbrengen. Met name zal deze commissie hebben te onderzoeken, nf de belangen der Moham medanen in Indië in het rapport van de commissie-Simon in acht worden genomen. PORTUGAL. Weer eens een complot. Naar uit Lissabon gemeld wordt zjjn ma joor Joao Almeida, prof. Figueredo en drie andere personen aJdaar gearresteerd, onder beschuldiging een oompiot te hebben gesmeed tot herstel van het monarchistisch bewind in Portugal. ZUID-SLA VIE. De eenheid-staat gehandhaafd. In den Ministerraad heeft minister-pre sident generaal Zivkowitsj een rede gehou den, waarvan de inhoud later als regee- ringsverklaring is gepubliceerd, en waaruit men kan zien, dat de regeering meer dan ooit voornemens is de eenheid van den Staat tot uitdrukking te brengen. Zivko witsj sprak de geruchten over een a.s. wij ziging van het politiek stelsel van Zuid- Slavië tegen. De regeering houdt onwrik baar vast aan het manifest van 3 October 1920. Het administratief beheer des lands is onveranderbaar. De oude historisclra landen en tradities behooren evenals de oude landsvlaggen, met alle piëteit tot hft verleden. De toekomst kent slechts de Zuid- Slavische driekleur. De oude politieke par tijen kunnen niet weer in het leven wor den geroepen. Het onderwijs behooTt er naar te streven, een nationaal Zuid-Slavi sche cultuur te kweeken, en de jeugd in den geest van nationaal geloof op te voeden. ROEMENIE. Mevr. Loepescu niet in 't land. De regeering publiceert een verklaring, waarin alle geruchten over een terugkeer van madame Loepescu naar Roemenië met de grootste beslistheid worden tegenge sproken. De bemoeiingen, dat een verzoening tus- schen Karei en Koningin Helena tot Btand kome, vorderen, naar in hofkringen ver luidt, bevredigend FINLAND. De actie teren het communisme. Het regeeringsprogram van het nieuwe kabinet bevat de volgende twee hoofdpun ten Veiligheid des lands; onderdrukking van het communisme met wettige mid delen. In de zittingzaal van een der rijksdag commissies drongen Zaterdag vier onbe kende mannen binnen, grepen twee com munistische commissieleden, sleepten hen in een auto cn verdwenen. Een der indrin gers toonde een politiepenning. De voor zitter der commissie deed van het gebeurde terstond mededeeling aan de regeering. Te Forsa drongen vier mannen in do woning van een communistisch raadslid binnen, die zich, toen ze hem per auto wil den ontvoeren, hardnekkig verzette. De in dringers schoten den communist daarop neer. Hij overleed een paar uur na dien. De daders konden ontkomen. CHINA. Optimisme van Tsjang kai siek. Tsjang kai sjek heeft weer eens een ver klaring afgelegd. Daarin verzekert hij, dat do oorlog maximaal nog een maand zal duren, dan zou de unificatie va/n China voltooid zijn. VEREENIGDE STATEN. Geen Russische goederen! Ingevolge art. 307 van de nieuwe Ameri- liaansche tariefwet worden in de V. S. geen goederen toegelaten, vervaardigd of voortge bracht door arbeid van tot dwangarbeid ver oordeelden. In verband hiermee verneemt „Lloyds' List Shipping Gazette" dat er on langs een lading Russisch hout is aangeko men in een haven der V. S. en dat de Arneri- ka&nsche douane-ambtenaren beslist hebben dat de lading door arbeid van tot dwangar beid veroordeelden was geprod oeerd en d'?n tengevolge niet kon worden toegelaten. Gr z(jn nog meer schepen met een dergelijks lading op weg naar Amerika. De zaak is onder de aandacht gebracht van de Internationale Scheepvaarlconferentie. BRAZILIË. Finanoieflle moeittjkheden. Naar de Associated Press uit Rio de Ja neiro meldt hebben leidende financieel© huizen van Brazilië verklaard dat het land in dc komende maanden het ernstigste tijd perk van zijn financieele geschiedenis tege moet gaat tengevolge van de verdere daling van de koffieprijzen na de jongste daling van den Braziliaanschen wisselkoers. Hoewel niet verwacht wordt dat de Bra- ziliaansche Bank de ondersleuning van de mil reis zal intrekken, gaat toch het gerucht dat het resultaat van de conferentie tus- schen den pasgekozen president Prestes, dis op het oogenblik te Londen vertoeft, en New Yorksche en I.ondensche bankiers is, dal Prestes de Braziliaansche regeering heeft aangeraden de ondersteuning van de mil- reis in te trekken en op de buitenlandscbe markt zijn eigen weg te laten vinden. Uit San Paulo wordt gemeld dat een groep fabrikanten den president financieele steun om de crisis door te komen hebben ge vraagd. terwijl werd voorgesteld de verdere immigratie stop te zetten, daar er reeds zoo veel werkjoozen in Brazilië zijn. AUSTRALIË. Minister Theodore afgetreden. De van fraude beschuldigde minister van financiën Theodore heeft ontslag genomen in afwachting van een nauwkeurig onder zoek naar de tegen hem ingebrachte be schuldigingen. HINDENBURG'S REIS NAAR ENGELAND. PARIJS. 7 Juli. (Belg. Tel. Ag.) Volgens de ,,Echo de Paris" heeft Briand door den Franschen ambassadeur te Berlijn bij Hin denburg stappen gedaan, teneinde hom te doen afzien van het spoedig bezoeken van het Rijnland, waarbij hij het voorbeeld aan haalde van MacMahon en Thiers, die in 1870 geen van beiden de streken die dooi de Duitsche troepen verlaten waren, be zochten. Hindenburg moet hebben geantwoord dat do bezetting van 1870 het resultaat van een directe overwinning met de wapens was, terwijl het nu een gevolg van een politie- ken wapenstilstand is. FINLAND EN HET COMMUNISME. HELSINGFORS, 7 Juli, (Wolff). De re geering heeft een communiqué uitgegeven, waarin zij verklaart daL-.d?- opmarsoh der Lappo-leden naar Helsingfors bewijst, dat buitengewone maatregelen noodig zijn. De regeering beopgt hetzelfde doel als cle Lappo, n.l. het communisme te vernie tigen en eischt daarom dat dergelijke eigen machtige handelingen achterwege blijven. Reeds zijn eenige gebouwen van communis. Uscho bonden door de regeering gesloten. TURKITE EN PERZIE. KONBTANTINOPEL, 7 Juli. (Ned. Tel. Ag.) Aan de Koerdisch-Perzische grens hebben Turksche vliegtuigen Koerdische opstandelingen gebombardeerd. Door het berglandschap was het zeer moeilijk de re- resu'ltaten vast te stellen. Drie Turksche vliegtuigen werden naar beneden gescho ten. Het aantal opstandelingen wordt op 10.000 geschat. Verscheidene nomadenstam men, die in den regel op Perzisch gebied rondtrekken, hebben zich bij hen aange sloten. Het gerucht dat de Turken bij de ver volging van opstandelingen de Perzische grens zouden hebben overschreden, wordt van Turksche zijde tegengesproken. LONDEN, 7 Juli. (Ned. Tel. Ag.) Naar dc ..Times" uit Konst.antinopel verneemt, heeft Turkije een scherpe nota aan de Per zische regeering overhandigd, waarin wordt aangedrongen op de onmiddellijke doorvoe ring van energieke maatregelen teneinde te voorkomen .dat Koerdische stammen de Turksche grens oversohrjjdén. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer B. W. Stomos (Voorschoten), doctoraalexamen Theologie mej. A. J. Plooy (Leiden). Candidaats-examen Wis en Naluurkunde letter B de heer J. G. Ferwerda (Haarlem), idem letter A mej. C. M. C. J. Rltman (Leiden) Bevorderd is tot doctor in de rechtsgs- leerdheid op proefschrift getiteld „Aanspra kelijkheid voor schade buiten overeen komst", de heer W. F. Wertheim, geboren tc St Petersburg. In onze opgave overgang Chr. II.B.S. alhier is weggevallen de naam van N. Hoertjes, welke bevorderd is van de -ie naar de 6e klasse. NOG EEN KERMISONGEVAL. Op de kermis te Woensel is gisteravond omstreeks half tien een jongen uit een zweefmolen gevallen De jongen is ernstig gewond naar het gasthuis overgebracht. De aanvoeren en hoogste noteerïngen waren: Goudsche Leidsche Wagens gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) '2J 30 Juni Oudowaler 126 117 142 f 35 f 35 44 f 44 t 52 f - f- i - j f J- 1 Juli Bodegraven 403 483 45-4 f f 51 f 4b f 45 f 63 f 48 f 47 |68f- £- f 2 Juli Woerden 405 641 503 f39 f39 £50 f45 f44lf51 f 47 f 46 f56 f— f— f 3 Juli Gouda 332 456 355 f— f— £48 f50 f 18 f53 f 50 1 50 f57 f— f— f 3 Juli Alphen ad. R. 10 16 28 f— f f 43 f 43 '64 fE f— iE - - 4 Juli Leiden 125 169 152 f 47 f 47 f 53 f f f f f f f 46 f 47 f 8o (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 15 Juli 1929. UITVAART NAP DE LA MAR. Heden js Nap de la Mar van den Am- slerdamschen Stadsschouwburg uitgedragen naar zijn laatste rustplaats. De vestibule achter den hoofdingang van den Schouw burg was met rouw behangen en de om floerste lampen beschenen de licht eiken houten kist die op een katafalk was opge baard. Allereerst kwamen de kransen, groote en kleine, die werden neergelegd rondom de katafalk. Behalve van familieleden waren er kran sen van het gezelschap Bouwmeester, van de collega's van het Amsterd. Tooneel, van Speenhoff, van den Stadsschouwburg te Amsterdam en te Groningen, van den graaf van Limburg Stirum, van Baron van Pal- landt, van het Schouwtooneel, van Herman Bouber, Richard Tauber, Ruys en Lus, A. M. de Jongh, Hugo Ilelm, Leo Mossel, Bu- ziau, Julie Cremer, Kon. Ver. Saalborn en Verbeek, Verkade en van Dalsum. Om half tien werd het publiek in den Schouwburg toegelaten, dat langzaam defi leerde. Onder de zeer velen die aan Nap de la Mar een laatste groet kwamen brengen merkten we op mevrouw De Boer van Rijk, de heeren: v. d. Horst, mr. Merkelbach, namens het gemeentebestuur, Louis Ghris- pijn, Bouber, Louis de Bree en Hunsche. Om kwart voor elf kwam de familie. Fientje de la Mar legde onder hevig snik ken nog een groote krans op de kist. Namens de familie werd daarop door den heer Louis de Bree dank gebracht aan het Gemeentebestuur dat het heeft gewild dat zijn vriend Nap de la Mar uit den Stads schouwburg werd begraven. Spr. brengt ook dank aan de aanwezigen voor hun belang stelling. Ilij moet dat hier doen omdat het den wensch is geweest van den overledene, dat er aan zijn graf niet zou worden ge sproken. Inmiddels had zich op het Leidscheplein een groote menigte verzameld die van de uitvaart van Nap de la Mar getuige wilde zijn. Door de politie werd behoorlijke ruim te gehouden zoodat het verkeer voortgang kon hebben. Tetgen elf uur gingen de deuren open van den Stadsschouwburg waarvan de vlaggen halfstok hingen. Toen de lijkwagen onder de peristyle reed, waarvan de lichten met rouw om floerst brandden, ontblootte menigeen het hoofd. Om elf uur verliet de stoet den Schouw burg. De rouwkoets was behangen met kransen. Er naast liepen als slippedragers de heeren Herman Bouber, Louis de Breo, Oscar Tourniaire en Hans Brüning. Lang9 den weg naar de begraafplaats „Zorgvlied" was veel belangstelling. Op de begraafplaats „Zorgvlied" waar de stoet te ongeveer 12.45 arriveerde was zeer veel belangstelling. Hieruit bleek wel de groote populariteit van den ontslapene. We zagen o.a. Lion van Lier, Adriaan v. d. Horst, C. van Kerckhoven, Mientjo van KerckhovenGlinge. Anton en Cor Ruys, André van Dijk. Piet Kohier, Frits Bouwmeester, Guus Kiehl en zijn zoon, Henriette Holst, Jacques de Boer en Barend Barentsen. Bedolven onder bloemen werd de kist naar de groeve gedragen. Toen de familie om het graf geschaard was, werd de bist hierna neergelaten. Zeer aangedaan werden hierna door de moeder en dochter van den overledene bloemen in het graf gestrooid. Fiejntje de la Mar zeide zeer dankbaar te wezen voor de belangstelling haar vader bewezen. Zij zeide te hopen, dat allen hem zouden herinneren, zooals hij voor zijn ziekte was. Hiermede was de plechtigheid ten einde. DE R.K. VOLKSPARTIJ. Zaterdag j.l werd in hotel Noord-Brabant to Utrecht een buitengewoon huishoudelijk congres gehouden der R.-K. Volkspartij in Nederland. Dit oongros was hoofdzakelijk belegd om te voorzien in de vacatures in het Partijbestuur, ontstaan door de ontslag name van de heerenmr. P. Arts (voor zitter), Felix Donders en P. F. Beyers- bergen van Henegouwen als gevolg van verwerping tijdens het congres van 13 April van het voorstel van het partijbestuur om over to gaan tot fusie van de R.-K. Volks partij met de R.-K. Staatspartij. Het congres van Zaterdag stond onder leiding van den demisgionairen voorzitter, den heer mr. P. Arts van Tilburg. Na afdoening van enkele huishoudelijke werkzaamheden werd tot de verkiezing overgegaan Allereerst werd bij afzonder lijke stemming voorzien in de voorzitters vacature. Met nagenoeg algemeene stem- men werd gekozen de heer C. P. W esse ling van Den Haag, die vooraf door de meeste afdeelingen was candidaat gesteld. In de twee andere vacatures werden ge- kozes de heeren J. J. Gemmel van. Amster dam en F. J. Weber van Nijmegen. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. Na installatie van den nieuwen paTtij- leider door den heer Arts. hield de heer C. P. Wesseling een korte rede. VERDRONKEN. Bij Heieren (Geld.) is gistermiddag een jongen, die zich in een boot op den Rijn' begaf en niet voldoende kon zwemmen, lei water geraakt en verdronken. DE RAMP IN OVERIJSSEL. In verband met de natuurramp, die Don derdagavond de omgeving van Olst en Raalte teisterde, vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt uit versdwl'lendo land* bouworganisaties een comité te vormen voor steainverleening aan de getroffen bewoners. Gisteren was het bezoek aan de geteisterde streek zeer druk. Van alle kanten kwamen auto's en fietsen cum het verwoeste gebiodi in oogenschouw te nemen. o RUMOERIGE NACHT OP DE AMSTERDAMSCHE EILANDEN. Het ie m den afgeloopen nadht op de eilanden te Amsterdam rumoerig geweest. Op eenigo plaatsen is het tot botsing met de politie gekomen. Op de Oostenburger- gracht te Amsterdam veroorzaakte eenige dronken mannen na het sluiten der café's een relletje, waarbij het publiek zich tegen de inmiddels verschenen politie richtte* Toen de politie echter de sabels en revol vers trok, zakte de menigle af. Ook op het Kattenburg ontstond een relletje, waarbij 'hot publiek door de politie met gummi-stok ken uiteen gedreven werd. Een der dronkaards kreeg een bekeuring. Gister heeft men op den Drielschendijk bij Arnhem het lifk gevonden van den 16- jarigen K. uit Yelp, die daar ter plaatse met zijn rijwiel verongelukt schijnt le zijn. Het rijwiel lag althans boven op hem. Op de Guldensporenslag-herdenking van de Vlaamsch-Hollandsche Vereeniging „Guido Gezelle" op 12 Juli a.9. te Heemste de zal o.a. het woord gevoerd worden door mr. J. W. L. van Es te Wassenaar. Men zie voor Nagekomen Berichten, Leidschen Gemeenteraad en Beursoverzicht, pag. 3 van het Tweede Blad. De volgende passagiersschepen zijn Dins dag 8 Juli 1930 inradiotelegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te .bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Rad. Holland NV.: Algorab, Monsanto Rad.; Aludra, Rio de Janeiro Radio; Chr. Huygens, Scheveningen Radio; Flandria, Scheveningen Radio; In-, drapoera, Scheveningen Radio; J. Piot Coen, Scheveningen Radio; Joh. v. Oldenbarne- veldt, Scheveningen Radio; Koningin der Nedorlanden, Scheveningen Radio; Maas dam, Habana Radio; Nickerie, Rugby Radio;' Oldekerk, Sabang Radio: Ch-ania, Scheve ningen Radio; Sibajak, Scheveningen Radio? Simon Bolivar, Scheveningen Radio; Sla mat, Scheveningen Radio; Springfontein, Scheveningen Radio; Statendam, Sche veningen Radio; Tjerimai, Scheveningen Radio; Venezuela, Scheveningen Radio; Vo- lendam, Louisb. Radio Vas. Bij verzending van een radiolelegram via Scheveningen Radio bedragen do totale kos ten 44 centen per woord. LEIDEN, 5 Juli. Leische Eierenveiling. Totale aanvoer 7991 stuks. Do prijzen wa ren: kipeieren f. 4.80—5.70; eendeneieren j. 44.50 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 5 Juli. Rozen Ophelia 24— 33 ot. Golden Ophelia 3841. Marcel Rouyer 40—61. Hadley 64—100. Olauóius Pemet 65 —90. Columbia 69—80. Butterfly 44—58. Mac Keiler 68—98. Wilh. Kordes 30—56, Mad. JuleB Bouché 2035. Roaalandia 46 76. Paul's Scarlet 35—60. Babyrozen 77— 85. Elle Poulsen 5581. Floeex 6272. Van Rossum 82—45. Winnett 2738. Phoebe 40 63. Polyantharozen 4360. Diversen Dahlia's grootbloeraig 53. Id. kleinbloemig 24—35. Gladiolen 29—56. Lathyrus 8—13. Asparagus 30—32. Gerbera 41. Delphinium 14—17. Clomatis Durandi 35—44. Anjers 60—70. NOORD WIJKERHOUT, 5 Juli. Aard beien f. 1.35—1.80 p. slof. Doperwten f. 2.05 2.30. Witte capucijners f. 2.603.10. Ras- oers f. 2.352.80. Krombekken f. 2.40—3.20. Peulen f. 2.15. Grauwe capucijners f, 1.85. Alios por zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juli. Veiling: Tuinboonen f. 2 302.50. Snijbnonen f. 3.30 3 70. Kassnijboonen 33.10. Snijboo- rion (Stek) f. 1.80—1 90. Prinsesseboonen f 5.405.50, alles per 10 K.G Augurken (groD f. 1.952 30 Augurken (bommen) f. 1.251.60 per 25 K G. Tomaten A f. 1718 Tomalen B f. 18 19. Tomaten C f.1618. Tomaten C.C. f.8 10 per 50 K G. ROTTERDAM. 7 Juli Veemarkt. Aan gevoerd 480 vette runderen, 372 vette kal veren, 319 schapen of lammeren 643 var kens. Kooien 56—67»/., 50—52 34—40; Ossen niet gen Kalveren 65675559, 47'/.50: Schapen 3036; Lammeren 22 —36: Zuiglammeren 2226; Varkens 33, 31, 30. 8-1 3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3