I CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN, -Helaas kwam het pakket ditmaal veel later, maar ik zal toch mijn best doen eene lange correspondentie te geven, a.s. week Donderdag is het Hemelvaartsdag dus dan verschijnt er geen kindercourant natuurlijk. De Red. L. D. zal jullie wel mededeelen of de kindercourant Woensdags of Vrijdags verschijnt. Daarvan zal dan afhangen of ik lange correspondentie kan geven. Als de courant a>! Woensdags moet verschijnen, dan ontbreekt mij daartoe de tijd. Ik ontving dankbare brieven der prijs- winnenden. dat deed mij genoegen. Jo G-ussekloo vertrouw dan voortaan je 'brief maar toe aan iemand, die hem niet in de zak houdt want dat is dan jammer van de moeite die je hebt gedaan. Ru en Bas van Dijk ja zoo vreeselijk lang doen julliè nog niet mee, maar blijft nu maar trouw volhouden en zendt de raad sels in. Frans Schouten die kvvalzalver met een hoogch hoed op en al zijn potjes en fles- schen vond ik heel grappig. Dat is flink van je. dat je de prijzen nu van ganscher harte aan een ander gunde. Truus de Graaf hè wat jammer dat je een postzegel van 5 cent op den brief met prijs raadsels had gedaan, en je daartoe den brief terug kreeg, daar wist ik niets van, het trof heel jammer nu met prijsraadsels. Ja, je neefje J. schrijft aardige lange brieven aan mij. Gerard de Geus, ja je brief kwam »nu zóó vroeg. Vrijdags al. Je raadsels zal ik bewa ren en eens plaatsen. Ben je naar den se- ringenberg geweest en was het er mooi? Als het mooi weer is en ik heb een goeden dag zonder pijn. dan ga ik wel even rijden. Niesje Ouwersloot neen ik heb niet ge schreven dat ik prijsraadsels ontving van je. je naam staat immers ook niet bij de .goede oplossingen, maar wel een brief met strafport omdat daar geen postzegel op zat. Marietje en Nannv Knol je moeder heeft groot gelijk- niet allen kunnen een prijs hebben en dan moet je altijd maar weer ho pen op een volgende keer. Maartje van de Marei je hebt 4 nieuwe raadsels ingezonden maar zonder oplossin gen. die moet je er altijd bij doen. Vindt je het prettig dat. de zomertijd er nu is. Ik mag wel eens een paar uurtjes opzitten, maar verder is het steeds: geduld hebben. Neen de Hooigracht is heel ver van de Bleiswijk straat Martien de Ruiter het raadsel dat je stuurt, heeft er al eens ingestaan, en als je weer eens een nieuw raadsel zendt, moet je er de oplossing bij schrijven. Truusje van der Ster jammer dat je door ziekte je brief niet kon posten verleden week en dat nu juist met de prijsraadsels. Was er dan niemand die den brief voor je naar le post kon brengen. Jo en Jenny Berkhout wat een schrik zal dat geweest zijn toen je broertje Jantje in het water viel. Gelukkig dat Arie er bij was en hem er uit kon trekken. Heeft hij geen kou gevat doordat natte pak. Coba Koevoet zoo is Jantje nu al zeven jaar geworden, dan mag je zeker niet meer van je kleine broertje spreken, daar wordt hij dan te groot voor. Heb je zulke lieve kleine poesjes, die samen spelen, o daar houd ik ook dol van. Jo de Wekker wel wel wat ben jij weer ijverig aan het handwerken en je doet het zoo netjes, dat heb ik op mijn verjaardag mogen ondervinden. Ja ik word wel moe van al dat schrijven en daarom heb ik het pakket graag bijtijds. Annie v. d. Logt o vindt je kruisraadsels maken wat moeilijk, het is loch anders een erg aardig soort van raadsels. Dirk Binnekamp nu vertel mij dan maar in je volgenden brief hoe je verjaardag is -geweest. Prijna Verkaik ben je ongesteld geweest en moest je daardoor 2 weken overslaan? Neen ik ga nog niet hard vooruit, ik moet geduld hebben. Nelly en Berlus Eikel ik miste jullie al eenige weken en vond gezellig nu weer wat te hooren. Beterschap met de zieken. Adrie Bouw ja dat was jammer dat er maar 3 jonge vogeltjes kwamen. Zijn ze voor goed uitgevlogen of zie je ze nog wei eens? Moet je zoo erg hoesten, dat is ver velend, wee9 maar voorzichtig. Annie Zaalberg ik begrijp dat je heel naar vindt als je moeder ziek is en veel pijn heeft. Prettig voor haar dat jij haar goed hielp en verzorgde, ze zal je wel missen nu je weer naar school gaat, maar je moet toch leeren. Reinier en Annie den Hertog dat begrijp ik dat Annie vreeselijk blij was toen ze hoorde dat zij een prijs had, dat is ook altijd eene groote verrassing als men opeens zijn naam ziet bij de prijswinnenden. Gelia en Kees Muyzert dank voor de anecdotes. Is Gelia meegegaan met Rie om het boek te halen? Neeltje van Meuldijk hoeveel kuikentjes zijn er gekomen? ja ik zie het ook dolgraag al die aardige jonge diertjes. Neen ik hen nu in vele dagen niet uitgeweest, heb te veel rugpijn, moet meer rust nemen. Gelia Kret je hebt dus een vroolijken ver jaardag gevierd met alle vriendinnen, er zal heel wat gelachen zijn. Joh, Nelly, Glara Ouwersloot dat doet mij genoegen dat Johan mooi vooruit gaat. Ik hoor zeker wel wat er gezegd is als hij naar het ziekenhuis is geweest. Marietje Laterveer er zijn mooie cijfers bij, dat is zeker. Houdt je niet erg van teeke ren? je kunt ook niet van alles tegelijk houden. Klaas en Henk Vonk ja Henk is spoedig gelukkig geweest bij het loten, blijft nu allebei maar trouw meedoen, met de raad- sels. Marie van Veen zoo, ben je nu van school af? maar je bent toch zeker nog niet den heelen dag aan het werk, toch zeker 's avonds weer naar huis? Annie Gollmer je mag gerust eene weck overslaan als er iets bijzonders is. Catharina van Egmond, je Jiebt groot gelijk, het laatste anderhalf jaar zit ik erg in liet hoekje van de ongelukken, telkens ziek, het is heel erg vervelend. Dat hoop ik ook, dat de echte zomer mij zal op knappen. Jan en Tinus van der Boni, ik hoop dat het een mooi lentefeest zal worden, gaan jullie weer veel versieren? De anecdotes zal ik eens plaatsen. Als ik nog goede raadsels van je in voorraad heb, zal ik ze wel eens een beurt geven. Willy de Ney9, vindt jij den zomertijd zoo prettig, die lange avonden en dat je dan eens langer kunt gaan fietsen of wan delen. l'k lig 's avonds altijd te bed, dus voor mij komt b.et er niet veel op aan die zomertijd. Koosje Nieboer, nu merk ik pas dat je een jongen bent, ik dacht steeds dat je een meisje was. Natuurlijk mag je mij Tante noemen. Jacoha Belgen, ik vind aardig dat jij wel blijft meedoen, houdt maar trouw vol. Jullie helbt mooie cadeautjes aan je vader gegeven. Ik ga den laat9ten tijd niets vooruit; de zomer brengt mij, hoop ik, beterschap. Garda en Rie Lepelaar, ja nu kon Rie mij nog niet vertellen over den prijs, alleen dat zij zoo blij wa9, dat zij gelukkig lootte. Frieda 91adek, ik hoop van harte voor je, dat je in je volgenden brief kunt vertellen, dat je moeder weer veel beter is. Met mij precies hetzelfde, ik ga den laatsten lijd niets vooruit. Ik heb vroeger in Leiden gewoond, ook op de Heerengracht, zooals jij No. 27. Die beide raadsels hebben er al eens ingestaan. Bep Molenaar, dat dacht ik wel, dat jij j het ook prettig zou vinden voor Rika, dat zij een boek heeft gewonnen. Waarom schreven jullie niet samen deze keer? Leni Prins, neen ik loop nog niet veel, moet weer meer rusten omdat ik veel pijn in mijn rug heib. Of ik den Witte-Singel weet, ja zeker, ik ben in Leiden geboren, ik heb er 24 jaar gewoond en daarna o zooveel ge logeerd; ik heb o zoo dikwijl9 op den Witte- Singel gewandeld. Jacobus Laurier, je hebt mij weer een aardig gedicht gezonden; stond dat in je leeshoek van school? of waar heb je dat anders gevonden? Je houdt zooveel van ge dichten, maak je er zelf ook wel eens een? Albertus Marlijn, is je moeder al 14 we ken ziek; dat is dan nog langer dan ik; ik 'Hg nu al 12 weken. Het spijt mij voor "jou, maar 2 van die 3 raadsels hebben er al in gestaan, dus die kan ik niet weer plaatsen. Joh, Fred en Hendrik Mulder, ik begrijp, best dat jullie het heel naar vindt dat Ni ziek is, want jullie houdt zoo dolveel dat kleine zusje. Van harte beterschap de kleine zus. Bertus Boom, je mag mij dat gerust gen, maar ik kan daar heusch niet i zorgen; ik zorg alleen voor de raadsels heele correspondentie en de anecdotes, n verhalen en gedichten daar zorgt iem anders voor. Ilendrika Ouwerkerk, ik vind erg aa dat je mij zoo uitvoerig hebt geschre over je verblijf buiten. Wat had je daar mooi ruim uitzicht vanaf die belvedère vind eekhoorntjes ook zulke aardige c tjes, hier in de Scheveningsche bosc zijn er ook veel; ik zag er al zoo dito daar. Annie van Woudenberg, ik hoop erg i je, dat als je die boottocht gaat maken, het dan mooi zacht weer zal zijn, want heeft men op een boottocht wel noodig.1 lies den moed maar niet, al duurt het 1 eer je gelukkig loot. Bep Hoope, wat beschrijf je mij gez< alles uit den tuin, ik zie wel dat je veel van bloemen en planten houdt. V je nog we-1 toen ik jaren geleden eens jullie was, toen heb ik jullie tuin ook zien. En die veranderingen op de K gracht, die heb ik nog niet gezien; he zoo lang geleden, dat ik in Leiden logee Jannie Hagoort, de volgende week scl je mij toch wel over je prijs? Anje de Gelder, er zijn veel feesten jo in aantocht, bruiloft en het lentek alles vroolijkheid; ik wensch je veel ple bij al die-feestelijkheden. Zeg 'lijkt jouw op de poes van het postpapier? Eenige yz geleden heb ik eens een lentefeest van Volkshuis bijgewoond en vond dat bijzoi aardig. Aneje van Rheenen, mocht je zelf i Leiden orn je prijs te haJen? Hoopte je daar te zien? Maar kinddlief, ik wooi! Den Haag, lig nog altijd ziek; ik hen ruim anderhalf jaar niet in .Leiden gew Jaappie Verkeulen, waar was je bi Ik miste dien, ik had je toch allerlei vraagd Schrijf je de volgende week i om mij allerlei te vertellen? Aillen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOBKE GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSI ONTVANGEN VAN: Truusje de Graal, Gerard de Geus,: je Ouwersloot, Marietje Kno1, Nanny 1 Maartje vau dö Marei, Martien de lil Jannie de Water, Truusje van der Jo Berkhout, Jenny Berkhout, Annie berg, Jan Wassenaar, Eempien Wassei Neliy Eikel, Eertas Eikei, Adrie Bouw, na Verkaik, Helena Krispijn, Dirk B kamp, Bertus Boom, Johan Mulder, Fï rik Mulder, Hendrik Mulder, Anje de der, GaTda Lepelaar, Rie Lepeiaar, A v. Woudenberg, Hendrika Ouwerkerk, Frins, Jacoba Betgen, Bep Molenaar, bertus Maatijr, Jacobus Laurier, Bep H( Bert van "Reenen, Koosje Nieboer, B da Verboog, Jacobus Fa vier, Marie Fa Frieda Sladek, Willy de Neys, Gonny Sii AnDie Gottmer, Jam van den Bom, 'J van den Born, Gatharina van Egmond1, rie van Veen, Nelly Ragoort, Jannie Hag Abrajn Wijnnobel, Simon Wjjnnobel, Nieboer, Jaantje van der Laken, Henk Klaas Vonk, Marietje Laterveer, Wim K Johan Ouwersloot, Nellie Ouwersloot, Ouwersloot, Gelia Kret, Nicolaas Dirk Neeltje Meuldijk, Adriana Bavelaar, Muyzert, Kees Muyzert, Reinier den tog, Annie den Hertog, Annie van der 1 Karei West, Coba Koevoet, Jo de We Frans Schouten, Ru van Djjk, Bas v. Jo Gussekloo, Gerharda Eggink, Chris Eggink, Matje Vogelaar, Cor Voge Henk Boom, Ansje vam Rheenen. Een zonder naam op groot vel papier, j couvert, er staat in: mijne moeder nee! Nieuwe Rjjn 88 gewoond. Ik meende schrift van Cisca of Nelly Meysen te kennen, kan dat? Denkt er jaian, de brieven moeten e Maandags vóór 9 uur zgn, het pakket direct na 9 uur aan mij kunnen w< afgezonden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14