PINKSTEREN CORRESPONDENTIE. en men zette 'n slrooman vóór haar huis of op 'tfcdak daarvan. Dit doel dus weerdenken nan Luilak waarover wij het 9traks hadden. In een herberg in het Schwarzwald heerscht op Pinkster-Zondag een ongekende drukte en levendigheid. Hel is er „Klokken- feest" of „Schellenmarkt". Van alle kanten komen de menschen in hun Zondagsche kleeren bijeen en er wordt op een gras veld handel gedreven in koeie-klokken. dat zijn de klokken, die de koeien daar altijd aanhebben en wel opdat de herders in berg achtige 9treken, als hun vee eens verdwalen mocht, het altijd aan hun beierende klokjes herkennen kunnen. •Te denkt misschien, dal de ééne koeie- klok toch wel niet zooveel van de andere verschillen zal. Maar dal heb je dan toch mis. want de klank ervan kaD heel ver schillend zijn en de herders en herderinne tjes moeien er een heel jaar lang naar luis teren vóór het weer markt is. De ééri houdt misschien van een schel, en dc ander van een dof geluid en 't is hun dus lang niel onverschillig, hoe de klokjes van hun koeien klinken. Deze handel wordt altijd besloten door een vroolijk feest. Op vele plaatsen was hel en is het nop' op Pinksteren Kennis. Zoo had men in Amsterdam op Pinkster-Maandag kermis en ook in het Haagsche Boch. Daar stonden dan heel wat tenten en kramen op- fcesflageri! In sommige gedeelten van ons Land had den de boeren de gewoonte: op Pinkster- Maandag van twee kanten samen le komen en brood aan de armen uit te deelen. zoo dal ook dezen bun Pinkstervreugde kregen in andere streken van ons land wordt ooV de derde Pinksterdag die dan Pinkster- drie heel, nog gevierd Zoo wordt er in Souburg, een plaatsje vlak bij Middelburg, op dien dag een ringrijderij gehouden Op met groen en bloemen versierde karretjes zilt en de paartjes Het is nu de kunst' al rijdende een slok. die ook al 'n versierinkje draagt, door een ring te steken, welke dan onmiddellijk loslaat Wie de meeste ringen gestoken heeft, gaat met den eersten prijs slriikcn Hoe verschillend dc gewoonten in ons land en daar buiten dus ook waren, velen genoten van hun Pinkstervreugde. En al vieren wij in 1930 nu ook heel anders Pinksteren, we hebben er onze Pinkster dagen niet minder lief om en roepen allen: „Prettige Pinkslervacantiel', toe. door O. E. DE LILLE HOGER WAARD. 't Is Pinksterfeest! Naar buiten! Wat is nu alles mooi: Vei bloesems en ïo) bloemen! Een echte zomertooi! Zelfs in de groene weide Viert 't Pinksterbloempje feest, Van alle mooie bloemen 'Hoort dit bij Pinkst'ren 't meetlt. Waarom? Omdat het need'rig Bloeit in de groote wei. Omdat het, wie 't wil.plukken, Maakt opgeruimd en blij. 'Het kost geen geld, slechts liefde, Wa. moeite en gebuk, Pink daarom het roor and'ren En je verspreidt geluk! Dat kleine, paarse bloempje Wil schitt'ren niet op aard', Doch daarom is 't niet minder Dan and're bloemen waard! Het leert ons iets te geven, 'Het is een groote schat Wil j' iemaDd graag plezier doen? Strooi bloemen op zijn pad. Die kun je ov'ral vinden. Vertrap ze niet, maar kijk! Die kleine, wilde bloemen, Ze maken 't leven rijk. Naar buiten tegen Pinkst'ren! Wat is nu alles mooi! Laat volop ons genieten Van ai dien zomertooi! Leest dit allen even. "Volgende week Maandag 2e Pinksterdag, du9 dan kan het pakket pas Dinsdags worden verzonden aan mij, dus dan doen wij net zooals met Pa scben, jullie schrijft er geen brieven bij of maar een enkel woordje, want ik kan dan onmogelijk lange aparte antwoorden geven, dal begrijpen jullie allen wel. En zorgt er vooral voor dat de brieven er dan bijtijds zijn. zoodal liet pakket Dinsdagsmorgens bijtijds aan mij kan worden verzonden. Ik wensch allen goede vroolijke Pinksterdagen, geniet allen maar van die feestdagen, ik hoop voor iedereen die uit kan gaan, dal het dan mooi weer zal zijn. Met mij blijft hel zoowat hetzelfde. Als bet mooi weer is ga ik wel eens een half uurtje rijden, maar meer ook niet. Ziezoo, nu vele aparte antwoorden Piet Nieboer, je wenscht mij plezierige Pinksterdagen, Nu bepaald plezier zal ik wel niet hebben, maar ik hoop op eenig ge zellig vriendschapsbczoek Rika Vermeer, ik hoop voor je dat hel 9 Juni heel mooi weer zaJ zijn, want anders i9 een boottocht niet prettig, daar boort goed weer bij Bep Molenaar, ja zeker, hier in Den Haag hebben we ook al warme dagen gehad, en onweer ook al Jaappie Verkeulen, nu ben je toch een der eersten en niet het laatste. Ik hoop dat je dikwijls wat krijgt zoodal je een post zegel hebt om aan mij te schrijven. Ik ben niet echl de Tante van al die jongens en meisjes, iedereen noemt mij zoo. dal is toch veel aardiger dan Juffrouw. Als er prijs raadsels zijn. dan alleen worden er eenige boeken verloot onder de kinderen, die de prijsraadsels goed oplosten, ik stuur aan niemand een lot, hoor. Het is wel grappig hoor. dat gedichtje, maar niet goed voor de Kindercourant. Hoe oud ben je nu pre cies? Francien den Hoed, saai voor je, dal je vriendin zoo lang weg i9, komt ze nu gauw terug? Degene van je nieuwe Taadsels die er nog niet in stonden, zal ik eens plaatsen. Jo Gussekloo bel spijt mij erg voor jou, maar die raadsels hebben er alle drie al eens ingestaan, stuur nog maar eens wat anders. Jannie Verboom, ik hoop dal de verjaar dag van je moeder een heel gelukkige feest dag voor je is geweest De Hemelvaartsdag was voor mij, zooals alle andere dagen, een paar uur opzitten, een gezellig bezoekje, wat lezen, wat schrijven. Gerard de Geus, soms als hel mooi warm weer is mag ik een half uurtje rijden, ver der geniet ik door open ramen van het zo merweer Ja, zekeT ken ik het paik „de Ktievit". ik was er dikwijls. Maartje van de Marei het blad voor de jeugd kwam Woensdags al, omdat het Don derdag Hemelvaartsdag was. Lekkea* frisch hè als het warm is, om te leeren zwemmen. Als je geen postpapier hebt, mag je ook wel op een gewoon velletje schrijven. Neeltje van Breda dank voor je mooie ansichtkaart uit Driebergen, heb je daar genoten. Adrie Bouw ben je ziek geweest Ik wensch je veel plezier met de Pinksterda gen in Don Haag. Of ik veel van katten houd ja heel veel. Bij ons thuis vToegea* hadden we ook altijd katten en dikwijls kleintjes. Adrie Bavelaar, je mocht nu best met potlood schrijven nu je in bed lag. Nu ik zoo heel dikwijls in bed liggende moet schrijven, heb ik een vulpen, anders morst men maar met inkt en ik kan toch al mijn werk voor de drukkerij niet met potlood schrijven. Henk Boom je hebt een prettigen He melvaartsdag gehad, lees ik uit je brief. Ja wat zal het nu in Wassenaar prachtig zijn, ik zou het ook wel eens willen zien. Marie en Leo van Veen neecn met He melvaart ben ik niet uit geweest. Was het zoo mooi, het lentefeest, dat doet mij ge noegen dat te hooren. Het raadsel dat Leo inzendt, heeft er al ingestaan. Wim Kruit, hoe jammer toch, al die 3 raadsels hebben cr al eens ingestaan, ik kan ze niet weer plaatsen. Annie Brouwer heb je op Hemelvaart den geheelen dag gewandeld je zal tocb ook wel eens hebben gezeten en uitgerust denk ik, want een geheelen dag loope>n, zou je toch niet uithouden Mooi die prijs,- dien je hebt gewonnen. Anje de Gelder vindt je 3at Hé tij3 söS snel voorbij gaat. Nu al is mijn leven soms heel eentonig door dat langdurig ziek zijn, in bed liggen of even opzitten, toch vind ik ook nog dat de tijd gauw voorbij gaat. Ik hoop van harte dat je wensch wordt vervuld, dat de maand Juni mij eens heel veel beterschap moge brengen, ik verlang ër zoo naar Karei West je stuurt mij een inassa raadsels, er zal stellig wel iets goeds bij zijn, ik kon ze nog niet rustig doorlezen allemaal, ik zag er bekende en onbe kende raadsels bij, de bekende die er ai in hebben gestaan, kan ik niet nog eens plaatsen. Annie Zaalberg hartelijk dank voor het aardige kiekje. Is dat jullie tuin waar jé in staat? Waarom vraag je of ik 14 dagen geleden je raadsels heb ontvangen, heb jë ze toen gestuurd 1 en stond je naam toen' niet in de krant Jac. en Marie Favier allebei nog wel ge feliciteerd met de 2 verjaardagen al behoo- ren die dan nu al tot het verleden. Allebei veel plezier gehad Willy de Neys, dat is heel gezond hoor, laat jq je maar verbranden door de zon. Heb je lekker in de duinen gespeeld, dat is gezondheid met lepels, zooals men dat noemt. Jannie v. d. Water, dat raadsel van dié 5 dagen wordt mg dikwijls gestmrd en heeft er dus al in gestaan. Frieda Sladek, als je mij een raadsel stuurt, kan ik het niet dadelijk plaatsen, ik heb er altijd veel in voorraad en daar zoek ik dan telkens wat uit Als je mij wat stuurt en het heeft er nog niet in gestaan, dan krijgt het eenmaal wel een beurt. Eep Hoope, wat geschikt is van die nieu we raadsels, zal ik eens gebruiken, hoor. Kathie Verbeek, zeker mag je meedoen, en mjj Tante noemen, zooals alle kinderen doen. Ik houd ook erg veel van poesjes. Neen hoor, ik heb nooit in zoo'n bootje ge zeten, daar zou ik niets van houden. Agnes Planje, ik heb je een langen tijd gemist, ik wist niet dat je zoo ziek was geweest. Gelukkig, dat je nu weer hersteld bent. Het doet er niet toe, op welk uur de brief op de bus wordt gedaan, als hg maar 's Maandags vóór 9 uur aan het bur. L. D. is. Woutriena Taverne, je bent mij welkom, je behoort voorloopig tot de kleineren. Je mag altijd met Agnes Planje samen in zenden. Albertus Martijn, je hebt heel wat werk gehad om al die raadsels en oplossingen voor mij op te schrijven, er zal stellig wel wat goeds bg zijn, dat ik kan gebruiken, ik had nu nog geen tijd alles na te lezen, ik wil graag eerst mijne correspondentie voor jullie klaar hebben. Frans Schouten, neen niet waar, we heb ben niet te klagen gehad over het weer met Hemelvaartsdag. Laten we hopen dat het de Pinksterdagen, even gunstig zal zijn, er zijn zóóvelen die dan graag eens uit willen gaan. Dirk Binnenkamp, ja zeker, heb ik wel eens een roeiwedstrrjd gezien, vroeger toen ik nog in Leiden woonde, ik vond het net zocals jij, heel aardig. Nellie en Bertus Eikel, jullie brief kwam verleden week veel te laat, ik moest toen alles 24 uur eerder verzenden. Naar zee geweest? het was er zeker al heel lekker. Klaas en Henk Vonk, de nieuwe raadsel» van Klaas zal ik zeker later eens plaatsen. Waren jullie verleden week uit logeer^n, en had je toen geen kindercourant? Zoo, is het zoo'n mooi dik boek, dat Henk heeft gekregen. Johan, Frederik en Hendrik Mulder, ge lukkig dat Nellie wear naar buiten mag. Bij die nieuw ingezonden raadsels znr er wel, die er al eens hebben inges aan, maar gelukkig niet allemaal. Ivoos en Lydia Slootweg, hoe oud ïs dat ykleine nichtje en is ze nu weer beter? Dat was zeker een prettig fietstochtje vooi Koos naar Katwijk.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15