kyrt&Zi Om den Davis-Cup. die van Willem II. Het werk van de An- deriessens en Van Deyck was vooral steu nend veel en veel beter dan in den wed strijd tegen Blauw Wit. We zagen b.v. spil !Anderiessen vele malen fraai naar de vleu gels openen en daar ook Van Reenen dit steeds deed, spreekt het vanzelf, dat het open spel werd. De vleugelspelers Twelker 'en Hamel hebben dan ook een groot aan deel in de overwinning gehad, al dient ge zegd, dat het middentrio ditmaal van de kansen wist te profiteeren, al zijn nog heel .wat schoten naast of over doel gegaan. De achterhoede was goed, Van Kol h'aïl voor de pauze eenige onzekere momenten. 'Bij Willem II werd het spel minder open gegooid, dit was ongetwijfeld te betreu ren, daar de snelle Kanters vooral voor de rust uitmuntte door fraaie rushes. Bpykers, de maker van het eerste punt, moest door 'een knieblessure uitvallen, hetgeen een handicap voor de Tilburgers heeft bere kend. Maar het groote verschil in kracht ]ag toch ook ditmaal weer in de beide mid- 'denlinies. Voor de rust ging het nog wel, 'maar na de pauze was het met Wunner, Van Ierland en De Leeuw gedaan. De beide halfs konden de buitenspelers van Ajax absoluut niet houden, de druk op het Wil- flem II doe.1 werd steeds grooter. Van Loon 'c.s. verdedigde zoo goed als hij kon, maar steun van de middenlinie was er niet, zoo doende kon steeds een Ajaxaanval die afge slagen wérd, weer 'door een nieuwen 'Ajax- fcanval gevolgd worden. De voorhoede van 'Ajax vertoonde geen zwakke plek, alleen het schieten was en kele malen weer hopeloos slecht. Van Ree nen bezondigdë zich zeker weer vijf, zes maal, aan het missen van doodgemakkelijke kansen. Zijn spèlveTdeelen was echter goed, het openen naar de vleugels fraai. Ongeveer 20.000 toeschouwers hebben 'den wedstrijd bijgewoond. Ziehier 'dë samenstelling der ploegen 'Ajax. De Boer Diepenbeek Van Kol v. Deyck W. Anderiessen H. Anderiessen StryboBch Van Reenen Mulders Hamel Tw eiker De Kanter Spykers Horsten Mr. Buddemyer Maas Wunner v. Ierland De Leeuw Van Loon Klaa-Bsen Van der Aa Willem IL 'Ajax is direct sterker én Willëm II krijgt geen voet aan den grond. Plotseling brengt De Kanter opluchting door eenige snelle aanvallen. Hij plaatst het leer hoog voor 'doel en Spijkers kopt in. 01. Willem II pakt nu beter aan en Vaai Ierland scoort 0—2. De strijd -wordt dan spannend. Nog voor rust scoort Van Reenen tegen 1—2. Na de hervatting neemt Van Reenen het leer mee en geeft een lagen pass naar Twel- ker, die reeds gestart is. Even loopt hij op, een voorzet en Stryboech 6chiet onhoudbaar in. 2—2. Nog is het gëweldivgë enthousiasme over dit doelpunt niet geluwd als Hamel het leder opbrengt, een boogschot naar Van Reenen, die o.i. duidelijk met de pols.den bal naar den grond slaat, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Een schot en Van 'der Aa ziet rich voor de derde maal ge passeerd. 3—Willem II is de kluts kwijt, voortdurend zwermen de 'Amsterdamsche kampioenen voor het Willem II doel, de achterhoede van [Willem II gelijkt een zeef en als een wonder ontsnapt het Willem II «loei verschillende malen aan een door hoving. Mulders brengt dan de beslissing. Hamel 'geeft een voorzet, een been doet het leder van richting veranderen, waardoor Mulders plotseling een schitterende kans krijgt, niet a'arzelt en ten vierde maal het leder in het net knalt. Het is dan met de Tilburgenaren gedaan. Ajax blijft absoluut de meerdere on de middenlinie met Anderiessen Sr. aan het hoofd verricht magnifiek steunend werk. We zien Van Loon een zeker punt op de 'doellijn uit Van der 'Aa's heiligdom trap pen, een kans op drie Meter afstand voor open doel, schiet Van Reenen over. Willem II produceert eèn off-side goal, De Wolf kent het punt terecht niet toe. Mr. Buddemeyer en Van der Wouw ver wisselen het laatste kwartier vnn plaats, doch ook dit helpt niet. Weer krijgt hei 'Aj.ixbiriner.trio door toedoen van Twclker een prachtkans, maar aarzelen do*, os kans teloor gaan, al weet Van Loon niet anders te doen als corner te trappel'. ,Twelker neemt deze *en Van Reenen kopt prachtig in 2. Nog vindt Van Reenen dit blijkbaar niet genoeg en als Hamel goed voorzet geeft hij vlak voor doel het ledeT aan Van Reenen die zijn vierde doelpunt scoort. En als de diizenden toeschouwers reeds de tribunes verlaten, plaatst Hamel nog maals voor en trapt Strybosch den zeven den en laatsten goal in Van der Aa's doel. En met T—2 komt dan het einde van een fraaien en emotievollen wedstrijd, die een verdiende overwinning van de Ajaxieden bracht. RIJNSBURG-QUICK BOYS III 4-3. Nadat R.F.C. van deze club reeds twee maal ihad verloren, mocht zij thans, zij het ook na hard werken, de overwinning be halen. Bij de rust was de stand 30 voor R.F.C. «waarvan één doelpunt werd gemaakt door C. (Hogewoning en twee door A. Ravenshergen. Na de rust kwam Quick Boys geweldig opzetten, zoodat het mocht gelukken den Btand gelijk te maken. Doch ook R.F.C. viel onstuimig aan. Een bal, ingeschoten door J. v. d. Vijver, Icon door den keeper van Quick Boys nog worden teruggeslagen, doch belandde daarna bij A. v. d. Vijver, die wist te doelpunten, zoodat het einde kwam met 43 voor R.F.C. De leiding was bij scheidsrechter Lubach Sn goede handen. Het was ecu prettig gespeelde wedstrijd. DE ZUIDELIJKE PROMOTIE 2de KLASSE. Roermond degradeert. In het Zuiden zjjn gisteren de volgende uitslagen verkregen: RoermondDe Valk 15; T.A.C.BI ov erhelde 3—1. Roermond zag zich dus op eigen terrein met niet minder dan 1—5 gestagen door De Valk, terwijl Bleyerheide in Tilburg zoo waar met 31 verloor van T.A.C., dat tot dusverre nog geen enkel punt had- veroverd en dat zelf reeds lang uitgeschakeld was. Ondanks Bleyerheide's nederlaag is Roer mond thans toch gedegradeerd, daar zij, door haar laatsten wedstrijd tegen T.A.C. te winnen, hoogstens 7 punten kan bereiken, terwjjl öf Bleyerheide öf De Valk, die nog tegen elkaar in het veld moeten, door dien onaerlingen wedstrijd altijd boven de 7 pun- ten komt. Die ontmoeting is dus beslissend voor het eerste klasseschap, zegt „De Crt" De stand is: De Valk 5 S 1 1 15-6 7 Eleyerheide 5 3 2 12-9 6 Roermond 5 2 12 11-12 5 T.A.C, 5 1—4 6-17 2 FORTUNA II—U.V.S. II 2—1 De eerste Leidsche nederlaag. Het is maar goed dat U.V.S. binnen is, want het aantal geblesserde spelers, neemt onrustbarend toe. Gisteren ontbraken: Arbouw, Beekman. Kaarj, Slimmere en De Lange, zoxlat <2? blauw-witten wel met een buitengewoon ge havend elftal aantraden. Dat het ten slotte een kleine en zeer eervolle nederlaag werd, pleit voor de in vallers, die stuk voor stuk verdienstelijk werk hebben verricht. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd met Fortuna technisch beter. De U.V.S.-invaller doelman De Jong kreeg enkele zeer moeilijke schoten te verwer ken, welke hg echter op zoo'n betrouwbare wijze behandelde, dat het een merkbaar goeden invloed op de ploeg had. Hoewel de U.V.S.-aanval hard werkte, kon den zij het niet tot doelpunten brengen, daar de Fortuna-backs de kunst van verde digen uitstekend bleken te verstaan. Rust kwam met dubbel blank. Na de thee had U.V.S. het voordeel van den wind, doch van krachtsverschil was geen sprake. Toen er een kwartier ge speeld was, kreeg Fortuna wegens hands op het middenveld, een vrjje trap te ne men. Keurig werd de bal voor de doelmood geplaatst, waar de linksbuiten gereed stond om met een scherp schot het U.V.S. net te deen trillen. Lang hadden de Vlaardingers geen plei- zier van dezen voorsprong, want even later verdween de gelijkmaker in het Fortuna-net, Een tijdlang bleef U.V.S. in de meerder heid, doch tegen het einde werd de thuis club sterker; zeven minuten voor het einde kopte de 'midvoor uit een porner, op waar lijk schitterende wijze, de bal in liet Leid sche net. Het einde kwam met 21 voor Fortuna. waardoor U.V.S. haar eerste nederlaag in de promotie-competitie te slikken kreeg. De Vlaardingers vormden een goed ge heel. terwijl bij U.V.S. Duijl en Harte veld' uitblonken. Scheidsrechter Hoek ten slotte, leidde tot iédere genoegen. U.V.S. IN DEN HAAG. U.V.S. nam gistere® met twee elftallen aan de R.V.C. Seriewedstrijden deel. Dè uitslagen luiden: U.VAS. I—D.V.V. I 2-0. U.V.S. 5—Kra nenburg 3 42. URUGUAY—ARGENTINIË 1—1. De finalisten van het voetbaltournooi op de Amsterdamsche Olympische Spelen, ont moetten elkaar te Buenos Aires. Ongeveer 40.000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. De strijd eindigde onbeslist (1—1), zoo- dat wel opnieuw het bewijs is geleverd, dat beide landen elkaar niet veel in kracht ontioopen. LAWN-TENNIS NEDERLAND VERLIEST MET 2—3 VAN TSJECHO SLOWAKIJE. Zaterdagmiddag werden de wedstrijden voortgezet met het dubbelspel Timmer Diemer Kool tegen Menzel—Kozeluh. Er waren nu veel meer bezoekers dan den vo- rigen dag, doch het weer werkte niet mede. Om half drie goot het, zoodat de wedstrijd niet kon beginnen en de baan eerst goed droog gemaakt moest worden. Wel dreigde het tijdens den wedstrijd nogal eens, doch het regende gelukkig niet. Eindelijk kwamen de spelers onder gejuich de baan op. Na eenig heen en weer 9laan gaat de strijd be ginnen. Achter elkaar slaan Kool en Timmer eenige out én leiden de bezoekers. 01. Hoewel de Tsjechen oorspronkelijk in de meerderheid waren, komt het Hollandsche dubbel, waarin vooral Diemer Kool .uiblonk, meer en meer op dreef. Er ontwikkelt zich dan een gelijkopgaanden strijd, waarbij beide partijen beurtelings de leiding hadden. Bij den stand 55 ontwikkelde zich een span nende strijd. De Hollanders vormen nu een -goed geheel en laten uitstekend spel zien. Menzel speelt prachtig, speciaal het geven van korte slagen in zijn „hobby". Keurig wordt door Menzel en Klooi gfelobt. Eindelijk heeft Nederiand succes. Maar er is reeds out geroepen. Nu komt hot geluk aan de andere zijde als Timmer in het net slaat (56). Goed werk van Kool brengt den stand weer op 66 De partij is zeer span nend. Menzel slaat hard Beide Hollanders zijn in het achterveld Weer komen de Tsjechen in de meerderheid, Het wordt 7—Kozeluh mist eenmaal leelijk. Timmer smasht uitstekend en het wordt weer gelijk 77. Er wordt voor elke game hard gestre den. Menzel kan een lob van Kool niet halen en slaat in het net. Direct weer een succesje voor Holland (8—7.) Toch houden de Tsjechen moedig vol. Zij zijn nu iets sterker, doch flink spel van Kool doet de set na 35 minuten door Holland gewonnen worden met 97. Dat geeft moed! De volgende set gaat aanvankelijk gelijk op. Menzel lijkt onze de beste speler. Kozeluh de minste. Fraai spel is er nu te zien. De partijen wegen goed tegen elkaar op. Ook nu zijn de Hollanders achter in het veld. Hoewel de Hollanders den eersten achter stand spoedig reduceeren, liepen de gasten door goed spel en door misslagen van Tim- mor en Kool geleidelijk uit tot 16. Met frisschen moed wordt aan de derde set begonnen. De Hollanders missen weer eenige malen en het wordt 10. Een ge makkelijke bal slaat Menzel in het net zoo dat de 9tand 11 wordt. Maar het is niet van langen duur, want reeds spoedig daar na staan de Tsjechen met 12 voor. Weder om blijven de Hollanders in het achterveld, waardoor eenige punten verloren gaan. Wanneer Timmer op een drive van Menzel den bal in eigen veld plaatst is de set na 15 minuten spelen met 26 verloren zoo dat algemeen al op een nederlaag gerekend werd. Na een korte pauze wordt de vierde set begonnen. Ook in dit begin zijn de Tsjechen in de meerderheid, doch zij vinden nu zooveel tegenstand, dat Nederland met 10 voor komt. Spoedig heeft Menzel weer succes en het wordt 11. Dan mist Timmer weer eens een keer en Nederland 'staat achter met 21. Direct na dat Menzel op een drive van Kool gemist heeft, doet eerstgenoemde weer eenige bril jante dingen. Uiterst handig weet hij de bal steeds te plaatsen. Timmer plaatst eenmaal keurig tusschen de Tsjechen door. Kool slaat in het net. Het wordt 13. Dan is het Kool, die voor Nederiand de punten verovert en onder groote spanning en enthousiasme van 13 achterstand, eerst de partijen gelijk maakt en daarna Nederland de leiding be zorgd. Uittekend spelend weet dan de Hot- lansclie dubbel de 9et te winnen met 63, Zoodat de laatste set de beslissing zou bren gen. Wederom namen de Tsjechen in het begin de leiding doch aan beide kanten wordt met de moed der wanhoop gevochten om de leiding Bij den stand 4—4 bereikt de spanning haar hoogtepunt hoewel Timmer en Kool uitstekend spelen, kunnen zij niet verhinderen, dat de Tsjechen met 6 de set en daarmede den wedstrijd wonnen. Na twee dagen spelen was de stand dus 21 in het voordeel der Tsjechen. Gistermiddag om 3 uur werd onder groote belangstelling de wedstrijd voortgezet met de beide resteerende enkelspelen, aller eerst Timmer tegen Menzel. Hoewel Men zel aanvankelijk iets in de meerderheid was, wist Timmer door uitstekend spel ge lijk te maken, waarna de strijd tot 66 gelijk opging. Dan weet de Hollander ech ter onder groote spanning de beide volgen de games te winnen. GiDgen in de eerste set de partijen gelijk op, in de tweede daar entegen wist Menzel niet eenmaal te sco ren. Menzel stond nu voor de zware taak een twee sets achterstand in te halen. Hoe wel Timmer met 20 in den aanvang de leiding had, wist de Tsjech, die meer en meer op dreef kwam en zijn vermoeidheid schijnbaar overwonnen had, de set met 46 te winnen. In de vierde set speelden beide speleTS een schitterend spel en meer dere malen geleek het alsof Menzel de set zou winnen. Door taai vasthouden en tac tisch spel,- weet Timmer echter onder ge weldig enthousiasme met "7de overwin ning te behalen Onder daverend gejuich wordt Timmer dan na deze vermoeiende partij, welke bijna twee uur duurde, rond gedragen. Daar thans beide ploegen 2 partijen ge wonnen hadden, beteekende het winnen v&a den wedstrijd Diemer KoolKozeluh het Overgaan naar de volgende ronde. De Tsjech was echter, behoudens de tweede set, doorloopend sterker dan Kool, die goede momenten met minder gelukkige afwisselde. Met 64, 46, 63, 63 won Kozeluh. 1916 LEIDENBONZO II 6—i. De Leidsche ploeg afdeelingskampioen. De uitslagen van dezen wedstrijd zijn: Heeren-enkelspel: E. H. KarstenB. Beunder9 62, 62. W. BeunJ. C. d'Armand Gerkens 62, 64. Dames-enkelspel: Mej. A. Moolenburg Mevr. Beunders 62. 61. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Moolenburg en E. H. Karsten 9l. mevr. Beunders en Beunders 63, 60; mej. Boekwijt en mr. .T. Pel verliezen van mej. G. Wirth en d'Armand Gerkens 36, 68. Heeren-dubbelspel: E. H. Karsten en W. Beun sl. B. Beunders en G. d'Armand Ger kens 8—6, 7—9, 6—2. Dame9-dubbel9pel: mej. A. Moolenburg en mej. H. Boekwijt sl. mevr. Beunders en mej. Wirth 46, 6-2, 61. Totaal uitslag. Leiden I slaat Bonzo II 6—1 Hiermee is Leiden kampioen van de Af- deeling gewordenl TILDEN DOOR COCHET GESLAGEN. Gisteren werden onder groote belangstel ling te Parjjs de internationale Franse he ten niskampioenschappen beëindigd. In de finale heerenenkelspel sloeg Co- chet (Frankrijk) in vier sets den Amerikaan Tilden. De score luidt: 3—6, 8—6, 6—3, 61. Het damesenkelspel werd gemakkelijk door mrs. Moody Wilss gewonnen: zjj sloeg in twee sets haar landgenoote Miss Helen Jacobs met 6—2, 6—1. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRITDEN VAN „HAARLEM". Nederlandsch record polshoog verbeterd. Gisteren vonden te Haarlem op het ..H. F. C." terrein onder zeer groote publieke belangstelling, nationale athletiek wedstrij den plaats, welke georganiseerd werden door de „H. A. V. Haarlem" en tevens als selec tie golden voor een eventueele uitzending van Nederlandsehe athleten naar de Engel sche kampioenschappen. De deelneming voor deze wedstrijden was zeer groot, eT hadden in totaal 1-40 athleten ingeschreven, waaronder zelfs uit Gronin gen, Zwolle en Middelburg. Het nummer polsstokhoogspringen bracht een verrassing. De winnaar hiervan A. van der Zee (Haarlem) wist n 1. met een fraaien sprong het bestaande Nederlandsehe record van T. Pasma (3 605 Meter met 0.015 Meter ter verbeteren. Het nummer 100 Yards werd door den Haarlemmer Chr. Berger, die in den laatsten lijd veel van zich doet hooren, gewonnen in den tijd van 10.-4 sec., hetgeen de weersomstandigheden in aanmerking ge nomen een mooie prestatie genoemd mag worden. Ook het nummer 200 Meter werd door hem gewonnen. In het nummer 400 Meter werd de recordhouder A. Paulen (Haarlem) dcor H. Visser (Feyenoord) met slechts klein verschil geslagen üe halve mijl (8041/2 Meter) werd door P Nieuwland (Feyenoord) gewonnen in den tijd van 2 min. 7 sec. Met slechts 0.3 sec. verschil arriveerde als tweede de bekende looper Lijflander (A. V. 1923). De 3000 Meter werd gewonnen door Gerbrands (Blauw-Wit) in den lijd van 9 min. 39.8 sec. Versteeg (K.V.A.Z.), die lan gen tijd met Gerbrands den kop had zakte bij de laatste 1000 Meter af en arriveerde met een achterstand van ongeveer een paar honderd meter als tweede. De 200 Meter hordenloop, welk nummer in Holland slechts voor de tweede maal op een wedstrijdpro gramma voorkomt, wérd in den. tijd van 27.9 sec. door J. Prins (Blauw-Wit) gewonnen. Het nummer 3500 Meter snelwandelen met voorgift, dat altijd den lachlust van het pu bliek opwekt, werd gewonnen door D. Toet (Te Werve) in den tijd van 15 min. 48.4 9ec. De 4 x 100 Meter estafette, waarin de ploeg van „Haarlem buiten mededinging meeliep, werd gewonnen door „Hellas" uit Utrecht in den tijd van 46 sec. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer Pijper, secretaris-penningmeester van de K.N.A U. De wedstrijden stonden onder leiding van den heer G. A. Burgen» De gedetailleerde uitslagen luiden al3 volgt: 100 Yards (Ned. record H. Broos 9.9 sec.): 1. Chr. Berger (Haarlem) 10.4 sec., 2. N. van der Berge (Haarlem) 10.6 sec.. 3. A. Benz (Haarlem). R. Jaarsma (Hellas-Utrecht). 200 Meter (Ned. record M. van den Berge 22 sec): 1. Chr. Berger. (Haarlem) 23.6 sec., 2. R. Jaarsma (Hellas-Utrecht) 24.3 sec., 3. G. Bijlstra (V. en L.) 24.9 sec., 4. P. Bein- tema (Hellas). 400 Meter (Ned. record A. Paulen 49 sec.): 1 H. Visser (Feyenoord) 53.6 sec., 2. A, Paulen (Haarlem) 54 sec., 3. .1. van der Boo- ven (idem) 54.8 sec.. 4. C. Sierhuis (A. V. 1923). Halve mijl (8041/2 Meter). Ned. record A. Paulen 1 min. 59 3/5 sec.: 1. P. Nieuw land (Feyenoord) 2 min 7 sec., 2. G. Lijf lander (A. V. 1923) 2 min. 7.3 sec., 3. J. A. Goes (A. V. 1926 Gron.) 2 min. 11.6 sec., 4. W. Schmidtke (A. V. 1923) 3000 Meter (Ned record P. F. Gerbrands 9 min. 4 1/5 sec., 1. P. F. Gerbrands (Blauw- Wit) 9 min. 398 sec 2 M. E Versteeg (K.V.A.Z.) 10 min. 8.2 sec., 3. C. C. Peters (Trekvogels) 10 min 18.1 sec 4 H Bruyn (Z.A.V. Zaandam). 200 Meter hordenloop: 1. J. Prins (Blauw- Wit) 27.9 sec., 2. W. Kok (Trekvogels) 28 8 sec., 3. J Brandenburg (Haarlem) 29.1 sec., 4 W. van Uitert (Pro Patria). 4 x 100 Meter estafette (Ned. record H. A V. Haarlem 42 4/5 sec) 1. Hellas (Utrecht! 46 sec.. 2 V. en L. (Den Haag) 40 sec., 3. A. V. 1923. 3500 Meter wandelen met voorgift: Ne derlandsch record: C. Gubbels 15 min. 33 sec.): 1. D. Toet (Te Werve) 15 min. 48.4 s., 3. H, J, Lonting (A-A.C.) 16 min, 113 sec., 3. C. A. Gubbels (Pro Patria) 16 min. 20 sec 4. .1. Stolk (A.V.A.C.). Hoogspringen met aanloop: (Ned record F. C. Bührmann 1.81 Meter): 1. P. Nieuw land (Feyenoord) 1.7555 M., 2. W. Eveleens (Oympia-Aalsmeer) 1.715 Meter, 3. W. Pe. ters (P.E C.-Zwolle! 1.65 Meter, 4. C. vandea Klinkenberg (B.G.V. Bloemendaal) 1.65 M, Verspringen met aanloop: (Ned. record H. de Boer 7.30 Meter): 1. H. de Boer (Te Werve) 7.21 Meter. 2. A. van Welsenes (Haarlem) 7.02 Meter, 3. W. Peters (P.E.C.. Zwolle) 6.97 Meter, 4. H. Boot (E. M. M. Mid delburg) 6.78 Meter. Polsstokhoogspringen: (Ned. record T. Paema 3.605 M.): 1. A. van der Zee (Haar lem) 3.62 M .(nieuw record), 2 L. M. Oor schot „Bredorodes" Vianen), 3. D. van Genne (AJecm. Victrix) 3.32 M., 4. P. Schem- mekes (A.A.C.) 3.12 M. Hink-Stapsprong (Ned. record W. Petera 15.10 Meter): 1. W. Peters (P.E.C.-ZwoM 14.465 M., 2. S. va® Musscher (Haarlem) 14.13 Meier, 3. J. Blankere (A. V. 1923) 13.585 Meter., 4. L .de Jongh (Excelsior Amersfoort) 1352 Meter. Speerwerpen (Ned. record Knol 54.17 Me ter): 1. J .Knol (AF.S.V.) 49.39 M., 2. J. H. van der Ley (Blauw-Wit) 46.48 Meter, 3, W. Coster (Haarlem) 44.86 Meter, 4. J Wol there (U.V.V.-Utrecht) 42.40 Meter). Discuswerpen (Ned. record H. G. Bakker 40.76 Meter): 1. Postma (A.P.S.V.) 37.67 M, 2. W. Coster (Haarlem) 33.695 Meter, 3 0, J. Fiemstra (Excelsior Amersfoort 32 48 M, NED. RECORD KOGELSTOOTEN VOOR DAMES VERBETERD. Te Utrecht zijn gisteren nationale wed strijden voor dames gehouden. De beste resultaten waren volgens „De Crt.": Dames. KogelstootenN. Munnikes (A. T. B.) 8.90 M. (nieuw Ned. record). Hoog springen m. a.: H. Leeksma (Hygiea) 1 M. Hordenloop 80 M.: A. de Jong Zondervaa (Quick H.) 13.8 sec. 100 M.: C. Aallen (T, 0 V.) 13.4 sec. Speerwerpen: L. Rombout (Sparta) 29.98 M. Vèr-springen m. a.: A. da Jong Zondervan (Quick, H.) 4.86 M. Discus werpen: L. Rombout (Sparta) 27.70 M. Esta fette 4 x 100 M.: Hygiea (Den Haag) 556' seconden. Juniores: Vèr-springen m. a.: D. van San ten (Hellas) 5.78 M. Speerwerpen: A. Run- ninck (Pro Patria) 38.72 M. 80 M. horden: J. Verwey (Vitesse) 12.4 sec. Hoogspringen: B Vourdides (Hellas D 60 M. Kogelstooten: B. Vanedides (Hellas) 12.20 M.; 80 M t d Kolk (Vitesse) 9.9 sec. Estafette 4 x M Vitesse (Arnhem). Vereenigingsprijzen Dames: 1. Hygiea (Den Haag) 14 p.2. Quick (Huizum) 10 p. Juniores: 1. Vitesse (Arnhem) 19 p.; 2 Hel las (Utrecht) 9 p. UTRECHTSCHE SINGELLOOP. Te Utrecht ia eergisteren de jaarlijkschs singelloop gehouden, De uitslag was: 1. J. Zeegers, A.V. 1923, 14 min. 371/5 sec.: 2. N. G. Baars Steyneman, Pro Patria, 14 min. 413/5 sec.; 3. M. E. Versteeg, K V. A. Z. A'dam, 15 min. 26 3/5 sec.; 4. N Versteeg Jr., K. V. A. Z., 15 min. 30 1/5 sec.; 5 J. Kemp, D. O. S. R'dam, 15 min. 301/5 sec.6. E. Rooyakkers, D. O. S. R'dam, 15 min. 41 sec.; 8. P. Hartman, D. O. S. R'dami 9 A. A. W. Wolf Hellas, Utrecht; 10. A. Mals, Zwaluwen, Den 'Haag. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDER LANDSQHE KORFBAL-BOND. Promotie en Degradatie. West I Noord: D. V. D.Excelsior 64. West I Zuid: D. K. C—H. S. V. 3—2. West II C: Het Zuiden IIReady 4—1. Zilveren Korf. Het Zuiden—K. V. D. 8—1. Overzicht. De le klassers zijn er bij de promotie wedstrijden niet voordeelig afgekomen. Excelsior heeft het moeten afleggen tegen I). V. D. dat nu, tot veler vreugde, zijn wederinlrede in de le klasse doet. Ed in Zuid-Holland bleek D. K. C. 9terker dan H. S. V. dat in drie ontmoetingen tweemaal in de Delftenaren zijn meerderen moest erkennen. Het Zuiden maakt een mooi seizoen door. Het eerste twaalftal heeft het kampioen schap van Nederland veroverd, en thans, enkele weken later, weet het reserve twaalf tal van deze vereeniging, de promotie naar de 2e klasse te veroveren. Bovendien be reikte Het Zuiden den eindstrijd om de" Zilveren Korf. Maaar K. V. D. heeft langen tijd laaie tegenstand geboden. Tot ver in de tweede helft bleven de doelpunten uit, dank zij het kranige verdedigen der Amsterdam mers en ook doordat de Rotterdamsche aan vallers sukkelden met den harden wind ea mei elkaar. Maar toen Het Zuiden tension' een doelpunt had, viel K. V. D.'s opposi'ie als een kaartenhuis ineen In een kwarher tijds was het 60. waarna K V. D W fraai fegenpunt maakte. Het Zuiden maal'' toen nog een paar doelpunten, zoodat met 81 het einde kwam van dezen aardige1 strijd.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12