KLENE'S KAUWGOM Nederlandsch Fabrikaat, prima kwaliteit. 5 tabletten 5 cent UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. verkoop van het terrein bij de Koudekerk- Bche brug. Eenige comptabele besluiten betreffende Üe begrooting diensten 1929 en 1930 werden vastgesteld. Thans is aan de orde een voorste! van B. en W. tot rangschikking van de gemeen te in de Ille klasse voor de heffing dor Gemeentefondsbelasting en idem betreffen de de classificatie voor de heffing der Peirsoneele belasting in VTIe klasse. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde de wijzi ging van de Bouw- en "Woningverordening. Besloten wordt de voorgestelde wijziging aan te brengen. Voorts wordt besloten tot wijziging van <ïe verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch. Een reclame schoolgeld van den heer J. Jongeneel wordt afgewezen, als zijnde overeenkomstig de verordening vastgesteld. Naar aanleiding van eed ingekomen schrijven der Nat. Commissie tegen het alcoholisme inzake verlaging van het maxi mum-aantal vergunningen voor den ver- j koop van sterken drank in het klein, stel len B. en W. voor het aantal van 5 terug te brengen op 3. Aldus besloten. Op verzoek van de commissie van voor bereiding voor de Drinkwatervoorziening van de gemeente Alkemade c.a. wordt- be sloten de vastgestelde recognitie van f. 25 eerst in 1931 in te laten gaan en de water leidingbuis door den tuin van den heer Rademaker in Oostelijke richting te "^er- leggen. Alsnu is aan de 'orde 'een voorstel van B. en W. tot vernieuwing van de Dorp straat. Volgens begroeting opgemaakt door den heer Reijneveld zullen de kosten on geveer f. 2000 bedragen. Het ligt in de bedoeling öm langs de huizen een trottoir -te maken en de weg zal dan 4*4 M. breed worden. Na een breedvoerige bespreking wordt ten slotte het voorstel van B. en W. tot bestrating van de Dorpsstraat, aangenomen met 6 tégen l'stem, die van den heer Vaa der Lee, onder voorwaarde, dat de eigena ren hun medewerking zullen verleenen. Vervolgens wordt met algemeen© stem men besloten tot het instellen van een rechtsvordering tegen ..Rijnland" in ver band met de weigering van betaling der jaarlijksche bijdrage ad f. 100 ten behoeva van de Koudekerksche brug. Hierna komt aan de orde een Verzoek van W. den Hertog om vergunning tot het oprichten en ©xploiteeren van een Radio- Distributie-Centrale in deze Gemeente. Na discussie besluit de Raad in beginsel met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van .Egmond. en Van der Lee, het verzoek toe te staan. Ten slotte brengt de voorzitter ter tafel een schrijven van B. en W. van Alphen aan den Rijn inzake de brug bij de Gnephoek. B. en W. zijn van oordeel, dat er geen ïeden is om op het eens genomen besluit terug te komen. De toestand ip deze ge meente is reeds veel verbeterd en het groot ste gevaar is aan den kant van Alphen. Bovendien blijft het nog een halve toe stand, daar de brug niet verlaagd zal worden. Algemeen wordt besloten de gevraagde medewerking niet te verleenen. Na rondvraag gaat de Raad over in be sloten vergadering. Aanbesteding. Door den heer D. Stuurman, archi tect te Gouda, werd voor rekening van de gezusters De Rooij alhier, aanbesteed het bouwen van een winkelhuis en twee woningen op een perceel grond aan de Ka naalstraat. Laagste inschrijfster was de firma Rehorst en De Bas, alhier, ^oor f. 18.873. Dolle koe. Een voor den slager d. B. alhier be stemde koe werd bij het afladen van de vee-auto plotseling dol. Het dier rende de straat over eD het was een wonder, dat nie mand geraakt werd. Gelukkig liep het dier te water. Men moest het dood schieten en zoo aan wal halen. Burgerlijke Stand. Geboren: Niesje Maria, d. v. P. Drost en M. C. van Eijk. Neeltje, d. v. J. van Heezik en J. Struik. Cornelis Willebror- dus, z. v. A. Moons en C. M. Oostdam. Jansje, d. v. N. B. Both en J. G. E. van Vliet. Geertrui, d. v. C. Hofman en W. Bonefaas. Een hond van den heer B. ging in het weiland een koppel schapen te lijf: waarvan er één verscheurd werd voordat de eigenaar den woedenden hond kon terug trekken. HAARLEM MERMEER. Uitbreiding mond- en klauwzeer. Hel mond- en klauwzeer breidt zich :n den Hairlemmermeerpolder nog steeds uit en heerscht thans ook op een vijftalboer derijen in de omgeving van Abbenes. Op bijna 40 boerderijen werd deze besmette lijke veeziekte tot heden in dezen polder geconstateerd. Het a.s. Conconrs-Hippiqne. He vereeniging „Vooruit", die dit jaaT door allerlei omstandigheden over een zeer korten tijd van voorbereiding beschikt voor het organiseeren van het op Woensdag 16 Juli a.s. te Hoofddorp te houden concours- hippique, is overdag en 's avonds druk in de weer om met een en ander nog op tijd gereed te komen Maar dit zal het ijverige en energieke bestuur van deze vereeniging wel gelukken, daarvoor is hetgeen „Voor uit" op het lerrein van de paardensport in den loop der jaren reeds heeft gepresteerd voldoende waarborg. Het Koninklijk Huis heeft door het schen ken van verschillende medailles groote be langstelling in dit concours aan den dag gelegd. Verder is ook reeds groote medewerking ontvangen van allerlei personen van gezag en invloed, terwijl ook weder een talrijk bezoek uit alle streken des lands verwacht wordt. Het prachtige terrein met de reusachtige tribune verkeert in uitstekende conditie cn het is fe voorzien dat het aantal deelne mers weder zeer groot zal zijn. O HILLEGOM. KATWIJK-AAN-ZEE. Autotocht voor Ouden van Dagen. Ja eindelijk, begunstigd door prachtig zomerweder, was de dag a-angebroken. waarnaar velen zoo hoopvol hadden uitge zien. De auto's en autobussen, zij stonden klaar om de oudjes op te nemen en te ver voeren, langs de vele, voor de moesten nog onbekende wegen. Wat een montere gezich ten overal! Bijna overmoedig, namen de oudjes plaats. U kunt. begrijpen, hoe druk zij 't allen hadden. De meesten spraken over hetgeen ze zouden zien, anderen wa ren weer stil en in zichzelf gefceerd, alsof zij ai dategene wat geboden weid nog niet goed konden verwerkenAnderen die de vorige keeren ook al mede waren geweest, verhaalden alvast eens wat zij toen gezien hadden. Vele toeschouwers hadden zich verzameld om getuigen te zijn van het ver trek. Toen eindelijk dan ook het vertrek aangekondigd werd, kwam aan het goe den dag" wenschen, welhaast geen einde I De rit zou gaan over Den Haag en door het Westland naar Hoek v. Holland. Het is voorzeker een goede gedachte om telken jare deze ouden van dagen, dit groote ge noegen te verschaffen. Mogen de giften, die ook nu voor dit doel bij elkander zijn gebracht, steeds in ruime mate blijven toe vloeien De leiding berustte bij de heeren Jer. Varkevisser, Herm. Parlevliet, D. v. Leeu wen, Joh. Pronk en v. d. Boon, terwijl mode 2 verpleegsters, zuster Cornelia en zuster Anna en medische hulp mede aanwezig waren. Ook ds. Pras nam deel aan den tocht. 80 personen gingen met de pleizier- tocht mee. Het vertrek had plaats vanaf het Gasthuis aan de Voorstraat ongeveer te 9 uur. Op een en ander komen wij mor gen nog nader terug. o LISSE. De Gastarieven. Zooals wij reeds melden is in de gehou den Gemeenteraadsvergadering een nieuwe regeling voor de levering van gas tegen ver laagde prijzen aangenomen. De verlaagde prijzen treden heden in werking. De Gasconimissie adviseerde den Raad de gasprijzen wederom te verlagen. De re geling blijft in hoofdzaak zooal9 deze nu een jaar geldig is echter met dien verstande dat in het vervolg alleen diegenen van het vastrechttarief gebruik kunnen maken die minstens 360 MB. gas per jaar verbruiken. Gebruikt men dus minder, dan moet men toch in ieder géval 360 M3. betalen. Het vastrecht blijft als bij het tarief over 1929J930 op 4 ct per M3. De gasprijs öchter dre daarbij "behoort wordt van 5 ct. op 41/? ct. per M2 teruggebracht. Heeft men geen vastrechttarief dan is de gasprijs 9 ct. per M3. zoodat in dit groote verschil een aansporing zit om vastrecht te nemen. Ook de gasprijs voor verwarming van ka mers, kantoren, enz. i9 thans verlaagd en gebracht op 4 fa ct. per M3., hetgeen onge twijfeld tot meerdere toepassing van gasver- warming zal leiden. Deze prijs voor ver warming van kamers. kantoren enz. geldt ook wanneer men geen vastrechttarief heeft, doch wordt uitsluitend voor verwar ming legen 4 fa ct. per M3. geleverd. De gasprij9 voor induslriegebruik be draagt 7 ct. per M3. Echter kan ook een prijs van5 cent berekend worden indien men zich wil verplichten tot betaling van mini mum f.60 per jaar. Dit bedrag geldt min stens voor eeu jaar en kan om geen reden verminderd worden. De regeling treedt lieden in werking. Waterleidingstarieven. In de gehouden Raadsvergadering is te vens besloten de Waterleidingtarieven te verlagen. De verlaging komt hierop neer dat de waterprijs van 32 ct. op 30 ct. per M3 is teruggebracht. Verder blijft de regeling dezelfde. Burgerlijke Stand. Geboren: Hugo Bartholomew, zoon van J. Raaphorst en van J- C. v. d. Lans Laurentius Leendert, zoon van F. H. Taverne en van A. Hulscher. Overleden: Petrus Immerzeel, wed. van C Oostdam, oud 77 jaar. Gehuwd: J. Imanse en C. D Schalk. J. Kingma en M. J. de Kooker. Gevestigd J. de Hollander en gezin, ge- straat 14-3. Mej. G. v. d. Meulen van Harlingen, HeereWeg 268 S Lemmers- Heemskerk van Hillegom. Kanaalstraat M. J Duineveld-Straathof van Hazerswou- de, Heereweg 415 J Grullemans-v. Berghem van Noordwijk, Veldhorststr. 45 .T. Braam en gezin van Sassenheim. 3e Poellaan 9 Mej. Harling van Leiden, 3e Poellaan 77 Mej. A. M. Turnhout van Zandvoort, Vreewijk 1 Mej. M. A. Rutten-Wijemberg van "s-Gravenhage, Heerenweg. Vertrokken: W. 0o9lerom, vertrokken naar Noordwijk. OEGSTGEEST. R.K. Geitenfokvereeniging. Op het terrein bij het Patronaatsgebouw heeft de R.K. Geitenfokvereeniging haar jaarlijksche keuring gehouden. Uit de op komst bleek wel, dat deze vereeniging zich in een goede gezondheid mag verheugen. Niet minder dan 30 dieren waren ter keu ring aanwezig. De vele voorbereidende werkzaamheden van het accurate bes'uur zijn dan ook wel bekroond geworden. De regeling, was in gaode-handen. De keuringscommissie bestond uit de hee ren F. Verhoeven, Rijksveeteellconsu'ent; S. de Jong, ass.; J. Clemehs en J. W Mar- bus. De uitslag is als volgt: Eén-jarige géiten:"l'e pr. P. Molenkamp. Overjarige geiferi -wil bnpehoornd. Medaille, van den; iPro.v -Rond: D och Hollander. Ie prijs J_ le.Groot. 2e Dr.i L. van-Abswoude, 3e pte-A Maat Bont en wit, gehoornd: le prijs W. Zandvliet, 2e prijs Wed. van Rijn, 3e prijs J. Vet. Lammeren: le pr. W. Zandvliet, 2e pr. D. den Hollander; 3e pr. H. v. d. Hoeven. De kampioensprijs werd toegekend aan den heer C. van Dijk. Wijkverpleging voor alle gezindten. In de kleine zaal van „Irene" is de jaar vergadering gehouden van „de Wijkverple ging voor alle gezindten". Zooals gewoon lijk was de belangstelling niet groot. Na opening van de vergadering werd door de secretaresse het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontkenen: Tn 'n opzettelijk daartoe gehouden ledenverga dering op 11 April j.l. werd besloten lot wijziging- der statuten in verband met de toetreding tot de vereen, ter bestrijding der T.B.C. Door deze wijziging zal mede het vereenig.-jaar met het kalenderjaar moe ten samenvallen, reden waarom de contri- butiekaarten bhans voor een half jaar zul len worden gepresenteerd. Over de werkzaamheden meldt het ver slag dat de Wijkzuster 4257 bezoeken af legde. Aan 22 personen werd den laatsten dienst bewezen, het aantal kraamverple- gingen is sterk toegenomen en steeg tot 15. Eerste hulp bij ongelukken werd 3 maal verleend. Uitgereikt werden ruim 500 ver- plegingsarliikelen aan 173 patiënten. Verschillende artikelen werden ten ge schenke ontvangen en het magazijn werd aanzienlijk uitgebreid. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat ont vangen was: f .2534.87 en uitgegeven f 2515.61, met een voordeelig saldo van f. 19.26. Voor de T.B.C.-afdeeling bracht, ondanks het ongunstige weer, het Emma- bloempje een bedrag binnen van f. 219.461/*. Er werd reeds één kind naar een sana torium gezonden en in één woning werd betere ventilatie aangebracht. Wegens periodieke aftreding werd mevr. van Egmond als bestuurslid herkozen. Ernstig werd door het besluur overwogen om in de maand September een bloempje voor de wijkverpleging te verkoopen. Hierna volgde sluiting. o RIJNSBURG. Donderdagavond 8 uur zal in de Ghr. Geref. Kerk een stemming gehouden wor den, waarna ec-n beroep wordt, uitgebracht. Een tweetal is -samengesteld, waarop voor komen ds. Kilberg le Enschede en ds. Ho- vies le N. Pekela. o SASSENHEIM. Aanbestedingen. Het bouwkundige bureau .T. P. Oudshoorn en Zonen heeft aanbesteed het bouwen van een haarhuis op de Begraafplaats te Noord- wijkerhout voor rekening van de Ned. Herv. Gemeente, aldaar. Laagste inschrijver was de heer H. Bouwmeester aldaar, aan wien de werkzaamheden zijn opgedragen. Tevens besteedde bovengenoemd bureau aan, een verbouwing van een winkel-woon huis voor rekening van den heer L. v. Vliet te Sassenheim, waarvoor de laagste inschrij ver was, de heer Th. Reeuwijk alhier. „Bloeminst" Na een gehouden teekenwedslrijd onder verschillende architecten uitgeschreven door de tentoonstellings-commissie „Bloemlust", alhier, werd na beoordeeling, het plan ge kozen, van het bouwkundig bureau J. P. Oudshoorn en Zonen. Het Fanfarecorps „Crescendo" geeft a.s. Donderdagavond een concert in de tent aan de Charbonlaan. De Gymnastiekvereniging D.O.S. zal de reeds eerder aangekondigde Propaganda- demonstralie op Sporthoff houden op Zater dag 5 Juli a.s. om half zeven wordt in op tocht met muziek vanaf Concordia vertrok ken. o VALKENBURG. In Memoriam Ds. J. Koek f hem ten slole in het graf bracht. Bijna 39 jaren i9 hij dienstdoend predikant ge weest in de Ned. Herv. Kerk en 't groot ste deel er van bracht hij in ons midden door. D^. Herman id es hendaoht zijn wedken in zijn j.l. gehouden predicatie. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. Knijnenburg. geb. v. d. Maat, d.; G. Keizer, geb. Jonge. d.A. F. Hoenselaar, geb. Holsteyn, z.; E. C. J. Raaphorst, geb. van Nieuwkerk, z.; M« Vladder. geb. dc Wolf. z.H. H. A. Knij nenburg. geb. Lagerberg. z.; J. P. Weerden burg. geb Koot. d.: W. Romyn, geb. de Zoe te. d.;~ H. D. C. van Oosten, geb. Heems kerk, z.: M. Schinkelhnc-k. geb. Huisman. z.J M. J. van Meizen. geb den Hcrtogh, z.A« P. Vreeburg, geb. Schouten, z. Ondertrouwd: G J. va nHagen en G. W« Luynenburg; A. F. Hilgersom en M. B. On derwater Getrouwd: Th. .T Ruygrok en. A. D. M. Heemskerk; C. P. Boers en M. M. Maler ei. A. Lelieveld en M. G. Voskuyl. Overleden: H. J. Bosmeier, m. 62 j.; A. Koerts, m. 70 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. De openbare school. In verband met de toeneming van het aantal kinderen der openbare school is aan den minister verzocht een tijdelijke 4e leerkracht te mogen aanstellen, waarop be reids gunstig is beschikt, met machtiging reeds nu deze kracht aan te stellen. Het gas. en electriciteitsbedrijf. Uit het verslag van het Gem. Gas- en Electriciteitsbedrijf rnemoreeren wij de vol gende gegevens Gasbedrijf. Balen f. 62.774,36 V»Lasten f. 73.642.30V2. Nadeelig saldo f. 10867,93. Afgeleverd 344.365 M3 met een opbrengst van f. 45818,20V2. Electriciteitsbedrijf. Baten f. 89.118,ÏÖ1/*- Lasten f. 76.057,02. Voordeelig saldo f. 12.061,171/*. Van Delft werd betrokken voor f. 24.559,95 aan stroom. De leeningsschuld bedroeg f. 283.632.76;' afgelost werd f. 12.960. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus zoon van Willem Kop en R. Imthorn. Dirk zoon van W< Koudijs en Geertje Breedijk. Miep, doch ter van Gerrit van der Kolk en T. Monster* Agnes Theresia dochter van B. G. van Stijn en J. E. v. d. Linden. Petrus Mat thias zoon van P. M. v. d. Voorn en J. A. v. Stijn. Lambertus Johannes Petrus, zoon van F. Th. H. Pelgrim en J. G. Kuy- per9. Theodora Maria dochter van A. van Moorsel en F. W. v. d. Berk. Cla- sina Gerardia Maria, dochter van M. v. Winsen en C. Wassenaar. Hendrik Reinard zoon van H. Roest en W. Kooi9tra. Bartholomeus Johannes Gerardus Ma ria zoon van J. B. F. v. Berkel en M. C. Bent. Gehuwd: Cornelis Moerings oud 30 jaar en M. C. J. Roest oud 23 jaar. Overleden: Maria van Wieringen oud 79 jaar. Clazina Johanna v. d. Voort oud 2 jaar, dochter van C. J. P. v. d. Voort en M. G. van Rijn. De verkoop van materiaal, planken, balken enz. voor den houw van het Sanato rium voor Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht de mooie som van f. 194.40. Alle eer en lof voor de dames-verkoopsters die door hun grooten ijver dit bedrag heb ben bijeen weten te brengen. Tevens zij vermeld, dat door de afdeeling van den R.K. Volksbond een bedrag voor hetzelfde doel geschonken is van f. 25. Het ligt in de bedoeling deze maand over te gaan lot officieele opening van het nieuwe Raadhuis. LEIDERDORP. Een hooibera en schuur uitaebrand. Gistermiddag te ongeveer halfzes brak êr brand uit in den hooiberg van den land bouwer Van Zwicten, aan den Achthove- nerweg. De berg, gedeeltelijk gevuld, stond spoedig, evenals een groote houten schuur, in lichte laaie, zoodat er groot gevaar be stond, dat de veestal en woning eveneens vlam zouden vatten. Door het krachtige optreden van de brandweer wist men de kapitale bouwmanswoning te behouden. De beide wethouders waren op het terrein aan wezig. De burgemeester was door ambts bezigheden niet in de gemeente. Begin van brand. Met achterlating van een drietal jeug dige kinderen, verliet Zaterdagavond het echtpaar K., wonende in de Van der Does straat dc woning, en begaf zich naar d? feestelijkheden t-e Leiden. Vergeten werd het gasstel, waarop een pan met melk, uit te doen. De buren, opmerkzaam, gemaakt, door het gehuil van de kinderen, ontdekten een begin van brand. Door het inslaan van een ruit, gelukte het den heer Deegenaars binnen te komen, en den brand te blus- schen. Burgerlijke stand. Geboren: Willem, z. v. D. de Ridder en A. Boom. Ondertrouwd: Frans van Dijk jm. 27 j. en Jansje Mina Noppen jd. 22 j. GetrouVd: B. G. Corts en E. Toth. OverledenBertus van Winkel 3 j. .TT ®chtgenootc van den heer A. viel bjj het uitspoelen van een dweil vanaf het jaagpad in den Rijn. Den in de nabijheid wonenden heer Van W. mocht het geluk ken, de 70-jarige vrouw weer behouden op het droge te brengen. o NIEUWKOOP. Door de gemeente-politie alhier werd Zaterdagavond tegen een persoon wegens het plegen vaD niet minder daD 6 overtre dingen, proces-verbaal opgemaakt. Voor waar wel een record! o WADDINXVEEN. Ernstig verbrand. Mej. V alhier verbrandde zich bij haar huishoudelijke werkzaamheden zeer ernstig aan beide armen door het omslaan van. "een kete kokend water. Medische hulp moest worden ingeroepen. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt heden avond wederom bijeen en wel ter bespre king van het punt: Beroep bij de Minister van- Financiën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tegen bet besluit van Gedeputeerde Staten t. vaststelling uitgaven factor ingevolge de de wet op de financieel e verhouding- B. en W. schrijven aan den Raad, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 19 Mei 1930 de uilgaven factor ingevolge de wet, regelende de fi- nancieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeente, hebben vastgesteld. Uit dal besluit blijkt, dat Gedeputeerde Staten sommige uitgaven, o.a. de kosten v. werk verschaffing. niet bij den factor hebben medegerekend. Ofschoon de uitkeering, die de gemeente krachtens genoemde wet dien uit liet gemeentefonds krijgt, voor Hillegom niet aan den hand van dien factor zal wor den bepaald doch naar de opbrengst der inkomstenbelasting en de opcenten op de vermogensbelasting, lijkt het B. en W om principieele redenen gewenscht, dat de Raad van vorengenoemd besluit in beroep gaat. Wanneer de Raad met deze zienswijze zich kaii vereenigen, stellen B. en W. voor in beroep te gaan. KATWUK AAN DEN RIJN. Ongeval. Een drietal motorrijders kwamen in „de Pan" aangereden met hun motorrijwielen en schenen niet te weten dat de weg bij den nieuwen brug aan de grens Katwijk-Wasse naar pas onlangs besliaat is en dus niet zonder kuilen is. Een der motorrijders maakte met bet motorrijwiel een duikeling en bezeerde zich nogal ernstig aan hoofd en handen. De metgezellen hebben kans gezien hem naar dr. Hueting te vervoeren, die den man verbond. Onbegrijpelijkerwijze had het motorrijwiel geen schade bekomen. Schade. De knecht van den tuinder P v. E. zou met zijn wagen bloemkool naar de veiling rijden en hem trof het ongeval, dat in de Voorstraat het toch al niet al te goede wiel Van den wagen bezweek. De bloemkool roi- de over den straat'en in de tramrails, waar door oponthoud ontstond bij hel tramver keer. De intusschen /ebavende bloemkool werd op een anderen wagen overgeladen -_n alzoo naar de veiling vervoerd. Veel was echter van de waarde verloren, zoodat de heer v. E. een schadepost te boeken had. Uit Weerselo in Overijsel berichte on9 de de tijding van het overlijden van den wel- eerw. heer Ds. J. Koek. Dat was voor onzb Ned. Herv. Gemeente een droeve mare, want 22 jaar heeft Ds. Koek deze Gemeen te als predikant gediend. Hij werd 25 Nov. 1867 te Velp geboren, en na in Friesland ïfrofixmentsexamen te hebben afgelegd, werd hij op 24 jarigen leeftijd predikant te Altforst; na 3 jaren verwisselde hij deze gemeente voor die van Hien en Doodewaard waar hij 5 jaren arbeiddee. 5 Mrt. 1899 deed hij alhier zijn intrede m. een rede ontleend aan 2 Cor: 18b: God, die ons door Jezus Christus de bediening der verzoening ge geven heeft, nadat hij '3-morgens door den donsulent Ds. Bollee, was bevestigd. Ruim 22 jaar mocht hij hier arbeiden. In .dien tijd heeft hij hier 110 kinderen gedoopt en 168 nieuwe lidmaten bevestigd. Öijwas hier zeer geoord, het geen vooral gebleken is. toen hij 25 jaar predikant was. en bij zijn afscheid uil deze gemeente, Bij zeer veten hangt zijn portret nog op een eere plaats in de woning ter herinnering aan den lijd hier doorgebracht. In 1921 werd hij beroepen le Weerselo. 10 Juni 192J nam hij afscheid van zijn gemeente met deze woorden uit Job 15: Zonder Mij kunt crii niet? doen. In Augustus van 't vorig ;nar wend hij -door ^en beroerte getroffen doch herstelde weer zoodat hij in December /iin dienst weer kon opvatten. Maar in 't begin van April trad een herhaling in, welke 0 TOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de afgeloopen maand werden bij het correspondentschap der arbeidsbemidi deling 7 personen als werkzoekend inge-i schreven. Hiervan konden er door bemidde-< ling van den correspondent 3 geplaatst wor den. Op het einde der maand stond nog slechts een werklooze ingeschreven. Aan den penningmeester van het Wit- Gele Kruis alhier, werd door een onbeken-i den gever een bedrag van f. 100.toege zonden. Door den heer N. van den Akker Jz< alhier, aannemer in sloopwerken en han delaar in afbraak, is aangenomen het sloe pen van de tribunes en getimmerten aan de Kaag. welke gediend hebben bij de jl. ge houden spelen'aldaar. Gisterenmiddag is de tuinder G. de K-, die met een transportrijwiel, beladen met 'n kist aardbeien langs Jen Hoogen Rijndijk reed, aangereden door een vrachtauto, ge merkt H. 1086 Zijn rijwiel werd totaal vernield en de ardbeien rolden op de straat. Zelf kwam hij er met een kleine ver wonding af. De bestuurder der auto reed door, 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7