ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN VAN DEN LEIDSCHEN TURNKRING. CRICKET. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. lste klasse: V. R. A.—R. en W.: V. R. A. wint met 128 runs op de eerste innings; Haarlem—H. C. C. I: H. C. C. wint met 36 runs op de eerste innings (nog 5 wickets in baden); V. V. V.—A. C. C.: V. V. V. wint met 60 runs op de eerste innings; H. C. C. IIP. W.: H. C. C. II wint met innings en 96 runs; H- D. V. S.—V.O.C.: VV. O. C. wint met innings en 107 runs. Overgangsklasse: Ajar—HilversumAjax wint met 6 runs op de eerste innings (nog 4 wickets in handen; PhoenixV. R. A. II; Phoenix wint met 2 runs op de eerste in nings; Kampong—H. T. C. C.: H. T. C. C. wint met innings en 38 runs; R. en W. II H. CL C. Ill: H. C. C. Ill wint met 13 runs op de eerste innings. 2de Klasse B: QuickPhoenix II: Phoenix wint met 15 runs op de eerste innings; V. O. C. II—H. D. V. S. II: V. O. C. wint met 8 wickets. 3de Klasse B: H. C. C. IV—Ajax II: H. C. C. wint met innings en 73 runs; Excelsior IIH. B. S.: H. B. S. wint met innings en 129 runs. Overzicht. Zonnig, warm weer, droog en derhalve een bijna dood wicket. Dat er alom in den lande lustig gescoord is onder deze om standigheden laat zich denken. Verrassingen vallen er in de eerste klasse niet te vermelden: Volkomen normaal won 'H. C. C. I (203 5) van Haarlem (167); V. V. V. (199) van A. C. C. (139) en V. R. A. (220 voor 9) van Rood en Wit (92). In dezen wedstrijd scoorde Wittebol 100 not out en nam onze stadgenoot Eige- man 3 wickets voor 7 runs. De beide andere wedstrijden in de eerste klasse le verden inningsoverwinningen op, waarbij die van H. C. C. II (257 voor 3) tegen P. W. (43 en 118) verwacht mocht worden. Merk waardig was echter de strijd in Schiedam tusschen V. O. C. (214) en H. D. V. S. (39 en 38). Brj de Rotterdammers scoorde Gibb 97 runs en East 50, maar de merk waardigste prestatie van den rood-rwarten captain was, dat hij in de eerste innings van H. D. V. S. vjjf wickets nam voor 1 run, did us meldt de Crt.-N. v. d'. D. In de Overgangsklasse behaalde Ajax een keurige overwinning op Hilversum; men zie het verslag. H. T. C. C. klopte Kampong met innings en waar tot aller verrassing Rood en Wit II door H. C. C. III werd geslagen, gaat do strjjd om de eeTSte plaats thans voor namelijk tusschen Ajax en H. T. C. C. Men zie verder de Uitslagen. van 108 telde 5 zessen en 13 vieren. Toen Meijer en van der Meij eenmaal waren ver dwenen vielen de Ajax-wickets met een angstige snelheid, zoodat wij zelfs nog even bang waren, dat Ajax het Hilversumsche totaal niet zou haten. Dat gaf opnieuw span ning en dat maakte dezen wedstrijd tot een kamp, gelijk wij er maar weinigen hebben gezien. Jos. Godding maakte tenslotte „the winning hit" en met Van der Putten 11 not out en 23 extra's kwam op 281 voor 6 het einde. Voor dit totaal waren de Ajax-bats- men ongeveer twee uren aan de wickets geweest. Cremers -I69, Des Tombes 131, Rosenbaum 1-61. H.C.C. IV—ATAX II. H.C.C. wint met innings en 73 runs- De thuisclub ging het eerst batten en hoewel aanvankelijk de wickets vrij regel matig vielen men neme vooral in aan merking, dat Ajax een zeer zwak elftal in het veld bracht en vooral over weinig bowlers beschikte roerde de staart der Hagenaars zich geducht, zoodat het totaal 161 werd. waarvan Hooiberg 29, Stoetwegen 12. van Haelten 10. Edersheim 55, Hoog straten 13 en Sillevis 18 not out. Het veld werk van onze stadgenooten was niet al te best; er werden ettelijke vangen gemist. Van Kuik 658, van Goor 225, Boon 2—62. De innings van de Leidenaars wa« geen succes. Op een totaal van 47 kwamen alleen Brouwer met 11 en mr. Extra met 12 in de dubbele cijfers. Edersheim (6131 bleek onbespeelbaar. Van der Luur 2—7. Sillevis 12 en Hooiberg 13. De tweede Ajax-innings was al even slecht. Voor 41 zaten Brouwer c.s. weer aan den kant; ook nu met mr. Extra (14) als topscorer. Van der Kaaden met 13 kwam tn de dubbele cijfers. Van Oordt 410, Stoet wegen 49, Van Luur 14. Foto W. Bleuzê. Sport kweekt levensvreugde. Onze fotograaf demonstreert het op bovenstaande foto van het adspirantenfeest van den Leidschen Turnkring, genomen uit een wel zeer laag-bjj-de-grondsche positie! De meisjes voeren algemeens vrije oefeningen uit ATAX—HILVERSUM. Ajax wint met 6 rans op de eerste innings en nog 4 wickets in handen. Aan de De Kempenaerslraat hebben gisteren de toeschouwers bij AjaxHilver sum, om in voetbaltermen te spreken, waar voor hun geld gekregen. In ongeveer vijf uur werden 556 runs bij elkaar geklopt, de hoogste score, die ooit op het Ajax-veld werd genoteerd. En wat de zaak voor onze stad genooten wel bijzonder prettig maakte was het feit. dat de grootste stand van dezen wedstrijd 230 runs voor bet tweede wicket aan de Ajax-zijde viel, waardoor een welhaast zekere nederlaag in een over winning werd veranderd. Het was trouwens gisteren voor Ajax een dag van records, want niet alleen is een totaal van 556 runs in de eerste innings van beide partijen nooit eerder in het Ajax-home voorgekomen en werd een stand van 230 runs voor het tweede wicket niet eerder geboekt, maar daarenboven is het aan de De Kempenaer- straat ook nooit gebeurd, dat twee Ajacie- den een century scoorden. Het was trouwens in velerlei opzichten gisteren een merkwaardige wedstrijd. Wie had Hilversum na de tot dusver vertoonde verrichtingen goed geacht voor 275 runs? En nu moge het waar zijn. dat de bowlerij aan den Leidschen kant gisteren niet al te goed was, dat het veldwerk te wenschen liet, dat het veld buitensporig snel was en ieder tikje, dat langs een fielder ging ook aan de boundary kwam; maar met dat al was het batten der Hilversummers toch maar een verrassing. Stuk voor stuk speel den zij met een behoorlijk recht bat en het feit, dat maar liefst negen van de elf gasten in de dubbele cijfers kwamen een enke ling was wat gelukkig met appeals voor vangen achter het wicket zegt genoeg. Wij zullen den Hilversumsche score niet getrouw volgen. Met Graafland 36, Titsingh 19, Cremers 13, Bakker 21, Van Weel 20 en Des Tombe 18 werd voor den lunch gestopt op een totaal van 180 voor 7. Toen stonden Rosenbaum en Van Tets samen op de mat en die twee gaven de Ajax-bowlery. die mat en lusteloos was geen wonder bij warm weer en een hooge score na de pauze nog heel wat moeite. Van Tets 68, Faber 11 en met Rosenbaum 50 not out en 16 extra's werd het Hilversumsche totaal 275. waar- woor de gasten ongeveer drie uren op de mat waren geweest. Dat Ajax dezen wedstrijd uit het vuur zou slepen, leek iedereen wel heel onwaar schijnlijk, vooral toen Janssen al gauw na een mislukten klap in de slips werd gevan gen. Van der Meij en Meijer brachten het echter van 15 voor 1 lot 245 voor 2 Dat was prachtig en opwindend, zooals die twee Ajacieden stonden te spelen. De innings van Meijer was niet heelemaal kansloos, maar het was een genot naar zijn slagen naar off te zien. Daarenboven was zijn tempo aan trekkelijk en snel; hoewel korter aan het wicket dan zijn partner, was hij zelfs eer der aan zijn honderd. Zijn 119 telde 1 zes en 23 vieren Maar prachtig stond ook de Leidsche „skipper" te spelen Zijn innings was bedachtzamer en vrijwel kansloos, maar ook weer met forsche slagen, over hek en sloot heen, waarvan alleen hij en Dozy het geheim schijnen te kennen. Zijn innings LAWN-TENNIS KAMPIOENSCOMPETITIE ze KLASSE. Leiden—T.I.O.D. 1—6. I Gisteren werd de promotiewedstrijd ge- I speeld tusschen Leiden en Tiod. De uitsla- j gen zijn: Heerenenkelspel: G. W. Stapele slaat I E. H. Karsten: 5—7. 16—14, 6—3; M. G. Stapele slaat Mr. J. Pel: 64, 62. j Damesenkelspel: Mej. N. Spit slaat mej. A. Moolenburgh: 61. 60. Gemengd dubbelspel: Mr. C. Jonker en mej. N. Spit slaan mej. A. Moolenburgh en E. H. Karsten: 68, 61, 6g; Mej N. Kortenoever en G. W. Stapele slaan H. Boekwijt en Mr. IV. Beun: 62, 64. Heerendubbelspel: G. W. Stapele en Mr. C. Jonker verliezen van E. H. Karsten en Mr. W. Beun: 36, 63, 79. Damesdubbelspel: Mej. N. Spit en mej. N. Kortenoever slaan mej. H. Boekwijt en mej. A. Moolenburgh: 64, 62. Op het Sportterrein van den N. B. L. O. aan den Kanaalweg heeft de Leidsche Turn. kring Zaterdagmiddag de jaarlgksche ad- spirantenwedstrijden gehouden, die ook na weer naar wensch zijn verloopen. Tegen drieën verzamelden de jeugdige gymnasten. zoowel uit Leiden als uit den omtrek, zich met hun leiders op het Stationsplan, waarna onder de vlotte en opgewekte muziek van I het gezelschap ,.T. en D." door de stad werd gemarcheerd naar het terrein van den strjjd. i Na eenige algemeene. vrjje oefeningen heb ber. de wedstrijden, die door een vrij groot aantal belangstellenden werden bijgewoond, vervolgens een aanvang genomen. Wij laten de uitslagen hier volgen: Meisjes: Hou-Vast, Alphen, lste pry's met 381,» punt, 2 2de pr. met 70 pt, 2 3de pr. met 64 pt Sparta. Leiderdorp. 1 lste pr. met 38 p., 1 3de pr. met 331/» pt. Concordia, Leiden, 2 le pr. met 81V» p., 1 3de pr. met 33>/j pt. Brunhilde, Leiden, 2 3de pr. met 72 p, 2 3de pr. met 68 pt. Hercules, Katwijk, 2 le pr. met 80 p. Jongens: Hou-Vast, Alphen, 1 2de pr. met 36W p., 2 3de pr. met 66 p. Sparta, Lederdorp, 1 lste pr. mei; 38J/j punt. Hercules, Katwjjk. 1 le pr. met 39I?( p.. 1 3de pr. met 35VÏ p. "Excelsior, Leiden, 1 2de pr. met 37 p, OM DEN WIGHTMANCUP. Engeland wint. Vrijdag en Zaterdag vonden op de Wim- bledon-banen de wedstrijden plaats tussclien damesploegen van Engeland en de Vereen. Staten om den Wightman-cup. Mrs. Watson (Engeland) won in fraaien stijl van Helen Jacobs (V. S.) met 2—6, 62, 64. Mr. Helen WillsMoody maakte den stand gelijk door een gemakkelijke over winning op de Engelsche Miss Joan Fry, die zij met 61, 61 versloeg. Het En- gelsche dubbel Harvey en Fry sloegen ten slotte de Amerikaanschen Cross en Callry met 2—6, 62, 64. Zaterdagavond werden de wedstrijden be ëindigd, waarbij vee' belangstelling van de zijde van het publiek getoond werd. Voorts zagen wij de tenniscracks William Tilden en ook Cilly Aussem. De uitslagen luiden: Mrs. Moody slaat Mrs. Watson met 55, 61. Miss Jacobs slaat Miss Joan Fry met 60. 63; Miss Mudlord (Engeland) slaat Miss Calfry (V.S.) 6—0, 6—2. De laatste partij het dubbelspel tusschen Mrs. Moody en Miss Jacobs tegen Mrs. Watson en Joan Fry moest 'de beslissing brengen. Deze partij verliep uiterst span nend. De eerste set werd gewonnen door de Engelsche combinatie met 75, de Ame rikanen wonnen de tweede set met 61 en in de derde beslissende set ging de stand tot 44 gelijk op. Onder groot enthou siasme van het publiek wonnen de Engel- sche dames de volgende twee games en daarmee de set, de partij en de Wightman- cup. GOLF. OM DEN DHARMAJIVA-CUP. Gisteren had op de banen van de Noord- wjjksche Golfclub de wedstrijd plaats om den Dharmajiva Cup, uitgeloofd door den ex-gezant van Siam Phra Sri Bauje (18 holes medal play) Winnares werd: Mevr. Noordnyn (16) met netto 66. Verder ver. kregen A. Tieleman (24) en E. Spur (30) elk netto 67. Tol het invallen van de duisternis werd gespeeld en heerschte er een opgewekte stemming. HENGELEN. WEDSTRI.TD TE ALPHEN. De hengelaarsver. ,,0ns Genoegen" te Alphen hield een prijswedstrijd in den Rijn langs den Steekterweg. De uitslag was als vclgfc: le pr. A. C. v. d. Hoek met 10 stuks: 2e B. GoddijD 6 stuks; 3e D. v. Nes 6 stuks 4e Beumerman 4 stuks; 5e Breene 4 stuks; 6e Rogaar 4 stuks; 7e Zekveld 3 stuks; 8e Henry 3 stuks; troostprijs P. v. Zwieten; 2e troostprijs J. v. [Wageningen. VOETBAL. HOEK VAN HOLLAND II— U.V.S. II 2— Terwijl voor U.V.S. niets op het spel stond, beteekende deze wedstrijd voor de thuisclub een zich vastklemmen aan de laatste stroohalm. De blauw-witten verschenen met slechts vier tweede elftalspelers; n.l. Laman, Har- teveld, v. Duyl en De Lange; de rest be stond hoofdzakelijk uit spelers van U.V.S. IV die zich echter tegen het pootige Hoek v. Holland-elftal zulke waardige plaatsver vangers toonden dat de U.V.S.-elftalcom missie zich over het reserve-materiaal niet bezorgd behoeft te maken. Voor de rust was U.V.S. in de meerder heid en na een kwartier had Laman na fraai solospel met'een goed geplaatst schot succes. De Hoek van Holland-aanvallen waren weinig gevaarlijk, zoodat keeper De Jong veel rust genoot, wat gezien de tempera tuur wel prettig was. Na eeu halfuur kreeg de keeper van U. V.S. IV, Akerboom die voor deze gele genheid rechtsbuiten speelde, den bal keu rig aangegeven, om daarna snel naar bin nen loopend met een hard schot te doel punten 0—2. De tweede helft werd met enkele Hoek v. Holland-aanvallen ingezet, en voor dat U.V.S. de ernst inzag had de thuisclub tegen gescoord. Hoek van Holland was sterker, al bleef U.V.S. met haar snelle doorbraken, meest al door den linkervleugel Den Daas—Kan- tebeen geleid, zeer gevaarlijk. Er was twintig minuten gespeeld toen dr gastheeren door hun linksbinnen hard en onhoudbaar gelijk maakten, zoodat bei-e ploegen weer gelijke papieren hadden. Het verdere verloop van den strijd von~ hoofdzakelijk op het middenveld plaats, waar beide partijen het leder wat heen en weer trapten, uitgezonderd dan een kwar tier voor tijd. toen Den Daas van U.V.S. den Hoek van ïjolland achterhoede pas seerde en met een schot via den paal U.V. S. weer de leiding gaf. die niet meer werd afgestaan. Scheidsrechter Bos maakte geen fouten. De eindstand dezer promotiecompetitie is thans: gsp.gew.gel.verl. v.—t. pnt. komt er wat meer pit in de thuisclub, maar ook de verdediging van Gouda zit niet stil en weet doelpunten te voorkomen. De bezoekers ondernemen intusschen eeni ge goed opgezette aanvallen maar hun voorhoede ontbreekt het menigmaal aan goede schutters, terwijl de verdediging van Alphen zich evenmin meer laat passeeren. Het einde komt aldus met een 31-over- winnig der bezoekers. U.V.S. IN DEN HAAG. Voor de R.V.C.-seriewedstrijden werd gisteren gespeeld: U.V.S. VVios V 0O. U.V.S. won de loting. Forfcuna II 8 5 2 1 20—13 12 U. V. S. II 8 4 3 1 20—16 11 B. M. T. II 8 3 2 3 17—16 8 Hoek v. Holl. II 8 2 1 5 13—18 5 Xerxes III 8 1 2 5 13—20 4 ALPHEN I—GOUDA II 1—3. Alphen heeft zich in eigeD huis laten kloppen, hetgeen niet te verwonderen valt nu de thuisclub met 6 invallers in het veld kwam. Gouda verkiest eerst het voordeel van den wind en hierdoor geholpen ver plaatst het spel zicb telkens naar de helft der thuisclub. Eerst na geruimen tijd ver krijgen de bezoekers uit een voorzet van den recbts-achter de leiding. Uit een cor ner vergroot Gouda da-arna den voorsprong, waarna even voor de rust de bezoekers nogmaals het genoegen hebben het net te vinden. In de tweede helft schijnt het aanvan- j kelijk of de thuisclub den achterstand zal inhalen. Het spel verplaatst zich nu telkens naar de Goudsche helft. Binnen eenige minuten heeft Alphen reeds door haar linksbuiten succes. Hierdoor aangemoedigd OM DEN K.N.V.B.-BEKER. De eindstrijd om den K. N. V. B.-beker is met 10 door Feyenoord van Excelsior gewonnen. PROMOTIE 2e KLASSE. Voor de promotie-competitie 2e klasse van het Zuiden won T. A. C. gisteren met 32 van Roermond. NOORD DUITSCHLAND— NOORD NEDERLAND 5—1 Voocr ongeveer 6000 toeschouwers vond :o Hamburg de ontmoeting Noord-Nederland Noord-Duitschland plaats, welke door de Duitschers met 51 werd gewonnen. Met de rust leidden de Noord-Duitschers met 2—1. TSTECHO SLOWAKIJESPANTE Te Praag heeft Tsjecho-Slowakije eergis teren met 20 van Spanje gewonnen. ZWEDEN—ZWITSERLAND. Te Stockholm heeft Zweden gisteren met 10 van Zwitserland gewonnen. KORFBAL. OM DEN ZILVEREN KJRF. In de finale te Rotterdam om den Zilve ren Korf heeft Het Zuiden met 32 van Olympia gewonnen. SCHERMEN. KON. NED. AMATEUR SCHERMBOND. De Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer G. v. Rossurn hield de Koninklijke Nederland- sche Amateur Schermbond in American- hotel te Amsterdam zijn jaarvergadering. Van elf aangesloten bonden en vereeni- gingen waren afgevaardigden aanwezig, uit brengende totaal 63 stemmen. De voorzitter bracht in zijn openingsrede het aftreden van de bestuursleden de hee- ren jhr. mr dr. de Beaufort, onder-voorzit ter en W. Brouwer, commissaris en oud- competilieleider, naar voren. Spreker ge tuigde in waardeerende bewoordingen van hun werk voor den Bond en op zijn voor stel werden beide heeren bij acclamatie tot eerelid van den K.N A S B. benoemd. Wegens ziekte van den secretaris, den heer G. H. van Steijn, werd het jaarverslag niet uitgebracht. Het zal in het officieel orgaan gepubliceerd worden. Daarna ging de vergadering een kwartier over in comité-generaal, tot behandeling van een ingekomen rapport. Vervolgens werd het financieel verslag uitgebracht door den heer A. Th. Timmer. De rekening gaf een batig saldo van f. 802.56Va aan. Het verslag werd goedge keurd en den penningmeester op voorste! der kas-commissie décharge verleend. De heeren Bruins (Leiden), Quarter^ (Rotterdam) en Stöpler (Utrecht) werden benoemd tot leden van de commissie tot het nazien van de balans en de rekening en verantwoording over het jaar 1930. Bij de bestuursverkiezing ontsponnen zich uitgebreide besprekingen omtrent de candi- daatstelling. Tenslotte werd besloten dat in den vervolge de door de vereenigingen op gegeven candidaten in het officieel orgaan gepubliceerd zullen worden. Het bestuur stelt daarna de bestuurscandidaten en op de 1 vergadering zal het stellen van candidaten niet meer mogelijk zij.n De bestuursverkiezing had het volgende resultaat: het periodiek aftredende bestuurs lid de heer G. H. van Steijn werd met alge meene stemmen herkozen. Het periodiek aftredende bestuurslid de heer Jhr. Mr. Dr, J. D. H. de Beaufort, had zich niet herkies baar gesteld, terwijl de heer W. Brouwer tusschentijds aftrad. In deze twee vacatures werden de heeren J. N. Scheffer (den Haag)! en C. B Labouchere (Utrecht) gekozen. De begrooting voor 1930 werd goedge- keurd; terwijl de mededeelingen over „De' Schermer" voor kennisgeving aangenomen werden. Een bespreking over de competitie 1929 had tot gevolg, dat de competitieleider de verschillende wenschen nader zal bekijken* Aangezien de kampioensmedailles nog niet in het bezit van het bestuur waren, zullen deze rechtstreeks aan de belangheb benden worden uitgereikt. BOKSEN. VAN VLIET en VAN KLAVEREN IN ZUID-AFRIKA. Twee overwinningen. Eergister hebben de beide Nederlandsche boksers Van Klaveren en Van Vliet te Johannesburg hun eersten wedstrijd gebokst op hun tournée in Zuid-Afrika en beiden hebben succes gehad. Van Klaveren won zijn tien ronden-partij op punten van Van Rooyen, terwijl Van Vliet in een partij van acht ronden eveneens op punten won van Harrugedd. „De Crt." EEN STBRflENKIJKER.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12