r MV' DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 18-25 JUNI DES AVONDS TE 11 UUR M.T.-12 UUR Z.T. Oeerste kv* ©voue maan (Kaatste kwartier nieuwe maan UIT DE RIJNSTREEK. Het Eerste Valutahuis EEN TIJDELIJK KOOPJE: INGEZONDEN. PLUIMVEE. Zorg en behandeling van Kuikens, Als wij over een en andej, gaan spreken, dan komen wij al dadelijk tot de vraag: „Wat i9 noodig om de kuikens uit het ei tot volwassen dieren groot te brengen?" Hierop antwoorden wij in de eerste plaats, dat wij voor dit werk een zekere mate van plezier moeten hebben; zoodra het werk een last wordt, is het oogenblik van gevaar aangebroken. Als gij voldoende liefhebberij bezit in de "welvaart van kleine leventjes, die zooeven uit den dop te voorschijn kwamen, dan be staat 6T geen gevaar, dat gij niet uw best zult doen, deze kuikentjes nu ook groot te maken. Dit kost wel werk. maar als gij ziet, dat uw arbeid niet ijdel is. zult gij alle opoffe ringen gaarne voor 'ief nemen. Indien gij evenwel niet gewillig zijt om koude, regen en wind te trotseeren voor uw kleine kui kentjes, om zeker te zijn, dat uw kuikentjes goed bezorgd en verzorgd zijn, dan raad ik U aan om er nooit mede te beginnen, want half-werk loopt gewoonlijk op misluk king uit. Liefde voor het werk, taaie volharding zijn wel de eerste factoren die noodig zijn om succes te verwachten. Het is moeilijk voor iedereen vaste regels voor te schrijven, maar als wij een goede dosis gezond ver stand gebruiken dan zal de verzorging, rein heid en behandeling zeker niets te wenschcn overlaten. Als gij nu denkt, dat zij de kwaliteiten •bezit om. zeg 12 kuikens groot te maken, dan zult gij even gemakkelijk 50. 100 en meer, kunnen groot maken. Het werk is hepsch niet zooveel meer. Ondervinding m het kleine maakt ons bekwaam voor het grootere. Men krijgt er later een zekere han digheid in om met kleine kuikentjes te wer ken. Laten wij niet te hoogmoedig zijn om goeden raad en practische wenken aan te nemen van personen, die vele dingen door ondervinding geleerd hebben. Dit kost U niets; dit vermindert uw verlies en voert uw batig saldo omhoog. De man (of vrouw) die nog de oude systemen wil handhaven, zal aanstonds achterblijven. Als gij 20 jaar geleden aan menschen zoudt gezegd heb ben, dat gij een aantal eendags-kuikens.een reis van 36 uren wildet doen maken, dan zou men U uitgelachen hebben, indien gij zoudt meenen, dat er één levend zou aan komen En vandaag gebeurt dit, en de diertjes komen allen springlevend op do plaats van bestemming. Natuurlijk heeft de verpakking hiermede wel iets of laat ik zeggen veel mede te doen. Als gij een broedmachine hebt of denkt aan te schaffen, dan moet gij daarbij een •kunstmoeder hebben, want men heeft niet altijd broedsche hennon. wanneer deze noo dig zijn. Een kunstmoeder zal U van groot nut zijn en U voor schade vrijwaren De kunstmoeders, die op de een of andere ma nier verwarmd kunnen worden, zijn de beste. Als gij eenmaal de kuikens hebt, doe dan uw uiterste best om deze groot le ma ken. Zie. dat de eieren van edele dieren ko men al9 deze uitkomen zult gij het dade lijk kunnen ziendat er leven en levens kracht en levensmoed in zit Gij hebt gedu rende het werk der broedmachine ruim schoots tijd gehad om de kunstmoeder voor de ontvangst der kuikens gereed le maken. De thermometer van de kunstmoeder staat nu van 95 tot 100 graden. De bodem, waar het kleine goedje rondstapt zal dan 3 graden minder zijn. Houd deze warmte op, voor 7 tot 10 dagen, en zie dat de warmte niet ge durende de nachtelijke uren minder wordt, dit zou gevaar voorspellen. Dit zou kunnen maken dat de kuikens die gevaarlijke ziekte van witte diarrhee kunnen krijgen, waar aan zoovele kuikens ontijdig sterven. Als gij den kunstmoeder voor reiniging opent, let er dan op, Jat gij geen onfrissche lucht ruikt; dit is een gebrek aan versche lucht en gebrek aan zuurstof, wat de diertjes zoo noodig hebben voor de longen. Wij dieneD u ook nog te zeggen, dat de bodem van de kunstnioeder met een laag kaf bedekt moet zijn. zeg 5 c.M. dik; de koude kan dan niet zoo doordringen van onder Gij kunt de diertjes de eerste paar dagen voeden door een stug grof papier neer te leggen waar gij de grutjes op uitstrooit. Voer beetje bij beetje. Als gij melk kunt te drinken geven, dan hebben wij dit steeds beter gevonden dan water. Zorg dat de kui kens niet in de drinkbakjes kunnen staan ook hiervoor kan men wel iets maken als men geen kuiken-drinkbakjes heeft. Bij het fijne kuikenvoeder kunt gij ook de onbevruchte eieren gebruiken, hard gekookt, fijn gemaakt met een vork, met dop en al. Het zal u betalen als gij uwe dieren het beste voert wal de markt oplevert. Laat zui nigheid hier niet moeder wijsheid bedrie gen! Wij verkiezen steeds droog voeder boven slobberige kost, wat meer geschikt is voor varkens dan voor kuikens en groeiend pluimvee Beter pluimvee, meer eieren, blijve de leuze. Losse nummers van ons Blad rijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. T. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bii JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdaes bii A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 1400ftg ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS Doordal liaar baan van W. naar O. loopt blijft Venus geruimen tijd na zons ondergang nog steeds even zichtbaar, anders ware zij al lang verdwenen. Dit kaartje is, evenals de nacht, maan loos nu. Hen (Cent er rekening mede te houden, dat in werkeljjkneid het Oo.-ten rechts en Westen links van den toeschouwer is. wan neer deze met den rug naar 't Zuiden en he* gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat dee! van den kaarthorizon, waar OOST staat, vóór zich, zoo. dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den beschouwer is afgewend: men zal dan voor het NO-lrike vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien, juist zoo, als zjj aan den heme; staan. De sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben, znn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zjjn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere, stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. ALPHEN. Opening speeltuin 'Bloemhof". De officieele opening van bovengenoemde speeltuin is thans definitief bepaald op morgen. De kinderen van de bewoners van het „Bloemhofkwartier" benevens verschillende kinderen van de Martha-Stichting zullen zich in optocht van het terrein van de Mar th a-Stichting onder begeleiding van een of meer plaatselijke muziekcorpsen naai den speeltuin begeven De opstelling der stoet die op het terrein der Martha-Stichling zal plaats hebben is bepaald op.2 uur 15 en die van afmarsch op 2.4Ö zoodat de stoet "onge veer 3 uur in den speeltuin zal arriveeren. Na aankomst zal de voorzitter het ppenings- woord uitspreken. Voorts zal de loco-burge meester een rede houden, terwijl ihet geheel zal worden afgewisseld door een turn- demonstralio en muziek. Gisterenavond had op het Rietveld- schepad een botsing plaats tusschen een hooiwagen en een vrachtauto. De laatste kwam in de sloot terecht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. BODEGRAVEN. Feest dei Chr. Oranjevereeniging. De Chr. Oranjevereeniging gedacht haar 10-jarig bestaan in een feestelijke samen komst. De drie vereenigingen, die zij in die 10 jaar heeft opgericht, n.l. de Chr. Mu- ziekvereen. Soli Deo Gloria, de Chr Gym- nastiekvereen. D.O.S. en het Kinderkoor Hosanna, droegen ieder het hunne er toe bij, om deze feestelijke gedenksamenkon-st. op te luisteren. Op verdienstelijke wijze zongen de jongens en meisjes van de kiu- derzangvereeniging enkele versjes, terwijl een en ander opgeluisterd werd door ron- eiek en gymnastiek. Feestredenaar was ds. Van Konten van Rotterdam, Ned Herv. predikant, iie over Juliana van Stolberg sprak, wier groote be- teekenis als vrouw en stammoeder van ons Vorstenhuis hij op verdienstelijke wijze uiteenzette. De vergadering, die geleid werd door den heer D. A. van Bmsbergen, werd gesloten met een slotwoord van defi oud-voorzitter, don heer P. Maaskant. Openlnchtmeeting Herv. Jongelingsvereen. In den boomgaard van den heer G. van Dieijen aan de Noordzijde werd gistermid dag en -avond een openluchtmeeting ge houden, georganiseerd door den Ring Alphen en Omstreken van Herv. Jongelings- vercenigingen op Gereformeerden Grpnd- slag. De samenkomst werd geopend door den voorzitter den heer J. D. Kleiine al hier, toekomstig predikant van Willig» Langprak. Deze teekende de beteekenis van Jongelingsvereenigingen en wekte ae ouderen en buitenstaanders op. om dat werk te steunen door hun belangstelling. Uitvoerig besprak hij het werk der ver. en haar noodzakelijkheid tevens betoogend dat het niet mag lijden tot hoogmoed, maar tot diepen eerbied voor God. Vast houdend aaü de beginselen van Gods Woord, krachtig tegenover de wereld, maar klein voor God. De profeet Jesain voerd» spr. ten voorbeeld aan Dan zal de uit komst van het werk aan God moeten wor. den overgelaten. Spr heette dan alle aan wezigen welkom en sprak zijn blijdschap uit over de gmote opkomst Vervolsens werd het woord gevoerd door ds. Bouthoorn van Putten Deze was dank baar te midden vaD jongelieden te mogen spreken. Met een oproep tot steun aan de vragen I de jongeren, oindiede snreker. Daarna sprak ds. Lokhor.st van Hilversum, over „Schijn en Wezen". Na de pauze werd allereerst gespróken door ds. J. Fokkema van Sprang, die tot titel van zijn rede koos: „Schatten des Verbonds". Daarna sprak ds. A. van Wil ligen van 's-Gravelduin-Capelle over „De twee getuigen". De plaatselijke predikant ds. C. J. W. Kruishoop sprak een slotwoord, waarin hij nogmaals tot belangstelling voor het zoo noodige jeugdwerk opwekte en dank bracht aan de organisators van den zoo gunstig verloopen landdag. Vooral tegen het valleD van den avond was de toevloed vaP belangstellenden naar het lagiddagterrein groot. Wij zagen per sonen uit verschillende plaatsen van onze Rijnstreek. Het werk- der Vereeniging zal er zeker wei bij varenr c'. ,0.S - 25-jarig jubileum. Tér gelegen hei rj ran het 25-jarig jubi leum van de N.V. fabriek van Houtbewer king v.h. Hero de Groot, is door de Directie een schitterende reis aan het personeel en familie aangeboden. Het werd een koste lijke feestdag, van des morgens 7 uur tot des avonds 12. Aangezien verschillende leden van het personeel bij een muziekge zelschap zijn aangesloten, werd een eigen corps samengesteld, dat langs een omweg het gezelschap door de nog rustige straten naar den trein geleidde. Aanvankelijk ging de tocht, naar Amsterdam, vanwaar een boottocht van uur. waaraan verbonden was 'n bezoek aan 't eiland Marken. Gedi neerd werd te Volendam. Daar bood de directeur de heer Herman H. de Groot aar. de vier jubilarissen uit het personeel, die ieder 25 jaar in dienst waren een gouden horloge aan. Bovendien ontving ieder van de Mij. voor Nijverheid en Handel een zil veren draagpenning. De procuratiehouder, de heer G. W. Verduijn ontving bovendien van het personeel een gouden ketting. Een en ander heeft nog weer eens over tuigend bewezen de goede verstandhouding die tusscben personeel en directie heerscht. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiaan, z. van B. van Dijk en E. Jansen. Ondertrouwd: H. J. Huisman 27 jaar en II. Batelaan 22 jaar. Getrouwd: G. van Oudenallen. 26 jaar en G. Wagensveld. 26. jaar Gevestigd: E. Af Leliveid, zonder beroep. vanZegveld G. Bergsma. fabrieksarbei der van Wijmbritseradeel H A. van den Berg, rijwielhersteller van Rietveld C. L. v. d. Brink, zonder beroep- van Rietveld W. Bergsma en gezin, fabrieksarbeider, van Ooststellingerwerf C. F. v. d Star. dienst bode. van Rotterdam M. C. Boogerd. dienstbode van Ouwerkerk (Zeeland). Vertrokken: A. v. cl. Berg en gezin, land arbeider naar Zegveld E. Bos, zonder be roep naar Alphen a. d. Rijn A. Zijerveld, kapster naar 's-Gravenhage G. A Roor. dienstbode naar Gouda I. M. van Rijn, dienstbode, naar Ouder-Amstel. De nieuw benoemde chef-veldwachter, de heer J. Fiollen te De Lier, heeft zijn functie aanvaard. Uitslag aanbesteding verbouw van een winkelhuis voor de fa. Doornbos: P. v. Katwijk f 1899; P. G. H. Veelenturf f. 1885 P. Plomp f. 1722.50, J. Bierhorst f. 1722. Jac. de Bruin" f. 1705, P. de Jong f. 1690. A. Ooms f 1690. A. Cahs f. 1631, S. Mul der f. 1568 De begrooting van den archi tect, den heer D. Scheer bedroeg f. 1997. De gunning is nog in beraad gehouden. EeD met de hand voortgeduwde wagen met kaas reed door verkeerd raanoevree- ren in de diepe sluiskolk De wagen was volgeladen met een gróote partii kaas. Door een in de nabijheid liereend schip werd eerst de wagen omhoog getakeld, tepwijl later met netten de kaasjes werden opge haald. BOSKOOP. De collecte voor het fonds tot onder steuning van den gewapendeD dienst, heeft hier ter plaatse f 18.50 opgebracht. Gedurende 30 dagen kan ter Secre tarie alhier inzage worden genomen van de uitkomsten der meeting en schat ting van gebouwen en ongebouwde eigen dommen De gehouden collecte ten bate der dia conie der Ned Herv. Kerk, heeft' in het evangelisalielokaal aan de Dwars-Nieuw- straat f. 46.87 opgebracht. I RECLAME. KOUDEKERK. De beide brugwachters lil. van Hars kamp en G. van Ommering zijn benoemd tot buitengewoon gemeente-veldwachter van Koudekerk en Hazerswoude. De gehouden collecte voor den gewa- penden dienst heeft opgebracht f. 19.73. Gistermorgen geraakte het 5-jarig zoontje van den schouwman J. do L. aan het Prinsenschouw ono[>gemerkt te water, maar werd eenige oogenblikken later op net droge gebracht. Dr. Vlaandderen was spoe dig Ier plaatse en na langdurige behande ling mocht hef helaas niet baten, de levens geesten op te wekken. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries, Z. van P de Kteer en J C. van der Laan Jan Marinus, Z. van C G van Vliet en N. van Vliet. Overleden: Rudolph Wilh. Herm. Schreu- der echtg. van E. Erkelens 47 j. Gehuwd: J. Wildenburg 31 j. en Adr. van Veen 21 j. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw lid Dankbetuiging Ko ninklijke familie Subsidie Chr. H.B.S. Onbewoonbaar verklaring van woningen. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de bur gemeester, de heer Boddens Ilosang, aan wezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed Alvorens de agenda werd afgewerict had de installatie plaats van het nieuw benoemde lid van den ge meenteraad, dep heer G. Anker. De geloofs brief werd in orde bevonden, waarna de heer Anker de vereischte eeden aflegde. De •voorzitter heette hem daarna in het mid den van den Raad hartelijk welkom. De heer Anker dankte voor deze woorden en zegde toe, zijn beste krachten in het belang van de gemeente te zullen geven. De notu len der vorige vergadering wei-den gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd o.a. dat Ged. Staten hebben goedge keurd de besluiten van verhuring van een perceel grond aan G. de Jeu en aankoop van een perceel grond in het belang van de Volkshuisvesting. Tngekomen is o. a. een dankbetuiging van H M. de Koningin en H K H. Prinses Juliana voor Hoogstderzel- ver op 30 April aangeboden gelukwenschen. Een en ander werd voor kennisgeving aan genomen. Z. h. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen strekkende tot het aan gaan van een overeenkomst met de N.V. Ned. Thermochemische Fabrieken te Am sterdam voor het vernietigen van afgekeurd vleesch. Van het beshrur der Chr. H.B.S. le Al phen is een verzoek aan den Raad gericht cm, uit billijkheidsoverwegingen, eene sub sidie te mogen ontvangen, nu artikel 36 qualer der M O. wet der gemeente de wet telijke aansprakelijkheid niet oplegt. Nu slechts één leerling uit deze gemeente de school in 1929 bezocht, stellen B. en W. voor een subsidie te verleenen ad f. 98 21. Dit voorstel wordt aangenomen, doch de her Tondu wit geacht worden te hebben tegengestemd, omdat deze de billijkheids overwegingen niet kan aanvaarden. De heer Bosman, hoofd der B K. School te Hoog- made heeft bedankt als lid van de Com missie tot wering van Schoolverzuim. Meer dere leden spraken hierover hun verwon dering uit daf een hoofd der school als zoo danig bedankt en vreezen moeilijkheden met het controleeren van schoolverzuim. De voorzitter antwoordt dat de heer Bos man het bedanken voor deze commissie niet met redenen heeft omkleed. B. en W. hebben voor deze vacature een tweetal ge steld. n.l. de heeren J Witteman en J. J. Kapteijn, beiden te IToogmade Eerstgenoem de wordt met algemeene stemmen benoemd Op verzoek van het bestuur van de atö. „Het Groene Kruis" stellen B. en W bij I punt 6 van de agenda voor, uit sympathie- betuiging aan deze nuttige instelling oen subsidie te verleenen. groot f. 10omdat het dan aan genoemde vereeniging wordt mogelijk gemaakt ook vanwege het Rijk te worden gesubsidieerd. De heer Tondu vindt een subsidie van f. 10 te laag. Weth. Lie verse stelt na die motie voor de subsidie te verboogen van f. 10 op f. 100 hetgeen met alg. stemmen wordt aange nomen Vervolgens werd de verordening op de brandweer gewijzigd, zoodanig dat de post van brandmeester geen eere-post meer behoeft te zijn, doch dat -deze functie in het vervolg zal worden betaald met een uurloon. Alsnu kwam in behandeling een voorstel tot het verleenen van een crediet groot f. 11350 tol uitbreiding der B K. school te Hoogmade. Aanvankelijk was dit bedrag f 2000 hooger. doch B. en W-. zijn er in ge slaagd deze f. 2000 alsnog te bezuinigen. Z h st wordt het crediet toegestaan. Aan de hand van het rapport van den gemeente-opzichter en het. advies van de Gezondheidscommissie, waaruit o.m. bliikt I dat de get reken-aan de woningen wijk B. I BREESTRAAT, hoek Koornbrngsteeg, Telefoon 1940. HAARLEMMERSTR. 249, recht oyer Pieck, STEENSTRAAT 10 A. —o- 1183a FORUM-SIGAREN, van 10 voor 8 - 100 stuks f. 7.76 GRAVEN A VIRGINIA SIGARETTEN, in 10. 20 en 50 stuks. BLACK KAT VIRGINIA SIGARETTEN, in 10, 20 en 60 stuks. VRAAGT ZE BU ONS. LET OP DE TUISTE ADRESSEN! no 49 en 60 zoo talrijk zijn dat de verbete ring met algeheele vernieuwine vrijwel ge lijk zoude staan, stellen B. en W. den Raad voor bedoelde woningen onbewoonbaar te verklaren. De heer Tondu heeft zich per soonlijk van den toestand waarin deze hui zen verkorren- overtuigd en stelt voor ook het aldaar staande perceel B. 47 onbewoon baar le verklaren. Dit voorstel werd onder steund door den heer Boot, waarna met alg. stemmen lot onbewoonbaarverklaring van de woningen B. 47, 49 en 50 wordt besloten, terwijl voor het aldaar staande perceel B. 48 artikel 5 b der Woningwet zal worden toe gepast. Vervolgens wordt aan den plaats vervangend brugwachter Terhorst op diens verzoek eervol ontslae verleend en in diens plaats met alg. stemmen voor lijdelijk wordt benoemd de heer.A. Vergeer. Overeenkom stig het voorstel van B. en W. wordt dit College door den Baad gemachtigd aan de bouwvereeniging „Nieuw Leven" zooveel grond te verkoopen als zij zal behoeven voor den bouw van eensgezinswoningen en tegen den kostenden prijs, terwijl met alg. stemmen wordt besloten aan deze vereeni ging een voorschot te verleenen overeen komstig paragraaf 7 der Woningwet. Bij de rondvraag verzocht de heer Tondu te worden ingelicht over een geval van ver moedelijke vleeschvergrftiging, welk vleesch afkomsti? is van een gestorven rund. De voorzitter antwoordde hierop, dat door een deskundige is vastgesteld dat in de warme dagen van de vorige week een groot deel der igezetenen onwtfl zijn geweest, doch dat geenszins is gebleken dat de oor zaak hiervan moet worden gezocht in 't ge. bruiken van vleesch, afkomstig van 'n voor- waardelijk goedgekeurd rund. Uit het rap port van den Keuringsveearts, hoofd van dienst- blijkt dat het bedoelde vleesch door hem v.w. is goedgekeurd en binnen den wettelijk gesletden termijn van 3 dagen in 't klein is verkocht. Een discussie, waaraan al de leden deel nemen- ontspon zich en komt v. n. hierop neer dat bij een geval van noodstachting de grootste spoed moet wor den betracht. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONS TEHUIS VOOR VROUWEN NIEUW STEEG 10. Mijnheer de Redacteur 1 Met de opneming van onderstaand stuk verplicht u zeer het bestuur van het Tehuis voor Vrouwen. Bij voorbaat dank. Ieder zal begrijpen, dat vrouwen niet gaarne alleen in een hotel of een logement gaan logeeren, maar in een Tehuis voor vrouwen. Aan die behoefte wordt tegemoet gekomen ook in onze stad. Ik ben eens wezen kijken in het „Tehuis", ik heb de kamers gezien. Ze zijn nieuw behangen en opgeschilderd, 't Is er eenvoudig, maa? netjes in orde. Een vrouw of een meisje, dat hier te Leiden komt, kan er zeker aan genaam logeeren. Maar kunnen wij nu te vreden zijn 1 Er is toch nog veel te wein'g plaats. Vooral aan dames, die gaarne tegen wat meer betaling eerste-klasse bediening wenschen, moest er wat meer geboden wor den. Ook moest er wat meer gelegenheid zijn om vrouwen, dit dat wenschen, voor goed te kunnen opnemen. Het Bestuur van de afdeeling Leiden van den Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn, dat dit Tehuis beheert, zou gaarne zijn vleugels meer willen uitslaan. We moesten een veel grooter Tehuis hebben. Leidsehe vrouwenGij hebt zelf uw huis. Als gij- in andere steden moet logeeren, vindt gij daar goede gelegenheid. Maar is het niet een kwestie van eer, dat er ook in onze stad goede gelegenheid geboden* wordt Een vrouw wil gaarne gastvrij zijn. Werkt mede, door .een bijdrage, dat genoemd be stuur een ruime gelegenheid kan biedpn, en dat het niet m gegeveD gevallen in de moeilijkheid bomt, zulken, die logies begee- ren, te moeten afwijzen wegens plaatsge brek. Verbindt u terwille vaD uwe zusters die hier tijdelijk zullen vertoeven tot een jaarliiksche bijdrage. Ook kleine worden gaarne aanvaard Circulajre's zijn verzon den en verschillende gaven zijn er reeds ingekomen waarvoor het bestuur dankbaar is, maar het is dringend eewenscht. dat er nog meer gaven komen. Wie er geen ontvangen heeft en toch wenscht bij te dragen, wordt vriendelijk verzocht zich te wenden tot de penningmeesteres van het Bestuur, mevrouw LIese. Jan van Goyen- kade 33. (Giro-nummer 10966). Ds. LOCHER. 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10