GEMEENTERAAD v. LEIDEN SPORT. NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester ,mr. A v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Don ders en Parmentier. Na goedkeuring der notulen, doet de voor zitter mededeel'ing van eenige missives van Ged. Staten, houdend-e goedkeuring van raadsbesluiten etc Aan de orde is de agenda: AGENDA. lo. Benoeming van een leeraar in de Staatswetenschappen aan de Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus en aan ae •Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (118; Benoemd wordt No. 1 der voordracht, de tfieer mr. M. V. Polak alhier met 21 stem men en 5 stemmen op den heer mr. J. van der Scheer te Brielle. 2o. Voorstel om het ontslag van den heer A L. van Beeck als leeraar aan het Gym nasium. ingaande 1 September a s., vcrr den tijd van één jaar op ie schorten. (114) De heer VALLT3NTGOED acht de toelich- iing van dit Voorstel zeer sober en vraagt nadere inlichtingen. Wethouder TEPE antwoordt, dal het ver trek ran den heer Van Beeck een groot verlies voor de school zou beteekenen, daar hij nog steeds een voortreffelijke leerkracht is. Vandaar dit voorstel. De heer MEYNEN sluit 2icli volkomen aan bij de woorden van den. wethouder. De hoer Van B. is iemand met buitengewone begaafdheid. De heer MANDERS voegt hieraan toe, dat de heer Van B. in onderwijskringen hoogelijk wordt gewaardeerd en verheugt zich over de mogelijkheid van zijn aanblijven. De heer VALLENTGOED gelooft dit alles gaarne, doch bepleit in het algemeen de wenschelijkheid om wanneer de eenmaal voorgeschreven maximum-leeftijd is bereikt, fhet ontslag wordt verleend. Daarna wordt z.h.s. conform besloten. 3o. Voorstel tot aanvaarding van de ver gunning voor den aanleg en de exploitatie van een hoogspanningslijn, ten behoeve ran de levering van electrischen stroom in de buurtschap ,,het Oude Dorp" te Oegst- geest. (115) Conform besloten. 4o. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1929, in verband ipet de kosten van pensioenen, wachtgelden, ongevallenver zekering van ambtenaren, enz. (116) Conform besloten. 5o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 21 November 1921 (Gem Blad No. 24). betreffende het bedrijf van den Districts-Keuringsdienst van waren. (117) Z. h at. vastgesteld. 6o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 30 Mei 1921, op den Districts-Keuringsdienst van Waren (Gera. •Blad No. 3). (117) Z. h. st. vastgesteld. 7o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 13 Maart 1922 (Gem. Blad No. 8),) op de invordering van rechten voor diensten. al9 bedoeld in artikel 2, sub 12, van het meermalen gewijzigd Koninklijk Besluit van 18 Maart 1921 (Staatsblad No. 592), verricht door den Keuringsdienst van Waren in het keuringsgebied Leiden. (117) Z.h.st. vastgesteld. RONDVRAAG. Bij de rondvraag informeert de heer COSTER naar de reden der vertraging van den afbouw van het Gangetje. Wethouder SPLINTER antwoordt, dat er moeilijkheden zijn gerezen den eigenaar en den huurder. De heer VAN STRALEN vraagt of er gewijzigde arbeidsbepalingeD zijn gemaakt voor de Arbeiders in den Leidschen Hout Het aantal werkuren zou vaD 50 tot4S zijn teruggebracht, 'de tariefloonen schaft, waardoor het maximum-we^loon f 21.60 bedraagt., terwijl er 7 pofrsonen zouden zijn ontslagen. De VOORZITTER z^l toe deze vragen in de volgende vergadering te zullen be antwoorden. De heer KIJIVENHOVEN klaagt over vervuiling van de Middelstegracht door de straatjeugd. De heer GROENEVELD klaagt er over, dat het verkeer de vorige week tijdens den optocht bij de Blauwpoortsbrug een halfuur gestremd is geweest. De VOORZITTER antwoordt, dat het juist zijn bedoeling is geweest het verkeer gaande te houden en zegt een onder zoek toe. De heer VAN ECK vraagt uit hoeveel leden de gemeenteraad het volgend jaar zal bestaan, wanneer het aantal inwoners 'de 70.000 zal hebben overschreden. De VOORZITTER antwoordt, dat de mi nister zulks binnenkort zal beslissen. Hierna te halfdrie, gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren. GOLF. OP DE NOORDWIJKSCHE BAAN Op de banen van de Noordwijksche Golf club had Zondag de gewone Maandwedstrijd plaats Medalplay 18 holes. De beste score had de heer J Krantz (30) met netto 72 De heeren H. Binnendijk (13), 0. v. Hete- ren (28) en Ferry Noorduyn (20) verkregen elk netto 74. 0 HAAGSCH GERECHTSHOF. Nietige AaaieelhoeAeravergadering. Het Haagsche Hof heeft heden arrest gewezen in een procedure tusschen de N.V. Leidsche Uitgeversmaatschappij als appellante en lo de N.V. Bouw- en Handel maatschappij Zeipas te Arrislerdam; 2o de N.V. De Eerste Nederlandsche Maatschap pij tot verzekering van risico in Loterijen te den Haag, 3o. de N.V. Administratie- bank voor Ned. Indië. te den Haag; 4o. de N.V. Nederlandsche Trust en Admmistra- tiebank te den Haag; 5o. de N.V. Exploi tatie Maatschappij Albino te Amsterdam; 6o. de N.V. Ned Maatschappij tot exploi tatie en administratie van Onroerende Goederen te den Haag; 7o. de N.V. Uitge versmaatschappij .,De Kunst" te den Haag 8o. de N.V. Algeineme Boek- en Handels drukkerij voorheen Batteljee en Terpstra te Leiden en 9o. de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het Administratiekantoor Haigton en Go.- als geïntimeerden. Deze geïntimeerden waren alle aandeel houders in de N.V. Leidsche Uitgevers- Maatschappij en bezaten tezamen 50 aan- dee'en, uitmakende 50 pCt. van het ge plaatste maatschappelijk kapitaal. Naar aanleiding van een in de ..Leidsche Cou rant" van 1-1 Augustus 1929 geplaatste ad vertentie, onderteekend: ,,De fjcretaris van commissarissen, mr. N. Groenewegen", waarbij de aandeelhouders werden opgeroe pen, tot bijwoning van de gewone jaarlijk- sche algemeene vergadering op 28 Augus tus, en eindigende: „aandeelen kunnen uiterlijk op 23 Augustus worden gedepo neerd ten kantore van ondergeteekende" hadden zij op 21 Augustus haar aandeelen doen aanbieden ten kantore van mr. Groe newegen, teneinde ze daar tegen afgifte van re?u's te deponeeren. Mr Groenewegen echter weigerde de aandeelen van de geïntimeerden 1 tot en met 7 aan te nemen, en de verlangde reiju's af te geven. Alleen van de beide laatste ge ïntimeerden heeft hij de aandeeleD tegen regu in ontvangst genomen. Op 22 Augustus hernieuwden de afgewe zen aandeelhoudsters haar poging, doch mr, Groenewegen bleef in zijn weigering vol harden. Het gevolg hiervan was, dat zij op 28 Augustus de vergadering niet hebben kunnen bijwonen, terwijl in de vergadering de voorzitter mr P. Tideman verklaard heeft, dat bestuur en commissarissen de gestie en de weigering van den heer Groe newegen geheel voor hun rekening namen. Alle 9 aandeel houdsters stelden daarop een actie in. waarbij zij stelden, dat de wei gering, gesanctionneerd door bestuur en commissariWn. ongemotiveerd willekeurig en onrechtvaardig is en dat door die weige ring de vergadering onwettig en nietig is, evenals alle op die vergadering genomen be sluiten en met name dat tot benoeming van vijf commissarissen Zij vorderden dan ook nietigverklaring van de vergaderirg en de daar genomen besluiten. De Haagsche rechtbank wees deze vorde ring toe. welk vonnis thans in hooger be roep door hel Gerechtshof is bevestigd. o - LEIDSCHE GEITENFOKVEREENIGING. Jazrlijksche atalkeuring. De hier ter 9tede gevestigde Geitenfok- vereeniging heeft weer haar jaarlijksche slatkeuring gehouden Het bestuur der afdeeling Leiden en Om streken van de Vereeniging tot bescherming van dieren had een geldprijs beschikbaar gesteld, evenals het hoofdbestuur van den Prov. Bond v. Geitenfokvereenigmgen in Z.- ffolland. Het was een zeer moeilijke taak voor de keurmeesters om uit te tnaen, wie de beste stal heeft: De keurmeesters waren de Rijks- vepteeltconsulent voor Zuid-Holland en de landbouwleeraar de heer II. Koert uil Hoogvliet. Zij waren vol lof over het inte rieur der meeste stallen en constateerden groote verbetering in de inrichting bij vorige jaren vergeleken. De uitslag der bekroningen was: de heer heer v. d Broeit Trompstraat 32 1ste prijs: de heer L. v d. Berg. Seringenstraat en de heer Colpa, Noorderstraat 2de prijs; de heer J. Slootweg, Rijksstraatweg 9. te Oegstgeest 3de prijs A, de heer W. Smit, Parkstraat 29. 3de prijs B. Over het algemeen was er naar het oor deel der keurmeesters weinig verschil in de bekroonde stallen. DE OPSTAND IN BOLIVIA. NEW YORK, 30 Juni (Reuter). De New York Times" publiceert een lang uittrek sel van den proclamatie van de nieuwe, voorloopig nog uit zes hooge officieren be staande, regeering van Bolivia. In de proclamatie wordt een groot aantal hervormingen aangekondigd. Volgens een bericht uit Lapaz is het aan tal gesneuvelden bij den jongste gevech ten in Bolivia aanzienlijk. Met name zou den talrijke studenten den dood gevonden hebben. Opgewonden volksmenigten hebben de bureaux van het blad „El Norte", dat den ten val gebrachten president Siles onder steunde, binnengedrongen en verWbèst. Overigens is de rust in het land weer voor zoover hersteld, dat de de staat.v. be leg spoedig kan worden opgeheven. Generaal Ivundt is in het Duitsche ge zantschap gevlucht. HET LONDENSCHE VLOOTVERDRAG Washington 30 Juni. (Reuter.) Drie le den van de Senaatscommissie voor bui- tenlandsche zaken, de senator Johnson Moses en Robinson een minderheidsrapport gepubliceerd, waarvati zij een aanval doen op de Londensche vlootovereenkomst, die zij onrechtvaardig en trouweloos noemen. Zij leveren voorts kritiek op de ongeoor loofde haast, waarmede men tracht de overeenkomst geratificeerd te krijgen. Verder wordt in het rapport de lange lijst der reed? uit geoefende eritiek opge somd en eindigt dan met de karakteris tieke opmerking, dat men een milliard dollars gaat uitgeven om een zwakkere vloot te krijgen. HAARLEMMERMEER. Te water. Op den Ringdijk nabij den Vljfhuizerweg alhier werd een voor een wagen gespannen paard schichtig, met het gevolg, dat het geheeie gerij in het water terecht kwam. De bestuurder had kans gezien van den wagen te springen en kwam met den schrilc vrij liet kostte heel wat moeite om het paard met den kar weder op het droge te krijgen. HILLEGOM Openbare Scholen. Do O. L. School en de U.L.O School, die nog steeds gaslicht-hadden, zullen binnen kort een electrische lichtinstallatie krijgen. Het gemeentebestuur heefl het besluil daar toe genomen. Grasveldjes in de Sixlaan. Aan de Zuidzijde van de Sixlaan ligt een strook gras vóór de diverse villa's aan die laan De gemeente kan dit grasveld niet zoo keurig onderhouden als de villabewoners hun tuinen onderhouden. Hel gras ligt trou wens voor een deel onder hooge boomen. waardoor het moeilijk mooi te krijgen is. Dezer dagen is. met goedkeuring yan B. en W„ het grasveld veor de villa ..Bella Vista" hij den tuin gelrokken, het is laag afgeras terd en mooi aangelegd Het spreekl van zelf, dal B en W voorwaarden stelden en dat de eigendomsrechten der gemeente onge schonden blijven. Het voorbeeld vindl navolging, want nu heeft de bewoner van'Eiken hof ook om het grasveld voor deze villa gevraagd. B. en W weten, dat zij de rdad in deze achter zich hebben en willigde dil tweede verzoek in De verfraaiing wordl dus voortgezet door en op kosten van de eigenaar? zelf onder toezicht en bepaalde voorwaarden van het gemeentebestuur De vrees, dat het afstaan van grond in bruikleen op den duur beschouwd zal wor den als een eigendomsrecht en dal de gele genheid voor het publiek om in het gras te gaan zitten (wat oogluikend werd toegela ten) vermindert wordt door de meeslen niet gedeeld. Eén schaap is over den dam. het tweede volgt weldrazullen de andere nu ook vol gen? Het is te hopen, want als van de heeie strook slechts twee afgerasterde grasveldjes worden onderhouden, is dat voor de gu- meenle maar half werk. Opening Speeltnin. De speeltuin d r buurt- en speeltuinver- eeniging „Pa'r moiiium" is Zaterdagmiddag officieel geopend. Zoowel de buur. als de tuin waren» versierd. De voorzitter hield een rede tot verwel koming der autoriteiten en gasten. Daar Burgemeester Pont verhinderd was aanwezig te zijn. sprak wethouder de Vreugd, als loco-burgemeester, de openingsrede uit. Ver- volgems voerde de heer Fjjma, als oudste d,r aanwezige raadsleden, het woord en na htm volgden als redenaars de heer Oastram van den Amsterdamschen Bond van speel tuinen en de heer Lissing voor den lande- lijkem Bond van speeltuinen benevens voor "de On'xale Kennemerland te Haarlem. Toen de voorii'.ter bedankt had voor den steun der Gemeente en voor de gesproken woorden, marcheerde het kranige Knapen- fanfare-corps der speeltuinvereeniging „Cen traal" uit Amsterdam het terrein op. ge volgd door de kinderen van Patrimonium, die hot gezelschap hadden afgehaald. Hert corpss var jonge krachten speelde uitstekend^ en de kinderen van Patrimonium zongen aller aardigst. Verder werden er spelen nitge- voird door de kinderen van de vereeniging en deer „Centraal". Het openingsfeest is onder begunstiging van prachtig weer en veel belangstelling voortreLfelgk geslaagd. - o NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De winkelsluiting-verordening. Verkoop Heeren- en Gooweg. - Verhuring gemeenteweiland. - De ealarisgrens. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter J. B. V. M. J. v. d. Mortel, burgemeester. Afwezig de heeren Balkenende, v Nes er van der Niet. Bij de ingekomen stukken deelen B en W mede. dat voor de tweede maal de ver ordening op de Winkelsluiting van Ged Staten is teruggekomen, zij bii hun mee ning blijven, dat de verordening in «Irijd is met de Arbeidswet B en W zijn echler van meening, dat dit niet het geval is en stellen voor niet aan de bezwaren van Ged. Staten tegemoet te komen. De heer Meijer is het hiermede niet eens. De zaak wordt hiermede maar op de lange baan gescho ven. Na het seizoen zal wel spoedig aan de bezwaren tegemoet worden gekomen. Wordt overeenkomslig het voorstel van B en W besloten B. en W. stellen voor om den Heeren en Gooweg ter uilvoering van het Prov Be sluit van 25 Nóv 1927 No. II aan de Provin cie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen. Er ontwikkelt zich een langdu rige discussie over de Westeinderbrug, die de Provincie ook zal overnemen Eenige leden brengen naar voren, dat als de ge meente de brug overdraagt, men bij ver nieuwing van de brug omtrent hoogte en doorvaarlwijdte niets te vertellen zal heb ben en zal moeten afwachten wat de pro vincie wil doen. De heer Braun wil de doorvaarlwijdte vin die brug in de ver koopakte vast leggen. Weth. van der Wiel meent, dat als de gemeente met betrekking tot de brug bezwarende voorwaarden stelt, de provincie de brug aan de gemeente zal laten. Indertijd is alles in het werk gesteld om de brug bij de overdracht te betrekken; din is immers de gemeente van de ver nieuwing van de brug af. De provincie weet dat de brug vernieuwd moet worden, daar voor hebben zij zelf indertijd reeds plannen ontworpen Ook omtrent hoogte en doorvaarl wijdte was met hen overeenstemming be reikt. Aan Ged. Staten zou geschreven kun nen worden, dal deze afspraak blijft be staan. Alsdan besluit de Raad de Heeren en Gcowcg aan de Provincie te verkoopen, mits vin te voren de minimumhoogte en doorvaartwijdte van de brug voldoende wordt vastgelegd. Na de overdracht zal de provincie aan de gemeente terugbetalen het kapitaal, dat de gemeente eenige jaren ge leden in deze bilumenwegen heeft gesto ken, ten bedrage van ongeveer f. 80.000. De gemeente zal echter jaarlijks voor on derhoud van deze wegen aan de provincie moeien betalen f.2320 80. zijnde f 600. per K.M B en W. deelen mede, dat zij bel ge meenteweiland in den Noordzijde 'der voor dit jaar voor 1 150 hebben v< uurd met de bepaling, dat de huur iedere maand kan worden opgezegd, en vragen op deze overeenkomst alsnog de goedkeuring van den Raad. Eenige heeren uilen bun groole ontstemming zoowel over hel feit. dat niet een openbare inschrijving voor deze verhu ring gehouden is en dat B en W. met den hutiriw een overeenkomst hebben aange gaan, alvorens de Raad daarloe besloten hoeft B en W. deelen mede. dat het nooit de bedoeling geweest was deze terreinen te verhuren Er kwam echter een verzoek bin nen van den heer Reuk om zoolang de ge meente deze terreinen niet noodig had voor slraataanteg deze Ie mogen huren. Het da- gelijksch bestuur meende in het financieel belang der gemeente dit aanbod te moeten aanvaarden De Raad keurt den slotte de verhuring goed. doel» wenschl in de toe komst een dergelijke wijze van handelen niet meer Een crediel i-an f. 200 wordl gei-oteerd voor hel beschikbaar stellen van prijzen en medailles aan plaatselijke vereenigingen. De vergoedingen aan de bijzondere school besturen ingevolge art 101 der I.ager On derwijswet over 1927 alsmede de drie-jaar- lijksohe afrekening van die vergoedingen over de jaren 1925 lot en met 1927 worden vastgesteld Besloten wordl aan den heer Ooslermeijer die a-oor het inwerkingtreden van de nieuwe bouwverordening een stuk grond gekocht had lal door de nieuwe bouwverordening onbebouwbaar geworden is, geen schadevergoeding te betalen. Voor dat deze nieuwe verordening in werking trad, was de heer Oostermeijer reeds 6 jaar eigenaar en heeft in dien tijd voldoende ge legenheid gehad den grond te bebouwen. De heer Alkemade is van meening, dat wel een schadevergoeding moet worden toegekend. Besloten wordt om de salarisgrens van f 2500. boa-en welke aan het gemeenteper- soneel geen kindertoeslag werd toegekend, te laten vervallen, zoodat a-anaf 1 Jan 1930 ook aan gemeentepersoneel, dat een hoo ger salaris heeft dan f 2500 vanaf het 4e kind kindertoeslag wordt gegea-en. Op het adres a-an de A.R.K.A. om kindertoeslag te geven vanaf het le kind, wordl afwijzend beschikt. Vera-olgens wordt besloten om a-oor de archiefordening der gemeente toe te treden tol het registratuurbureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en de deci male registratuur in te voeren. Bij de ronda-raag uil de heer Krau ern stige klachten over het beheer van de Gasfabriek en vraagt van B en W om trent de door hem naar voren gebrachte griea-en een ernstig onderzoek Hierna volgt een besloten vergadering Na heropening der vergadering wordt be sloten alle huurcontracten van de loswal aan hel Schie op le zeggen en den toestand aldaar in zijn geheel onder de oogen te zien en te trachten meerdere ruimte voor pu blieke loswal te verkrijgen. Hierna wordt nog langdurig gediscussieerd oa-er de stand plaatsen aan de hitten aan het strand, waarna sluiting a-olgde. o N O ORD WIJK-A AN-ZEE. Begin van brand. Gistermorgen ontstond brand in een per ceel duingrond. beplant met dennen, aan den Huis ter Duinstraat .toebchoorende aan de Mij Huis ter Duin De brandweer avas spoedig r- plaatse, doch behoefde geen dienst te doen daar de brand reed? door personeel van het Huis ter Duin was ge- bluscbt. De vermoedelijke oorzaak zal zijn hel wegwerpen van een brandende sigaar of lucifer. Het Nederl Concertbureau .J Beek Den Haag organiseert in het a.s. seizoen gedurende de maanden Juli en Augustus. I in het Casino alhier, een serie concerten cd dansaaondeo met medewerking van be kende solisten. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. C. M. Elligens, van 's-Gra- venhage A. van Akker en gezin, van Tieljerksleradeei Th M. Knijnenburg. van Voorburg Vertrokken: H. A. de Vette, naar Heilo H. Renee, naar Purmerend S. M. Poot* naar Valkenburg. (Z.H.) Burgerlijke stand. GeborenWilhelmus Cornells, z. van D. Th Kraan en M. C. a-an Gent Johannes Jacobu? Jozephus,. z. van J. J Nederhof en G. A. Zwartjes Simon, z van D. aan den Xieuwendijk en D. van Hemsbergen. Oa-erleden: Tr Jansen, geb. van Mannen. Ondertrouwd: G. van Mourtk, 24 j. en A. van der Zavart 23 j WARMOND. Ds. J. J- Woldendjrp. vroeger Ned. Hen*, predikant alhier, thans te Shedum: heeft het beroep naar Spijk (Geld aangenomen. WASSENAAR. Zomerfeest Ned. Ver. voor Vronwcnbclangen Door Mevr. B. aan den Berg-Willing, werd het sprookjesachtig landgoed „de Wilt- zauck" aan de Rust en Vrtugdlaan avet- avillenc beschikbaar gesteld voor het door da Nederlandsche Vereeniging voor Vrouwen- belangen en gelp* Staatsburgerschap geor ganiseerde Zomerfeest. Begunstigd door het prachtige zomerweder is deze uitstekend geleide bpeenkomst wer kelijk schitterend geslaagd. Mevr. C. Bakker, geb. van Bosse hield met een kort woord eene openingsrede. Daarna averd het avoord gevoerd door Mevr. Kappeyne van de Coppello-Wygera over het onderwerp: „familie en gezins leven". Mevr B. Bakker-Nort sprak over liet on derwerp: „De luiwelijksgoederenivet". Tijdens de pauze aa-erden door prof. Rebus verschillende staaltjes van zijn goochelkunst gedemonstreerd. De lunch werd opgeluisterd door eenige muzieknummers gegeven door het trio Ceas Nat uit Volendam. welk trio, evenals prof. Retus veel bijval oogstte. Hot meisjeskoor onder leiding van Mej. Victorine van der Werff, gaf eenige num mers ten beste. Tenslotte averden nog dansen uitgevoerd door de leerlingen van Mevr. Gaillard-Jo- rissen. Na de pauze sprak Mevr. C. Bakker- van Bosse over „Vrijheid en Verantavoordelijk- heid". De rade van Mevr. W. van Ilallie- van Embden had de welsprekende titel van „Weest op Uw hoede". Ttr afaa-isscling gaven een aantal kinde ren onder leiding van Hendrika van Tussen broek eenige aardige zangnummerljes ten beste. Eenige jonge meisjes lieten vo-.rls ryhl- mische dansen bewonderen. Vervolgens sprak Mr. D. Veegens over „hst huwelijk rocht" terwijl esn dame onder pseudoniem „Marijke" in dialect eene rede- vcer'ng hield over „Vrijmaking der vrouw tot nu' d;r maatschappij en maatschappelijk leven". Een kor tooneelstukje werd vlot opge voerd terwijl dit gedeelte van_ het pro gramma werd besloten met grappige hoaren- dansem, uitgeroerd door meisjes uit het Haagsche Clubhuis. Mevr C. Bakker-van Bosse bracht daarna hartelijk dank aan allen, die hadden meege werkt aan het welslagen van dezen dag en bracht in heit bijzonder dank aan den heer en Meer van den Berg-Wit'ing voor hunne welwillendheid om hun prachtig buiten enz. af te staan. Het Bestuur had gemeend geen grooter blijk van hoogachting en sympathie voor dit medeleven in het doel der vereeni ging vo' r Vrouwenbelangen. te kunnen aan bieden. dan een album bevattende de hand- teckeningen van allen, die dezen dag hadden bijgewoond. Wf kregen de overtuiging, dat na afloop itldtr.-en opgetogen en in het besef een welbesleden dag te hebben meegemaakt, huiswaarts keierden. Ernstige aanrijding. Gisteravond had op den Prinsenweg al hier een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto. bestuurd door den heer F. uit Rijswijk, en een tramwagen van de Haag sche Tramweg Mij., komende uil Leiden, aldus de Crl. De autobestuurder, die uit de Prinses Marielaan kwam. zag de van rechts komende tram niet Hii reed recht door en botste met een geweldigen slag tegen de tram aan De auto werd een eind met den motorwagen meegesleurd en geheel vernield. Een inzittende, de heer F. uit Den Haag, die aan den kant van den tramwagen zat, kreeg ernstige snijwonden en een beenbreuk en moest per ziekenauto naar Den Haag ver voerd worden. Den trambestuurder treft vermoedelijk geen schuld. Hij trachtte door krachtig remmen de aanrijding te voor komen. hetgeen hem echter niet meer ge lukte. Bovendien reden de zware tram wagens nog een eind door, doordat ten ge volge van de aanrijding do motorwagen be schadigd werd en de zekeringen doorbrand den. Het tramverkeer ondervond geruimen tijd vertraging De geheel vernielde auto werd door de politie in beslag genomen-, proces verbaal is opgemaakt. In de vergadering van bet Ned. Isr. Kerkgenootschap, gisteren te Amsterdam gehouden, heeft de Permanente Commissie aan den heer S. v. d. Bergh. lid der Eerste Kamer, machtiging gegeven, dezeD aan te wijzen als niet-zionistiscb lid van de Jewish Agency. ZOETERWOUDE. Te water geraakt. Gisteravond omstreeks negen uur is mej. van der K. alhier met haar (iets te water ge raakt Door omstanders werd zij behouden op het droge gebracht. 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7