u VIRGINIA AGENDA. Zijden Kousen, Ladderproof 1.32 - 1.17 - 1.12 - 98 - 79 Bij elke schoen een passende kleur LAND- EN TUINBOUW. Zondag. Centr. Isr, Wees- en Dcorgangshais. Ledenvergadering half vijf nam. Jeruël, Groenesleeg. Samenkomsten 10 u. v.m. en half zeven n.m. Nederl. Leger des Heil9. Lammermarkt. Samenkomsten 10 uur v.ra. en halfacht namiddags. Vrije Evang. Oom. Middels te gracht. Sa menkomsten 10 uur vjü. en. 7 uur n.m. Oegstgeest: Evangelisatie, Prinsen straat. Bijeenkomst half acht nam Maandag. Voorschoten (Raaphorst): Zendings- feest. 2 uur nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Aig. leden verg. „Leidsche Kunstkring voor Allen". 8.16 uur nam. Pieterskerk: Kerkconoert ,,Suir8uin Corda". 8 uur nam. De avond-, nacht -en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juni (lsten Pinksterdag) a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Driesum, Mare 76. telef. 406. Maandag 9 Juni, 2den Pinksterdag, neemt waar apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Leï. den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagvoorm, 8 uur waargenomen door de doctoren Hovens Gróve, Kors. Seret Simons en van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Van Bockel, De Jager* Muyzert en Ras- sers. Te Oegstgeest wordt deze dienst op Eer sten Pinksterdag waargenomen door dr. Varekamp, tel 1916 en op den Tweeden door dr. Timmermans, tel. 390. De Oegst- geesteche apotheek, De Kempenaerstraat 4, tel. 274 is dag en nacht geopend. 2451 RECLAME. BUURTCOMMISSIE HOOIGRACHT. In het gebouw der vroegere Chr. School aan de Hooigracht werd gisteravond een vergadering gehouden van de bewoners der Hooigracht, daartoe saamgeroepen door de zich voor enkele weken gevormde Buurt- commissie. De voorzitter der commissie, de heer J. Splinter, was verhinderd de ver gadering bij te wonenin diens plaats trad als voorzitter op de heer J. Karstens, die een uitvoerig verslag uitbracht van de door de commissie tot dusver verrichte werk zaamheden. Aan de vergadering werd een VeTsie- ringsplan ter goedkeuring aangeboden, ont worpen door het commissielid den heer J. J. van Weerlee, vergezeld van een teekc- ning, die, waar noodig, door den ontwer per werd toegelicht. Hoewel een niet onbelangrijk bedran bijeen is gebracht zag de commissie zich toch genoodzaakt, door een eenvoudiger uitvoering als oorspronkelijk was ontwor pen ,op enkele onderdeelen der versiering wat te bezuinigen. De versiering zal be staan in het aanbrengen van twee groote Eerepoorten (aan het begin en einde der straat) en tien kleinere Ëerepoorten langs de geheele straat met een tusschenruimte van .35 a 40 meter. Deze Eerepoorten zullen des avonds elec- trisch worden verlicht. Langs de beide boomenrijen zal een vlag ver siering worden aangebracht, mw- door men, geholpen door het bladergroen der boomen, een goed geheel hoopt te krijgen. Na een zeer geanimeerde bespreking werd het versieringsplan door de vergadering met algemeene stemmen goedgekeurd ei de commissie opgedragen de plannen to dren uitvoeren. Aargedrongen werd op het uitsteken der nationale driekleur vanuit de woningen gedurende de feestelijkheden. Voor hen die nog iets willen bijdragen of iets meer wensc.hen bij te dragen (er zal vermoedelijk een klein tekort zijn") be staat daartoe gelegenheid bij den pen ningmeester, den heer J Brugman, Hooi gracht 58. In verband met de komende festiviteiten werd nog even gesproken over den deso- laten toestand waarin de voor eenige jaren geleden aangebrachte giasgazons verkee- ren. Het vorige jaar zijn deze door het ge meentebestuur prachtig in orde gemaakt, maar helaas door iong en oudf!) vertrapt en vertreden Dat is jammer Meegedeeld werd dat deze aazons binnenkort zullen worden hersteld, zoo mogelök doelmatig, maar deze zullen hooerstwaarschonlük vóór de Lustrumfeesten niet gereed zün. Met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun belangstelling en mede werking werd hierna door den voorzitter ie vergadering gesloten. RECLAME, CHIEF WHIP ardath Ook met kurk en goud lonoon „KERK EN VREDE" Ledenvergadering der aideeling Leiden e. e. Onder voorzitterschap van de. P. D. Tjalsma werd dezer dagen de jaarlijksche, uitstekend bezochte, ledenvergadering ge houden. Njdat de voorzitter de vergadering geopend had en o.a. gewezen had op den groei der vereeniging over het geheele land en op onze taak in dienst van God. las de secretaris, dr. P. H. van Thiel de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voor, welke beide onveranderd werden goed gekeurd. Aan het jaarverslag ontleoncn wij het volgende: Het afgeloopen vereerigingsjaar is voor de afdeeling zeer belangrijk geweest omdat zij oen anderen voorzitter heeft ge kregen en omdat zij naar het uiterlijk en ook naar het innerlijk gegroeid is. Nadat den afgetreden voorzitter, nrof. Heeringdank is gebracht voor het vele dat hij voor de af deeling heeft gedaan en dm nieuwen voor zitter het welkom is toegeroepen, wordt de actie over 1929'30 ip herinnering ge- bracht. Vee! werk is er verricht, waaraan door zeer vele leden met groote toewijding is deelgenomen. Een serie van 4 cursus avonden, waarop door leden een onderwerp ter bespreking werd ingeleid, bleek in een ware behoefte te voorzien. Het aantal, lot zeer verschillende kerkgenootschappen be- hoorende, leden steeg van 2ü6 tot 339. ter wijl 6 voorgangers lid der afdeeling zijn. De penningmeester, de heer J. A. Riedel bracht vervolgens verslag uit over den financieelen toestand, welke gunstig ge noemd moet worden. Daarna werd de be schrijvingsbrief voor do algemeene vergade ring uitvoerig besproken. De aftredende bestuursleden, mevr. v. d. Klaauw en de heer Riedel werden beiden herkozen. Tenslotte werd de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: „De afd. Leiden e. o. van „Kerk en Vrede" op 5 Juni 1930 in huishoudelijke vergadering bijeen, kennis genomen hebbende van het plan der Regeering te Leiden en z.g.n militaire gas kamer op te richten, wetende dat onze Minister van Defensie verklaard heeft dat in een volgenden oorlog aanwending onzerzijds van chemische strijd middelen in agressieven zin noodzakelijk zal kunnen blijken. constateerende dat Nederland, door het handhaven van hel militaire stelsel, ge dwongen wordt den gasoorlog voor te be reiden, spreekt haar diepe verontwaardiging uit over het feit een christelijke regeering een stelsel sleunt dat in lijnrechten strijd is met het Evangelie van Jezus Christus, en besluit deze motie ter kennis van de pers te brengen". Het slotwoord werd gesproken door den heer M J. Forlgens, Directeur der Ned Zen dingsschool te Oegstgeest. naar aanlpiding van het punt „De Vredesbeweging een be lang der Zending". Na het warme getuigende woord van den spreker, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van trouw van den enkeling en op het naderende Pinksterfeest, dat een feest van den Vrede is, siool de voorzitter de vergadering met gebed. RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 et Laxeer-Tabletten 60et Zenuw-Tabletten 75 Staal-Tabletten £Oc< Maag-Tabletten 75 bij Apothekers en Drogisten 2354 DE BIOSCOPEN. City-Theater. De historie blijkt dikwijls een dankbaar onderwerp voor filmregisseurs Thans heeft ook de groota regisseur Karl Grüne een lilm gemaakt naar de bekende gebeurtenis van 18 Juni 1815, n.l. de slag bij Waterloo Deze, film munt uit door de groote regie van Grüne, die, het schijnt haast goochelt met al die figuranten, die met tienduizenden aanwezig zijn. Charles Vanel vertolkt de groote, held haftige rol van Napoleon: hij is de groote veldheer, zooals de geschiedenis ons die ge leerd heeft; zijn figuur is voorbeeldig in den persoon van Charles Vanel vertolkt, en ieder van 7,'n mannen kent den Franwhen Keizer, die elke slag zelf leidt en haast overal tegelijk wil fcijn. voor niets hang is, blijkbaar met de gedachte nog eenmaal ais groot heerscher van Europa te kunnen regee- ren Otto Gebühr ais Blürher. de grijze veld heer, weet zijn rol op waardige wijze te vertolken, is een echte ijzervreter, kort en krachtig, doch bij z'n mannen zeer gezien. Wij veronderstellen den inhoud bekend, zoodat we het verhaal niet zullen weer geven. Het zou ondoenlijk zijn hier in details te treden, daar deze buitengewone film heel wat plaats zou vergen Dit in aanmerking genomen zeggen we resumeerend De Slag bij Waterloo met Charles Vanel en Otto Gebühr als hoofdpersonen is onder de be kwame leiding van Karl Grüne een meester werk geworden Het bijprogrammn- bestaat uit Iwee komi sche nummers henevens een filmpje „paar densport" Zij nog vermeld dat de muzikale illustratie zeer bijzonder gekozen Is Zoo ooit. liet City-Theater heeft een prachtig programma, dat ondanks het warme weer wel veel menschen naar de Haarlem merstraat moet lokken Casino-theater. Na het binnen- en bui- tenlandsch gebeuren worden in het theater aan de Hoogewoerd twee spannende films vertoond, n.l, „Tegengif" met Tom Mix en „De Zwarte Piraat" met Douglas Fairbanks, beide een en al spanning. In de eerste film vallen de bekende moedige (of overmoedige) slaalljes van schiet- en rijkunst van Tom Mix te genieten. De tweede, het hoofdnum mer. is hier teT stede reeds eerder, zij het don ook niet gekleurd, vertoond, zoodat wij slechts met een korte inhoudsweergave zuilen volstaan. Van een in handen van zeeroovers gevallen schip, blijven slechts twee personen, vader en zoon, in het leven. Spoedig sterft de vader echter tengevolge van de doorgestane vermoeienissen, waarna zijn zoon op het graf wrjak aan de roovers zweert Het eiland, waarop zij zijn aange spoeld, biijki later bewoond te zijn door een bende zeeschuimers, bij wie de vreemdeling zich op slimme wijze weet in te dringen als „De Zwarte Piraat". Dan echter vangt een reek? van spannende avonturen aan. die hij echler op schier bovenmensehelijke wijlt weet te overwinnen Men ga dit zelf zien Trianon-theater. Al Jolson, de zanger met een traan in zijn stem, heeft deze week weer zijn intrek genomen in het Theater aan de Breestraat, ditmaal onder het pseu doniem „De jazz-zanger". We herinneren ons deze film van een jaar geleden, toen ze nog zwijgend was en hoe wist het spel van den neger-zanger ons toen reeds te ontroe ren, Hoeveel te meer is dit nu het geval nu we wederom van de stem van den hoofd persoon uit „Sonny Boy" kunnen genieten. Gelijk bekend schetst de film ons den moei lijken sirijd. dien een jongen Jood heeft Ie voeren Eenerzijds verwacht zijn vader, die voorzanger in de Joodsche synagoge is. dat zijn zoon de traditie van vijf geslachten zal voortzetten en hem ais cantor zal opvolgen; aan den anderen kant lokt hem hét lachen de leven van de music-halls op Broadway. De beslissing valt op den avond, waarop Al moet debuleeren in een hoofdrol van de groote revue, terwijl zijn vader door ernstige ziekte verhinderd is den zang in de syna goge op den Grooten Verzoendag te leiden. Hij stelt de kinderplicht boven de roeping en oogst daarmede de vergeving van zijn vader op diens sterfbed. Roerend schoon klinkt het „Kol Nidrei" door de synagoge Achteraf blijkt, dat hij zijn roeping toch kan volgen en het slot toont ons weer Al Jolson in zijn element, als de dansende en springende jazz-zanger, die met een gewel dig succes zijn hit-songs zingt. Het ontroe rende spel van den neger-zanger liet niet na diepen indruk op de aanwezigen te ma ken. wij voorspellen deze week een drukke toeloop naar het Trianon-Thealer en te recht. „De jazz-singer" achten wij ook mu zikaal een van de best geslaagde der lot dusverre uitgekomen sprekende en musicee- rejde films. Ook liet bijprogramma, dat geheel musi- ceerend is, slaat op hetzelfde hooge peil, zoodat wij een bezoek aan dit Ihc-ater van harte kunnen aanbevelen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor 't doctoraal examen rechts geleerdheid de heeren W. F. Cramenis (Am sterdam), L. J. M. Claessens (Den Haag) en I. P. A. Dresselhuys (Hel). Vrijdag 27 Juni a.s herdenkt de heer P. Brandenburg, hootdconducteur bij de No- derlandsche Spoorwegen alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad als leer ling-conducteur bij de H. IJ. S. M. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent zjjn geslaagd de da mes W. A. F. M. Baretta (Soerabaja) en C. J, Milo (Passoeroean). Op de j.l. gehouden keuring van nieuwe en zeldzame planten van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur te Haar lem, werd aan Paeonia officinalis rosea su- perba Lize van Veen van de vasteplanten- kweekeijj K. J. van Veen alhier, een ge tuigschrift Eerste Klasse toegekend. Op 2den Pinksterdag heeft een groot Zangconcours plaats op het Buitengoed „Oud Poelgeest" te Oegstgeest, waaraan door 27 vereenigingen zal worden deelgenomen. Vooraf heeft de officieeie ontvangst plaats ten Raadhuize door den heer A. J. van Ger- revink, burgemeester van Oegstgeest. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wj) naar de advertentie in dit Blad. Wie herinnert zich niet het gezellige „Ober Bayern" van de eenige jaren geleden gehouden Nenyto-tentoonste.ling, met de ge- moedelpt kellners en orkestleden en het verfri8schende Beiersche bierit Thans is Joor den heer Fritz Niethamers als filiaal van het Haagsche „Alt-Heidelberg" in het pand Beestenmarkt 24 opgericht het café „Ober- Bavern", dat geheel in den trant van het grootsche Rotterdamsche voorbeeld is inge- n:nt, alleen ontbreekt, de echter Duitscbe kapel, doch hiervoor heeft de pachter, de heer Ferd. Neuroth zich de medewerking van een goed Hollandsch strijkje in Beiersch costuum weten te verzekeren. „Dortmunder Union ist meine Spezialitat" aldus de heer Neuroth. Naar wij vernemen, zal er ook dit jaar weer gelegenheid bestaan om kinderen uit Duitschland voor de vac3ntie in Holland uit te noodigen. Er wordt dan een transport van samengesteld, zoodat de kind r.n onder goed geleide naar Holland reizen. Inlichtingen verschaft de heer Viervanl Tukker, Leiderdorp, steenfabriek Canton. In perceel Hooge Morschweg 58 opende de heer H. P. Beu link heden een naar i" eischen des tijde ingerichte banketzaak. De smaakvolle etaleering en rangschikking der artikelen in de uitstalkast en winkelruimte doen den vakman kennen, doch ook de in- richting dar bakkerij, met een gasoven, elèc- trische amandelpers en klutsmachine en eea ijsmachine, geeft bljjk van degelijken opzet en vormt dus zoodoende een waarborg voor den smaak van het publiek. Ongetwijfeld zal de heer Beulink met zijn versnaperingen en ververschingen in deze druk bevolkte; doch winke' arme buurt opgang maken! Men deelt ons mede, dat door de N.7 Leidsche Goud- en Zilverhandel voorheen y. Rosinm du Chattel in den handel zal wor. den gebracht een herinneringslepel van lustrum 1930. De steeiveTsiering van int lepeltje zal het spookschip „De Vliegend! Hollander" voorstellen met op het einde e<» gcstvleerde waterlelie, terwijl de lepeltak het Minervabeeid zal vertonnen. Verder komt er ook nog een tweede her inneringslepel van de V. V. S. L.deze stelt voor in de lepelbak te facade van het club gebouw aan het Rapenburg met de jnitia'en V. V. S. L. en als steelvexsiering "het Mi nervabeeid. De N.Z.H.T.M. heeft op haar lijnen Scheveningen, Leiden, Katwjjk-Noordwjjk (in clusief stadslijn Leiden) en LeidenHeem stede in de afgeloopen maand vervoerd voor een waarde van resp. f. 131.086 en f. 10.382. Bij den stalhouder Debien is eer lam geschut, dat onbeheerd op de markt is achtergebleven. De politie verstrekt inlich tingen. Men verzocht ons erop te wijzen, dal de Leidsche bioscopen Pinkstermaandag 3 voorstellingen geven nl. te 2 uur, half vijf en 8 uur. Wij verwijzen naar een officieeie ken nisgeving van B. en W. in dit Blad betref fende de inschrijving van leerlingen voor openbare scholen en bewaarscholen. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEFf BEGRAFENISSEN Tel. 86! AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 DE LANDBOUWCONGRESSEN TE ANTWERPEN EN LUIK. De Nederlandsche delegatie. De minister van Landbouw heeft eeri delegatie benoemd, welke Nederland zal vertegenwoordigen bij de landbouwcongree- sen, die ter gelegenheid van de tentoon stellingen te Antwerpen en te Luik sullen worden gehouden. De samenstelling dezer delegatie is all volgtmr. A G. A. Ridder van Rappard. te Tiel, voorzitter; J J. C. Ament. te Roer mond: mej. E. Ariëns, Spoorlaan 30, te Tilburg, prof. mr. P. A. Diepenhorst, te Amsterdam: A. N FleRkens, te Geldron.: J. van Gelderen, te Boskoop: mr. J Goedbloed te Goes: R Gorter, te VGra.' veland mr R van Hanstert, te VOrnveD- hage; di R Molhuysen te VOravenhasej dr. ir. I. Riet^pma. te Breda - ir Jr.e Tim mermans. te Roermond R. Trienekens. te Venlo: L. F. J M. Baron van Voorst tot Voorst, te Twello. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2