't GEHEIM VAN 'n PRETTIGE VACANTIE MededeelingZomerzorg Heerlijkelange dagen buiten'maar vooral daarbij het genot van den fijnen smaak en het aroma van Chief Whip I Meneer ik garandeer U het is het toppunt van perfectie l VIRGINIA De Beste voor Uw Gezondheid! AGENDA. Vergeet niet de annonce te lezen op pagina 4 van het 3de blad. Nederland's antwoord op Briand's plan. RECLAME. 4293 CHIEF WHIP Zondag. Evangelisatie (Prinsenstraat 74): Samen komst te 7 1/2 nur nam. Jeruël: Samenkomsten Je 10 uur voorm. en 6 1/2 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3 1/2 en 7 1/2 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Dinadag. JeruëlBijbelbespreking Ie 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Zanguitvoering, 8 uur nam. Rijswijk. Wielerbaan. Wedstrijden. Aan vang 7.30 n.m. De avond-, nacbtr en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juni tot en met Zondag 6 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur lot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Timmermans, tele foon 390. De Oegslgeestsche apotheek, De Kempe- naerstraat 4, tel. 274, is dag en nacht ge opend. RECLAME. 4364 GEMEENTELIJKE HOOGERE BURGERSCHOOL MET 5-.TARIGEN CURSUS. De bevorderingen. Bevorderd zijn van de 1ste naar de 2de klasse: J. G. Arentz, J Beumer, J. J. de Blecourt, W. D. J. v. d. Blom, Ja Ca. Briejc-r, A. Brouwer, Pa. Ja. Dieben, Ma. J. van Geer, W. F. Harmsen, Elh. Herweyer, R. I. Horst, D. Lambinon, W. M. E. Noach, La. F. Aa. Steyns, A. J. J. Ilolthuijzen, II. Pels, M. Boezeman, A. Dirkzwager. Ca. Goddijn, Aa. Ma. Hilarius, Ha. Ha, Hoogeveen, N. Kooreman, W. Meyrink, J. F. de Nie. J. B. J. Planjer, E. C. de Vreugd, P. J. Yper- laan, M. Zaaijer. J H. C. Zandvoort, A. Ie Poole, B. Dros, J, Hutchison, M. de Jong, W. M. Lielferink, Aa. Aa. Ma. van Os. A. J. van der Reyden, K. H. Riel, N. de Roo, G. de Roos, Fa. Et'h. Servaas, H. Slegt, J. Stark, C. Stuivenberg, N. Turk9ma, B. L. J. Vermeulen, Ja. Aa van Zwieten de Blom, J. Bok, W. Treffers. Afgewezen 16; herexamen 3 Van de 3de naar de 3de klasse: G. J. Abelman, B. Bink. J. Bolhuis, Wa. Ka. Broekhuizen, L. H. Brijnen, Mie. Ge. Colin, J. Deurloo, Fa. Ja. Ma. Dijkstra, R. Fijlstra, C. F ,'s Gravendijk, W. G. J.Jaars- veld, A. Kesselring, J. Kooiman, A. W. Mennes, J. A. Metz, H. Plasschaert, Nie. Ra. Tjebbes, Le de Tombe, Aa. Ca. Verhaar, W. J. H. Nauta, S. A. Alatas, M. G Bon, C. Driehuizen, Aa. Ja. Hageman, H. G. Hagens, Ja, Hoogendonk. Ma. Koolhaas, .1. C. Kriest, H. J. Kuiper, W. W Los, .1. A. de Lijster, W. S. Marsman, Ja. Da. Nieu- wenburg, Elh. Ea. Rijnders, G. A. M. Saraber, J. P. G. Sloos, F. G. M. v. Straaten, M. de Vries, Eth. Ca. van der Werf, W. Wiothoff, Ma. Willems, H. Wissink, Ma. Da. Woerdeman, A. J. J. van der Zanden, H. Zierfuss. Afgewezen 7. Van de 3de naar de 4de klasse: G. H. van Bergen, A. A. Bueno Bibaz. Tha. v. Bockel, P. J P. Buys, H. von Devivere, A. v. Gessel, K. L. Hagemans, Aa. Ha. Ha. Ma. Kelle- naers, A. Nijkamp, G. J. Philipsen, Ky. Rademaker. He. Schilt, C. T. Brandes, Ny. Ja. Colpa, H. de Groot, L. W. van Ham, C. S. van Kuik, J. F. Meyeraan. Aa. Ohe. van SchTeven, N. Spaargaren. K. Verbeek, G A. Waldkötter. H. J. J Witteman. Ma. Ja. Ha. Zitman, Wa. van Zwieten de Blom. Afgewezen 4. Van de 4de naar de öde klasse, HBSA: W. G. van Bergen, J. A. Beversluis, J. J. G. M. Cornelissen, Ca. Ja. den Dopper, N. van der Lof. Sa. Ha. van Luyken, J. A. Mooij, J. le Poole, Eth. van Zwieten. Afgewezen 1; herexamen 1. Van de 4de naar de 5de klasse, HBSB: J F. Abelman, H. P. Arends, Ohe. Ila. Ea. den Blaauwen, J. 11. van Bockel, P Bos, H. K Choufour, L J. van Duyn, J E. Eeckelaert, J. H. Eilders, C. T. Fontein. Ha. Ma. Ma. Hartgers, J. W. Heringa, II. A. Jansen, Kla Ca. Klokkemeijer, G. J. ter Poorten. G. F. Winmink, J. A. Buys. J. E. Boeke. Ina Bosscha, W. N. Broekhuizen, E. T Geerlsema. Aa. Ca. de Haas, E. van Hensbergen, A. M. Koolhaas. H. J. de Koster, P. C Kraan, L. Larabo, J. A. Mens, J. Mont- foort, J de Roo, J. W. RijndeTS. G. A. Beer man, H. P. H van der Horst, F. A. A. M. Janssens. G. M. Lambrechts, C Lugthart, D. M. J van Norden. C. van Oven, A. C. Roëll. Eie. Ja. Roodhuyzen, E. C Teunis- sen P G. Tideman. J. M. Verhoog, W. C. A. J. van de Wilde, J G. Bastiaans, J van Hellemond. Afgewezen 10; herexamen 4. o DE VERWIKKELINGEN VAN ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor hel doctoraal-examen fl'is- -en Natuurkunde met hoofdvak schei kunde mcj. T. C. Lansing (Wassenaar) en de heer M. II, Werllier (Katwijk); candi- daats-examen Wis- en Natuurkunde letter G. de heer P; Visser (Den Haag); idem let ter A de heeren J. B. D. Derksen (Haarlem) en W. Th. L. van Geldorp (Roermond). DE BIOSCOPEN. City-Theater. Het spannende filmverhaal uit de mis- dadigerskringen van New.York ,,Aan den zelfkant der samenleving dat reeds gis teravond een volle zaal trok. zal de direc tie van het City-theater succes brengen. Immers, de inhoud is uitstekend gekozen. De inhoud is als volgt; Bobby is m slecht gezelschap geraakt en doet mee aan een inbraak en woidt nu verdacht van moord op lieagan. Door valsche mededeelingeu van de zijde van Dan ^ilkes, een café houder, die Bébé bet meisje van den ver dachte belaagt, wordt hij gezocht en ge vonden, waarna hij in de gevangenis komr. Geheel onschuldig zit bij daar op zijn lot te wachten, tot... hij op zekeren dag cfe kans ziet te ontvluchten. Onder adembe nemende spanning weet hij dan het politie- cordon te verbreken en de woning van zijn meisje binnen te komen. Hoewel iiij zich verbergt, moet hij toch, wanneer de schrandere detective Biff Meyers een on derzoek instelt, weer uit de woning vluch ten. De onschuldige wordt na spannende avonturen, van blaam gezuiverd en gaat een vrij leven, tegemoet I Het einde laat zich wel raden, de onschuldige Bobby trouwt met zijn Bébé. Zooals gezegd dit is oev zeer bijzondere film en wordt ter eere van het ö-jaiig bestaan van de Metro-Goldwyn- faVjeken vertoond. Bovendien wijzen w« hier op het merkwaardige dat de auteur tevens de acteur en regisseur van deze film is; zeer zeker een exceptie. Willard Mack speelt met een zoodanige routine, dat iedereen zich geheel in het spannende verhaal verdiept I Ook zijn tegenspeler» zijn allen in hun rollen goed en weten het publiek in aangename spanning te houden. Kortom, een pittige film, waaraan iedere mioscoopbezoeker zal kunnen smullen Een uitstekend voorprogramma, waarin Van en Schenck eenige songs ten gehoore brengen en Syd Chaplin voor de noodige humoT zorgt, vult de hoofdfilm aan De eerste luitenant J. van Waning van het Gde regiment veld-arlillerie zal van 21 t/m. 26 dezer gedetacheerd worden in de legerplaats bij Oldebroek tot het volgen van een schielcursus, waarbij als hulpleider zal optreden kapitein A G. van der Hout. adjudant van het 6de regiment veldartil lerie. Morgenochtend te 10 uur houdt de dresseerclub .Leiden" op het L. F.C.-terrein aan den Haagweg een onderlingen wed strijd. Men zie de advertentie in dit nummer Naar wij vernemen zijn de drie slacht offers van hefc ongeluk op De Kaag uit het Ziekenhuis hersteld ontslagen. Graaf Don- höff is naar Berlijn vertrokken, gravin Lehndorff vertoeft bij Baronesse von Pann- witz te Heemstede en den monteur Kop pers weder te Warmond. Gisteravond te 9 uur is de 17-jarige mej. A. D. van S. alhier op do Jan van Houtkade aangereden door den 19-jarigen wielrijder J. V. van W., waardoor zij kwam te vallen en het bewustzijn verloor. Met een hersenschudding werd zij opge nomen en door den E. H. D. naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond is dc 77-jarige .T. K. uit Den Haag op de boot „Tosca", welke vaart van Den Haag naar de Kagermeren v.v., ge struikeld over een trapje en gevallen, waar door zij haar been orak. De E. H. D. ver voerde haar naar een ziekenhuis te Den Haag. In den afgeloopen nacht is op den Stationsweg een postauto, bestuurd door K.. doordat deze het stuur kwijtraakte, le gen het trottoir opgereden en gekanteld. De bestuurder kreeg een niet-ernstige wonde aan de linkerhand. Hedenmorgen heeft een deputatie uit de Gemeentecommissie in de Commissieka mer der Pieterskerk aan den heer S. Lin- schooten ter gelegenheid van zijD zilveren jubileum, als schilder in dienst van het Ned.-Herv Kerkgenootschap hier ter stede haar gelukwenschen en een enveloppe met inhoud aangeboden. DE INDRUK IN FRANKRIJK. Hel Fransche Ministerie van BuitenlanJ- sche Zaken publiceert het antwoord van de Nederlandsche Regeering op het memo randum van Briand. De Nederlandsche Regeering deelt daar in mede, dat het plan haar dan alleen uit voerbaar lijkt, wanneer de verschillende Staten bereid zijn. in zekere mate de uit oefening van hun souvereiniteitsrechten te beperken. Ook dient alles vermeden te worden, dat de autoriteit van den Volkenbond zou kun nen verzwakken. Men moet ook niet ver geten, dat een gemeenschappelijke regee ring op het vasteland in de toekomst tus- schen de continenten bestaande verschil len zou kunnen verscherpen of nieuwe doen ontstaan. De Nederlandsche regeering die overi gens niet uit het oog kan verliezen, dat Nederland niet alleen in Europa bezittin gen heeft, is van oordeel dat deze zijde van het vraagstuk heel moeilijk is en nauw keurig moet worden onderzocht. Een federatief verbond zou slechts mo gelijk zijn, wanneer er een belangenge meenschap aan ten gTondslag ligt. Da Europeesche staten hebben weliswaar een aantal gemeenschappelijke belangen, zoo als hel bewaren van den vrede, verminde ring van bewapening enz,, doch de vraag rijst of deze belangen niet gelijktijdig ook voor een uitgebreide sfeer beteekenis hebben. Wanneer het echter mocht blijken, dat een federatieve organisatie van Europa, mogetijk en wenschelijk is, dan ware het volgens het inzicht van de Nederlandsche regeering gewenscht, dat de Europeesche groepeering alle Europeesche Staten om val. De Nederlandsche regeering gelooft niet, dal aan een algemeene verlaging der douane-tarieven noodzakelijkerwijze de verwezenlijking voor een overeenkomst op zuiver politiek gebied vooraf moet gaan want een verlaging der douane-tarieven zou een der noodzakelijke elementen moe ten vormen voor de totstandkoming van een veiligheidsregime. De Nederlandsche regeering is er verder niet van overtuigd, dat door beperking van de zekerheidskweslie tot de Europeesche Staten alléén de oplossing zou vergemak kelijkt worden. Ze heeft niet den indruk dat de moeilijkheden, die tot nu toe het succes der door den volkenbond op dit ge bied ondernomen pogingen, verhinderen, door de aanwezigheid der niet-Europeesche Staten veroorzaakt of vermeerderd zouden zijn. Ten slotte verklaart zij, dat volgens haar meening het terrein nog lang niet ge noeg is voorbereid. Op de allereerste plaats zou een uitwisseling van ideeën noodzake lijk zijn. De indruk te Parijs. Het eerste blad dat met een commentaar kwam. was de „Temps" en deze commen taar drukt vrijwel de opvatting van de Fransche diplomatie uil Het blad oordeelt, dat hel Nederlandsche antwoord, voor wat sommige bemerkingen betreft, geinspireerd is door de onmiddel lijke Nederlandsche belangen, voortsprui tend uit zijn karakter van handels- en ko loniale mogendheid Hel meest heeft de aandacht gelrokken, dat Nederland de oplossing van het pro bleem van de vermindering der douane- bareelen op den voorgrond stelt en daar door het economische boven hel politieke stelt, terwijl men hier meent dat het poli tieke voorop moet gaan. Waar Nederland de meening uitspreekt, dat in de algemeene veiligheidsbehoefte 2—1 J NEDERLAND EN BELGIë 18281839. De firma Burgersdijk en Nierman heeft weder een nieuwe tentoonstelling ingericht, ditmaal betreffende boeken, plaatwerken etc. omtrent de verwikkelingen van Neder land en België in de jaren 18281839. Zij bevat vele zeldzame exemplaren, als mede verschillende boekwerken, die van be lang zijn in verband met de tegenwoordigs NederlandschBelgische onderhandelingen. De tentoonstelling is onderverdeeld ais volgt: de geschiedenis van den algemeenon opstand en den. veldtocht: het Koninklijk Huis. n I. Willem I Willem H en Prins Fre- derik; de sludentenjagers (Leiden, Utrecht en Groningen); tenslotte een van Speyk en een Chassé-nfdeeling. Er zijn verschillende platen uit Antwer pen. Hasselt. Leuven enz., van Willem 1, Willem II, Prins Frederik, van Speyic, Chassé enz. HoIIandsche, Belgische, Vlaamsche en Oranjevlaggen sieren ter gelegenheid van deze interessante tentoonstelling het ge bouw. In oranje kleurig omslag verscheen een catalogus van het hier verzamelde onder no. 75. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nienwe inschrijving: J. Vermeulen en Zonen (Beperkende Bepalingen1 Hooge Rijndijk F214-215 Zoe- terwoude. Vervaardiging van en handel in aardewerk. Vennooten: J. Vermeulen Sr., Leiderdorp en .1. Vermeulen Jr., Leider dorp en A. Ph. Vermeulen, Leiderdorp. Opheffing: G. v. d. Laan Jr., Lage Rijndijk 92, Leiden Aardappelen en Conserven en brandstoffen Wijzigingen: Leidsche Coöp. Melkinrichting „Do Land bouw", Leiden. Uittredend Directeur: J. Vellman, Leiden. Nieuwe Beheerder C. P. J. Paardekooper. Oegstgeest. Th. Durivou, v.h. 1. van Engel, Nieuwe Rijn 21, Leiden Wijnhandel (winkel). Wijziging handelsnaam thans: Th. Durivou Naamlooze Vennootschap „Schelpkalk" Nieuwe Rijn 64a. Leiden. Uittredend Pre sident Commissaris: J. A. J. Trip, Coe- vorden Uittredend Directeur: H C. M Dolk, 's-Gravenhage. Nieuwe Directeur: J. A. J. Trip (thans te den Haag.) Naamlooze Vennootschap Nederlandsche Krachtvoederfabriek „Muskalor". Oude We tering, Wijk A, 195c, Uittredend Procuratie houder: K. A. Hoeher, Oude Wetering o PARKCONCERT. Het program van het Parkconcert op Dinsdag 8 Juli, 8 uur, luidt: No. 1. „Marche Solenelle" Walpot 2. Ouverture „Mitella" Gounod 3. Luna Wals Lincke 4. Fantaisie „Les Oloches de Ccrne- ville" Planonnelfe 5 „Au Village" Gillet 6. Potpourri Lincke 7. Amazene marsch v. Blom Trianon-theater Na het gewono bui- tenlandsche journaal wordt voor dc tweede week de film van de Lustrumfeesten ver toond, welke schitterende kijkjes geeft op den intocht der reünisten, het waterfeest spel en den grooten optocht. Vervolgens spelen Maria Paudler, Hans Junkerman en Lydia Polechino de film „Kussen, die men nooit vergeet", een aller grappigste, echte Weensche operette. Her haaldelijk lachte men om de komische situa ties; voorat de scène in den „Keizerlijke Schouwburg" bij de opvoering van de „Maagd van Orleans" muntte uit door gees tigheid. Na de pauze „Rasclia's Wraak", spelen de in een zigeunerkamp in de Karpathen op de grens van Roemenië en Zevenbergen. Wilde hartstocht, vurige liefde, en on- bluschbare haat zijn dc voornaamste karak tereigenschappen van deze onbeschaafde, rondtrekkende zigeuners! Rascha, de doch ter van den berentemmer Costa, is zeer knap, doch tevens uitermate hartstochtelijk. Als do zigeuners zich in hun kamp concen- treeren om beren te koopen en de bruilofts feesten te vieren met ongelooflijke bras partijen. geraakt een aanstaand echtgenoot zoodanig onder haar bekoring, dat hij zijn plichten als verlooide vergeet. Thans open baart zich bij deze woeste naturen eerst recht het karakter Dan komt de bandiet Jorja op het tooneel, die er zijn werk van maakt bruidjes op hun trouwdag te rooven. Hij komt echter om den berentemmer to dooden, die in een gevecht zijn vader heeft gewond Maar Rascha neemt het voor haar ouden vader op en geeft hem een klap met den vlakken hand in het gelaat. Uit wraak hierover knipt hij haar het haar af. de groot ste schande voor een zigeuner meisje. Zij zweert zich te zullen wreken, doch bewon dert hem om zijn brute kracht, welke het kenmerk van den man is voor dit meisje. Tenslotte ontvoert hij haar en dwingt haar hem te verzorgen en eten voor zijn aanhan gers te bereiden. In het holst van den nacht staat zij dan op om zich te wreken, doch heelt op het faatste oogenblik niet de kracht den haa'n van de revolver over te ha len, want üctde is sterker dan haat! Casino-bioscoop. Deze week heelt de directie van deze bioscoop ons twee films vertoond waaraan wij nog lang met genoe gen zullen terugdenken. Na vele drama tische en sensationeele films, die gewoonlijk gedraaid worden, was het een welkome af wisseling deze week een tweetal kluchten op het programma te zien. De eerste film „Hoe ouder, hoe gekker" is er een met de dolste verwikkelingen welke men zich kan denken. Dit behoeft zeker geen nader betoog, als men weet, dat een pantoffelheld met zijn secretaresse is uit ge weest en deze evenals zijn wettige vrouw volhoudt. Mrs. Brodman te zijn. De wijze waarin dit wordt opgelost, is op zich zelf reeds een gang naar het theater waard. Als tweede hoofdfilm draait de revue- film „Saxophoon-Sax." Deze film biedt schitterende décors, prachtig spel van de hoofdvertolksler Annie Ondra, heerlijke dansen der revuegirls en „last not least" een buitengewone muzikale illustratie. De vele dansen, die hierin worden opgevoerd, maken deze film tot een zooals wij maar zelden hebben gezien. Zij zal ongetwijfeld vele bezoekers trekken.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2