RAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. SCHOOLTJE SPELEN Helena en Willie ScbHp, als deze kinder courant komt, is een van je beiden jarig, is het Helena? In ieder geval feliciteer ik de jarige zeer. Neen je kunt geen drie in de pan in een brief sturen, maar ik vind het heel hartelijk bedoeJd. Veel plezier met de tien vriendinnen. Ma rietje Latérveer, zoo, was het een ko peren bruid 'en bruigom. Prettig voor je dat je ouders zoo blij waren met de cadeaux van je opgespaarde geld. Annie v. d. Logt, 2 van die 3 raadsels hebben er al ingestaan. Ben je ook naar het lentefeest geweest, heb je ook meege daan of ging je allen maar kijken. Nico Bink, je mag gerust mee gaan doen en mij Tan le noemen. Jacobus Laurier, 2 brieven, van je ontvan gen, ook een oude en weer een gedicht er bij. Tk vond het een heel grappig, ik kende het nog niet. Drietal Ouwerslool. ik hoorde ditmaal niet over iohan, dus denk ik maar dat hij goed vooruitgaat. Was het lentefeest zoo heerlijk? is alleen Nellie er heen geweest of de anderen ook? het trof prachtig met het weer. Jacoba Betgen, je wou zoo graag dat je mij had gezien op dat feest. Nu dat wou ik ook, dat zou het bewijs zijn dat ik weer hcelemaal beter was. als ik naar zoo'n feest kon gaan. Conny Sinner, zorg toeh goed voor de krant, dat die niet telkens zoek raakt. Nico en Celia Kret, jullie wenschen raj| plezierige Pinksteren, nu bepaald plezierig zullen die dagen niet zijn als men nog ziek is en veel op bed ligt. Jo de Wekker, houd je zooveel van wan delen en allerlei sport, nu dat ia gezond hoor. geniet er maar van. Dat begrijp ik dat je dan in den zomer niet zooveel handwer ken kunt maken, dat is goed 's winters en 's zomers bij slecht weer als je toch in hui1' moet blijven. Neeltje Meuldijk, je vriendinnetje mag ook wel meedoen. Dat is een aardig werkje, dat bloemetjes verkoopen voor een goed doel. Heb je er veel verkocht? Dat raadsel van die 5 dagen is mij al dikwijls toegezonden. Leny Oostveen, gezellig dat je zelf mag uitkiezen hoe je nieuwe kamertje zal wor den en welk behang er inkomt. Wat heb je gekozen Annie Taanman, je schreef: mijn vader heeft olifanten meegebracht. Toch geen levende, hoop ikl Dat raadsel van den bak ker heeft er al ingestaan, en het tweede is niet duidelijk, heb je dat uit een boekje? hoe staat het er precies? Jan en Eempien Wassenaar, ik ben nog lang niet beter, dat is nu al de 2e zomer dat ik niet in Haarlem kan komen logeeren en dus ook niet in Noordwijkerhout bij jul lie. Genieten jullie veel van de pathéfoon? Henk v. Manen, Herman Key en Joh. Cor nel issen, ik zal de drie vrienden die samen inzenden, ook altijd maar samen antwoor den. De raadsels die geschikt zijn en er nog r-iet hebben ingestaan, zal ik bij gelegenheid eens plaatsen, maar stuurt mij geen rebus, ik weet niet of al die teekenfiguurtjes wor den opgenomen. Zwemt allen maar plezie rig, een fris9che bezigheid, ik heb het zelf nooit gedaan, dus kan niet zoo oordeelen over die temperaturen die jullie schreven. Wilt er nu allen aan denken de volgende week. wat ik in het begin der corresponden tie ook al vroeg, geen brieven er bij schrij ven want door 2en Pinksterdag kan 't pak ket pas 24 uur later worden verzonden. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Ansje van Kheen.cn je mag mij gerust schrijven al ben ik nog niet heelemoal her steld., je ziet toch wel dat ik aan iedereen gewoon terug schrijf. Alleen de volgende week vraag ik om mij geen brieven te schrij ven, omdat ik dan door de Pinksteren het pakket een dag later krijg. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Annie v. Haarlem. Waar werd het verbond, der Edelen on derteekend ir Ingezonden door N. N. Mijn geheel, het zijn 2 woorden, samen 16 Tetters, staat wekelijks in de kinder courant 14, 2, 3, 4 is niet slecht 1, 6, 16,1 hangt bij sommige menschen in de gang en wordt opgeslagen om menschen te roepen. 7, 9, 8, 11 een deel van je arm 10, 12, 5. 13 een verkorte meisjesnaam. ÏTT. Ingezonden door Koosje Nieboer. x X X X X X X X X Een medeklinker. Iets van het graan. Het gevraagde woord. Is niet dan. Een klinker. Het gevraagde woord verschaft zeer veel 'genot tegenwoordig aan velen. IV. Ingezonden door Francien den Hoed. Begraven bloemen. Ja, ijs is broos, het breekt gauw. Armen wonen wel in een hut of stuip- Eten paarden bloemkool wel neen. V. Ingezonden door Piet Nieboer. Zoek uit deze 21 letters een heel bekend spreekwoord, dat met E begint en op d ein digt en uit 5 woorden bestaat. aaaadddeegghïi norrsuw VI. Ingezonden door Dirkje Hopman, 't Is geen struik of boom. Maar bet heeft wel bladen. Het vertelt heel schoon. Zeg wie kan dat raden? vn. Ingezonden door Alberlus Martijn. Welk paard kan wen goed van achteren zien als Aran voren? vin. Ingezonden door Ar je de Gelder. Ik ben iets- heel kostbaars dat men niet graag wil missen, keer mij om, dan wordt ik een natuurverschijnsel. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER: 1. Pand, pa, Pa. 2. Amsterdam, ster, arm, Edam. 3. Schiedam, Edam. 4. Hooi, mooi, dooi, kooi. 5. Kruk, kurk. 6. Hals (wordt bedeeld als mensch eon onnoozcle hals, een sukkel). 7. Wie de schoen past. trekt hem aan. 8. Sneeuwballen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Gussekloo, Francien den Hoed, Nel lie en Bertus Eikel (brief der vorige weeJD. Truusje van der Ster, Willy Rutgers, Maar tja van de Marei. Jannie Boom, Gerard do Geus, Wiep van Kluyve, Adrie Bouw-, Prijna Verkaik. Annie Taanman, Jan Was senaar, Eempien Wassenaar, Neeltje Meul dijk, Leny Oostveen, Frans Schimmel. Mar tha Schimmel, Jo de Wekker. Dirkje Hop man, Nico Kret, Celia Kret, Conny Sinner, Marietje Laterveer, Helena Schilp, Willie Schilp. Lydia Slootweg, Koos Slootweg, Jo- han Mulder, Frederik Mulder, Hendrik Mui- dor, Jacobus Laurier. Frans Schouten, Al- bertu9 Martijn, Agnes Planjé. Woutriena Taverne-, Kathi Verbeek. Koosje Nieboer. Gerharda Eggink, Christiaan Eggink. Annie den Hertog. Reimer den Hertog, Jacobus Favier, Marie Favier, Klaas Vonk. Henk Vonk, Johan Cornelissen, Henk van Manen. Herman Key, Jannie de Water, Bep Hoope. Jannie Hagoort, Net Hagoort, Frieda Sla- dek, Willy de Neys, Annie Zaalberg, Karei' West, Mini Ramak, Anje de Gelder, Annie Brouwer, Wim Kruit, Leo van Veen, Marie van Veen, Henk Boom, Adri Bavelaar, Ben Molenaar, Hendrika Vermeer. Piet Nieboer, Annie van der Logt, Tinus van der Born, Jan van der Born, Nclla Ouwcrsloot, Clara Ouwersloot, Jacoba Betgen, Matje Vogelaar, Gor Vogelaar, Jo Berkhout, Jenny Berkhout, Dirk Binnenkamp. Nellie Eikel, Bertus Eikel, Ansje van Rheenen. door C. E. de Lille Hogerwaard. Do poppen spelen schooltje, Gaan school bjj juffrouw Jet, Die deftig zegt: Komt. kimFren, Nu heel goed opgelet! Eerst hebben w'aardrijkskunde. Hier is al vast de kaart Vertel me eens, Marietje, Hoe je het kortste vaart Van Amsterdam naar Utrecht. Wat?! Weet je dat nog niet? Je deedt die reis toch zelf laatst Met mij en met Oom Piet! Hoe heet in 't Pransch: ,,Mijn vader?" Ja, juist! dat is: „Mon père". Zeg jij me eens, Oatootje: „Mjjn moeder". Nu?„Ma mère". Hoeveel zjjn, Hans, drie klappen En dan nog vjjf er bjj? Juffrouw, klinkt 't oolijk antwoord, Dat is te veel voor mjj! En Hanneke, weet jij nog, Hoe onze Hung de Groot Ontsnapte in een koffer En wegvoer met een boot? Och, juffrouw Jet, ik weet het Zoo heel precies niet meer, 'k Herinner mjj alleen nog Den naam van dien meneer! Kees, wanneer bracht Czaar Peter Zaandam een lang bezoek? Weet je 't weer niet, kwajongen? Vooruit dan: in den hoekl Hoe lang is het geleden, Dat Leiden werd ontzet? Gunst! antwoordt Jaap, ik weet 'tniet! 'kLag zeker al in bed! Och. oeh! zucht juffrouw Jetje, Wat zjjn jelui toch dom! Ga ijv'rig nu aan 't leeren En als ik morgen kom, Moet je goed antwoord geven C Op elke vraag, die 'k doa. Daar luidt de bel! Gelukkig: De schooljuffrouw is moe!

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16