CORRESPONDENTIE. GOEDE DPI nssiMGEN. De fouten in het Zoekplaatje Het lekea heel wat brieven maar tot mijn spijt waren er vele brieven der vorige week bij. Nu is het beter dat ik ze een week later ontvang, dan heelemaal niet, want het spijt mij altijd als er brieven verloren raken Aan velen is du9 deze week het ant woord op 2 brieven. Tk wonsch allen veel genoegen die wat kunnen genieten van de Leidscne leesten. In ieder geval geniet toch ieder die. in Lei den woont en niet door ziekte aan huis is verbonden, van de mooie versierde stad en dat is al op zich zelf een groot genoegen, ik zie tenminste heel graag versierde straten en huizen. Ik hoop voor de stad Leiden op mooi weer in de feestdagen. Jan en Eempien Wassenaar ja hoor ik be greep best dat het eene vergissing was die 49. jullie kennen mijn adres goed genoeg. Wat heert Eempien veel gekregen, ze was er zeker erg mee in haar schik. Truusje van der Ster zoo, bedacht je het op eens Maandags toen je al op school zat, dat was jammer. Ineke Taverne, vóór half Juli, vóór zoo vele kinderen door de vacantie weggaan, geef ik altijd nog eens prijsraadsels, dat doe ik ieder jaaT. Jan van der Born, neen bier in den Haag is het niet versierd, hier vieren wij geen feest Vindt jij het Noordeinde het mooiste? Ik ken'Leiden heel goed hoor, want ik heb er heel lang gewoond. Dat raadsel zal nie mand raden, vrees ik. Leo en Marie van Veen, ja het heeft bier Zondagavond ook Ilink geonweerd en gere gend en daardoor Trisdhte bet gelukkig wat op, het zoo benauwd. Jan Evers heerlijk hoor dal je wensch is vervuld en de fiets is gekomen. Ik hoop dat jo nu spoedig kunt leeren fietsen. Dirkje Hopman, je hebt dus heerlijke Pinksterdagen gehad door den verjaardag en alle gasten, ik begrijp dat je toen geen zin. had om te schrijven, dat i9niels erg. Piet Nieboer, neen boor, ze kenden dat oude spreekwoord niet. het is ook een dat men bijna nooit meer hoort. Maartje v. d. Marei, ja bet is hier ook heel warm geweest. Zondag echt benauwd, tot dat het 's avonds had geonweerd en gere gend, daarna frischte het wat op. Neen, ik houd niets van die benauwde warmte. Jo Gussekloo, o, neemt Gretha dan je brief mee naar Leiden cn anders altijd over do post. Dat eene raadsel is niet zoo geschikt, men spreekt over die stad met Den er voor. Adrie Bouw, als je kinderkrant niet hebt, dan kan je ook geen raadsels oplossen. Dat i9 al heel grappig van die verjaardagen op den langsten dag en op den koristen dag. En zijn die oom Piet en tante Pietje met elkaar getrouwd? Vroeger vóór mijne ziekte ging ik heel veel uit logeeren. Gerard de Geus, heerlijk hoor dat jo zoo'n. mooie landkaart hebt gekregen, nu zal je wel heel knap worden in dê aardrijkskunde. Vindt je het een aardig werkje om allerlei steden en dorpen op te zoeken? ik deed dat in mijne jeugd zoo graag. Dirk Binnenkamp. ik misle je wel hoor, maar ik wist niet, dat je ziek was geweest. W.at scheelde er aan? heb je lang van school moeten verzuimen? Wirn Kruit, je schrijft zoo dat het Don derdag groot feest is in Leiden, dus als derdag verschijnt is het volop feest. Veel plezier hoor. Drietal Ouwersloot, ja maar dat had ik heusch niet gedaan, jullie Ooudshoorn ge noemd, maar aan je drieënM.ro acH)Ezlu noemd, maar je hebt dan toch begrepen dat ik aan je drieën antwoordde. Jacobus Laurier, wat een aardig gedichtje had je nu weer gemaakt op Leidens ontzet. Schrijf je die gedichtjes ook voor je zelf op en bewaar je ze dan? of was dat nu zoo maar voor mij alleen? Annie van der Logt, dank voor je nieuwe hoor dat de dokter je toestemming heeft ge geven om heele dagen naar school te gaan. Neen je behoeft volstrekt niet iedere week een brief te schrijven bij de raadsels. Als je tijd en zin hebt en wat weet te vertellen. Annie van der Lagt. dank voor je nieuwe raadsels, degene die ermog niet in stonden, zal ik later eens plaatsen. Marietje Laterveer, heerlijk hè, feesten in Leiden, optocht, kermis (dat vindt jij het prettigste hè) verlichting enz. en eenïge da gen vacantieI Dus wat een pret. Annie v. d Reïjden, Geertruida en Ma rie Kanbier, dus nu de 3 vriendinnen weer met elkaar. Ik zal je raadsel eens gebruiken Lena en Willie Schilp, ik vind het niets erg hoor dat jullie eens 2 weken hebt over geslagen, vooral niet met feestdagen zooals Lena's verjaardag en vriendinnen, op vi site. Mot mooi weer ga ik 's morgens een beetje rijden. Gerharda en Chrislia.-m Eggank, je langen brief der vorige week heb ik nu toch ge lukkig nog ontvangen. Wat zijn jullie pret je uit geweest met Pinksteren, het was zeker overal heel erg druk. Ja hoor ik vond het aardig weer eens allerlei van jullie te hooren, jullie zijn zulke trouwe klantjes. Jacoba Betgen, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik zie uit je brief dat ze je goed hadden bedacht. Je vraagt of ik in Leiden kom voor de feesten. Neen hoor, daar is geen denken aan, ik ga wel vooruit maar van uit de stad gaun zal vrees ik, dezen zomer, niets kunnen komen! Neeltje Meuldijk, zoo, ga je nu geregeld zwemmen, dat is zeker wel lekker Iriscli in die warme dagen. Heb je een eigen tuintje en zorg je daar zelf voor, kies je zelf de bloemen uit, die er in staan? Jo en Jenny Berkhout, als deze courant komt, is het Jenny's verjaardag, hartelijk gefeliciteerd hoor en veel plezier dien dag. Wat zijn jullie prettig uitgeweest en iederen dag een pretje, de dagen vlogen zeker veel te gauw om. Hadden jullie al meer bij die tante gelogeerd. Jell ie Vogelsang, o, heet je eigenlijk Jeltje ja dien naam ken ik wel. Het is nu echt de rozen lijd, ze staan oveTal zoo mooi, hoor ik. Heb je een grooten tuin? en heb je zelf ook een tuintje waar je voor zorgt? Ik zal je raadsels eens plaatsen, maar ik kan nu nog niet zeggen wanneer ik heb er nu weer zooveel in voorraad Jo de Wekker, ik behoef niet meer den geheelen dag te bed te blijven ik mag van 101 en van 58 opzitten als het raij niet le veel vermoeit. Krijg je 2 dagen vacantie voor de feesten, heerlijk niet waar. Ga je nok naar de kermis? An ie de Gelder ik miste je natuurlijk wel, je bent zóó trouw. Hoe akelig dat je zoo'n pijn in je mond hebt gehad en dat er in gesneden moest woTden. Ben je nn al naar den tandarts geweest Je wensch voor mij is niet geheel vervuld helaas, ik ga wel vooruit, maar ik ben nog volstrekt niet heelemaal boter, ik weet dat ik veel, heel veel geduld moet hebben. He zou zoo erg graag weer eens buiten logeeren. maar dezen zomer kan dat nog niet, -evenmin als verleden zomer. Nu beterschap met je mond. Klaas en LLenk Vonk dubbele brieven van jullie. Wat zijn jullie heerlijk uit varen geweest met Pinksteren en bracht je zoo lekker veel paardesla mee thuis voor je konijnen, daar zullen ze van gesmuld heb ben. A. H de Kort, de vriend van Klaas mag gerust ook meedoen, maar graag den voornaam voluit zetten. Ru en Bas van Dijk heb je bij de goede oplossingen gezien dat ik nu 2 brieven van jullie kreeg, je brieven waren dus niet zoek geraakt. Had je dat raadsel nog nooit zien staan, ja maar bedenk eens ik ben al 9% jaar raadsoltante, dus dat kan best, al heb je het nooit gezien. Albertus Martijn ook 2 brieven van jou. Neeltje mag gerust meedoen en samen met jou inzenden. Je nieuw© Taadsel gaat bij mijn grooten voorraad. Martha Schimmel alweer een van wie ik nu 2 brieven ontving. Ga je ook mee feest vieren, doo je mee aan de wedstrijden! He hoop voor je dat je een prijs zal winnen, vertel het mij maar de volgende week aan welken wedstrijd je hebt meegedaan. Herman Key in het briefje van Henk las ik uitvoerig hoe het kwam dat jullie brieven er de vorige week niet waren, hoewel ik niet begrijp dat als het toen pas 8 uur wa9, dat het dan al te laat was. Henk van Manen ik vond dat je mij ©Tg gezellig vertelde over die zwaluwen. Ze vinden het bepaald een veilig plekje en komen daarom zoo trouw bij jullie terug. Aardig dat je zoo ijverig in de weer bent geweest voor het versieren, hadden jullie er veel voldoening van en smaakte het glas limonade goed! Johan Cornelissen van jou heel wat vel len papier, 2 brieven waarin je allerlei ver telt, veel nieuwe raadsels, van alles wat. Wat heb jij ook je best gedaan voor het versieren, Dat trof dan goed dat je toe vallig eenige dagen vrijaf kreeg, des to meer tijd had je. Frieda Sladek, heb je zoo genoten vwl de mooie natuur en het gezang der vogels. Ja ik ben die bosschen ook wel. Wel flink: hoor dat je je diploma gaat halen dit jaar voor zwemmen en duiken, wie weet van hoeveel nut het je nog kan zijn. Francïen den Hoed o, nu weet ik heb waar die straat is, want die 2 andere stra ten weet ik wel. Het heeft hier in Den Haag ook een paar maal geonweerd. Ik wensch allen nosmaals heel veel ge noegen in deze feestdagen. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Ansje van Rheenen ik vind het niets erg hoor, geniet jij maar heerlijk van zee en strand en duinen nu met dit prachtige zomerweer. Nellie en Bertus Eikel heeft het bij jul lie ook zoo erg gehageld toen met dat hevige onweer, ik la9 van Haarlem en om streken zoo'n erge hagel en jullie woont daar toch ook in de buurt.. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus, Maartje v. d. Marei, Jo Gussekloo, Adrie Bouw, Leny Oostveen, Jannie de Water, Abram Crama, Annie van der Reyden, Geertruida Kanbier, Maria Kanbier, Wim Kruit. Martha Schimmel, Frans Schimmel. Piet Nieboer Karei West, Jo de Wekker. Neeltje Meuldijk. Jacoba Bci- gen, Kousje Nieboer. Mini Ramak, Anje de Gelder, Ineke Taverne. Leo van Veen, Mario van Veen, Jan Evers. Tinus van der Born, Jan van der Bom. Dirkje Hopman. Nico Kret. Celia Kret. Jacobus Favier Marie Fa- vier. Nellie Ouwersloot. Johan OuwerslcHri, Clara Ouwersloot, Marietje Laterveer, Jeliio Vogelsang Lena Schilp. Willie Schilp. An nie van der Logt. Agnes Planje. Jacobus Laurier, Nel Hagoort. Jannie Hagoort. KJais Vonk. Henk Vonk Ru van Dijk, Bas van Dijk, Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Albertu3 Martijn, Henk van "Manen. Johan Cornelissen, Herman Key. Gerhaida Eg gink, Christiaan Eggink. Truusje van der Sier Jan Wassenaar. Eempien Wassenaar, Jo Berkhout, Jenny Berkhout Prijna Ver- kaik, Annie Taanman. Frieda Sladek. Fran- cien den Hoed, Ansje van Rheenen, Nel'io Eikel. Bertus'Eikel, Marietjo Knol. Nanny Knol. In dit pakket nog vele brieven der vorige week gevonden van: Gerharda - Eggink, Christiaan Eggink. Ru van Dijk, Bas van Dijk. Klaas Vonk. Henk Vonk. Jo han Cornelissen. Herman Key, Henk van Manen, Albertus Martijn, A. H. de Kort, Martha Schimmel, Frans Schimmel. Uü het vorige nummer. I Geen steunijzer voor den bagagedrager, II. Lantaarnhaak te laag. III. Kettingwiel aan den verkeerden kant. IV. Reflector aan het voorspatbond. V. Rechter kousomslag van den fietser niet gelijk aan linker. VI. Verschillende schoenen van den tiet. ser. VII. Nummer 17 moet aan den anderen kant van het paaltje staan. Vm. Geen bel aan de fiets. IX. Geen rechter pedaal.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14