Om het wereldkampioenschap boksen KINOI NAGEKOMEN BERICHTEN. FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. RADIONIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. - j WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 770. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen Tan 13 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildi Hoogste stand 768.8 te Lacoruna-. Laag stand 753.4 te Injoe. Verwachting tot den avond van 14 Juni: Zwakke wind, uit Noordel. richtingen. Gedeeltelijk Droog weer. Behoudens kans op onweer. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. G. (61 gr. F.) 12 uur 's midd.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 3 uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.) 300GWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zaterdag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 31 min. Hoogste stand des nam. te 5 u. 51 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 21*/* gr. G. 11 uur voorm.: 22 gr. C. 3 uur nam.: 22V» gr. G. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 21 gr. G. 3 uur nam.: 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a. r Vrijdag 9.52 nam. tot 4.11 voorm. GEVOLGEN VAN HET ONWEER Gisteravond werden door het hevig on weer op het landgoed Kranenburg nabij Zwolle, twee koeien in de' wei door den bliksem doodgeslagen. Ook ettelijke boo- ïaen moesten het ontgelden. Gisteravond ontlastte zich boven Uol- landsch Noorderkwartier een onweersbui, die ongeveer 6 uur aanhield. De buien kwamen uit het zuidwesten en noordoosten. Eenige geweldige hagel- en regenbuien gingen hier- mede gepaard. Te TiHtjenhorn woedde een geweldige brand door het inslaan van den bliksem. Daar werd de geheele behuizing annex café van den heer Sneekes in de asch gelegd. Te Zuid-Scharwoude werd een schoorsteen van de woning, bewoond door den heer Van Berger weggeslagen. Te Oud-Karspel werd een koe in de wei doodgeslagen. ALGEMEENE VERGADERING ONDEROFFICIEREN-VER. „ONS BELANG" Gisteren en vandaag is de algemeene vergadering van de onderofficieren-veree- niging „Ons Belang" in het Jaarbeursres taurant te Utrecht gehouden. Zij werd ge opend met een rede van den voorzitter, den heer W. 'Wijk, die daarin o.m. aan stipte dat het ledental groeiende is en de financieele toestand gunstig kan worden genoemd. De jaarverslagen van den alge- meenen secretaris en penningmeester wer den goedgekeurd. De heer Brandwijk, lid van het fl. B., hield vervolgens een inleiding over de kwestie deT bevordering. Spr. merkte daarbij o.m. op dat de maatregelen van minister Deckers in de Tweede Kamer geen verbetering brengen. Verbetering van de bevordering is alleen mogelijk door het be schikbaar stellen van geld en niet door mooie woorden over het brandende vraag stuk. Na deze inleiding werden behandeld de voorstellen der afdeelingenin alle werd aangedrongen op het voeren van een krachtige actie voor het verkrijgen van behoorlijke bevordering voor de «mderoffj eieren, zooais door „Ons Belanz" sinds jaren is bepleit. Door vele afdeeling°n werd hulde gebracht aan het H.B. v >or de actie in het afgeloopen jaar ontwikkeld. Het algemeen beleid van het H.B. werd goedgekeurd. Vervolgens werd door den heer W. van 01st, lid van het H. B. een inleiding gehou den over de zaak der bezoldiging. Spr. zeide om. dat er rondom het salarisvraagstuk feen rust kan heerschen, omdat geen recht is gedaan en niet is ingelost de belofte van do regeering. dat herstel der salarissen zou plaats hebben zoodra de toestand der schat kist dit mogelijk maakt. Tenslotte werd een resolutie aangenomen, waarin een krach tige actie wordt aangekondigd voor 't be reiken van: a. invoering van periodieke bevordering Pa resp 15 en 10 jaren dienst in den rang van sergeant resp. sergeant-majoor; b afdoende herziening der salarissen en do bezoldigingsregeling. Nog werden verschillende andere bespre kingen gevoerd. Inzake het vraagstuk der rechtspositie hield de heer W. Klooster, vice-president, een inleiding. Hierna werd bij acclamatie een motie aangenomen, waarin o. m. geconstateerd wordt dat de on derofficieren thans de eenige groep vaste ambtenaren zijn, wier rechtspositie nog niet is geregeld terwijl voorts diepe teleurstel ling wordt uitgesproken over het feit dat het toegezegde wetsontwerp nog steeds uitblijft, hetgeen verontrustend en onverklaarbaar genoemd wordt Met de meeste klem wordt bij den minister aangedrongen ten spoedig ste een rechtstoestand wet bij de Tweede Kamer te willen indienen; besloten wordt tenslotte om met onverzwakte kracht de actie voort te zetten, tot zekerheid ten aan zien van deze voor de onderofficieren zoo belangrijke kwestie zal Zijn verkregen. 0 Schmeling winnaar door diskwalificatie van Sharkey RECLAME. Naar het „Hbld." verneemt, zal de inspecteur in algemeenen dienst der P.T.T. de heer L. P. J. M. Truffino, hoofd van de af deeling postdienst bij het H. B. der P. T. T. te 's-Gravenhage, met ingang van 1 Juli a.s. den dienst verlaten. Volgens het ,,Nbld. v. h. N." heeft de Minister van Defensie in beginsel besloten het militair hospitaal te Assen op te heffen. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement: Alkmaar ter Btandpl. WieringerwaarclJ. Koomen, cand- notaris te Hoogwoud; 's-Hertogenbosch, ter standplaats 's-HertogenboschJ. R. Hofhuis, thans notaris te Amsterdam: Almelo, ter standplaats Hellendoom: W. C: van der Esch, cand.-notaris te Laren (N.-H.). UIT NED. OOST-INDIE. OPHEFFING VAN EEN TRAMDIENST? BANDOENG, 12 Juni. (Aneta). Naar het algemeen Indisch dagblad „De Preanger- bode" verneemt, heeft de leiding der staats spoor- en tramwegen aan de regeering voorgesteld de tramlijn MakassarTaka- lar, ter lengte van 47 K.M met ingang van 16 Juni e.k. te sluiten. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen rechten de heeren W. Prak (Den Haag) en L. M. van der Schans (Den Haag) en voor het arts-examen lst-e gedeelte de heeren L. P. A. de Hart (Leiden), W. Munting (Alphen), L Buitelaar (Maassluis), C. B. Duyster (Leiden), H. M. J. W.^ J. Kort- mann (Zoeterwoude)bevorderd zijn tot arts mej. B. Menko (Den Haag) en "cle heer H. J. Harms en (Leiden). HET 6de R. V. A. DEFILEERT VOOR DE KONINGIN.. Vanmorgen defileerde een afdeeling van het 6e reg. veld-artillerie alhier, voor de Koningin en Prinses op doorraairsch naar de legerplaats te Oldenbroek. Na afloop betuigde de Koningin haar tevredenheid aan den commandant. _.ANK-ASSOClATlE. In de gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders werden de balans en winst- en verliesreke ning over 1929 goedgekeurd. De heeren mr. C D. Salomonson en mr Alex II. Werlheim werden als commissaris sen herkozen. J. F. te L. De booten van Amsterdam naar Kampen vertrekken dagelijks (behalve Zondags) van steiger 6 der de Ruyterkade 's avonds te 9 uur (na 5 Juli ook 's morgens te 9Va). Duur der reis circa 5 uur, prijs enkele reis le kajuit f. 1.75; retour f. 3. 2de kajuit f. 1.cn f 1.50 C. v. D. te A. Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bilt, Huis ter Heide, Soesterberg, Amers foort, Hoevelaken, halte Terschuur, Voort huizen, Oud- en Nieuw Milligen, Apeldoorn Totaal 103 K.M. G. van L. te L. Leiderdorp. Leiden, Oegstgeest .Sassenheim, Lisse. Hillegom, Bennebroek. Haarlem. Overveen. Bloemen- daal. Duin en Daal. ruïne van Brederode. Duin en Kruidberg. Driehuis. Velsen. Be verwijk. kasteel Assumburg, Uitgeest. Liro- men. Heiloo. Alkmaar. Hensbroek. Obdara, Spanbroek, Opmeer. Hoogwoud. Lambert- schaag, Medemblik Totaal 96.4 K.M Me- demblik. station Opperdoes. Midwoud. Wog- num. Hoorn. Avenhorn. Viersprong Scher- rnerhorn. Spijkerboor. Krommenie. Assen delft, Buitenhuizen. Spaarndam, Haarlem. Totaal 98 K.M J. R. te R. Rijnzatenvoude, Oudshoorn Alphen. Zwammerdam, Bodegraven. Gou da. Moordrecht. Totaal 30.8 K.M Moor drecht. Gouda. Haastrecht Oudewater. Linschoten Woerden. Kamenk, Wilnis. Mijdrecht, Uithoorn Totaal 48.1 K.M. Uit hoorn, de Kwakel, Kudelstaart, ringvaart, Leimuiden, Rijnzaterwoude. Totaal 13 K.M. Men meldt ons uit New York: Ond^r geweldige belangstelling is gister avond voor ruim 80.000 toeschouwers de strijd v*or het wereldkampioenschap zwaar gewicht-boksen gestreden tussöhen den Amerik. zwaargewichtkampioen Jack Shar key en den Duitschen kampioen Max Schmeling. Na drie ronden, waarin Sharkey in het algemeen zich sterker toonde, raakte hij in de vierde ronde Schmeling met een harde rechtsohe stoot diep onder den gor del, waardoor de Duitscher krimpend van pijn neerviel. Sharkey werd gedisqualifi- ceerd en Schmeling werd overwinnaar ver klaard. Het groote Yankee-stadion was tot de laatste plaats gevuld, toen de voorwedstrij den een aanvang namen. Een dergelijke be langstelling was in den Iaatsten tijd voor een boksmatch niet meer voorgekomen. De opbrengst aan entree-gelden bedroeg 750.000 dollar. Alle bekende figuren uit New York op het gebied van industrie, handel, politiek, film en sport waren aanwezig, o.a. Burgemeester Walker, de oud-wereldkam pioen Tunney, de automobielfabrikant Chrysler, de Duitsche filmster Lya dit Putti en vele anderen. In den helder verlichten ring werden de verschillende voorwedstrijden gehouden, die in het algemeen op hoog peil stonden en goede sport lieten zien. Niette min had het publiek er begrijpelijkerwijze weinig belangstelling voor. Het wachten was op de „Big fight". Het weer, dat aanvankelijk met regen dreigde, was geheel opgeklaard toen Schme ling eindelijk onder het gejuich der toe schouwers den ring betrad. Even later kwam Sharkey, gelooid met de Ameri- kaansche nationale kleuren, in den ring, die met een oorverdoovend gejuich door de duizendkoppige menigte werd begroet. Schmeling woog 188 pond, Sharkey !98 pond. Nadat de beide boksers aan het pu blick waren voorgesteld en hun helpers den ring hadden verlaten, ging de gong voor de eerste ronde. Er heerschte een gespannen ademlooze stilte, toen het gevecht begon. Over het verloop het volgende: Beide boksers beginnen met voorzichtig verkennen. Sharkey brengt de eerste stoot toe met een linkschen hoek op Schmeling's hoofd Schmeling tracht tevergeefs Shar key's aanval te beantwoorden, doch moet twee linkschen in ontvangst nemen, ge volgd door twee redbtsche stooten, die ech ter niet gevaarlijk aankomen. Dan probeert Schmeling het met een clinch, doch Shar key maakt zich spoedig los van zijn tegen stander om hem van eenigen afstand weer een linksche stoot toe te brengen. Tegen het einde van de ronde staagt Schmeling erin, zijn tegenstander een linksche hook op het lichaam toe te brengen gevolgd door twee directe rechtsche stooten. De slagen komen echter niet hard aan en het tempo van de geheele ronde was vrij langzaam. In totaal was de eerste ronde in het voor deel van Sharkey. In de tweede ronde begint Schmeling met onmiddellijk aan te vallen en hij rent op Sharkey in. Aanvankelijk mist zijn stoot maar hij herstelt zich en slaagt erin, Sharkey een harde rechtsohe toe te brengen De Ame rikaan zoekt nu de clinch en wacht op een gelegenheid, dat Schmeling het lichaam niet dekt Als hij deze kans krijgt brengt hij Schmeling een harde linksche op de maag toe. De Duitscher deinst terug, laat zich tot in de touwen dringen en brengt dan plotse ling een rechtsche stoot toe, die Sharkey even versteld doet staan Van deze gelegen heid maakt Schmeling gebruik om zijn te genstander nog twee linksche stooten toe U; brengen, maar dan herstelt Sharkey zich en met harde slagen, waaronder een recht sche uppercut, die hard op het lichaam neerkomt, dringt hij Schmeling weer achter uit. Tegen het einde van deze ronde raakt Sharkey tweemaal Schemeling hard in het gezicht. De eerste linksche stoot treft Schmeling op de kin en de tweede op het - rechteroog. Deze ronde eindigt wederom in het voordeel van Sharkey, die zelfs een grootcr overwicht had dan in de eerste ronde. Sharkey begint de derde ronde direct met een stevig offensief. Schmeling wordt ver scheidene maten getroffen door harde link sche en rechtsohe slagen, die hem op het gezicht treffen en waardoor hij eenmaal in de louwen terecht komt. Niettemin toont hij geen bepaalde teekenen van vermoeid heid en evenmin schijnt hij onder den in druk ervan te komen. Wederom is deze ronde voor Sharkey. Aangemoedigd door het resultaat van de vorige ronde valt Sharkey in de vierde ronde weer snel aan en raakt Schmeling hard rechts en links op de kin. Schmeling plaatst een zachte hook op Sharkey's kin waarop Sharkey gaat clinchen. Schmeling tracht zich los le maken en plaatst eenige recht sche stooten op Sharkey's gezicht. Er volgt nu een snelle uitwisseling van slagen, waarvan velen wederzijds missen. Dan plaatst Sharkey een harde linksche stoot op Sohmelings maag. Als door den bliksem getroffen stort de Duitscher neer, de getroffen plek met de handen wrijvend en zich wringend van pijn. Er ontstaat een geweldig tumult. De juryleden en de hel pers komen in den ring en hebben een lang durig gesprek met den scheidsrechter. Reeds gaat de gong voor de vijfde ronde en maakt Sharkey zich gereed om le boksen, als de referee mededeelt .dat Sharkey wegens het plaatsen van een te lagen stoot gedisquali- ficeerd is en dat Schmeling lot overwinnaar is verklaard. Een helsch geloei en gefluit breekt los. Zonder iets te zeggen verlaat Sharkey den ring en even later is ook Schmeling in staat, naar zijn kleedkamer te gaan. Slechts weinige toeschouwers hebben den slag gezien, die Schmeling geveld beeft, aangezien de beide boksers juist in een clinch waren en er van weerszijden een regen van slagen viel. Bjj onderzoek van Schmeling is echter onomstooteljjk komen vast te staan, dat de stoot ruim 5 centi. meter onder den gordel trof. Sharkey was zoo verbluft door den on- verwachten uitslag van den strijd, dat hij geen woord had te zeggen. Toen Schme ling in staat was de verslaggevers 'te woord te staan, verklaarde hjj het buitengewoon te betreuren, dat hjj op deze wijze do over winning en den titel in de wacht had ge. sleept. Hjj verklaarde zich bereid ten allen tijde, wanneer Sharkey zulks wensckte, de match over te boksen. Hij gaf toe, dat Sharkey in het algemeen in de meerderheid was geweest^ maar hij verklaarde, dat zelfs de hardste slagen, die hij geïncasseerd had, hem filet buitengewoon gehinderd hadden. Hij had zelfs nog in de vierde ronde de hoop op een regelmatige overwinning niet opgegeven. In het algemeen wordt geconstateerd, dal Sharkey tijdens den geheelen wedstrijd, in tegenstelling tot zijn gevecht tegen Phil Scott, geen oogenblik zijn bezinning kwijt was. Zijn te lage stoot, die hem ziin ais- qualificatie bezorgde, was dan ook niet het gevolg van een in het wilde weg slaan, maar w^s louter een ongelukkige stoot, die niet zuiver geplaatst was. ZENDER VOOR DE ITALIA AN- SCHE KOLONIëN. Italië's nieuwste ultra-korte-golf zender ..Fatro Smeraldo" is thans in bedrijf gesteld. De golflengte bedraagt 25,4 H.. de energie is 12 K.W. De zender is uitsluitend bedoeld voor radio-telefonische gemeenschap met de Iia- liaansche koloniën. OOK GRIEKENLAND IN DEN OMROEP. fn Griekenland zjjn 3 omroepstations te gelijk in aanbouw. De zenders komen in Zann, Sita en CarL De volgende passagiersschepen zijn Za terdag 14 Juni 1930 in radio-tclegrafischo verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations rechtstreek* te bereiken. Alphacca, Cerrito-Radio - Alpbarat, Rugby-Radio. Alwaki, id. Baloeran, Scheveningen-Radio. Christiaan Huy gens, id. - Crynssen, Rugby-Radio. - Flandria, Rio de Janiro-Radio. Gelria, Scheveningen Radio. - Insulinde, id. JaD Pieterszoon Coen id Johan de Witt id. - Nieuw Amsterdam, Marion-Radio WCC - Oldekerk, Bonifacio-Radio. Orania, Schev.-Radio. Oranje Nassau, Rugby-Radio. Patria Schev.-Radio. P. C. Hooft. id. Pr. der Nederlanden, id. Van Rensselaer. Rugby-Radio Rietfontein, Port Sudan-Radio. - Rotter dam, Schev.Radio. Sibajak, id. Sta I tendam, id. Volendam, id. Zeelandia, I id. Z$sma, Alexandria-Radip. AMSTERDAM, 13 Juni De daling op de Amsterdamsche beurs is heden tot staan gekomen en plaats gemaakt voor een her stel. De fondsen die de vorige dagen het zwaarst daalden, werden nu het krachtigst bij de opwaa.Ttsche beweging betrokken. Allereerst de cultuurwaarden waarvan de Suikers op den voorgrond traden H.V.A.'s avanceerden een 10-tal punten, terwijl eenige andere soorten niet onbelangrijk ver beterden. Rubbevaandeelen waren gevraagd hetgeen naast de gunstige tendenz het ge volg was van het aantrekken der rubber- prijzen. Amsterdam Rubberaandeelen wer den 7 a 8 pCt. hooger genoteerd. Hessar Rubbers avanceerden een 10-tal punten. Tabakswaarden waren eveneens gunstiger gedisponeerd, behalve Senembah's die nog iets terug liepen. Oude Deli's monteerden een 10-tal pCt. De Industriefondsen waren goed prijshoudend. De Philipsaandeelen be wogen zich tusschen 3551/4 en 358. Mar garine Unies bleven gemakkelijk op peiL Aku-waarden waren geheel onveranderd. De Accoustiekaandeelen werden iets hoó- ger genoteerd terwijl de Ultraphone-aan- deelen eenige punten winst behaalden. Deze maatschappij keert over 1929 8 pCt. dividend uit. De Oliewaarden konden de gistered geledcD verliezen weer inhalon. Op de Mijnafdeeling stegen Boctons fof 109. Algemeene Exploraties waren wat hoo ger. Scheepvaart Unies noteerden ex-divi dend eoi waren rast. Araerikaansche fond sen waren gevraagd. Prolongaties 1 1/2—1 3/4 pGt. WISSELKOERSEN PEPERMUNT is medicijn en lek- kernij tegelijk. 2698 Engeland 12.08 1/4. Duitschland 59.33. Frankrijk 9.76. België 34.70. Zwitserland 48.18. Oostenrijk 35.10. Denemarken 66.55 j Zweden 66.77 1/2. Noorwegen 66.57 1/2. New York 2.4811/16. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haagschen politierechter mr. Klomp had zich te verantwoorden de 23- jarigen Nio. L. uit Leiden, die op 7 Mei j.l. aldaar een juffrouw en haar dochter opzettelijk mishandeld had. Verd. bekende. Overeenkomstig den eisch werd hij tot f. 16 boete subs. 15 dagen veroordeeld. L. C. v. d. V., to Leiden heeft op 25 Mei j.L den brugwachter aan de Jan Vossen- steeg beleedigd. Verd. liet verstek gaan. Eisch f. 15 of 15 dagen. De politierechter legde deze straf op. LEIDEN, 13 Jiuni. Kaasmarkt. Aange voerd 151 part. Goudsche en 36 part Leid- sche kaas, totaal aangav. 187 part. Be steed werd voor lsté soort Goudsche kaas f.39 tot 143; 2de soort f.34 tot '£38; lste soort Leidsche f. 36 tot f.42; 2de soort f. 24 tot t 34. AUes per 50 K.G. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen 118 partijen, 4974 stuks, 44.382 K. G. LEIDEN, 13 Juni Veemarkt Runderen 341; Kalveren 259; Sohapen 121; 33 Stieren 175—510; 83 Kalf- en melkkoeien 235415; 64 Vare koeien 160330; 171 Vette ossen 250470; schoon a d. haak 62110 ets.; Handel matig; 50 Vette kalveren 60140 schoon a. d. haak 105130 ets.; 209 Nuch tere kalveren 931; Handel matig; Vette schapen 131 3044; 3069 Lammeren 17 29; 216 Mestvarkens 25—56; 30 Zouters 60—64 ct. per K.G. lerend gewicht; 304 Biggen 11.50—20; 4 paaiden; 2 yeulens 3 bokken en geiten 69. LEEUWARDEN, 14 Juni. Koehuiden per K.G. 22. Pinkenvellen per K.G. 24. Stieren- vellen per K.G. 18. Handel gewoon. Prijzen veemarkt neuerende en verscli gekalfde koeien 240350, dito vaarzen en scholten 230310, guetekoeien 175300, gustevaarzen 145255, voorjaaxskalveren- de koeien 190320, 1i springstieren 120225, I'/j j. pinken 100195, jongo fok- kalveren 3075, nuchtere kalveren 1219, vette koeien en ossen aan bouten 0.801.10 per K.G, dito stieren 80104, dito kalveren 90130, dito schapen 1036, lammeren 10 —38, zesweeksche biggen 1618, veertien-: weeksche biggen 1923, drachtige varkens 100150, magere varkens 65—100, vette varkens 6468; handel in varkens slecht, 170.000 kipeieren 4—5 per 100 stuks. Boter 1155 K.G., waarvan 401/8 vaten, 10 1/16 vaten en 510 stuks van een 1/2 K.G. Prijzen f 1.501.60 per K.G. 1/8 vat van 20 K.G. prima f. 30, afwijkende f. 28, 1/16 vat van 10 K.G 1415 Handel vlug. BODEGRAVEN, 12 Juni. Aangevoerd 19160 kippen, en 2110 eendeneieren. Prijs kippeneieren f. 4.30—6.40. Eendeneieren f. 3.90—J.70 p. 100. BOSKOOP, 12 Juni. Rozen: Ophelia 16— 21 ct. Golden OpheKa 2427. Marcel Rouyer 40—62. Hadley 37—64. Claudius Pernet 48—59. Columbia 19—27. Butterfly 2034. Mac Keiler 29—45. Wilh. Kordes 30 —40. Mad Jutes Bouohé 25—30. Rosalandia' 20—33 Florex 5060. v. Rossum 21—38, Edith-Helen 75—100. Winnett 50—60. Elle- Poulsen 60—90. Phoebe 62—64. Gemengde rozen 10—25. Polyantharozen 70—78. Di versen Dahlia's grootblocmig 35. ld. klcin- bloemig 3034. Gladiolen 20—30. Lathyrus 5—8. Pioenen 34—48. Pyrethrum 7—9, Campanula 8—13. Lelies 35—45. Iris 9—12. HOOFDDORP, 12 Juni. Graanmarkt, TaTwe, witte 1. 10—10.50; tarwe, roodé f. 9.60—10; rogge f. 6.256.75; gerst cheva, lier f. 6.50—7; haver f. 5.75—6.25; duivë- boonen f. 14—15; paaTdeboonen f. 8.251 8.75; groene erwten f. 8.50—9, karwij f. 33 —34blauwmaanzaad f. 36—38 Alles pel 100 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 13 Juni. Veiling van Peulen 1595 cl Doperwten f. 1.25 135 Capucijner9 f 1.101.25 Tuinboonen f 1.40 Snijboonen f.5 40580 (Idemi, stek 1.3.80 (Idem), dubbele stam f.7 alles per 10 K.G. Augurken, grof, f. 8.80 per 25 K.G. Aardbeien 716 cl peT doosje Bloemkool 28 cl. per stuk Tomaten A f 24—25 Idem B 1.21—23 Idem C f 22— 23 Idem C C f. 14—15. alles per 50 K G. WOUBRTTGGE, 12 Jnni. Aangevoerd 6156 eieren Prijs kippeneieren f. 4.15—4.70, eendeneieren f. 4.10—6 p 100 stuks Boter f. 1.02—1.24 p. K.G. VEUH, 15 Juni. Aangevoerd 18642 kip peneieren. prijs f. 4 756.00. 873 eenden eieren f. 45.10 p. 100 stuks. 3 ganzen eieren f. 0.10 p. stuk. 188 kippen f. 0.50 1.85. 27 konijnen f. 0.50—1.85. 19 duiven f. 0.24—0i35.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3