Voor de Pinksteren PUROL Uwe KOUSEN en SOKKEN In UwZadeltasch UIT DE OMSTREKEN. Koopt bij ONS LAGERE PRIJZEN Tien Procent Korting. AALSMEER. „Het Witte Kruis" Dezer dagen had in „De III Kolommen" 3e vergadering plaats van „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van dr. Bon. Uitslui- sluitend was deze vergadering belegd, ter verkiezing van een nieuw bestuur, daar het oude zijn lunctie had neergelegd, naar aan leiding van kwe9ties, welke met de wijk zuster hadden plaats gehad. Hqt atgetreden bestuur had een 11-lal candidaten gesteld, en evenzoo het comité van actie, dat den terugkeer der zuster wenscht. Alvorens tot de stemming werd overgegaan, hadden nog (heilige discussies plaats, welke op momen ten ontaardden in persoonlijkheden, het geen door den voorzitter verboden werd. De politiek bleek ook hier weer naar boven te komen. Tot stemming overgaande, was de uitslag, dat de candidaten van het Comité van Actie mij meerderheid van stemmen werden gekozen. Dezen zijn: de dames BroeckmansKoudijs en KasteleinDong- mann.cn de heeren G Groeneveld, W. Har- ting Wzn., J. Hilverda, Joh. Holman, C. Kikkert, H. Baarse Jbzn., L. Statema, H. S. de Vries Johzn. en .1. van Zijverden Kzn. lïr werden 418 geldige stemmen uitgebracht. Het laagste aantal stemmen op een der ge kozenen uitgebracht, bedroeg 216, het hoog ste 244. De zuster zal dus weer in haar lunctie komen, dgch het is nog de vraag of de vrede in deze zoo nuttige vereeniging voorloopig zal weerkeeren. 'I Zou intueschen jammer zijn als het niet zoo was: onze zieke hulpbehoevende burgerij heelt niets aan herrie, zij heeft verpleging noodigl Een botsing. Aan de Weteringstraat had een botsing plaats lusschen een tweetal auto's, met het gevolg, dat do auto van den bloemist F. te Haarlemmermeer belangrijke schade opliep. Persoonlijke ongelukken bleven gelukkig achterwege. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Verzoek om subsidie. Een belangrijke schoolkwestie. Contract Electriciteits- voorziening. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waama de notulen werden gelezen welke zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Volgde mededeeling ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. St. waarbij wordt teruggezonden het goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1930; Een van de zelfde, waarbij wordt terug gezonden de goedgekeurde gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Zoeterwoudg Zegwaart en Hazerswoude, tot het toelaten van leerlingen op de openbare school te Benthuizen Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 2. Volgt verzoek van het bestuur der Chr. II.B.S. te 's-Gravenhage om subsidie van f, 37.63 zijnde de kosten per leerling na af trek van schoolgeld en rijkssubsidie. De voorzitter licht een en ander toe. De heer Diephout vindt dat wie een kind op deze school heeft, zelf de onkosten moet dragen cn niet de gèmèente. Ook de heeren v. d. Maa9 (Weth.) en de heer van Galen zijn die meening toegedaan. De heer Diephout vraagt of B. en W. geen voorstel hebben. B. en W. zijn het niet eens, dus willen zij den geest dor vergadering hooren. Na stemming werd het verzoek verworpen, voor de heeren Knijf en Paul. 3. Aanbouw vierde locaal O. L. School. De voorzitter stelt voor een vierde locaal to bouwen. Hij acht dit in het belang van .het onderwijs, daar kort geleden een 4de leer kracht is benoemd, en het volgens hem niet goed doenlijk is met 4 leerkrachten in 3 lo kalen les te geven. De heer Diephout vraagt hoeveel leerlingen er in de drie bestaande lokalen mogen worden geplaatst. De voorz. zegt 144 en meent dal er nu 146 kinderen zijn ingeschreven. De heer Diephout: jaren achtereen is liier met 4 leerkrachten in drie lokalen on derwijs gegeven. De bezwaren daartegen waren nooit van dien aard geweest, dal tot den bouw van een 4e lokaal moest worden geadviseerd. De voorzitter zegt, dat op het «ogenblik ook onderwijs wordt gegeven ln het portaal van de school. Er moesten ban ken worden aangeschaft welke wegens te weinig ruimte niet in drie lokalen konden worden geplaatst door het te groot aantal leerlingen, mede in verhand met het 7de leerjaar. B. en W. en de opzichter hebben een plan ontworpen voor een 4e lokaal. Daarna is spr op 30 April 1.1. naar den In specteur gegaan, die verklaarde geen be zwaren teecn dat plan te hebben. De heer Dirohout vraagt: van wanneer dateert dan het plan om het 4e lokaal te bauwenDc voorzitter antwoordt dat de plannen voor den houw in April 1.1 zijn ge naakt De heer Diephout vraagt op welken grond de In=pec. leur geadviseerd heeft tot bouwen? Met be trekking tot het aantal leerlingen op 1 Mei of om het aantal leerkrachten? Hierop her- RECLAME. 2310 RECLAME. 2235 De overbekende SOLIDE kwaliteiten aan ALTIJD en als speciale Pinksterreclame bij DRIE paar kwaliteiten en maten dooreen Haarl.str.h. Donkersteeg 2-4-6 haalt de voorz. nog eens dat de Inspecteur niet lot bouwen heeft geadviseerd, doch de plannen van B. en W. goedkeurde. De heer Diephout vraagt of in deze zaak en ook wat betreft de benoeming van een 4e leerkracht om advies is gevraagd aan de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs? De voorzitter zegt, dat het bestaan van die commissie geen waarde heeft, en zegt dat geen advies over die zaken is gevraagd aan genoemde commissie. De heer Diephout zegt: die commissie be staat, heeft kennis van onderwijszaken en had gratis advies kunnen geven. Hij ver klaart dat het zeker met betrekking tot een gewichtige zaak als de bouw van een lo kaal wenschelijk was geweest de hulp dier commissie in te roepen. Het bouwen van een 4de Ic/kaal is met het oog op de Ge- meente-financién een zeer gewichtige zaak. Het betreft hier niet een bedrag van een derde van de geschatte waarde van de thans bestaande schoolgebouwen, maar een be drag van I. SOOO.wat bijna overeen komt met de geschatte waarde van de geheele beslaande school. Als lid van den raad kan hij alleen zijn stem aan het voorste! vor- leencn wanneer ook volgens de wel hef bouwen dringt Over het aantal leerlingen op de school wil hij gaamc enkele opmerkingen maken, en enkele vragen stellen. De overeenkomst voor kinderen uit andere Gemeenten is ge maakt voor een jaar. Ten eerste houwen wij voor kinderen uit die Gemeenten, en als het volgende jaar b.v, Zegwaart, deze overeenkomst wil doen eindigen, met het oog op een overtallige leerkracht die daar aanwezig is, de kinderen naar de school in Zegwaart brengt, dan zal daardoor het aan tal leerlingen op onze school aanmerkelijk dalen. Verder heeft op 1 Mei één leerling de school verlaten. Spr. vraagt hoeveel leer lingen de bijzondere school hebben verlaten en eveneens hoeveel leerlingen er op 1 Mei op de O. L school zijn geplaatst. Kan de voorzitter mij een verklaring geven van de wonderlijke verhouding van die getallen f Bestond dan de hoogste klasse uit één leer ling? Gaan er op de O L. school soms leer lingen die boven de leerplichtige leeftijd zijn Zoo ja, welke. De voorzitter beantwoordt de laatste vraag ontkennend, en zegt verder op dc vragen naar cijfers niet te kunnen antwoor den. Den heer D zegt nog meer vragen te willen stellen: hoeveel leerlingen zitten er in de tegenwoordige 7de klas. hoeveel leer lingen zitten er in de 7de en 6de klasse, die tengevolge van niet overgaan, wel reeds den 13-jarigen leeftijd hadden bereikt voor 1 Mei jl. maar nog niet de school mogen ver laten? Een leerling is met t Mei afgeschre ven. Deze blzocht den laatslen lijd de school niet meer Was die leerling nog leer plichtig tol 1 Mei. Als hij niet leer plichtig was, waarom was hij dan niet van de lijst afgeschreven en als hij het wel was waarom is er dan ni=t op ge regeld schoolbezoek aangedrongen? Ook zou spr. gaarne weten hoeveel leerlingen ver meld staan op het schoolgeldkohter, dat dezer dagen is ingeleverd, en dat de namen van de ouders bevat, en het aantal van de op 1 Mei 1930, schoolgaande kinderen Kunt U ook zeggen of hel zoontje van C. Ver meulen Cz, dat werkzaam is bij Mets nog leerplichtig is? De voorzitter beantwoordt de laatste vraag bevestigend en zegt verder op al die vragen niet te kunnen antwoorden Hij stelt daarom voor het hoofd van de O. L. School ter vergadering te doen komen om deze vragen te beantwoorden De heer Diepenhout stelt voor den bouw van een 4de lokaal uit te 9tellen tot een volgende vergadering, zoodat de voorzitter tusschen- tijds gelegenheid heeft de gedane vragen te beantwoorden. De heer van Galen zegt met alles wat de heer Diephout heeft gezegd accoord te gaan. Wordt besloten deze zaak tot een volgende vergadering uit te stelten. De geld- leening groot f. 8000.wordt eveneens uit. gesteld. 4. Contract Leiden Electriciteilsvoor- ziening. De heer Diephout en de heer Staalduinen hebben enkele aanleekeningen gemaakt, welke punten worden besproken, waarna de Voorz, den Raad voorstelt B. en W Ie mach tigen tot het aangaan van een overeen komst met de lichtfabrieken te Leiden. De heer Diephout zegt het zeer jammer te vinden als er in de Dorpstraat wordt ge broken, eri zou in dat verband aan de ge vraagde machtiging willen verbinden, dat er geen dwarse geulen in de Dorpsstraat mogen worden gemaakt, wat z.i. te vermij den is wanneer er buizen door den weg worden geslagen. Weth. v. d. Maas, acht het zeer goed uitvoerbaar dat in het Dorp 2 kabels worden gelegd. Nadat deze punten breedvoerig zijn besproken zegt de voorz. niets te voelen voor een machtiging. Nadat blijkt dat ongeveer alle leden er voor zijn, genoemde bepaling aan de te geven mach tiging te verbinden, wordt op voorstel van den voorzitter beslojen ook dit punt uit te stellen, en de verdere besprekingen die met Leiden gehouden zullen worden te doen plaats hebben door den Raad en niet meer door B en W daar de leden dan zelf ge legenheid krijgen hun bezwaren aan Leiden kenbaar te maken, 5. Wordt besloten de naam van Beelaerts- park Ie handhaven en den nieuwen weg tegenover de molen den naam te geven van Molenstraat Rondvraag De neer Diephout vraagt wanneer de verplichtingen om aan de wa- terleiding aan te sluilen zijn ingegaan. Voorz. 1 Januari 1929. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de verga dering me* dankgebed. HAARLEMMERMEER. Brand. Gisteren ontstond door het omvallen van een bus met benzine brand in de werk plaats van de lampenkappenmaker W. in de Badhoevelaan nabij Sloten alhier. Het vuur. dat in de geverfde lampenkap pen gretig voedsel vond, greep zoo snel om zich heen dat het noodzakelijk werd geacht de brandweer van Hoofddorp le alarmeeren. De bewoners hebben echter direct zelf het blusschingswerk ter hand genomen en daarbij zich zoo kranig geweerd, dat ze er in slaagden het vuur meester te worden en den brand tot eenig materiaal w. o een aan tal lampekappen le beperken. De brandweer, die mei de autospuit reeds onderweg was. kon nog intijds gewaar schuwd worden om de terugreis naar Hoofd dorp maar weder te aanvaarden Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Pelronella, d. van J. A. M, Cupido en C. Tol Alice, d. van Th. van Brussel en N. Audenaerdt Adrianus, z. van P. G. Schrama en W. J. du Pau Cornelia, d. van C. J. Combeê en C. J. Bijl Albertus Johannes Franciscus, z. van A. ■T F. Hooning en A. E. van Duyvenbode Klaas, z. van A. Bras en A, Vreeken Willem, z. van T. J. Snijders en S. Boerstra Francois Dieudonné, Maria, z. van J. W. Mesman en M. Scheppers Cornells, z. van J. Lan9er en A, Kuperus Simon Petros, z, van P. Bouterse en P. Bokhorst Maria Cornelia, d. van P. van Schie en E. v. d. Boom Sijgje Johanna, d. van J. Goemaat on J. Verkerk Adriana Elisabeth, d. van A. Nuijlen en B. Knopjes. Ondertrouwd: A. van der Zwan, 32 j. en W. C. Braak. 30 j. J. van Herwijnen. 27 j en N. Calandt, 28 j. Th. Markus, 22 j. en S M. Vermeer, 18 j. B. Kroeze. 27 j. en N. W. van Itereon, 20 j. P. du Pau, 27 j en P. Schrama, 26 j. G. Th. Wenzel, 27 j. en A. Verhoeven, 25 j. Gehuwd: J, C. Dijkman, 23 j. en O. Bouw huis, 23 j. M. W. van Sleenis, 27 j. en A. van der Kwast, 26 j. C. van Groenin gen. 23 j en B. van der Werf, 24 j. B, van der Eems, 22 j. en A.deRuiter,26 j. K T. Bos. 27 j. en A. Biesheuvel, 29 H. Stenekes, 24 j. en A. K. Noordijk, 22 j. Overleden: Pieler de Jong, 84 j., geh. met N. van Elswijk Derk Hugo van Wilpe, 49 j. geh. met P. H. Lobbes Aaltje van der Wal, 72 j. wede. van J. Slijkoord Marlina van der Vlugt, 39 j. geh. met J. C. Omtzigt Pieter Eilander, 67 j. geh. met A. Eigenhuis. Levenloos geboren: kind van het vrouwe lijk gesl. van R. Hortulanus en H. M. M. van Vugt. HILLEGOM. Speeltuin Patrimonium. Nu binnenkort de buurtvereeniging „Pa trimonium" de beschikking over een speel tuin krijgt, ligt het in de bedoeling dc jeugd onder dagelijksche leiding allerlei spelen te laten doen. Indien mogelijk zullen verschil lende takken van sport beoefend worden en wat verder voor de goede opvoeding van het kind gedaan kan worden. Het bestuur van de buurtvereeniging deelt mede, dat de financiën te kort 9chielen, waarom gevraagd zal worden het moeilijke doch mooie, werk te steunen door donateur der vereeniging te worden tegen een vrijwillige bijdrage. KATWIJK AAN DEN RIJN. OPENING ZUIVELFABRIEK „DE HOOP". Inwerkingstelling door den Burgemeester. Gisteren vond onder groote belangstelling de opening van de Zuivelfabriek ,,De Hoop" plaats. Deze ingebruikneming was een feit van beteekenis. Is het niet een voorrecht, wanneer een gemeente op een bloeiende industrie mag wijzen f Is het niet in het belang van de geheele gemeenschap als er vooruitgang en uitbreiding plaats heeft. Wij merkten op vele hooggeplaatste per sonen uit de gemeente, burgemeester J. Schokking, pastoor Schiphorst, pater mr. E. V. d. Helm, directeur van het St. Willi- brordus Missie-college, notaris H. Eerdbeek en mevr. Eerdbeek, den heer D.O.O. Boek hoven, gemeente-secretaris en mevr. Boek hoven, dr. J. Hueting en mevr., den heer E. A. v. Daalen, directeur der gemeente bedrijven, den heer Huisman, Rijkszuivel- consulent en verder zeer vele belangstel lenden, familieleden, cliënttD en personeel. De heer L. van Paridon, eigenaar van ,,de Hoop", zeide het een genoegen te vinden dat zoovelen aan de uitnoodiging om bij deze officieele opening tegenwoor- RECLAME. 2240 dig te willen zijne gevolg hadden gegeven. Inzonder stel ik, aldus spr-, het op prijs dat de burgemeester zoo vriendelijk wil zijn het bedrijf in werking te stellen. Dat is een zeer belangrijk moment in mijn leven Spr. gaf een overzicht van dc wordingsge- schiedenis der fabriek en verzocht den burgemeester het bedrijf in werking te stellen. De burgemeester feliciteerde den heer v. Paridon met het bedrijf doch ook de gemeente Katwijk. We hebben behoefte aan industrie. Er is hier zooveel goede ge legenheid. Men moet meer energie toonen. Het stemde mij aangenaam, zegt spr., dat aan het personeel ook dank werd gebracht. Hieruit blijkt dat hier is samenwerking. Zoo moet het zijn. Het verheugt mij dat u de energie hebt gehad om, gesteund door uw vrouw en personeel het bedrijf zoo op te voeren. Dat God op uw weTk onmisbaren zegen moge blijven geven. Hierna nam pastoor Schiphorst het woord die zeide dat het ook voor den pastoor van Katwijk een genoegen was om een derge lijke uitbreiding te zien. We zien hier een schitterende uitbreiding door menschon die ook bij alles het oog hadden op de eeuwigheid Het zou voor uw vader een grooten dag geweest zijn, wanneer hij zulks had mogen beleven. Ook vader Hoogeveen was steeds een man, die bij het zoeken van het stoffelijke het oog gericht hield op de eeuwigheid. U viert tegelijktijj heden uw 18-jarig huwelijksfeest. Ook hier mede gefeliciteerd. Spr. hoopte, dat de kinderen allen nog lang mogen meewerken aan de grootmaking dezer fabriek. Vervolgens kreeg dr. v. Eek. directeuT van den Keuringsdienst te Leiden bet woord. Spr. wijst er op. dat de commissie van toezicht nogal critisch is aangelegd. Dat ik, zegt spr., uitgenoodigd ben bij deze opening tegenwoordig te zijn, is een bewijs dat het bedrijf van dien aard is, dat het de toets der critiek kan doorstaan. Het verheugd spr. dat ook het publiek is uit genoodigd tér bezichtiging van het bedrijf. Ook dat is een bewijs dat alles gezien mag worden. Spr. feliciteert dgn heer v. P. en spreekt de beste wenschen uit voor' den bloei der fabriek. Tenslotte spraken nog de heeren Huis man, Rijkszuivelconsulent en Borst. Nadat de héér W. Hoogeveen te Was senaar namens de familie v. Paridon en diens vrouw en kinderen en namens de fam. Hoogeveen, zijn beste wenschen had uitgesproken, ook omdat het vandaag was het feest van een achttienjarig huwelijk van den heer v. Paridon waarvan wel gezegd mag worden dat hij thans een nieuwe zaak begint, haalde de burgemeester de clectrische handle over en het geheele be drijf was met één handomdraai in volle werking. Dan werd de Champagne en de thee aan geboden en een ieder in de gelegenheid gesteld het bedrijf te bezichtigen. Wij mogen wel eenigen noe-men die aan dit grootsche werk hun krachten hebben gegeven. Het strekt hun tot eer. Aanne mers waren Gebr. Verloop v.h. Joh., Ver loop Az. te Katwijk aan Zee, architect de heer Jac. Haasnoot Kz. te Katwijk aan den Rijn. De firma Vcenstra Zn. te Sant poort leverdo alle machines voor de zuivel producten. Stucadoor was de heer Arnnl- dus te Katwijk. Voor de eléctrischo instal latie, waarbij een speciale leiding, be stand tegen vocht, werd gebruikt, zorgde de firma Schroder te Delft, Schilderswerk van den heer P. Haasnoot te Katwijk aan den Rijn, BetonweTk firma v. Eigen en Kleijman, smidsweTk F. J. Luyten en lood- gieterswerk C. de Jong. de laatsten to Katwijk a. d. Rijn. Van de gelegenheid om de inrichting te bezichtigen, werd door velen gebruik ge maakt. De Tuinbouw. Het drukke seizoen nadert meer en meer. Half Juni is 'het de tijd, dat een begin ge maakt kan worden met het rooien der tul pen, althans voorloopig eerst het z.g. onder einde of zaaigoed, en dien tijd wordt als regel ook begonnen met het veilen der tuin bouwproducten van den kouden grond. Vol gende week Donderdag is het vergadering der Tuinbouwver. in welke vergadering de aanvangsdatum wordt vastgesteld, waar schijnlijk zal dit 16 of 17 Juni zijn. OI de aanvoer dan al van beieekenis zal zijn, zal in hoofdzaak van den prijs afhangen. En ten opzichte daarvan is men niet optimis tisch gestemd. Rectificatie. In het raadsverslag werd vermeld dat door de financieele verhouding van Rijk en Gemeente onze gemeente f. 96240 min der zal behoeven op te brengen aan belas ting. Dit bedrag moet zijn f. 69240. LISSE. Bij openbare aanbesteding is de klin kerbestrating in den Loosterweg en Spek- kenlaan opgedragen aan den heer C. Keevel te Amsterdam voor 1.9290. Tot klerk bij (het gasbedrijf is in vaste dienst aangesteld mej. W. v. Vliet en tot terrein-werker-'hulpstoker J. Slobbe. B. en W. hebben vergunning verleend tot het houden van een Bloempjesdag aan de plaatselijke Vereen. „Santos" op 9 Juni en „Het Hoogeland" op 9 Juli as. NOORD WIJK. Burgerlijke Stand. Cecilia Cornelia Maria, d. v. C. Th. Steen- voorden en C. J. van Werkhoven Theo dora Adriana Maria, d. van C. G. J. Alke made en Th. G. Dolle Wilhelmina Theo dora Johanna, d. van J. J. Sengers en M. A G. Sleenbeek Maria Anna Bernardina, d. van W. Overmeer en A. Th. van der Zijden Neeltje, d. van N'. van Veen en A. den Hollander Simon Willem, z. van S. Zwetsloot en E. W. K. van der Meer. Getrouwd: J. A. Edelaar, 34 j. en A. M, Reekers, 31 j. C. M. Grullemans, 28 j. en J. van Berghem, 28 j. W. A. J. van der Weijden, 29 j. en M. C. Verweij, 24 j. J. E. van den Berg, 26 j. en E. M. Brekelmans, 26 j. Th. M. A. Siewert, 29 j. en Ch, U. A. Zuiderdura. 35 j. Ondertrouwd: H. J. van Kampen, 24 j. en A. van den Berg, 23 j. J. van Abswoude, 30 j. en J. van Beelen, 23 j. M. C. Schol, 24 j. en J. M. de Wit, 24). H. J. Albracht, 30 j. en W. A. Verweerd, 24 j. G. van den Berg, 28 j. en A. Rietbergen, 26 j. J. J. Lammers, 23 j, en A. J. Aartman. Overleden: Johannes Maria van Raams- donk, 75 j„ weduwnaar van C. J. M. Roos Annies Heemskerk, 82 j„ weduwe van Fr. van den Berg. Gevestigd: J. W. A. v. Dalsum, v. Den Haag S. Jeroensgesticht M. P. v. d. Lern, van Den Haag, St. Mariagestioht H. E. A Kalker, leerl. verp.ster, van Alkemade, idem G. J. van der Loef, kok, van Den Haag, N. Boulevard 2 F. van Zeijstgeb. Hop- ster, van Apeldoorn, Molenstraat 56 M. C. van der Niet, van Velsen, Schoolstraat 15d C. A. van der Zalm, bloembollenkw., van Noordw.hout, Gooweg 17d P. P. I. de Groot, banketbakker, van Amsterdam, Voor- straat 147 A. A. M. Alkemade, van Ambt- Hardenberg, Voorstraat 56 K. de Keijzer, huiskn., van Maassluis, Oude Zeeweg 7 A. J. Stolwijk, chauffeur, van Den Bosch. Oude Z_eeweg 4 H. van der Graaf, agent v. politie, van Ambt-Hardenberg, Douzaslr. 12 J. van Om roering, dienstb., van Ha zerswoude, Douzastr. 1 J. H. Pesman en fam., arbeider, van Noordw.hout, Langeveld 44 W. van der Kraan en fam., boekhou der, van Leiden, Wilhelminastr. 40 A. P- Janssen, van Den Bosch, Bronckhoretstr. 42 M. W. Rijnsburger, dienstb., van Leiden, Pichéstr. 26 C. P. Reeuwijk, schoenmaker van Voorhout, Pické9tr. 56 W. Vlaande ren, assistente, van Amsterdam, Beethoven- weg 8 J. P. en H. B. Visser, predikant, van Nijmegen, Vinkenlaan 10. Vertrokken: M. Omzigtgeb. van der Vlugt, naar Abbenes H. H. J. Madern, naar Den Haag J. Bakker—geb. van der Ham, naar Amsterdam J. P. Sikking, ver- pleegster, naar Warmond P. F. W. Soep nel, naar Wassenaar J. C. Rahdergeb. Bonrbled, naar Haarlem J. C. A. Verbeek. 11. verpheter, naar Hoorn M. F. de Greeuw, idem, idem M. Deunhouwer. naar Dordrecht J. C. Lunenburg, naar Gouda E. E. F. Pfeiffer, hotelkassier, naar East Cleveland (Ohio), Ver. St. N. A. A. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Mooi weer heett een goeden, doch ook dik wijls een nadeeligen kant. Voor de tuin bouwproducten in het algemeen ziet men gaarne zulk weer als wij den laatsten tijd hebben, doch voor de bloemenbedrijven is men op warmte niet zoo erg gesteld. Het product komt te vlug, het vervoer heeft moeilijkheden, de straathandel heeft er de last van, kortom warmte geeft als regel geen voordeel in deze bedrijven. De tuinbouw producten zijn hier als regel later dan in andere streken zoodat deze nog geen vollen aandacht hebben. Het gewas staat er goed voor. Vol verwachting klopt het hart van den tuinder in verband met de vraag wal 1930 brengen zal. Het seizoen der tuinbouw producten komt hier pas omstreeks 1 Jul'- RECLAME. 2271 behoort op fietstochten, voor verzachting cn genezing bij doorzitten en zonnebrand sleeds een doos of tube Doo» 30-60 «o 90 cl Tube 50cl. Bl| Apotb. en Drogiiteo 2-4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14