AGENDA. VISSCHERIJ-BERinHTEN. VRAGENRUBBIEK. RADiO-PROGRAWMA. Dinsdag. 1 JeruëlBijbelbespreking te 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Zanguitvoering, 8 uur nam. Rijswijk. Wielerbaan. Wedstrijden. Aan vang 7.30 n.m. Donderdag. Evangelisatie (Prinsenstraat 71); Samen komst te 7 1/2 uur nam. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Juli as. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. van Driessum, Mare 76, telefoon 406. 50-JARIG TUBILEUM. Heden bestaat de firma B. E. Feld, op de Vischmarkt, de bekende manufacturenzaak 50 jaar Zij werd opgericht in het jaar 1880. Vier en een half jaar werd het bedrijf uit geoefend op de Mare, daarna op do Aalmarkt tot 1910. De heer Feld bezit nog een filiaal in de Donkersteeg en vijf winkels in Den Haag. Van vele kanten ontving de heer Feld blijken van belangstelling, o.a. in de vorm van bloemstukken. Wij wenschen hem met dit jubileum gelukt - GEM. KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWI JZERS (ESSEN) 2e groep Nuttige Handwerken; 4 candi dates Geslaagd de dames A. J. C. Bootsma, S. C. J. van Es en O. Meetor, allen alhier en C. van Ingen, Bodegraven. EXCURSIE M. S. G. Heden bezoeken 40 leerlingen van de school van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Gemtrix" onder leiding van den heer H. van Batenburg de Wereldten toonstelling voor Koloniën, Zeevaart en Kunst, Oud-België de Onze Lieve Vrouwe- kerk, en hel stadhuis te Antwerpen. MACHINIST-EXAMENS. Verleden week slaagden voor de Land- machinisten examens welke dit jaar aan de Ambachtsschool alhier werden afgenomen, de volgende heeren: Voorloopig diploma stoommachinist: A. Turenhout en P. Vcrgunst alhier. Voorloopig diploma eleclrisch machinist; C. A. Visser alhier. Voorloopig diploma motormachinist: P, Flandrijn en A. Oudshoorn alhier. Diploma A motormachinist: P. A. Tanis te Alphen a. d. Rijn. UITVOERING „EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE-GEZELSCHAP" Gen'geslaagde avond. Zaterdagavond gaf bovengenoemd gezel schap in de concertzaal van „Concordia" in besloten kring een gezelligen avond voor le den, donatrices en donateurs. Nadat het strijkje onder leiding van den heer Nolles gich eenige malen had laten hooren, ver scheen de voorzitter de heer v. Egmond te ongeveer half negen voor het voetlicht en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hij deelde voorts mede, dat voor dezen avond een speciaal programma was samengesteld en hoopte, dat dit tot ieders genoegen zou mogen wezea Allereerst gaf de heer van Egmond eenige humoristische nummertjes ten beste, welke op zeer verdienstelijke wijze werden voor gedragen en waarmede hij dan ook een gul applaus oogstte, evenals de heer J. G. v. Heuzcn, die herhaaldelijk optrad. Het geheelo uitgebreide programma te be schrijven is niet wel doenlijk, maar wel willen wij even vermelden de opvoering van „Het geweten", „Wie waagt die wint" enz., waarin alle medespelenden zich op uitnemende wijze van hun taak hebben ge- kwolen Na de pauze werden nog eenige duetten over het voetlicht gebracht, welke gehoord het applaus, bij het publiek zeer in den smaak vielen. Een gezellig bal met attracties, dat zeker tot laat in den nacht geduurd zal hebben, bracht het einde van dezen welgeslaagden avond, waarvan velen genoten hebben en waarop het gezelschap met genoegen kan terugzien. DE OVERGANGSEXAMENS GYMNASIUM. Blijven voor het pnbliek geheim tot September, Het College van Curatoren van het Stede lijk Gymnasium alhier, heeft besloten de oude gewoonte ie herstellen, door in Sep tember de publieke promotie en de prijs- uitdeeling te laten plaats vinden en wel in de Stadsgehoorzaal. Hierdoor is het ons niet mogelijk, de uit slag der overgangs-examens te publiceeren. Wij twijfelen er niet aan, of velen me', ons zullen dit betreuren. Men vindt het toch aangenaam in de courant te kunnen lezen of kinderen van familieleden of vrienden al of niet geslaagd zijn, terwijl men nu gedwon gen is op persoonlijke informatie uit te gaan. De leerlingen zelf weten op dit oogenblik wèl, wie er geslaagd en wie er gezakt zijn en ook wie er her-examen moe ten doen! Wij hopen dan ook dat een volgend jaar deze oude gewoonte weer losgelaten zal wordenl CHR. KWEEKSCHOOL Geslaagd voor de akte L. O.: S. v. d. Ree, Katwijk, G. Ultee, Woerden, P. v. d. Steen, Oegstgeest, G. Verwelj, Rijpwetenng. Afge wezen één. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: M. H. van Stijn, Dorpstraat 87, Valken burg. Smederij en verkoop van rijwiel artikelen en verlichtmgsarL Bijvoeging uit oefenend bedrijf: tevens winkel in huishou delijke artikelen. Y. van Meurs, Kerkplein 83, Valkenburg. Bakkerij en winkel. Overleden eigenaar Y, Meurs, Valkenburg, dd. 16 Juli 1929. Wijzi- zing handelsnaam thans: wed. Y. Meurs. Nieuwe eigenaresse: wed. C. W. Meurs Langeveld, Valkenburg. MANDOLINECLUB „KREBUSTLIPO". Het 25-jarig bestaan. In een uiterst gezelligen feestavond heeft de ondernemende mandoline-club „Kre- bustlipo" Zaterdag in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal haar vijf-en-twintig-ja rig bestaan en het zilveren jubileum van hiar voorzitter, den heer J, W. Harting, herdacht. Gelijk bekend heeft de vereeni- ging eenigen tijd geleden reeds een goed geslaagd nationaal mandoline-concours ge organiseerd. Nadat de jubilaris, die door eenige be stuursleden thuis was afgehaald tusschen een eerewacht der leden met zijn familie was binnengeleid, huldigde de secretaris, de heer N. vin Hoef, hem onder aanbieding van een zilveren horloge, met dit jubileum. Na den secretaris en de leden te hebben bedankt, opende de voorzitter den avond. Speciaal herdacht hij zijn mede-oprichters, van wie allen hetzij door den dood hetzij door drukke bezigheden het actieve leven der vereeniging waren ontnomen. Daarna werd een aanvang gemaakt met het uitvoerige programma, dit o.a. kront jong- en hawaian-muziek bevatte, der re putatie van „Krebustlipo" volkomen waar dig. Doch ook de verdere nummers, een tooneelstukje en diverse voordrachten vie len uitstekend in den smaak. Nog werden in den loop van den avond de vereeniging een banier en door de dames uit het bestuur en de vrouwen der bestuurs leden eeu muziek-kast aangeboden bij monde vin den heer Van Limburg, mede oprichter der vereeniging. Uit erkentelijk heid voor het vele door dezen heer in het belang der vereeniging vooral in de eerste jaren van het bestaan gedaan, werd hij tot eere-lid benoemd. Nadat een tombola met vele prachtige prijzen was gehouden, werd de avond met een gezellig bal besloten. VEfR. VAN MATHESIANEN. Zaterdag bracht een aintal leden van de Vereeniging van Mathesianen onder leiding yan den heer van Dijk c.i. een bezoek aan IJmuiden, waar de Noordersluis, het koel huis Frigo en de Vischhal werden bezich tigd. Zeer voldaan keerden de deelnemers aan deze interessante excursie huiswaarts. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS. Herdenking van het a.s. 40-jarig bestaan der aideeling. Zaterdagavond kwam de Leidsche afdee ling van den Bond van Ned. Onderwijzers in huishoudelijke vergadering bijeen'in huize Feenstra aan het Rapenburg. De vergade ring was goed bezocht. Met genoegen con stateerde de voorzitter, dat sedert de vorige vergadering niet minder dan zes nieuwe ie- den tot de afdeeling waren toegetreden. Een hoofdpunt van de besprekingen vormde wel de herdenking van het 40-jarig bestaan der afdeeling in September a.s. De plannen van het bestuur en de uit de leden gevormde feestcommissie werden goedge keurd en bestaan in hoofdzaak in het vol gende: Het afdeelingsorgaan „In en Om de School", dat de tweede Zaterdag van Sep tember verschijnt, zal aan de herdenking worden gewijd. Tvpographisch zal het extra worden verzorgd. Óp Zaterdag 27 Septem ber, den eigenlijken herdenkingsdag, zal 's middags in den Foyer van de Stadsgehoor zaal een receptie worden gehouden, waar toe de oud-leden zullen worden uitgenoo- digd en waar gelegenheid zal bestaan het bestuur met het jubileum te complimenlee- ren. Op den avond van dien dag zal even eens in den Foyer een soiree met bal wor den aangeboden aan ieden en genoodigden. De feestcommisie heeft zich voor dezen avond de medewerking verzekerd van de „Amsterdamsche Onderwijzers-tooneelver- eeniging". De commissie, welke het Leidsche Va- cantie-kinderfeest voorbereidt, deelde mede. dat dit jaar de plannen doorgang zullen heb ben. Het feest zal worden gehouden op den eersten vacanliedag nl, op Maandag 21 Juli as. Natuurlijk zal het doel der commissie, nl. om alle leerlingen van de hoogste leer jaren der lagere scholen op den eersten dag der vacantie te brengen in de hosschen, op de heide of aan het strand, nog niet worden bereikt. bereikt. Als elke zaak zal ook het vacaniie- kinderfeest moeten groeien. Maar toch zal het aantal kinderen bij dezen eersten uit tocht de tweehonderd reeds overschrijden. Voor geleide hebben zich pen voldoend aan tal onderwijzers en onderwijzeressen opge geven. Het schoone Bergen in Noord-Hol land zal worden opgezocht. Wij vertrouwen, dat het voor de jeugd een heerlijke dag zal i worden. I Tot bestuurslid werd de heer J. B. de Geus gekozen. DRESSEERCLUB „LEIDEN", Wedstrijden en demonstraties. Gisteren heeft de hondcn-dresBeerclub „Leiden" op het terrein van L.F.C. onder linge wedstrijden en demonstraties gehou den. Door de warmte viel een der inge schreven honden uit, waardoor met een viertal honden aan den wedstrijd en met drie aan de demonstraties werd deelge nomen. Ten overstaan van de keurmeesters, de heeren J. F. Piétcrs, uit Nieuwersluis. en Ekering, uit 's-Gravenhage, moesten de bonden verschillende proeven van dres suur, de een zwaarder dan de ander, af leggen. O.a. moesten zij apporteeren en daarbij over een 1 M. hoogen heg springen en een schutting van 1.75 M. beklimmen. Verder diverse oefeningen met inbrekers, zooals opspeuren, bewaken, door hen weg geworpen voorwerpen apporteeren enz. De wedstrijden hadden een vlot verloop en wer den door een talrijk publiek bijgewoond. Na spannenden strijd, luidde de uitslag: 1. Leo, eigenaar H, J. van der Heiden, met 68% punt, (wi6selbeker). 2. Hertha, eigenaar W. H. A. Hartman met 6314 punt. 3. Alonzo uit de BuTchtstad, eigenaar J. van der Nat. met 49% punt. 4. Schot, eige naar B. G. Steekers. met 40 punten. De prijs voor den besten onder appel staanden hond werd gowonnon door Alonzc. Na afloop van den wedstrijd hadden de demonstraties plaats, waaraan de dames Horstman en Annie Segaar hun medewer king verleenden. Gedemonstreerd werd met Leo, Hertha en Alonzo; die zich van hun beste zijde lieten zien en verschillende malen door het publiek werden toegejuicht. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit, waarbij aan de beide dames een sou venir weid aangeboden. Op do hondententoonslelling van de Kvnologenclub „de Baronie" le Breda ver wierf onze stadgenoot, de heer H. Kouwen- berg met zijn schipperke Nurmi uit de kennel de Leidsche Zwartjes, een eersten prijs, den kampioensprijs en een specialen prijs. De' kapitein bij do artillerie J. M. Mante, verwierf met zijn Afghaanschen windhond den 2den prijs in de kampioens klasse en werd reserve-kampioen. Prof. dr. L. van Ilallie is benoemd tot b'uitenlandsch cerelid van de Belgische Ko ninklijke Academie van Geneeskunde. Hier ter stede is in het leven geroepen een sub-comité Leiden tegen Militaire Af richting der Jeugd en Militaire Dienst- dwang. Het bestuur bestaal uil Dr. Z. Kamerling, Cronesteinkadc 2. voorzitterL, G. van Doorn, Schelpenkade 32, secretaris; W, J. van Zijp, Nonnensteeg 16, penningmeester. Maandag 14 Juli a.s. is het 40 jaar ge leden, dat de heer A. Schiuaanboord bij de firma Tielcman en Dros, fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen, in dienst kwam. Reserve-le luitenants A. Paul, G. E. Kiers en J. A. M. van Well, van het 6e reg. veldart., komen van 21 Juli t/m 13 Aug. al hier onder de wapenen tot het volgen van een cursus voor den naasthoogeren rang. De alhier tol arts bevorderde semi- artsen M. C. Bcon van Ochssee en D. Mooi- huijzen zijn bestemd tot officier van gezond heid 2e kl. bij het leger in Oost-Indië. Geslaagd voor het examen boekhou den der Vereeniging van Leeraren msj. Betsy W. Lambrechts In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum Volw. pers. Kinderen, Totaal Maandag 30 Juni 26 26 Dinsdag 1 Juli 26 26 Woensdag 2 Juli 30 1 31 Donderdag 3 Juli 31 1 32 Vrijdag 4 Juli 30 1 31 Zalerdag 5 Juli 28 1 29 IJMUIDEN, 7 Juli 1930. VISCHPRIÏZEN. Tarbot per K.G. f. 10.65; Griet per kist van tip K.G. f.1325; Tongen per K.G. 1.2.501.80; Middelschot per kist van 50 K.G. f.39; Zetschol per kist van 50 K.G. I. 32—25; Kleine Schol per kist van 50 K.G. '•293 80, Schar per kist van 50 K.G f. 12 S: Tongschar per kist van 50 K G. f. 60; Koggen per 20 stuks f. 30/28; Vleeten per stuk f. 3.701.65; Pieterman en Poontjes p. kist v. 50 K.G. f. 18—2.60; Groote Schel visch p. kist van 50 K.G. 126.50—21; Mid del Schelvisch p. kist van 50 K.G. f 21.50 17; Kleinmidd. Schelv. p. k. v. 50 KG. [16.50 —13, Kleine Schelvisch p kist van 50 K.G. f. 10—3.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G I. 6044; Gullen per kist van 50 K.G f 14 —3.40; Lengen per stuk f. 1.10—0.60; Heil bot per K.G. f. 1,55 Wijting per kist van 50 K.G. f,5.102.30; Koolvisch per stuk 1.0.75—0.25; Makreel per kisl van 50 K G. f. 15.—, Aangekomen 16 stoomtrawlers' IJM, 73 met 2800; IJM. 10 met 1.2300; IJM 374 met 2300; IJM,. 125 met f.600; IJM. 102 met f. 1640; IJM, -40 met f. 1100; IJM 75 met f. 1700; IJM. 135 met 1243; IJM. 30 met t. 1872. IJM. 147 met f.2000; IJM. 103 met f 1872; IJM. 157 met f. 1676; IJM. 106 me! f. 1600; de Belgische kotter 0413 met I f.650; in de haringhaven gelost in molor KW. 37 met 185 kantjes pekelharing, en de IJM. 283 met 31 last pekelharing; en in de Haringhaven de loggers: KW. 124 met f.285; KW. 151 met f522; KW. 135 met f.465, KW. 95 met f.585; KW. 36 met f.650; KW.158 met f.465; KW. 42 met f. 500: KW 173 met f.460; KW. 45 met f.320; KW. 29 met f.4-43; KW 32 met f 420 KW. 25 met t. 395; KW. 144 met f.487: KW 34 met f.820: KW. 38 met f.470; KW 55 mei f. 415: KW. 4 met f.410; VL. 121 met f. 385; IJM 202 met f. 490.—. ROEIEN. DE HENLEY-WEDSTRITDEN. Guest wint de Diamond Sculls. Te Henley heeft de Canadees Guest de Diamond Sculls gemakkelijk gewonnen legen den Berlijner Gerhard Boetzelen, die zichtbaar zenuwachtig was en in zijn groe ten strijd tegen Wright te veel van zijn kraohlen 9chijnt te hebben gevergd. Guest's tijd was 18 min. 29 sec. Naar verwachting is de „Grand" dit jaar gewonnen door London R. C., voor do eerste maal sinds veertig jaar. Zij sloeg Leander met anderhalve lengte in 6 min. 59 sec. In de Thames Cup werd Kentschool (Amerika) dor Worcester college (Oxford) met een halve lengle verslagen en won de Vesta R. C. van de Quinlien R. C. met een lengte ;in beide heats was de tijd 7 min. 14 sec. In den eindstrijd won Vesta met één lengte in 7 min. 23 sec. VOETBAL. HET KAMPIOENENTOURNOOI TE GENEVE. Onregelmatigheden bij den wedstrijd Ocstenrijk-Tsjecho-Slowakije. De wodslrijden op het Geneefsche tour- nooi te Genève zijn Zaterdag voortgezet met de twee halve eindwedstrijden. De eerste tusschen de Hongaarsche kam pioenen Ujpest en de Zwitsersche kampioe nen Servette werd overeenkomstig de ver wachting door de Hongaren, die met het zelfde elftal uitkwamen dat Donderdag onze kampioeneclub Go Ahead met 70 ver sloeg, ook zonder veel moeite van de Zwit sers gewonnen. Met de rust leidden de Hongsren met 10 terwijl de eindoverwinning 30 werd. Daarna kwamen in het veld de Ooslen- rijksche kampioenen First Vienna en de Tsjechische kampioenen Lavia. De Oosten rijkers namen reeds na eenige minuten de leiding doch Iwee doorbraken van de Tsje chen maakten dat met rust de Tsjechen met 21 .leidden. Eon aan Oostenrijk toegekende slrafs- schop werd hoog over het doel geschoten. Na de rust hebben de Tsjechen hun voor sprong tot 3—1 verhoogd en hierbij bleef het ondanks alle pogingen der Oostenrijkers om door fraai en snel samenspel den ach- tersland in te halen. De Tsjechen speelden echter in de tweede helft zoo ruw, dat het publiek hen meer en meer begon uit le fluiten Toen kort voor het einde opnieuw een Ooslenrijkschen speler op unfaire wijze ten val werd ge bracht, verloor het publiek achter de doel lijn alle zelfbeheersehing en wierp met sleenen naar de Tsjechische achterspclers met het gevolg dal een der Tsjechen mei een bloedende wonde san het hoofd uit het veld moest worden gedragen. HENGELEN. LEIDSCHE HENGELAARSVER. „D. V. V." Openingswedstrijd van het seizoen. Gisteren is door de Leidsche Hengelaars- veregniging „Door Vriendschap Vereenigd" een openingswedstrijd gehouden van dit sei zoen 1930. In den vroegen morgen te 2 uur ving met de motorboot van den heer Hillebrand de reio aan naar de plaats van den wedstrijd, namelijk naar den Bennebroekerweg le Aalsmeer. Aan dezen wedstrijd weed deel genomen door 59 leden; er werd gehengeld volgens het gewicht. Na 2 uur hengelen was de uitslag aldus; F. Stormen lsle prijs; F. Massaar 2de; J. Hendriks 3de; L. de Ridder 4de; C. W. Zandvliet 5de; A. v. d. Reijden 6de; F. v. Westslriene 7de; W. Hendriks 8ste; L. Ze- gers 9ste; D. Zonneveld 10de; J. Selier 11de; I. Zandvliet 12de; J. v. Ravensbergen 13de; C. Hendriks Sr. 14de; II. v. d. Tuin 15de; II. Landwaard 16de; W. Delmeor 17de-, J. Bavelaar 18de; H Weeber 19de; M Klein 20ste; J. Zonneveld 21ste; F. Pijnacker 22e; J. Voskuil 23ste; Th. Nas 24ste; G. Beij 25e; 3. Nieuwendijk 26ste; J. Beij 279lc; G. F. Mijer 28ste; S. Pardon 29sle; \V. v. Leeu wen 30ste; A. v. d. Kaay 31s!e: K. Sanini 32ste; J. J. v. d, Berg 33ste; K. Sierat 34ste; A. van Duuren 35steH. Neuteboom 36ste; P. Zegers 37sle; L. Beltjen9 38ste; W Ilar- teveld 39sle; C. v. d. Burg 40ste;T, le Feber 41ste; A. de Ridder 42ste; C. de Ridder 43ste prijs Het lid F. Slormer is zoo gelukkig ge weest om driemaal den eersten prijs te win nen en kwam in hel bozit van den zilveren wisselbeker, Ook was eT nog een verguld- zilveren medaille geschonken door den heer J. v. Ravenshorgen, welke ten deel viel aan den 2den prijswinner voor de grootste visch. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Vluchfc vanaf Limoqes (Frankrijk) 741,9-23 K.M. hemelsbreed. De duiven werden oir. 6 uur 20 min. gelost met Zuid-Oosten wind en heldere lucht, terwijl in Leiden de wind Noord-Oost was. De lste duif kwam aan om 8 uur 16 min. 27 sec, n.m geconstateerd door J. Schreu- der. De 2e duif den volgenden morgen orn 6 uur 53 min. 50 sec. v.m., door P. PeeteiM. 3e Chr. v. d Pluim 7.7.2 4e P. v. d. Leek 7.7,10. 5e J. Schreuder 7.38.30 6e P. v. d. Leek 7.43.58. 7e Idem 8.25 31, 8e Tdp*n 8.27.31. Nu nog één vlucht Bordeaux—Leiden en de verre drachten zijp afgeloopen en begint men aan de jonge duivenvluchten. „STRITD EN VRIENDSCHAP" (Voorschoten.) Door de vereeniging van postduivenhou- ders werd Zaterdag j.l. een concoursvlucht gehouden vanaf Limoges (Frankrijk). De aankomst was: Zaterdag: Adrichem 20 uur 45 min en 47 sec.; Zondag: Ouds hoorn 7.4.3; Smit 7.43.38; Krogt 7.44.44; Oudshoorn 8.50.39; De Graaf 9.35.18; Van. Klaveren 9.45 47. M. Z. te A. Zeer zeker kunt U over Enkhuizen rijden, dit is korter, doch dan moet gereden worden op het vertrek van de boot. Deze vertrekt van Enkhuizen om 9 uur 30 minuten, 2 uur 5 minuten en 6 uur 45 minuten; duur van den tocht 1 uur en 15 minuten. Dan is de te volgen weg: Gouwsche Sluis, Nicuwveen, Uit hoorn, Ouderkerk, Amsterdam, Buiksloot, Het Schouw, Ilpendam, Purmerend, Oost huizen, Scharwoude, Hoorn, Wester, Blok ker, Ooster Blokker Westwoud, Hoogkarspel Enkhuizen (veer) Stavoren, Molkwerum, Workum, Parrega, Tjerkwerd, Bolsward. In totaal 129.2 K.M. De route over Utrecht luidt als volgt: Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Har- melen, De Meern, Ouderijn, Utrecht, De Bildt, Huis ter Heide, Soesterberg, Amers foort, Nijkerk. Putten, Ermelo, Hnrderwiik, Hierden, Hulshofst, Nunspeet, Doornspijk; Elburg, Oldebroek. Duivedam, Wezep, Ka- tervecr, Zwolle, Hasselt, Zwartsluis, Blok zijl. Blankenham, Kuinre Slijkenberg Scho terzij!, Lemmer. Eesterga Tollega Spannen burg, Hommert. Osingahuizen, Óudega, Wcsthcm, Blauwhuis, Tjerkwerd, Bolsward Totaal 229.5 K.M. Met het oog op mogelijke verwarring als gevolg van de omwisseling van golflengte, zullen wij, in navolging van de organen der diverse omrocpveroenigingen. met ingang van beden wederom boven de uilzendingen de oorspronkelijke stationsnamen vermelden doch met de gewijzigde golflengten, alzoo Hilversum 1875 H. en Huizen 298 M, en 1071 H. VOOR DINSDAG 8 JULI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO.-Uit zending. 8.019,45: Gramofoonpl. 10.0010.15: Morgenwijding 10.30 12.00: Concert door de Gron. Orkeslvereeni. ging 12.152.00: Concert door AVRO- Kwintet 2.003.00: Gramofoonpl. 3.00 3.30- Knipcursus door Mevr. de Leeuw van Rees 3.304.00; Concert Greet Wortman (piano). Mischa Fokine (zang) 4.005.00: Concert door de Gaston Raskin- Band in het Carlton Hotel te A'dam 5,00 5.30' .1. Conradi: „Muziek langs mathe- matischen weg gecomponeerd" 5.30 6 15 Concert door het Omroeporkest 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert 6.15-— 6.30: Voordracht door Nono 6307 15: Vervolg concert 7.157.45: Radio-Volks- Universiteit. Muziekcursus 8.00: Tijdsein Gramofoonpl. 8.15: Concert door het Concertgebouw-Orkest onder auspiciën van de AVRO Louis Zimmerman (viool) 9.25 „Huwelijksgetuige". Vlaamsch blijspel in 1 bedrijf bewerkt door Dom de Gruijter, Daarna- Vervolg Concert 11,00: Aansl. Cabarel „La Gafte" te Amsterdam Huizen. 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 8.15 9.30: Concert 11.3012.00: KRO. Godsdienstig halfuurtje 12,0012.15; KRO. Gramofoonpl. 12.151.15: KRO. Concert door KRO.-Trio 1.152.00: KRO. Gramofoonpl. 2.00-3.0O: KRO, Vrouwenuurtje 5.006 00: KRO. Gramo foonpl. 6.01—6.15; KRO. Pater E. J. M. van Voorst tot Voorst S. J „Karaktervor ming in Competitieverbond" 6.156.30; KRO. Gramofoonpl 6.306.40: KRO. Koersen 6.40—7.00; KRO. Gramofoonpl. 7 007.30: KRO. Cursu9 Kerklatijn 7.30—8.00: KRO. Dr. R Post: „De Herleving van het Katholicisme in Nederland"' 8 00: NCRV. Uitz. van de Groote Feestvergadering van den Bond van Chr. Politie-Amblenaren te Den Haag. Sprekers; Z. Exc. den Min. v. Justitie Mr. Dr. J. Donner, Mr, J. A. de Wilde. Mr. .T. A. N. Patijn (burgem. van Den Haag)). J. Kooistra, W. de Jong Decla matie door W Siebesma. „Patrimoniums Harmonie" en Mej, Jeanne Vonk (piano). In de pauze Gramofoonpl. Davontry, 1554 4 M 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Toe spraak door Z M den Koning van Enge land 12 50: Orgelspel door E. O'Henry 1.20: Orkeslconcert 2 20: Televisie 2.252.50- Gramofoonpl. 4.20- Trio-con cert 4.50 Concert Orkest en orgel 5.35: Kmderuurlje 6.35' Weerbericht en nieuwsber. 7.00' Piano-recital door E. Isaacs 7.20—7.40: Lezing 7.4-5: Lezing 8.05: Concert. Instrum. Kwintet. H, Thorps (tenor). F. Richardson (bas) 9 20: Nieuwsber. 9.45: Lezing 10.05- Piano- recital door Marcella Meyer 10.50— 12.20: Dansmuziek, Parijs „Radio Paris" 1725 M. 12 50 2 20: Gramofoonpl. 4.05: Orkestconcert en soli 8.20: Concert. Orkest en solisten. Brnsoel, 508 5 M. 5.20: Dansmuziek 6.50; Gramofonpl, 8.35: Concert. Or kest em solisten 8.35: f338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Langenberg, 473 M 7 257,50: Gra mofoonpl. 7 50—8 50; Orkestconcert 10 8511.35: Gramofoonpl. 12 30; Gra mofoonpl. 1.252.50; Orkeslconcert 5.50—6.50: Militaire muziek, dansen en volksliederen 8.30: Concert. Orkest en sopraan. Kalundborg, 1153 M. - 12.20—2 20 Or keslconcert 3 505.50; Concert Orkest en voorlezing -8 20—9-45: Concert. Orkest on vocale solisten 9.-4510.15; Cello recital door K. Bjarnhol 10.3511 20: Orkestconcert 11.201.20: Dansmuziek. Zessen, 1635 M. 6 10—7.20 Lezingen 7.207,50 Gramofoonpl. 10 50: Be richten 12201 15 Gramofoonpl. 1 15—2 20 Berichten - 2 20—3 20; Gra mofoonpl 3.204 50Lezingen 4 50— 5.50: Concert 5 508 20 Lezingen 8.20 Concert Cello en piano 8 35 Lezing 9.20: Concert. Orkest en zangeres. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2