TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTINGTERREIN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Baromst etst and. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 772. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 14 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt Hoogste staüd 773.3 te Nordoyan. Laag te stand 755.2 te Reikjavik. Verwachting ot den avond van 15 JuniZwakke tot natige, Noord-Oostelijke wind. Gedeelte- ijk bewolkt. .Weinig of geen regen. Iets rarmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.)' 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (64 gr. F.) IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 11 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 30 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 49 min. Hoogste stand des nam. te 7 u. 09 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooga Rijndijk". 7 uur voorm.: 22 gr. C. 11 uur voorm.: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. LIGHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 9.52 n.m. tot 4.11 v.m. Zondag 9.52 n.m. tot 4.11 v.m. ROEMENIE. Een regeering Manin. Maniu heeft zijn kabinet vrijwel gereed. Uit 4® vroegere regeering zullen slechts de minister van Justitie: Voicu Nitescu en Zestacescu, de gewezen minister van On derwijs, verdwijnen. Alle overige leden van de nieuwe regeering hadden reeds in het vroegere kabinet-Maniu" zitting. Alleen hebben eenigen va<n ressort verwisseld. Omtrent de taak van de nieuwe regeering verklaarde Mironescu, de minister van buitenl. zaken, dat zij da-arin zal bestaan te werken aan de consolideering van den Btaat en aan de verbetering van de econo mische en financieele toestanden. In de eerstvolgende zitting van het parle ment na de regeeringsvorraing zal bij de Kamer een wetsontwerp worden ingediend, waarbij aan beide leden van den gewezen regentschapsraad den patriarch Miron Christea en Sazazeanu een eere-pensioen wordt toegekend. Van de 387 afgevaardigden in het Huw van Afgevaardigden zijn 315 lid der Natio nale Boerenpartij. In den Senaat heeft deze partij 165 zetels van de 245. Volgens de bladen is met de ondertee- kening van het decreet betreffende de be noeming van do prinses-moeder Helena tot koningin van Roemenië ook de echtschei ding tusschen haar en koning Carol nietig geworden. In het koninklijk besluit wordt gezegd, dat waar alle acten sinds den 4en Januari 1926 nietig verklaard zijn, ook de acte betreffende de echtscheiding, welke eveneens na dezen datum is opgesteld, vervallen is en dat de prinses moeder Helena gerechtigd zal zijn om den titel van Hare Majesteit te dragen. De bladen con- stateeren, dat het bericht over de vernie tiging van de echtscheiding niet alleen te Boekarest, maar in het geheele land een blijde stemming teweeg heeft gebracht. VEREENIGDE STATEN. Het douane-tarief. De Senaat heeft het wetsontwerp tot her. riening van het douanetarief aangenomen met 44 tegen 42 st. Het wetsontwerp zal Waarschijnlijk de volgende week aan Hoo< ver worden voorgelegd. ZUID-AFRIKA. Een overwinning der Zuid-Afrik, partij in Natal. De Zuid-Afrik, partij heeft bij de verkie zingen voor den provincialen raad van Na- tal een reusachtige overwinning behaald, daar zij alle 25 zetels veroverd heeft. Zij bezette 20 zetels in den vroegeren raad, de Nationalisten 2, de Onafhankelijken 2, en Labour 1. Deze overwinning is een unicum in de Z.-Afrikaansche politiek. DE YOUNGLEENING. STOCKHOLM, 14 Juni. (Wolff). Het' Zweedsche deel der herstelleening hetwelk voor openbare uitgifte was bestemd en dat oorspronkelijk was vastgesteld op 33.000.000 kronen, doch later verhoogd werd tot 54.000.000 kronen, is volgens de laatste be richten sterk overteekend. De firma Kreuger en Teil heeft het overblijvend bedrag van het Zweedschè deel van 110.000.000 kronen overgenomen Zij weigert een deel van het bedrag af te staan. DE TOESTAND IN ROEMENIE PARIJS, 14 Juni. (Belg. Tel. Ag.) Naar het Journal uit Boekarest meldt, heeft gis teravond in aanwezigheid .van koningin Maria de verzoening tusschen koning Carol en prinses Helena plaats gevonden tijdens een diner, waaraan do geheele koninklijke familie aanzat in het kasteel Cotroceni. BLIKSEM INGESLAGEN IN MITRAILLEURCOMPAGNIE. STOCKHOLM, 14 Juni (V. D.). Tijdens een velddienstoefening in de, na bijheid van Linköping (Zweden) sloeg de bliksem in een mitrailleurcompagnie. Een kapitein werd gedood, terwijl 2 luitenants en 4 soldaten gewond werden. BLOEDIGE BOTSING. PARIJS, 14 Juni. (V.D.) Te Henday aan do Fransch-Spaanschc grens is uit Valencia bericht ontvangen, dat het gisteren tus schen de landbouwbevolking en politie tot ernstige botsingen is gekomen. Onbevre digd over het uitstel van de behandeling der landbouwkwestie tot Maandag verza melde zich een groot aantal boeren voor het huis van den gouverneur. Toen zij aan het bevel om zich te verspreiden geen ge volg gaven, maakte de politie van de vuur wapenen gebruik. Er ontstond een alge meen vuurgevecht, waarbij vijf boeren en drie politie-arabtenaren gewond werden. Den geheelen dag heerschte er groote on gerustheid in de stad. die den indruk gaf alsof de staat van beleg was afgekondigd. Sterke politie-patrouilles doorkruisten de verschillende wijken. Niettemin kwam het in den namiddag opnieuw tot botsingen, toen de boeren do afzonderlijke patrouilles aanvielen, die wederom van de vuurwape nen gebruik maakten. Ook hierbij werden wederom verscheidene personen gewond. NOODWE1ER IN SPANJE. MADRID, 14 Juni. (V.D.) Op verschei dene plaatsen in Spanje hebben wolkbreu ken groote overstroomingen veroorzaakt, waardoor vele duizenden hectaren bouw land schade hebben geleden en een groot deel van den oogst en van het zaaisel is verloren gegaan. Door de overheid zijn ver schillende hulp-acties georganiseerd en steunmaatregelen genomen. DE STRIJD IN CHINA, LONDEN, 14 Juni (V. D.). Uit Peking wordt gemeld, dat de voormalige Christen- generaal Feng een beslissende overwinning cp de regeeringstroepen heeft behaald. Ruim 25.000 man der Nanking-troepen werden gevangen genomen. Bij Poetsjau. zou een onder-commandant in dienst der Nanking- regeering met zjjn geheele troep naar het Noordelijk leger zijn overgeloopen. Feng behaalde zijn overwinning', na een gevecht, dat vijf dagen duurde, om "den Loeng'aai- spoorweg. Van regeeringszjjde is nog geen mede- deeling over 9e geleden nederlaag gedaan. DE GRAF ZEPPELIN. FRIEDRICHSHAFEN, 14 Juni (V. D.). Be halve de reeds vastgestelde tochten van het luchtschap „Graf Zeppelin" naar de ver schillende deelen van Duitschland, Zwitser land en Skandinavië, zal het luchtschip van 9 tot 11 September a.s. een vlucht maken naar Moskou, waar geland zal worden en cp 7 October a.s. over den Balkan, zonder dat hier echter geland zal worden. TRAMONGEVAL LONDEN, 14 Juni (V. D.). Gisteren raakte een tramwagen van de stadstram te Man chester, bü het passeeren van ©enige wis sels uit de rails en sloeg om. Van de In zittenden werd een persoon gedood en 20 anderen zoodanig verwon?. 3at na over brenging naar het ziekenhuis het opnemen van 18 hunner noodzakelijk bleek. BINNENLAND. DE PLUTO IN AANVARING. Het stoomschip „Pluto" van de Kon. Nederi. Stoomvaartmaatschappij, dat giste^ ren van Rotterdam naar de Middellandsche Zee vertrok is op de Noordzee in aanva ring geweest met de Nederlandsche Lon- den-boot Batavier III. Laatstgenoemd schip arriveerde hedenochtend te Rotter dam met een gat aan stuurboords' boeg en verlies vaD anker. De „Pluto" bekwam schade boven de waterlijn en vaart naar Amsterdam, waar het schip hedenmiddag wordt verwacht. D© aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsche Leidsche Wagens gestempelde lich te lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) 125 10 Juni Onderwater 94 171 55 f 35 1 36 1 f 40 f 41 f 47 f f f 49 f I— f 10 Juni, Bodegraven 499 563 542 f 38 1 39 f 46 f 43 f 43 f 50 f 46 f 4ö f 55 f f f 11 Juni Woerden 729 633 617 f41 f41 f44 f43 f44 f50 f44 f45 f51 f— f— f— 12 Juni Gouda 562 574 495 f— f— f45 f45 f44 f50 f47 f47 f54 f— 1— f 12 Juni Alph. a. d. R. 31 25 26 f— f— f—f 42 f 43 f50 f—f—f—f—f— f 13 Juni Leiden 151 127 151 143 f43 f 50s f f f f f f f 42 f 38 f 50 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 1114 Juni 1929 ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN DER KONINKLIJKE. In de vroege ochtenduren werd begon nen met het stijlroeien voor damesrjuniore* De eerste heat ving reeds om negen uur aan en werd gewonnen door Willem III. De tweede en derde heat werden resp. door De Hoop en De Dordtsche gewonnen. Om half elf vingen de races aan. Finale vierriems overnaadsch. Boei I Argo, bpel 2 Trekvogels, boei 3 Triton. Na den start neemt Triton de leiding doch veel verschil is er niet. Langzamer hand komt er echter teekening in den strijd en bij Schollenbrug is Argo een halve lengte voor .op Triton. De Trekvogels, die eerst goed .bij bleven, zakten af. Argo roeit energiek door, bij het clubhuis van Nereus heeft zij nog steeds denzelfden voorsprong. Triton tracht te spurten, maar Argo legt er nog een schepje op en wint met ongeveer lVt» lengte. De uitslag luidt: 1. Argo (Wageriingen) in 8 min. 2 2/5 sec. 2. Triton (Utrecht). 3. Trekvogels (Rot terdam). Finale vierriems juniores. Boei 1 dé Laak, boei 2 Triton. Een zeldzaam fraaie race ontspant 2icli. Precies gelijk startten beide ploegen. Bij Willem III is De' Laak iets voor, doch Triton spurt bij en raakt iets voor. Boord aan boord roeien beide ploegen, doch bij Nereus beeft Triton met een halve lengte de leiding, doch de Hagenaars spurten we derom bij doch in de einspurt behoudt Tri ton de leiding en wint -met 3/4 lengte. De uitslag luidt: 1. Triton (Utrecht) in 7 min. 37 4/5 sec. 2. De Laak (Den Haag). Nautilus (Rotterdam) verscheen niet aan den staat. Finale Vierriemsch juniores A. Boei 1 Triton, boei 2 Het Spaarne, boei 3 Laga. De Haarlemmers zijn al direct iets achter en spelen gedurende deze race geen rol. Tri ton en Lgj»a roeien gelijk op tot bij Wil lem ÏÏI, waar Triton iets voor ligt. Lang zamerhand vergroot Triton den voorsprong. Voorbij Poseidon trekt Delft magnifiek en loopt den achterstand in en precies gelijk gaan de ploegen onder de Amstelbrug door. Het blijkt dat Triton, wanneer de roeiers in zicht komen, iets voor ligt tot in de eind spurt en met gering verschil^ wint Triton. De uitslag luidt: 1. Triton in 7 min, 11 sec.. 2. Laga; 3. Het Spaarne. Tweeriemsch sculling juniores. B. A. Knol (Viking) gaat alleen over de baan daar dit de eenige inschrijving was. WEEKBLADEN. In de „Groene Amsterdammer" wordt door middel van een geestige Braakensiek-teake- ning en een artikel van dr. Jan Romein aandacht gewjjd aan de troonswisseling te Roemenië. Mr. E. Elias schrijft „Leidsohe Herinneringen". Dr. Josephus Jitta schrijft over het meest protectionistische land ter wereld, oud-gezagvoerde«r Oderwald over onze koopvaardijvloot, ten slotte een inte ressante beschouwing betreffende het adver- teeren van Amerikanen. Mr. C. P. van Rossem schrijft in de „Haag- sche Post" over den wonderdokter Zeilers, voorts beschouwingen óver het Radiobasluii en den Hollandschen Stedenbouw. Een rake teekening biedt „De Wereld kroniek": Europa gezien door den bril van een gewoon Amerikaan. Verder mooie foto's van den Katoenoogst in Britsch-Indië en diverse snapshots van de Roemeensche ko ningsfamilie. „Het Leven" bevat foto's van den ex- czaar van Bulgarije tijdens zijn bezoek aan Gooilust, van reuzenorkesten, samengesteld ter eere van den overleden beroemden zigeunerprima, ditmaal de juiste foto van den massamoordenaar Peter Flirten en heit jaar- iijkscb zigeuner feest in Saintee Maries. IJ MUIDEN, 14 Juni 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.551. Griet per kief van 50 K.G f. 58—30. Tongen per K.G. f. 2.702.40. Zetschol per kist van 50 K.G. f.5042. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 336.50. Bot per kist van 50 K.G. f. 4.20 2.60 Schar per kist van 50 K.G. f. 1811. Pieterman en Poonijes per kist van 50 K.G f. 15.53.20. Klemmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2017. Kleine Schel visch per kisl vap 50 K.G. f. 134. Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.8250. Gul len per kist van 50 K G. f. 228. Lengen per stuk f 1.60. Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.60—2.50. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM 374 met 3035, IJM. 503 met f. 1991; 1JM 77 met f.2587; IJM. 191 met f.2120; IJM. 106 met h 2881; IJM. 103 met f 2469. En in 2 loggers: KW. 65 met 664; KW. 22 met 821. HET HERSTELDE BANKGEHEIM. Er wordt tegenwoordig dikwijls geklaagd over de loenemende snelheid, waarmede onze burgerlijke vrijheden worden inge perkt. Kon men voorheen inderdaad zeggen: „My home is my Castle", van lieverlede hebben wij leeren goedvinden, dat ons „Castte" ontsloten moet worden voor het binnenlaten van menigvuldige ambtelijke bezoekers. Zoo kon men dezer dagen weer in de couranlen lezen, dat men een onderzoek naar de aanwezigheid van een radio-appa raat vriendelijk moet toestaan en ongetwij feld zal het daarbij wel niet blijven. Inmiddels behoeft men zich hierover niet te verbazen of op te winden, want dit ver schijnsel is slechts een symptoom van de strooming, welke zich na den oorlog in West-Europa heeft geopenbaard, waarbij de individueele rechten ondergeschikt worden gemaakt aan die van de „gemeenschap". Het is echter zeer goed te begrijpen, dat er dikwijls wrijving zal ontslaan tusschen de oude individueele en de nieuwere ge meenschapsrechten. Daar is b.v. de questie van 'het zgn. bank geheim! Gaan de rechten van de gemeen schap i.e. den fiscus zoover, dat hij bij ban ken of particulieren een onderzoek mag doen instellen om na te gaan, of op onze aangifte niets is achterwege gebleven? Ge durende meerdere jaren was de vraag prac- tisch gemakkelijk te beantwoorden, want de fiscus vroeg niet, of hij het recht daartoe had, doch hij maakte in bepaalde gevallen eenvoudig gebruik van gegevens, welke na een boekenonderzoek bij een bank, te zijner kennis kwamen. Nadat zulks eenige malen was geschied, werden verschillende banken wat tninder meegaande. Zoo is het voorgekomen, dal een bankier tijdens het rijksaccountanlsonder- zoeken de namen der rekeningen in het clientenboek deed bedekken, waardoor zijn cliënten werden gevrijwaard tegen voor hen onaangename verrassingen. Een andere bank weigerde zelfs de inzage van de cliëntenboeken, op grond van het feit, dat uit de 'overige wèl ter inzage gegeven boe ken, voldoende gegevens voor de nacijfering van de door de bank behaalde winst, waren fa putten. Al waren deze pogingen om hun cliënten te gerieven uit een koopmansoog punt zeer loffelijk, zij brachten echter voor de bewuste banken het onaangename gevolg mede, dat zij een zeer hoogen aanslag ont vingen. Het hiertegen ingestelde beroep tot in hoogste inslantie leverde geen resultaat op, daar de beroepscolleges van oordeel waren, dat banken gehouden zijn een boekhouding te yperen, waarvan zij aan den fiscus inzage dienen te verleenen, zoo deze, tot staving der aangifte dan wel tot beoordeeling van verdere beweringen, zulks noodig oordeelt. De beoordeeling of eenig boek daartoe het noodige licht kan verschaffen, ligt geheel aan den Inspecteur, zoodat het verweer der bank, dat het ter inzage geven van hel kas boek voldoende zou geweest zijn, en het overleggen van het clientenboek dus niet noodzakelijk, werd verworpen. Het zou immers in bepaalde gevallen kunnen voor komen, dat ook de cliëntenboeken zekere ge gevens betreffende de door de bank ge maakte winst, bevatten. Inlusschen, en zij, die het hemd nader vinden dan de rok, zullen met genoegen constateeren, ook in dit opzicht werd aan do fiscale inmenging zekere beperking opgelegd Het arrest van de R. R., waarin dit tot uiting kwam, werd gegeven naar aanleiding van 't feit, dat de inspecteur van de aan- gttte voor de dividend- en tantièmebelasling was afgeweken, omdat 't bestuur der N.V. geweigerd had inzage te verleenen van een register van aandeelhouders. In beroep werd de Inspecteur in 't gelijk gesteld, omdat de Raad de meeriing huldigde, dat alleen de Inspecteur te beoordeelen had, welke boeken hij bij het controleeren der aangifte noodig had. In cassatie was de H.R. echter van meening, dat „qui trop embrasse, manque le train" want dit hooge college stelde vast, dat de N.V. geenszins verplicht i9 om aan. den Inspecteur inzage te geven van alle boeken en bescheiden, doch alleen van die, welke dienen lol staving der aangiite ol van de verdere beweringen van den aan gever. De H. R. beperkt hiermede het recht van controle van den fiscus alleen tot die boe ken. welke uitsluitend gegevens bevatten omtrent de winst- of winstverdeeling van den aangever. Hieruit valt dus tevens af te leiden, dat de fiscus niet recht handelt, in dien hij in de boeken eener bank gegevens verzamelt, die betrekking hebben op een cliënt dier bank. Ten overvloede schijnt de Minister er de belastingambtenaren op gewezen te hebben, dat geeD recht beslaat een boekenonderzoek in te stellen, ten einde de aangifte van een ander dan dengene, bij wien het boeken onderzoek plaats vindt, ie onderzoeken. We mogen dus weer neuriën „LiebVater- land, magst ruhig sein. test stehn und treu, die ..Banken" am Rhein.l" Vragen op dit gebied zullen gaarne door onzen me^werker worden beantwoord. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De week een werkdag minder, waardoor we deze week volstaan met één overzicht. Bovendien is het op heden met den hooi bouw tijd op de markten stil, zoodat er weinig nieuws is. Vooral de melkvee- en kallveehandel verliep algemeen beel flauw. Van de hooge prijzen ging echter nog niels cf heel weinig at: Rotterdam, Groningen, Purmerend, 's-Hertogenbosch alle gaven een zeer kalm beeld op de markten van gister. Te beginnen met onze Leidsche markt: aangevoerd 83 kalf- of melkkoeien en 54 varekoaien; stille maar nog prijshoudende handel. Te Leeuwarden totaal 370 kalf- en melk koeien. In het Noorden des lands gaat dus op heden ook weinig om. Te Zwolle 570 stuks aangeboden op beide markten warén de prjjzen iets lager. De vetveehandel had deze week niet hel verloop wat men er van verwachtte. De prezen der laatste week gaandeweg opge dreven, zjjn merkwaardig genoeg over de geheele linie tot staan gekomen. Toch waren de aanvoeren beperkt. Ook gister op de markt alhier verliep de handel wat kalmer. 171 stuks waren aangevoerd en verliepen in prjjzen van f. 1.101.20 per K.G. geslacht. De 3de soort iets minder. Vette stieren ruim aangevoerd, ook iets minder in prijs f. 0.951.00 per K. G. Vette en nuchtere kalveren waren even eens niet zoo gevraagd, waardook de prij zen naar beneden gingen. Niet alleen op de Leidsche, doch ook op de overige mark ten. Vette kalveren f.1.101.50 per K.G. Nuchtere kalveren f. 921 per stuk. Op de varkensmarkt is, wat betreft de loopvarkens een opmerkelijke stilte inge treden. De aanvoeren zijn zeer belangrijk ingekort en nog gingen de prjjzen flink terug. Loopvarkens f.25—55 per stuk en biggen f. 12—20 per stuk. Meer als 10 minder bij eenige weken geleden. Ook de vette- en zoutrarkens maakten in de afgeloopên week geen besten handel mee, doch fle prijzen zakten niet 'oetee- kenend meer in en bleven staan op 31—32 cent per pond. Leeuwarden noteerde gister als eindmarkt nog tot 33 cent èn voor routers 33—24 cent per pond. Toch is er ook in den vette-varkenshandel weinig ver trouwen. Men verwacht nog eenige inzin- king in de prijzen. Er is hoegenaamd geen vraag naar spek voor het buitenland. De vette schapenmarkten wat aanvoeren: betreft van weinig of geen beteekenis. Prij zen hieven gisteren ongevebr op dezelfde hoogte, evenals voor de weidelammersn, dio bij luien inzet, gister op slot nog ta- melfrk goeid werden verkocht. VAN DER S. LEIDEN, 13 Juni. Noleering Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Vcr- eeniging „Leiden en Omstreken". Andijvie 2.005.00; Komkommers 6.00 12 00; Bloemkool I 3.508.50; Bloemkool II 1.00—3.00, Kropsalade 1.00—4.50; Sel derie 1.503.00; Perziken 8.0019.00 per 100 sluks. Snijboonen 4765; Sloiboonen 100-110j Slamboonen 6085; Tuinboonen 1620 Peulen 30022.00; Postelein 5.008.00? Spinazie 6 0010.00; Tomaten A. 35.00 50.00, per 100 K.G. LEIDEN, 9 Juni. Turfmarkt. Aanvoer 120.000 stuk9 lange turf, 89 per 1000 st. LEIDEN, 14 Juni 1930. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksbo- ter f. 1.55; Prima Boeremboter f. 1.50 1.60; Goede Boerenboter f. 1.351.45 per K.G. Aangevoerd 2020 K.G. 87 achtste vaten 26 zestiende vaten. Handel matig. ROELOFARENDSVEE1N, 14 Juni Peulen f. 0.260.85; Doperwten f. 1.10 1.20; Capucijners 1.161.20» Tuin boonen f. 0.90—0.35; Snijboonen f. 4.40 4.80. idem (stek) f. 3.30, alles per K.K» Aardbeien f. 0.050.12 per doosje; Bloem kool f. 0.010.06 per stuk. ALPHEN, 13 Juni. Spinazie f. 4—8, Tuinboonen f. 20. Peulen f. 44.20. Snij boonen f. 57. Postelein f. 3—4. Aardappe len f.9—11 p. 100 K.G. Radijs f. 2—2.10- Peen f. 10—12.20 p. 100 boa Kropsla I f. 2— 3.50. II f. 1. Komkommers 1 f. 17. Bloem kool I f. 812. II. f. 35 p. 100 stuks, Aardbeienf. 38—40 p. 100 pond. Eieren- veiling van 12 Juni. Aanvoer 1680 stuks- Kippeneieren f. 45.60. Eendeneieren f. 3— 4.20 p. 100 stuks. BOSKOOP, 13 Juni. Rozen: Ophelia 1420 ct. Golden Ophelia 16—29. Marcel Rouyer 45—65. Hadley 5163. Claudius Pcrnet 5461. Columbia 2530. Butterfly 28—35. Mac Keiler 23—40. Wilh. Kordes 28 43. Mad. Jules Bouché 1529. Rosalan- dia 2736; Paul's Scarlet 3049. Edith' Helen 70—81. Elle-Poulsen 40—60. v. Ros- Bum 2040. Winnett 5080. Gemengde' rozen 10—20. Babyrozen 50—60. Polyantha- rozen 70100. Gladiolen 20—35. Lathyrus 10—16. Pioenen 40—60. Pyrethrum 58. Duizendschoon 69. Lelies 20—34. Campa nula 1315. Clematis DuTandi 70—80. An jers 6—10. VEIIR, 13 Juni. Eng. komkommers l.ë soort 10.10—14.30. 2e soort 6.50—7.90. M soort 45. id. stek 0.80—1.30. Gele kom kommers le soort 12.60—16.10. 2e soort 7.80—9.90. 3e soort 6.50—6.80. id. stek 1.10 —1.80. Kropsla le soort 1.50—4.10. Peen 7.50—11.30. Bloemkool le 5.60—7.80. 2e 2.50 —3.70. uitschot 1. Tomaten mid. 27.50—29.10 id. gr. randen 26—28 50. 2e soort 26.90 26.30. 3e soort 15.4018.10. id. bonken 4 5.20. id. rijp 25—28. Andijvie p, 100 3.60— 5.20. Spinazie 2568. Postelein 2.504.30. Rsbarber p. 100 bos 3—6. Snijboonen 71— 92. Spercieboonen 62—69. Radijs 3. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3