NOORDWIJKERHOUT SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Ksandag is men begonnen met zand naar ja belt te brengen en het vleeschafval wordt au met een zandlaag van minstens 10 c.M. [gedekt. Intusschen hebben de woonwagenbewo ners zeU maatregelen getroffen; ze zijn op een ander terrein gaan staan, dichter tij de haven en' de kom van de gemeente. Xlluurlijk heeft het gemeentebestuur daar liet in berust; er is in de verordening nu lenmaal een bepaald terrein aangewezen. DU9 is tegen een der overtreders proces-ver baal opgemaakt, aldus het Alg. Handelsbl. Drre zaak wordt 12 Juni voor het kanton gerecht te Hoofddorp behandeld. NOORD WIJKERHOUT. - B. en W. dezer gemeente zijn op zoek paar een andere plaats voor muziektent en pomp Beide zijn hindernissen voor het drukke autoverkeer in het centrum van het dorp. De toren der Ned. Herv. Kerk zal van gemeentewege geseiicaat worden, wat dezen «en ander aanzien zal geven. De chef van politie, de heer Th. Ver geer, die slechts korten tijd de Leidsche Ziekeninrichling had verlaten is wederom daann teruggekeerd. Zijn algeheel herstel woidt algemeen gaarne tegemoet gezien. Het cassatie-beroep van ds. Hofstede, alhier, inzake het laten losloopen op open trrrein van zijn hond, is in hoogste instantie bij den Hoogen Raad verworpen. Ter algemeene bestrijding der tuber culose is alhier vanwege „Het Wit-Gele- Kruis" een commissie benoemd, bestaande uit personen, behoorende tot verschillende gezindten. Zij moet de plaatselijke vereeni- png van advies dienen en bestaat uit de heeren Van Iersel, Wösten Noy en Horst huis. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan den Heer A. VAN WAGTENDORFF VAN RIJN, Havenstraat 16, alhier. 2186 OEGSTGEEST. R.K. Harmonie „Triumph". Begunstigd door prachtig weer, heeft de R.K. Harmonie „Triumph" onder leiding van den heer Kroon (Leiden) een avond- concert gegeven op het terfas van Hotel ..Het Witte Huis". Wederom was een goede vooruitgang merkbaar. Dat dit concert ge waardeerd werd, bleek wel ui* het her taald applaus. Vergadering „O. 6. A. V." In Hotel „Het Witte Huis" is een vergade ring gehouden van de gymnastiekvereniging O.6.A.V. Na de opening sprak de voorzitter, de teer A. T. Kraan, een inleidend woord, waarbij LÖ den leden van de propaganda- commissie voor hetgeen zij reeds in het telang van de jonge vereeniging nebben weten te bereiken, dank bracht en den wensch uitte, dat de vereeniging in groei en bloei moge blijven toenemen. De secretaris ,de heer J. C. Donk, las daarna de notulen van de oprichtingsver gadering, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken werd voor gelezen een schrijven van den Burgemees ter, den heer A. J. van Gerrevink, waarbQ Z.E. het beschermheerschap der vereeni ging aanvaardde. Medegedeeld werd, dat gehouden besprekingen het gymnastiek lokaal van de O.L. School Terweeweg van de benoodigde toestellen zal worden voor den. Verwacht wordt een gunstige mede werking van B. en W. inzake <ien huur van het lokaal. Namens de propagaada- commissie werd mededeeung gedaan van de bereikte resultaten. Toegetreden zijn: 9 do nateurs en 2 contrfbutieieden. ftet aantal werkende leden, dames en heeren senioren, adspirantleden, jongens en meisjea in diverse groepen is reeds geste- gen tot pl.m. 150. Hulde bracht de voorzitter aan mevr. v. Leeuwen, die als lid der propagandaconuuis- sie, het ledental versterkte met 40 parso- nen. (Applaus). Verwacht wordt dat meerdere leden zul len toetreden. Hiermede rekening houdend heeft het voorloopig bestuur de contribu tie in het te behandelen huishoudelijk regle ment aldus geregeld: Leden, die niet aan de oefeningen deel nemen, betalen per jaar 1.5; werkende leden betalen: per maand 75 ct, Adspirant leden per maand 2040 en 60 ct. met 25 pet. reductie, wanneer meerdere leden uit wn gezin als adspiiant zijn ingeschreven. Na inschrijving als lid van eenige aanwe- personen, ging men over tot de huis houdelijke vergadering. De heer M. de Trojje hield dan een caa- **rie over „het nut van stelselmatige b?- otfening van lichamelijke sport". Een dankbaar applaus viel den spreker deeL Na voorlezing en artikelsgewjjze behan deling, werden statuten en huishoudelijk ftglement vastgesteld. Vervolgens trad het voorloopig bestuur en werd een definitief bestuur gekozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. T. Kraan, en als bestuursleden, mevr. Tim mermans, mej. Singeling en mevr. Heer- jiw. en de heeren. J. C. Donk, H. W, Col. lee en M. de Trorje. .Konden in de vorige vergadering geen cftfers gegeven worden, thans was dit beter mogelijk, volgens de berichte resultaten tot heden. De inkomsten worden geschat op pl.m. f. 1000. De uitgaven op pl.m. 11150. Naar aanleiding van dit tekort gaf het bestuur in overweging gebruik te makeu van het aanbod van den heer M. de Troije, die zich bereid verklaard had om tegen mati ge vergoeding aan de afdeelingen adspi- rantleden les te geven. Uit overgelegde be wezen bleek, dat de heer De Trorje daartoe volkomen bekwaam is. Na enkele bespreking ging de vergade ring er mede accoord den heer De Troije voorloopig deze leiding op te dragen. De oefenavonden werden voorloopig vast gesteld. Zaterdagmiddag athletiek. Tot benoeming van een deskundig leider zal een oproeping gedaan worden. Na enkele besprekingen van onderge schikt belang, werd deze langdurige verga- dering omstreeks middernacht gesloten. Zwemfeest „Poelmeer". Op Woensdag IS Juni a.s. zal, des mid dags, te 2 uur, ,door de Zwemvereeniging ,.Poelmeer" in hare inrichting een onder ling zwemfeest gehouden worden. Echalve zwemnummers voor dames en heeren, om het kampioenschap van Oegst- geest enz., zal ook een partij waterpolo, hindernis zwemmen, en demonstratie duiken en springen gehouden worden. Het feest zal worden opgeluisterd door het R.K. Harmoniegezelschap „Triumph" dat zich welwillend beschikbaar gesteld heeft. Als prijzen zjjn reeds vele moofe medailles aangeboden. Het bestuur houdt zich echter ten zeerste aanbevolen voor schenkingen van kunstvoorwerpen e.a. De toegang zal uitsluitend worden open gesteld voor leden en genoodigden. Inschrijving tot deelname is opengesteld bij den controleur aan de inrichting. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Het zonnige weer deed den aanvoer aan merkelijk vergrooten en de prijzen naar be neden gaan. Betaald werd voor Pyrethrums per 100; Parkera f. 0.300.40, James f. 0.30 0.60, Cajeux f. 0.600.80, Bord Roseberry f. 0.5D-—0.70; Margrieten wit f. 0.100.35, Papaver Escbolsia f. .100.15, Papavers groot f. 2.102.40, idem klein f. 0.400.70, Blauwe Astertjes f. 0.100.12. Bruidsanjers f. 0.10—0.12, Groenhart f. 0.30—0.35, Iris sen wit f.1130. idem blauw f. 0.40 0.70, Pioenen f. 1.502.50, Annemonen f. 0.20—0.40, Lathyrus f. 0 20—0.30, Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly f. 0.801.20 Rosalandia f. 0.400.80, Hadley f. 0.502, Columbia f. 0.60—1.20. Gold Ophelia f. 0.50 —0.90. WARMOND. Naar wij vernemen heeft de heer H. C. A. M. Schölvinck bedankt als secretaris en hoofdbestuurslid der R. IC. Muziek - Tooneel- en Zangvereeniging ..St. Mathias". Het secretariaat wordt waargenomen door den heer H. A. G. M. Watenkamp. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Afbraak gebouwencomplex Aankoop terrain voor bonw O.L.S. Onteigening van gronden Herziening Water leidingtarief. De Raad dezer gemeente heeft gistermor gen vergaderd onder voorzitterschap van den burgemeester. Met kennisgeving is af wezig de heer Prins, zonder kennisgeving de heer Vogels. Mededeeling geschiedt van diverse goed gekeurde raadsbesluiten. Ingekomen is het verslag van den toestand der gemeente over 1929 en van de commissie van toezicht op het L. O. De begrooting van de Gezondheidscom missie wijst voor deze gemeente een be drag aan van f. 118.82. De voorzitter deelt mee, dat door B. en W een schrijven is gezonden aan het bestuur van de woningbouw vereeniging ,,St. Willibrordus", waarin wordt medege deeld, dat het standpunt van B. en W. ten opzichte van de keuze van een bouwter rein onveranderd is gebleven en in over weging wordt gegeven, wanneer het be stuur een ander terrein wenscht, het ver zoek om onteigening van gronden in te trekken. Daarop is bericht ingekomen, dat het bestuur zijn aanvankelijk ingenomen standpunt handhaaft en geen aanleiding heeft zijn verzoek in te trekken. De voorzitter doet vervolgens mededee ling van het oordeel van een drietal des kundigen omtrent afbouw van het bestaan de complex of bouw op een ander terrein. De Directeur van den woningdienst te Rotterdam meent, dat alles voor afbouw pleit, mits een voldoend aantal behoorlijke toegangswegen wordt gemaakt, de direo- teur van den Woningdienst in Amsterdam is dezelfde meening toegedaan, mits de wijken geen grooteren omvang dan van 500 woningen krijgen. De directeur van den dienst der Stads ontwikkeling en Volkshuisvesting in Den Haag, is van gevoelen, dat het uit een oogpunt van exploitatie aanbeveling ver dient de woningen bijeen te brengen, maar spreekt al9 zijn meening uit, dat uit an deren hoofde redenen om de woningen te verspreiden kunnen worden gevonden. Na discussie wordt cp voorstel van den voorzitter besloten in principe tot mede werking ten opzichte van don afbouw van het bestaande complex. Wordt besloten den naam ,,2e Wetering laan" te veranderen in „Julianaweg". Aan het comité inzake bestudeering en bestrijding van de Iepziekte worde een subsidie toegekend van f. 30. Ontheffing van schoolgeld wordt verleend «aan W. Rimor tot eer» bedrag van f. 22.92, aan de NV, Alhaba van f- 26.25. wegens betaalde bouwleges. aan de Bataafscke j Aannc-mingmaatschappij van f. 118,41, we gens kadegeld. De huurwaarde van hef vergunningsrecht van het perceel Plein No. 18 wordt bepaald op f. 350 per jaar. Op een verzoek van J. J. Veldhuizen, om een gedeelte van den Oostdorperweg tot bouwstraat aan te wijzen wordt gunstig be schikt, evenzoo op dat van mevr. Mac Gil- lavry voor een dee) van den Groot Haese- broekschevveg. Aan het bestuur van de Ver. voor Chr Middelb. Onderwijs te 's-Gravenhage wordt oxer 1927 een subsidie toegekend van f. 37.53 per lee.rling. De school wordt be zocht door 8 leerlingen uit deze gemeente. De algemeene politieverordening wordt aangevuld met een bepaling, waarin om schreven is, dat het binnen een afstand van 200 Meter van de lijn welke wordt ge dacht van het Wassenaarsche Slag in N.W. richting verboden is te baden, te zwemmen of zich te ontkleeden, alsmede van een be paling, waarbij het verboden wordt met visch land te bemesten, tenzij het land bin nen een dag wordt omgespit. Ontheffingen van bepalingen der bouw verordening wordt verleend aan een vijftal adressanten. Hierna stelt de voorzitter aan de orde een voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het aantal openbare lagere scholen met één en tot vestiging van deze ^aoól op een terrein, gelegen aan de Bloem- kamplaan tusschen Groenelaan en Teijlin- gerhorstlaan. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs er in heeft bewilligd, om op hetzelfde ter rein een bijzondere lagere school te bouwen volgens het ontwerp van den Gemeente architect, zoodat op dit terrein twee scho len onder één -dak kunnen worden gebouwd, waarmede een aanmerkelijke 'besparing vae kosten wordt verkregen. Het terrein kan de gemeente bekomen tegen den prijs van f. 10 per M2. De bouw wordt geraamd op f. 120.000 De heer Boender drukt er zijn leedwe zen over uit, dat niet wordt tegemoetge komen aan den wensch van de bewoners van het Kerkehout. om in die omgeving ten Z.O. van den drukken Rijksstrantweg een school te bouwen. De voorzitter beaamt de bezwaren, maar merkt op, dat naar hij meent te weten, meer leerlingen aan den anderen kant van den weg woonachtig zijn. De heer Va» Leeuwen vraagt of de voor zitter de toezegging kan doen, dat gehan deld zal worden overeenkomstig het advies van de Plaatsel. Comm. van Toezicht, dat de wenschelijkheid betoogt, een politie agent te stationeeren nabij het Kerkehout gedurende een half uur voor den aanvang en na afloop van den schooltijd. De voorzitter is huiverig om een toezeg ging te doen. Hij wil geen rechten schep pen, maar wel toezeggen, dat hetgeen ge vraagd wordt, zijn aandacht zal hebben. De heeren Van Barneveld, Drop en Boender wijzen op heL buitengewoon druk verkeer en zouden gaarne zien, dat de voorzitter een maatregel. als wordt voor gesteld, kon nemen. Hierna wordt het voorstel goedgekeurd en tot aankoop van het benoodigde ter rein besloten. Vervolgens komt ter tafel het- voorstel om te besluiten tot het aangaan eener pro cedure id verband met de onteigening van gronden voor den verbindingsweg Kerk straatKatwijkscheweg. De beer Wouters wijst er op, dat steeds de bedoeling moet blijven, te trachten den verkeersweg tot stand te doen komen en niet het behalen van winst met de te ver krijgen terreinen. Hij weet niet in welke richting de procedure zal gaan en bepleit, een minnelijke schikking, welke ware te verkrijgen, indien van de eigenaren alleen medewerking werd gevraagd voor het aan leggen van den weg. Daarmede zou een groot bezwaar van de eigenaren worden ondervangen. Als voorwaarde voor even- tueelen bouw aan den weg zou dan kunnen worden bepaald, dat de eigenaren eerst een som zouden betalen voor aanwijzing als bouwstraat. De heer Boender gevoelt ook niets voor onteigening met een speculatief oogmerk. Hij wensch'. alleen te onteigenen, wat noodig is. De heer Drop zegt, dat de Raad beslo ten heeft tot onteigening par zone. Dit besluit is goedgekeurd en nu gaat het niet aan, terug te treden. Hij gevoelt iets voor hetgeen de heer Wouters heeft voorgesteld, maar is bevreesd voor de gevolgen. Hij ziet hierin een financieele strop voor de gemeente. De voorzitter wijst öt op, dat nimmer de bedoeling heeft voorgezeten, winst to ma ken. Onteigening par zone was evenwel noodig, om de kosten van den weg te eeni- geir tijd te kunnen dekken. Hij heeft" deu menschen steeds voorgehouden den weg te betalen en dan zelf te gaan exploiteer en. Hij beveelt aanneming van het voorstel aan. De discussie wordt nog geruimen tijd voortgezet waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Vervolgens wordt een definitief besluit genomen tot onteigening van eigendommen, noodig voor het maken van een verbin dingsweg tusschen Gravestraat en Van Zuy- len van Nijeveltstraat en voor verbreeding van den Zijdeweg. Een voorstel van B. en W. om in prin cipe te besluiten tot onteigening van het perceel hoek Langstraat-Kerkstraat, wordt aangehouden. De salarisverordening wordt op enkele punten aangevuld. Wordt besloten tot aankoop vmi een in schrijving op het Grootboek tot een be drag van nominaal ongeveer f. 124.200. ter belegging van kapitalen, ontvangen voor onderhoud straatverlichting, onderhoud weg en wegens verkoop van eigendommen. Aan Th de Klerk wordt eervol ontslag verleend als Controleur der Werkloozen kassen. Vastgesteld worden staten tot wijziging van de Gemeentebegrooting en de begroo ting van het Gasbedrijf voor 1929 en 19-°/V en de begroeting van Hpf waterbedrijf "nor 1930. Daarna is aan de orde een voorstel tot herziening van het waterleidingfarief. De heer Boender zegt, dat het eerste ex- I ploitatiejaar al een winst heeft opgele- I verd. Stemmen: Een verlies, j De heer Boender zegt, dat de uitkom- geheel zijn afgeweken van den aanvanke- lijken opzet Hij mag dus wel spreken van een winst. Hij meent, dat de gebruikers j met de voorgestelde wijziging weinig zijn I gebaat en stelt voor het tarief met 2/5 te verlagen. De heer Drop meent, dat op een derge lijk voorstel, ingediend zonder overlegging van cijfers, niet mag worden ingegaan. De heer Boender zegt, dat dit voorstel is gebaseerd op vroegere berekeningen, welke juist zijn gebleken. De heer Van Leeuwen brengt in het midden dat het voor de gemeente thans van belang is het tarief zooals het wordt voorgesteld, te handhaven. Hij wil niet zeggen, dat het nu ideaal is, maar met dit tarief zal ongeveer worden bereikt, het geen de Mabeg in haar rapport heeft ge geven. Hij raadt aan dit tarief een jaar toe te passen en dan te zien, welke de uitkomsten zijn. Hij geeft de verzekering, dat de Commissie steeds nauwlettend zal nagaan, welko wijzigingen zij wenschelijk acht. De heer Boender zal na deze uiteen zetting thans niet verder op verlaging aan dringen. Heb voorstel wordt aanvaard. Aan de N.V. Stadsuitbreiding Noorder kwartier wordt vergunning verleend tot het aanleggen van een weg. welko de Bloemkamplaan met de Groot Hoefijzer- laan zal verbinden, op de gebruikelijke voorwaarden. Wordt besloten gelden <uit de gemeente kas te verstrekken voor den verbouw van de bijzondere lagere scholen a-an den Hee- renweg. Ten slotte komen ter tafel een tweetai verzoeken van de heeren Van Tol en Van Leeuwen, ter beantwoording van eenige gestelde vragen. De heer Van Tol vraagt, wanneer do weg naar de Maaldrift zal worden opge knapt. De voorzitter antwoordt, spoedig. Vervolgens vraagt de heer Van Tol, hoe het staat met de plannen tot verplaatsing van de vuilnisbelt. De voorzitter zegt, dat de plannen waar schijnlijk in de volgende vergadering tér tafel zullen komen. Verder vraagt de heer Van Tol, of da verbetering van het Dorp spoedig wordt ter hand genomen, alsmede de afbraak van het perceel, hoek Achterweg. De voorzitter zegt, dat een en ander zoo spoedig mogelijk zal tot stand komen. Ten slotte vraagt de heer Van Tol, of het niet gewenscht is meer planten te doen plaat sen in het plantsoen aan het Burchtplein. De heer Van Tol licht toe, dat hij gaarne wat dahlia's zag bijgeplaatst. De voorzitter zal dit onderzoeken. Do heer Van Leeuwen zegt, dat hij ver nomen heeft, dat de verlichting van het feestterrein voor de Wilhelminavereeni- ging jaarlijks groote kosten medebrengt. Hij vraagt of een onderzoek daarna kan worden ingesteld. Verder vraagt hij wat B. en W. denken te doen ter bevordering van het streven der ingezetenen om in dit jaa- een tentoonstelling te houden, op land-, tuinbouw- en middenstandsgebied en vraagt hij aandacht voor het garantiefonds. De voorzitter zegt, dat het Comité tot dusverre niets heeft gevraagd. Hij kan ech ter wel toezeggen, dat B. en W. medewer king tot het welslagen der tentoonstelling zullen verleenen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Buigex wacht. In het Centraal Theater werd de alge meene ledenvergadering der Wassenaarsöhe Burgenvacht gehouden. Do behandeling der agenda had een vlot verloop. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. A. v. d. Berg en H. G. Hendriks, I in verband met het bedanken als zoodanig van do heeren L. A. F. Prins en S. van der Stoel. Voorts werd besloten tot statutenwijziging in verband met het besluit der vergadering om de leeftijdsgrens voor toelating als lid te bepalen op 18 jaar. Op deze vergadering werden tevens de prijzen aan de resp. winnaars in de onder linge schietwedstrijden, gehouden als be ëindiging van het winterseizoen, door den Commandant uitgereikt. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd tot ge committeerde bij de in 1930 aan de van Rijkswege gesubsidieerde zeevaartscholen te houden eindexamens, den heer R. W. Hartman alhier. VOETBAL. A.JAXFEITENOORD (1—2). Om den N.V.B.-beker speelde gister avond Ajax tegen Feyenoord. De Rotter dammers wonnen met 2—1. Feyenoord zal moeten spelen tegen den winnaar van de a.s. Zaterdagavond te spelen wedstrijd N. A.C.—Excelsior, o S.L.F—POLITIE. De gisteravond gespeelde wedstrijd S. L. F.Politie Sporl-vereeniging is bij den stand 41 gestaakt, daar het politie-elftal het veld verliet. KORFBAL ADSPIRANTEN-WEDSTRIJD. Fluks A, de kampioen der Leidsche Ad- spiranten-competitie, zal morgenavond, om 7 uur op het terrein nabij de Wilhelmina- brug, een wedstrijd speleD tegen een 10- tal. vertegenwoordigende de andere deel uemers dei Adspiranten-competifcie, en dat is samengesteld uit spelers van Viten» Pernix eD Fluks B Na afloop van dezen wedstrijd zal de kampioensmedaille aan Fluks A worden uitgereikt. 1 LAWN-TENNIS INTERNAT. TOURNOOI TE BRUSSEL.. Voor dit tQumooi is mej. Cantors al in de 2e ronde door mej. Mathieu (Fr.) met 64> 6—3 geslagen. WIELRENNEN. WIELERBAAN RIJSWIJK. Maandag tweeden Pinksterdag aanvang 2 uur, vindt op de Rijswijksche wielerbaan een belangrijke internationale stayerswed strijd plaats om den Grooten Pinksterprijs over 100 K.M. in drie ritten. Rijders: Sawall, kampioen van Duitsch- land; Urago, kampioen van Frankrijk, Leddy, kampioen van Nederland; Snoek, Den Haag en Blekemolen, Amsterdam. Verder sprint- en klassementwedstrijden voor amateurs en onafhankelijken wa-ar- voor ongeveer 100 deelnemers zich aan meldden. „SWIFT" Gisteravond had de tweede reeordrit plaats over 18.6 K.M. Hierin werd gestart door een negental renners dor A- en B-klassers. J. Verschoor, die zeker door de warmte in z'n element was gekomen, werd hoe dich ter hij bij de finish kwam, steeds sneller en het resultaat was dan ook dat hij den re cordtijd van W. Graafmans met 58 secon den verbeterde en bracht op 30 m. 56 a. De totale uitslag der andere renners is; W. Graafmans 31 m. 48 s., J. Riethoven 31 m. 56 s., D. Ramp 32 m. 26 s., E. Sladek 32 m. 58 s., G. v, Parijs 33 m. 14 s., A. r. Egmond 33 m. 22 s., J. v. Wezel 34 m. 0.4 s., C. A. Sliorings 35 m. 31 s. De uitslag van het 10 K.M. record der Juniores is: C. Paats 19 ra. 16 s., R. Riet hoven 21 m. 23 8. Ook hieTbij zijn de tijden officieel opge nomen door den heer P. T. dc Jong. BILJARTEN WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. In het café De Prins van Oranje, te Alphen hadden de voortgezette nederlaag- wedstrijden 3de klasse den volgenden uit slag: pnt. brt. h.s. gem. H. Meyers (Luto 1) 100 44 8 2.27 D. Randeraat (ADO II) 77 42 10 1.79 H. Hesseling 100 31 9 3.22 W. van Alphen 63 30 16 2.10 B. Schouten 87 45 13 1.93 J. Schuurmans 100 45 9 2.22 L. van Keeken 100 29 15 3.44 C. Randeraat 92 28 11 3.28 Totaal L.U.T.O. I 387 carb. A.D.O. II 332 caTb. pnt. brt. h.s. gem. K. v. Tol (Togb Leiden) 100 45 15 2.22 v. Engelen (A.D.O. II res.) 72 44 10 1.67 A. Schouten 100 48 12 2.08 W. van Alphen 96 47 19 2.04 W. Stormer 70 52 7 1.30 J. Schuurmans 100 52 7 1.92 J. v. d. Burg 50 42 4 1.19 C. Randeraat 100 42 15 2.38 Totaal T.O.G.B. 320 cvarb., A.D.O. II 368 carb. PAARDENSPORT DE ENGELSCHE DERBY. Gisteren vond onder zeer grooto belang' stelling de Engelsche Derby plaats op de Epsombaan De uitslag luidt: 1. Blenheim, jockey Wragg. Tijd 2 min. 38 1/5 sec. 2. Iliad, jockey Jones. 3. Biolite, jockey Rav. Het laatste paard was favoriet, daar dit de 100 guineasrace onlangs gewonnen heeft. De noteeringen voor deze paarden waren resp. 100/6, 25/1 en 5/2. IJMUIDEN, 5 Juni 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.601.25. Griet per kist van 50 K.G. f. 6435. Tongen per K.G. 1.2.151.30. Groote Schol per kist van 50 K.G. f.45. Middelschoi per kist van 50 K.G f 40 Zetschol per kist van 50 K.G. 1. -12 32. Kleine Schol per kist van 50 K G. f. 35 6.80. Bot per kist van K.G. f. 4.30. Schar per kist van 50 K.G. f. 126 Tongschar per ki9t van 50 K.G. f.26. Roggen per 20 stuks f.5637. Vleeten per stuk (.2 57. Groote roode Poon per kist van 50 K.G f. 15 Mid del roode Poon per kist van 50 K.G I. 50. Kleine roode Poon per kist van 50 K.G. f. 36. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10i. Groole Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 1232 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 3532. Kleinmiddei Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2625. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.21 7.60. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 8059. Gullen per kist van 60 K.G. f. 17 1.50. Wijting per kist van 50 K.G. f. 63.' Makreel per kist van 50 K.G. f. 176.50, Steur per stuk f. 31.20. Aangekomen 6 stoomtrawlers: MM. 60 met f. 2566, 1JM. 137 met 1.2603, IJM. 80 met f.2177, IJM. 133 met (.3219, UM .130 met f. 2773 En 16 loggers: SCH. 312 met 673, SCH. 250 met 750, SCH. 3*2 met 804, SCH. 297 met 480, SCH. 35 met 830. KW. 36 met 137, KW. 121 met 674, KW. 212 met 392, KW 36 met 736. KW. 42 met 460, KW 63 met 381, KW. 49 met 750, KW. 34 met 1073. KW 18 met 813. KW. 55 met 630. KW 17 met 422. Fraairapport Hr. Ms. „Nautilus". 3 Juni. Tusschen 59 gr. Nbr. en 1 gr. 20' 01. en 59 gr. 20 Nbr. en 1 gr. 30' 01 SCH. 6, 20 last. SCH 161, 18 last; SCH 245. 10 last SCH. 365, 3 last: VL. 3, 10 last; VL. 16. 33 last; VL 27, 19 last; VL. 39 6 last VL 49. 12 kantjes. VL 50. 8 last; VL 172. 40 kanljes; VL 193, 10 last, VL. 194, 25 last; VL. 206. 25 last; VL. 207. 27 last; MA. 110. 14 last; IJM. 405. 30 last. j-a

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7