UeAAacfaó Cteam OiocAM PUROL DE VERDWENEN DELORA DAGBLAD, Maandag 16 Juni 1930 Derde Blad No. 21547 DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. 71*'e Jaargang BINNENLAND. FEUILLETON. LEIDSCH UIT DE RIJNSTREEK. 427. Terwijl Jokko overal heenkeek of hij ergens onraad zag, hielp Piero schertsend Duimstok, op diens gelaat ver scheen een lach. ,,Kom Lange," zei Piero lachend, „kom je hebt het niet zoo slecht, om je heen heb je 't mooie land weer en de rest komt wel terecht." 428. En Piero ging met hen nu verder, droeg de Lange op zijn beurt, ,,'t Is toch fijn," zeide Jokko", te wandelen waar de meidoorn heerlijk geurt. Waar de vogels luide zin gen, de leeuwerik fluit het hoogste lied. Zoo iets Duimstok moet je goed doen. Treur dus, Lange, langer niet." DE KALENDERHERVORMING. De Permanente Commissie tot de Alge- ueene Zaken van het Nederlandsch-Israê- listisch Kerkgenootschap en de Hoofdcom missie tot de Zaken van het Port. 1st. Kerkgenootschap, had gistermiddag in de aula van het Koloniaal instituut te Amster dam een groote bijeenkomst belegd ter be spreking van het wereldvraagstuk der Ka lenderhervorming. Er werd gesproken door de heeren mr. B. E. Asschen, dr. Lewenstein en prof. dr. Palache. De vergadering nam ten slotte met alge meens stemmen een motie aan, waarin be- sloten wordt bij de Nederlandsche regee ring met kracht en klem aan te dringen, dat zij zich bij den Volkenbond zal ver zetten tegen wijziging van den bestaanden kalender door invoering van een of meer blancodagen .Een afschrift dezer motie zal a-orden gezonden aan de Nationale Stu diecommissie voor de Kalenderhervorming, met verzoek de regeering te adviseeren aan de wijziging haar steun te onthouden en aan den Volkenbond, met verzoek de wijziging niet in overweging te nemen. De bijeenkomst werd door de voordracht van toepasselijke gezangen door den Opper voorzanger der Hoofdsynagoge te Amster dam, den heer I. E. Marokka. geassisteerd door het Koor der Groote Synagoge op geluisterd. o MEVR. U J. VAN KUYKHOF— KOEDIJK, t Zaterdag is op 66-jarigen leeftijd te Am sterdam overleden mevr. L. J. v. Kuykhof Koedijk, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland voor de S.D.A.P. Mevr. L. J. van KuykhofKoedijk, we duwe van den heer J. G. v. Kuykhof, die tot aan zijn verscheiden secretaris-penning meester was van het hoofdbestuur der S.D.A.P., heeft tal van jaren deel uitge maakt van de Provinciale Staten van Noord- Holland. Zij was geruimen tijd penningmeesteresse van den Bond van Soc.Democratische Vrou wenclubs in Nederland;' deed veel aan maatschappelijk werk en krankzinnigenver pleging. Zij maakte zich eveneens verdien stelijk voor de plaatsing van kinderen van uit de ouderlijke macht ontzette ouders in gezinnen. Eenige jaren geleden werd zij benoemd tot lid van den Armenraad te Amsterdam. In al dien opofferenden artbeid gaf zij haar volle persoonlijkheid. De teraardebestelling is bepaald op mor gen te half twee op de Oosteibegraafplaats. (Hbld.) o VERSPREIDE BERICHTEN. Eergisteren is op de begraafplaats „Nieuw Eik en Duinen" (e 's-Gravenhage een mo nument onthuld ter eere van de nagedach tenis van Prof. mr. J. H. Carpentier Alting, in leven grootmeester van de orde van Vrij metselaren onder het Grootoosten der Ne derlanden. Hr. Ms. torpedobootjager „Witle de With" zal 1 Juli van Curacao vertrekken. Aankomst Trinidad 3 Juli, vertrek vandaar 4 Juli, aankomst Las Palmas 12 Juli, ver trek 14 Juli. Aankomst te Nieuwediep 19 Juli. RECLAME. Doos30-60,Tube SOct-BijApofh.en Droqïsteiv 2906 Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER (Nadruk verboden.) 50) Austen", antwoordde zij mij hoofdschud dend, „je weet, dat er een paar dingen zijn, die ik beloofd heb geheim te houden en daartoe behoort dit eene ook." „In ieder geval", zei ik half tót mezel- ven, „kan hij niet meer dan drie weken te Parijs geweest zijn. Maar dan begrijp ik eerst recht niet, hoe hij in niet meer dan drie weken zulk een invloed op je heeft kun nen verwerven, dat je met hem hierheen bent gegaan en blindelings zijn bevelen volgt, ofschoon je moest welen, dat er veel buitengewoons en geheimzinnigs in zijn handelingen valt te constateeren." Blijkbaar gevoelde zij, dat ik haar het vuur wel na aan de schenen legde. „Natuurlijk is er iels," zeide zij, „dal ik je niet zeg, iets, dat ik beloofd heb geheim Ie houden. Maar Austen", vervolgde zij, ter wijl zij haar hand op mijn arm legde, „laat ik je dit in ieder geval wel zeggen: het wordt me eiken dag benauwder. Ik begrijp niets meer van de zaken. De inlichtingen, die ik nu en dan van mijn oom heb ontvan gen. worden steeds onbegrijpelijker. Ik kan maar niet snappen waarom wij hier zitten, waarom hij zich maar steeds verstopt, waar om hij van dag tot dag gedrukt gaat onder vTees en ang6t. Ik laat den moed zakken. Gisteravond heb ik hem doog dei telefoon ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Nicolaas, z. van Th. van der Meer en J. Th. Bakker Maria Wil- helmina dr. van J. Th. Juffermans en A. N. Heemskerk. ——o BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Vrijdag 30 dezer in opienbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 4 en 28 Alpril 1930. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van B. en W., betreffende de voorwaarden van waterlevering aan de ge meenten Alkemade, Leimuiden en Rijnza- terwoude (Afd. n, no. 60.) 6. Advies van B. en W. op een adres van het Bestuur der R K. H B S. te Leiden, houdende verzoek uit de gemeentekas te mogen ontvangen een subsidie in het te kort der schoolrekening over het jaar 1928 (Afd. II no. 46.) 7. Aanbieding door B. en W. van een aanbeveling voor de benoeming van een lid der Schattingscommissie voor 's Rijks directe belastingen (Afd. II no. 50.) 8. Voorstel van B. en W. om le besluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat gelegen aan de vereeniging „Ons Jeugdhuis". (Afd. II no. 52). 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten lot verkoop van een perceel bouwgrond, aan de Julianastraat gelegen, aan den heer C. J. van Weerdhuizen te Boskoop (AH. II no. 53.) 10. Voorstel van B. en W. een crediet te verleenen voor werkzaamheden, verbonden aan de 11e Algemeene 10-jaarlijksche volks telling. (Afd. n no. 65.) 11. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor het aanbrengen van electrische verlichting en eenige verande ring in de centrale vedwarming in het Gym nastieklokaal der Openbare school. (Afd. II no. 61.) 12. Voorstel van B. en W., betreffende de bestrijding der kosten van aankoop der boerderij van den heer G. van Leeuwen en de bestemming en afsluiting van het ter rein. (Afd. n no. 48.) 13. Voorstel van B. en W. om een cre diet te verleenen voor betegeling van de speelplaats bij de Chr. Ned. Herv. Sohool. (AH. II no. 51.) 14. Voorstel van B. en W. om een ver hoogd crediet toe te staan voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen (AH. n, no. 49.) 15. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van concept-besluiten, strekkende tot wijziging van respectievelijk tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeente- begrooting voor den dienst 1929. (Afd. II no. 47.) 16. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een concept-besluit, strekkende tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1930. (AH. U no. 59.) 17. Advies van B. en W. op een adres van den heer P. J. C. Oosthoek, houdende verzoek hem vergunning te verleen'en tot het aanleggen van een straat. (Afd. H no 54) 18. Voorstel van B. en W. om le be sluiten tot intrekking der Verordening op het vervoer van lijders aan eene besmette lijke ziekte in de gemeente Boskoop. (Afd. II no. 57.) 19. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot intrekking der verordening be treffende bestrijding van drankmisbruik op dagen van demobilisatie in de gemeente Boskoop. (AH. II no. 56.) 20. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot nadere vaststelling van de ver ordening, betreffende de onttrekking aan het rijtuigverkeer, enz. van enkele open bare wegen. (Afd. II no. 58.) Rondvraag. Sluiting. medegedeeld, dat ik er op stond hem te zien. Hij heert half en half beloofd, dat dit van daag of morgen zal gebeuren. Maar nu zal ik hem zeggen, dat ik opheldering wil hebben omtrent al die geheimzinnigheid en dat ik anders terug ga naar Madame Quintains. Kort nadat we hier waren gekomen heb ik haar geschreven, toen ik met groote vrees was vervuld, en zij heeft mij geantwoord, dat zij, mij met open armen zou ontvangen. Mijn ooms hebben haar trouwens altijd zeer royaal betaald, opdat zij goede zorg yoor mij zou hebben." Een diepe zucht van verademing steeg uit het diep9t van mijn ziel op. „Felicia", verzekerde ik, „je spreekt aÏ3 een lief en gevoelvol vrouwtje. Maar" liet ik er op volgen, „je hebt nog altijd niet op mijn vraag geantwoord." Zij keek lachende een anderen kant uit. „Maar het is je natuurlijk geen ernst!" riep zij uit. „Wel wis en drie!" riep ik uit. „Begrijp toch goed, dat ik zoo iets niet doen kan", zeide zij met gedempte stem. „Mijn oom is altijd zoo vriendelijk voor mij geweest. „Maar je bent niet meer dan drie weken in zijn gezelschap geweest", viel ik haar in de reden. „Vóór dien tijd woonde hij in Brazilië." Zij zweeg geruimen tijd en antwoordde ten slotte: „En al was dat nu zoo. dan kon hij toch best vriendelijk voor mij zijn. ook al was hij in Brazilië en zat ik Ie Parijs. Vader was laat ik je zeggen, de arme in de familie. Hij stierf zonder ook maar iets na te laten. Toch heb ik alles wat ik wilde gekregen, en als ik volwassen ben, krijg ik een groot kapi taal van hen. Niet dat ik daar iets om geel", Pioenenkeniing. Op de gehouden pioenenkeuring door de Ned. Ver. van Pioenenkweekers, werd een eereteeken van verdienste uitgereikt aan den heer Adr. Hoogendoorn, voor de door hem ingezonden nieuwe pioenen: Mrs. La- rosVeerman, Mme HoogendoornLaros en C. H. Hoogendoorn. Burgerlijke Stand. Geboren* Johanna Catharina, d. van M. L. v. Hevelingen en L. T. Vlasveld Ber- nardina Christina, d. van J. Brouwer en D. Verwey. Getrouwd: Th. Koolmees, 18 jaar en J. P. van Schaik 19 jaar G. van Eek 27 jaar en A. K. Vèrmeul, 26 jaar. Overleden: Nicolaas Dool 1 jaar. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politie-bureau inlich tingen te bekomen: zakmes, belastingrij- wielmerk, vulpen, zilveren ketting, 3 por- temonnaies met inhoud, horloge en 3 re flectoren, waarvan 2 van een auto. Door het Avro-Cómité voor Boskoop en Waddinxveen, tot het voeren van actie tegen den zendtijdverdeeling, zal Donder dagavond een protestvergadering gehouden worden in hotel Klaassen. In den afgeloopen week werden aan de Bad- en Zweminrichling alhier 665 hee ren-, 880 dames- en 226 volksbaden geno men. Door de besturen van den Vereenig- den polder, alsmede van den polder Laag- Boskoop zal op 25 en 24 Juni schouw wor den gedreven over alle schouwbare werken gelegen in die polders. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Bertram Gerardus CorlS, jm. 31 j. en Elvia Tith, jd. 18 j. Ter secretarie is inlichting te bekomen betreffende een gevonden portemonnaie, in houdende eenig geld. Door de Chr. gemengde Zangvereeni- ging „Hart en Stem", zal Woensdagavond a.s. ten bate van de kerkrestauratie in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering worden ge geven. ging zij voort, „maar zij schrijven mij altijd en behandelen mij alsoi ik hun eigen dochter was. Dikwijls hebben zij mij doen weten, hoe heerlijk zij het zouden vinden, als ik ook in Brazilië kwam en ik geloof, dat ik het alleen aan hun vriendelijkheid heb te dan ken, dat zij mij te Parijs hebben laten ver blijven. „Felicia", hield ik aan, „deel mij nu eens naar waarheid mede, hoeveel je weet van den oom, den oom. die nu hier te Lon den is." Zij weigerde hoofdschuddend: „Neen, dat kan ik niet doen. Ik heb een belofte afge legd en die moet ik houden. Maar als je wilt, wil ik dit wel beloven. Wanneer ik tot de ontdekking kom. dat men mij niet de waarheid heelt verield, ga ik naar je toe. als je mij dan hebben wilt." Ik greep haar beide handen en omklemde ze stevig, terwijl ik vroeg: „Je begint te twijfelen, niet waar?" „Och. Jat weet ik nog niet..Er zijn wel oogenhlikken. dat ik mij zeer beangst ge voel. Maar. Austen, ik moet weg." Ik keek naar de pendule. Het was cp slag van tweeën. „Zouden wij niet samen kunnen lun chen?" vroeg ik. Zij schudde lachend het hoofd, terwijl zij antwoordde: „Ik heb al meer dan een uur geleden ge luncht en nu moet ik de juffrouw aantref fen bij een kleermaker Neen. ik moet nu heusch weg. Austen." ..En wanneer kan ik je weer spreken. lie veling?" „Als het mij mogelijk is, kom ik tegen vijf uur weer in deze kamer. Maar laten wij niet Eamen heengaan. Het is lunchtijd in het café en ik ben bang voor Louis," NIEUWKOOP. Verg. Drankbestrijding. Dezer dagen werd in de St. Franciscus- zaal te Noorden een ledenvergadering ge houden van Kruisverbond en Mariavereeni- ging. Na opening door den voorzitter, den heer Fr. Pieterse worden eenige ingekomen stuk ken behandeld en diverse mededeelingen gedaan, waaruit wij het volgende 9tipuleeren. Op 15 Augustus wordt te Utrecht een groote landelijke vergadering gehouden ten einde een breeder actie te ontplooien. Beslo ten wordt hieraan deel le nemen. Een circulaire over de vorming van een jeugdraad geeft den eerw. adviseur aanlei ding voor te stellen terstond tot oprichting over te gaan. De vergadering wil echter eerst weten wat hieraan vast zit. Besloten wordt voor de jeugdorganisatie insignes aan te schaffen. Goedgevonden wordt een speciaal gestelde circulaire over drankbestrijding in 100 ex. aan te schaften ter verspreiding onder geor- ganiseerden. De opbrengst van de offerweek bedroeg ongeveer f. 8. G. Pieterse en A. Noteboom hebben zich weder willen belasten met het aanschaften en grati3 verspreiden onder de leden van de, jeugdorganisatie van bloemplantjes teneinde in September weder een mooie tentoonstel ling te organiseeren. Op voorstel van den heer G. Pieterse besluit men alsnog 100 cyclamen-planten aan te schaffen, een der mooiste en langst bloeiende kamerplanten, en deze verkrijgbaar te stellen, ook voor anderen, teneinde de ambitie voor bloemen te bevorderen en ook de tentoonstelling groo- ter kans van slagen le geven. Het 10 guldenplan voor het Dr. Schaep- mansfonds wordt besproken en de vergade ring zal het zich een eer rekenen hieraan spoedig le voldoen, waartoe het Bestuur volmacht krijgt Uit een gedane mededeeling blijkt, dat aan het zusterhuisfonds nog steeds volle aandacht wordt geschonken. Volgden thans de agenda-punten. Daarna installeerde de eerw. adviseur en kele nieuwe leden en hechtle hen onder een aanmoedigend woord het insigne op de borst. Als afgevaardigde naar de Bondsvergade ring te Amsterdam op 15 dezer wordt be noemd de heer J. G. Vroonhof. Hierna sluiting. RECLAME. Zij wipte weg door een der zijdeuren, ter wijl ik het café binnenstapte. Gedurende de eerste oogenhlikken was Louis niet aanwe zig. doch een van de andere maitres d'hotei hielp mij aan een tafel in een wat afgelegen hoekje. Mijn lunch was reeds besteld vóór Louis verscheen. Opnieuw scheen zijn on verstoorbaarheid hem even te verlaten. „Weer terug in Londen, kapitein?" merkte hij op, met een vrijwel mislukte poging om mij met zijn gewonen minzamen glimlach te ontvangen. „Ja, Louis, daar Ben ik weer", antwoord de ik opgewekt. Louis boog zich een eindje naar mij loe en zeide: „Ik dacht, dat een fatsoenlijk Engelsch- man nooit zijn woord brakl" „Zoo is het ook, Louis", antwoordde ik, „behalve wanneer de omstandigheden, waar onder het gegeven is, gewijzigd worden. Ik ben vandaag van mijn builen te Londen te ruggekeerd „Voor particuliere aangelegenheden?" vroeg Louis. „Neen. (er wille van de zaak, waarbij jij en Delora beiden betrokken zijn. Wist je. Louis, dat ik een broeder in Brazilië had?" „Wat heelt dat er mede le maken?" Voor ditmaal was ik aan de winnende hand. Louis was blijkbaar in zeer zenuw- achtigen toestand en ik leidde daaruit af. dat de zaken, welke met zijn plannen ver band hielden, op een criliek punt waren ge komen. Er lagen kringen om zijn oogen -n zoo nu en dan keek hij zenuwachtig oin zich heen. „Ja, mijn Broeder", verklaarde ik nader, schreef mij zoo vriendelijk te willen zijn den heer Delora op le zoeken en hem waag Voor het recht van sorteeren der Leidsche afvalstoffen, teneinde de waar devolle sloffen er uit op te zoeken, werd door 7 personen ingeschreven. Het is gegund aan den hoogsten inschrijver na loting, aan C. Vork te Noorden. WADDINXVEEN. Gevonden Voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud, een hor» loge en een paar beenwindsels. Inlichtingen ter secretarie. Motor-ongeval. De motorrijder S. B. alhier, kwam ten ge volge van een voorvorkbreuk van zijn motor ernstig te vallen, waardoor hij met lichte hersenschudding werd opgenomen. Medische hulp was spoedig aanwezig. Bekneld geraakt. De meubelmaker J. K. alhier geraakte met de rechtenhamd in een vlak-bank, waar door dit lichaamsdeel zwaar verminkt werd. Doktershulp was direct noodig. Bloedvergiftiging. De schilder B. kreeg bij zijn werkzaam heden een wondje aan de linkerhand waar door hij even later bloedvergiftiging opliep. Hij moest naar het ziekenhuis te Gouda worden gebracht ter behandeling. - De chauffeur P. v. O. alhier, had Bet ongeluk bij het verwisselen van een reserve wiel aan zijn auto zich ernstig te klemmen aan de rechterhand. Het vleesch van de wijsvinger werd aan den top geheel afge knepen. Medische hulp was spoedig ter plaatse. Door de politie zijn aan het oude Dorp W. v. W. en D. M. alhier aangehouden als verdacht van diefstal van een kip ten na- deele van P. K. Tot ambtenaar op de kantoren van den gemeente-ontvanger tevens boekhouder, kas sier der bedrijven is benoemd de heer Wijn beek, alhier. 4740 mogelijk van dienst te zijn. Ik heb dit zoo goed mogelijk gedaan!" „Ga verder", verzocht Loui9, zijn wenk brauwen Ironsend. „Nu dan, gisteravond", vervolgde ik kalm voortpratend, „riep mijn oudste broeder die op het oogenblik te Londen vertoeft mij per telefoon in mijn villa te Norfolk op. Hij deelde mij mede, dat hij even te voren een telegram van onzen broer Dicky had ont vangen omtrent den heer Delora. Hij drong er sterk op aan, dat ik van morgen naar Londen zou gaan. Intus9chen", liet ik er op volgen, „zou ik wel een portie Riz Diane willen hebben." Louis keek een oogenblik alsof hij mijn onschuldig verlangen naar een portie Riz Diane naar het diepst van de hel ver- wenschte. Maar het was waarlijk bewon derenswaardig zooals hij zichzelven weer meester werd. Hij haaide diep adem en boog om aan te geven, dat aan mijn verlangen zou worden voldaan. Hij riep een kellner en gaf dezen uitvoerige instructies in zake mijn bestelling. Vervolgens keerde hij naar mij terug. „Zou mijnheer de vriendelijkheid willen hebben mij den inhoud van dat telegram mede le deelen?" „Ik denk er niet aan, Louis. Ik zou niet weten wat het je aangaat. Ik wil je alleen zeggen, dat het van het grootste gewicht is, dat ik zoo spoedig mogelijk den heer Delora opduik.!' „Maar als dat niet lukt?" vroeg Luis haastig. „Dan geloof ik. dat het 't verstandigst is mij tot het Braziliaansche gezantschap te wenden." ,1- {Wordt vervolgd)', i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9