UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJ-BERICHTEN. schoolgaande jeugd evenzeer le doen hou den, werd goedgekeurd. Daar het kindertal jaarlijksch grooler wordt, zal een minimum subsidie van 1.510 aan het gemeentebestuur zerzocht worden. Een grooter bedrag zal echter zeer welkom zijn om de kinderen behoorlijk te kunnen tracteeren. Voor het middagfeest zal weder hetzelfde terrein aangevraagd worden. Men zal bespreken den voetbalwedstrijd waarvoor een wisselbeker beschikbaar is ge steld op een anderen dag la doen plaats heb ben. waardoor de muziektent in het midden van het terrein een plaat9 kan k-Tijgen. Aangezien voor verschillende attracties op het feestterrein tot heden geen toestemming werd veTleend was natuurlijk van variatie"- voor het publiek geen sprake, met als ge volg een zeer gering bezoek. Het bestuur acht verandering zeer ge- wenscht. Verschillende leden voerden hier over het woord. Verwacht wordt een zeer milde medewerking, van het hoofd der po litie, het Oegslg. Oranjefeest waardig. Des middags zullen verschillende wed- slrijden worden georganiseerd op hel (eest terrein w. o. „vliegeren" met eigen ge maakte vliegers voor jongens. De leiding daarvan zal worden opgedragen aan den heer Koelman. Het tT.iditioneele ringsteken voor paren, zoo mogelijk mei versierde rijtuigen, zal weer op den Endegeesterlaan gehouden worden. Het avondfeest np het terrein zal voor nict-leden toegankelijk worden gesteld tegen f 1 per persoon. Deden van do 0. V. met hun kinderen be neden 18 jaar hebben vrije toegang. Voor kinderen boven 18 jaar kunnen vMr den feestdag kaarten worden aangevraagd tegen f. 0.50 p. p. Do heer T. v. d. Voet zag gaarne een meer feestelijke verlichting van het terrein en geett sterk in overweging om aan het einde van den avond een vuurwerk at lo steken. Het bestuur zegt toe beide voorstellen wel te zullen overwegen. De heer Joh. Uittenbogaard acht meerdere attracties op het terrein zeer gewenscht om het echte feestvieren meer mogelijk te ma ken, en geeft het bestuur: in overwoging zich in verbinding te stellen met terzake kun- digen. Ook dit zal in behandeling genomen worden. Do heer de Boer spreekt voor hefting van een lager entree voor vreemdelingen, Het bestuur stelt zich echter op hel standpunt eeen Oranjefeest te organisearen voorde inwoners der gemeente en kan daar om eon lager entree niet toeslaan. De heer Joh. Uittenbogaard, gesteund door den secretaris, breekt een lans voor verhoo ging van het aantal contribueerende leden. Uit de gehouden besprekingen werd een commissie voor dit doel saamgesleld. Een aantal aanwezige leden waren reeds bereid hierin zitting te willen nemen. Moge dit streven met succes bekroond worden. Niels meer aan do orde zijnde, 9loot de voorziticr do vergadering met dank voor de aangename besprekingen. Woen3dag 4- Juni a s. zal de fl.K. Ifar- monio-verceniging „Triumph" een volks concert geven aan „liet Wille Huis" des avonds 8 uur. o RIJNSBURG. Aan het Langepad werd de heer O., die daar per rijwiel passeerde, aangereden door een auto. Met een lichte hersenschudding werd het slachtoffer opgenomen en naar de ouder- lpe woning vervoerd. VOORHOUT. Aanbesteding. ALPHEN. Electiische kabel doorgebrand. Dezer dagen ontstond een storing in de electrische kabel vanaf de Bruggestraat H. Z. in de richting van de Hoorn. Tot groot ongerief moest men o.a. aan het kantoor der posterijen en politiebureau de gaslam pen ontsteken. Het personeel der bedrijven, dat onmiddellijk op onderzoek uittoog, be vond weldra, dat een gedeelte der kabel ter hoogte van de Bruggestraat-Schoolstraat was doorgeslagen. Hoewel men onvermoeid Vrijdagnacht en Zaterdagmorgen door werkte. had men het euvel evenwel Zater dagmiddag nog niet geheel gevonden. De werkzaamheden worden dienaangaande nog steeds in de richting van de School straat voortgezet. Verschillende gedeelten van de kabel werden geheel vernieuwd. Dat de werkzaamheden in de openbare en Rijksstraatweg ter hoogte van de Brugge straat voor het verkeer en verkeerspolitie geen gemak opleverde behoeft zeer zeker geen nader betoog. Opening speeltuin „Bloemhof'. Naar wij vernemen is nader door het be stuur van de speeltuinver. „Bloembol" be sloten dat de ofticieele opening der speel tuin zal plaats hebben op Zaterdag 21 Juni a.s. Intusschen beginnen de werkzaamhe den in den speeltuin, welke een goede ver fraaiing voor dit gedeelte van onzo ge meente zal worden, reeds te vorderen. Damesaidetling „S. V. Wilskracht". Met aanvankelijk ongeveer 60 leden werd dezer dagen in de in het Patronaats gebouw gehouden vergadering opgericht een gymnastiekclub voor dames onderafd. der beslaande U.K. S. V. „Wilskracht" waar van directeur de heer' P. Zuidam. De eerste oelenavond werd bepaald op 13 Juni a s. Mej. E. Krichenbauer alhier werd be noemd tot onderwijzeres aan de O. L. Sch. te Utrecht. Een auto bestuurd door F. alhier kwam gisteren in de Emmalaan in botsing met een vrachtauto van een kermis-exploitant uit Amsterdam. Eerstgenoemde wagen liep ma teriele schado op. Tegen den Amsterdam- schen bestuurder werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt. Door den heer A. M. wprd bij de po litie aangifte gedaan van de vermissing of diefstal van een hem toébehoorend heeren- rijwicl. De schipper Z. alhier had Zaterdag het ongeval nabij de Hofbrug in liet ruim van zijn schip to vallen, waardoor de man op medisch advies door de politie por bran card naar zijn woning moest worden ver voerd. Door den boomkweeker A. V. aan den Groeneweg werd bij de politie aangifte ge daan van do vermissing van een houten schouw ter lengte van pl.m. 6 a 7 meter. De politie verzoekt een ieder, die omtrent do bewuste schouw inlichtingen kan ver strekken, zich tot de polilie-auloriteiten te wenden. Een paar studenten hadden Zaterdag middag in de Hoorn ter hoogte van 's Mo lenaars het ongeval blijkbaar door een ver keerde manoeuvre of het te ver uitwijken, in do aldaar langs den weg gelegen sloot te rijden. Do inzittenden kwamen er goed af. De wagen werd later door een kraanwagen gelicht. De wielrijder V. werd Zaterdagmiddag in de Julianastraat door een motorrijder aangereden met het gevolg, dat zijn rijwiel gedeeltelijk werd vernield. Door V. werd aangifte bij de politie gedaan. ALKEMADE. In samenwerking met de politie elders is het de politie van hier gelukt een dames- rijwiel, hetwelk een maand geleden te de zer plaatse gestolen was op ta sporen, en tegen do daderes proces-verbaal op te ma ken. In de afgeloopen week werden in de had- en zweminrichting 86 heeren-, 122 da mes- en 69 volksbaden genomen. BODEGRAVEN. Burgeililke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, Z. van 5. de Jong en J. M. de Wit Maria Wilhel- mina, D. van G. Walraven en W. M. Kou- wenhoven. Ondertrouwd: N. J. de Jong 25 j. en J. M. Verwoerd 26 j. Gevestigd: M. van Ede, zonder beroep, van Wageningen P. Zaal, metaalhandc- lonr van 's-Gravenhage. Vertrokken: T. Ververs en gezin, winkel bediende naar Oegstgeest. Ondertrouwd: G. C. Hamoen 24 j. en C. Boer 23 j. Getrouwd: N. J. de Jong 25 j. en J. U. ROELOFARENDSVEEN. Omzetting Post- en Telegraeikantoor. Bij het gemeentebestuur en bij de ver schillende organisaties, dio actie gevoerd hebben tegen de voorgenomen plannen van het Hoofdbestuur van de Posterijen en Te legrafie tot omzetting van post- en tele graafkantoor alhier in een hulp-kantoor is bericht ingekomen, dat de aangevoerde ar gumenten niet van zoodanigen aard zijn, dat het Hoofdbestuur op zijn plannen zou moeton terugkomen. De omzetting zal dus binnenkort een feit zijn; de juiste datum is nog niet bekend. De openingsuren zullen evenwel niet gewijzigd worden en mocht dit noodzakelijk blijken dan kunnen deze zelfs nog worden verbeterd. Het aantal bestel lingen en de geheele dienst zullen on gewijzigd blijven. Aardbeien. De prijzen der aardbeien hebben zich on danks de groote aanvoer van de laatste dagen goed gehandhaafd. Dit is ongetwij feld te danken aan de ruime export van dit artikel. Dagelijks worden grooto partijen naar Engeland en Duitschland verzonden. WADDINXVEEN. Electriclteitsvoorziening. De Raad van de gemeente Moordrecht heeft goedgekeurd het voorstel waardoor da gemeente Waddinxveen het recht verkrijgb de bewoners van den Zuidelijken dwars weg, Zuidzijde, welke bewoners behooren tot de gemeente Moordrecht, van eleclrischi licht te voorzien, hetgeen voor dezen een groote uitkomst beteekent. Do gehouden schaalcollecte met do Emmabloem heeft f. 280.opgebracht. Heli bedrag is vrijwel gelijk aan het vorig jaar. De 83-jarige mej. M. aan de Zuidkade alhier kwam le struikelen. Zij had het on geluk daarbij haar rechterarm le breken. Door omwonenden opgeholpen en naar huis vervoerd is haar daar medische hub ver leend. De timmerman K, A. B. alhier sloejf zich met een hamer op de duim van de lin kerhand waardoor bloedvergiftiging ont stond. Na door een lid van E.H.B.O. le zijm verbonden, sielde hij zich verder onder dok ters behandeling. De voerman t. K. alhier kreeg een Irapr van een zijner paarden, waardoor de lin kerknieschijf ernstig werd geraakt. Heelkun dige hulp moest ingeroepen worden Het onderzoek van verlofgangers den lichtingen 1918 en 1921 zal geschieden op G Juni a.s. in het gymnastieklokaal der O. L. school aan do Brug, van v.m. 10 30 tot des n.m. 3.15 uur. i_ Ziekenfonds. Ia hotel „Dc Landbouw" te Hoofddorp fK<j een vergadering gehouden om te ko- •jea tot slichting van een ziekenfonds in to vorm van het hier vroeger bestaande en n opgeheven Prin9 Hendrikfonds. Unwezig waren de heeren D. Witbaard «n Koog aan de Zaan, voorzitter van den Pm?. Bond, P. Schuitemaker van Houtrak- -o'der, distriets-voOTzitter en J. Bergh, lid na het hoofdbestuur van het Nederlandsen nrbond van ziekenkassen. De opkomst was jammer genoeg (echt' gering. Als voorzitter van deze bij- -•nkomst fungeerde de heer Witbaard. Deie heette de aanwezigen welkom en irnnnerde er aan. dat in een vroegere ver- -tiering een voorloopig comité was ge- -li.-md met het doel tot oprichting van een iekenfonds, hier ter plaatse te komen. De heer Bergh gaf daarop een korte uit- ,-nKitbng van de ziektewet. Op voorstel van den voorzitter werd daar- - de vereeniging opgericht en een voorloo- yf bestuur gekozen, bestaande uit de >ren J. C. Tante, voorzitter, M. J. Oggel, Eicrelaris, A. J. Tesselaar, penningmeester f. Vorst en L. Overbeek, commissarissen. De burgemeester van deze gemeente, nr. A. Slob, heelt 't eerevoorzitterschap aan- Tiard van de Hoofddorpsche Orkestvereeni- ging. Mej. H. G. G, Vermeulen heeft over- pliatsing gevraagd als onderwijzeres van de ipenbare lagere school No. 5 te Nieuwven- nep naar de openbare lagere school No. 3 'e. Vijfhuizen. KATWIJK. Raadsagenda. Dc Raad dezer gemeente zal .Woensdag '4 Juni a-s. om 7 uur 30 n.m. in openbare ver kering bijeen komen. 1. Notulen. 2. Mededeeling van ingekomen -aikken, w.o.a. verzoek van den Ned. E K. Politiebond St. Michael, om toeken- ling van een subsidie; b. verzoek van do ifdeeiing veldwachters en aanverwante y-o- juifrsmbtenairen in Zuid-Holland van den .Ugemeencn Ned. Politiebond, om toeken- ring van subsidie; c. verzoek van D. van Dnijn te Katwijk aan Zee, om toestemming jet het in gebruik nemen van een gedeelte grand voor zonnebaden. 3. Voorstellen tot inloop van grond. 4. Voorstel tot vast- rtiling eener Instructie voor den Direc- unr van Gemeentewerken. 5. Benoeming un een Directeur van Gemeentewerken. 6. Voorstel tot het delegeeren der benoeming un den hoofdopziohter dor gemeente naar 6. en W. 7. Voorstelling tot vaststelling on: de VeTordening regelende de samen- telling en het loon van het personeel ten lienjte der Gemeentebedrijven, alsmede aantal personen in 1930 bij de Bedrid 'o werkzaam. 8. Benoeming van een lid in Comm. tot Wering van Schoolverzuim Katwijk aan Zee. 9. Voorstel tot he-- nerring der jaarwedden van de Hoofden der taneenlelijke Bewaarscholen. 10. Voorstel bl vaststelling Bewaarscholen. 10. Voorstel ivtioolartsenregeling met instructie voor üra schoolarts. 11. Vaststelling verordening ™or het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling en Werkloosheidsverzekering. 1!. Voorstel tot het bestemmen tot voetpad un de afritten naar het strand voor de Te Brittenstr&at, Jan Toeropstraat ên Se cretaris Varkevisserstraat. 13. Voorstel tot unrnlling der Verordening betreffende de Straatpolitie en van de Verordening op de Zeebaden en het strand. 14. Voorstel tot udstelling van regelen voor de bebouwing gronden langs >het Oostpad en West- Pad. 15. Voorstel tot slooping van ,,Cal- Iso". 16. Benoeming Commissie voor onder dek der rekening van de Gemeente, van 3c Gemeentebedrijven, het Grondbedrijf en 3cn VleeschkeuringEdienst, oveT 1929. 17. "inging begrooting 1929. 18. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tram storing. Een der trams van de N.Z.H.T. raakte ttbjj den Molentuinweg, op een der drukke '«ikeerspunten voor auto's, defect Niet alleen was het verkeer per tram ©enigen tijd gestremd, doch ook auto's en andere middelen van vervoer ondervonden er de last 'sn. Een tram uit de richting Katwgk aan Zes nam de defecte wagen op sleeptouw en tracht deze op dubbelspoor bij de wissel in de Voorstraat. Toen kon alles weer zijn gewonen gang gaan. Botsing. Tkee tameljjk jeugdige personen, zosns '■an P. v. D. te Rijnsburg, kwamen met eon met een paard bespannen wagen uit de velden, richting Noordwijkerweg de Voor- 3r«*t inrijden, om aldus huiswaarts te gaan. jeugdigste speelde voor voerman en zag in, dat een tram hem tegemoet reed en ft zelfs onnoodig om te kijken. Toen op Mt laatste oogenblik een botsing onver- fWeljjk was, haalde hjj ten slotte nog naar verkeerden kant uit en kwam alzoo in taking met de tram. die op kleinen afstand kon stoppen. De groentewagen werd "Piij geworpen door de tram, het paard J?' beklemd tusschen tram en electr. paal. 'iep alles goed af, de groentewagen iets beschadigd, de tram idem met Patrolten voorlantaarn. De amateur-voerlie- oen kwamen er met den schrik af. Procesverbaal werd opgemaakt. Als leider voor de te houden volks- '"lihg is benoemd de heer D. C. O. Boek- -oven, gemeente-secretarie. a KATWIJK-AAN-ZEE. Het verbouwde Grand-Hotel „Dn Rhin". Wij werden door den heer B. Hegeman, thans exploitant van het Grand-Hotel „du Rhin" te Katwijk aan Zee in de gelegenheid gesteld, het thans geheel naar de eischen des tijds ingerichte [amilie Hotel „du Rhin" annex Restaurant, in oogenschouw te nemen. Het geheel maakte 'n voortreffelijke indruk Vooreerst de direct aan zee gelegen, geheel nieuw ingerichte groote serre, met riant uitzicht op Zee en Boulevard, waar voor de gemeente, op verzoek, het heuvel achtig gedeelte van den duinreep, welke het uitzicht zeer belemmerde, liet afgraven. Deze serre, plaats biedende aan 80 personen is nu hoofdzakelijk ingericht voor het paa- santenbezoek, waarop de exploitant zich eveneens speciaal wil toeleggen. Daaraan grenst een grooto conversatiezaal met een leeszaal. Wandelend© door de hal en breede gangen met moderne toiletten enz. komt men in de eetzaal, plaats biedend aan 250 gasten Het achter het hotel liggende open ter rein zal worden ingericht al9 autoparkeer- lerrein, voor 40 auto's, terwijl het hotel een eigen garage bezit Het hotel bevat 75 logeerkamers met 110 bedden alle voorzien van stroomend water en electr. licht waarvan voor het hoofdseizoen reeds een groot aantal zijn verhuurd. In het Sousterrein waar zich de keukens, gardemanger en spoelkeuken bevinden staat een nieuw fornuis, geleverd door de fa. Gesink te Katwijk, terwijl de geheele keu- keninstallatie, atemedo het zilveren eetser vies en koffie- en thee9ervie9, porcelein en glaswerk voor 100 personen, door de firma v. Zwanenburg le Rotterdam geleverd werd. i Wij kwamen tot de overtuiging dal een hotel, alsdat naar de laatste eischen inge richt, een groot voorrecht voor een bad plaats moet zijnl Het hotel werd op 1 Juni opengesteld. Wij wcn9chen de directie een goed succes toel Tot tijdelijke agenten van politie zijn aangesteld A. H. Nieuwland van Zevenhui zen en C. Groenewoudt van Zwijndrecht, C. de Jong van Ouddorp, G. Bertelink van llil- versum en P. van Kooy van Schiedam. o NOORDWIJK. Baldadigheid. Door M. werd bg de politie alhier aan gifte -gedaan van het feit, dat zjjn d o in ter tjo door opgeschoton jongens van haar rjjwiel werd getrokken en tegen den grond werd geworpen, waardoor zij ach bezeer de en haar polshorloge defect raakte. Daar de daders bekend zijn, zullen deze hun straf niet ontgaan. Moge dit ten voor beeld strekken van andere baldadigheden. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Koninginnedag. Door do ledenvergadering van de Oranje- vereeniging alhier, is besloten dit jaar Xo- ninginncfeest to vieren op Zaterdag 30 Aug. Op den Ouden Zeeweg alhier^ botsten twee auto's tegen elkander, waarbij echtïr ook nog een wielrgdster was betrokken. Het geval liep goed af, alleen het rijwiel werd beschadigd. De schade zal door den schuldigen autobestuurder worden vergoed. Tot leden van het scheidsgerecht in gevolge art. 55 van het werkliedenregle- ment zijn door den Raad dezer gemeente le. noemd do heeren mr. J. C. A. Everwijn en W. de Rugter en tot leden plaatsvervangers de heeren J. H. van Berghom en dr. C. H. Hermarides. OEGSTGEEST. Verg. Oranje-Vereoniging. Onder voorzitterschap van dr. D. Tim mermans is in hotel „Het Witte Huis" dc al- gemeene vergadering gehouden van de Oranje-vereeniging. Na opening werden de notulen van de vo rige vergadering voorgelezen door den secre taris, den heer J. v. Noord, die onveranderd werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester, den heer J. M. Pos, wees uit een nadeelig saldo van f. 7.25. Tot kascommissie werden benoemd de heeren Joh. Uittenbogaard en H. W. Collce. De bescheiden bloken keurig in orde be vonden waarvoor den heer Pos dank werd gebracht. Verkiezing van een bestuurslid werd daar na aan do orde gesteld. Aftredend was de reed D. Hoogewoning die zich niet herkies baar stelde. Do voorzitler deelde mede dat het bestuur zeer gewenscht achtt9 dat zooveel mogelijk alle partijen in het bestuur waren verte genwoordigd en stelde aldus namens het be stuur voor in deze vacature de heer J. den Ouden. Op enkele stemmen na, werd de heer den Ouden daarna gekozen. Vervolgens werd het feestprogramma be sproken. De datum werd voorgesteld op Woensdag 3 September. De voorzitter zeido dat verleden jaar, als nooit tevoren een kas tekort is ontstaan. In hoofdzaak is dit onlslaan dooT het in orde brengen van het feestterrein. Het ma ken van de muziektent, die over een sloot moest gebouwd worden, omdat het terrein vc-or de voetbalwedstrijd open moest blijven, heeft mede meerdere kosten aan arbeid ge vergd Met andere uitgevoerde werken was dit jaar een bedrag noodig van 254 35 (vorig jaar 1 128.10). Dank zij dc medewerking van liet R.K. Armbestuur welk college hel terrein gra'is beschikbaar stelde, is het tekort tot dit ge ringe bedrag beperkt gebleven. Het voorstel om Tiet ochtendfeest voor de De bouw van 30 woningen met 2 winkel huizen, voor rekening van de bouwvereeni- ging „Herman Boerhaave" is gegund aan don heer P. G. Lemmers, aannemer alhier, voor den prijs van f. 98645. De begrooting was f. 98000. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Bernard, z.v. C. F. ,\I. van Ber- kel en M- H- L. de Bont Maria Wilhel- mina Antonia, d.v. C. J. Verhart en M. H. W. Bellekom Cornelia, d.v. E. van der Slal en K. van Ngendaal. Ondertrouwd: H. J. M. van Geest en J. M. Schouten C. Boef en M. A. Herkemeg P. L. Polderman en J. J. Westering. Overleden: Pieter Meger, man van E. Vet, 66 jaar. Zaterdagmorgen is de 5-jarige C. P. toen hij per fieis uit de Kerkstraat kwam tegen een vrachtauto gereden, welke uit de Langstraat kwam en bestuurd werd door W. uit den Haag. De kleine kwam onder de auto met een zijner voelen, welk lichaamsdeel verwond werd. Dr. Duetz ver leende do eerste hulp. De fiets van den knaap was middendoor gebroken Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia dochter van C. van der Knijff en M. C. van 't Hot. Adriaanlje, dochter van F. Los en A. de Graaf. Jo hanna, dochter van F. Los en A. de Graaj. Huberta Helena Maria dochter van J. P. Strijk en L. M. Th. Bakker. Johan Pie ter zoon van C. II. Hyzelendoorn en J. Hij- zeiendoorn. Adrianus Petrus zoon van J. van der Tang en C. M. Waasdorp. Overleden: Francis Johannes Dobbe jm. 22 jaar. Johanna Los, 1 dag. Gehuwd: Johannes Boogert jm. 27 jaar en Catharina Antonia Turk jd. 24 jaar. BOSKOOP. Drosvig ongeluk door verdrinking. De 18-jarige stoker G. Thonen bevond zich in het midden van den Otwegwetering in een kano. Het ranke bootje sloeg om, met het gevolg dat Th. onmiddellijk in de diepte verdween. Vrij spoedig had men den dren keling door middel van een dreg opgehaald en werd met kracht gepoogd de levens geesten op te wekken, hetgeen helaas vruchteloos was. De inmiddels verschenen dokter constateerde dat het slachtoffer overleden was. Bnrgerlijke Stand. IJMUIDEN, 2 Juni 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.301; Briet per kist van 50 K.G. f.5130-, Tongen per K.G. f.2 1.60; Middelschol per kist v. 60 K.G. f. 33; Zetschol per kist van 50 K.G. f.37—- 22; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.31 14: Bot per kist van 50 K.G. f. 2.30; Schar per kist van 50 K.G. f. 108.50-, Tongschar per kist van 50 K.G. f. 3532; Roggen per 20 stuk3 f.3625; Vleeten per stuk f 3 10 1.85; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 182.70; Groote Schelvisch per •kist van 50 K.G. f.3418; Middel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 23.5012; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.Cr. 1.208; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 113.90; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5124; Gullen per kist van 50 K.G. f. 13.503.40; Lengen per stuk f. 0 80 0.50; Heilbot per K.G. f. 1.501; Wijling per kist van 50 K.G. f. 54; Koolvisch per stuk f. 1.360.53; Makreel per kist van 50 K.G. 1.11—7. Aangekomen 13 stoomlrawlers: IJ'M. 417 met f. 2515; IJM. 125 met 12186; IJM. 59 met f.298ö; IJM 38 met f.3158; IJM. 48 met 1.2600; IJM. 190 met f.3600; IJM. 75 met f.2000; IJM. 55 met f.2100; DM. 83 met f.2000; IJM. 5 met f.1400; IJM. 40 met f. 1600; IJM. 168 met f 3950; IJM. 34 met f.3144 (zoute visch); 1 steep- bootlrawler ZK. 85 met f. 508; en 34 loggers: SCH 48 met f 610: 46 met f. 180: 72 met f.570; 254 met f.520 297 met f, 515; 114 met f.690, 38 met f.759; 163 met f.545: KW 158 met f.625; 22 met f.565: 135 met f. 310-, 16 met f. 610; 45 met f. 400 36 met f.680 95 met f. 676 31 met 645 62 met f.550; 10 met f.665; KW 25 met f.635; 147 met óóO; 23 met f.ö20; 136 met 1490; 172 met f 405 68 met (.650 47 met 1.540; 55 met f. 755; 57 met f.255 54 met I 3-55; 4 met f.600; 56 met f.625; 105 met f 735; 70 met f.595; 79 met f.525 67 met f.550. 3-2 Nabij de Wittenburg is Zaterdag avond een auto tegen een Iang9 den weg staande paal gereden, met het gevolg, dat het voertuig zwaar werd beschadigd. Per kraanwagen van de firma Jansen wcnl hij weggesleept. De politie heeft alhier zekeren van den B. aangehouden, verdacht van verduis tering, te den Helder gepleegd. Dc in- aanbouw zijnde hulpkerk aan den Deijl zal Donderdagmorgen door den Deken van Leiden worden ingewijd. Na de installatie van den nieuw-henoemden Pas toor Wiemers, wordt een plechtige Hoog mis opgedragen. Geboren: Maarten, zoon van M. Cok en W. A. v. d. Loo. Dirk, z. van D. L. Landman en M. A. E. v. Bergen v. d. Grijp. Bertha Wilhelmina, d. v. J. Booi en M. Harkes Nelly, d. v. G. C. Mulder en L. K. Molir. Johannes Petrus Michaél, z. van J. v. d. Zon en A. v. Breukelen. Ma ria. d. van D. J Goudriaan en A. Oosterom. Maria, d v D. Windhorst en J. Moer kerken. Adriana, d. van H. Geers en B. Loorbach. Ondertrouwd: Th. Koolmees en J. P. v. Schaik. G. v. Eek en A. C. Vermeul. Getrouwd: J. J. Huisman, 25 j. en G. Schouten, 21 j. Overleden: Cecilia Pelronella Swaanen- burg, 28 j.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7