V nog even geduld vi] verleen X WASCANA PARELTJES O.J.M.MAIZENA AGENDA. zendt" Uw baartje aan MUZIEK. RADIO-PROGRAMMA. RECHTZAKEN. BUITENLAND. Het eerste Valutahuis MISKLEUR SPORT. HEDEN: Katwijk a. Zee: Casa Cara, Dg. Zandt, 71/» uur. Zondag. Vrije Evang. Gem. Middelslegracht. Bij eenkomsten, 10 uur voorm. en 7 uur nam. Seringenstraat. Bijeenkomst 12'/» uur nam. (kinderen). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Mei a.s. waargenomen door de apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, teief. 552. RECLAME. Ï\V<»1 1270 HOOGLANDSCHE KERK. Con Amore. Onze goed gefundeerde Christelijke Ora- toriumvereeniging heeft met haar traditio- neele kerkuitvoering gezorgd voor een ■waardige afsluiting van het concertseizoen. Beweegt ze zich op die avonden op een plan dat wel niet beneden dan toch naast dat van een „oratorium"-vereeniging is ge legen, want het zijn uitsluitend kleine koor nummertjes waaruit ze haar programma samenstelt, dan zoeken we het met-sluiten de liever in de exclusieve soortaanduiding van het zangkoor dan dat we aanstoot zouden nemen aan het feit dat het zich v(ermeit in stukken of stukjes waarin het groote zich aandient in bescheiden vorm, in klein bestek. De hoofdzaak is dat m;-.n voor een kerkconcert zijn keus bepaalt door niet uitsluitend op den tekst ipaar in de eerste plaats op de muzikale waarde der compositie te letten. Want het krioelt op de muziekmarkt van vrome teksten, die slecht, dus onvroom of zondig, gecompo neerd zijn. Wat de directeur Smink op het programma brengt is perfect verantwoord, uitgezocht door iemand van fijne muzikale distinctie. Die zelfde lof kan aan de beide Solisten niet zonder eenige terughouding worden toegezwaaid. Mevrouw Rosa Spier had voor de beide salonstukjes vaD Has- selmans en Thomas beter wat gedegeners kunnen spelendat is toch wat al te ver van den kerkstijl, die wij om practische redenen ruim willen opvatten, verwijderd. En mevrouw Jo Vincent treft het verwijt dat zij, vooraanstaande Nederlandsche zan geres, ook al meedoet aan het gesol met Handels Largo. Wil ze dat stuk met aile geweld zingen, het zij zoo. maar dan op de woorden, waarmee Xerxes id Handels ge lijknamige opera de lommerrijke plataan, waaronder hij gezeten is, bezingt in het betreffende recitatief en arioso. De pieuse tekst, waarvan de zangeres zich bediende, is er, zeer onelegant, met de haren bijge sleept. Wat meer respect voor het kunst werk Con Amore wordt zoo zachtjes aan een groot koor: het beschikt over weinig min- deT dan anderhalf honderd stemmen. Te oordeeleD naar de massieve geluidsproduc tie zijn het allemaal klinkende stemmen. Bijna altijd in voortreffelijk verband van de vier groepen. Tenoren verstoren een onkel anaal het dynamische evenwicht. Of liever: een enkele wat overenthousiaste uit dio groep heeft dat op zijn geweten. Ove rigens voorbeeldige koorzang: zuiver, toon- yast, beschaafd, steeds muziek blijvende bij groote geluidsuitzetting. Aan afwerking van het detail is veel zorg besteed, zon der dat dit de gezonde muzikale bewogen heid heeft aangetast, zonder op de klip te stranden van een laakbaar te veel in uiter lijke verzorging. Zeer mooi en met al den ernst, die in die voorname muziek gebor gen is, klonken een tweetal oude kerkzan gen uit den praekla-ssieken tijd (Vittoria en Palesfcrina), niet minder de vier oud- Duitsche en oud-Nederlandsche liederen, die overleidden naar eeD gevoelig mono- disch lied van Schubert (Pas vobiscum) door mevrouw Vincent roerend schoon voor gedragen en zeer klankrijk en toch uiterst bescheiden door het koor bouche fermée begeleid. Mevrouw Vincents geluid heeft van hui9 uit de innigheid, de eenvoud, het natuur lijke, het (schijnbaar) ongewilde dat in den zuiveren kerkzang is vooronderstold. Dit gevoegd bij de uiterlijke bekoring van het frissche en heldere timbre, de groote lenig heid van haar stem, en voortreffelijk ge cultiveerde keelvaardigheid doen haar voor beschikt zijn voor Bachzangeres, voor het hoogste waar een zanger in kan uitblinken. De prachtige aria. uit de prachtige can tate ,,Ich hatte viel Bekümmernis" is een meesterstukje geweest van vocale voor drachtskunst. En met Handels aria uit Samson, virtuoos gezongen, heeft ze haar toehoorders ongemeen geboeid. Mevrouw Spiers harpkunst, die niet hoog genoeg kan worden aangeslagen, heeft ook nu weer de belangstelling en de bewonde ring gewekt, die ze verdient. Over welk een gave techniek moet onze meester-har- piste beschikken als zij met zóó vollen toon stukken van Scarlatti en Handel, dus niet voor het instrument geschreven, voor draagt 1 Óe heer Smink heeft volgzaam en be scheiden de zangeres op het OTgel begeleid. Het conqeri werd geopend met gebed en gesloten met dankzegging, waarin ds. Thomas voorging. VOOR ZATERDAG 2i MEI. Hilversum. (Na 1 uur:: 1071 M.) 10 10.15: Morgenwijding. 122 uur: Con cert. AVRO-Kwintet 2—2.30: Mode praatje door Mevr. de Leeuw—Van Rees. 2.30{.30: Aansl. van het Tuschinski Thea ter te A'dam. {.305 uur: Sporlpraatje door H. Hollander 5—5.30: J. C. Vis: „Een vacantiehuig voor gebrekkigen". 5.306 uur: Gramofoonpl. 6 uur Tijdsein. Concert door het Omroeporkest. H. Cremers (cello), H. Didama (zang). 8 uur: VARA- Vana. 8.05: VARA. Concert door het VARA-Orkest. Bram Mendes (viool). In de pauze: „De Schuldigen", van S. de Vries Jr. Op te voeren door het VARA-Tooneel o. 1. v. Willem van Cappellen. 10.15: Persber. 10.45: VARA Bij de Pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman. 11 uur: Gramofoonpl. Huizen (1875 M.). Uitsl. KRO.-Uilz. 8.159.30: Gramofoonpl. 11.3012 uur: Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.16: Poldtieber. 12.15—1.16: Concert door KRO-Trio. 1.152 uur: Gramofoonpl. 23.15: Kinderuurtje. 44.40: Gramo foonpl. 4.405 uur: Radio-Zwemcursus door S. P, .1. Borsten. 56 uur: Gramo- foonjl. 6.156.30: Sporlpraatje door S. P. •L Borsten. 6.806.55: Gramofoonpl. 0-55—7.15: Journal. Weekoverzicht door Paul de Waart. 7.16—7.45: Causerie door Ir. L. J. M. Felïer. 7.458 uur: Politie- ber. S.019.30: Studio-opvoering van „De Zonderlinge Marskramer". Vroolijk spel uit de oude doos in 3 bedrijven, door P. A. Bruinsma. 9.30—12 uur: Concert door het KRO-Salon-orkest. Daventry (1554.4 M.). 10.35: Morgen wijding. 11.05—11.20: Lezing. 1.20— 2-20: Orkestconcert. 3.50: Ëmpire-Day- viering. Koren, orkest en gemeenschappelijk zingen. Kerkdienst. 6.35: Kinderuurtje. 6.20: Muzik. intermezzo. 6 35: Nieuwsber. 7 uur: Sportber, 7.05: Orgelspel, door W. S. Vale, 7.20: Lezing. 7.40: Lezing. 7.50:VaudeviHe. 9.05: Lezing. 9.20: Nieuwsber. 9.60: Empire-Day-programma. Lezing door den Premier Ramsay Mac Do nald. 10.05: „The Empire as Communi cation". Empire-Day programma 10.50 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1725 M.). 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Kinderuurtje. 4.50: Dansmuziek. 6.20: Concert. 9.05: Concert. 9.50: Dansmuziek. Langenberg (473 M.). 7.257.50: Gra mofoonpl 7.508 50: Orkeslconcert. 10.3511.35: Gramofoonpl. 12.30: Gra mofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.25— 2.50: Concert. Orkest en sopraan. 5.50 6 50: Coneeri door Luit- en Mandoline- Orkest. 8.20: Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Vervolgens tot 1.20: Gra mofoonpl. Kalundborg (1153 M.). 1.05—1.35: Gra mofoonpl. 3.20—3.50: Kinderuurtje. 3.505.50: Orkestconcert en voordracht. 8.20—9.20: Orkestconcert. 10.05—11.10: Concert. Orkest en zang. 11.1012.35: Dansmuziek. Brussel (5085 M,). 5 20: Gramofoonpl. 6.50; Trio-concert. 8.35: Concert. Zeesen (1635 M.). 6.50—12.20: Le zingen. 12.201.10: Concert. Koor, orkest en solisten. 1.102.20: Berichten. 2.202.50: Gramofoonpl 2.504.50: Lezingen. 4.505.50- Concert 5.50 8 20: Lezingen. 8.20: „Tingel-Tangel". Vroolijke avond uit Hamburg. Daarna: Berichten en tot 12 50: Dansmuziek en Cabaret. RECLAME. Een en al levenslust en energie. 16 pond afgevallen 1 KrusChen Salts iéderen morgen voor het onihijt genomen op een glas warm water geelt lever, nieren, maag en ingewanden een krachtige aansporing. Wanneer U het veertien dagen hebt volgehouden dit een voudige middel te nemen, zult U verheugd zijn over het verjongde resultaat. De drang naar activiteit zal zoo sterk zijn, zelfs aan het einde van een dag hard werken, dat U pleizier zult hebben in elk soort ontspanning. De animo tot werken en ontspanning zal even groot zijn. En na twee weken zal dat overtollige vet beginnen, te verdwijnen. U zult het voelen en zien de weegschaal zal het bevestigen. U zult U voelen gelijk den corpulenten man, die opmerkte: „Ik voel mij zoo ener giek, dat ik met de zon zou willen opstaan, ik ben één en al energie." Kruschen Salts, een combinatie van 6 onmisbare zouten, is geen laxeermiddel, maar een werkelijke lichaamssterkor. Voor hen, die lijden aan constipatie, voedings stoornissen, overmalig zuur, zal de kleine dageiijksche dosis weldra een gezegende uitkomst zijn. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A 1. 0 90 per flacon. De groote flesch A 1. 1.60 bevat bijna 3-maal den inhoud vamden kleinen flacon. Importeur: NV. Rowntree Handels Mij., Keizersgracht 124, Amsterdam - C. 1166 KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter rolie van de strafzitting stonden slechts 36 zaken waarvan de eerste zaak een niet dagelijks voorkomende zeer inte ressante kwestie bevatte. Als plaatsvervan gend kantonrechterfungeerde Mr. J. Smit, terwijl voor den aanvang van de zitting als ambtenaar O.M. werd geïnstalleerd mr. J. Zaayer. Allereerst werd dan door den deurwaar der afgeroepen de, bovenbedoelde zelden voorkomende kwestie tegen den landbou wer W. V. te Wouhrugge, wiens echtge- noote was bevallen van een zoon, van welke heugelijke gebeurtenis wat bij te doen verplicht was bij aangifte deed of liever gezegd aangifte wilde doen bij den Ambtenaar van deri burgerlijken stand zij ner gemeente, hierbij den nieuwen wereld burger zijn zoon om hem moveerende reden de voornamen toe willende kennen van Pieter Hertog. De ambtenaar van den burgerlijken stand weigerde de laatste voor naam Hertog in de door hem van de ge boorte aangiite op- te maken acte op te^ nemen, ornaat deze, naam niet als gevoer de voornaam in het koninkrijk der iNeder- landen voorkomt, terwijl bij Ambtenaar van den burgerlijken stand gehouden is volgens de nog steeds vigeerenoe Franscbe wet (Kon. Besluit van Koning Willem I) andere voornamen in zijne acte op te ne men dan die welke ontleénd zijn, aan bet oude en nieuwe testament, de klassieke oudheid en de heilige-kalendei van de Roomsch'-katholieke kerk. Verdachte voerde aan, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand te Amsterdam de voornaam van Hertog wel gangbaar vindt ten biijke waarvan bij een schrijvep van dien ambtenaar overlegde. De kanton-i rechter merkte op, dat uit dat schrijven bleek dat de naam van Hartog als voor naam meerdere malen werd aangenomen, welke voornaam volgens zijn edelachtbare in Joodsche kringen herhaaldelijk voor komt. Ook verdedigde verdachte zich door te beweren, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand te Benthuizen de voor naam van Hertog wel als gangbare voor naam erkende, ten blijke waarvan hij verdachte overlegde een familie-register, waaruit bleek dat een neef van verdachte een zoon had doen aangeven met den voor naam Hertog. De kantonrechter merkte op, dat dit niets zegt. De ambtenaar van den burgerlijken stand is volkomen gerechtigd voornamen, die naar zijne meening niet ge voerd worden, niet op te nemen in eene acte van geboorte-aangifte. De ambtenaar O; M. zetté in zijn requisitoir uiteen, dat verdachtè tén eenenmale tot aangifte der gehoor,te verplicht was. De ambtenaar van den1 burgerlijken stand was gerechtigd de hem opgëgèven voornaam als hem niet gangbaar voorkomende, niet in te schrijven. Dit is aan de prudebtie van dien ambte naar overgelaten. Is dit niet naar den zin van den aangever dan kan deze verbeter ring of aanvulling der registers van den burgerlijken stand verzoeken. Echter is en blijft men tot aangifte verplicht Dit nala tende wat verdachte dus had gedaan omdat hij zijn zoon alleen in de registers wildé laten inschrijven met bovenvermelde 2 voornamen is men strafbaar. Op dien grond vorderde hét O. M. schuldig verkla ring e.n veroordeéling tot f. 6 subs. 2 d. De verdachte voerde nog verweer. Hij had zich gewend tot eenige gezaghebbende advocaten te 's Gravenhage, die als hunne meening hadden te kennen gegeven, dat de ambte naar van den burfe. stand eenvoudig had in te schrijven. Verdachte las eene schrifte lijke verdediging voor. De kantonrechter onmiddellijk vonnis wijzende wees er op, dat hij het met den ambtenaar O. M. eens was. Het betrof een penibele kwestie. Zijn edelachtbare nam aan, dat verdachte aan leiding heeft zijn kind de voornaam Hertog te geven. Echter heeft de ambt. van den burgerl. stand zich te houden aan de wet telijke bepalingen. De houding van dien ambtenaar komt den kantonrechter dan ook correct voor. Verdachte was verplicht tot aangifte en had zoo noodig aanvulling of verbetering van de registers van geboor ten kunnen vragen. De kantonrechter achtte verdachte dan ook strafbaar en veroor deelde hem tot f. 2 subs. 1 d. Verdachte wilde zich over het instellen van hooger-bèroep beraden en verklaarde zich reeds tot de Rechtbank te 's Graven hage te hebben gewend, Hierna stond terecht J. B. Ie Hazers- woude wegens. arb(eidswetovertreding. Ver dachte had dóór zijn jeugdige kinderen eenige arbeid voor het kweekerijbedrijf doen verrichten. De arbeid bestond slechts in het voortduwen van een wagentje waarin zich boomen en planten bevonden die ver voerd moesten worden naar Boskoop, naar het adres van een afnemer (plantenhande- laar). Verdachte zeide: ..dat de arbeid zeer licht was. Al spelende hadden zijn zoontjes hem wat geholpen. De ambtenaar O. M. re quisitoir nemende, achtte het ten laste ge legde niet strafbaar, omdat de verrichtte arbeid was in den zin der Arbeidswet en vroeg ontslag van rechtsvervolging. De kan tonrechter wees dadelijk conform het requisitoir vonnis. J. v. d. Sch. te Alphen was reeds ver schillende malen wegens Leerplichtwet- overtreding veroordeeld. De laatste boete welke hem was opgelegd bedroeg f.25. Thans stond hij wederom terzake terecht. Hem was wederom recidive ten laste ge legd. De ambtenaar O. M. requireerde 2 dagen principale hechtenis De kanton rechter veroordeelde verdachte tot 2 dagen hechtenis, hem er op wijzende dat eene hooge geldboete blijkbaar toch niet hielp. In de overige zaken werd verstek en aanhouding verleend. RECLAME. 1181 betere is er niet. DE ALGEMEENE TOESTAND. Eriand's memorandum. Albert Thomas, de secretaris der Internat Arbeidsconferentie, is tegen Briand's memo randum. Hij vreest, dat daardoor de Vol kenbond en het Arbeidsbureau zullen wor gden geschaad. DUITSCHLAND. De ontrnimingsfeesiexi. In Duitschland i9 de verheugenis over de a.s. ontruiming van het bezette gebied na tuurlijk groot. De bevrijdingsfeesten zullen echter eerst tusschen 19 en 24 Juli plaats hebben. 18 Juli gaat Hindenburg naar Spiers, vandaar naar Ludwigshafen en vervolgens per stoomboot naar Mainz, waar op Zondag 20 Juli het groote bevrijdingsfeest gevierd zal worden, waarbij de Rijkskanselier en de minister voor het bezette gebied zullen ver schijnen. FRANKRIJK. Het statuut voor Syrië - Het P. T. T.- personeel - Groote werken-plan - Betooging tegen den president. Ponsot, de Fransche hooge commissaris, heeft het grondwettige statuut van Syrië afgekondigd, dat ingevoerd zal worden na de nieuwe verkiezingen. Krachtens deze grondwet wordt Syrië een Republiek. De Kamer, die voor vier jaar gekozen wordt, zal den President der Repu bliek kiezen, die altijd een Mohammedaan zijn zal en het Techt zal hebben de Kamer te ontbinden. Het Sandjak Alexandrette zat een ruime bestuurlijke decentralisatie en financiee'e autonomie blijven genieten. De autonome provincies der Alawiten en de Djebel Druse zullen worden geregeerd door gouverneurs, bijgestaan resp. door een Algemeenen Raad en een Raad van Notabelen. De constitutie voorziet een algemeene conferentie, de den hoogen commissaris zal bijstaan bij het opmaken der beslissingen van algemeen belang en die kennis zal ne men van de begrootingen, die gemeenzaam zjjn aan alle gewesten van het mandaat. Een speciaal artikel waarborgt de rechten en plichten der mandaatsmogendheid krach tens de internationale overeenkomsten. Dit artikel blijft in werking tot met een regel matig gevormde regeering het verdrag ge sloten is, dat, met goedkeuring van den Vol kenbond. de voorwaarden zal bepalen voor de toepassing van het mandaat volgens art 22 van het Volkenbondsstatuut. Hel congres der ambtenaren van de P. T. T heeft aan den ministerpresident en den minister van Posterijen een telegram gezon den om hun te verzoeken een door het con gres aangewezen delegatie te ontvangen. De plannen van Tardieu lot uitvoering van groote werken, welke voor de zomer- vacaniie bij de Kamers in behandeling ko men. zijn thans definitief vastgesteld. Voor havenverbetering is 670 millioen frs. uitge trokken. voor wegenverbetering en opheffing van de gevaarlijkste overwegen 800 mil lioen; verder zal de Staat het grootste deel der kosten dragen van een nieuw vliegsta- tion bij Parijs, daar Bourget onvoldoende geworden is. Voor alle werken wordt de financieele medewerking gevraagd van ge meenten, havens en Kamers van Koophan del, zoodat, met inbegrip van het pro gramma voor electrificatie van het platte land, bouw van hospitalen, scholen en labo ratoria, een totaal van acht milliard, te ver deden over vijf jaar, zal worden besteed. Te Parijs hebben gisteren 60 Annamieten voor het paleis van den President der Repu bliek een betooging gehouden. Zij riepen: „Weg met den President", ontplooiden een met zwart afgezette vlag en deelden bro- churen uit, waarvan de inhoud betrekking had op de jongste gebeurtenissen in Indo China. Ook trachtten zij het Elysée binnen te dringen, doch werden daarin door de politie verhinderd. Het kwam tot een handgemeen tusschen de betoogers en de politie. Ten slotte werden 12 betoogers gearres teerd, waarop de overigen aftrokken. RECLAME. Breestraat hoek Koornbrugsteeg, Telefoon 1940. Haarlemmerstraat 249, r.o. PIECK, Steenstraat 10a 8715a van 7 voor 5, 50 stuks f. 2.25. ENGELAND. Mc Donald's positie Uit Indie. Gisteren is de Arbeiderspartij in verga dering bijeengekomen. De resolutie van Mo9ley is verworpen met 210 tegen 29 stemmen. De vergadering heeft drie uren geduurd, Ofschoon de zitting geheim was, verneemt men, dat het eerste uur door hevige iud. denten gekenmerkhv erd. Wesley sprak 50 minuten. Daarna voerden Mac Donald en Thomas geruimen tijd het woord. Naar den laatste, die hartstochtelijk sprak, luisterde men in stilte. Daarna werd het debat weer heftig. De positie van het kabinet Mc Donald blijft niettemin zeer precair. De onderhandelingen tusschen de leiders van de liberalen en der arbeiderspartij over een in te dienen ontwerp tot hervorming van het kiesrecht hebben gefaald, en de liberalen zullen nu waarschijnlijk hun be lofte van steun aan de regeering intrekken. De volgende week vergadert de liberale par lementaire partij om haar gedragslijn vast te stellen. Het eenige wat de regeering zou kunnen redden bij de stemming over het voorstel van wantrouwen der conserva tieven volgende week. zou zijn dat Sir Os wald Mosley en eenige der rebellen niet tegen de regeering zouden stemmen als daardoor waarschijnlijk de conservatieven aan het bewind zouden komen. Hierbij moet echter worden opgemerkt, dat geen der 3 partijen zeker is dat een thans gehouden verkiezing haar oordeel op zou leveret Uit Indië weinig nieuws voor heden. Vol gens de laatste berichten is het zoutdepot te Dharasana en zijn omgeving geheel door troepen en politie bezet. Ook de spoor lijnen in de omgeving staan onder afdoende bewaking, zoodat het plan van den krijgs raad van het Indische congres om een nieuwen massa-aanval te ondernemen, ver ijdeld is. Bij een poging om het zoutdepot te WV dala te bestormen hebben IS arrestaties plaats gehad. 3 Vrijwilligers zijn zwaar ge wond. Ernstiger is, dat te Karachi een groot ge deelte van een lading dynamiet uit een spoorwegwagon is gestolen. Vanuit de lucht zijn bij Perjawan de op standige stammen opnieuw gebombardeerd O OOSTENRIJK. De inwendige ontwapening. Gisteren heeft de regeering het voorstel van den Bondskanselier omtrent de maat regelen tegenover de burgerwachten bespro- keu. Er werd volkomen overeenstemming bereikt. Heden zal de Bondskanselier het ontwerp aan den Nationalen Raad voor leggen. Tevens zal een regeeringsverklariitf worden afgelegd. Het blijkt, dat ook de Ghristelijk-sociale vice-kanselier Vaugoin het volkomen eens is met de voorstellen van Schober. In welingelichte kringen verwacht men niet. dat het voorstel op groote parle mentaire moeilijkheden zal stuiten. ITALIË. Mussolini fanfaartl Bij de plechtige overhandiging aan Mus solini: van een kunstig bewerkten bevelheb- bersstaf door de Italiaansche oorlogsver- minkten, heeft de Duce een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: Tengevolge van mijn redevoeringen te Livorno en te Florence zijn alle ganzen aan het snateren gegaan, om de kapitolen van de verschillende landen van Europa te redden. Nooit heeft men 'n schitterender vertooning van menschelijke huichelarij kunnen waar nemen. Naar het schijnt zijn er alleen W Italië vliegtuigen te vinden, elders heeft men slechts onschuldige kindervliegers. Alleen in Italië zijn er kanonnen, overal elders enkel pronkkanonnen. Alleen in Ita lië staan kazernes, want elders zijn er enkel verplegingsinrichtingen en kerken. Alleen Italië is zoo onbeschaamd er een oorlogs vloot op na te houden, terwijl de andere naties niets dan visschersschepen bezitten. Gij weet echter, dat de werkelijkheid er ge*1 heel anders uitziet en dat, wanneer alle andere landen gewapend zijn of zich wape nen, men niet zou kunnen begrijpen, waarom Italië alleen niet bewapend zou zijn. of zich niet zou wapenen. GYMNASTIEK. PLANNEN VAN HET K.N.G.V. Zooals reeds gemeld zal het K.N.G.V. om financieele redenen niet kunnen deelnemen aan het internationaal landentournooi Luxemburg, Het bestuur heeft met de hie» door vrijgekomen gelden een uitgebreid de campagne samengesteld voor het komen de seizoen. Den 23sten Juni zullen te Sne^ de athletiekkampioenschappen van het JM N. G. V. worden georganiseerd. De kam pioenschappen aan toestellen vinden September (voor dames en heeren. Utrecht plaats. Verder zal. indien mogenj een speeldag om het kampioenschap v3 het K.N.G.V. in slingerbal, handbal w grensbal in Augustus in Gouda wordeD houden. Bovendien zal het bestuur Pr0£T ganda trachten te maken voor stedenwe^ strijden voor dames. Ten slotte zal men de turners die voor Luxemburg hebben niet al te zeer teleur te s*e' trachten voor hen een wedstrijd tegeD ander land te organiseeren Hiervoor Duitschland aangezocht Mocht het besm. van den Duitsehen Turnbond deze uit.n?°jj{ ging niet aanvaarden, dan zal meD zien Frankrijk wenden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2