stbuo- hoeden ELASTICON HEERLIJK ZITTEND! .MBoordenhuit A.KLAAöSENö maanden trainen het hóoge tempo (3430) van den Arsa-sciffeur Boerma toch niet be reiken (hoogste 29). De Arsa-man, die uit stekend roeide, won met vele lengten in den tijd van 8 min. 164/5 sec; 2. E. Alofs (Wil lem ni) in 8 min. 32 1/5 sec. Door het terugtrekken wegens ongesteld heid van den Hoop-sciffeur E. Hemminga in het nummer ovemaadeche scilf, zag W. A. Jens (Willem UI) zich in de finale tegen H. J. Mulder geplaatst. In de eerste heat van het nummer Jonge Acht moest Njord den strijd aanbinden tegen Argo. Na tot 1600 M. gelijk op te hebben geroeid nam Argo de leiding om ten slotte onbedreigd te winnen. 1. Argo in 6 min. 56 1/5 sec.; 2. Njord in 7 min. 31/5 sec. Laga, Arsa en De Laak kwamen uit in 3e tweede heat. Met een tempo van 43 sla gen per minuut nam Laga onmiddellijk de leiding, gevolgd door De Laak, terwijl Arsa afzakte. Bij de eerste piketlenrij leidde Laga met 3/4 lengte, doch rakelings in de bin- nenbocht langs de piketten varend, schoot de boot naar voren en won met vele leng ten. Na een spannenden strijd met De Laak en een stevige eindspurt kwam Arsa op de tweede plaats. 1. Laga in 6 min. 45 3/5 sec.; 2. Arsa in 7 min. 15 3/5 sec.; 3. De Laak. 'De laatste heat gaf een vinnigen strijd tusschen Triton en Nereus te zien. Triton won met gering verschil, na de geheele haan de leiding te hebben gehad, in 6 min. 53 4/5 sec; 2. Nereus in 7 min. 13/5 sec. De herkansingsheat overnaadsche Vier •tusschen Nereus en De Trekvogels eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde. (Zie voor de wedstrijden van heden het 1ste Blad). VOETBAL. DE KAMPIOENSCOMPETITIE YAN DEN K. N. V. B. GO AHEAD WINT VAN BLAUW-WIT 5-3 De middenlinie van Blanw Wit stelt telenr. In een vooral van Go Aheadzijde zeer goed gespeelde wedstrijd zijn de Devenle- naren er in geslaagd hun mooie kans op den hoogsten titel te houden. Aanvankelijk wa ren de Amsterdammers sterker, maar na 15 minuten spelen werkten de Deventenaren zich los en van af dien tijd waren zij ge regeld in de meerderheid. Ongeveer 14.000 toeschouwers hebben den wedstrijd bijgewoond, welke een uiterst spannend verloop had. Voor den aanvang werd de Go Aheadspil Jan Halle gehuldigd in verband met het spelen van zijn 250sten wedstrijd in het eerste elftal. Van zijn vereeniging ontving hij een groote foto van het kampioenselftal terwijl de Politiesporlvereeniging „Deventer" hem een fraaie rooktafel aanbood. De voorzitter van Blauw Wit, de heer Dorenbos schonk bloemen. De volgende elftallen kwamen in het veld: Go Ahead; Halle Brookman Udink Schemmekes Halle Remeijer Th. de Kreek J. de Kreek Brilleman Slentert De Vries O Homborg Rohde Sitters Jun. Smit Gerritse Delsen De Boer Sitters Sr. Lietzen van Asselt Barend. Blauw-Wit: Na den aftrap onderneemt Blauw Wit on middellijk een gevaarlijken aanval en gerui- men tijd zijn de Deventenaren genoodzaakt met alle macht te verdedigen om scoren (e voorkomen. Jan de Kreek leidt den eersten uitval. Hij schiet op doel. waarbij Barend den bal tegen het been krijgt en zoo op ge lukkige wijze redt Dan ontstaan gevaarlijke momenten voor hot Amsterdamschc doel, Barend is reeds tweemaal gepasseerd maar steeds kan een aehter9peler nog op de doel lijn wegtrappen. Ook Blauw Wit Iaat een goede kans voorbijgaan, wanneer zoowel Sitters Jr. als Gerritse mi9sen. Gerritse breekt vervolgens snel door en terwijl de Go Aheaxl-achterhoede voor buitenspel ap- peleert, passeert de Amsterdammer onhoud baar 01. Er zijn dan 12 minuten gespeeld. Go Ahead wordt nu sterker maar het duurt nog lot de 23ste minuut, alvorens de Vries met een kopbal den gelijkmaker kan scoren. Veertig minuten zijn verstreken als J. de Kreek onverwacht naar Stenfert plaatst, ieder denkt, dat deze zal voorzetten, doch hij plaatst het leder fraai achter Barend langs in het net. 21. Vier minuten later weet Brilleman door handig spel den stand op 31 te brengen. Spoedig daarna is het rusten. Als het spel in de tweede helft vier mi nuten oud is, ondernemen de Deventenaren een snellen aanval met als resultaat dat Brilleman den stand op 41 brengt. Blauw Wit begint zich dan wat meer te roerenen nadat eerst Sitters Jr. tegen den lat heeft gescholen weet hij eindelijk het net te vin den 42. Ook het derde tegenpunt van Blauw Wil. dat in een periode van Go Ahead-overwirht wordt gemankt, komt van den voet van Sitters. Onophoudelijk zwermen de Rood-Gelen nu voor het Amsterdamsche doel en wan neer Jan de Kreek naar de Vries plaatst, geeft deze een fraaie pass naar Jan de Kreek, die het leder onhoudbaar inschiet. Met dezen sland komt len slotte hei einde. Bij Blauw Wil viel de middenlinie volko men tegen, terwijl juist, bij Go Ahead van deze linie een groote kracht uitging. Jan Halle trad speciaal op den voorgrond door zijn tactische spelverdeeling. Doelman Ba rend van Blauw Wit heeft zijn doel ver dienstelijk verdedigd en ook Lietzen en van Asselt hebben geen schuld aan de nederlaag. De Boer viel tegen In de voorhoede deed Sitters en voorts ook Gerritse uitstekend werk. Het Go Ahead-elftal was in goeden vorm, zwakke plekken waren er niet te vinden. ter 4 min. voor tijd opnieuw den gelijk maker. Alweer laat Van der Geest den rechtervleugel geheel los, en thans is het Devidts, die met een goed schot den ge lijkmaker scoort (33). De resteerende tijd is te kort voor de Zwaluwen om opnieuw de leiding te her overen, en met 33 komt het einde, een voor de Roode Duivels zeer geflatteerd resultaat. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN KON. NEP. VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kamp. van Nederland: Go AheadBlanw Wit 6—3. Promotie 2e klasse; BleyerheideRoer mond 31: De ValkT.A.C. 41. Promotie res. Se klasse; U.V.S. IIB.M.T. II 20; Xerxes IIIFortuna H 01. Om den N.V.B.-beier: AjaxB.V.V. 54 P.S.V.Excelsior 06; N.A.C.R.C.H 4.1 VeendamFeyenoord 16. Buiten de competitie: ZwaluwenRoode i Duivels 33. I Van Overal. In een doelpunten rijken wedstrijd heeft Go Ahead zich de Bterkere getoond over de Blauw-Witte Amsterdammers Voor de pauze leiden de Oostelijken reeds met 31, de eindstand werd 5—3. Blauw Wit is door dit resultaat definitie! op do onderste plaat9 gekomen. Dit is wel het belangrijkste feit van den dag. Dat Go Ahead natuurlijk een goede kans behoudt op de eerste plaats spreekt vanzelf, de wed strijd VelocitasGn Ahead is dan ook van bijzonder belang. Wint Go Ahead Zondag a.s. van Velocitas en wint Ajax van WOi- lem II (de laatste kans van Ajax) dan is Go Ahead kampioen van Nederland. Maar dit zijn slenhts. veronderstellingen. Vast slaat echter dat Zondag reeds het einde in zicht za! zijn. De sland is momentcel: Ges. gew. verb pnt v—t Go Ahead ..7 3 2 2 8 15-13 Velocias 6 2 3 1 7 9-12 Ajax 7 3 1 3 7 12-6 Willem LI 6 2 2 2 6 12-8 Blauw Wit 8 2 2 4 6 8-17 In het Zuiden heeft Bleyerheide zich mooi hersteld van haar eerste nederlaag. Gisteren thuis spelend werd Roermond met 31 geslagen en de Zuidelijke Lim burgers namen daarmede de leiding. De Valk sloeg op regelmatige wijzo T.A.C De spanning tusschen de drie leidende clubs is onderlusschen zeer toegenomen. De stand is: Ges. gew. verb pnt vt Bleyerheide 4 3 1 6 11-6 De Valk 4 2 1 1 5 10-5 Roermond 4 2 1 1 6 10-7 T.A.C4 0 0 4 8-16 Voor de promotie res 3e klasse won U.V.S. II met 2—0 van B.M.T. II. hetgeen beteekent dat onze stadgenooten promo- vceren. Onze gelukwenschen! U.V.S. II—B.M.T. II 2—0. ZWALUWEN-ROODE DUIVELS 3—3. Onze landgenooten verdienden een overwinning. Voor een kleine 30.000 toeschouwers speel den gisteren op hot Sparta-teiTein te Bot terdam, de volgende semi-officieele ploe gen van België en Nederland Zwaluwen. v. d. Bergen De Bruyn v. d. Geest Entjes Huizinga Schlosser Lagendaal Wendt Everddngen Van Gelder Van XelI<!n O v.d.Eynde v.Beeck Stynen Devidts Miohiels Keilen Hellemams Verstraeten Didcken Penckct Bollen. Roode Dnivels. De eerste aanvallen zijn voor de Zwalu wen, met vooral goed spel van den rech tervleugel. Herhaaldelijk gaan goede echo, ten rakelings langs of over. Na 12 minuten heeft Wendt eindelijk succes met een prachtkopbal uit een corner van v. Golder 1—0. Het spel golft dan heen en weer, mot de Zwaluwen iets in de meerderheid, door betere techniek, waartegenover de Belgen een grooter enthousiasme stellen. Beider zijds laat het schieten te wenschen over. waaTdoor meerdere kansen onbenut voor bijgaan. Holland heeft hierbij pech, als ach tereenvolgens schoten van v. Everdingen en Van Nellen tegen den pal belanden. Van de daaruit ontstane teleurstelling ma ken de Belgen gebruik. Een snelle uitval. De Bruyn wordt gepasseerd en met een goed-gemikten schuiver van Van Be eek ligt de gelijkmaker achter Van den Bergen (1-1). Een kwartier na de hervatting komt Holland weer sterk in den aanval en na eenige schermutselingen voor het Belgische doel heeft Lagendaal eindelijk succes met een magnifiek schot dat ver buiten het bereik van Bollen in den linker bovenhoek verdwijnt (21). 12 min. voor tijd slagen 'de Belgen er eindelijk in gelijk te maken. Door een fout van Van der Gerst, kan Michiels op zijn gemak voorzetten, en met een keurigen kopbal brengt Van Beeek de partijen on gelijken voet (2—2). Van den aftrap krijgt Wendt direct een goede kans, doch zijn sohot faalt hopeloos. Lang duurt de vreug de der Belgen echter niet, want 7 min. voor tijd brengt Van Everdingen na keurig eamensnel en een scrimmage voor het Bel gisch doel met een harden schuiver den sland op 3—2. De resteerende minuten verstrijken onder groot Hollandsch overwicht, en lat en palen moeten Bollon eenige malen te hulp komen. Een snelle uitval der Belgen brengt ech U. V. S. promoveert. De U.V.S. reserve's zijn er na een lange prometiecompvtilie in gco.aaga hei lies. zde nlasseschap te veioveren. In de laatste wedstrijden werd buitenge woon met geblesseerde spelers gesukkeld, en ook gisteren moesten de blauw-witteu het zonder Summers, Beekman en De Lange stellen. U.V.S. verdiende door beter spel de over- winuing volkomen, en met wat meer schot- vaardigheid bad de uitslag nog grooter kun nen zjjn. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd met B.M.T. voor het doel iets gevaar lijker. Toen er een half uur gespeeld was, wist Arbouw een var de lat terugspringen- den bal in het Haagsche net te deponeeren, en hoewel zich voor het U.V.S. doel gevaar lijke momenten voordeden, wist B.M.T. liet niet tot doelpunten te brengen, zoodat de rust met 1—0 intrad. In de tweede helft werd beter spel te zien gegeven. U.V.S. was thans beter op dreef, en verschillende malen ontsnapte het Haagsche doel aan doorboring. Toen er 20 min. gespeeld was, wist Den Hollander lraai enkele spelers te passée- ren, om daarna onhoudbaar in te schieten. Éven kwam B.M.T. nog opzetten, doch do U.V.S. backs, Dujjl en Burgij, beheersch- ten de situatie volkomen, zoodat toen scheids rechter Jonker, die goed leidde, het einde aankondigde, U.V.S. verdiend had gewonnen. U.V.S. moet thans nog spelen tegen For tune en Hoek van Holland, welke wedstrijden echter van geen belang meer zijn. U.V.S. IN DEN HAAG. U.V.S. nam gisteren deel a3n de serie- wedstrijden van R.V.C. in Den Haag. De uitslagen luiden: U.V.S. III—Kranenburg I 0—2 U.V.S. IVCeleritas IV 3—0 LUGDUNUM-COMBINATIE E.S.D.O. I 8—o. Een Lugd. elftal bestaande uit 1ste, 2de en 4do elftal-spelers, speelde gisteren ach ter Pomona, een wedstrijd tegen de Haag sche V.B.'er E.S.D.O. om een beker, be schikbaar gesteld door personeel der brood fabriek Firma Hus, afd. Rustenburg. Lugd. is direct sterker en C. de Roo opent na 2 min. de score, 10. Nog voor de rust is het door De Roo en Koolloos 30. Na de rust is het Lugd. overwicht nog grooter en De Roo en Vermond brengen den stand op 80, alhoewel de Haagsche doelman uitste kend werk verricht. Het einde komt met een groote 80 overwinning .hoewel de Ha genaars wel een tegenpunt hadden ver diend. Scheidsrechter Gordjjn leidde zeer verdienstelijk. POLITIE ELFTAL—SCHEIDS RECHTERS ELFTAL 6—4. Deze wAistrjjd werd op het Pomonater- rein gespeeld voor een talrjjk publiek. De rust ging in met 3—1 voor de arbiters. Na de rust was de soheidsrechters-ach- terhoede geheel van streek en de Politie wist er dankbaar gebruik van te maken, door nog 5 maal keeper Betgen te passeeren, 63. Arnoldus zorgde ten slotte voor een 64 einduitslag. LUGDUNUM XI—6e REG. V.R.A. Hedenavond 7 uur speelt een Lugd. elf tal achter Pomona tegen het 6e Reg. V.R.A. DE VIERBONDEN- WEDSTRIJDEN De uitslagen van deze gisteren le Am sterdam gehouden wedstrijden zijn: Amsterdam—Leiden 5—0. Haarlem—N.H V.a 1-4). Zondag spelen dus de winnaars Haarlem- Amsterdam. Voor de veriiezersronde speelt Noord-Holland tegen Leiden. Het Leidsch elftal .vertrekt op denzelf den tjjd als gisteren. DENIS NIET BESCHIKBAAR VOOR BOEDAPEST. Naar de aanvoerder van het nationale voetbalelftal Harry Denis ons mededeelde, zal hij de reis naar Boedapest niet kunnen meemaken, daar zjjn werkzaamheden hem thans niet veroorloven daarvoor verlof te nemen. Zeer waarsohijnljjk zal zjjn plaats tegen ■Hongarije door Vermetten worden inge. nomen. „De Crt." KORFBAL. DE STEDEN WEDSTRIJDEN. Dank zij het fraaie zomersche weer was een vrij groot aantal toeschouwers naar het terrein van Excelsior te Hilversum getrok ken. om de Stedenwedstrijden bij le wonen. Op dit terrein, dat helaas wat klein en stoffig is, was de regeling goed in orde, zoo dat het programma zonder sloornis werd afgewerkt. In den eersten wedstrijd HilversumDen Haag won den Haag met 60, Daama zouden Leiden en Amsterdam spe len. Door onverwachte verhindering van de Jong verscheen Leiden met slechts 5 spelers, en Leiden had de keus met een elf tal te spelen, of het twaalftal aan le vullen met een speler van elders en dan builen mededinging uit te komen. Uit propagandis tische overwegingen koos de Leidsche an- voerder het laatste Zoodoende fungeerde Kool van Ready Tekca als 6e speler. Bovendien kwam nog daarna de leider van het Haag sche Twaalftal bezwaar maken tegen het meespelen van Gonggrijp, omdat deze speler geen dispensatie van den Haagse hen Bond had gekregen! Het Leidsch twaalftal trok zich er intus- schen weinig van aan of het al dan niet tot de mededingers behoorde. Het ging tegen Amsterdam brutaal tot don aanval over, en door dat initiatief zoowel als door de krach tige wijze waarop Amsterdam beantwoordde, werd deze ontmoeting de beste wedstrijd van den dag. Handig en vlug leidde van Beeck den Leidschen aanval, zuiver en vlo* brachten Tuk en Kool met de dames Buys en Ensink het leder door het midden, rustig en berekend slonden ter Poorten en Uitten- broek tegenover de stormloopen van Venema en Venekamp. En loen na een afgeslagen Leidsche aanval de Amslerdamsche verde digers den bal weer kwijt raakten, gaf van Beeck met een prachtig schot zijn stad de leiding, (t0.) Tn de tweede helft gaven heide twaalf tallen zich lot het uiterste. Tot tien minuien voor het einde behield Leiden don voorsprong Toen vloog aan den middellijn het leder tegen scheidsrechter v. d. Vrandc aan. Van den scheidsrechter af sprong de bal in han den van een aanvalsspeelsler, en eer de Leidsche verdediging op deze onverwachte wending van het spel had kunnen rekenen, was hel leder bij Venema, die den gelijk maker inschoot (11.) Een zonderling ge val! Tn de laatste minuten ondernam Am sterdam vele aanvallen, waarbij de dames Krelage en v. d. Brugge rijkelijk van haar lengle gebruik maakten. Voor een onopzet telijke overtreding kreeg Amsterdam een strafworp toegewezen, waaruil mej. Kirela-ge scoorde (1—2.) Met deze cijfers werd Leiden tenslotte, eervol geslagen. Na een pauze van anderhalf uur speelden Leiden en Hilversum den verliezerswedslrijd Zoo flink en geanimeerd als Leiden tegen Amsterdam had gespeeld, zoo kalm en be daard speelde het twaalftal daarna tegen Hilversum. Een feit waaraan de inspan ning der eerste ontmoeting alsook de warmie niet vreemd waren. Na enkele minuten nam Hilversum do leiding (10), van Beeck maakte gelijk (11), maar toen in de tweede helft de Hilversummers door eenige goede, en gelukkige schoten met 41 voor kwamen, speelde Leiden den tijd uit zonder grooten tegenstand te bieden. De eindstrijd tusschen Amsterdam en Den Haag bracht een spannende partij. Amster dam speelde technisch en tactisch beier dan Den Haag. doch de residentie slclde daar tegenover een enthousiast spel, dat boven dien productiever was dan de Amsterdam sche aanvallen. Meyer gaf de hoofdstad de leiding Cl0), Storm maakte gelijk. Drie minuien voor het eind wist Hebers aan Den Haag de overwinning te bezorgen. Na afloop reikfe. burgemeester Lambooy, die met eenige wethouders van Hilversum op het lerrein aanwezig was, den Sleden- beker uit aan het winnende twaalftal. RECLAME. ZILVEREN KORF. Op het Vitesse-lerrein vindt a.s. Zondag van 24 uur. de halve eindstrijd om den Zilveren Korf plaats tusschen Het Zuiden 6; K. V. D. (Amsterdam.) VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Morgen (Zalerdag)-middag speelt Fluks op hel terrein aan het Nieuwe Kanaal een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie van Eibernest 1 en 2. De wed strijd wordt gespeeld van 68 uur. ZWEMMEN. •INTERN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Ons polo-zevental met 52 geslagen. Er bestond groote belangstelling voor de Internationale Zwemwedstrijden, die „Het IJ" gisteravond in het Sportfondsenbad te Amsterdam heeft gehouden. De buitenlandsche gasten waren do zwem mers van de „Magyar Athletika Club" uit Boedapest. •De 200 M. vrije slag voor hoeren, inter nationaal, werd gezwommen in Iwee series. Onze landgenoot J. II. de Haas (Z. 1. A. N.) bleek in dit nummer, waarin J. Keserii van do M. A. C. meezwom, do snelste en won op vrij gemakkelijke wijze. De strijd vertoonde dan ook weinig spanning. De uitslag luidt: 1. J. II. de Haas (Z. I. A. N), 2 min. 29 1/5 sec.: 2. J. Jeserii (M. A. C.) 2 min. 33 2/5 sec; 3. G. van Voorst (H. Z.) 2 min. 36 1/5 sec. Het nummer 100 M. vrije slag voor dames bracht een verrassing. Onze kampioene Marie Vierdag werd n.l. in dit nummer geslagen door de 16-jarige zwemster mej. E. Smits van Inter Nos. Aanvankelijk gelijk met Marie Vierdag op- zwemmend, wist de jeugdige zwemster haar ten slotte met 1 1/5 sec. te kloppen. De uit slag luidt: 1. mej. E. Smils 1. N.) 1.14 sec.: 2 mej. M Vierdag (Het IJ) 1 min. 15 1/5 sec., 3. D. Htisken (A. D. Z.) 1 min. 18 1/5 seconde. 200 Al. schoolslag dames: 1. mej. J. H. Huybers (IJ) 3 min. 18 2/5 sec.; 2. N. de Vries (I. N.) 3 min. 22 sec.; 3 J. Kastcin (H. D. Z.) 3 min. 23 1/5 sec. De internationale estafette over 5 x 50 M. vrije slag voor heeren. was een der hoofd punten op het programma. Behalve de Hnr- «aarsche ploeg van H. A. C. kwamen in dit nummer 6 Hollandsche ploegen uit n.l. D. J. K„ Z. I. A. N., Dolfijn, A Z„ Het IJ en H, P. C. De Hongaren wonnen dit nummer; Yuchmarkt 7LêIQCN. 1. M. A. C. in 2 min. 32 1/2 sec. Het IJ in 2 min. 34 sec.; 3. A. Z. in 2 min. 38 sec. Estafette vrije slag voor dames: 1. Het II 3 min. 11/5 sec.; 2. Inter Nos 3 min. 21/5 sec 3 II. D. Z. 3 min. 23 2/5 sec. Estafette 50 Af. wisselslag voor heeren; 1. H V. G. B. in 3 min. 29 1/5 sec.; 2. Dol fijn in 3 min. 36 4/5 sec.; 3. Z. I. A. N. in 3 min. 38 4/5 sec. Hel IJ werd in dezen wedstrijd gediskwali ficeerd. 5 x 50 Af. schoolslag estafette voor dames: 1. Het IJ in 3 min. 39 1/5 sec.2. I. N. in 3 min. 47 4/5 sec. a Tenslotte volgde het hoofdnummer, polowedslrijd van een zevental van AI. A. C, uit Boedapest, kampioenen van Hongarije, tegen „De Kikvorschen" (het Ned. zeventai). In het water kwamen de volgende zeven tallen: De Kikvorschen: Doel: A. van Oist. Ach'- ter: J. Elzinga, K. Kohier en P. Kuyper, Voor: J. H. de Haas. J. Soholte en J. Buys. Ai. A. C.: Doel: Buday. Achter: Csorbt Keresii en Tvady. Voor Halsz II Vorsety en Hanasy. Scheidsrechter was de heer A. Frick (België). Het Hongaarsche team bleek verreweg de meerdere. Reeds binnen de eerste minuut wist Halsz II het eerste doelpunt voor Hon garije le scoren. Direct daarop werd door Buys uit een strafpunt gelijk gemaakt. 1—1, Na 5 minuten scoort, n. mooi samenspel, Halsz voor de tweede maal, terwijl hij even laler den voorsprong der Hongaren vergroei tot 8—1, In het algemeen wordt er ruw gespeeld, en het gevolg is, dat als eerste Kohier door den rechter uit het water gestuurd wordt even later gevolgd door Scholte en Iwet HongaTen. Wederom uit een strafsehol brengt Halsz den eland op 41 en me dezen stand komt de rust. Ook in de tweede helft zijn de Hongare: weer sterk in de meerderheid, doch wet»n dit niet in doelpunten uit te drukken. UI! een strafschot weet de Haas den Neder- landschen achterstand te verkleinen en ais dan kort voor het slot een der Hongaren een vijfde punt weet le scoTen komt het einde met een welverdiende 52 overwinning voor de Hongaarsche gasten. SCHERMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN De uitslag van de wedstrijden om de da- mes-kampioenschappen op 'floret is: 1. Jenny Addams (België), 6 gew. partijen, 12 ontvangen treffers, 2. mej. Schwayger (Italië), 5 gewonnen partijen, 24 ontvan gen treffers. 8. mej. Venables, Engeland, 3 gew. partijen, 27 ontv. treffers, 4. m;j. Butler (Engeland), 3 gewonnen partijen, IS ontv. treffers, 6. mej. Gerani (Italië), 3 gew. partijen, 30 ontv. treffers. 6. mej. Daniels, (Engeland), 3 gew. partijen en 31 ontv. treffers, 7. mej. Delaplanque, (België), 3 gew. partijen, 31 ontv. treffers, 8. mej. Guinnes (Engeland), 2 gew. partijen. SI ontv. treffers. De Nederlandsehe dames sneuvelden in de demi-finale. Mevr. Admiraal had last van e«n bleesuur. Do uitslag van het degenkampioenschap is: Gattau (Frankrijk), 6 gewonnen partijen en 12 ontvangen treffers; 2. Pezzana; 3. Kossignol; 4. Tom; 5. Barbier: 6. Car- naggia; 7. Lacroix; 8. Piot. H.B.W.—LEIDSCHE POLITIE- SPORT VEREENIGING. Gisteravond is in de schermzaal van de Alcxanderkazerne te Den Haag de tweede ontmoeting op sabel gehouden tusschen dc équipes van de Haagsche Burgerwacht en do Leidsche Politie Sportvereeniging» De vorige ontmoeting had in de ma-and April te Leiden plaats, waarin de Leidsche Politie met één gewonnen partij meer won. Onder leiding van den heer M. Leek werd getrokken om vier treffers. ledeTe équipe bestond uit vier schermers. De uitslag luidt De Haagsche Burgerwacht wint met de heeren Th. v. d. Spek, J. Haasdijk, M- L. Boortraan en L. G. Brus met 9 gewonnen partijen41 ontvangen en 5 gegeven tref fers van de Leidsche Politie Sportverecni- ging met de heeren .1. Berger, K. Remph J. B. Straathof en A. J. Ehrenhard niet gewonnen partijen; 51 ontvangen en 41 gC" geven treffers. De heer D. Gijsberti Hodenpijl, instrlJ5* teur van de L. P S., reikte na afloop medaille aan de H. B. "W. uit. De heer M. L. Boortman deelde vermo gens mede. dat het voornemen bestaat <*n halfinarlijkso.lv» ontmoeting in het leven roepon tusschen de B.B.W. en de Leid^ P. S., waarvoor reeds een beker als *16 selprijs is geschonken.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10