DE VERDWENEN DELORA 71ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Donderdag 12 Juni 1930 Derde Blad No. 21544 BURGERL. STAND v. LEIDEN DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. LAND- EN TUINBOUW. 1 FEUILLETON. VERTROKKEN E. F. J. A. Adriaanse, Middelburg, Lange Delft H 15. A. T. S. Bakker, Velp (Gld.l Kerkslr. 32 J. van Bemmelen, Zoeter- ffoude, Zuidbuurt 37 P. G .Blom, Utrecht Nachtegaalstr. 60. M. H. Boon, N. O. In- dië J. Borgsteijn, Veur, Veurschestraal- weg 250 b F. A. Brandenburg, den Haag, Pasteurstraat 48 F. J. P. Dom, Oegstgeest de Kempenaerstr. 43-45 J. B. Drewes. Amsterdam, Ruijschstraat 4 boven P. J. H. van den Ende, Utrecht, Amsterd. straat weg 401 bis W. F. Henzen, Rotterdam, Adriana dwarsstr. 6c J. J. Herwig, Lisse, Heerenweg 64 G. H. NeuteboomHette- ma, Oegstgeest. Hooge Morschweg 88 M. N. Hollander, Den Haag, Hooge Zand 45 H. L. M. A. Hollants, Amsterdam, Stadhou derskade 132 hs W. J. van der Horst, Rijnsburg, bij J. C. Oudwater J. M. E. Jansen, Neerbosch, Dorpsstr. 56 J. J. Jantzen. den Haag, Suezkade 116 A. H. B. Kamerling, Utrecht, Padangstr. 50 B. Kiessler, Wezel (Dl.) B. G. de Koning, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 21 N. Koudijs Oegstgeest, Rijnzichtweg 19 C. F. L. Kraaneveld, Eindhoven, Edisonstr. 136 G. Kuijt, Amsterdam, Gelderschekade 73 J. Maree, den Helder, aan boord H. M. van Speyk H. Matiyik, den Helder, Hoofd gracht 36 A. Mulder, Rotterdam, Mathe- nesserdijk 48c B. van der Pluijm, Rotter dam, Hilledijk 267 b E. C. Pouwels, Oss, Vierhoekstr. 4 P. J. W. Pranger, Voor schoten, Leidschestraatweg 234 F. K. Rambonnet, Hulutao China, Netherland Harbouw Works E. M. G. Roetgerink, Hoorn, Muntstr. 26 H. Rozema, Winscho ten, Garst 58 P. H, J. Stam, Dordrecht, Voorstr. 179. B .W. Steggerda, Utrecht, Sfadhouderslaan 88 J. A. Tebberlman, Alkmaar, Hoeverkade 4a B. J. Tebrugge, Overschie, Burg. Bosslr. 71 J. W. Tjeenk Willink, Zwolle, van Nahuijspleïn 3 M. lurk, Haarlem. Rozemarijnsteeg 2 H. Valk, Bergen (N.H.) S. van Surclaan 2 K. van Veen, Hazerswoude, Hooge Rijndijk A 38 Wed. G. VisserVonk, Zoeter- woude, Vrouwenweg E 49 W. M. Vlas veld. Voorschoten, Rijndijk 132 L. van VlietZiegelaar, Leiderdorp. Hoofdstr. 99 - C. Walle, Voorburg. Pr. Hendrikslr. 76 G. van Wijk, N.O. Indië A. J. van der Zeeuw, Schiedam, Geervlietsc'hestraat 40 b. RECLAME. 2625 GEVESTIGD H. B. Bakker, landa/rbeider, Janvossen- steeg 38. T. J. van Benten, markies- makeTe Witte Rozenstr. 58. J. Breedveld, wegwerker Maresingel 35a J. P. N. A. de Brouwer, slager, Mauritsstr. 39. J. J. Delsman, dienstbode, Wasstraat 33. R. Gazan, Leeuwerikstr. 4. G. C. Gilein en fam., timmerman, Haarlemmer straat 234. E. Glinz, banketbakker, Morschweg 77a. J. Groeneweg, slager, Hendrikstr. 5. W. van Harren, bloe mist, Roodborststraat 25 A. H. van Harten. Magd. Moonsstraat 20a. M. C. Heine—Tibbe, Morschkade 8. A. Hek stra en fam.. kommies D. B., Da Costastr. 18. N. Heijsser. arbeider N. S., Leeuwe rikstr. 45. Wed. M. J. den Hollander De Groot en fam., Witte-Singel 12. R. Hilsenbeck, timmerman, L. v. Leijdenstr. 4 W. A. Horree, hulp huish., Borneost.r. 30a. D. Janse. Dillenburgerstr. 12a. J. C vaD Kessel, Oranjegracht 109. W. Keijzer, winkelbediende. Heerengracht 78a. W. Koetze en fam., schoenmaker. Leeuwe rikstr. 25. M. C .de Kruijff, verpleegster N. Acad. Ziekenhuis. W. Krijnen, Plant soen 61. L. H. de Lange, Witte-Singcl 65. M. W. Lodder, N. Acad. Ziekenhuis. A. M. T. J. Naninck. coiffeur. Molen straat la. M. Nagel. J. van Goyenkade 44. S. Nawrot. dienstbode, Haarlemmer straat 119. M. H. Nieuwenhuizen, id. Pr. Steijnstr. 12a. J. C. Okel en fam., coiffeur, Haven 38. A. Plug. Huishoud ster. Haarlemmerweg 51. 'A. Przybylski en fam.. schilder. Da. Costastr. 4. G. Punt, dienstbode, Hooge-Rijndijk 19b. W. Punt, kinderjuffrouw, Burggraven laan 1. R. Ribbius, Rijnsburger weg 171. E. Richter, huishoudster, Zoetërwoudschë- singel 75. M. H. Rietveld, dienstbode. Botermarkt 17. M. J. Schneider, ver pleegster, N. Acad. Ziekenhuis. TJ. Sloos. dienstbode, Waardgracht 151. 'A. de Smit, stoker. N. Beestenmarkt 19. Wed C. 'A\ SmitVan Dorp en fam.. P. dr* la Courtstr. 64. H. Smits, winkelchef. Ma- rienpoelstr. 11. C. J. Snelderwaard en fam.e boekdrukker. Broukhorststr. 47a. O. Stadtmiiller, electro-monteur, Kraaier- Str. 39. J. D. Stam ën fam. koopman, Hooge-Riindijk 184. T. .T. M. van Ste:;u, dienstbode. Witt^-Sicgel 102. .T G j Swiers. winkelbediende. Hocgstr. 1/2. J. L. M. TobbeTv also Haarlemmerstr. 127. J. TernstraVan der Wees, Morsch weg 22a. P. Verbagen en fam., Hooga- Rijndiik 117. .T. C. .T. Verhc-ijcn, Hoogê- Morschweg 78a. S. W. Verhoeven ëri fam.. banketbakker. Narmstr. 44. E. .T. 'A'. de' Waal, kinderjuffrouw, Bloemisten laan 4. W. van Wieren, dienstbode, Ma- redijk 173. Wed. .T. WolversKersbergen Hof de Blauwe Klok 8. 421. „Jou achterlaten, Duimstok," zeide Jokko en aan zijn oog ontviel een traan. „Een mooie vriendschap zou dat wel wezen, neen, waar ik ga zult gij ook gaan. Kun je niet loopen 'k zal je dragen, ben ik moe, dan rust ik wat. Kom vooruit laten wij niet dralen. Je drukt heusch mijn rug niet plat." 422.Jokko ging langs eenzame wegen, droeg zijn langen kameraad, verschool zich telkens achter boomen, bang voor hem en voor zijn maat. Plots zagen zij een man verschij nen, die liep hard als op een vlucht en Jokko, bang dat men hem zien zou verschool zich weer met een zucht. GEBOREN Anna Frederika, d. van T. J. van Vegten en M. J. Hofman Johannes Marinus, z. van J. W. Stolk en K. G. J. Bouthoorn Nicolaas Pieter, z. van W. P. Dool en J. Sdhaft Catharina Henda. Joha., d. van D. Boom en C. H. J. Verver Geertruida, d. van W. Hamerlrng en M. Houps Jo hanna Magdalera, d. van J. de Boer en M. G. de Jager Lamberlus, z. van T. Boom en A. Louwrier Martinus Barths., z. van J. v. d. Klugt en C. A. M. Hondriks Jacob, z. van J. Massaar en L. M. Valk Willebrs. Johs. Corns., z. van J. v. Velzen en C. M. M. Hoogzaad Leonora Maria, d. van G. J. T. v. Kimmenaede en P. Bouman Maria Johanna, d. van T. Colijn en G. Francken Gerard Petrus, z. van W. de Nijs en A. M. v. Soest Jan, z. van W. J. M. de Ijapze en J. M. R. van Ochten Engelbertus, z. van E. Habraken en F. Nieu- wenhuysen Henricus Laurentius, z. van A. C H. Speel en J. Brittijn Marinus Hendrikus, z. van P. M. Pansier en J. C. Heeren Adrianus Johannes, z. van A. W. Krol en C. M. Langeveld Elisabeth, d. van J. A. Woltman en J. Bleiji Jacobus Barths., z. van L M. Roodakkers en R. H. Riethoven Maria Jacoba, d. van W. Ruijgrok en A. Glasbergen Johannes Cor nells, z. van J. van der Luit en C. M. Broek hof Wilhelmus Jöhs., z. van W. J. van Noort en J. M. Campen Abrahamina Henda., d. van J. Koopman en A. Reinber- gen Adriaan, z. van J. A. van Breen en J Wesselius Johanna Keeltje, d. van A. Boekee en W. P. Somerwil Cornelia Hen- drina, d. van D. Noordijk en A. Rietdijk Herms. Gers. Aloys, z. van H. A. A. Mars en H. J. Campman Clazina Maria, d. van P. v. d. Bosch en A. Roefstra Cornells z. van C. J. Kooreman en P. G Bergman Margaretha Helena, d. van H. G. Dekens en J. Blaauw Nicolaas. z. van A. Schouten en J. Ldbochant Alida Herma. Philippa. d. van W. F. J. Hannaart en H. P. Wakkaar Bartholomeus, z. van P. Keijzer en W. van der Lelie Geertruida. d. van I. Ju en S. E. Kuipers Hendrik Cornells, z. van A. M. Immink en J. van Hekken Her- manus, z. van J. Guldemond en G. de Vos Dirk Cornells, z. van G. J. Dexel en C. v. der Haven Woenderik, z. van J. de Jong en M. P. v. Beusekom Levina Jacoba, d. van K. v. d. Kwaak en L. J. de Konink Arie, z. van W. de Gelder en E. C. de Bas Johanes. z. van J. de Zoele en G. van Alten Willem Albertus, z. van J C. Bode en J. B. Kerkhof Nicolaas, z. van G. P. de Jong en J. Aaltink Jo'han Hendrik, z. van L. Hogenes en G. J. IJ. Scliultze Elith. Anna Wenda., d. van E. J. Kuipers en A. J. Foiling Gers. Pelrs. Hubs., z. van A. P. Spierings en E. v. d. Heijden David, z. van D. Ie Feber en M. A. Brakel Maria Johanna, d. van H. Mark en E. Kruit Leo Willibrs. Ants., z. van F. Heemskerk en C. Polame Dirk Jacobus, z. van D. J. van Ginkel en A. M. de Vos. o ONDERTROUWD J, J. Epskamp jm. 27 j. en J. M. W. Bos- selaai jd. 25 j. J. Lugtigheid jm. 21 j. en P A. v. Westrienen jd. 20 j. P. J. Lugtig heid jm. 26 j. en A. v. Westrienen jd. 22 j. C. J. Wesseling jm. 28 j. en J. Kouwen- berg jd. 23 i. J. Breedveld jm. 23 j. en A. P. v. Loe jd. 21 j. D. Matze jm. 27 j. en S C. Bouler jd. 27 j. G. P .de Gunst jm. 23 j. en H. S. M. Dool jd. 24 j. J. v. d. Meet jm. 21 j. en A. Siera jd. 21 j. H. Ju jm. 25 j. en M. v. Dijk jd. 25 j. J. v. Stra len jm. 25 j. en E. Walle jd. 25 j. I. v. Eijgen jm. 27 j. en P. v. Rossum jd. 21 j. A. Ginjaar jm 25 j. en M. Goedraad jd. 21 j. J. P. Ouwerkerk jm. 30 j. en M. Sloos jd. 26 j. L. v. Kuijen jm. 22 j. en E. Brouwer jd. 19 j. o •N3EHUWD J. Bon j«n. en A. A. Wetselaar jd. K. van Halewijn, jm. en G. van Wilgen, jd. A. Bavelaar, jm. en H. M. Montanus jd. G. v. d. Berg, jm. en A. Rietbergen, jd. N. Kwestro, jm. en W. Stouten, jd. D. Nieuwenburg, jd. en M. J. M. v. d. Berg jd. G. Ravensbergen, jm. en J. M. Slik, jd G. Reijngoud, jm en J. W. Blote, jd G. Starre, jm. en M. H. Nieuwenhuizen, )d. 'H. v. d. Vegle, wedr. en J. Kraan, wede. S. H. Vrijhoff, jm. en S. H. Noor deloos, jd. J. Neuleboom, jm. en E. H. A. Arends, jd. OVERLEDEN C de Graaf, zn. 48 j.; T. L. Goedemondt Eijsenburger. vr. 40 j.; P. Lardee, wedr. 58 j.; A. Monteba. man 54 j.; J. C Bosman, zn, 35 j.; J. Burger, man, 87 Y Snaterse dr. 5 d.; J. M. Brökx, dr. 28j.; H. Filippo Pet vr. 40 j.; J. de Raadt, man. 57 j,; H. M. Sasse, man, 65j P. J. de VinkWet selaar, vr. 61). POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft dar maand Mei 1930. BRIEVEN BINNENLAND. G. S. Areas, Tiel J. v. d. Ban, ??1 Firma Bloksma, Amsterdam E. Brui sing. Leiden Departement van Defensie^ Haag Departement van Koloniën, Haag Directeur van het Dalton Instituut, Haag Directeur Papierfabriek V.t Mej. J. H. Hardere, Leiden Mr. S. de Jong, Am sterdam Firma A. KastBek, Leiden J. Kling, Leiden A. W. van Kleef, Haarlem N.V. Houthandel, Dekker, Wor- merveer Nederi. Verzendiboekhandel, Amsterdam N.V. Olanda, Amsterdam T. A. Postma» Rozenöaa! Mr. D. L. Staal, Amsterdam Mej M. Verboom, Haag A. Visscher, Hazerswoude. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Fam. A. Barends, Amsterdam M. v. d.. Eng, Utrecht T. Fransen, Utrecht J. de Gelder, Haag H. Groeneveld, Am sterdam Heer en Mevr. Hendrikse, Lei den Hulshoff, Lichtenvoorde P. Klap wijk, Rotterdam P. v. Leeuwen, Leiden G. v. d. Pol, Haag Pr. Steegman, Rot terdam B. Werfman, Amsterdam. BRIEVEN BUITENLAND. Mr. Denjjs, Liège Mad. W'. A- L Droit, Lausanne. BRIEFKAARTEN BUITENLAND Fritz Hundt, Frankfurt a. Main Fraul. H. v. Muller, Köln. Drie briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefrankeerd. BEDRIJFSVEiREEiNIGING „HET PLATTELAND" ONGEVALLEN VERZEKERING TE GOUDA. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werdl de jaarvergadering van bovengenoemde ver- eeniging gehouden. Uit de mededeelingen der directie ver melden we, dat het aantal ongevallen steeig met 10,6 pCt.; het ledental met 5,6 pCt. en het loonbedrag met 5,2 pCt. Het jaarverslag over 1929 werd goedge keurd. De afd. Bloembollencultuur heeft aan schadeloosstelling te betalen een bedrag van f. 6818,80 wat een omslagcijfer vraagt van f. 4.28 per f.1000 loon. Voor 1928 waren deze cijfers f. 33.904,56 en f. 21,55. Tot controlecommissie voor het jaar 1930 werden aangewezen de afdeelingen Nijme gen, Noord-Beveland en Oegstgeest. Tot bestuurslid werd herkozen de heer G. J. van Wavaren, Hillegom, en tot plaats vervanger da heer A. Bergman, Sassen- heim. In de plaats van den heer J. DominicuB, van Wemeldinge, die tot bestuurslid was ge kozen, werd als plaatsvervangend lid van de Commissie van Eeroep gekozen de heer Everts, van Halfweg. -Het bestuursvoorstel om art. 10 sub. 2 t« wijzigen en aldus vast te stellen: „De kos ten der schadeloosstellingen der eerste 6 weken komen ten laste der afdeeling" werd aangenomen. Deze bepaling gaat in met 1 Januari 1931. De rondvraag leverde niets belangrijks op. BESTRIJDING MOND- KLAUWZEER. EN De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft met ingang van 13 Juni 1930, A. ingetrokken zijne beschikking van 16 Mei j.l.waarbij het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens werd verboden, naar een kring omvattende de provincie Groningen en B. verboden het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens naar een kring omvattende de provinciën Groningen en Drenthe; C. met ingang van 13 Juni 1930 verboden het vervoeren of doen vervoeren van her kauwende dieren en varkens naar een kring omvatlende het gedeelte van de provincie Gelderland begrensd door de Duilsche grens, de grens van Overijssel tot aan den IJssel, den IJssel tot aan Westervoort, den Rijn, het Pannerdensche kanaal en het Rijnlandsche kanaal. o Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr, G. KELLER (Nadruk verboden.) 47) „Ronduit gezegd, ik ben van geen enkeie courant. Ik ben zelfs geen reporter. Ik koes- Ier om ernstiger reden belangstelling voor het bezoek van dio beide heeren aan New- De jonge man keek mij met ernstigen blik aan en schoof toen zijn arm onder den mijnen alsof hij mij niet meer wilde losla ten. Blijkbaar rook hij wat de journalisten Lopy noemen in de zaak. ..Ik kom dan tot de onderstelling, dat u trilt zeggen dat u detective is" ..Neen," antwoordde ik, „dat zou toch ook «iel juist zijn. Ik kan u enkel zeggen, dat het mijn plicht is de gangen van die beide mannen na te gaan." Uit zijn manier van doen kon ik opma ken, dat hij mij hield voor een regeerings- spion of iets dergelijks. Wij bestelden een morgendrank en alsof wij het hadden afge sproken, gingen wij weder voor het raam mtten. Een auto reed voor den ingang van het kantoor en een heer op jaren stapte haastig uit. „Ei kijk", riep de verslaggever uit, „daar Halliday, de chef van de firma! Men heeft hem bepaald getelefoneerd I Hij komt anders nooit op het bureau behalve des Don- oeidags. Laten wij eens afwachten wat er lebeurt." De scheepsbouwer ging zijn kantoor bin nen en bleef er ongeveer een kwartier. Toen hij weer op straat verscheen .werd hij ge volgd door twee klerken, waarvan een onder elke arm een groote, met een hangslot geslo ten portefeuille torste, terwijl de andere een omvangrijke rol teekeningen droeg. Zij zet ten zich in de auto en deze reed ijlings weg. „Ga mee" zeide ik, mijn glas in één teug ledigend, „zij zijn op weg naar het County Hotel." Wij namen een taxi op den hoek van de straat en trollen inderddad Halliday's auto aan voor de deur van het hotel. Wij gingen onmiddellijk het kkntoor binnen, waar mijn metgezel blijkbaar kind aan huis was. „Wie heeft de Chinees bij zich?" vroeg hij den directeur, die hem hartelijk verwel komde. „Een heele bende", was het antwoord. „In de eerste plaats Dickinsonde bedrijfsleider van Halliday bracht hem hierheen en de oude heer is hier gekomen met een stelletje klerken." „Waar gaat het om. denkt u?" vroeg de reporter De directeur haalde de schouders op en zeide: „Wij hopen, dat het een bestelling betreft We kunnen ze best inschikken. Halliday zou nog een twaalfhonderd man aan het werk kunnen zetten, zonder over een te veel aan werkkrachten te kunnen klagen, en China is een der beste klanten op het oogen- blik. „In welke kamer zitten zij?" vroeg mijn nieuwe vriend. „Op nummer 12", antwoordde de direc teur. „Ik zie geen kans iets voor je doen, Charlie", liet hij er op volgen; „ik heb mijn best voor je gedaan, maar zij hebben na drukkelijk bevolen, dat zij niet willen ge stoord worden en zij hebben geweigerd om door onbekenden le worden ondervraagd, of ook maar een vreemde te ontvangen." „Ik zal toch trachten er achter te komen", verzekerde mijn vriend. „Ik ook", voegde ik er aan toe. „Laten we samen gaan lunchen. Is er misschien een flinke jongen, die ons dadelijk zal kun nen waarschuwen, zoodra iemand de kamer verlaat?" „Mijnheer Sinclair zal daar wel voor zor gen". zeide de directeur met een glimlachje, terwijl hij naar mijn nieuwen vriend wees. „Ik meng mij daar liefst niet in." Sinclair ging de deur uit en toen hij na twee minuten terugkeerde, zei hij met een triomfantelijken blik. „Ik heb een jongen als schildwacht voor de deur geplaatst. Als iemand de kamer verlaat, hooren wij het dadelijk." Wij gingen naar het restaurant en bestel den een lunch. Na een half uur verscheen er een kleine jongen en zeide tot Sinclair: „Er is een lunch besteld in de kamer en ik heb gedacht dat het wel goed was u dat even mede te deelen." „Voor hoeveel personen?" vroeg Sinclair haastig. „Voor vier menschen, mijnheer. Ik denk, dat de twee klerken naar huis gaan. De deur ging open en ik zag, dat zij hun hoed al hadden opgezet." „Ga maar weer terug", beval Sinclair, en laat het ons dadelijk weten, als er iels bijzonders gebeurt. Haast onmiddellijk daarop kwam de jon gen terug met de boodschap: „De klerken zijn weg, mijnheer, en de andere vier zullen samen lunchend „Hebben de klerken de plannen weer mee genomen?" vroeg ik. „Neen, zij hebben portefeuilles achterge- «laten." Wij lunchien verder en keerden terug naar de bar. Meer dan twee uur duurde het vpor er weer iels gebeurde, maar toen stoof de jongen weer binnen: „Mijnheer Halliday heeftom zijn aulo gete lefoneerd en is daar net vertrokken. De twee heeren uit Londen hebben ook hun auto be steld en als ik het goed heb waargenomen, dan denkt de heer Dickinson er over met hen mede te gaan. Hij heeft ten minste naar huis getelefoneerd om een valies." Mijn vriend en ik namen njet een hand druk afscheid van elkaar; ik verliet ijlings het hotel en keerde terug naar Kings Arms, waar wij onzen intrek hadden genomen. Tot mijn geluk trof ik Jack aan, die juist ge luncht had. „Zeg, begle kerel", riep ik, „laten we nu fladelijk vertrekken. „Best", antwoordde hij. „we zullen den chauffeur laten komen." Wij Irokken onze jassen aan en gingen naar den hoofdingang. Plotseling trok ifc Jack achteruit en verborg me zeiven achter een pilaar. Een groote reisauto was den hoek omgereden en reed nu door onze straal. Daarin waren drie personen gezeten, de Chineesche gezant. Delora en de heer, die met hen uit het kantoor van Halliday was gekomen. „Is dat de richting naar Londen?" vroeg ik den portier. „Het is de weg, die naar den groolen weg leidt", antwoordde hij, een goede twee hon derd en zestig mijl." Zij sloegen een hoek om en verdwenen. Onze eigen auto reed juist voor. Ik wendde mij lot Jack met de woorden: „Laten wij een paar minuien wachten en zeg aan den chauffeur, dat hij die auto niet mag in halen!" Jack keek mij met eenige verbazing aan. Hij was van nature niet erg nieuwsgierig, maar nu begreep hij toch niet recht, hoe hij het had. „Wat ben je een geheimzinnig heer ge worden, Auslenl" riep hij uit. „Wat betee- kent dat alle maal?" „Dat zal ik je laler wel eens vertellen", antwoordde ik, terwijl wij het ons gemakke lijk in de auto maakten, „misschien wel in de eerstvolgende uren." HOOFDSTUK XXXII. Wij keerden een paar minuten na tienen op Feitham terug, terwijl wij niets hadden gezien van de auto, die enkele minuten vóór ons Newcastle had verlaten. Onderweg had den we eenige malen er naar geïnformeerd en er een en ander van gehoord, maar we konden niet ontdekken, dat ze ook maar één enkel oogenblik had gestopt. Blijkbaar was er, zonder dat men zich den tijd gunde om even te stoppen, ten einde rust of eenige verfrissching le nemen, met de grootste snel heid doorgereden en men vertelde ons. dat er een paar maal procesverbaal tegen hen was opgemaakt Jack. die enorm veel plezier in de heele onderneming had, zat gedurende de laatste mijlen geregeld met zijn horloge in de hand en maakte allerlei samengestelde berekeningen betreffende de gemiddelde snelheid en andere bijzonderheden van be lang voor den bezitter van een krachtige auto, .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9