ftste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 4 Juni 1930 Tweede Blad No. 21538 GEMENGD NIEUWS. Rechte: G MEN SPELD KON ER TUS SCHtëN. In de hoofdstad kwam gisteren op de kruising Paleis straat-SpuistTaa t een auto in bot sing met de Haar- lemscfhe tram Beide vehikel? kregen niet onbe langrijke- scJftadê. KOEKHAPPEN UIT EEN" KANO is niet zoo gemakkelijk als het lijkt. Dat onder vond een der deelnemers a-an de roerwedstrijden, welke gistermiddag te Amsterdam door leerlingen van het Amsterdamsch Lyceum werden gehouden. Drie slachtoffers zijn te betreuren bij het ernstige autobus-ongeluk, dat gistermorgen op de lijn fóunekerSn eek plaats heeft gelwd>-Ben foto van de plaats van do ramp. RAU0B! Bawau, onze groote Nederlandscho komiek, geniet met zijn vrouw van het voorjaarsweer voor kun woning- in Rijswijk. BERUCHTE PAK JES DIEVEN GEARRESTEERD Ook de heler aangehouden. Het was de Rotterdamsche politie ter oore gekomen, dat zekere L. v. W. aan ver schillende personen in de stad en op dor pen in de omgeving, goederen verkocht tegen een bedenkelijk lagen prijs. Er werd: een onderzoek ingesteld, waarbrj geconsta teerd werd, dat een twaalftal buren van v. W. in het bezit waren van bijzonder aar dige schoorsteenloopers. in Numansdorp liepen acht menschen in keurige met bont gevoerde jekkers rond, die oq onderzoek bleken ook van v. W. gekocht te zjjn. Een en ander werd1 in beslag genomen en bij onderzoek bleek dat al deze goede ren van pakjesdiefstallen te Rotterdam af komstig waren. De schoorsteenloopers wer den in Januari j.l. uit een auto, die een reiziger even onbeheerd in de Putsch© laan had laten staan, gestolen. De jekkers blo- ken afkomstig te zyn van diefstal, gepleegd in November 1920 uit een auto, die op de Korte Hoogstraat stond. Ten slotte .verd nog een ventilator in beslag genomen, die in December van het vorig jaar op denPom- penburgsingel uit een auto van een reizi ger uit Doorn gestolen was. De politie is er van overtuigd, dat er hog veel meer van dergelijke diefstallen gepleegd zijn, waarin v. 'W. als heler is opgetreden, maar deze kunnen momenteel hiöt allen achternaald worden, zegt de «Msb.w. Tegelijk met v. W. is ook een beruchte pukjesdief aangehouden, n.ï. B. v. L„ die hr van verdacht wordt tezamen met zeke- feh v. Z., die reeds voor oen ander feit is het Huis van Bewaring gedetineerd is, aan deze diefstallen te hebben schul- gemaakt. Hef drietal is nu ter beschikking van oen Officier van Justitie gesteld. o DIEFSTAL. Te Tongelre (Eindhoven) is ingebroken bij oen spoonvegwachter Hendriks. Een bedrag Thn f.300 in contanten en van f.200 aan Souden en zilveren sieraden werden ont vreemd. KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Ben dei patiëntjes overleden. Te Gouda heeft zich bij een drietal kinde ren beneden de zes jaar kinderverlamming geopenbaard. Twee der gevallen ontstonden door besmetting, die waarschijnlijk op school is overgebracht. De drie patiënten, allen leerlingen van de bewaarschool der vereeni- ging „Tot heil des Volks" zijn daarop in het Van Iterson Ziekenhuis opgenomen. Eén van hen overleed reeds spoedig, van een tweede wordt de toestand als ernstig beschouwd. De bewaarschool is op last van den bur gemeester onmiddellijk gesloten, ook de Zondagsschool van dezelfde vereeniging ging voorloopig dicht. Het lokaal is ontsmet, terwijl alle verdere vereischte maatregelen ter voorkoming van uitbreiding der ziekte zijn genomen. DOOR DE STOOMTRAM AANGEREDEN. Een meisje verschillende verwondingen bekomen. Gistermiddag om kwart over 5 is op den Loosduinschen weg bij het gesticht „Oud Rozenburg" te Den Haag het 17-jaTige meisje M. N. uit de Gerard Doustraat aldaar door de West'landsche stoomtram aange reden. Het meisje zat op den duo van een motor rijwiel. de motorrijder raakte zijn stuur kwijt, waardoor ht meisje er af viel en juist voor de tram terecht kwam. Hoewel deze langzaam reed en spoedig stil stond, werd 't meisje toch eenige meters door een der baanschuivers van de locomo tief voorlgeschoven. Met verschillende verwondingen en in wendige kneuzingen werd zij naar het zie kenhuis gebracht. HET ONGELUK TE GEULEM. Gisteren hebben twee patiënten van het droevig ongeval te Geulem het ziekenhuis van Calvariënberg verlaten. Het zija de jon gedames Annie Jellema en Henny van der Klugt, waarvan eerstgenoemde lichte ver wondingen had opgeloopen en de laatste in overspannen toestand Zondag j.l. moest wor den opgenomen. GOED AFGELOOPEN. Te Bussum is door het niet voldoende werken der remmen een vrachtauto door de neergelaten afsluitboomen van den spoor wegovergang aan de Gooiberglaan gereden. Juist kwam de trein uit de richting Amster dam reeds aangereden, maar door de activi teit van den overweg wachter, wist de ma chinist door krachtig remmen den trein tij dig töt stilstand te brengen. De spoorboo- men waren gewoonweg doorgeknapt. o SMOKKELHANDEL. Sedert de verhooging van invoerrechten op koffie in Duitschland leeft de smokkel handel weer geweldig op. Dezer dagen heeft zich bij Venlo het volgende afgespeeld: Op den eenzamen landweg tusschen de bosschen achter de groote heide, bekend onder den naam Waldweg naar Krieken beek. staat grenspaal 464. De weg door de dennenbosschen is ongeveer 800 meter lang en loopt uit op den basaltweg Kaldenkerke Straelen. De weg is bijna onberijdbaar wegens de diepe zandsporen. Toch ging een groote Duitsche auto met een Duitscher als chauffeur, probeeren er door te komen met 50 doozen koffie, te Venlo gekocht, wegende 500 kilo. Nauwelijks had hij een 500 meter op Duitsch gebied gereden, of er knalden van terzijde van den weg uit het bosch ka rabijn- en revolverschoten. Met vol gas werd achteruit gezet, en de sterke motor bracht den wagen door de diepe zandsporen onder een hagelbui van kogels van den Duitschen grensbeambte weer terug op Nederlandsch gebied; de auto kwam daar in een bosch- greppel terecht. De grensbeambte, ook op Nederlandsche gebied gekomen, bleef met vuren doorgaan. De chauffeur ontkwam in het kreupelhout. De voorruit, de spatborden, een voorband, de autokap en reservebanden waren doorschoten. Er waren 30 schoten ge lost. Op Nederlandsch gebied teruggekomen, heeft de chauffeur van zekeren H.. die zijn bouwland ter plaatse bezocht, een fiets ge leend en H. opgedragen toezicht op de auto te houden. De Duitsche douanier wilde de auto leeghalen, en heeft elf doozen op Duitsch gebied gebracht. Toen hij zag. dat dit werd gadegeslagen door toegeloopen per sonen. staakte hij de overbrenging. De politie heeft foto's genomen van de plaats. De auto is ter plaatse hersteld en naar Venlo gereden. De chauffeur is vrijgelaten na voorloopig verhoor, daar hem niets ten laste gelegd kan worden, wijl de uitvoer van koffie vrij is. Het blijkt inlusschen verraden spel te zijn geweest, want zelden wordt deze weg door de Duitschers bewaakt. De voorloopers had den ook geen onraadsein gegeven op dit eind weg, daar zij den in hinderlaag liggende be ambte niet hadden bemerkt in het bosch. De Duitsche grenscommissarissen zijn even eens ter plaatse geweest. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den Duitschen beambte, ten eerste wegens het vervolgen en schieten op Nederlandsch gebied, verder wegens ont vreemding ui{ een auto op Nederlandsch ge bied, en ten derde wegens uitvoer van koffie zonder uitvoerbiljet. o NOODLOTTIGE TWIST. Toen gistermiddag te omstreeks vijf uur B. uit de Plankstraat te Maastricht van zijn werk thuis kwam, trof hij in zijn woning, de verloofde zijner dochter, zekeren H., een Belg aan, met wien hij reeds eerder twist had gehad. Na een korte woordenwisseling ontstak B. in woede en bracht H. met een zakmes een vijftiental steken toe. II. vluchtte de straat op en viel voor do woning van pastoor M. Brune neer. Hevig bloedend werd hij aldaar binnen gedragen en vervolgens door den G. G. D. naar het ziekenhuis Calvariënberg vervoerd. De dader is aangehouden. „Msb." ERNSTIGE VAL. De heer C. B., te Roosendaal, was gisteren op een ladder bij zijn huis geklommen om de vorderingen der werkzaamheden op het dak gade te slaan. Terwijl hij met een der werklieden stond te praten sloeg hij door nog onverklaarbare oorzaak van de ladder waar door hij van een hoogte van vier meter op de steenen terecht kwam. Met een gecompli ceerde enkelbreuk en een vleeschwonde aan het linkerbeen werd hij per auto naar het ziekenhuis „Charitas" overgebracht. Te Maastricht is zekeren Jansen, uit Ven- raay, die aan den bliksemafleider van den toren bij de zusters Ursulinen in de Capu- cijnerstraat werkte, naar beneden gevallen. In zeer ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. De Nederlandsche schipper Th. J. Hen driks, die met zijn schip ,,Brorizino" van de Ned. Transport Mij. te Rotterdam te Hückin- gen bij Ruhrort lag, is bij het lossen in htl ruim gevallen. Hij kreeg een wervel fractuur en overleed weldra aan de gevolgen. BRANDEN. Te Herpen (N.-Br.) is de boerderij van Th v. Berkel met de schuur geheel afgebrand. De bewoners waren afwezig. Te St. Oedenrode (N. Br.) is de arbeiders woning van de wed. J. Verhoeven op het Hoogeind afgebrand. Ook de inboedel, twee geiten en kippen gingen verloren. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Gisteravond is te Gendringen (Geld.) de boerderij van den heer G. S. totaal afge brand. Verzekering dekt de schade. De ver moedelijke oorzaak is kortsluiting. VERDRONKEN. Gistermiddag te vier uur is het driejarig zoontje van J. K. uit de Brugmanstraat te Sohiedam in het bijzijn van de moeder in een waschkuip met water gevallen. Hoewel het kind spoedig er uit werd ge trokken, kon een ontboden geneesheer even later slechts den dood constateeren. To Zaltbommel is op een passeerend Rijn schip een gehuwde schippersknecht uitge gleden en te water geraakt en voor de oogen zijner vrouw verdronken. „Die gallopeerende hoeven komen prach tig door, op dit radiotoestel! Men kau waarachtig den grond voelen trillen". (Humorist).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5