BINNENLAND. LIJSTENMAKERIJ NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. HET GLEICHWELLEN-SYSTEEM. Ministerieel antwoord aan den heer Floris Vos. Het Avro-verzoek nog in behandeling. Op de vragen van den heer F. Vos in zake het verzoek van de Algemeone Ver eniging Radio-Omroep, strekkende tot het verkrijgen van een vergunning tot het in richten van een z.g. „Gleichwellen Systeem" heeft de heer Reymer, minister van Wa terstaat het volgende geantwoord: „Inderdaad kwam van de A V.R.O op 18 Mei 1929 een verzoek in tot het oprichten en exploitepren van een eieren zender a! of. niet met hulpstations, gebouwd volgens het „Gleichwellen Systeem", met gebruikma king van een exclusieve golf, dan wel van één z.g. onde commune. Omtrent dit systeem werden inlichtingen ingewonnen bij de Duitsche administratie, omdat in dat land met een dergelijk sys teem, zij het ook op beperkte schaal, erva ringen waren opgedaan Het verzoek van de A.V.R.O werd op 13 Juni 1929 om advie9 overgebracht bij den Radioraad, terwijl op 23 Juli 1929 de inmiddels ingekomen inlich. tingen van de Duitsche administratie aan der. Raad werden medegedeeld. Het verzoek van de AV.R.O. werd op 1 October 1929 herhaald, doch in gewijzigden vorm en wel in dien zin gewijzigd, dat fhan9 werd gevraagd toepassing van het „Gleich wellen Systeem", met gebruikmaking van twee z.g. ondes communes. Dit nieuwe ver zoek, dat niet inhield een aanvraag om zoo het „Gleichwellen Systeem" onbruikbaar ge acht werd. ieder ander bruikbaar systeem ie mogen exploiteeren. werd op 17 October d.a.v. aan den Radioraad overgebracht. Tevens werd vanwege het hoofdbestuur der PTT met de A VRO. schriftelijk en mondeling van gedachten gewisseld om trent de theoretische en practische moge lijkheid van het sysfeem. Van den Radioraad ontving de onderge tekende een voorloopig advies ter zake, gedateerd 25 November '29. Dit advies be handelde echter niet het al dan niet toe staan van het verzoek, doch vestigde er o m. de aandacht op, dat ook. indien de A VR O. toestemming zou verkrijgen voor het inrich ten van een „Gleichwellen Systeem", de daardoor ter beschikking komende zendtijd, overeenkomstig hpf bepaalde in de wet. over de omroeporganisaties naar billijkheid zou moeten worden verdeeld. Inlusschen was d d 19 October 1929 van de N V Philips' Radio een voorstel ingeko men. dat beoogde een oplossing aan de hand te doen voor het vraagstuk van de zend apparatuur voor den Nederlandschen om roep in zijn geheel. De onderhandelingen, door den Radioraad omtrent dit plan met de omroeporganisaties gevoerd, hebben aangetoond, dat voor het oogenbük de uitvoering daarvan niet mo gelijk is In de naaste toekomst zal daarvan dus niets kunnen komen, zoodat het vraag stuk van de zend-apparatuur opnieuw in beschouwing moet worden genomen Dit brengt medp hernieuwde overweging van het verzoek van de A V R O., evenals van een in September 1929 ingekomen ver zoek van de VARA voor drn bouw van een zender voor de 298 M -golf en de na dien nog van de A V R O ter zake ingeko men verzoeken tot den bouw van een zen der. ingericht voor uitzendingen op 298 M., 1071 M. en 1875 M. omdat in verband met de beperkte technische mogelijkheden deze verzoeken niet los van bedoeld vraagstuk kunnen worden beschouwd Het is thans wederom bii den Radioraad in behandeling, In afwachting van de beschouwingen ter zake van den Radioraad kon op het verzoek van de A V R O inzake het z.g ..Gleichwel len-plan", nog geen beslissing genomen worden. Zooals reeds opgemeikt, is hef vraagslnk van de zend-apparatuur bij den Radioraad in behandeling Zoodrn hef advies ter zake den ondergeteekende heeft bereikt, zal hij het nemen van zijn beslissing zooveel moge. lijk bespoedigen. Alsdan zal derhalve ook een beslissing worden genomen ten aanzien van meerge noemd verzoek van de A.V.R.O. KONINKLITK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Bezoek aan het Gemeentelijk Lycenm vooi Meisjes. Reeds hedenmorgen vroeg kwamen de Hofrijtuigen op den Dam te Amsterdam om de Koninklijke Familie te brengen naar het Gemeentelijk Lyceum voor Meisjes aan de Iieinier Vinkeleskade. Aan den ingang der school waren aanwezig de wethouder van Onderwijs, de heer Ed. Polak, de Presi dent-curator, pTof. dr. D. Cohen en de gectrioe mevr. dr. N. J. Freie. Dadelijk werd met een rondgang door dit moderne schoolgebouw begonnen. Verschillende klas sen kregen hoog bezoek. De les ging in de meeste klassen den gewonen gang. In lichtingen werden hierbij gegeven aan de Koningin door mevr. Freie, aan de Prinses door prof. Cohen en aan den Prins door den lieer Ed. Polak. Aan het einde van de wan deling door het gebouw werd getoefd in de Kamer der Rectrice, waar koffie ge serveerd werd. In dien tijd verzamelden zien alle klassen in het gymnastieklokaal. Toen de Koninklijke Familie daar binnen kwam, werden door de jongedames H. Altes en T. Odinot uit klasse I öloemen aangeboden. Aan het einde van het bessoek werden 'door het schoolpoortje een paar liederen gezongen, o.m. ..Jesu neigt sein Hauptund stirht" van J. W. Franck en ,,De ijzeren pot en de aarden pot" door H. van Tus senbroek. Met een kleinen omweg werd naar den Dam gereden. In den middag werd een groote autotocht gemaakt van ander half uur door Zuid)- en West-Amsterdam. DE VRITE LUISTERVINK- Een telegram aan Minister Reymers. Het bestuur van de Vrije Luistervink heeft gisteren naar de „Tel." meldt, het volgeüde telegram aan den minister van waterstaat verzonden Ondergeteekenden ontvingen het telegram van Uwe Excellentie, waarin wordt mede gedeeld, dat aangevraagde en reeds toege zegde audiëntie, na kennisneming verslag protestvergadering A.V.R.O Utrecht en na lezing inhoud request Vereeniging Vrije Luistervink, wordt geweigerd. Zij achten het onbegrijpelijk, dat actie der A.V.R.O. Uwe Excellentie zou beletten, bestuur eener andere vereeniging te ontvangen, en houden het voor ondenkbaar, dat Uwe Excellentie zou kunnen oordeeleD over nut van toelich ting bij een request, zoolang Uwe Excel lentie deze toelichting niet heeft willen aan hoor en Derhalve verzoeken onderge teekenden eerbiedig, doch met de meeste klem, alsnog kortst mogelijken termijn in particuliere audiëntie te worden ontvan gen, opdat levensbelangen van onpolitieken omroep aan de hand van hun request bij Uwe Excellentie kunnen worden bepleit. STATIONSBRIEVEN. Invoering op 1 Juni a.s. De datum van invoering van de stations- brieven is bepaald op 1 Juni a.s. Deze brieven zullen zijn toegelaten in het binnenlandsch verkeer en in het verkeer met Duitschland Zooals reeds vroeger is medegedeeld, is het doel hiervan, den ge adresseerde van brieven, welke regelmatig op dezelfde dagen deT week met een be paalden trein aankomen en afkomstig zijn van denzelfden afzender, de gelegenheid te bieden, deze brieven aan den trein of het stationsexpeditiebureel in ontvangst t© nemen. Het daarvoor verschuldigde recht be draagt per brief bij dagelijksche uitreikt* a per maand f. 10, of per week f. 3 en bij uit reiking op bepaalde dagen der weekper dag f, 0.50. Op de postkantoren kunnen desverlangd nadere inlichtingen worden ingewonnen. („Rbld.") o R.K. STAATSPARTIJ. Mr. G. M. J. F. Goseling gekozen als voorzitter van het partijbestuur. In het Jaarbeursrestaurant te Utrecht had gisteravond de zevende vergadering plaats van den Partijraad der R.-K. Staats partij. Deze partij raadvergadering stond onder leiding van den voorzitter, mgr. dr. Nolens. Aan de orde was het rapport van het D.B. der R.-K. Staatspartij over de onder handelingen, welke met het bestuur der R.-K. Volkspartij zjym gevoerd. De wnd. voorzitter van den partijraad, de heer M van Hout, deed de vergade ring mededeeling van den inhoud van ge noemd rapport, waarin bleek, dat na eea onderhoud van dr. Moller met eenige leden der V.P. de wil om tot eenheid op politiek terrein inderdaad aanwezig was. De R.-K. Staatspartij heeft daarop machtiging ver leend om in onderhandeling te treden met de R.-K. Volkspartij. Lang hebben deze onderhandelingen geduurd eD aanvankelijk leijk overeenstemming mogelijk. Op het congres van de R.K.V.P. van 13 April jj.l. is iedere samenwerking evenwel afgewezen. Mgr. Nolens stelde voor om het rapport voor kennisgeving aan te nemen, waarbij spr. opmerkte, dat uit het rapport voldoen de gebleken is, dat de R.-K. Staatsparty van groote toenaderingsgezindheid blijk heeft gegeven. De heer Heemskerk (kieskring Leiden) deed eenige mededeelingen over de voorge stelde regeling door de regeering van het tekort in het, spoorwegpensioenfonds. Spr. vroeg naar aanleiding van do vrees die het spoonvegper^neel koestert voor een eventueel verhaal van dit tekort op de winst uit het bedrijf, deze zaak wel bij de R.-K. Staatspartij in overweging^ te willen nemen. Ten slotte had de verkiezing plaats van een lid van het dagelijksch bestuur in de vacature van jhr Ruys de Beerenbrouck. Als zoodanig werd gekozen de heer mr. M. J. F. Goseling, Amsterdam, die tevens tot voorzitter van den partijraad werd be noemd. ARBEIDSCONFLICTEN. Inzake het conflict bij de N.V. Gebr. van Thiel's Draadnagel-, Klinknagel- en Moer- houtenfabrieken te Helmond© rdeldt inea dat gisteren aan alle arbeiders werkzaam in de afdeeiing draadnagelfabrieken ontslag gegeven is. Dit ontslag gaat in op Zater dagmiddag 31 Mei 12 uur. Maandagavond zullen de werklieden ver gaderen en hun houding bepalen. Gistermorgen heeft te Ede een vergade ring plaats gehad van de arbeiders oor kunstzijdefabriek die de middagploeg (ploeg C) uitmaken en die niet in de gelegenheid waren geweest de op Woensdagavond in 't Sportgebouw gehouden bespreking tusschen de afgevaardigden van de bonden en de fabrieksarbeiders bij te wonen. In de bijeenkomst van Donderdagmorgen werd opnieuw de stand van zakeD uiteen gezet mpt als gevolg dat ook zij tot de overtuiging kwameD dat staking in deze omstandigheden tot groote schade voor de arbeiders zoude verloopen. Gistermiddag is dan ook ploeg C weder rustig aan den arbeid gegaan en alhoewel de kans op staking nog niet van de baan is, begint alles toch een rustiger verloop te hebben Thans is door de directie toegestaan in arbeiderszaken met de bondsafgevaardig- den te willen onderhandelen. COöP. CENTRALE RAIFFEISENBANK. Algemeen© vergadering te Utrecht Te Utrecht wend de algemeene vergade ring gehouden van de Coöp. Raiffeisenbank Rekening en verantwoording door het bestuur over 1929 .balans, benevens winst en verliesrkening) werden goedgekeurd. Een bestuursvoorstel om van het wim saldo ai te schrijven op de rekening „Ge bouwen" f, 5000 en op de rekening ..Meu bilair f 1976 10 waardoor dit tot op f. 1 zal zijn afgeschreven met f. 6975 10 zoodat overblijft een bedrag van f. 622 015 34 waarvan in het reservefonds moet worden gestort: volgens de statuten f. 25. zoodat resteert f 622.590.34 en voorts dit bedrag overeenkomstig de stututen in het reserve fonds te storten waardoor de reserves zul len stijgen tot f 4.424.372 79, werd aange nomen. Eveneens werd aangenomen het voorstel om 't voor de reserve, afzonderlijk als reserve koersverschillen geboekte bedrag te verlagen met f. 130 000 zoodat dit kan op f. 610.000 komt te staan. De voorzitter gaf daarna een uitvoerige toelichting bij het op de agenda geplaatste voorstel tot het invoeren van een andere dispensatieregeling en het in verband daar.- mee intrekken van het besluit der algemeene vergadering van 1913. in zake den dispen satie-grens voor voorschotten en credieten, gedekt door recht van hypotheek. Het voorstel luid- Het i9 aan een bank. lid van de Centrale Bank, niet geoorloofd voorschotten op langen termijn te verstrekken: le Zoodra het totaal-bedrag dier voor schotten meer dan de helft zou gaan be dragen van het laagste totaal-bedrag aan spaargelden op eenic tijdstip in de laatste drie afgeloopen boekjaren gedeponeerd'. 2e Zoodra het totaal-bedrag aan uit slaande voorschotten (op korten en langen termijn) vermeerderd met het fotaal-bedrag aan door de bank geopende credieten. meer bedraagt dan 90 pCt van het bedrag der spaargelden en dëposito's in loopende reke ning en reserve per 31 December van het afgeloopen jaar. Onder voorschotten op langen termijn worden verstaan voorschot ten, hetzij onder zakelijke, hetzij onder persoonlijke zekerheid, waarop niet ten minste 10 pCt, per jaar van het Ier leen verstrekte bedrag wordt afgelost terwijl tevens credieten in loopende rekening, voor zoover bevroren, als zoodanig worden be schouwd Het bestuur der Centrale Bank kan in buitengewone gevallen van boven staande bepaling ontheffing verleenen. mit9 zulks door het bestuur wordt geacht in het belang der betrokken banken en niet in strijd met de belangen der organisatie te zijn Tn het algemeen zal zoodanige ont heffing door het bestuur niet verleend worden? 1. Wanneer de direct beschikbare mid delen der bank eemiddeld minder dan 1/5 van het bedrag der spaargelden uitmaken; 2. Voor voorschotten boven f. 2000, waar voor persoonlijke zekerheid wordt gesteld; 3. Wanneer bij hypothecair© voorscho ten de waarde van het onderpand grooten- deels bepaald wondt door de gebouwde eigendommen; 4 Wanneer geen aflossingen zijn be dongen; 6. Wanneer het betreft voorschotten aan niet-leden Na urenlang© discussie werd het be stuursvoorstel aanvaard. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd hel aftredend lid de heer A. A. Nen- german herkozen Evenzoo zagen zich her benoemd de aan de beurt van aftreding zijnde leden van den Raad van Toezicht, f.w de heeren F P E van Ditzhuvzen. Baarn; A Commandeur Spanbroek: P F. Veelenturf. Hazerswoude. terwijl in dp plaats van den heer K.J A G baron Col lot d'Escury, die kwam te overlijden, werd gekozen de heer D W Lindenbergh voor zitter van het bestuur der Boerenleenbank te 9'Heer-Arendskerke. VERSPREIDE BERICHTEN. De konigin-moecler heeft gistermiddag op haar doorreis van Brabant een bezoek gebracht aan het Elisabethweeshuis te Culeraborg. Het bezoek was geheel onver wacht, zoodat geen der bestuursleden ter ontvangst aanwezig was. H M. onderhield zich met de moeder en den vader van| do inrichting, en verzocht de kinderen te mo gen zien. Deze waren evenwel naar school. Van het weeshuis werd naar de Markt gereden om daar het stadhuis te bezich tigen. Te kwart voor vier is H. M. met gevolg ton paleizp Soestdiik gearriveerd voor haar jaarliiksch zomerverblijf. Gistermiddag is officieel geopend de eerste fabriek van alle Zuiderzeegemeen- ten, die met steun van de gemeente en de generale commissie ingevolge de Zuiderzee- steunwet is gebouwd: de N V. Hollandsehe Knoopenfabriek te Spakenburg. Een groot aantal belangstellenden was voor deze openingsplechtigheid naar de Zuiderzee-visschersplaats getogen, om ge tuige te zijn van deze voor Spakenburg en Bunschoten zoo belangrijke gebeurtenis. RECLAME. Betaal geen woekerprijzen voor het omlijsten van platen, foto's enz. Van ouds bekende adres DE CONCURRENT. Haarlemmerstr. 62, Leiden. Telefoon 2918 8947a STADSNIEUWS. UNIVERSITAIRE DEMONSTRATIES. Benige hoogleeraren aan de Leidsche Universiteit hebben het voornemen opgevat om van tijd tot tijd in hunne laboratoria of andere inrichtingen van onderwijs en on derzoek demonstraties te houden voor be langstellenden in en buiten de universitaire kringen, van de werkzaamheden en studies, welke in die inrichting plaats vinden. Als eerste hield prof. dr. L. van Itallie een voor dracht in het Pharmaceutisch-toxicologisch laboratorium. Daarbij werden demonstraties gedaan op het gebied der microchemie en der spectraaknalyse, terwijl^ ten slotte fluorescentie-verschijnselen werden bespro ken, verkregen met behulp van gefiltreerd ultraviolet licht. Onder de aanwezigen bij deze voordracht, welke een groot succes had, waren ondeT anderen mr. G. Vissering, de heer P. H. van Ommeren, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, jhr. mr. N. C. de Gijse- laar, mr. A. J. L. van Beek Calcoen, jhr. mr. A. M. C. van Asc-h van Wijck en een aantal hoogleeraren met hun dames. o UIT DE OMSTREKEN. OEGSTGEEST. Eindvergadering Huldigingscommi&sie. In hotel „Het Witte Huis" is de eindver- gadering gehouden van de commissie tot huldiging van den nieuwen burgemeester. Het aamtal opgekomen belangstellenden was gering. De voorzitter dr. D. Timmermans opende de vergadering met een woord van welkom en ging in korte trekken na het tot 9tand komen van de commissie en het verloop van den huldigingsdag. Hij sprak daarbij woor den van dank tot den heer J. van Noord, die op zulk een enthousiaste wijze leiding heeft gegeven bij de door de schoolkinderen gebrachte zanghulde, en tot den heer J. Kamsteeg die als commissaris op zoo uitste kende wijze zich heeft gekweten van zijn niet gemakkelijke taak waardoor alles in de beste orde is verloopen en zonder eenige stoornis. Voorts bracht spr. dank aan de muziek corpsen Triumph en N. Z. H. T. M. Harmo nie voor hun muzikale medewerking. De burgemeester, de heer A. J. van Gerre- vink heeft den voorzitter zijn buitengewone dank betuigd voor de buiten verwachting schitterende ontvangst hem en zijn gezin bereid. Hierna werd door den penningmeester, den heer J. M. Pos het uitvoerig .finaftcieel verslag voorgelezen. De ontvangsten bedroegen f. 896.64. de uit gaven f.86171 Alzoo een batig saldo van f. 31.93. De penningmeester deelde mede dat hier van nog enkele nakomende betalingen moe ten gedaan worden. De heeren A. van Ingen Schenau en A. Koelman werden verzocht de bescheiden van den penningmeester na te zien, waarna de heer v Ingen Schenau mededeelde dat alles in volmaakte orde was bevonden en dankte den heer Pos voor zijn vele be moeiingen en het keurig uitgebreid werk. Bij de rondvraag zeide de heer Schenau dat de geringe opkomst tot deze vergadering zeer zeker een bewijs is van groot vertrou wen in de commissie en dankte daarom hen voor het vele werk aan den bij uitstek ge slaagden dag van ontvangst van den burge meester. De voorzitter dankt© daarna het ge meentebestuur voor de vele medewerking, en de burgerij die hen door de bijeen ge brachte financiën in staat stelde de begroe ting van den burgemeester op zoo schitte rende wijze te kunnen uitvoeren. De heer de Rooy dankte de pers voor haar werk en verslagen en stelde voor het over schot van de gelden te bestemmen voor de algemeene armen waartoe werd besloten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Door het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeenten van Utrecht is opge dragen aan v. d. Velden en de Jong aan nemers alhier, het bouwen van een Kerk (Vaartkerk) op de reeds aanwezige funda menten aan de Rijnlaan te Utrecht naar teekeningen van de Architecten Barbiers en Dullaart en onder leiding van den Architect Jan Dullaard te Hilversum voor de som van f. 75000. o UIT NED. OOST-1ND1E. SRMARANG, 24 Mei (Aneta) Onder voor. ziiterschap van den resident J. Bijleveld is alhier een commissie voor de verleening van hulp gevormd. In deze commissie zijn alle groepen van de Semarangsche burgerij cn alle landaarden vertegenwoordigd Het bedrag henoodigd voor de verleening van den eerslen sleun wordt geraamd op f. 25.000 Heden vertrekt, ir. H, Grondijs van den Vulcanologischen Dienst ter be klimming van den vulcaan Telemojo ter opsporing van de oorzaak van den modder stroom. BUITENLAND. CHINA. Overwinning van Tsjang kai sjek. Te Sjanghai zijn nadere berichten inge komen nopens de groole overwinning, die de troepen der Centrale regeering over de Noor delijke troepen onder Feng en Jen in de provincie Honen hebben behaald. De strijd, die op 20 K.M afstand van Taifeng, de hoofdstad van Honan. geleverd werd. heeft 18 uur geduurd en werd eerst beslist toen een der Noordelijke generaals met zijn ge- heele troepenmacht naar de troepen van Nan king overging en de Noordelijken zoo ha schen twee vuren geraakten. De Central) troepen zijn in vollen opmarsch naar Tai feng, dat niet meer door Feng verdedigd worden. Een der Noordelijke onderbevel, hebbers is met zijn geheelen staf gevang® genomen, welk lot ook 20.000 minderen heeT getroffen. De „zilveren" kogels werken blijkbaar weer 't bestl AMSTERDAM, 24 Mei. De lusteloost® ter beurze hield heden aan, van eenig; affaire was zoo goed als niets te bemerkt: en de koersen waren bijna algemeen nage noeg onveranderd; hoewel hier en daaree: lichte neiging tot oploopen viel te beroer' ken. Margarine Unies avanceerden aanvan kelijk, waarna zich weer een lichte reach: voltrok. Acu's op peil. Do Philips aandeel® waren goed prijshoudend. De Fordaandeel® nauwelijks veranderd. Rubbers konden rich goed handhaven in verband met de beien tendenz op de rubbermarkt. Tabakken wa ren prijshoudend en de affaire in Serdang. cultures welke zich gisteren laatbeurs onl wikkelde, behoorde eveneens tot het verle den, de koers liep iets terug. Suikerwaar den konden zich handhaven, er ging wal meer om in H.VJV.'s, die een klein avanti behaalden. Van de Mijnwaarden veroor zaakte alleen Algemeene Exploraties eenige beweging en deze gaven maar weinig affaire te aanschouwen. De Amerikaanse!;-: markt was vast, maar zeer stil. WISSELKOERSEN. Engeland 12,08 1/4, Duitschland 59.33 12 Frankrijk 9.74 15/16, België 34.70, Zwitser land 48.11 1/2, Oostenrijk 35 07, Denemar ken 66.53 1/2, Zweden 66.70 1/2, Noorwegen 66.541/2, New-York 2.48.5 1/2. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 MEI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorin, halfelf, ós. Bonga. Eglise Wallonne: matin A dix heures el demie, M. J. Arnal, pasteur A Amsterdam (Sainte Cène)). Evang. Du tb. Gem.: Voorm. halfelf, 4. De Meijere. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, mej. da, A Bos, prop. ie Dordrecht Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis)! Voorm. halfelf, dr. C. Meet van Zaandam. Vrije Kath. Kerk (Nutszaal 10): Voorn halfelf, Gez. Mis. Geref. Kerk ((Stille Rijn la): Voorm. 19 uur, ds. Van den Brink; nam. halfzes, leer- OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (Jeugddienst), ds. Jansen Schoon hoven. Irene: Voorm. 10 uur, ds. Hennemaoo; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. o NED. HERV. KERK. Drietal: Te Maarssen: B. G. C. SleenlecV, te Wierden; Ph. J. Vreugdenhill, te Gorin- chein, en C. J. v. d. Graaf, te Nijkerk. Beroepen: In Den Bommel ds. W. L. Mul der te Voorfchuizen; te Menaldum ds, B. Tuinslra, te Lemele-, te Leerdam (toezegging) ds. W. Rijnsburger, te Polsbroek; te Hij- kersmilde, ds. H. B. Spijkerboer, te Gaasl; te Kampen, ds. M. Otlevanger, te Papen- drecht. Bedankt: Voor Jaarsveld, ds. E. V. J. Jap- chen, te Maartensdijk, CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Vlaardingen, ds. J. ff- Geels, ie Apeldoorn. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Den Helder, ds. W. H. d. Vegt.te Bergum. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: te Moercapelle, ds. A. de Bloi's te Dtrksland Bedankt: Voor Nieukork a. d IJssel, ds. J. R. van Oordt, te Zeist. HERST. EV. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Enkhuizen, de heer B. E. J. Bik, prop. te Gouda. ALG. SYNODALE COMMISSIE NED. HERV. KERK. Ingekomen is een advies van de commis sie voor de kerkelijke belangen in het Zui derzeegebied, betreffende de kerkelijk 'n; deeling van den Wieringermeerpolder. Zi) adviseert den Wieringermeerpolder in deelen bij de classis Hoorn Tot leden der spoedcommissie worden be noemd ds. F. Tammens en ds. G. van Dijk en tot hun secundi de heeren J. W. Boet en H M Tromp. Tot gecommitteerden voor het toezicht op de administratie van den Quaestor-genem" ds. F Tammens en ds. G van I/ijk en lot hunne secundi de heeren J. W. Boei en H. M. Tromp. Veór het sluiten van de zitting spreekt os president woorden van dank tot den vice- president en den secretaris voor hun bij stand en woorden van afscheid tot ds Bloej1 en mr. Cort Budde die met Juli moeten af* treden. De vice-president brengt den presnJen een woord van dank voor zijn leiding de aftredende leden nemen met woord*" van dank afscheid Na resumtie van de notulen sluit de pr*fl' dent met dankgebed de vergadering 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6