MET PINKSTEREN EEN „KODAK" JOH. GEIJTENBEEK - BREESTRAAT 79 AGENDA. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. SPORT. RADIONIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. HEDEN: Mauritsslraat: Blauwe Week. Sprekers paler Arts en de lieer v. Duuren. 8 uur nam. Neder!. Leger des Hoils. Lammermarkt. Samenkomst 8 uur nam. Pieterskerkgracht 9: „Het Groene Kruis", Ledenvergadering 8'/i uur nam. Oegstgeest: Evang. Opening gebouw Prineenstr. 94. Samenkomst 8 uur nam. Vrijdag. Breestraat 119. Ledenvergadering Leid- sche Buitenschool. 5 uur nem. Katwijk-a a n-Ze e (Casa Cara): Spr, ds. Zandt van Delft. 7'/» uur nam. Zondag. Centr. Ier. Wees- en Doorgangshuis. Ledenvergadering half vijf nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Alg. ledénverg. „Leidsche Kunstkring voor Allen". 8.1» uur nam. Pieterskerk: Kerkconcert „Surêiun-OoTda". 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Hnsenm de Lakenhal, Lange ScheiBtraat 2 Geopend in November, De cember, Januari eD Februari van 10—3 u.; in Maart, April en Mei van 10i uur; in Juni, Juli, Augustus en September van 106 uur-, In October van 10i uur Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags koste loos Maandags t. 0 25, overige dagen I 0 10 Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 1 Dec.1 Febr van 103 uur; 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur; 1 April—1 Oct. van 10—5 uur; 1 Oct.—1 Dec van 10f uur Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25; overige dagen 1 0.10. Geologisch Mineialogiscb Mnsenm, Garen- markt lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entree Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Riibsmnsenm v. Nat. Historie, v, d. Werff- park. Werkdagen 8.3012; 1.305. Zater dags 8.3012 Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Tijdelijk gesloten Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van D12 30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April—30 Sept. 9—6 uur; 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voorstel lingen te Uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 3 tot 4 uur kinder- «n familie-matinée. „Lnior-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 Uur. '•Woensdags en 's Zaterdags malinèe te t uur. „Trianon-Theater", Breestraal: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. Woensdags en Zaterdags famiiiemattni*. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop- voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woen- (ags en 'e Zaterdag» raatinée te 2 uur. Donderdag: [nst. v. Praeventievc Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alcoho listen. 810 uur nam. Den Haag. ScaJa. Bouwmeester- Revue, „Turf in je ransel". 8 uur. Den Haag: (Dierentuin)Voorjaars- fecst 212 nam. De avond-, nacht -en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juni (lsten Pinksterdag) a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. Maandag 9 Juni. 2den Pinksterdag, neemt waar apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Ir. IDZERDA's ZENDER ONGESCHIKT. In een onderschrift bij een bericht van ,/Het Vaderland" wezen wij er gisteren al op dal er van het gebruik van de door ir. Id- verda aan de Avro aangeboden zender zeer waarschijnlijk niets zal kunnen komen. Thans meldt genoemd blad, dat afgezien van de practische bruikbaarheid van den zender een gebruik als thans door ir. Idzerda (en de Avro?) zou worden beoogd volgens verklaring van het hoofdbestuur der P. T. T. door de zendmachtiging niel wordt gedekt. Zij slaat niel op den omroep! DE WIJNKOOP-GROEP EN DE C. P. H. Het politiek bureau der communistische Wijnkoopgroep (comm. P. Holland, centraal comité) heeft, naar de „N.R.Crt." meldt, het voorstel van het polilic-k bureau der ofti- cieele Comm. Partij (C. P. H., sectie der Comm. Internationale) aanvaard om huis houdelijke vergaderingen te beleggen over een samensmelting van de beide partijen in alle afdeelingen der Wijnkoop-groep, waar een delegatie aanwezig zal zijn van het be stuur der officieele C. P. H. en ook zal wor den uilgenoodigd een vertegenwoordiger van het Russische Kom. der Komm. Internatio nale. RECLAME. 2167 De nieuwe modellen zijn zonder verplichting te bezichtigen bij den Kodak«specialist 2en Pinksterdag is de zaak geopend VERSPREIDE BERICHTEN, Bij Kon. besluit is bepa&ld, dat van de voor inlijving aangewezen personen der lichting 1931 tot gewoon dienstplichtige 24.728 bestemd worden, waarvan 1143 be stemd voor de zeemacht. Bij Kon. besluit ie op zijn verzoek eer vol ontslagen met 16 Augustus e.k. met dank D. Hcsseünk, als burgemeester dor ge meente Hel Bildt. Bij Kon. besluit is benoemd tot hoofd ingenieur der Telegrafie en Telefonie ir. A. G. J. van Resteren, thans ingenieur der T. en T. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is met 1 Juli 1930 aangewe zen als direcleur van het P.T.T.-kantoor te Ethurg, de adjuncl-refcrehdaris der P.T.T. S. Dokter te Zwolle (inspectie) en met 1 Aug. 1930 als directeur van het P.T.T.-kantoor te Nieuw-Amsterdam de adjunct-referendaris der P.T.T. P van den Berg Ie Zwolle (in spectie). De eerstvolgende audiëntie van den minister van Defensie zal gehouden worden Dinsdag a.s. om 2 uur n.m DE MOORDAANSLAG TE SCHIEBROEK. Verdachts vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De Rotierdamsche rechtbank heelt heden uitspraak gedaan in het familie-drama te Schiebroek waar de oud-gemeenle-ontvan- ger A. V. in den vroegen morgen van 10 Nov. van het vorigs jaar Op zijn erf werd aange vallen en ernstig gewond. In verband met dit feit werd de 34-jarige zoon Jozef V., die kort tevoren uit het ouderlijk huis was ge zet, gearresteerd. Ter terechtzitting maakte de vader gebruik van zijn verschoonings- recht en legde geen getuigenis af. De recht bank voldeed aan het verzoek van den ver dediger mr. Rollandes Hagedoorn en stelde verdachte onmiddellijk in vrijheid. Thans heeft de Rechtbank den verdachte vrijge sproken aangezien het bewijs van den daad niet geleverd is. De Rechlbank wilde n.l. geen gebruik maken van verklaringen door den vader en de zuster van verdachte afgelegd tijdens het vooronderzoek en ook niet van uitlatin gen tegenover derden. Bovendien ver klaarde de rechtbank in het vonnis dal men overigens geenszins Overtuigd is van de schuld van verdachte. De eisch van hét O.M. was 4 jaren gevangenisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de rêgeering. De volgende passagierschepen zijn Vrij dag 6 Juni in radio-telegrafische verbinding met. de daarnaast vermeide kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio Hol land N.V. Alphacca, Fernando de Noronha Radio Ealoeran, Scheveningen Radio Comme- wyne, Rugby. Radio Crynssen, Scheven. Radio Flartdïia, id. Insulinde, id. J. Piet. Coen, id. Joh. de Wit, id. Leerdam, Rugby Radio Statendam, Sch. Rad. Orania, id. Nieuw Amsterdam; Louisb. Rad. Vas Patria, Scheveningen Radio P. C. Hooft, id. Pr. d. Neder!, id. Rotterdam, id. Eimon Bolivar, ia. Slamat, id. Venezuela, id. WATERPOLO. DE ZIJL I—WATERRATTEN I. Voor de waterpolo-compelitie, 3de klasee N. Z. B. is op Vrijdag 13 Juni a s. vastge steld de wedstrijd De Zijl IWaterratten I (Haarlem). BOKSWEDSTRIJD SCHMELING- SHARKEY PER RADIO. Donderdag 12 Juni b nachts busschen 3.20 en 4.20 (nacht van Donderdag Vrijdag dus) zal de wedstrijd om het we reldkampioenschap BokBen te houden in New-York tüsschen SchraeÜng en Sharkey door de Amerikaansche stations uitgezon den worden. Een her-uitzending zal gege ven worden door verschillende Duitsche omroepstatidtts. Wie er een paar uren slaap voor wil miBsen kan den wedstrijd this in haar geheel bijwonen. Frankfurt op 390 M. en Stuttgart op 390 M. geven de her-uitzending. DE ALGEMEENE TOESTAND. Breitscheld over het memorandum reu Briaud Een drietal moties aangenomen. Het memorandum van Bnand, Detr ellende de vorming van een Europeeschen Staten bond, vormt de hoofdschotel ter conteren- tie van den bond voor Europeesche Samen werking. Gistermiddag heelt het Duitsche soc.-demucr. rgksdagild, Breitscheid, er een be.angwekkenüe reoe over genouden, waar in hg zeide, dat het plan van Bnand slecula tinnen het kader van den Vo.kenbond ver wezenlijkt zou kunnen worden, als verster king daarvan. Spreker betreurde dat het memorandum weer terugviel in het z.i. ver ouderde begrip van de staats-souvereinileit. Voor Duitschland zou het buitengewoon moeilijk zjjn tot een dergelijke, op het sou- vereiniteitsbegrip opgebouwde gemeenschap te behooren, aangezien Duitschland door de hem opgelegde verdragen niet meer ove: zijn volle souvereiniteit beschikt. Duitschland heelt zijn ontwapeningspiich- ten vervuld en Breitscheid was van oordeel dat ook de andere staten ontwapend moetr-n zijr. en op hun grondgebied gedemilitairi- seerde zones moeten scheppen, aangezien een Europeesche Statenbond slechts op den grondslag van gelijkberechtiging van alle staten opgebouwd kan zijn. Tegelijkertijd met een Europeesche sta tenbond zou de mogelijkheid geschapen moéten worden voor herziening van de be staande verdragen. Art. 19 van het volken- bondspact, dat voorziet in de mogelijkheid van herziening van internationale verdra gen, is tot nog toe een mes zonder kling geweest, doch moet thans gescherpt en bruikbaar worden gemaakt. Een economisch goed georganiseerd Euro. pa schept zulke sterke banden, dat alle vrew voor de veiligheid in zulk 'n volken gemeenschap verdwijnen kan. Na de rede van Breitscheid heelt de conferentie een drietal moties aangenomen. De eerste handelt of«r de Staatssouveréi- niteit. Hierin wordt o.m. gezegd, dat het essentieel is, dat bjj de organisatie van Euro pa de eenheid der wereld, waarvoor het vol kenbondspact de fundamenten heeft gelegd, gerespecteerd wordt, en dat alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen mooten wor den om te voorkomen dat 3e orgamsriie eenheid van den Volkenbond en de solida riteit van alle volken worden geschaad. Bij de tweede motie wordt besloten voorloopig te Genève een Enropeesch inlichtingenbu reau te stichten, teneinde daardoor den wil te kehnen te geven zoo nauw mogelijk met den Volkenbond samen te werken. De mandaten-commissie van den Volken kond heeft in besloten zitting beraadslaagd over de oorzaken van de onlusten in Pales tina. De Engelsche secretaris-generaal van het hc-oge commissariaat in Palestina, Luke, heeft bjj die gelegenheid nadere mede- deeiingen gedaan over de onlusten. Hier omtrent werden echter geen inlichtingen verstrekt. Do mandalen-commissie wenscht nauwkeu rige opheldering te ontvangen over de ge beurtenissen bij den Klaagmuur, het mo- lesteeren van joodsehe gezinnen en de ver houding van de joodsehe kolonies tegenover de Arabierenbevolking. Men houdt zich bezig met de vraag, ni de veiligheidsmaatregelen, genomen door do Engflsche regeering, wel voldoende zijn geweest. BELGIE. Het voorbeeld van Joris de Leenw. Sederl de kwestie-Joris de Leeuw heeft men. in verscheidene regimenten, kunnen conetaleeren, dat Vlaamsche miliciens, bij naamairoepingen en ook bij hél nummeren, in hunne eigen taal antwoorden, in plaats van dit in meestal gebrekkig Fransch te blijven doen. Dit gal hier en daar aanleiding tol kleine incidenten met officieren. Te Schallen, bij Diest. waar zich bij de luchl- vaarltroepen hetzelfde voordeed en zes Vlaamsche soldalen systematisch van hun taal bleven gebruik maken, werden zij met strenge straffen bedreigd door den bevl- voerenden majoor Ook deed hij de onwjl- ligen ruim een kwartier lang fondom het vliegplein loopen, ten einde ze aldus tot andere gevoelens te brengen, iets waarin hij echler niet blijkt Ie zijn geslaagd DUITSCHLAND Naar den indnstrieelen vrede? Een milliard rijksmark voor werkverschaffing. Tusschen d6 voornaamste verbonden van werkgc rs en vakvereenigingen, wordt on derhandeld over het sluiten van den inrius- trietlen vrede, benevens over het sluiten van overeenkomsten, waardoor hetbedrijls- leven en de arbeidsmarkt gesaneerd zullen kunnen worden. De besprekingen worden gevoegd tusschen den voorzitter van de vereeniging van werkgeversbonden en het bestuurslid van het verbond der Duitsche industrie, von Raumer eenerzijd» en Grass, mann en Eggert van den A.D.G.B., hetmo- derne vakverbond in Duitschland, Otte van de Christelijke vakvereenigingen en Laetn- mer van de neutrale vakbeweging ander zijds. Naar verluidt zou men reeds zeer dicht tot een resultaat genaderd zijn. I» Over de besluiten van het rijkskabinet over het werkverschaifingsprogram, is of ficieel nog niets bekend. De Voesiscbe Zei. tung weet echter mee te deelen, dat een crediet van circa een milliard Rgksmark beschikbaar zou worden gesteld. Hierbij zijn in hoofdzaak de P.jjksposterijen en de Rjjksspoorwegen betrokken. Voor de ze departementen zouden bedragen van 250 millioen zijn uitgetrokken. ENGELAND. De kwestie der werkloosheid Br wordt geen nieuwe minister benoemd Behandeling der mijnwet De Conservatieven naar de Derby In plaats van een nieuwen minister tot bestrijding der werkloosheid te benoemen heeft de regeering besloten dat de kwestie der werkeloosheid voortaan door een com missie uil het kabinet, onder leiding van Mac Donald, behandeld zal wórden. De „Daily Herald" meent te welen, dat Graham de minister van Koophandel, Voortaan in het Lagerhuis alle vragen over deze aan gelegenheid zal beantwoorden. Tenslotte heet hel dat de arbeiderspartij en de libe ralen voortaan zullen samenwerken, waar hel de werkeloosheid betreft. Hoe lang eén dergelijke samenwerking stand ral kunnen houden is een vraag, die beter niel gesteld kan worden. Want hel rommelt geducht in de arbei derspartij! Steeds grooler Wordt de tegen stelling tusschen den linker en den rech tervleugel, sieeds scherper de aanvallen der radicalen I Gisteren hielden de parlements leden der partij in het Lagerhuis een ver gadering Ier behandeling van de voorstel ten, door de leden van den linkervleugel in gediend, welke len doel hebben de partij- lucht te Verzwakken. De afgevaardigden van den radicalen vleugel verlangen hel recht om bij bepaalde kwesties zich niet alleen van stemming te onthouden, doch ook tegen de regeering le slemmoTi. De ministers, die bij de bespreking tegen woordig waren, veroordeelden de houding van den linkervleugel der partij in scherpe bèwooljjjpgen. Alle voorstéllen werden ten slotte met een groote meerderheid verwor pen. Na de stemming verklaarden de voorstel lers dat zij zich desniettegenstaande ook in dé toekomst door de partijtuöht niet gebon den achten. Zeó móét het dus lot botsingen komen en hel kan nauwelijks anders of samenwerking met de libéralen zal ae Uitbarsting ver haasten I t Het Lagerhuis behandelde gisteren de amendeméntên, door 'het Hoogerhuis aange nomen, inzake het onlwerp-mijnwet en ver wierp met 250 tegen 220 stemmen een dezer amendementen, waarbij de bepaling werd geschrapt betreffende een diétrictsheffing voor hel subsidieeren van den uitvoer van steenkoól. De bepaling Wordt dus Weer op genomen. Ook de andere amendementen werden vrijwel allé verworpen. Intusschen is het vrij zeker dal de regee- rihg inzake de districtsheffing een neder laag zou hebben geleden indien niet minder dan 140 leden, meerendeels conservatieven, hadden ontbroken Bij interruptie merkte één der aanwezigen hoonend op dat de con servatieven hun tijd zoek brachten bij de Derby! 6 Uit waardeering voor de veertigjarige ambtsperiode van Lloyd George als Lager huislid. werd hij gisteravond door zijn libe rale collega's gehuldigd. De Krijgsraad van liét All. Indisch Con gres te Bombay heett besloten nu het mor gén eén maand geleden is, dat Gandhi werd gearreeteerd dien dag een treurdag te hou den Te Gujera hééft men van oVèrheidS- zijde een officieele verkoopsorganisatie ten dienste van de Britsehe ambtenaren opge richt, aangezien de Indische winkeliers wei geren levensmiddelen en goedefen aan de ambtenaren te verkoopen. HONGARIJE. Het verdrag van Trianon Het Hnia van afgevaardigden in ronw. Naar aanleiding rail het feit, dat het tien jaar geleden was dat hét vredesverdrag van Trianon werd onderteekend, Is gistermid dag om 12 nur te Boedapest hei verkeer van alle eleetrische trams, autobussen en taxi's gedurende tien minuten stopgezet. Ook in de fabrieken werd gedurende tien minuten niet gewerkt. Des middags om 4 uur werden alle winkels der stad geduren de tien minuten gesloten. In het Huis van Afgevaardigden vortddes avonds een indrukwekkende zitting plaats, waarbjj alle afgevaardigden in het zwart verschenen. Ir. naam van alle parlementaire partijen sprak de iigêvaardigde graaf Apponyi, die zijn rede begon, met erop te wijzen, dat alle wetten die volgens het Verdrag van Tria non in de Hongaarsche wetten moesten wor. der. opgenomen, in een rouwrand moeten worden geplaatst. Hel Verdrag van Trianon is een aan Hon- gatüi opgedrongen dictaat. Hongarije heeft ait lot niet verdiend. Het is tegen zjjn wil door magische omstandigheden itl dén oor log betrokken. De grootste onrechtvaardigheid van het vredesverdrag is het losscheuren van '3ij millioen Hongaarsche onderdanen. Ten slot, te noemde Graaf Apponyi het Verdrag vaj Trianon, de zwarste bladzijde uit de v.«. reldgeschiedenis. Uit naam ran de sociaal-democraten va- klaarde de afgevaardigde Farkas, dat de so. ciaal-democraten steeds tegen den oorlog waren en dat de Hongaarsche sociaal-dem. wel een revisie van het verdrag goedkeuren, welke echter zonder oorlogsmiddelen moet worden doorgevoerd. ZWITSERLAND. Aankoop van meer dan 100 vliegtuigen. De nationale raad heeft met 117 legen 47 stemmen een crediet van 20 mill. frs. toe- gestaan voor de militaire luchtvaart met het oog op den aankoop van 105 Vliegtuigen ea. materiaal. RUSLAND. Stalin's positie weer versterkt. Naar uit Moskou wordt gemeld heeft do Moskousche partij-conferentie een resolutie aangenomen, waarin vertrouwen wordt uit gesproken in de politiek van Stalin. De partijconferentie verklaarde Voorts, dat zij van de partijleiding maatregelen ver wacht tegen dê van rechts komende oppj. Bilioneele beweging in de communistisch? partij. Binnenkort zal men dus wel weer tal van bekende personen, die den laatsten tijd am Stalin het hoofd hebben durven bieden, uit hun posities zien tuimelen....! VEREENIGDE STATEN. Gevclgen van hel alcoholverbod. Wegens overtreding van hel alcoholver bod zijn in de Ver. Stalen in de maand April 6000 menschen gearresleerd. Er werd 430.000 Mier sterke drang in beslag geno men. verder 1.400 000 liter bier en 200Ö distilleerketels. In de laatste 3 maanden zijn in de Ver. Staten 21.000 menschen gearres teerd wegens overtreding van het alcohol verbod. INCIDENTEN AAN DE PARIJSCHE UNIVERSITEIT. PARIJS, 5 Juni. (V.D.) Gisteren is hel bij de Parijsahe Universiteit tot ernstige inci denten gekomen. De hoogleeraar Prol. Chal- laye heeft eenigen tijd geleden in het open baar een rede gehouden, waarin hij t> Fransche koloniale poli Liek scherp geeseldi en een politiek van onderdrukking noemde, zoodat van hoogerhand een onderzoek naar het geval wordt ingesteld. De studenten wenschten het resultaat van dit onderzoek ec'hter niet af te wachten, doch ontvingen den hoogleeraar gisteren met schel gefluit en gehoon. Hun protest nam weldra zulke afmetingen aan, dat de politie zich gedwon gen zag, in te grijpen. Hierbij kwam het lot een hahdgemeen met de studenten, dal oor- Zaak was, dat (alrijke studenten werden gearresteerd. GROOTE BRAND TE HARBURG. WILHELMSBURG. 5 Juni. V. D.) In de aan de haven gelegen katoen- en zaadolie- fabriek van Thoerl is gisteravond een groole brand uitgebroken. Binnen korten tijd stond een 120 meter lange en 20 meter hooge op slagplaats, waarin 15.000 ton oliekoeken lag opgeslagen, alsmede een groot aantal vaten olie, m lichter laaie. Voorldürend hoorde men het ontploffen van vaten olie. Dikke Zwarte rookwolken stegen omhoog. De brandweer bestreed met behulp van zes blusschingsvaartuigen bet Vuur met 49 stralen. Gelukkig slaagde men er in een dicht bij het brandende gebouw gelegen tank, die gevuld was met 400 ton olie tegen de vlammen te beschermen. Het gebouw brandde geheel af, terwijl een loop brug met een kraan instortte. Vijf loodsen met aardnoten raakten in brand, doch het vuur kon daar tijdig tot stilstand worden ge bracht. zoodat deze voorraden niet verloren gingen, Hedenmorgen was het gevaar geweken. De groote voorraad olie- en lijnkoeken zal echter nog wel eenige dagen blijven bran den. 'N NIEUWE WERELDOORLOG OP KOMST? KOYVNO, 5 Juni. (V.D.). Op het Moskou sche partijcongres heeft, naar uit Moskou gemeld wordt .generaal Boedennys een groo te rede gehouden over den internationalen toestand, waarin hg weee op het dreigend oorlogsgevaar en op de gevaarlijke positie, waarin Sovjet-Rusland zich bevindt Een nieuwe wereld-oorlog achtte hij niet uit gesloten en hjj wekte op om de weerbaar heid van Sovjet-Rusland zoo groot moge lijk te maken. t Namens de communist. Valkvereenigingf- internationale voerde LosoW6ki het woord. Hg verklaarde, dat men voor een nieuws revolutionnaire beweging staat, die minstens feO.OOO.OOO menschen zal omvatten. De jongste politieke troebelen in Indié hebben bewezen, dat de richtsijjnen, die ds communistische internationale zich heeft go- kozen Jn overeenstemming zjjn met de wer kelijkheid. De partij za' geen concessies nar.r rechts noch naar links doen. doch de gevolgde politiek der communistische inter nationale moeten voortzetten. 2-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2