tyimAKn- Mam/tóen KLENE'5 KAUWGOM Wij hebben een costuum voor iedere bems H. J. PLANJE Manufacturen en Confectie ZONSCHERMENÜ KATWIJK AAN ZEE geeft AetJiacüi een ivwchtigen ghm UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Zonschermen en Marquisei J.Baalbergen Nederlandsch Fabrikaat, prima kwaliteit. 5 tabletten 5 cent ALPHEN. I Aanrijding. Gisteren werd op de ^lphensche brug een wielrjjder door den automobiel bes tuurde: B. aangereden, tengevolge waardoor het rij. wiel werd beschadigd en hiervan door den eigenaar aangifte bjj de politie gedaan werd. Bjj onderzoek is nader gebleken, dat het door den heer A. M. Zaterdag vermis te rijwiel niet was ontvreemd, doch abusie velijk door iemand uit Den Haag bij vergis, sing was medegenomen, terwijl deze pereoon een ander rijwiel had laten staan. Door be middeling der politie werden beide eige naren weer in het bezit van hun eigen rij wiel gesteld. Door zekeren H. werd bij de politie tegen een onderwijzer aangifte gedaan we gens mishandeling van zijn 8-jarig zoontje, BODEGRAVEN. Bezoek van de B.O.Z.H. Op uitnoodiging van de Vereen, van Oud- landbouwcursisten „Voorwaarts", alhier, bracht egn 90-al leden van de provinciale organisaties van dergelijke vereenigingen, de B.O.Z.Heen bezoek aan o^ze gemeente. De bedoeling was een excursie te maken langs de Rijnstreek, waarvan Bodegraven dan natuurlijk het middelpunt zou zijn. Na ontvangst van de deelnemers in het Beursgebouw, onder hen bevonden zich o.a. de voorzitter der B.O.Z.Hde heer v. d. Waal te Klaaswaal, de Rijkslandbouwcon- sulent Neeb en de Rijksveeteellconsulent Verhoeven, waarbij het woord gevoerd werd door den voorzitter, den heer C. van Dam, werd allereerst een gemeenschappelijk be zoek gabradht aan de Kaasmarkt. Verschil lende deelnemers waren met kaas en de eigenaardige manier van markten daarvan wel op de hoogte doch een overgroot deel zag allemaal nieuwe dingen. Er waren n.l. heel veel deelnemers uit landbouwstreken] o a. van de Z.H. eilanden Vooral voor die laatste deelnemers was dnleressant een bezoek aan den proeftuin en de gebouwen van de N.V. Turkenburg's Zaadhandel. Op de terreinen die nu natuur lijk nog niet in volle zomerglorie pronkten werden de deelnemers rondgeleid door de directeuren, de heeren D. van Wijngaarden en P. Turkenburg, terwijl in de gebouwen der firma do directeur, de heer H. Turkenburg, woorden van welkom sprak. Na afloop van het bezoek bracht de voorzitter der provin ciale organisatie, de heer v. d. Waal, dank voor de prettige ontvangsl. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de melkfabriek „Oud-Holland" Het perso neel liel zien hoe de melk door drie pom pen wordt omhooggepompt naar de koelers, waarna zij overvloeit naar de tanks, die totaal 11000 tater melk kunnen bevatten. De fabriek legt zich speciaal toe op het vér vaardigen van lunchkaas, volvette kleine Kilo-kaasjes, De geheele bewerking van deze kaasjes werd getoond. Juist was men bezig met het opstellen van een nieuwe machine, die de melkbus sen automatisch geheel reinigt. 'Na diner in het Beursgebouw werd de tocht voortgezet door de Meïje en Zegveld, over Nleuwerbrug naar de electrisch inge richte boerderij van den heer G. C. Rijlaars dam aan de Weipoort, Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de gebouwen der Coöp. Producenten Handelsvereeniging te Gouda, In de tweedo helft der maand Mei is als onbestelbaar terugontvangen aan hel p'cStkantoor: 1 briefkaart ban moj'. Truus 'Adriaanse, Noordebeekdwarsstr. 117, Den Haag. NIEUWKOOP. VacanHe-veiblijven. Da Raad der Gemeente heeft bet in zjjn vorige vergadering gewenscht geoordeeld een regeling te treffen voor het toelaten en oprichten van Zomerhuisjes voor vacantie- verblijven e.d„ zulks met het oog op inge komen aanvragen van elders wonende per sonen om bjj de aanwezige plassen tijde lijke verblijven te vestigen. Aangezien nit het door God. Staten go- zonden bericht bleek, dat geen bezwaren tegen deze verordening aanwezig werden geacht, is zjj door het Gemeentebestuur af gekondigd on daarbij van kracht geworden. BENTHUIZEN. Tijdig gered. Gistermiddag geraakte het 7-jarig meisje 'W. Coolon en het bijna 3-jarige knaapje G. van C. B„ bij het over een balk gaan in de diepe ringsloot. Op het gegil kwam de rijwielhersteller C. M. toesnellen, die, daar het meisje zich al op het droge had ge werkt, het knaapje van een wissen dood wist te redden. HAARLEMMERMEER. Van een wagen gevallen. Gisteren had op den Hoofdweg alhier een 9-jarig knaapje, terwijl het op een wagen was gezeten, hel ongeluk z'n evenwicht te verliezen en er af te vallen. Met een gebro ken been werd de kleine opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Motorongeluk. De heer B. uit Amsterdam kwam "s avonds met z'n motorrijwiel in Haarlemmermeer op den in slechte conditie verkeerenden Kruis weg in botsing met oen losgewerkte steen massa, met het gevolg dat hij het stuur kwijt raakte en met motor en al over den kop sloeg. Aan het hoofd en handen ver wond, werd hij opgenomen en per auto naar zijne woning gebracht, alwaar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. HILLEGOM. 4 GEMEENTERAAD. Herdenking wijlen wethonder Balvers Ver leaning diverse credieten Nieuwe straatbelasting 1930. De raad dezer gemeente vergaderde gis teren onder leiding van burgemeester Pont. De heer Paase was door ziekte afwezig. De voorzitter en de beer Loerakker als oudste raadslid spraken gevoelvolle en waardae- rende woorden ter gedachtenis aan wijlen den heer Balvers. De zitting begon met het onderzoek der geloofsbrieven van den heer L. Th. J. van Dijk, benoemd als raadslid in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Balvers Toen de beer van Dijk toegelaten en ge ïnstalleerd was, werden de notulen goed gekeurd. De ingekomen stukken hielden o. m. in, dat de gemeentebegrooting voor 1930 door Gedeputeerde Staten goedgekeurd is. Benoemd werd iot wethouder de heer P. Klaver, thans plaatsvervangend en lat plaatsvervangend wethouder de heer Loe rakker. Bij de periodieke aftreding van den heer J. O. Vermeer als commissaris der N.V. Elec- triciteitsbedrijf H. L. S. werd deze herbe noemd. De Gezondheidscommissie te Katwijk ad viseerde op verzoek van B. en W„ om het perceel Vinkenlaan 8 onbewoonbaar te ver klaren. B. en W. stelden dit ook voor, wat is aangenomen. De zekerheidsstelling van don administra- icur van het Openbaar Slachthuis is vast gesteld op f. 400. De rekening der Gezondheidscommissie in Katwijk over hel jaar 1929 werd goedge keurd. Het plan is een nieuwe straalbelasling in te voeren; omdat het ontwerp nog niet ge reed 19, en de laatst goedgekeurde verorde ning voor de straat en rioolbelasting slechts van kracht i9 tot en met 1929, werd door B. en W. voorgesteld de bestaande verorde ning voor een jaar te bestendigen, dus al leen voor 1930. Het voorstel werd goedge keurd. Op verzoek van mevrouw de wed. Ba1- versHeemskerk werd haar ingevolge de verordening der pensionneering van wet houders een weduwenpensioen toegekend van f. 601 per jaar. Ingewilligd werden de verzoeken om gel den toe te staan aan de Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs voor de vergrooting der speelplaats, aan de R. K. Meisjesschool Hoofdstraat voor centrale verwarming, en aan de Chr. Schonlvereeniging Boaz ook voor centrale verwarming. De westzijde van de Nieuwe Haven kreeg den naam van Wethouder Balverskade en de oostzijde dien van Jhr. Mockkade. De tweede naam werd gegeven met 8 tegen 4 stemmen. De gemeenschappelijke regeling in zake den schoolartsendienst met de gemeenten Lrase, Sassenheim, Noordwijkerhout en Noordwijk is goedgekeurd. De wijziging der verordening voor de rech ten op het gebruik van het Slachthuis wis van administratioven aard en is goedge keurd. B, en W. adviseeren om afwijzend te be schikken op het verzoek van den R. K. Bond van caféhouders om de sluiting mei een uur te verlengen. Dit verzoek werd afgewezen met 1 stem tegen. Het crediet voor de gewapende betonwai- beschoeiïng aan de Nieuwehavenkade en voor de keibestraling der beide kaden langse de Nieuwe Haven moest verhoogd worden. Na een debat over bijkomende zaken, werd dit voorstel aangenomen. Voor den bouw van een nieuw badhuis volgens een ontwerp van het Technisch Bureau der Vereeniging van Nederlandsehc Gemeenten verzochten B. en W. om een crediet van f. 38.000. Het plan werd verwe zen naar de commissie voor openbare wer ken, voor advies en dus voorloopig aange houden. De verlichting, stofteering en meubilee- ring van het nieuwe politiebureau in het voormalige taadhuie is begroot op f. 700. Het politiepersoneel had een grooie uit gaaf door de aanschaffing van twee volle dige uniformen waarom B. en W voorstel len bij de eerste uitrusting een extra toe lage te geven, in totaal bedragende f. 1280. Beide credieten zijn aan B. en W, verleend. De beplanting voor hel voorplein van Pa trimonium is geraamd op f. 395 welk bedrag B. en W. voorstellen er voor uit te trekken, en wat de raad goedkeurde. Aan „Copex" is 910 vierk meter grond, gelegen aan de Nieuwe-havenkade. verkocht oor f. 9.50 per vierk meter Het Eleclriciteitsbedrijf kocht een strook grond naast hel transformatorhuisje in de Hofstraat tegen f. 8 per vierk. meter. De van Meerbeekslraat is overgenomen door de gemeente tegen een vergoeding van een gulden terwijl de N.V. Mercator f. 1500 zat betalen voor de ontheffing van de ver dere onderhoudskosten. Nog een strookje grond van do zelfde N.V. is overgenomen tegen 1.1 in totaal. Verhoogd crediet is vervolgens gevraagd voor het uitbaggeren der Vossenvaart wat gedeeltelijk berekend wordt als werkver schaffing aan werkloozen. Het voorstel is goedgekeurd omdat geen andere weg m> gelijk was. Hetgeen ter toelichting werd mee gedeeld door den voorzitter bevatte een zeer scherpe critiek op het beleid van den be- trokken hoofdambtenaar, die in den Raad dcor den heer Paase en diensvolgens door B en W, was gewaarschuwd voor de bui tengewoon grooie overschrijding van de b?- grooling Gevraagd werd wal B. en W. zui len doen om dergelijke gevallen te voor komen. De meedeelingen betroffen de boompjes in den Stationsweg, die zullen verdwijnen; het rijverbod in de Ambachlslraat, dat later aan de orde zal komen en een paar afwij kingen van liet uitbreidingsplan. De voorziiler zal voortgaan te trachten hinderlijke hekken aan de Weeresteinslra.it weg (e krijgen De Provinciale weg zal spoedig in bewer king genomen worden. In de rondvraag werd gesproken over me- terhuur der waterleiding in huizen van Goed Wonen; presentiegelden der wethou ders; da uitstekende verkeersregeling der politie tijdens de drukke bloemendagen: de te lange raads-agenda's: de schutting op de Hillegommer bug en de vergoeding van schade ontstaande uit de afsluiting van den vaart in de Beek. KATWIJK. GEMEENTE-RAAD. Benoeming Directeur Gemeentewerken Adres V. V. V. Verzoek instelling zonne bad afgewezen Adres Bcetnnr v. Wasse- naer y. Catwyck school Voorstellen inzake bouw nienw stadhuis: een verrassing! De raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester J. Schokkin? Aanwezig alle leden die eerst in comité-gen. de tribune een uur hadden laten wachten. Ingekomen zijn verschillende 9tukken van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van diverse raadsbesluiten. Op een verzoek van bet Dagel. Bestuur van de aid. Veldwachters en aanverwante politie-ambtenaren in Z. Holland om een subsidie van f.5 ten behoeve van een op te richten ontwikkelingscursus adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken, o.m om reden geen der politie-ambtenaren in deze gemeente lid is en nief aan dien cursus zul len deelnemen. Alzoo wordt besloten. Een verzoek van de Ned. R.K. Politiebond „St. Michael" om toekenning eener subsidie wordt voor kennisgeving aangenomen.. Voorstellen tot verkoop van grond. Dr. C. W. Ouweliand vraagt, aangrenzende aan zijn pand aan de Julianalaan te Katwijk a. d. Rijn een stuk grond, pl.m. 8 x 25 M2. te koopen. Wordt toegestaan a f. 5 per M2. en verder de gewone voorwaarden. Jac. Durieux vraagt naast zijn eigendom van de gemeente te koopen een perceel groot 8x2 M2. Dit is gelegen Vuurbaakspad- hoek Drieplassenweg. Toegestaan a f. 6.50 per M2. Volgt voorstel tot vaststelling eener In structie voor den Directeur der Gemeente werken. Deze instructie, beslaande uit 28 artikelen, is den raadsleden toegezonden zoodat deze hiervan voldoendp kennis heb ben kunnen nemen. Op voorste! van Dr. Hueting wordt de zin snede waar bepaald wordt dat de Directeur zonder toestemming van don voorzitter van Fabricage en het hoofd der gemeente de gemeente mag verlaten er uit geschrapt. Aldus, aangenomen Hierna ia aan de orde de benoeming van een Directeur van Gemeentewerken. B. en W. hebben een voordracht opgemaakt ver meldend de volgende 3 namen no. 1 Ir. M Th. Elout te 's-Gravcnhage, No. 2. Ir C. v. d. Vlis te Leiden, No, 3. Ir. J H. de Bruyn te Amsterdam. Uitgebracht worden op No. 1 2 st., op No 2. 5 st., op den heer de Bruyn te Amsterdam 8 st.. zoodat deze is gekozen. Ingekomen is een adres van Vreemde lingenverkeer waarin verzocht wordt pogin gen in het werk te stellen opdat het groot Badhotel met aanhoorighedeii, dal onlangs door hel Bestuur van de Herv Scholen is aangekocht voor den bouw van een Centrale 7de leerjaarschool. eigendom van de ge meente wordt. Volgens V V. V. leent dit terrein zich bij uitstek voor de verdere ont wikkeling van de gemeente als badplaats. B. en W zeggen in hun praeadvies dat. alhoewel zij erkennen dal bij aankoop van het bedoelde perceel wel eenig gemeente belang is betrokken, het h.i toch niet in die mate het geval is dat zulks een voor de ge meentekas zeer bezwarende uitgaaf zou ge wettigd zijn. B. en W. achten dan ook geen termen aanwezig om met het schoolbestuur onderhandelingen aan te knoopen en geven den raad in overweging op het verzoek af wijzend te beschikken. Den heer Eijkelenboom bevreemdt hel dat zoo laat praeadvies is uitgebracht. B. en W. maken er zich gemakkelijk af. Als het een school wordt koopt de gemeente het Het zal u niet moeilijk vallen een costuum naar Uw zin te koopen, als U bij ons die reusachtige sorteering beziet in blauw, zwart en fantasie. ZIE DE ETALAGE VRAAGT ZICHTZENDING Alle verandering aan Confectie vakkundig en gratis. Aanbevelend. 196-i RECLAME. 2145 Prijs per pakje 20 cent. indirect toch. Spr. werasoht duidelijker in lichtingen. De voorzitter zegt dat het praeadvies niet eerder gereed was. Met V. V. V. is gecon fereerd. Getracht is een combinatie te vin den. Het kon om het schoolbestuur niet langer wachten. Om het voor de gemeente te koopen zou veel te duur geworden zijn en met zulk een voorstel zouden B. en W. niet hebben durven komen. Schoolbestuur heelt thans gekocht voor eigen risico. We zouden later dan met schoolbestuur moeten onder handelen Doch de geschiedenis van het Groot Badhotel is een lijdensgeschiedenis. De bouwplannen van het schoolbestuur heeft het college van B. en W. De voorgevel zou niet aan den Boulevard komen. Dr. Lod der zegt gehoopt te hebben dat de gemeente het pand koopen zou voor te stichten Pen sions enz. Katwijk heeft. Pension Christina uitgezonderd, geen 1ste klas pensions. Als de school daar komt, komt de achterzijde, de W.C.'s aan de Boulevardzijde. Eindelooze discussies worden gevoerd, waarna ten slotte op voorstel van Dr. Lodder, gesteund door den. heer v. Tongeren het voorstel in stemming komt. dat de raad B. en W. uit- noodigd te onderhandelen met de eigenaars van „Groot Badhotel" en „Paviljoen" om die terreinen alsnog te behouden voor bad plaatsdoeleinden on met cijfers bij den raad te komen. Dit voorstel wordt aangenomen met 132 stemmen. Alleen de beide wet houders stemmen tegen. Ingekomen is een verzoek van den heer D. v. Duyn, badondernemer te Katwijk aan Zee waarin hij verzoekt hem toestemming te willen verleenen om gedurende het a.s. bad seizoen een klein gedeelte van het strand, pl.m. 100 M2., door B. en W. aan te wijzen achter zijn badkoetsen tegen den duinreep, met ijzerdraacl te mogen afzetten, teneinde aan den wensch van vele badgasten te vol doen om na het zeebad een zonnebad te kunnen nemen. Het praeadvies zegt dat ten aanzien van dit verzoek de meerderheid van het College van B. en W. schroomt de gevraagde ver gunning te verleenen op grond van de om standigheid, dat het nemen van zonne baden wellicht aanleiding zou kunnen geven tot minder gewenschte toestanden. Do minderheid daarentegen meent zich op een ander standpunt te moeten stellen en heeft geen bezwaren dat vergunning wordt verleend mits aan enkele voorwaarden wordt voldaan als- dal het terrein voor zon nebaden bestemd, behoorlijk ten genoege van B. en W. wordt afgesloten zoodaf. het nemen dier baden aan het oog van het publiek is onttrokken; dat lusschen de bad koetsen op het strand en dat terrein vol doende ruimte blijft voor het verkeer van het publiek; dat de baders, die gebruik wil len maken van het zonnebad zich daarheen niet anders begeven dan gehuld in een bad mantel; en dat een behoorlijk toezicht wordt uitgeoefend. B. en W. meenen de beslissing hierom trent aan het oordeel van den raad te moe ten overlaten. Dr. Eijkelenboom pleit voor het verzoek en vraagt of men het wil tegengaan uit aetbische overwegingen Dal zou spr. jam mer vinden Zelfs een afscheiding met een schutting zou volgens spr. verkeerd zijn. De voorzitter zegt de minderheid te zijn die voor het verzoek is. De heer Lodder is het met den heer Eijkelenboom eens. Wethou der Ouwehand acht de plaats, in het cen trum der drukte geheel verkeerd en daarom zou spr. het verschrikkelijk vinden. Ook de heer Zwan zegt er tegen te zijn. Dr. Hueting vreest dat de badgasten aan de plaats waar het zal kunnen plaats hebben, het land zullen hebben Ook de heer v Tongeren meent dal de strandbezoekers niet va*n al die naakte menschen voor zich zullen hou den. De heer Grimbergen vraagt naar de wijze van afzeling; is dat prikkeldraad, of kippengaas, in den vorm van een apenkooi? Na langen discusie wordt het verzoek afge wezen met 8 st. tegen hef. verzoek: v. d. Zwan, Grimbergen, Ouwehand. Dubbeldam. Guyt, Meerburg. Rijkers en v. Tongeren. Verder is ingekomen een adres van het bestuur van de Otto Baron v. Wassenaer v. Catwijpkechool, houdende verzoek mede werking te willen verleenen ten behoeve van de aanschaffing van 8 a 10 nieuwe schoolbanken, zulks in verband met de toe neming van het aantal leerlingen B. en W. hebben te dier zake een onder zoek ingesteld waarbij in gebleken dat de 77 beschikbare schoolbanken niet toerei kend zijn voor het getal leerlingen dat de school thans bezoekt en het schoolbestuur moet zich vrij primitieve wijze behelpen. Intus9chen bleek ook dat met de aanschaf fing vap banken voldoende aan den wensc': van het bestuur wordt tegemoet ge komen, waarom B en W. den raad in over weging geven dienovereenkomstig medewer king te verleenen. Zonder di9cus9ie wordt besloten overeenkomstig hef voorstel van B. en W B. en W. stellen voor om het woonhuis bji de openbare school I, voorheen bewoond door den. heer Bakker, te bestemmen voor bureau voor Openbare werken. Goedgekeurd Dan heeft de voorzitter een mededeeling te doen betreffende de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeente. Het zijn wel geen officieele cijfers doch, hoewel onder voorbehoud, verstrekt door de Ver eeniging van Nederlandsche gemeenten. De conclusie van deze mededeelingen is, dat volgens die regeling de inwoners daarna per jaar f. 96240 minder belasting zullen hebben op te brengen. De heer Meerburg theeft naar aanleiding (hiervan een schriftelijk voorstel dat een ver rassing is voor den raad, n.1. het voorstel aan B. en W. te verzoeken in de volgende raadszitting met plannen te komen voor een nieuw gemeentehuis, en dan volgens plan A. (bij de Tol). Het voorstel als zoodanig kan niet geaccepteerd worden omdat er altijd nog ligt voor uitstel een plan D (voor de Julianalaan). Het voorstel wordt alsdan ge wijzigd en de wensch uitgesproken dat B. en W. de plannen voor een nieuw gemeente huis weer aanhangig zullen maken. De raad gaat hiermede accoord. Bij het volgende punt. benoeming van een hoofdopzichter in het vervolg door B. en W. wil de heer J. v. Duyn die benoeming aan den raad laten. De voorzitter licht toe waarom zulks niet wenschelijk is en ook bij de andere takken van dienst is zulks zoo dat B. en W. dit doen. Het voorstel wordt verworpen met 114 st. Voor J. v. Duyn, Grimbergen, v. d. Bent en Guyt. Daar het reeds 11 uur is en slechts 7 van de 18 punten der agenda zijn afgehandeld, schorst de voorzitter, mede in verband mot meerdere nog volgende belangrijke punteö als over de schoolartsendienst, de vergade ring tot een nog nader vast te stellen datura om dan tegelijk nog enkele punten die spoe dige afdoening eischen, aan deze agenda toe te voegen. Hierna sluiting met gebed. Een uitstekend adres voor is Voorstraat 43 Katwijk a. Zee VRAAGT PRIJS! 2209 Ook in onze Tapijt- en Beddenafd., zijn wij zeer concurreerend KATWIJK AAN DEN RIJN. In den Molenweg is hedenmorgen rro#g door de politie een zoo goed als nienw rijwiel getonden, merk Burg Rijnsburg. Men zoekt den eigenaar. LISSE. Het woonwagenkamp, Er is verzet bij de woonwagenbewoners onzer gemeente tegen de standplaats hun door het gemeentebestuur aangewezen. Aan het eind van de baven, waar langs hel kanaal een groot open terrein ligt, heeft de reinigingsdienst een belt ingericht. En daartussehen ligt een met klinkers bestraat, afgepaald stuk grond, dat voor standplaat» van woonwagens is aangewezen. Die ligging is wat eigenaardig gekozen, of eigenlijk geleidelijk ontstaan. Het woon wagenterrein was gemaakt naast de belt en toen die te klein werd, is men aan de andere zijde van het woonwagenkamp een tweede belt gaan maken met het gevolg, dat de woonwagens tusschen twee vuilnisbelten staan. Aanlokkelijk is dat niet. En als de woonwagenbewoners nu klagen, dat ze al tijd onder den rook van verbrand vuil staan en er 's nachts in moeten slapen, dan is dat niet overdreven; want als de rook van de eenen belt niet in hun richting waait, dan is hel die van de andere. Bovendien was het gewoonte eerst Maandag is daar een einde aan gemaakt om het afval van het slachthuis op de belt uil te storten, zonder het af te dekken. Met het gevolg dat het daar krioelde van vlie gen, die natuurlijk ook de woonwagens niet ongemoeid lieten Dat men dus, behalve over den last van vliegen en andere insec ten. klaagde over gevaar van besmetting i» alweer niet onbegrijpelijk Temeer omdat sa nitaire inrichtingen niet voorbeeldeloos zijn. De krachten hebben tot gevolg gehad, dat het stinkende vleeschafval niet meer over en tusschen het vuilnis wordt uitgestort RECLAME. 1107 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6