De sluiting der P.H.O.HJ.-uitzendingen REDE VAN Dr. VAN AALST. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. GEVONDEN VOORWERPEN TE LEIDEN. SPREEKCEL. RECLAME. 3968 ^IfJDrWTICPLir W f AC ex chronische RHEUMATIEK en chronische a A V H ilKUnluV-ziltl j|—bronchitis worden het best genezen In de 1 #1. I j 1 zomermaanden. Afdoende is 'n kuur met het alom bekende en gewaardeerde geneesmiddel tegen rheumatiek, spit, ischias, Jicht, verkoudheid,hoofd-en zenuwpijnen» Bij Apoth. en Drog. - ll$ fL 80 ct^ l/i fl- f2-» voor kuren de kliniekverpakking (welke in het gebruik veel voordeeliger is) k €SJ5 ALPHEN. PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN. HANDIGE DIEFSTAL. Zondagmiddag verschoen er in een siga renwinkel in de Rotterdamsche binnenstad een man die haastig vroeg of hij even tele- foneeren mocht. Hij verklaarde dat er om den hoek een ongeluk was gebeurd, waarbij iemand was gewond, zoodat het noodig was onverwijld den G.G. en G.D. te waarschu wen. De winkeljuffrouw liet hem binnen en ging zelf gedurende de korte oogenhlikken dat de man telefoneerde en de winkel dus niet alleen was, naar buiten om eens te kijken. Toen zij terugkwam was de vogel gevlogen en met hem een rolletje bankbiljet ten ter waarde van f. 500 dat op de toon bank achter de cassa had gelegen. Tot dus verre ontbreekt van den indringer ieder spoor. o INBRAKEN TE GRONINGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Groningen op twee verschillende plaat sen ingebroken. De hotelhouder Alberts heeft bezoek gehad van een dief, die het geheele huis heeft doorzocht en uit een vest een gouden horloge met ketting heeft weggenomen. De recherche, die Zondag morgen van dezo inbraak kennis kreeg, slaagde er in reeds' legen den avond den dader Ie arresleeren, juist toen hij op het punt stond om met den trein uit Groningen ie vertrekken. Hij is een oude bekende van de politie, de 25-jarige K. B. thans wonende te Scheemda. De andere inbraak is gepleegd in een schip, gelegen in het Noordwilleinskanaal nabij het hoofdstation. De geheele kajuit werd onderstboven gehaald. Toen de schip per 's avonds thuis kwam, heerschte er een onbeschrijfelijke wanorde. Voor zoover was na te gaan, werd er echter niets dan een mantel vermist. o STRAATROOF. Omstreeks halftwaalf gistermiddag liep een looper van een bankinstelling op de Glashaven te Rotterdam met een tasch bij zich, waarin een aanzienlijk bedrag gebor gen was. Op een zeker moment rukte een man de tasch uit de hand van den looper en hij zette het met zijn buit op een loopen. Het publiek, dat de roof had zien gebeuren, zette den dief na onder geroep van „houdt den dief". Men moc'ht er in slagen den man te grijpen, zoodat ên de tasch 6n het geld aan den looper konden worden teruggege ven. De dief werd naar het politiebureau aan de Groole Paauwensteeg gebracht, waar ihij in bewaring is gesteld. ONGEVAL OP WAALHAVEN. Gisteravond heeft het lid der Aero-club, de heer A. G. van Tol, uit Den Haag, na een vlucht met het Pander-vliegtuig FH AKA bij bet neerkomen een ongeluk gehad, dat ge lukkig zonder persoonlijke ongevallen is af- geloopen. Bij het uitloopen op het vliegveld Waal haven is een der sdhokbrekers van het lan dingsgestel gebroken, waardoor de machine plotseling tot stilstand werd gebracht. Een der ondervleugels braik af, de bovenste vleu gel werd geheel ontzet. Ook het landingsge stel en do propeller braken. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De schade be draagt ongeveer 2000 gulden. KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Weer een sterfgeval. Een 24ste geval van kinderverlamming is ten sladhuize te Gouda medegedeeld. Het betreft een jongetje van 1 jaar oud. Wederom is een patientje overleden; dit is het vijfde slachtoffer. 0 Schot: „Denk er om dat je niets omtrent die prachtige zonsondergang tegen onze hospita zegt, Marie. De rekening is at hoog genoeg." (London Opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD. DE SCHAT VAN LOBENGULA. Een koopman uit Johannesburg, Lloyds Ellis, heeft een expeditie op touw gezet om den verdwenenn schat van koning Loben- gula op te sporen. De koning der Matabe len heeft hem destijds kort voor zijn vlucht voor het leger van Jamenson laten begra ven, vermoedelijk ergens ten oosten van Bulawayo. Hij bestond uit ivoor, goud en diamanten en moet een waarde van onge veer 25 millioen gulden gehad hebben. Het verhaal is, dat Lobengula degenen, die hel graafwerk verricht hadden, 's nachts door vier getrouwen heeft laten afmaken om fe voorkomen dat zij het geheim verraden zouden. De Induna's, van wie er (hans nog slechts één in leven is. hebben het geheim zorgvuldig bewaard en ook de laatste zai niet spreken, daar het Lloyds Ellis bij het bezoek aan zijn kraal bleek, dat hij idioot is en geen begrijpelijke antwoorden kan geven. Met dat al meent de ondernemende koopman, dat hij genoeg gegevens heeft om in hel najaar den speurtocht te hervallen. DE BEMANNING VAN DE „SOUTHERN CROSS'. Kingsiord Smith en zijn metgezellen wer den gisteren door den President der Veree- nigde Staten, Hoover, ontvangen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ IRKOETSK. Tengevolge van een verkeerden wissei- stand is een uit Irkoetsk komenden trein niet ver van daar gederailleerd. De locomo tief en verscheidene wagons liepen uil de rails en sloegen om, waarbij de wagons ernstig werden beschadigd en gedeeltelijk worden ingedrukt. F.r werden 23 passa giers gedood, terwijl 28 passagiers ernstig gewond werden. POGING OM UIT DE GEVAN GENIS TE ONTVLUCHTEN. Gistermorgen hebber twee gevangenen, die veroordeeld waren tot langdurige gevan genisstraffen, James Turner en Charles Reuben Sparkes, met behulp van mede plichtigen van buiten de gevangenis een poging tot ontvluchten gedaan uit de ge vangenis bij Londen. Kort na acht uur, werd een louwladder over den muuT geworpen. Dn beide gevangenen, die daar waarschijn lijk op waren voorbereid, hadden dit oogen blik afgewacht om naar den muur te snel len cn als katten tegen den touwladder op te klauteren. Turner slaagde er inderdaad in, zich uit de voelen te maken, maar Spar kes werd nog juist op het laatste oogenblik door een bewaker knock out geslagen, zoo dat hij bewusteloos bleef liggen. o DE DUURRECORDVLIEGERS NOG IN DE LUCHT. De bemanning van het vliegtuig „City of Chicago", met welke machine het duurre- cord voor vliegtuigen gebroken is, deelt in een naar beneden geworpen brief mede, dat zij het voornemen heeft tot den Amerikaan- schen Onafhankelijkheidsdag d.i. 4 Juli, in do lucht te blijven. DE HAAGSCHE ROZENTENTOONSTEtLLING. In de jury voor de rozontentoonstelling van ,,Nos Jungunt Rosae", welke van 18 20 Juli in den Dierentuin te 's-Gravenhage gehouden wordt, hebben o.m. zitting in: Sectie A, Buiten-rozen (Sortimenten, vak ken van één variëteit of in één kleur en Jdim-rozen-takken) J. Boer Gzn., rozen- kweeker en Wm. C. Hogi, kweeker, beiden te Boskoop. Sectie B, Groepen van variëteiten niet ouder dan 1926 (buiten- en kas-cultuur), Anth. Kluis, Rozenkweeker, Boskoop en W. Maarse Jbzn. (lid der firma H. J. en W. Maarse) rozenkweeker te Aalsmeer. Sectie 0, Nieuwe rozen, niet in den handel, J. Spek, rozenkweeker. Boskoop. Sectie D, Kasrozen. P. Boer Fzn., rozen kweeker, Boskoop: A. C. van Bommel, Cul- tuuTchef proeftuin, Aalsmeer, C. Eller- broek, rozenkweeker, Boskoop, D. Jong kind Mzn rozenkweeker, Aalsmeer, C. Koeman H.Phzn., rijkstuinbouwconsulent, Aalsmeer. Portemonnaie met inhoud, portemonnaie van A. W. S. v. d. Lelie, huissleutels, Ford- sleutel, zak gevuld met jute zakken, gele steen aan zilveren haakje, zakje inhoudende monsterzakjes, doublé kinderschakclarm- band, manlelceinluur, cahier, portefeuille van W. J. Hoppenbrouwers, haarspeld, 3 pakjes spoorkaarlen, 4 houten balken, duimstok, gouden armband (slangmodel), klapstoeltje, rijwielbelastingplaatje in étui, kosteloos rijwielbelastingplaatje, vaarboom, gouden broche, medaille van een schielver- eeniging, kindorpistool, pakje studieboeken, van mevr. Hubner. paar witte strandschoe- nen, autoband, grijze heerenhoed, regenjas, zilveren rozenkrans, Leidsche kaas, R,K. kerkboekje, 3 foto's, vischnelje, lorgnet in papier gepakt, kinderschoentje, pak manu facturen, wille handschoen, kunstroos, vul penhouder, dcuhknop. paardenzweep, wiel dop van een aulo, ledig damestaschje, rij- wielpomp, bruine stofjas, doublé armband, zwarte molorpantalon, witle kralen hals ketting, badpak, wit kinderschoentje, bad pak met handdoek en muts, zilveren ro zenkrans in étui, zakdoekje, notitieboekje, zilveren damesarmbandhorloge, thermos- flesch, bril, nieuwe mansonderbroek, zilver- bon, verrekijker in étui, rozenkrans in étui, motorlasch mei gereedschap, bruine lage schoen, baaltje doperwten, paar dames- handsclioenen, bruin bontje, leesboek, motor- sleulel, luxe broche, badpak met handdoek en paar badschoenen, bril met hoornen randen en doublé haken, portefeuille van K. Zegeling, bruin lederen damestaschje met inhoud, parapluie, trouwring, zilveren arm band (slang), gouden armband, actentasch inhoudende signaalhoorn, gouden ring met steentje, bankbiljet a f. 10, deurknop, gou den broche, gouden oorbel, startpistool. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn): Parapluie. damestaschje met inhoud, étuii inhoudende vulpenhouder en vulpot lood, portemonnaie met inhoud, gouden broche, zwarl broche. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: kussen, overhemd, dameskous, dames- slobkous. paar dameshandschoenen, porte monnaie met inhoud, portemonnaie (ledig), medaillon. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten Politieburcele alhier eiken werk dag, behalve Donderdag en Vrijdag, (us- schen 1 en 3 uur nam. Hedenmiddag heeft de heer Dr. C. J. K. van Aalst, President-Commissaris van de N.V. Philips' Omroep Holland Indiè, ter gelegenheid van de laatste Phohi-uitzen- ding naar de Koloniën, voor deze zender een rede gehouden, welke wij hieronder laten volgen. Gaarne, aldus spreker, voldoe ik aan liet tot mij gericht verzoek om heden met Ne- derlandsch-lndië te spreken namens de Di rectie en Commissarissen der Philips' Om roep Holland Indië, de z.g. Phohi. Ik richt mij in de eerste plaats tot hen, voor wie de Phohi is opgericht, dat zijn alle personen verbonden aan onze bankinstel lingen, stoomvaart-, handels- en cultuur- ondernemingen en hun familieleden cn voorts spreek ik tot de talrijken, die mee luisteren en ook van onze uitzendingen ge nieten en die wij gaarne te dezen opzichte in onzen familiekring hebben opgenomen. Het treurige nieuws zal ik U maar dade lijk mededeelen. De maatregel, die U als waarschijnlijk reeds werd aangekondigd, moet helaas worden genomen: onze zender wordt tot nader order gesloten. Gij hebt zonder twijfel met belangstel ling den strijd gevolgd, die door de verdee ling van den zendtijd in Nederland is ont staan en gij zijt U ongetwijfeld bewust geworden van het gevaar, dat ook de Phohi- uitzendingen bedreigt Het zal U bekend zijn, dat het Bestuur in zijn vergadering van 27 Mei besloten heeft, zoo de Minister van Waterstaat er toe mocht willen overgaan op de Phohi de zelfde regeling toe le passen, die' ten aan zien van de andere omroepvereenigingen van kracht is verklaard, op 1 Juli tot slui ting van de Phohi zou worden overgegaan. Na deze verklaring zijn besprekingen ge voerd met en namens de Ministers van Koloniën en Waterstaat. Zij hebben nog tot geen resultaat geleid. Het is goed, dat gij allen U rekenschap geeft van de juiste toedracht der zaak, om dat die ten aanzien van de Phohi verschil lend is van die andere omroepvereenigin gen men begrijpe dit goed geen eisch van de Regeering, dat de Phohi van haar zendtijd een gedeelte aan de andere omroepvereenigingen afslaat. Het was tot voor kort zelfs geen eisch van de omroep vereenigingen zelfl Het is louter en alleen het gevolg van de radio-wet en haar inter pretatie door den Radioraad. De voorge schiedenis van deze wet mag ik met een enkel woord memoreeren. Bij de behandèling van de radio-wet in de Tweede Kamer rees destijds oppositie tegen het monopoliseeren van den omroep naar Indië. Politiek gegroepeerd en geïn spireerd als nu eenmaal vanzelfsprekend een politiek lichaam als de Tweede Kamer is, kon men er zich niet algemeen vereeni gen, dat, indien, er slechts een golflengte voor de uitzendingen naar Nederlandsch Indië beschikbaar was, „gekleurd nieuws" over de Phohi geheel zou kunnen worden geweerd. Het amendement Van Dijk, lui dende: „Bij het verleenen cener machtiging door den Minister van Waterstaat, wordt de Radioraad gehoord, de beschikbare zend tijd naar billijkheid verdeeld over de om roeporganisaties, die voldoen aan nader bij dezen algemeenen maatregel van bestuur te stellen eischen", werd aangenomen, bij het betreffende wetsontwerp ingelijfd, dat hierop tot wet bekrachtigd werd. Ongeveer een maand geleden verscheen daarop het advies van den Radioraad, welke wat den omroep naar Indië betrof, bleek de woorden „beschikbare zendtijd" zoo te interpreteeren, dat daaronder wordt ver staan de zendtijd, waarover de Phohi de beschikking in gebruik, ter beschikking staat. Die interpretatie is o.i. onjuist en wij Liaseeren ons o.a. op hetgeen het kamerlid Joekes destijds bij dc behandeling van het amendement van Dijk heeft opgemerkt. Hieruit volgt, dat, wanneer voor een be paalden zender een zendvergunning naar Indië wordt gevraagd, de Regeering rekening dient te houden, niet met het aantal zend uren, welke op dien zender beschikbaar komt, maar met het totale aantal zenduren voor Indië, welk aantal verband houdt met de voor verbinding met Indië beschikbare golven. En als gezegd, behalve over onze golf lengte, heeft Nederland over nog twee golf lengten de beschikking. Door die o.i. verkeerde Interpretatie door den Radioraad van den beschikbaren zend tijd zal bij het verleenen van de machtiging om onzen zender definitief in werking te stellen, verlangd worden, dat die zender, door de uitvindingen van Philips mogelijk gemaakt en door het initiatief van Philips' Radio en een groep van Nederlandsche handels- en cultuurlichamen Jot stand ge bracht, eveneens zal kunnen worden benut door de omroepvereenigingen (die noch b. d. oprichting, noch in eenig ander verband hierbij waren betrokken. Het bestuur van de Phohi heeft van den aanvang af duidelijk doen uitkomen, waar om het dit niet kon toestaan De vennoot schap is destijds opgericht voornamelijk me' ideeele bedoelingen, om het personeel van de maatschappijen, welke bij de oprichting I waren betrokken, een opbeuring te geven door een nauweren band te leggen tusschen j Nederland en Koloniën. De opzet is geweest j een programma te geven, dat vrij zou zijn o van politieke tendenzen. Dit principe is door de Directie tot op dit oogenblik toe met consequentie doorgevoerd. Dat dit programma in Indië ingang en, naar men gerust ook zeggen mag, algemeen waardeering vond, is voor de oprichters het bewijs geweest, dat zij daarmede den juisten weg bewandeld hebben. Dat er, nu via ons personeel, de Indische ambtenaar en anderen, in het kort de Indische samen leving van de uitzendingen der Phohi mee geniet, reden zou zijn af te wijken van de bedoelingen, die bij de oprichting hebben voorgezellen, af te wijken op een wijze, die rechtstreeks tegen die bedoelingen ingaat, en die overigens naar onze meening door de In- sche samenleving uitdrukkelijk niet wordt gewenscht, is meer dan het bestuur rede lijkerwijze verwachten mag. Te meer, omdat het hier een experiment betrof, dat aanzienlijke geldelijke offers vroeg, waar slechts ideeele satisfactie tegen over stond. f. 600.000.zijn daarvoor vrij willig door talrijke ondernemingen bijeenge bracht. Bovendien moest f. 200.000.jaar lijks op de exploitatie worden toegelegd. Wij meenen. dat het een eisch van bil lijkheid is, dat niet een ander hiervan de vruchten plukt. Wie dergelijke vruchten plukken wil, getrooste zich dezelfde moeite en kosten. Er zijn immers twee andere golf lengten, die voor Indië te gebruiken zijn. Het bouwen van een zender staat niemand in den weg. Wij wenschen baas te blijven in eigen huis en daarin slechts toe te laten datgene wat in overeenstemming is met onzen oor- spronkelijken opzet. Tegen een controle van onze uitzendingen door de door den Minis ter ingestelde Commissie hebben wij niet het minste bezwaar De minister is gebonden aan de Radio- wet. Een wet is echter niet onherroepelijk. Zij kan steeds door een nieuwe wet worden gewijzigd of vervangen. Het is dan ook dui delijk, dat indien de Minister zich vereenigt met de o.i. verkeerde interpretatie van wat onder „beschikbare zendtijd" in het geval van Indië moet worden verstaan, er maar een oplossing is: wijziging van de radiowet. En wel zoo, dat de bewuste bepaling ten aanzien van den Indischen omroep niet van toepassing worde verklaard. De telegram men die ons uit alle deelen van Nederland en onze Overzeesche Gewesten, van ver tegenwoordigende lichamen en vertegen woordigers van vrijwel alle gezindten heb ben bereikt, wijzen op de wenschelijkheid daarvan. Wij hebben in overweging gegeven een weiswijziging als bovenvermeld bij de Sta len Generaal in le dienen. Kan de minister aanleiding vinden die indiening toe te zeg gen. dan is het bestuur van de Phohi be reid, mits hem geen moeilijkheden in den weg worden gelegd, nog eenige maanden met de uitzending voort te gaan, tot de beslissing is gevallen. Het woord is dan aan onze volksvertegenwoordiging. Mocht zij de wet niet veranderen, dan weet de Indische samenleving waaraan de defini tieve staking der uitzendingen is toe te schrijven. De Nederlandsch-Indische bedrij ven iiebben zich, ondanks de moeilijke po sitie, waarin zij zich als gevolg van de voortgaande prijsdaling van de cultuur producten bevinden, bereid verklaard met de fourneering van de benoodigde bedra gen voort te gaan, indien zij in staat ge steld worden 1e handelen overeenkomstig den oorspronkel ijken opzet van de zaak Voorts is door ons 1e kennen gegeven, dat wij. indien niet tot wetswijziging wordt overgegaan, bereid zijn onzen zender aan de Regeering te verkoopen, opdat zij hem exploiteere op de wijze als zij meent, dat met het meeste nut kan geschieden. Tot slot nog dit. Indien onze luisteraars van hun zijde een beweging op touw wil len zetten, ten einde steun te geven, aan de pogingen welke de Minister van Koloniën en Waterstaat wellicht in het werk zullen stellen om ons te bevredigen, dan kan ons dit slechts aangenaam zijn. Doch en nu heb ik alleen het recht tot het perso neel onzer maatschappijen te spreken wij zijn er van overtuigd en rekenen er op, dat, hoezeer gij U ook teleurgesteld zult voelen. Uwe uitingen toch correct en waardig zullen blijven Namens al Uw Directies breng ik U allen hare hartelijke groeten. EERE WIEN EERE TOEKOMT. Eenigen lijd geleden hebben wij een folo geplaatst van een eerepoort, welke onge veer 50 jaar geleden in het Noordeinde is opgericht en die een imitatie was van de voormalige Witte Poort. Als den ontwerper daarvan noemden wij den meester-limmer- man Keiler. Van belanghebbende zijde wijst men er ons op, dat hier waarschijnlijk een misverstand in het spel is. De poort, waar van wij een reproductie gaven, is ontwor pen en gebouwd door wijlen den meester- limmerman Hageman? in 1885 met mede werking van den kunstschilder Jan v. Dam. Bij de kroningsfeesten in 1898 is opnieuw een Witte Poort verrezen en deze was ont worpen door den heer Keiler. 3e ronde 100 M. scherp om lfB. V. L."-beker. De stand luidt als volgt: Korps 1- B- W. Alphen 223 2. Kraling- sche schietver. 216; 3. Willem Teil Bodegra ven 211; 4. B. W. I Bodegraven 205; 5. B. V. L. I Alpheh 196. Vrije baan: 1. G. J. Yperlaan, Voor schoten 89; 2. R. Trousselot, Rotterdam 88; 3. G. Bergshoeff, Alphen 84; 4. J. Alle- wijn, Rotterdam 83; 28-28-27-27; 5. J. Ver- I heul, Alphen 82; 28-28-27-26 6. P. v. d, Poll. Bodegraven 83; 27-27 7. D. v. d. Wolf, Boskoop 82; 8. R. v. Mulligen, Voor schoten 81-27; 9. H. Gobel, Bodegraven 81- 26; 10. P. Borghouts, Rotterdam 80-&4. Personeel. 1. G. J. Yperlaan, Voorschee ten 48-44 2. R. Trousselot, Rotterdam 48- 13; 3. H. Gobele Bodegraven 47-46; 4. P.< Borghouts, Rotterdam 4741; 5. L. O. Jon genburger Alphen 47; 6. A. Bruijnes, Al phen 46—45; 7. G Bergshoeff, Alphen 46-21; 8 A. C. Mys, Alphen 46; 10 en 11. J. Ver-» heul, Alphen en D. v. d. Wolf Boskoop, beiden 45 8; 12. C. J. Milo, Alphen 44-8.. Speciale trein. Morgen Woensdag, 2 Juli, zal voor eën bedevaart naar Den Briel een processie- trein loopen van hier naar Rotterdam Maas via Woerden. De deelnemers die 's morgens 6.27 vertrekken, keeren 's avonds om 21.14 weer in onze gemeente terug. Tot districtshoofd bij de Prov. ,,E.U. M." te 's-Hertogenbosch ter standplaats Helmond, werd benoemd onze plaatsgenoot de heer J. A. Doedens chef-monteur der electr. bedrijven alhier. BODEGRAVEN. Vertrek de heer S. Goudriaan. Met ingang van Dinsdag 15 Juli a.s. wordt! de ambtenaar der Ned. Spoorwegen de heer S. Goudriaan, overgeplaatst van Bodegra.- ven naar Hedel. De heer Goudriaan, dié jaren in Bodegraven werkzaam is geweest, was geen onbekende bij het reizend pu bliek. BOSKOOP. Loop der bevolking. Gedurende de afgelöopen maand hebben zich alhieT de volgende gezinnen geves^ tigd: O. Vermeulen, Ridderbuurt 29. A'.- J. v. d. Ben, W.-Z. Dorpstraat 30. G. v. Eek, GoudscheTijweg 54. (W. P. E* Beudegom, Reyerskooperweg 8. G. O. v* d. Wiel, Bootstraat 13. Vertrokken zijn: O. J. Snelderwaard, v» Tuinstraat 57, naar Leiden. M. v. 3.- Meer, van Voorkade 5, naar Reeuwijk. Do oranjecollecte, ten bate van Ohr. Ned.-HeTv. Soholen in Nederland,- heeft hier ter plaatse opgebracht de som' van f. 159.50. o - KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Benoeming nieuwe wethouder Wijzigin gen diverse verordeningen Rechtsver- ordening tegen „Rijnland". De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig zijn: alle leden. Er is een vacature. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed memoreert de voorj zitter in enkele woorden het sterfgeval van wethouder Van den Berg. Spreker heeft reeds bij de begrafenis van den heer Van den Berg namens den Raad gesproken, doch wil thans nog gedenken zijn grooté eenvoud en trouwe wijze waarop hij de be langen van de gemeente behartigde. Deze woorden werden staande door dë leden aangehoord. De heer Slegtenhorst wordt als lid toej gelaten. Hierna is aan de órde de benoeming van een wethouder, vacature Jac. van den Berg Na opening der briefjes bleek, dat de heer Slegtenhorst met. 5 tegen 2 stemmen is be noemd tot wethouder. De heer Van Eg- mond verkreeg 2 stemmen. De voorzitter wenscht den nieuwen wethouder geluk. Alsnu worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Eenige ingekomen stukken w.o. goed keuring van de wijziging der Bouw- en Wo ningverordening inzake het aanbrengen van brievenbussen of gleuven aan wonin gen en goedkeuring van het besluit tot het aangaan van een geldleening groot f 1735.63V6 ten laste van het brugbedrijf, worden voor kennisgeving aantrenomen. Voorts worden B en W gemachtigd der» sproeiwagen te verkoopen en deelt dö voorzittei nog mede de uitslag van de aan besteding van hot brughuis met toebêa hooren. Vervolgens wordt de belooning voor een plaatsvervangend brugknecht bepaald op f. 4 per dar of per nacht, en wordt de aan- wiizinv van een vervanger aan B. cn W.- overgfilaten. Hierna besloot de Raad tot publiekerï 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6